Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mialem niemal identyczna akcje ze swoim sprzetem. Probowalem absolutnie wszystkiego, bez efektu. Jak sie okazalo grafa byla zbyt mocno docisnieta do plyty glownej, a przynajmniej tak to okreslil jeden z fachowcow.

Moze to byc tez HDD z duza iloscia bad sectorow. Kumpel mial ten problem: wlaczal kompa, pokazywalo sie wykrywanie sprzetu, szlo dalej i reset.

Takze radze dobrym programem przeskanowac dysk twardy, bo skoro wszystkie podzespoly czysciles i wyjmowales, nie sadze ze to pierwsza opcja z grafika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Drizzd, a zrobiłeś tak jak Ci mówiłem ? Weź załatw drugiego kompa i przekładaj po kolei każdą cześć ze swojego kompa do tego drugiego i uruchamiaj system.Musisz dojść co jest nie tak, chyba już innej opcji nie ma, poza oddaniem do serwisu lub kupnem nowego %-).

 

P.S. A jeżeli chodzi o zasilacze to polecam Modecom'y, naprawdę godne polecenia :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mały problem z bluetoothem w laptopie. Ciskam przycisk od bluetootha to wyskakuje komunikat Brak urządzenia, czy to się jakoś instaluje, jakieś drajvery bo nie mam zielonego pojecia.

acer extensa 7620g, niby jest wyposażony w ten cały bluetooth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
dobra walne z grubej rury -co oznacza ze procesor jest dwurdzeniowy?czym to sie różni od zwykłego?łopatologicznie prosze %-) ewentualnie podajcie no link z jakimis ciekawymi aukcjami do 1k PLN

 

Od zwykłego różni się tyle, że w jednym procesorze masz dwa %-)

 

A do ceny 1k dostaniesz nawet 4-dzeniowy procesor :)) takie cuś na przykład http://www.allegro.pl/item440645993_q9300_2_50ghz_6mb_cache_s775_45nm_box_fv_gw_zabrze.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podajcie no link z jakimis ciekawymi aukcjami do 1k PLN

 

 

chodziło mi o kompa jakiegoś a nie o sam procesor :)) oczywiście nie musi być mega wypas itd ani nie musi byc równy 1k PLN(plus minus) po prostu znam się mało i zdam się na opinie kogoś bardziej w tym biegłego :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego:do czego komp Ci jest konkretnie potrzebny, czy tylko do neta, filmów, programów czy również chcesz się delektować grafiką w grach br ?

 

 

generalnie gram mało choć czasem sie zdarzy,więc miło byłoby żeby jakaś tam FIFA pociągła,poza tym to do wszystkiego co wymieniłeś(najmniej do programów) :))

 

 

 

moim zdaniem potzrebuje normalnego,przeciętnego kompa do wszystkiego tylko ze nie wiem który to jest bo za dużo tego wszystkiego w parametrach mają %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem potzrebuje normalnego,przeciętnego kompa do wszystkiego tylko ze nie wiem który to jest bo za dużo tego wszystkiego w parametrach mają %-)

 

Przede wszystkim zasilacz markowy (np. chieftec) bo on nonejmowego wszystko po kolei będzie Ci padało (od dysku począwszy) :) Osobiście polecam płytkę pod socket 754 i semprona i do tego ze 1 - 1,5 GB ramu. Ja taki sprzęt mam i jestem zadowolony, bo windows xp włącza się niewiele wolniej od monitora. No i grafa za jakieś 200 zł, ale tu już sie nie orientuję co i jak. Cenowo to by wyglądało tak:

Płyta i procesor 120 zł

RAM 100 - 170 zł

Zasilacz 140 zł

Grafika - 200 zł

 

Najlepiej wychodziłoby gdybyś miał już jakieś bebechy ze starego sprzędu (np. dysk twardy, dvd albo cdrw itp.) Ten zestaw jest jakieś 2-3 lata za czołówką, a więc jest to wg. mnie najlepsze rozwiązanie biorąc pod uwagę stosunek moc obliczeniowa/cena. Nie jest to coś nowego, na czym w ciągu pierwszego roku stracisz 60% ceny zestawu, ale nie jest to coś, co Ci będzie muliło. Ja gram w q3 i richard burns rally i nawet nie mam grafiki za 200 zł (radeon 8500) i starcza, a w windowsie tylko musze tylko czekać parę sekund na aplikacje ładujące dużo do pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna Socket AM2/AM2+ :: Gigabyte :: GA-MA78GM-S2H (AMD780G VGA PCI-E SATA2 DDR2) W tym zintegrowana karta graficzna Radeon HD3200 226zł

Procesor Athlon 64 (AM2/AM2+) :: AMD :: X2 5000+ 2x512KB BOX 174zł

Dysk StataII Seagate 320GB 7200obr. 16MB 163zł

Zasilacz Chieftec 400W GPS-400AA-101A 159zł

RAM Kingston 2X 1024MB 800MHz HyperX LL CL4 132zł

Obudowa Asus TA-891 czarno-srebrna 98zł\

Nagrywarka DVDGH-22LS30 SecurDisc LightScribe SATA czarna 102zł

Co daje łączną kwotę 1057zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...