Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Mam problem, na niektorych forach nie widze banerow, np. na YB widze tylko baner sunmaker, na kazdej przegladarce to samo, IE, Mozilla i FF, flashplayer adobe, java, activex posiadam. To czego mi kruca brakuje? :/

 

Ps. Uzylem google :p: - ale lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, na niektorych forach nie widze banerow, np. na YB widze tylko baner sunmaker, na kazdej przegladarce to samo, IE, Mozilla i FF, flashplayer adobe, java, activex posiadam. To czego mi kruca brakuje? :/

 

Ps. Uzylem google :p: - ale lipa

 

Brzmi jak bys mial blokadke.

Uzywasz jakichs firewallow czy dodatkow do przegladarek ? Poszukaj w ustawieniach bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

z-downloadowałem %-) świetny film jakim jest American Pie beta house i sciagnalem napisy . Film odtwarzam w real pleyerze . ale w tym problem ze jak wrzucam napisy to pokazują sie same napisy bez filmu ?

btw bez wrzucenia napisów już sa jakieś niemieckie , ocb? :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja mam taki maly problem, a w zasadzie kumpel ma problem ale ja rowniez nie moge sobie z nim poradzic. Jego sprzet jest sprawny, ziomek chce tylko optymalizowac jego dzialanie formatujac i wgrywajac wszystko na nowo. Sprawa wyglada tak:

Kumpel chce przeinstalowac system wczesniej formatujac partycje z systemem. Wiec normalnie wkladamy plytke instalacyjna okienek w wersji XP i uruchamiamy instalacje. Po restarcie laduja sie pliki instalacyjne na tym niebieskim tle i gdy skoncza sie ladowac powinien pojawic sie ekran cos w stylu "Witamy w programie instalacyjnym systemu Windows ..." z wyborem 3 opcji, lecz to sie nie pojawia juz. Nastepuje czarny ekran z migajacym kursorem i nic sie nie dzieje przez nastepne co najmniej 10min (dluzej nie czekalismy -> restart).

Probowalismy 10 roznych wersji Windowsa, te bardziej i mniej oryginalne %-) Nic nie pomoglo. Zaznaczam ze kumpel nie ma stacji dyskietek (z dyskietka startowa poszloby pewnie izi).

Najwyrazniej cos blokuje instalatora. Czy mozna to sprawdzic? Gdzie mozna cos takiego wylapac (moze sa jakies logi, nie wiem, nie siedze w tym)? Czy jest jakakolwiek inna opcja formata bez dyskietki startowej i/lub instalatora?

Kazda pomoc mile widziana. Za dobra rade plusik bo sprawa jest w tej chwili niezwykle wazna.

Jesli potrzebne sa Wam jakies dane odnosnie kompa moge dopisac, choc nie sadze, ze tu konfiguracja kompa ma jakies znaczenie. W razie braku informacji piszcie, bede dopisywal co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem.. przyczyn może być wiele:

- walnięty CD-ROM

- walnięte podpięcie do CD-ROMU

- zasilacz

- ram

 

Sprawdź czy cdeka masz jako 1st Boot Device w Biosie

 

Dobrze by było jakbyś miał dyskietkę startową 98, wtedy można spróbować odpalić instalkę ręcznie spod dosa

 

A tak poza tym to nie wiem :bz: Osobiście stawiam na Cdrom, albo zasilacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było jakbyś miał dyskietkę startową 98, wtedy można spróbować odpalić instalkę ręcznie spod dosa

Hehe, nawet nie wiesz jak dlugo to oplakiwalem, dawno mialbym problem z glowy, gdy kumpel nie wymontowal FDD z kompa pod preteksem, ze to stare, ze juz sie nie przyda ... a tu masz ci los jedyny ratunek :)

 

Bede kombinowal, w BIOSie wszystko ustawione na bum cyk cyk idealnie jak powinno byc. Bede probowal odlaczac kazdy podzespol po kolei, moze to wina jakiegos urzadzenia? Sam nie wiem ...

 

A CD-ROM smiga normalnie w Xp, odtwarza kazda plytke, wiec nie sadze, ze sa z nim problemy :/

 

Ale dzieki za pomoc, sprawdze zasilacz, teraz to kazda opcja mozliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dysk IDE :( Ale wylapalem jeszcze cos takiego: (wszystko spod Windowsa) wrzucilem Windowsa Xp w wersji Corporate i pokazala sie mozliwosc uaktualnienia starego Xp a nie tylko zainstalowania czystego systemu. Kliknalem, zaczelo kopiowac pliki instalacyjne, przy samym koncu wyskoczyl blad: "Nie znaleziono pliku a958eud7.sys (...)" - jak sie okazuje mozna bylo ominac kopiowanie tego pliku ale po restarcie instalka juz nie szla w ogole. Szukalem i na kompie, i w necie, nigdzie nie ma takiego pliku.

Pokladam nadzieje w tym uaktualnieniu, zerknijcie czy macie taki plik na swoich systemach. Moglbym ewentualnie wrzucic go do systemowych i zobaczyc co sie stanie.

 

Poza tym, kolejne 10 prob instalacji zakonczone takim samym rezultatem - czarnym ekranem z migajacym kursorem. Jeszcze taka mala wskazowka: gdy pokaze sie ten czarny ekran, w ciagu minuty wylacza sie czytanie z plytki ... moze rzeczywiscie cos z tym cedekiem nie tak :/

 

Restartowalem CMOS, fabryczne ustawienia BIOSU, aktualizacja BIOSU - zero efektu. Koncza mi sie opcje %-) Zasilacz jest git bo sprawdzal go drugi kumpel na swoim kompie. RAM tez ok, przelecialem MemTestem i lux. Takze juz sam nie wiem :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra z tym plikiem to juz wiem o co kaman ...

 

Polecono mi sprobowac pobawic sie z bootowalnymi plytami w stylu Partition Manager, tylko jesli instalator Windows nie pomogl, to moze i zblokowac to.

 

Mimo wszystko sprobuje, a noz widelec ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż mam panowie problem %-). Mianowicie, jak mam włączoną neostradę, żadna gierka mi nie chce pójść. Pojawia sie nagle niebieski ekran, coś tam piszę, ale zanim zdąże nawet przeczytać znika i nagle komp sam sie resetuje. Jeszcze wczoraj było wszystko ok, ale niewiem co sie dzisiaj stało. Szukałem co może być źle, ale nic nie znalazłem. Szukałem również w raporcie i znalazłem coś takiego:

 

http://i30.tinypic.com/i22c6v.jpg

 

No właśnie panowie, co do ch**a zrobić, żeby wszystko śmigało aż miło %-)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczysc caly folder temp jak nie bedzie mu pasowalo to w trybie awaryjnym czyli F8 podczas uruchamiania sie windy , sprobuj wyczyscic wszystko i opisz czy cos to zmienilo :zdziwiony:

 

Pomogło :)). Z małą pomocą innej strony poradziłem sobie w 100 % piknie wszystko gra. Pochwałka poleciała ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Przez przypadek usunąłem zakładkę w Operze "nowa" tzn. że sie pojawia nowe okno.

 

14lq88y.jpg

 

O i tu powinno się znajdować właśnie to gówno. Próbowałem to przywrócić, ale nie mogę tego znaleść. Jak ktoś wie jak to zrobić to prosze o pomoc %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez przypadek usunąłem zakładkę w Operze "nowa" tzn. że sie pojawia nowe okno.

 

Obrazek

 

O i tu powinno się znajdować właśnie to gówno. Próbowałem to przywrócić, ale nie mogę tego znaleść. Jak ktoś wie jak to zrobić to prosze o pomoc %-)

 

 

klikasz gdzieś we wolnym miejscu (koło paska adresowego) prawym, dajesz na "Dostosuj...", otwiera się okno "Wygląd", później Przyciski --> Przegladarka i przesuwasz sobie tą ikonkę "Nowa" tam gdzie chcesz ;)

 

Ja mam starszą wersję Opery, u Ciebie może być troche inaczej, ale powinno być ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...