Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Dawno temu mialem tuner i byla opcja capture video wiec napewno sie da a ze technika poszla grubo do przodu to jakosc kodowania powinna byc lepsza niz 6 lat temu chociaz wtedy nie bylo tak strasznie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez korzystalem ze sprzetu AverMedii, juz nie kojarze oznakowania modelu. Trzeba przyznac, ze samo przechwycenie obrazu i dzwieku nie sprawialo najmniejszego problemu, ale wbudowany program zapisywal 3 min takiej kompilacji w dosc duzych rozmiarach - nawet do 2-3 GB!! Dopiero po konwersji specjalnymi progsami plik zajmowal 30-50 MB. Sadze, ze dzis, jak juz Levy666 wspomnial, jest latwiej. Technika pozwala na wiecej, nie wiem czy jest jeszcze konieczna konwersja. Nie ma watpliwosci jednak, ze caly proceder jest jak najbardziej mozliwy i od dawna wykonywany.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakies zaproszenie do lepszej strony torrentowej? A jak nie to chociaz podajcie te wg Was dobre z darmową rejestracją.

 

Wiem,że takich pytan bylo tu juz wiele ale nie chce mi sie kopac w tematach %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam dość duży problem :/

 

kilka dni temu zostawiłem na 5-10 minut mój komputer AFK [często robię większe przerwy ale nie w tym rzecz], wróciwszy zauważam iż zawiesił się [był w takim stanie może 6-7 min], i tutaj zaczynają się problemy wciskam ctrl+alt+delete nic, no więc wciskam reseta, komp dostaję jakiegoś mega zwiecha i nie odpowiada bios nie chce nic załapać po 10-15 resetach w końcu łapie biosa i komp się włącza ale po 10 minutach działania systemu znowu dostaje zwiecha. Brat poradził wyjąć baterie z płyty głównej na kilka minut, częściowo poskutkowało bios w 90% odpala się za pierwszym razem ale zwiechy windowsa ciągle występują .

czy wie ktoś może co można zrobić z tym problemem ?? jak mu zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość duży problem :/

 

kilka dni temu zostawiłem na 5-10 minut mój komputer AFK [często robię większe przerwy ale nie w tym rzecz], wróciwszy zauważam iż zawiesił się [był w takim stanie może 6-7 min], i tutaj zaczynają się problemy wciskam ctrl+alt+delete nic, no więc wciskam reseta, komp dostaję jakiegoś mega zwiecha i nie odpowiada bios nie chce nic załapać po 10-15 resetach w końcu łapie biosa i komp się włącza ale po 10 minutach działania systemu znowu dostaje zwiecha. Brat poradził wyjąć baterie z płyty głównej na kilka minut, częściowo poskutkowało bios w 90% odpala się za pierwszym razem ale zwiechy windowsa ciągle występują .

czy wie ktoś może co można zrobić z tym problemem ?? jak mu zaradzić ?

 

 

przeinstalować windowsa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dość duży problem :/

 

kilka dni temu zostawiłem na 5-10 minut mój komputer AFK [często robię większe przerwy ale nie w tym rzecz], wróciwszy zauważam iż zawiesił się [był w takim stanie może 6-7 min], i tutaj zaczynają się problemy wciskam ctrl+alt+delete nic, no więc wciskam reseta, komp dostaję jakiegoś mega zwiecha i nie odpowiada bios nie chce nic załapać po 10-15 resetach w końcu łapie biosa i komp się włącza ale po 10 minutach działania systemu znowu dostaje zwiecha. Brat poradził wyjąć baterie z płyty głównej na kilka minut, częściowo poskutkowało bios w 90% odpala się za pierwszym razem ale zwiechy windowsa ciągle występują .

czy wie ktoś może co można zrobić z tym problemem ?? jak mu zaradzić ?

 

 

przeinstalować windowsa :)

 

windows dzisiaj przeinstalowany zwiechy ciągle występują ale komp szybciej się włącza %-), zwiechy nie tak częste jak poprzednio ale tak i tak zbyt często występuja :/

 

 

1k trojanów :)) ?

moze za duzo robakow na kompie.. i juz procek nie wyrabia ;]

 

 

system czyszczony co tydzień gruntownie przez skanery antywirusowe więc raczej nie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj po dociskać wszystkie końcówki taśm na płycie głównej, może któraś jest nie do końca wciśnięta i dlatego komp świruje.Skoro komp systematycznie czyszczony i przeinstalowany, problem może tkwić w sprzęcie.Możliwe też, że jakiś układ przepalił się w pamięci.

Ja kiedyś miałem podobnie, przy włączaniu komp masakrycznie świrował, kilka samoczynnych resetów itp.-podobnie jak u Ciebie, format też nie pomagał i okazało się, że układ w ramach był spalony.

Jeśli dociskanie nie pomoże radziłbym iść do kumpla i przetestować każdą cześć z Twojego kompa na jego kompie, wtedy dojdziecie w czym jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozyczyc na 5 minut od kogos kostke ram i zobaczyc co sie stanie czy dziala normalnie albo sciagnac dystrybycje linuxa ktora odpala sie z plyty i laduje sie w ram jak cos zacznie nie dziac to wtedy mozna byc pewnym ze to ram ale mi to tak wlasnie wyglada ze ram bo w gre wchodzi cos plyta glowna albo tasmami tak jak pisal Akindu :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak narazie:

1. Przeczyściłem kompa i resztę podzespołów ale nic nie dało,

2. próbowałem pozmieniać sloty ramów [mam 2x512 DDR], próbowałem działać z jedną kostką 512 ale problem wciąż jest,

3. walec na pewno po nim nie przejechał %-) ,

4. napięcia w porządku :) ,

5. Komputer jest uziemiony.

6.spróbowałem również użyć kostki ramu od brata 1024 DDR ale nic nie pomogło problem wciąż występuje

 

jakieś inne sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiesz jakiej firmy to źle. Prawdopodobnie to tzw. "noname". Wymień na jakiś dobry. Poszukaj na forach jakie zasilacze są dobre. Takie noname'y to są bomby z opóźnionym zapłonem: dając kiepskie napięcia powoli rozwalają różne podzespoły i urządzenia komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...