Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

A po co Ci niezintegrowana karta grafiki w laptopie? grać na nim będziesz? :zdziwiony:

 

Podaj mi Darecki zalety jeżeli chodzi o wydajność kart graficznych zintegrowanych z płytą %-)

że tak powiem gówno na niej pójdzie i to się tyczy nie tylko gier :)) a jak już kupować to wiadomo, że z przyzwoitą graficzką :)

 

taaa szczególnie za 1500zł kupi laptopa z dobra grafika.. :mlotek: , pomyśl zanim coś napiszesz.. :krzeslo:

 

ps a jak sie nie znasz to po kij sie udzielasz.. :??:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A gdzie ja napisałem, że za 1,500 zł ? :lol: Chcem powiedzieć, że nie opłaca się wydawać półtora kafla na m. in. zintegrowaną grafikę i lepiej dołożyć te 200zł czy 300zł i mieć przyzwoitą grafe :)) Takie jest moje zdanie :)

Za 1,700-1,800 zł laptopik z graficzką GForce 8600 GT ;)

 

A udzielasz to sie Ty i to bez sensownie odchodząc od meritum.

Właśnie kto tu się nie zna :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 1,5k ciężko będzie Ci kupić coś nowego, w ogóle przyzwoitego.. na dzisiejsze czasy %-)

 

laptopy trzymają ceny ciągle..

 

 

moje pytanie czy ponizszy sprzet jest przyzwoity?? I jaka sugerowana wartosc..

 

 

Sony VAIO VGN-AR520E Laptop (Refurb)

 

The luxuriously designed VAIO AR Digital Studio notebook PC is the ultimate performer. With a 17 WXGA+ display, HDMI output, NVIDIA GeForce 8400M GT, you will experience entertainment and gaming like never before

 

* Processor: Intel Core 2 Duo 1.8 GHZ

* Hard Drive: 200GB Serial ATA

* Memory: 2.0GB DDR2 SDRAM 667MHZ

* Optical Drive: CD/DVD/CDRW/DVDRW

* Battery Life 3.5hrs

* Cache: 2MB Advanced Smart Cache

* Screen: 17.0" WXGA+ XBRITE-ECO (1440 x 900)

* Graphics card: NVIDIA GeForce 8400M GT Graphics Processing Unit 895MB Total Available Graphics

* Audio: Sony Sound Reality - Audio Enhancer

* Speakers: Built-in stereo

* Networking: Fast Ethernet (RJ-45) 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T Integrated V.92/V.90 Modem

* Ports/Slots: USB 2.0, Firewire 400, Headphones, HDMI Output, S/PDIF Out, ExpressCard Slot

* Mouse/Pointer: Electro-Static touch pad

* Keyboard: QWERTY, 86 keys with 2.5mm stroke and

* OS: Microsoft Windows Vista Home Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sprawa prosta :

 

Chce sobie zakupic jakies "urzeadzenie wielofunkcyjne" ... wiadomo skaner drukarka , ksero ( nie jestem nawet pewny czy tez jest %-) ) itp. ale nie wiem jakie za bardzo , ktore dobrej jakosci sa i w ogole nie wiem generalnie nic :zdziwiony:%-) cena do 400 zł

 

Cos doradzilibyscie szpece ? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no ksera to nie będziesz miał %-) Jedynie faks, w 400 zł z faksem możę się zmieścić ;) Czyli to co będziesz miał w urządzonku to:drukarka, skaner, kopiarka, faks, czytniki kart pamięci :) Ale jeśli chcesz do domu to po h** Ci fax, lepiej zainwestować w jakość skanowania i drukowania.

Jeśli bez faxu to może:Epson DX6050, dlatego, że posiada 4 tonery, a zastępcze tusze nie są zbyt drogie.

Główne zalety to właśnie bardzo dobra jakość drukowania itp. a wadę ma chyba tylko jedną, że połyka troszkę dużo tuszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam urządzenia Brothera. Sam kupiłem kilka tygodni temu jeden z najniższych obecnie dostępnych modeli Brother DCP 135C i jestem zadowolony jak na moje potrzeby. Czyli podrukować sobie popierdółki. Tanie tusze i przede wszystkim oddzielne.

Zdjęć i tak się nie opłaca drukować na takich maszynkach bo wychodzą kijowe i połykają ogrom tuszu.,

 

Jeśli bez faxu to może:Epson DX6050, dlatego, że posiada 4 tonery

Tonery to są w drukarkach laserowych.

 

Nie no ksera to nie będziesz miał %-)
Będzie miał kopiarkę a najprawdopodobniej o to mu chodziło więc coś mulisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram!! Firma, w ktorej pracuje zakupila juz w rok temu 2 "kombajny" Brothera (po jednej laserowej i atramentowej) i jest z nich bardzo zadowolona. Ja jako pracownik tej firmy duzo kseruje/drukuje/skanuje, jeszcze nie mialem problemu z tym sprzetem. Tyle, ze nie pamietam dokladnie pelnych nazw, ale jesli bedzie trzeba to podejrze w poniedzialek. Jedno jest pewne: jesli Brother - warto :))

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiesz co Ci powiem Darecki ? Zajmij się lepiej typowaniem, pisaniem analiz jak przystało na "typera" forum, bo taką funkcję powierzyli Ci administratorzy (dając Ci tą rangę) i lepiej na tym poprzestań :))

 

Gościu nie wie do końca czy będzie miał ksero więc odpowiadam, że nie. Nie mam zamiaru domyślać się czy chodzi mu o kopiarkę czy o coś jeszcze innego, pyta się-odpowiadam.

Każdy będzie oceniał sprzęt inaczej i dla każdego inne urządzenie wielofunkcyjne będzie lepsze.Ja podałem to bo takie jest moje zdanie, a czy chłopak sobie kupi to czy tamto to już tylko i wyłącznie jego decyzja. Popatrz na Chmiela On wyraził swoje zdanie i wszystko-BIERZ PRZYKłAD :))

Szukasz dziury w całym i czepiasz się wszystkiego.Jeszcze raz powtarzam zastosuj się do punktu pierwszego i daj się wypowiadać innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wiesz co Ci powiem Darecki ? Zajmij się lepiej typowaniem, pisaniem analiz jak przystało na "typera" forum, bo taką funkcję powierzyli Ci administratorzy (dając Ci tą rangę) i lepiej na tym poprzestań :))

 

Gościu nie wie do końca czy będzie miał ksero więc odpowiadam, że nie. Nie mam zamiaru domyślać się czy chodzi mu o kopiarkę czy o coś jeszcze innego, pyta się-odpowiadam.

Każdy będzie oceniał sprzęt inaczej i dla każdego inne urządzenie wielofunkcyjne będzie lepsze.Ja podałem to bo takie jest moje zdanie, a czy chłopak sobie kupi to czy tamto to już tylko i wyłącznie jego decyzja. Popatrz na Chmiela On wyraził swoje zdanie i wszystko-BIERZ PRZYKłAD :))

Szukasz dziury w całym i czepiasz się wszystkiego.Jeszcze raz powtarzam zastosuj się do punktu pierwszego i daj się wypowiadać innym.

 

 

specu Akindowy :nie: możesz mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy kserem a kopiarką ?? :leze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze takie pytanko odnosnie oprogramowania do edycji filmow... Otoz szukam programu, ktory pozwoli mi na "przekrecenie" obrazu o 90 stopni w prawo. Caly film ma ulec rotacji. Mam duzo filmikow z komorek, sa one "polozone" na bok podczas odtwarzania na kompie.

Prosze o jakies sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VirtualDub ma chyba taką opcję.

A jak nie, to tutaj jest prosty programik --> http://www.nirp.co.uk/rotatevideos/

 

Oczywiście filmiki musisz mieć w formacie avi albo mpg (przynajmniej jeśli chodzi o ten drugi program).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj po 1 min od włączenia kompa nagle zaczyna buczeć na 1 minutę. Zapewne jest to jeszcze nic groźnego ale z czasem będzie większe buczenie i nie chce do tego doprowadzić %-)

 

Ściągnałem program speedfan który mi pokazuje temp w komputerze(obrazek na dole %-) )

 

No i wygląda na to że palą mi się dwie rzeczy :k: z tym że te remote1 raz mi pokazuję 64 stopnie a raz 32. Core natomiast(przeczytałem gdzieś że jest to grafika ) pali mi się non stop %-) no i mam pytanie jak temu zaradzić. Kompa dziś czyściłem sprężonym powietrzem więc nie wiem czy mam kupić jakieś wiatraczki czy jakiś c**j by ten ogień zniknął %-)

post-118-14150901346166_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szypii, po pierwsze to Speed Fanowi bym nie ufał. Z ciekawości zainstalowałem u siebie i okazało się, że pół mojego kompa stoi w płomieniach %-) To, że program pokazuje wysoką temperaturę nic nie oznacza, bo:

 

1. Może przekłamywać

2. Jeśli pokazuje prawidłowo, to sprzęt i tak może spokojnie tolerować temperatury, które program uznaje za "palące".

 

Bez hardware'owego monitora temperatury takie wskazania są o kant dupy trzasnąć %-)

 

Jeśli buczenie objawia się akustycznie, to najlepszą metodą jest po prostu zdjąć obudowę i nasłuchiwać. Kiedyś coś mi strasznie bzyczało i myślałem, że zaraz coś zadymi, a to po prostu kabelek w zasilaczu się obluzował i podszedł pod wiatrak.

 

Jeśli stwierdzisz, że to wiatrak któryś bzyka, to najlepiej kupić nowy. Nie są drogie, a wymiana to żaden problem.

 

Aha... jakby coś faktycznie się grzało na maxa w grafice albo na CPU, to w nowszych kompach powoduje to automatyczne odcięcie prądu. Ale to zależy od sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha %-)

 

Te buczenie pojawią się tylko po nie wiem pół minucie lub minucie od włączenia kompa i trwa max minute. Później nawet jak gram lub robie dużo rzeczy na raz to nic nie buczy więc chyba nie jest tak źle %-)

 

 

Ale juz raz miałem taką sytuacje że buczało i nic z tym nie zrobiłem i pierdolnął też dysk %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...