Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Siema %-)

 

mam zamiar zrobic wreszcie format dysku i potrzebuje wiedziec gdzie znajduje sie folder gdzie skitrane sa pliki z "ulubionymi zakladkami" w Mozilli Firefox. Wiecie chyba ocb , chodzi mi o ulubione strony ktore gdzies sa jako pliki xtml

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wchodzisz na Mozille:

 

Zakładki -> Zarzadzaj zakladkami

 

U gory bedziesz mial "importowanie i kopie zapasowane", klikasz, "eksportuj do pliku html", zapisujesz (Zostaną zapisane w pliku bookmarks.html) i w tym pliku bedziesz mial wsio, potem tylko zimportujesz :)

 

a lokalizacja folderu:

C:\Documents and Settings\[nazwa usera, np.pershingjestwielki]\Dane aplikacji\Mozilla\Firefox\Profiles\[dziwne cyferki np. haikl.default] i tutaj plik->

bookmarks.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

joł parafianie %-)

 

Mój kumpel ma problem podczas instalacji Windowsa pojawia mu się niebieski ekran (niestety nie był w stanie napisać mi numeru błędu), z płytką raczej wszystko w porządku. Gdy zostaje 10-20% do zakończenia instalacji pojawia mu się wcześniej niebieski ekran i bad beat załapany %-) , niestety nie mam więcej danych dotyczących problemu, jakieś sugestie co może być nie tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, fajnie się składa, że dziś również robiłem formata i było to samo (przed formatem też), a fachowo nazywa się to "Zrzut pamięci fizycznej" i białe napisy na niebieskim ekranie (ostrzeżenie blablabla). Rozkręciłem kompa i po dociskałem wszystkie kostki, ale gówno dało, w końcu jak na informatyka przyszłego przystało %-) wyjebałem jedną kość pamięci (bo miałem w 2 kościach) oczyściłem z kurzu u wszystko jest ok. Ramy :)) Teraz jadę na jednej kości Kingstona- wszystko ok.

To samo miałem kiedyś jak zakupiłem pierwszego kompa, tyle, że byłem ciemny, miałem pamięć w jednej kości i oddałem do serwisu, okazało się, że był spalony jakiś układ w pamięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj z rana byłem u kumpla i wyjąłem jedną kostkę i wszystko gicior działało, :piwo1: dla większości %-) (Ziele nie dostaje :k: ).

 

Mam jeszcze jeden problem mniej komputerowy. Od 2 lat (data zakupu 11 Listopada) jestem posiadaczem Sony Erricsona K810 który zakupiłem w Media Markt, telefon bardzo dobry, bateria dużo trzyma lecz od pewnego czasu (1 miesiąc) klawisze całkowicie mi wysiadły działają mi tylko klawisze 6 i 9 (przypadek ??? :k: ). Byłem w serwisie i powiedzieli mi że klawiatura jest zepsuta wymiana może mnie wynieść max do 100zł lecz jeśli mam gwarancje to mogą go wymienić/naprawić w Media Markcie. Wie ktoś może ile trwa gwarancja na telefony komórkowe w tym sklepie/ jakie dokumenty trzeba mieć aby można było ubiegać się o gwarancje (posiadam paragon oraz kartę wydania) ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiłem formata, bo komp był mega zawirusowany. Od razu antywir, zapora, chociaż nie wiem czy to coś daje, no ale niech będzie, i jest praktycznie to samo. Przed formatem wyskakiwał mi komunikat, że na dysku C jest ciągle za mało miejsca (jakieś 100 mb, a wyjebałem z niego dosłownie wszystko) myślałem, że to wiry. Po formacie jest to samo, pojemnośc dysku C to 10gb, zainstalowałem kilka programów (gg, skype, screen hunter) i widzę jak miejsce się zmniejsza, przed chwilą było jeszcze 5gb teraz już jest nie całe 4gb i ciągle idzie w dół, kupowac nowy dysk ???

 

A co do tego zrzutu pamięci, wczoraj jak wjałem jedna kosc to od rana do wieczora bylo wszystko ok, pozniej znowu sie zaczelo je**ć, wiec teraz jeszcze zmienilem kosci, wsadzilem 512 a wyjalem tą 1gb, nie mam pojęcia o co chodzi. A moze to rzeczywiscie dysk sie zje**ł ? Skoro caly czas sa problemy z tym miejscem i do tego te samoczynne resy kompa, teraz to już nawet nie pisze, ze to zrzut pamieci fizycznej tylko komp sie resetuje i ponownie uruchamia :/

 

 

EDIT: oo a teraz znowu jest prawie 5gb pojemności C, ku**a czary jakieś %-) Robiłem scana, kompa czysty/pusty, zresztą jeden dzień po formacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można to jakoś zmienić ?

 

się da, da się %-)

 

panel sterowania -> system -> zakładka "zaawansowane" -> przycisk "ustawienia" (wydajność) -> zakładka "zaawansowane" -> na dole przycisk "Zmień"

 

Możesz przenieść plik wymiany na inną partycję to chyba powinno pomóc.

 

Teoretycznie ustawia się to w następujący sposób, jeżeli masz 256MB to mnożysz x2, natomiast gdy posiadasz 512MB+ mnożymy x1.5 - wartość domyślna to bodajże właśnie półtora, jednak owa konfiguracja może nie sprawdzać się we wszystkich przypadkach - czyli opcja jeden, plik wymiany na innym dysku aniżeli windowsowy albo drugi sposób:

 

opis ze strony windows:

Optymalnym rozwiązaniem jest utworzenie jednego pliku stronicowania, który jest przechowywany na partycji rozruchowej, a następnie drugiego pliku stronicowania na innej partycji, która jest rzadziej używana, lub na innym fizycznie dysku twardym, jeśli jest dostępny. Ponadto najlepiej utworzyć drugi plik stronicowania w osobnej partycji, przeznaczonej tylko dla niego, na której nie ma plików danych czy plików należących do systemu operacyjnego. Zgodnie z projektem system Windows korzysta najpierw z pliku stronicowania na partycji rzadziej używanej, a w drugiej kolejności z pliku stronicowania na częściej używanej partycji rozruchowej. Na podstawie wewnętrznego algorytmu system określa, który plik stronicowania ma być używany do zarządzania pamięcią wirtualną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

wie ktoś czy da się podmienić klawisze? , na klawe mi się wylała herbata i nie dziala 1234, normalnie nie robi mi to problemu bo wbije sobie z num lockiem po prawej :p , ale np w Fife nie moge wpisac IP bo tam z num lockiem nie działają cyferki :(

 

:help:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...