Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Jeszcze raz ja :p Czy to aby trochę nienormalne że mam włączone 3 stronki: forum, Bet365 i wideo do meczu Karolinki %-) i wychodzę z pokoju na pół godziny zostawiam kompa jak był a jak wracam komp zamulony użycie ramu ponad stan coś ok 1.30 GB i nic się nie da zrobić muszę zapodać restart aby wrócił do ponownego dobrego stanu. Wtf pytam się? %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

no hakerzy wykazać się proszę %-)

 

 

mam problemo...

 

od jakiegoś czasu zauważyłem u mnie spadek prędkości neta i to znaczący (kilkukrotny), używałem routera więc może ktoś się podpiął do mnie, ale nie miałem jak sprawdzić bo jak zwykle router kilka lat ma, i haseł to ja już nie pamiętam i nie wiem czy jest jakaś opcja aby wejsc w ustawienia routera bez znajomości hasła i zobaczyć ilu klientów mam podłączonych.

 

Tak więc postanowiłem się wycwanić i po prostu odłączyć router i podłączyć bezpośrednio kabel do LAN, ale problem jest taki sam. A chyba nie jest możliwe, że nawet jak ktoś mi wskoczył na router to po odłączeniu go i przełączeniu się bezpośrednio nadal w jakiś "magiczny" sposób podbierał mi prędkość...

 

jakieś pomysły? eghm... mądre pomysły %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no no o tym czytałem, ale to jutro będę walczył bo dziś się wkurwiłem i odłączyłem router %-)

 

 

jutro podłącze i obadam sprawe, ale wydaje mi się, że rzeczywiście może ktoś się do mnie podłączył, bo zawsze zamulało mi mniej więcej o 16 do 23 czyli akurat jakas pizdeczka przyszla z roboty i weszla w niezabezpieczony router Chomika i łoi go w dupsko...

 

 

ale z drugiej strony jezeli jutro bede miał na zwykłym, bezpośrednim połączeniu to samo to raczej coś po stronie sieci nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik, przytnij kabel od myszki, za dlugi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:k:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak poważnie to myszka z przewodem u mnie %-)

 

 

a co do neta to mam najnormalniejszego dostawcę bezpośredniego, bez żadnych radiówek, wifi i innych gówienek :)

 

 

zobaczymy jak jutro będzie chodziło na bezpośrednim połączeniu :))

 

 

mam neta juz grubo kilka lat i dopiero teraz takie cyrki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym zauwazasz Chomiku zmiane predkosci? Podczas sciagania danych z netu? Czy rowniez podczas ladowania sie stronek?

Na poczatku proponuje w linii komend (START->Uruchom->cmd) wpisac tracert i stronke ktora zamula, to powinno pokazac opoznienia na kolejnych routerach, dzieki czemu bedziesz wiedzial, czy problem lezy w Twojej sieci, czy duzo dalej i jest wina dostawcy.

Jesli nie pamietasz hasla, to hard reset routera i przywracasz do ustawien fabrycznych, dalej jak pisze lucas wbijasz fabryczne haslo i ustawiasz 26 (!) znakowe haslo na routerze. Az nie chce mi sie wierzyc, ze ktos dzis jeszcze tego nie robi ;) Lub jesli bez resetu dostaniesz sie do panelu admina, wchodzisz w zakladce filtrowania po MACu i wpisujesz swoj MAC Address, dzieki czemu tylko z tego kompa bedzie mozna korzystac z neta :))

Przeskanuj dysk w poszukiwaniu wszelkiej masci badziewia, typu trojany, spyware'y, wiruchy itp. W wiekszosci przypadkow w serwisach okazuje sie, ze wlasnie to powoduje u ludzi przerozne problemy. Combofix + darmowy AVAST Antywir powinny juz dac sobie rade, chyba ze preferujesz lepsze narzedzia, za ktore trzeba placic ;)

Jesli korzystasz z Linuxa to jest jeszcze pare fajnych sztuczek, ktore mozna sprobowac, ale to juz musze zerknac w notatki z zajec, bo nie pamietam dokladnie polecen ^^

 

Jesli chodzi o sam download plikow z Internetu, na dodatek po podlaczeniu sie kablem pomijajac router, to jest to ewidentna wina (badz dzialanie celowe :smiech: ) dostawcy. Blokuja porty, ograniczaja pasmo, wszystko o czym moim zdaniem klient powinien byc poinformowany, rzecz jasna w praktyce NIGDY nie jest :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym zauwazasz Chomiku zmiane predkosci? Podczas sciagania danych z netu? Czy rowniez podczas ladowania sie stronek?

 

Odpalanie się stronek to jest istna udręka jak mi neta muli... patrzyłem specjalnie na speedtest.net i przy normalnym działaniu neta prędkość waha mi się w granicach 16-20mbit/s, zaś gdy zaczyna mi zamulać mam raptem 0.5-1mbis/s, więc to jest raczej nienormalne...

 

dzisiaj poczekaj jeszcze do godzin popołudniowych i będę obserwował o co chodzi, ewentualnie jeszcze potem router podłącze i się pobawię według Waszych rad :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
próbowałem kilka filmów na raz, seedów po 100 a nie chciało sciagac kierwa

pewnie dlatego że mają w na dwa kompy i przez wifi, no ale bez jaj żeby aż tak słabo bylo

 

Jakiego programu uzywa ? Najlepszy chyba Bit Comet, ale niech sciagnie uTorrenta. Jak zainstaluje to w programie powinien miec zielona lapke, jesli ma zolta tzn., ze ma blokniety dany port i trzeba przekierowac (niech se spr. jakie porty ma odblokowane). Niech ograniczy wysylanie, zeby nie zamulalo neta. Predkosc rowniez zalezy od stronek, aha i niech wylaczy zapore byc moze, ze ona blokuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...