Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 month later...

Witajcie!

 

Słuchajcie, od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna laptopa. Niedrogiego. Będzie tylko do domowego internetu, oglądania filmów (musi mieć HDMI), być może w przyszłości do pracy mobilnej.

 

Po długich i uciążliwych poszukiwaniach, znalazłem dwa.

 

Który byście wybrali?

 

ASUS

 

MSI

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam laptopy z prockami i3 lub za nieco drozej i5, spokojnie w przedziale cenowym, ktory powyzej zakresliles. Sa nieporownywalnie lepsze w osiagach od prockow AMD i lepsze od Core2Duo. Roznica w moim odczuciu jest bardzo zauwazalna.

Ponizej przykladowy HPek z HDMI, w ofercie Komputronika maja tez kilka drozszych z i5 i wieksza iloscia RAMu, ktore osobiscie bym wybral. Sa ciche i nie grzeja sie zbytnio, choc daleko im jeszcze do niektorych sprzetow chociazby Toshiby, gdzie chlodzenie jest genialnie rozwiazane...

 

http://www.komputronik.pl/index.php/product/119436/Laptopy/Laptopy_notebooki_/HP_ProBook_4520s_XX758EA_.html

 

Na allegro powinny byc jeszcze tansze :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Za ile byście pocisnęli taką stacjonarkę?

 

Płyta główna: GIGABYTE GA-M61P-S3

 

Chipset: nVidia GeForce 6150SE

 

Procesor: AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4000+ S-AM2 BOX

 

RAM: Kingston DDR2 1GB 667MHz CL5

 

Zasilacz: Chieftec 350W GPS-350EB 101A

 

Dysk twardy: Seagate 160 GB Barracuda 7200.10

 

Napęd: LG CD-RW CED-8080B

 

Obudowa: ATX

 

Bez monitora.

 

Dodam, że płyta głowna, procesor, RAMy, twardziel i zasilacz są z 2007 roku zakupione w Komputronku za około 900 zł.

 

Napęd RW jest stary, obudowa tyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dam za 400 :mrgreen:

 

Zapomniałem że jeszcze dokupowałem tam kartę sieciową D-Link AirPlus DWL-520+

 

Może za 400 pójdzie, wszystko działa piknie i szybko. Grać na nim nie grałem ale jakby dorzucić dobrą grafikę to sporo gier by pomknęło myśle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 400zł nie dasz rady, chyba ze ktos na cisnieniu sie trafi ;) Za 600-700zł mozna miec nowke z prockiem X4, z 2GB RAMu i porzadna grafika GF.

Ja bym sie cieszyl z tych 300zł, ktore BePe proponuje, ewentualnie na czesci puscil bo chyba nieco wiecej wyjdzie :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie mam taki problem. Włączam dzisiaj kompa, a tutaj na pulpicie z kilkunastu ikon i plików został tylko mój komputer i kosz. Wchodzę w moje dokumentu i jest jakis Folder Temp i Właściciel ( czyli to co powinno byc) i w tym drugim jak się wejdzie w Pulpit to są wszystkie pliki. Dodatkowo każdy program startuje tak jakby od zera. Żadnych ustawien nie maja zapisanych. Wygląda to tak jakby był zrobiony format, którego nikt nie robił. Wie ktoś co jest grane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na sprzedanie

 

Zestaw komputerowy:

 

Monitor: LCD Philips 190WV 19 cali

 

Komputer:

Płyta główna: Gigabyte Technology M61PME - S2

Procesor: AMD Phenom 9550 Quad-Core 2,21 GHz

Pamięć ram: 3,00 GB 800 MHz

Karta graficzna: ATI Radeon Hd 3800 Series 1024 MB

Dysk: Samsung HD642JJ 600 GB

Karta dźwiękowa: Realtek HD Audio

Czytnik kart pamięci

 

 

Cena do dogadania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany przymierzam się powolutku do kupna laptopa i pomyślałem poradzić się kogoś kto na co dzień ma styczność z laptopami...

 

 

Lapek będzie używany w domu, sporadycznie co jakiś czas także poza nim. Nacisk na internet, filmy i czasem może jakaś standardowa gra.

 

 

Na początek doradźcie jakimi firmami się interesować, a jakie od razu odrzucać... Sam osobiście na dzień dzisiejszy szukałbym czegoś z firm typu: Asus, Dell. To są na chwilę obecna 2 modele, do których jestem najbardziej przekonany po pierwszym szybszym rozeznaniu. Co do innych to może Toshiba, Samsung? Co się nie grzeje mocno i cicho pracuje?

 

 

Druga sprawa to wielkość matrycy. Warto pchać się w jakieś większe matryce? Osobiście myślę o 15.6"

Do domu powinno wystarczyć, a i zabrać gdzieś wygodniej bo nie będzie aż taki duży.

 

 

Co do osprzętu lapka to sprawa na później :p Narazie bardziej chodzi mi o firmę i matrycę :) pisać kto co ma i doradzać :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwilę obecną nie wiem nawet, póki co chce się rozeznać w jakich kryteriach szukać lapka, a potem będziemy konfigurować :))

 

 

myślę, że max. 3k więc pole wyboru powinno być spore

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wydaje mi się że 17 to może być już trochę za duży... musze zobaczyć oba lapki obok siebie :)

 

 

a jak to jest z pamięcią RAM? warto pchać się w jakieś 6GB czy nawet 8GB? lapek wykorzysta takie zasoby pamięci? pewnie te 6, 8GB to jest już pod kątem lepszych gier i programów graficznych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...