Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Aleeeeeeeż trzymają wartość te Asusy. Sam jestem zdziwiony, bo kupowałem baaaardzo podobnego lapka, tylko z błyszczącą matrycą ponad rok temu. Sam osobiście szukałem laptopa z matową matrycą, ale wtedy trafiłem na promocję, w której mój Asus, z którego właśnie piszę był z matrycą błyszczącą. Jakie różnice? Wszystko to co Chomik napisał. Od siebie mogę dodać tylko to, że przy matrycy matowej masz inny punkt widzenia. Pod ostrym kątem nie zobaczysz niczego na laptopie (wygodne np. gdy jedziesz pociągiem, a ludzie Ci się wpierdalają w ekran i nagle cały przedział ogląda film). Hm... może jeszcze to, że mata nie odbija tak światła. Np. jak ja teraz leżę na łóżku i za mną jest okno, z którego pada światło wszystko mi się tam odbija (jeśli kąt jest odpowiedni). Jeśli chodzi o nasycenie barw to może i faktycznie glare jest lepsza, ale to wszystko da się ustawić (np. zwiększając ostrość w grafice).

 

Ogólnie rzecz biorąc - trzymaj się Asusa, bo to laptop nie do zajechania (przez rok nie miałem ani jednego problemu z modelem z tej samej serii). A jeśli chodzi o matrycę to... kwestia gustu, choć ja również z biegiem czasu (po upływie roku) wolałbym, żeby matryca była matowa.

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sam na tą chwilę wziąłbym chyba matową

Naprawdę myślisz, że kogoś obchodzi Twoje zdanie?? :/

 

Nie wydaje mnie sie mnie %-)

 

 

 

;)

 

[ Komentarz dodany przez: Chomik: 2012-01-21, 17:03 ]

pięknie składasz zdania :))%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

mam głośniki creativa 5.1 i pomyślałem, żeby podłączyć je do lapka...

 

szukam jakiejś karty dźwiękowej zewnętrznej :))

 

słyszeliście coś o firmie Sweex? warto interesować się taką kartą?

http://allegro.pl/sweex-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-5-1-7-1-usb-2-0-i2067407498.html

 

czy może skoro głośniki creativa, to kupić i karte też creativa?

http://allegro.pl/zewnetrzna-karta-dzwiekowa-creative-xf-i-5-1-pro-i2063255129.html

 

 

nie wymaga cudów od tych kart, ale chciałbym aby to jakoś przyjemnie grało :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcę przerobić plik flac zgrany w jednym kawałku na pojedyncze utwory i przekonwertować je do MP3, korzystam z jetaudio ale nie bardzo wiem jak to ugryźć. Jest funkcja konwersji i "nożyczki" ale nic nie wychodzi. Jak coś niby wycinam to i tak zgrywa mi całość.

Pomoże ktoś???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Audacity ;) tam mozesz swobodnie wycinac kawalki, a pozniej konwertowac na mp3. Tylko bedziesz musial jakas biblioteke sciagnac, nie pamietam dokladnie jak ona sie nazywala, ale jak wyskoczy Ci komunikat to bedziesz wiedzial :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej Audacity ;) tam mozesz swobodnie wycinac kawalki, a pozniej konwertowac na mp3. Tylko bedziesz musial jakas biblioteke sciagnac, nie pamietam dokladnie jak ona sie nazywala, ale jak wyskoczy Ci komunikat to bedziesz wiedzial :)

 

Biblioteka ta to lame.dll

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
acer to ja bym unikał

Nasluchales albo naczytales sie moze wypowiedzi sprzed kilku lat ze Acer to zuoooo i tak piszesz... Napisz moze dlaczego bys unikal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nadal nie są to lapki z najwyższej półki :bz:

 

sam bym coś polecał z Asusa, Della, czy Samsunga :))

 

trzeba poszukać odpowiedniego, myślę, że z i3 coś wyszarpiesz :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba poszukać odpowiedniego, myślę, że z i3 coś wyszarpiesz :))

Szczerze watpie, zwazywszy ze dyski poszly nieco do gory. Jesli kupowac z i3, co oczywiscie goraco polecam bo procek miazdzy, to trzeba przygotowac sie na co najmniej 1800zł, zakladajac ze myszke i torbe do niego juz masz... i nawet przy takiej cenie zapomnij o dobrej baterii czy chociazby zlaczu USB3.0, co na pewno niedlugo bardzo sie przyda.

 

Jak ogladalem oferty, najlepiej w polaczeniu procek/RAM/grafa+bajery (HDMI, USB, czytnik kart) wypadal sprzet HP i ASUS. Oczywiscie to moja opinia na podstawie wiedzy i testow dostepnych w necie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b@rto, z autopsji miałem i szlag go trawił, teraz mam składanego sprowadzanego asusa jeszcze odziedziczonego w spadku od brata kobiety i to jest dobra firma warta polecenia tylko troszkę kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chyba nadal nie są to lapki z najwyższej pułki

Ty pułkowniku. :p

 

Acera mam od 3,5 roku, ani jednego problemu z nim nie mialem, bateria nadal trzyma okolo 1h40minut - identycznie jak na poczatku. A pracuje z wlozona bateria i podpiety do sieci - czyli teoretycznie zle. Zadnych problemow z matryca, dyskiem czy czymkolwiek.

 

[ Komentarz dodany przez: Chomik: 2012-02-14, 00:34 ]

ojoj jaki wstyd :wstyd:%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie złożyli mi coś takiego warte brania ? ;)

 

Procek - Intel Core i3 2100 3,10 GHz BOX

Płyta - Asus P8H61 -M LX Rev 3.0

Ram - GoodRam DDR3 4GB 1333 MHz CL9

Dysk - WD Caviar Blue 500 GB WD5000AAKX 16 MB cache SATA/600

LG SuperMulti DVD +/- RW GH22NS70 bulk black (Serial Ata)

Karta - Radeon 5670 Asus 1GB DVI&HDMI (PCI-E) DDR3

Obudowa - MODECOM Debut - czarno-srebrna (8300b) - logic 500

 

wychodzi 1700,00

 

Rozumiem że tu sieciowa itd już są ? :k: Nie śmiać się jestem w tym ciemny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze stacjonarka... Oczywiscie, plyta glowna ma wbudowana sieciowke. Jakbys wszystko kupil oddzielnie, zaplacilbys 200zł mniej, ale trzeba jeszcze skrecic %-) I nie mowie o lolkach %-) Takze za ta cene mozna łyknac, bo lepszy sprzet sie nie trafi, ale za 300-400zł wiecej mozna miec juz kozak blaszaka.

 

Do czego to doszlo zeby 500GB dysk wewnetrzny byl drozszy od procka i3 :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...