Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Tak jak Waciak to ujal :D Neta dostawca zapewnia koncentrykiem do modemu i rj45 do 1 kompa. Obojetnie jaka predkosc, obojetnie jaki rodzaj czy dostawca :uwaga:

Ty kupujesz router wifi (dosc istotne, ale dzis chyba wszystkie juz to maja), podlaczasz do modemu w miejsce kabelka z kompa, a komp wtedy juz do routera zamiast do modemu.

Ustawiasz DHCP na routerze i hula smiga az milo :))

 

Jezeli chodzi o rodzaj polaczenia, to na kablu jest znacznie bezpieczniej i stabilniej, jesli o wygode to nie ma opcji tylko wifi :))

Obie opcje maja swoje + i -, kwestia tylko na czym komu bardziej zalezy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, moj problem wyglada nastepujaco:

 

Mam internet z kablowki, poprzez router (bez wifi) dziele go na 2 laptopy i stacjonarny. Chcialbym z jednego laptopa puscic internet dalej, ale poprzez wifi (chcialbym, zeby 2 komorki mogly korzystac z tego wifi). Ni fpyte nie wiem jak to poustawiac.

 

Tzn. powiem inaczej. Siec ad-hoc !wydaje! mi sie ze, ze zbudowalem, bo na symbianie ladnie mi sie laczy, nawet byl internet przez chwile, a potem juz nie :bz: Nie wiem co sie zdazylo zmienic w ustawieniach, ale nagle przestalo sie laczyc...

Mam windowsa XP

 

Moze ktos juz robil takie cus i mi powie jak to zrobic.

 

edit. Dobra, symbian juz w 100% ogarniety - polaczylem ad-hoc i zmostkowalem polaczenie lan z wifi i bangla internet na symbianie, ale na androidzie niestety nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

głupie pytanie do ludzi mających laptopy...

 

 

nie będzie żadnego skutku ubocznego przy usypianiu laptopa, m.in. na noc, zamiast wyłączeniu go? na necie jakoś za bardzo tematów na ten temat nie znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po prostu tak z ciekawości pytam... w sumie to takie włączenie po uśpieniu w kilka sekund i jestem ciekaw czy to ma jakiś wpływ na dłuższe uśpienie, bo i tak ogólnie lapek włączony mniej więcej od 9 do 2 i co jakiś czas usypiany jak z niego schodzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Generalnie notoryczne usypianie może zamulić system i chyba nic więcej. Co jakiś czas wypada zrobić restarcik. Inaczej mają się sprawy z baterią, większość ludzi używa lapów jak stacjonarki - podpięta bateria i zasilanie. Z tego co wiem tak używana bateria długo nie pociągnie. Wypadałoby zatem pozbyć się baterii i działać na samym kablu przy czym nie każdy laptop na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inaczej mają się sprawy z baterią, większość ludzi używa lapów jak stacjonarki - podpięta bateria i zasilanie. Z tego co wiem tak używana bateria długo nie pociągnie. Wypadałoby zatem pozbyć się baterii i działać na samym kablu przy czym nie każdy laptop na to pozwala.

Dokladnie tak. Ja osobiscie przekonalem sie o tym na wlasnej skorze i po roku i wiecej siedzenia "na kablu" pojechalem w podroz gdzie bateria trzymala 30min i off %-) Co prawda moj sprzet nie pozwalal na zasilanie z wyciagnieta bateria, wiec dokupilem sobie nowke i teraz na jednej jade na kablu, a druga mam na wyjazdy. Prawidlowo uzytkowana bateria powinna byc rozladowana, nastepnie podlaczona do ladowania i po osiagnieciu 100% od niego odlaczona, zywotnosc siega nawet 4-5 lat, pozniej juz malo ktora daje rade, ale po takim czasie i tak wiekszosc wymienia calego kompa ;)

 

A usypianie systemu zamula Winde, Linuch dalej hula smiga az milo :D To jedyny na swiecie system (z tych powszechnych), ktory potrafi bez restartu pracowac nawet kilka lat :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również zgodzę sie z Wami że używanie laptopa jako stacjonarki ( bateria + zasilanie z kabla) nie wróży nic dobrego. Po roku przy bateri pojawia się czerwony krzyżyk z wiadomością " Rozważ wymianę Baterii"

Teraz bateria trzyma przy otwartej Operze ( 4-5 zakładek) + AQQ i oszczędzanie energii około godziny. Jednak boje się że to ostrzeżenie kiedyś przerodzi się poprostu w wiadomość "Twoja Bateria padła" %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaś słyszałem co innego...

 

wyjmowanie baterii przy używaniu lapka na zasilaczu jest złą opcją...

 

ile ludzi tyle opinii :)

 

 

sam osobiście używam lapka jako stacjonarki, ale co do baterii mam ustawione ładowanie do 80% (co niby nie powoduje żadnego skracania żywotności)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaś słyszałem co innego...

 

wyjmowanie baterii przy używaniu lapka na zasilaczu jest złą opcją...

 

ile ludzi tyle opinii :)

 

 

sam osobiście używam lapka jako stacjonarki, ale co do baterii mam ustawione ładowanie do 80% (co niby nie powoduje żadnego skracania żywotności)

Malo ktory laptop jest do tego przystosowany, aby pracowac na wyjetej baterii, dlatego ja mam dwie do pracy na zasilaniu i wyjazdow. Jak masz lapka kilkumiesiecznego to tego nie zauwazysz, ale przy takim uzytkowaniu jak piszesz za rok bedzie lipa.

 

Kazde ladowanie baterii skraca jej zywotnosc, nie da sie tego uniknac. Taka konstrukcja :bz:Najwolniej bateria traci na zywotnosci, gdy sie ja laduje na max, odlacza od zasilacza i korzysta az do momentu komunikatu "zaladuj baterie", po czym ponownie laduje.

 

Pamietacie jak kiedys sie mowilo, ze aby bateria w komorce dluzej trzymala trzeba ja "sformatowac"? Jeden z moich wykladowcow malo sie nie posikal ze smiechu %-) Potem przedstawil 3 podstawowe (!) bledy takiego rozumowania %-) Ja swoja wiedze opieram na jego przekazach, w koncu prof przed nazwiskiem do czegos zobowiazuje, ale dopuszczam fakt, ze i on moze sie mylic :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie chciałem jakoś teraz zakupić nową skrzynkę do kompa, bo ta moja obecna to wielki syf i mogiła poker www i nic więcej ;) Tak myślałem 1700-2000 zainwestować kupię za to coś ciekawego ?? (nie wiem czy lepiej gotowca czy składaka) ze składakiem będzie ciężko bo za bardzo się nie znam jak i co wybierać ale myślę że by doradzili... :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samemu zlozyc powinno taniej wyjsc, musisz sobie odpowiedziec do czego Ci komputer potrzebny ? gry ? film ? net ? programy wymagajace duzo ramu ? cos wtedy poradzimy ;)

 

 

ewentualnie zawsze mozesz kupic zestaw, tylko jest jedno ale ja nigdy bym nie kupil "skrzynki" która ma plomby na obudowie jako gwarancja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos bawil sie w programie freehand 10? To taki rozszerzony paint %-) Mam cos na zalicznie na jutro a musze sie uczyc na exam + jestem chory, jak ktos ogarnia ten program to prosze PW lub gg, oczywiscie jakies $$ wpadna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

bardzo mi się podoba ten laptop http://www.x-kom.pl/p/73857-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-so1009v-i3-2330m-4gb-500-dvd-rw-7hp64.html

 

.. i pod względem cenowym i wizualnym. Jedyne co mnie "przytrzymuje" to matowa matryca.

 

Laptopa w 95% potrzebuję do czytania neta, w 5% do oglądania filmów.

 

Czy na matowej matrycy coś inaczej wygląda niż na glare? (oprócz tego że na matówce się nic nie odbija).

 

Jakieś inne kolorki cy cuś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na macie nie będziesz miał odbić światła, zaś przy błyszczącej wygląda to zupełnie inaczej

 

ogólnie na błyszczącej będziesz miał większe nasycenie barw :))

 

 

sam na tą chwilę wziąłbym chyba matową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...