Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Akurat w lapku masz male mozliwosci rozbudowy :bz:

Mozesz wymienic paste na procesorze na lepsza, zawsze ze 3-5 stopni powinno spac. Oczywiscie standardowe czyszczenie wiatraka.

 

PS. Grzeje sie pod obciazeniem czy i w idle jakies wysokie wartosci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

b@rto co mi da wymiana pasty na procku ? nic jak się grzeje ogólnie cała płyta i wszystkie pozostałe podzespoły ... muszę go rozkręcić i tym powietrzem będę próbował. Osobiście nie wydaje mi się żeby tylko samo powietrze pomogło ... nie wiem dokładnie jakie jest odprowadzanie ciepła i czy da się zamontować mocniejsze chłodzenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Potrzebuję aktywnych linków filesonic do serii filmów Cheech and Chong:

 

Cheech and Chong Up in Smoke

Cheech and chong next movie (1980)

Cheech and chong nice dreams (1981)

Cheech and chong things are tough all over (1982)

Cheech and Chong's Still Smokin (1983)

Cheech And Chongs Corsican Brothers (1984)

Cheech and Chong Get Out of My Room (1985)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Ja osobiscie proponowalbym lapka z serii ..., najlepiej model ... .

Obecnie kroluja produkty X, zaraz przed Y, szczegolnie ze wzgledu na ... i ... .

 

To jest wersja demostracyjna porady. Po przeslaniu bonu nastapi odkodowanie posta %-)

 

[ Komentarz dodany przez: Chomik: 2011-11-04, 20:48 ]

bony rozdaje Pietach :)) wal PW ;)

 

 

%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez szaleństw... żadnych konwertowań, obróbek i innych photoshopów...

 

zwykły użytek codzienny... net/filmy, gry raczej odpadają bo od tego mam konsole

 

 

zastanawiam się nad procesorem i do tej pory byłem za i7, ale z drugiej strony chyba nie widzę sensu dopłacać kasy skoro przy necie i filmach nie będe w stanie wykorzystac tego i7 nawet i5 tego nie wykorzysta %-) chociaz z drugiej strony nie wiem czy iść przyszłościowo i brać te i7 i mieć z głowy potem... sam już nie wiem...

 

co do $$$ max. 3k

 

 

byłem za samsungiem rf511, ale czytałem o słabej matrycy i innych mniejszych wadach... teraz wpadłem na asusa x53sv i naprawdę jest to fajna opcja, do tego z tego co słyszałem po opiniach asusy nie nagrzewają się ostro... minusem będzie raczej brak usb3.0 co mnie tutaj najbardziej zniechęca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nigdy nie przejechalem sie na sprzecie HP, mam spory szacunek do tej firmy, jednak przy intensywnym uzytkowaniu procki i grafy w nowych sprzetach podobno sie grzeja tak, ze bez podkladki chlodzacej nie wyda. Przy samych filmach i 100 otwartych kartach w przegladarce raczej tego nie uswiadczysz :)

 

Przy sprzecie do 4k i wiecej podobno warto rozwazyc produkty Dell'a, ale osobiscie podchodze do tego ze sporym dystansem. Asusy sa spoko, jednak bez USB 3.0 to z miejsca bym odpuscil, gdy ta technologia sie przyjmie na dobre, a to lada moment nastapi, bedzie to ogromna strata na transferze plikow.

 

Bardzo istotna rzecza w lapkach jest ich bateria, warto dowiedziec sie jaka jest w danym modelu zamontowana. Jesli ponizej 3h to polecam olac taki sprzet, bardzo popularne sa dzis 10h baterie, ktora w jednym HP'ku pamietam widzialem. Na niego sam mam chrapke, Komputronik robil z nim ostatnio jakies promo, warto poszukac bo zwyczajnie zapomnialem jaki to byl Pavillion. Z tego co pamietam czerwonawa obudowa, i3 lub i5 (inne nie wchodza w gre), 4GB RAMu i jakis tam megaprzekozak dzwiek (chyba najmniej istotne) i do tego uwaga: wyjscie HDMI :)) Genialna sprawa, widzialem kiedys nawet prezentacje softu, gdzie gosc podlaczyc komorke do lapa a lapa do plazmy i wyswietlal zrobione telefonem foty :D Moze nie jakies cuda niewidy, szczegolnie jak sie pisalo prace dyplomowa o protokolach w sieciach, ale wrazenie zostalo do dzis.

 

Nic konkretnego, ale moze Cie jakos naprowadzi. Pisze z doswiadczenia, niestety nie operuje nazwami modeli, ale to juz chyba nie stanowi problemu doszukac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek :c:%-)

 

 

Waham się między rf511 a x53sv, poniżej więcej info na ich temat

 

http://www.x-kom.pl/p/65983-notebook-laptop-15,6-samsung-rf511-i7-2630qm-4gb-500-dvd-rw-7hp64.html

 

http://www.x-kom.pl/p/72308-notebook-laptop-15,6-asus-x53sv-sx891v-i7-2670qm-4gb-750-dvd-rw-7hp64.html#

 

 

a może wystarczy i5

 

http://www.x-kom.pl/p/71485-notebook-laptop-15,6-samsung-rf511-i5-2410m-8gb-640-dvd-rw-7hp64.html

 

 

 

ktoś ogarnięty podpowie? %-) akurat w tym przypadku nie ma dużej różnicy między rf511 z i5 a i7... ramu mniej i grafika z mniejsza prędkością co i tak nie przełoży się w życiu, bo lapek nie będzie dał rady wykorzystac 2GB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chomik - nie lepiej poszukac czegos z procesorem AMD? sa zdecydowanie tansze, a procesory AMD dobrej klasy sa tylko nieco slabsze od prockow serii "i..". Wiem co pisze, bo gdy ostatnio kupowalem sprzet, poradzilem sie znajomego, ktory siedzi kilka lat juz w tym temacie i polecil mi AMD-ka. Ale jesli juz bardzo chcesz intela, to i5 na lapku spokojnie wystarczy.

zwykły użytek codzienny... net/filmy, gry raczej odpadają bo od tego mam konsole
W takim razie na pewno wystarczy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do konca tak jest. AMD jest ok, sam zawsze bylem zwolennikiem produktow tej firmy, nieco gorszy, ale duuuuzo tanszy ;) Jednak jesli mowimy o przetwarzaniu w aplikacjach tworzonych z mysla o wielu rdzeniach (czego na chwile obecna prawie nie ma albo malo kto z nas korzysta) to Intel odsadza AMD na kilometr. Kiedy ktos mowi, ze oba procki maja podobne osiagi, to ma na mysli prace na pojedynczym rdzeniu, czego Intel tak mocno juz nie rozwija, zas skupia sie na wspolpracy wielu rdzeni. Dlatego ja dzis nie kupilbym AMD'ka jesli chce swobodnie korzystac z tego lapa przez nastepne powiedzmy 3-4 lata.

 

Oczywiscie w przypadku Chrumka, ktory z tych "wymagajacych" aplikacji" korzystal raczej nie bedzie, powyzsze jest nieistotne ;)

 

Samsung dla mnie to zupelna egzotyka w komputerach, nigdy nie korzystalem z takiego sprzetu i balbym sie zaryzykowac (w koncu to prawie 2 wyplaty %-) ). Najlepiej brac sprawdzone firmy, ten ASUS wyglada calkiem niezle. Tylko bateria dupna, doplacasz 200zł i masz 10-godzinna, przy prawidlowym uzytkowaniu to jest prawdziwy skarb, wiele osob nie docenia tego (sam kiedys bylem sceptycznie nastawiony i lalem na to jaka bateria siedzi w moim lapku) - dzis wiem, ze naprawde warto dolozyc, satysfakcja z dzialajacego nawet 8h kompa powiedzmy w pociagu jest bezcenna, za cala reszte zaplacisz karta Master Card %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno procesor Intela weźmie więcej z baterii niż AMD, a to na pierwszy rzut oka jest nieważne. Ważne okazuje się potem, gdy się użytkuje. Z pewnością więc Intel wtedy, gdy będziemy się bawić w programy obliczeniowe, statystyczne, itp., itd., gdy jest potrzebna moc obliczeniowa. W zwykłym użytkowaniu AMD wystarczy, a na pewno jest tańszy. A jeśli pularys jest gruby i się ma wiele papierków to można w lepszą pamięć zainwestować.

 

I tak na marginesie jest różnica między 15 a 17 cali w laptopie. Patrzy się zupełnie inaczej, choć baterii też oczywiście szybciej ubywa. Więc naprawdę lepiej gorszy procesor, a np. większe patrzydło.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...