Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

takie pytanie może ktoś bardziej ogarnięty jest....

 

mam router podczepiony do dwóch kompów bezpośrednio kablami, jako że laptop czasem chciałbym przenieść w inne miejsca w domu odpalam sobie bezprzewodowo przez WiFi i tutaj jest mały problem, mam o wiele słabszy transfer, zmniejsza mi się dokładnie 5x w stosunku do tego co mam na kablu

 

czy to jest wina słabej karty WiFi ? podchodząc z lapkiem do routera mam taką samą małą prędkość.

 

Czy może na routerze muszę się pobawić w jakieś odblokowywanie portów czy inne pierdółki aby mi załapało normalną prędkość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kup albo lepszy , i tak nie będziesz miał takiego dobrego sygnału jak podczepiony komp, zawsze możesz polepszyć sygnał nakładając na antenie puszkę aluminiowa albo obwinąć folią :))

 

 

 

Też zależy jakiego neta masz. Ja mam 25 mb i 4 kompy mam pod to podłączone i nikt nie narzeka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no domyślam się ze transfer będzie nieco gorszy, ale nie pięciokrotnie...

 

może jakieś blokady na routerze są? bo jakby była wina jakiegoś zasięgu czy coś, to by mi przy routerze lepszą prędkość wykazywało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pietach ja Cie zbanuje %-)

 

 

Jaka masz predkosc internetu i jaki masz router i karte w lapku?

 

predkość: 40MBit/s

router: D-Link 524

karta: Broadcom 802.11n

 

[ Komentarz dodany przez: Pietaszek89: 2011-11-30, 13:04 ]

:tuli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt malo informacji podajesz... Przede wszystkim:

1) czy podczas pomiarow (uzytkowania przez Ciebie neta) byly jeszcze jakies komputery podlaczone do sieci, a jesli tak to ile?

2) sytuacja niezaleznie od pory dnia, czy np. za dnia wolniej w nocy szybciej

3) domyslam sie, ze podlaczenie routera wyglada tak: ISP/dostawca --> modem --> router ==> kazdy komputer w sieci // strzalki oznaczaja kable (pisze bo jak kiedys podalem podobny schemat na jakims forum, to sie pytali %-))

jezeli idzie najpierw do kompa, a potem do routera (tak, ze komp dziala jako serwer), to po prostu bledne ustawienia na kompie sa ... w przeciwnym razie w gre moga wchodzic ograniczenia na routerze... ciezko powiedziec nie widzac jego ustawien, ale jak najbardziej mozliwe :))

 

To tak wstepnie ;)

 

PS. O sprawiedliwym podziale lacza w sieci domowej pisalem prace inzynierska, wiec powiem jeszcze, ze wystarczy 1 (jeden) komp dodatkowo wlaczony w tym samym czasie i net bedzie chodzil jak krew z nosa :) Kazdy dzis router umozliwia kontrole przeplywu, co stosunkowo latwo jest ustawic bez wiekszej wiedzy na ten temat - proponuje skorzystac i powinno smigac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) czy podczas pomiarow (uzytkowania przez Ciebie neta) byly jeszcze jakies komputery podlaczone do sieci, a jesli tak to ile?

 

ogólnie czy mam włączony laptop, czy dodatkowo komputer to prędkość jest taka sama... jeżeli chodzi o ilość to jest tylko lapek i stacjonarny...

 

2) sytuacja niezaleznie od pory dnia, czy np. za dnia wolniej w nocy szybciej

 

niby w umowie mam taką opcję... za dnia mam transfer 40, a bodajże od 1:00 do 7:00 bez limitu

 

3) domyslam sie, ze podlaczenie routera wyglada tak: ISP/dostawca --> modem --> router ==> kazdy komputer w sieci

 

dokładnie tak jest

 

jezeli idzie najpierw do kompa, a potem do routera (tak, ze komp dziala jako serwer), to po prostu bledne ustawienia na kompie sa

 

nie bardzo czaje %-) jak mam to sprawdzić?

 

Jedyne co moze byc, to wlasnie bledne ustawienia na routerze.
w przeciwnym razie w gre moga wchodzic ograniczenia na routerze...

 

sam jestem takiego zdania że może router blokuje... ale na jakie ustawienia mam zwracać uwagę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sprostujmy jeszcze:

 

- jesli wlaczony jest tylko lapek, to net smiga normalnie?

- router chodzi na ustawieniach domyslnych (poza tymi z adresem i DHCP) czy cos bylo ustawiane niestandardowe?

- czy na routerze jest haslo dostepowe ustawione? kiedys mialem taka sytuacje, ze mi sie pol bloku ladowalo na router bo po resecie ustawien zapomnialem haslo ustawic :D

 

*/ To czego nie czailes, to kwestia czy z modemu kabel idzie najpierw do kompa a pozniej do routera (tak ze router dziala po kompie, a nie po modemie bezposrednio), ale to sytuacja niezwykle rzadka, choc musze przyznac, ze bezpieczniejsza niz ta normalna ;) postawisz na kompie takiego firewalla, ze nic nie przejdzie do sieci, a reszta juz smiga bez problemow. Minusem jest to, ze ten komp musi byc wlaczony non stop, zeby byl net %-) /* taka dygresja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jesli wlaczony jest tylko lapek, to net smiga normalnie?

 

chodzi mi o to, że jak jestem na kablu to mam 40mbit/s bez wzgledu czy jest jeszcze włączony drugi komp czy nie...

jeżeli jestem bez kabla, przez wifi to mam 8mbit/s i też bez względu czy drugi komp jest włączony...

 

- router chodzi na ustawieniach domyslnych (poza tymi z adresem i DHCP) czy cos bylo ustawiane niestandardowe?

 

tak jak najbardziej nic nie zmienialem, bo szczerze mowiac malo sie znam na tych routerach i nie chce nic spierdzielić, a haslo jest jest... wprowadziłem bo sie wpierdalaly darmozjady %-)

 

 

...kabel z modemu do routera i potem do kompa :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i teraz dopiero wiem o co chodzi :D

 

Jako, ze to karta 802.11n to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby smigalo przy przepustowosci >20Mbit.

Jest to niestety predkosc duzo wieksza, niz mojego lacza, wiec z doswiadczenia nic nie napisze. Mozna sprobowac standardowe rozwiazania, jak upgrade firmware routera (jesli podlaczany byl ponad 3 miesiace temu), przeinstalowanie sterownikow do karty wifi w laptopie, reset ustawien na routerze i ustawienie wszystkiego od nowa (lub szczegolowe sprawdzenie czy nie ma gdzies jakiegos filtrowania ustawionego, ale jesli po fabrycznych leci, to nie powinno byc tego).

 

Z przyczyn duzo mniej prawdopodobnych masz cos w domu co powoduje zaklocenia? :p Jak jakis stary odbiornik radiowy czy cos...

Ciezko cokolwiek wiecej powiedziec, nie siedzac przy sprzecie :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę komputerowe trochę nie.

 

Niedługo kończy mi się umowa z neo i chyba jednak jej nie przedłużę.

 

Telefon stacjonarny zostanie zlikwidowany więc wypadałoby coś wziąć innego. Zastanawiam się czy gdzieś jest taki pakiet aby wziąć sam internet i telewizje. Bez telefonu domowego. Chodzi mi o takie sieci jak upc, netia itp. Aby to było możliwe w moim mieście. Bo wiem, że w innych miastach są jakieś lokalne ale to może ich nie być u mnie więc wchodzi w grę tylko jakiś ogólno polski dostawca tych usług. Zna ktoś coś takiego, korzysta może i poleci ? Teraz za domowy + net = 120 zł czasami ponad ale nie więcej niż 130. Myślę, że za TV i neta powinienem się do 100 może nawet ciut mniej zmieścić. Co do oferty kanałowej to też nie musi być ich jakoś wiele. Sportowe podstawowe, discovery, national geographic, itp. Żeby te podstawowe były A jakieś HBO, czy tam cuda niewidy nie potrzebne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie trochę komputerowe trochę nie.

 

Niedługo kończy mi się umowa z neo i chyba jednak jej nie przedłużę.

 

Telefon stacjonarny zostanie zlikwidowany więc wypadałoby coś wziąć innego. Zastanawiam się czy gdzieś jest taki pakiet aby wziąć sam internet i telewizje. Bez telefonu domowego. Chodzi mi o takie sieci jak upc, netia itp. Aby to było możliwe w moim mieście. Bo wiem, że w innych miastach są jakieś lokalne ale to może ich nie być u mnie więc wchodzi w grę tylko jakiś ogólno polski dostawca tych usług. Zna ktoś coś takiego, korzysta może i poleci ? Teraz za domowy + net = 120 zł czasami ponad ale nie więcej niż 130. Myślę, że za TV i neta powinienem się do 100 może nawet ciut mniej zmieścić. Co do oferty kanałowej to też nie musi być ich jakoś wiele. Sportowe podstawowe, discovery, national geographic, itp. Żeby te podstawowe były A jakieś HBO, czy tam cuda niewidy nie potrzebne. :)

 

http://promocje.upc.pl/

 

http://www.vectra.pl/paczki/

 

 

 

upc lepsze bo maja polsatsport, vectra juz nie ma %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...