Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

x e i [Dzisiaj 14:33] Mazur: siedze na orliku %-) mam tu wifi ale slaby zasieg czasem zrywa, wiecie jak zwikeszyc zasieg?

x e i [Dzisiaj 14:34] Mazur: jakas antena etc?

 

Szukam zwiekszenia sieci wifi w moim lapku bo mam 1 kreske i czasem zrywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mazur, Ciężko raczej zwiększyć zasięg w samym lapku. To nie lapek jest winą ale źródło wysyłania sygnału WiFi. Może być to sprzęt średniej klasy, może być za dużo osób korzystających z łącza dla sprzętu średniej klasy to ok 25 użytkowników i nie ma tu znaczenia, że im większy net to lepiej działać będzie, po prostu takie urządzenie wysyłające sygnał WiFi nie jest zdolne w 100% obsłużyć większą liczbę użytkowników. Zewnętrzne karty sieciowe z tymi antenami to jak dla mnie pic na wode, dołączane anteny do USB to póki co też wydatek w piach, nawet pogarsza on czasami jakość WiFi.

 

ps. ja mam lapka za 1,6k więc sieciówka nie jest na pewno jakaś z górnej półki ale mój router który jest na samej górze domu, daje mi spokojnie zasięg do ogrodu więc sygnał przebija się przez kilka ścian i ma do pokonania trochę drogi a i tak mam pełny zasięg. Więc ja będąc pewnym, że tylko ja korzystam z internetu ew. ktoś na innym kompie w domu wiem, że router obsługuje dwie osoby tylko i sprzęt może działać wydajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x e i [Dzisiaj 14:33] Mazur: siedze na orliku %-) mam tu wifi ale slaby zasieg czasem zrywa, wiecie jak zwikeszyc zasieg?

x e i [Dzisiaj 14:34] Mazur: jakas antena etc?

 

Szukam zwiekszenia sieci wifi w moim lapku bo mam 1 kreske i czasem zrywa.

 

 

kupujesz sobie cos w tym stylu :Dhttp://allegro.pl/wifi-antena-karta-sieciowa-usb-48dbi-2000mw-hit-i3239605327.html plus 2 wieksze anteny i masz sprawe zalatwiona :) ja sam uzywam ten komplecik i dzaial niezle :))

 

albo taka i wieksza antena :))http://allegro.pl/wifi-antena-karta-sieciowa-usb-38dbi-2000mw-i3222196831.html

 

antena np taka :)http://allegro.pl/dookolna-antena-wi-fi-12-dbi-38cm-rp-sma-ak115-i3217972344.html i smiga jak ta lala :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś pomoże, bo już *uj mnie strzela. Mianowicie, używam Mozilli, a co parę minut otwierają mi się nowe okna z reklamami ale w IE.

Ktoś wie o co może chodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatki są ok, a w menagerze, jak wyswietli się reklama to jest internetexplorer.exe tylko więcej, w porównaniu do tego jak się nie wyświetla :D

Mam nadzieję, że zrozumiałeś to moje dziwne zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Pany potrzebuje programu do konwersji filmów dvd (przeważnie filmy z wesel itd.), żeby je zgrać na dysk zewnętrzny. Chodzi mi o to żeby zachować jak najlepszą jakość. Możecie coś polecić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Hej szukam czegoś takiego jak Mapa Polski w Excelu w podziale na powiaty. Chodzi o to, abym miał możliwość powiązania danych z lokalizacją w odniesieniu do powiatu, coś co umożliwia wybór i zaznaczanie etykiet wartości i kształtów dla województw, powiatów (odrębnie ziemskich oraz miast na prawach powiatu), dla różnorodnej edycji tych kategorii.

Czyli jakaś tam baza danych dla powiatu czy kilku powiatów w ramach województwa i możliwość zrobienia wykresu na obrysie powiatu, województwa.

 

Coś takiego jak od SkuteczneRaporty.pl czy CONT-EVO, tylko te firmy żądają niebotycznych pieniędzy za programiki pod excela. Ej torrent by się przydał.....

 

Jak ktoś coś ma, to niech napisze.

 

Podziękuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
Da się zrobić taki myk, że podłączając smartfona przez usb do laptopa będzie on robił jako odbiornik gps dla laptopa ?

 

Znalazłem artykuł na ten temat, jako że jeszcze nie mogę wklejać linków to skopiuje Ci tekst ze strony z instrukcjami i poradnikiem. Nie wiem czy do końca o to Ci chodzi, ale myślę że warto przeczytać.

 

Smartfon z Androidem jako zewnętrzny odbiornik GPS – na przykładzie iOS

 

Zaletą Androida z pewnością jest to, że można go dowolnie dostosować do naszych potrzeb. Producenci an przykład często dodają swoje nakładki czy sklepy, a mu użytkownicy od czasu do czasu zmieniamy software, aby poznać nowe możliwości naszego sprzętu. Na tym jednak się nie kończy – Android może posłużyć nam do wielu innych rzeczy, na przykład jako zewnętrzny odbiornik GPS dla innego urządzenia. I to za darmo!Taki odbiornik to dobry pomysł, gdy chcemy skorzystać z aplikacji wymagającej GPS a nasz sprzęt nie ma go w zestawie. Jest to szczególny ukłon w stronę tabletów, które w wersji WiFi-only nie posiadają tego modułu. Mają za to Bluetooth, więc problem tak naprawdę znika. Jak?

 

Przygotowanie:

Jako przykład posłuży mi iOS, a dokładniej… iPhone (tak, ma GPS ale na nim też to zadziała). Urządzenie od “jabłka” musi być najpierw złamane, a jako dodatkowe opcje musimy zainstalować aplikację BTStack (z Cydii). Sprzęt z Androidem natomiast powinien mieć zainstalowany program GPS Output , ShareGPS lub Bluetooth GPS .

 

Instalacja:

Przejdźmy do ustawiania odpowiednich opcji. Na początek iPhone.

Przejdź do ustawień i WYŁĄCZ Bluetooth. BTStack inaczej nie zadziała.

Wracamy nieco wcześniej i szukamy zainstalowanej aplikacji – w niej wybieramy opcję nie inną jak “Btstack”. Jeżeli wszytko idzie zgodnie z planem, to na pasku statusu zauważysz nieco zmienioną ikonkę bluetooth.

Teraz uruchom aplikację GPS, która została automatycznie dodana wraz z instalacją aplikacji z Cydii. Znajdziesz ją na głównym pulpicie.

Czekaj…

Nic trudnego, jak widać. Kilka kliknięć i gotowe. Czas na Androida:

Przejdź do ustawień i WŁĄCZ bluetooth. Dodatkowo zaznacz tam opcję, która pozwoli na znalezienie urządzenia.

W tym samym czasie zerkaj na urządzenie z iOS. Powinieneś od teraz gdzieś tam znaleźć naszego Androida. Kliknij go i zparuj wpisując wymyślony kod.

iOS powinien reagować wyrzuceniem zerowych danych…

… ale tak ma być. Na Androidzie uruchamiamy jedną z wcześniej zainstalowanych aplikacji. I czekamy.

Po złapaniu sygnału wszystko powinno działać :-)

Całkiem proste, prawda? Niestety, jest w tym jeden minus. Takie połączenie nie współpracuje ze sobą zbyt dobrze. Niektóre aplikacje mogą nie wykrywać nadajnika, a pełny odpowiednik aplikacji z Cydii kosztuje kilka groszy. Ale zawsze lepsze to, niż kupowanie osobnego odbiornika…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zrobić taki myk, że podłączając smartfona przez usb do laptopa będzie on robił jako odbiornik gps dla laptopa ?

 

nie wiem jak to dziala co kolega wyzaj napisal ale mysle ze nie bedzie wogole dzialac :D albo jak bedzie dzialac to bledow bedzie w c**j

 

nie lepiej ci kupic jakas antenke/modul gps pod laptopa i wgrac garmina :D jak narazie to garmin chyba najlepsza nawaigacja jest modul kosztuje od 130zl w zwyz pod lapki :))

 

masz tutaj przyklad

Ukryta zawartość


    Musisz być zalogowany, aby zobaczyć zawartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie wiem na czym polega problem, ale robiłem wszystkie "sztuczki" jakie znam, aby go rozwiązać i dupa....

 

Na partycji, gdzie znajduje się dysk systemowy mam 95.6gb, realna zawartość plików na tym dysku wynosi ok 20GB, a wolne miejsce oscyluje między 0-500mb, co mnie zaczyna denerwować. Jak myślicie gdzie jest przyczyna?

 

nieaktualne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...