Skocz do zawartości

Temat komputerowy


Mazur

Rekomendowane odpowiedzi


Mozliwe ze za duzo zainstalowanych pierdol w winxp ktore sie wlaczaja podczas ladowania systemu albo cos mu tam wisi i nie moze biedak przebrnac wiec jesli instalowal jakies programy przed tym problemem to je sprobowac odinstalowac , usunac albo pogrzebac w rejestrze w trybie awaryjnym czyli wciskamy F8 podczas uruchamiania sie windy , brutalniejsza metoda bedzie instalacja winxp jednego na drugim jak macie dostep do drugiego kompa to przeniesc co wazne na dysk kolegi i format i swiezy system postawic i nie ganiac po stronkach xxx tym razem %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko.

Zainstalowałem sobie wczoraj windowsa od nowa. Wszystko byłoby dobrze ale jak wkładam płytke ze sterownikami od płyty głównej i karty dźwiękowej to napęd DVD wykrywa mi to jako czystą płyte. Sterowniki ściągnąłem z neta i również nie działaja;/ Ma ktoś jakiś poomysł jak to rozwiązac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy inne płyty widzi? Jeśli tak, to wina porysowanych i nieczytelnych płyt

2. Możliwe, że przy reinstalce system nie załadował sterowników ASPI. Poszukaj na necie i zainstaluj.

3. Jesli i to nie pomoże, to sprawdź, czy aktywne jest autoodtwarzanie płyt w Windzie.

4. Zerknij jeszcze tutaj --> http://cdrlab.pl/article_strona_1610_1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kolega ma takiego kompa, ktorego chcialby sprzedac. Podam tu jego konfiguracje, prosilbym, najlepiej ludzi "na czasie" z tego typu wiedza, o wycene w granicach od...-do... takiego sprzetu. Komputer nie jest pierwszej swiezosci, ale to nie jest istotne. Chodzi tylko i wylacznie o kwote jakiej mozna sie spodziewac za komputer, wlaczajac wszystkie podzespoly.

 

Procesor: AMD Sempron 2800+ OEM

Płyta Główna: Epox 8KRAI KT600 soc.a agpx8 s-ata/lan/muz.

Pamięć RAM: DDR 512MB PC3200 400MHz

Karta Graficzna: PixelView FX-5500 128MB 128bit tv/dv BOX

Dysk Twardy: Samsung 80GB (7200 obr/min) 8MB cache ATA-100

Stacja dysków: nagrywarka DVD x8 LG

FDD: jest, ale nie dziala :zdziwiony:

Karta Dźwiękowa: SoundBlaster 128bit

Monitor: NEC CRT E700 MultiSync 17"

 

Do tego myszka+klawiatura+głośniki 2+1 - wszystko firmy MediaTech (brak dodatkowych informacji). Oczywiscie obudowa, ale nie napisal mi jaka.

 

Moje pierwsze wrazenie bylo dosc niskie, z uwagi m.in. na karte graficzna :/ ale zdziwilem sie co ten sprzet potrafi. Moze nie pociagnie juz takich gier jak Call Of Duty 4, ale Quake4 tylko troszke zacinal, a NBA 2008 Live! i PES6 smiga na pelnych detalach :D

 

Tylko powazne posty! Mam juz swoj przedzial cenowy, ale chcialbym je skonfrontowac z innymi pogladami i przewidywaniami.

Z gory dziekuje za pomoc.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No podzespoły na pewno świeże nie są... Najwięcej z tego to można wziąć za procek i płytę. Tak w sumie 120-200 za jedno (zależy na jakiego desperato-jelenia się trafi %-) ).

 

A tak za wszystko, to 600-800 PLN. Chociaż monitor, to chyba najprędzej na złomie pójdzie %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

kolejny problem

musze powycinać z filmu fragmenty tzn zrobić sobie z całości mniejsze klipy. I potrzebuje do tego programu mam aktualnie Ulead VideoStudio od kumpla ale jakoś nie moge sie w tym połapać. Wie ktoś jaki jest prostrzy program do tego.

A i jeszcze jedno potrzebuje konwerter do przerobienia filmu z .dat na .avi

pomoże ktoś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Tak z ciekawości przejrzałem kilka stron dot. P2M i wyniki są słabiutkie. Większość forów P2M ma tyle wątków, że pożal się Boże. Porównują to np. z darkwarez, to fora te niestety wysiadają.

Wydaje mi się, że jedyna realną alternatywą dla torrentów są serwery plików, a tutaj monopol ma Rapid. Ja już dawno zrezygnowałem z torrentów, bo jak chciałem ściągnąć coś starszego (tzn. film sprzed 2-3 lat), to widząc, ze jest 1 seed, 0 peerów odechciewało mi się z miejsca. A z Rapidem nie ma takiego problemu. Wystarczy ładnie poprosić i ktoś uploadnie. No a np. DW ma o wiele więcej użytkowników niz większość forów P2M razem wzietych, więc i większa szansa na znalezienie poszukiwanej rzeczy.

Osobiście P2M jakoś polecić nie mogę... Albo torrent albo rapid :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei nie zgodzę się z moim poprzednikiem, ponieważ sam kiedyś używałem P2M i byłem moderatorem na jednej z najlepszych stron z linkami P2M, a mianowicie MwTeam, forum to sie rozpadło, ale większość ekipy stworzyła nową załogę na nowym forum http://www.rapidteam.net/forum/index.php Jeśli ktoś ma niezablokowane porty i ma otwarty dostęp do http przez proxy to polecam, ponieważ wszystko się ściąga za jednym razem, a nie tak jak z rapida w częściach. Do torrentów jednak trochę brakuje tej technologii i pewnie nie uda się prześcignąć najlepszych strony z torrentami, ale jeśli sie nie ma dostępu do prywatnych trackerów to P2M jest jedną z lepszych alternatywnych opcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także zgodzić się z mephisto nie mogę.

Jeśli nie doceniłeś tej technologii, z powodu podrzędnych for, które odwiedzałeś, polecam p2mforum.info. Aktualnie chyba największe forum dotyczące tematyki P2M, Moorhunt. Ewentualnie mogę wysłać zaproszenie. ;)

Osobiście uważam, że technologia wymiany plików przy pomocy skrzynek pocztowych jest o wiele bardziej wydajna od trackerów torrentowych. Szkoda, że w wyniku ciągłych zmian zachodzących na serwerach pocztowych, można tą metodę za zdecydowanie mniej żywotny sposób ściągania od torrentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

nie wiem gdzie pisac a wiec pisze tu

 

kuva ma ktoś fona Samsunga x530 i umie go połączyć z kompem? bo ja za uja :/ sterowniki do kabla mam, program Samsung PC Studio coś tam.. i za cholere nie da się.

jak ktoś coś wie to prosiłbym o pomoc :D

 

 

oczekuję poważnych odpowiedzi %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...