Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

Żywioł. Deepwater Horizon / Deepwater Horizon *2016*

imdb 7.4

filmweb 7.2

 

BP, zatoka meksykańska, platforma wiertnicza, wybuch....~6 lat temu, pamiętacie?

 

 

7747544.3.jpg

 

Załoga największej i najnowocześniejszej platformy wiertniczej na świecie musi stawić czoła niewyobrażalnej potędze morskiego żywiołu podczas katastrofy o niespotykanej dotąd skali. Zbudowana w Zatoce Meksykańskiej platforma Deepwater Horizon jest wielkości małego osiedla i wysokości wieżowca. Ma wydobywać niespotykane dotąd ilości ropy przynosząc swoim właścicielom krociowe zyski. Podczas rozruchu wydobycia dochodzi jednak do awarii, która wkrótce doprowadza do serii eksplozji i pożaru platformy. Jednocześnie w Zatoce rozpoczyna się sztorm. Kapitan Mike Williams (Mark Wahlberg) otrzymuje informację, że służby ratunkowe nie będą w stanie przyjść załodze z pomocą ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Wiedząc, że w każdej chwili może dojść do zatonięcia platformy, Williams postanawia zrobić wszystko, by ocalić swoich ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Gość Kondoon

American Crime Story 

https://www.youtube.com/watch?v=ZT0m9MBCMDo

 

American Crime Story: Sprawa O.J. Simpsona" to najnowsza produkcja twórców przebojowej serii "American Horror Story", która pokazuje kulisy słynnego procesu, dając intrygujący wgląd w działania prawników, walczących o skazanie lub uniewinnienie oskarżonego o podwójne morderstwo legendarnego futbolisty.

 

Jest ku**a gigant. Oparty na faktach, dobrali aktorow idealnie, to co pograli to jest mistrzostwo. Dla kogos kto lubi te klimaty must see. 

Przewalilem seriali w huj i jeszcze troche ale czegos takiego jeszcze nie widzialem. Travolta sie wzial i jak go nie lubie tak porobil pieknie. Nie znalem sprawy i werdyktu przed ogladnieciem, to jescze smaczku dodalo ale nawet jak ktos jest zaznajomiony to polecam. Sam koniec ostatniego odcinka i pokazanie autentycznych postaci i co sie potem z nimi stalo robi mega wrazenie. 

 

 

10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

Przepierdolilem jeszcze przez okres swiateczny :

 

The Strain

https://www.youtube.com/watch?v=K7MDGTWb5Dw

 

Na pokładzie samolotu lądującego w Nowym Jorku zostaje odkryty śmiercionośny wirus. 

 

 

 

Niby horror ale jednak nie.. Jak ktos lubi The Walking Dead to pozycja godna, z ta roznica ze tu jest mniej zbednego pierdolenia i uzalania sie nad soba. No i sa wampiry. 

 

Cza dodac ze przez spory okres czasu przewija sie 'polski' watek, czasy II WS , obozy. 

 

6/10

 

 

The 100

https://www.youtube.com/watch?v=aDrsItJ_HU4

Nuklearna wojna niszczy cywilizację na planecie. Po wielu latach ze statku kosmicznego z ocalałymi ludźmi zostaje wysłana na Ziemię grupa nieletnich przestępców w celu kolonizacji. 

 

 

 

Nie wiem jak to sie stalo ze przebrnalem wszystkie 3 sezony. Wkreca historia i ciagly suspens. Gra aktorow nie porywa ale dla fanow luznych ganianek po lesie czy tam lostow pozycja godna polecenia. ku**a tylko te mlode mordy tak potrafia wkurwic :fp:

 

5/10

 

Stranger Things 

https://www.youtube.com/watch?v=XWxyRG_tckY

 

Kiedy znika mały chłopiec, jego matka musi stawić czoło przerażającym siłom, żeby go odzyskać..

 

 

 

 

Serio ku**a? Zbierajacy tak dobre opinie, ohy i ahy.. to dobra, opacze...No i opaczylem. Caly czas czulem sie jak dzieciak przy niedzieli kolo poludnia ogladajacy polsat gdzie leca jakies filmy o kaczorach na lodzie :fp: Dno i metr mulu. Luki w scenariuszu to jest najmniejszy problem tego dziela. Szkoda szczepic ryja.

 

2/10 

 

Peaky Blinders 

https://www.youtube.com/watch?v=JwXfVGjSz-4

 

Należący do gangsterskiej rodziny z Birmingham Tommy Shelby usiłuje zwiększyć swoje wpływy, wykorzystując skradziony transport broni.

 

 

 

 

 

 

Zbieralem sie dlugi czas do tego serialu podswiadomie czujac ze bedzie to w huj gorsza wersja Boardwalk Empire..no i sie nie pomylilem. Chcieli zrobic angole cos ciekawego i w sumie im sie udalo. Cos jak w polsce Czas Honoru, znamy temat ze szkoly. Na moje oko momentami brakowalo pomyslu i pewne sprawy/watki rozwiazywaly sie same z sie..no ku**a :fp: Kapitalna muzyka, to cza dodac. W sumie nie polecam

 

7/10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kiedy znika mały chłopiec, jego matka musi stawić czoło przerażającym siłom, żeby go odzyskać..

Serio ku**a? Zbierajacy tak dobre opinie, ohy i ahy.. to dobra, opacze...No i opaczylem. Caly czas czulem sie jak dzieciak przy niedzieli kolo poludnia ogladajacy polsat gdzie leca jakies filmy o kaczorach na lodzie :fp: Dno i metr mulu. Luki w scenariuszu to jest najmniejszy problem tego dziela. Szkoda szczepic ryja.

 

Myslalem ze beda jakies konkretne argumenty a tu lipa. Kilkanascie nominacji na 2017 w najbardziej prestizowych nagrodach z dupy sie nie wzielo (z tego 3 nominacje za najlepszy scenariusz :k: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sherlock 1 odcinek 4 sezonu 6.5/10

Tworcy bardzo wysoko ustawili poprzeczke przy odcinkach z Moriartym, niestety ale otrzymalismy odgrzewany kotlet, bez zadnego pierdolniecia, o dziwo mega przewidywalny + braklo troche chemii i zarcikow pomiedzy Watsonem oraz Holmes. Mam nadzieje ze przyszle 2 odcinki poprawia sie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondi polecil to obejrzalem %-))

 

American Crime Story solidne 8/10

+ Muzyka napewno duzy plus niewiele jej ale jak juz jest to robi dobry klimat tamtych lat

+ W wiekszosci przypadkow(stroje, fryzury, sprzet technologiczny) naprawde swietnie odwzorowane tamte lata (oprocz kilku przypadkow gdzie znajdowaly sie przedmioty wyprodukowane w naszym dziesiecioleciu a nie w latach 95')

+ Dobra obsada aktorska, co do kilku drobnostek ktore wymienie pozniej

+ scenariusz calkiem dobry ale tak kurewsko przewidywalny, w calym sezonie moze 2 sceny max mnie zaskoczyly

 

- watki poboczne bardzo slabo rozbudowane, prawie nic nie wnoszace do fabuly glownej

- spojler alert

 

tiki aktorow, z jednej strony fajnie ze chcieli prawdopodobnie odwzorowac
orginalne postacie ale w pewnym momencie troche to przezabawnie wygladało
-Travolta gra prawnika z "paralizem twarzy" oraz wloskim akcentem, ktory zmienia
swoj nastroj od pory dnia
- Marcia Clark przez pierwsze 5 odcinkow co zostaje sama albo ma jakas scenke
skupiona na niej to wylacznie pali papierosy nic wiecej, druga czesc serialu fajki ograniczone do
minimum ale wystepuja :k:
- Schwimmer pierwsze 2 odcinki wyrasta na jedna z glownych i kluczowych postaci
pozniej przez 4 odcinki choc jest z nim kilkanascie scenek odzywa sie moze raz

-  Brown gosciu ktory sam nie wie czego chce i plata sie jak porzucony kundel

Scenariusz co jedna strona zaczela zyskiwac przewage w procesie to nagle z dupy pojawia sie argumenty po
drugiej stronie, nowi swiadkowie, dowody. tasmy.

 

 

Solidny serial ktory warto zobaczyc ale do absolutnej czolowki gatunku to mu jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SIX

 

Oddział komandosów SEAL ma za zadanie wyeliminować przywódcę talibów w Afganistanie. Podczas operacji żołnierze odkrywają, że z wrogimi siłami współpracuje pewien Amerykanin.

 

najbliższy odcinek 18 stycznia 2017 (USA) e01 Pilot

 

https://www.youtube.com/watch?v=4yLrq1uFwgY

Edytowane przez banita88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beauty and the Beast (2017)

 

beauty-and-the-beast.jpg?resize=349%2C49

 

 

Niesamowicie wzruszająca historia oparta na faktach o dziewczynie, która zakochała się w niedźwiedziu. Do tego zawsze zjawiskowa, pokazująca swój niesamowity kunszt aktorski Emma Watson 2dqo76f_th.jpg, to się musi udać! Ile ta dziewczyna musi mieć odwagi żeby całować się z niedźwiedziem, sceny jeszcze bardziej wyśmienite niż te z niedźwiedziem i Panem DiCaprio. Ta ekranizacja podbije miliony serc na całym świecie, a kina będą pękać w szwach, radzę już teraz szukać preorderów z biletami.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=OvW_L8sTu5E

 

Do tego panowie ze studia Disneya nauczyli niedźwiedzia grać na fortepianie! Walt się w kriokomorze przewraca.  :klask:

Edytowane przez Walizeczka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serialu American Crime Story - powinien to być film, a nie serial, przeszkadzało mi bardzo, że nie ma nagłych zwrotów w akcji, oczekiwania co wydarzy się w następnym odcinku, gra aktorska naprawdę stała na wysokim poziomie (no może poza botoksem Travolty %-) ) - ale ciekawe na ile postać głównego bohatera była zbliżona do prawdziwej postaci - wydaję mi się, że był większym sk********. Ale suma sumarum ten serial to na pewno nie byłby u mnie w TOP20 i wyżej

 

Chcesz obejrzeć serial, nie odkrywaj tego

 

 

W samym serialu najbardziej mnie wkurwiła akcja z rękawiczkami, gdzie jeden z obrońców sobie przymierzył owe rękawiczki %-) Nie wiem czy to był fakt czy wizja reżysera, no, ale bez jaj %-) 

 

Przypadek 33 lata z możliwością zwolnienia po 9 latach?

Tymczasem we wrześniu 2007 roku Simpson został ponownie zatrzymany przez policję, tym razem za napad z bronią w ręku w Las Vegas. Simpson przewodniczył grupie mężczyzn, którzy napadli w hotelu w Las Vegas na handlarza kolekcjonującego pamiątki po futboliście. Simpson odebrał mu je, grożąc pistoletem.

Proces rozpoczął się 16 września 2007 r. W trakcie rozprawy adwokaci O. J. przyznali, że postępowanie oskarżonego było "głupie" i że złamał on prawo, ale twierdzili, że nie zasługuje na karę długoletniego więzienia. 61-letni Simpson w słowie końcowym wyraził skruchę i prosił sąd o łagodny wyrok. Prowadząca sprawę sędzia Jackie Glass oświadczyła jednak, że jego czyn był "czymś dużo gorszym niż głupotą". 5 grudnia 2008 r. Amerykanin został skazany na 33 lata więzienia z możliwością warunkowego zwolnienia po odbyciu co najmniej 9 lat orzeczonej kary. 

 

A tutaj ciekawostka znaleziono zakopany nóż na posesji

http://nypost.com/2016/03/04/blood-stained-knife-found-buried-on-oj-simpsons-estate/Chyba w USA nie wolno być sądzonym dwukrotnie za to samo, bo taki wątek pojawiał się już w innych serialach....

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboo (2017)  

9/10

 

2daiu84.jpg

 

 

Zwróciłem na to uwagę jak zobaczyłem Hardego w obsadzie i naprawdę po pierwszym odcinku stwierdzam, że serial powinien być świetny. Zaplanowano 8 odcinków, za produkcje odpowiadają: Tom Hardy, Ridley Scott i Steven Knight twórca Peaky Blinders. 

 

Londyn, 1814 rok. Awanturnik oraz łowca przygód James Keziah Delaney (Tom Hardy) wraca do domu po 10 latach spędzonych w Afryce, z 14 nieuczciwie zdobytymi diamentami. Na miejscu odkrywa tajemniczą spuściznę po zmarłym ojcu i postanawia szukać zemsty za jego śmierć. Delaney staje twarzą w twarz z Kompanią Wschodnioindyjską, odmawiając jej sprzedaży rodzinnego biznesu. Zamiast tego buduje własne imperium handlowo-transportowe, znajdując się w samym środku niebezpiecznej rozgrywki pomiędzy dwoma rywalizującymi ze sobą mocarstwami: Wielką Brytanią i Stanami Zjednoczonymi.

 


Mroczny serial ze sporą ilością pojebanego psychicznego klimatu :D

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taboo narazie solidnie sie zapowiada, po 1 odcinku 8/10  co dalej zobaczymy

 

Emerald City totalnie z przypadku obejrzane 2 odcinki i mega fajna, luzna ekranizacja czarnoksieznika z Oz, dla wyjadaczy (Pershing) lepiej poczekac na caly sezon az wyjdzie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lethal Weapon (2016)

7/10

 

 

1481122820-1367949347.jpg

 

Remake Zabójczej Broni w postaci serialu, widziałem już ze dwa miesiące temu, że to wyszło ale jakoś nie chciało mi się za to zabierać bo sądziłem, że to jakiś chłam :D Wczoraj odpaliłem, obejrzałem 3 pierwsze odcinki i uznałem, że daje radę, można się pośmiać. Jak ktoś szuka czegoś lekkiego do obejrzenia to akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WHO AM i (2014) 8/10

Benjamin, młody niemiecki geniusz komputerowy, zostaje zaproszony do grupy hakerów, którzy chcą, by usłyszał o nich cały świat.

 

Gdzieś umknął mojej uwadze, ale ciesze się, że dzisiaj mogłem go zobaczyć. Jak ktoś nie widział to jazda!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne reklama dźwignią handlu 

 

 

Przed kilkoma dniami w sieci zadebiutował trailer filmu "Raw", który jest określany jako najbardziej przerażający horror w historii kina. Podczas jego premierowego Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto konieczna była interwencja sanitariuszy. Kilka osób nie wytrzymało i zemdlało...

„Raw” to film w reżyserii Julii Ducournau, który – odkąd jego premiera w Toronto zakończyła się interwencją kilku karetek – reklamowany jest jako najbardziej przerażający obraz w historii kina.

Horror opowiada o Justine, która pochodzi z rodziny o weterynaryjnych tradycjach. Dziewczyna ma 16 lat i również chce zostać weterynarzem. Co więcej, jest wegetarianką. Gdy rozpoczyna studia, poznaje świat, jakiego do tej pory nie znała. W szkole mają bowiem miejsce przerażające rytuały. Dziewczyna próbuje jednak za wszelką cenę zostać zaakceptowana, czego efektem jest zjedzenie przez nią po raz pierwszy surowego mięsa. Na tym jednak się nie skończy, a Justine zmuszona będzie do zmierzenia się z przerażającymi konsekwencjami swoich czynów…

Film wejdzie na ekrany 10 marca 2017 roku. Odważycie się go obejrzeć?

 

 

 

trailer

https://www.youtube.com/watch?v=wKYFH0hRpD0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La La Land 7.5/10

 

Tyle zlotych globow tyle nominacji do Oskara a wyszedl ... przecietny film. Amerykance zakochani w musicalach stad tyle zachwytu nad tym filmem. Sam scenariusz, jednowatkowosc, prosta i przewidywalna konstrukcja filmu jak budowa cepa. Z plusow: o dziwo bardzo szybko zlecial czas przy tym filmie ale ... zdecydowanie spodziewalem sie lepszego dziela.

 

Arrival 6.5/10

Niby swietna obsada aktorska ale film jest zlepkiem kilku udanych i nieudanych filmow o obcych. Film z cyklu: obejrzec i zapomniec, jednowatkowy

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Six (2017)

Lubie takie klimaty jak dla mnie 7/10.

 

six_poster_goldposter_com_2.jpg@0o_0l_40

 

Nowoczesny i świetnie wyszkolony oddział żołnierzy do zadań specjalnych wyrusza z misją do Afganistanu. Zadaniem jego członków jest odszukanie i wyeliminowanie groźnego szefa afgańskich talibów, którego działania mają ogromny wpływ na destabilizację regionu. Sytuacja się komplikuje, kiedy wychodzi na jaw, że obywatel Stanów Zjednoczonych współpracuje z terrorystami.

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patriots Day (2016)

imdb 7.6
filmweb 7.0

 

 

Po prostu warto i tyle

 

25827.jpg

 

Film opowiada historię zamachu bombowego, który został przeprowadzony w 2013 roku podczas maratonu w Bostonie. Bohaterem jest Tommy Saunders, który jako jeden z pierwszych rozpoczyna poszukiwanie osób odpowiedzialnych za ten atak.

 

 

 

 

iBoy (2017)

imdb 6.1

filmweb 5.8

 

Film dla młodzieży, strata czasu

 

 

25936.jpg

 

Nastolatek, w którego głowie znalazły się kawałki telefonu komórkowego, odkrywa, że potrafi sterować elektroniką, i wykorzystuje swoje nowe moce, by dokonać zemsty.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Accountant (2016)

 

accountant_ver2mwuhywou4h.jpg

 

Dziecko geniusz dorasta i zostaję księgowym mafii i innych organizacji przestępczych. Jeden klient zleca jego zabójstwo ale nikt się nie spodziewał, że księgowy to też jepany Chuck Norris. Nawet niezłe, fajnie się oglądało.

 

 

 

 

Fantastic Beasts and Where to Find Them (2016)

 

20160620170612311968e.jpg

 

Dopiero wczoraj się za to wziąłem ale muszę przyznać, że dobry film, jak dla mnie to przewyższa Harrego Pottera. Do tego Eddie Redmayne rola perełka, widziałem kilka filmów z tym ziomkiem i zawsze mnie rozpierdalają jego role. Bezdyskusyjnie najlepszy aktor młodego pokolenia. Film ogólnie poruszył wątek Grindewalda to mam nadzieję, że kolejne części będą ciekawe dla oka.

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McImperium (2016)

Dobry film jeśli kogoś interesuje jak to wszystko się zaczęło i dzięki komu dzisiaj na gastro fazie możemy szybko zjeść cos niezdrowego

Edytowane przez Tony_Montana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)

8/10

Dramat i komedia w jednym, coś w tym jest, momentami śmiałem się, ale potem jakoś naszła taka refleksja, że jakie to jest pewnie prawdziwe... Jak ktoś ma chwilkę to polecam

 

Tutaj spoiler

 

najbardziej szkoda mi Rocco, był oszukiwany przez żonę i przyjaciela, szczery gościu, a tak oszukany...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...