Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

Iluzja 2 / Now You See Me 2 (2016)

 

 

Kilka lat temu widziałem pierwszą część - przypadła mi do gustu, ale na drugiej części....mega zawiodłem się :( BTW ocena na filmwebie aż 7.0 - nie wiem czemu %-)

 

 

24520.jpg

 

Grupa magików zostaje niesłusznie oskarżona o spowodowanie katastrofy podczas Super Bowl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Pitbull: Niebezpieczne kobiety

 

Nie ma do czego się tak za bardzo przyczepić, nie żałuję wydanego grosza na film ani zmarnowanego czasu. Film spełnił moje oczekiwania pod względem gry aktorskiej i rozgrywanej akcji. Postać Remka odegrana bardzo dobrze, aktor zagrał według mnie bezbłędnie, bardzo ciekawa postać w filmie. Końcówkę odbieram tak, że być może zobaczymy kolejną część, kto wie. Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Church(2016)

 

Super historia inspirowana prawdziwą przyjaźnią :)

 

25224.jpg

 

Historia wyjątkowej przyjaźni, która powstaje, gdy umierająca matka i jej córeczka zatrudniają utalentowanego kucharza – Henry’ego Josepha Churcha. Coś, co rozpoczyna się jako sześciomiesięczna praca rozwija się w 15-letnią relację, która tworzy rodzinne więzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Grand Tour

 

Powrót ekipy z Top Geara na platformie Amazon. W piątek wypuścili już pierwszy odcinek jak ktoś lubił Top Geara to śmiało można oglądać bo jak dla mnie całkiem spoko i czekam na następny odcinek.

 

http://www.tvseriesonline.pl/the-grand-tour/

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody papież(2016-) serial TV

Il giovane papa, The Young Pope

 

Może być niezły, dopiero zaczynam

 

2730.jpg

 

 

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowden(2016)

 

7757794.2.jpg

 

ocena  filmweb 6.8, historia na faktach i wsio jasne...

 

Historia byłego pracownika CIA i NSA Edwarda Snowdena, który ujawnił prasie ściśle tajne dokumenty, doprowadzając do największego przecieku zastrzeżonych informacji w historii USA.

 

 

Legion samobójców(2016) Suicide Squad

 

24762.jpg

 

ocena  filmweb 6.5, zmarnowany potencjal w filmie, aczkolwiek można obejrzeć dla zabicia czasu

 

Grupa złoczyńców otrzymuje od rządu szansę na odkupienie, wypełniając misję zagrażającą ich życiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Crown 8/10

 

Jak ktos lubi angielskie klimaty (historie, stroje, dialekt itd.itp.) to must SEE.

 

Jesli nie to ciagle warto, bo serial bardzo dobrze zrealizowany, postacie, dialogi, historia. Duzo gadania, troche intryg i oczywiscie wysmienita rola John Lithgowa  Zalezy kto co lubi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Whole Truth(2016)

 

image.jpg

 

 

"Dobry film, wciągający scenariusz. Lubię filmy prawnicze, więc jak dla mnie ciekawy. Jedna z niewielu ról Keanu (po Matrixie i Johnym Wicku) gdzie naprawdę podobało mi się jak gra, pasował do tej roli. Nie mogłam za to patrzeć na twarz Renee, to straszne co ze sobą zrobiła."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Serial Incorporated *2016*

 

Nowy serial, obejrzałem dopiero dwa odcinki, jest nadzieja na minimum średniaka %-)

 

Akcja serialu dzieje się w przyszłości, w której korporacje mają nieograniczoną władzę. Fabuła skupia się na postaci Bena Larsona. Mężczyzna ryzykuje wszystko, by zinfiltrować firmę, która kontroluje cały świat i ocalić kobietę, którą kocha.

 

QkSQONW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja polecam ten :))  http://www.filmweb.pl/serial/Lucyfer-2016-742520

 

 

Nie przepadam za serialami ale jak dla mnie ten to jeden z lepszych amerykańskich. 

Z tego typu serialu to sprawdź sobie Daredevila.

 

https://www.youtube.com/watch?v=jAy6NJ_D5vU

 

W drugim sezonie jak pojawia się Punisher i Elektra to już zamiata DD wszystkie te seriale typu Flash, Arrow itp :D

 

 

 

 

Bosch (2014)

 

bosch-poster-amazon-studios-365x540.jpg

 

Bosch (Titus Welliver) jest detektywem pracującym w wydziale zabójstw policji w Los Angeles. Mężczyzna zmaga się z oskarżeniem o zamordowanie seryjnego mordercy, do którego miało dojść podczas próby jego zatrzymania. Za sprawą bezkompromisowości samego zainteresowanego, który groźbą uniemożliwia policji pójście na ugodę, dochodzi do rozprawy sądowej. Bosch jest przekonany o swojej niewinności, jednak wyrok skazujący oznaczałby konieczność wypłaty wysokiego odszkodowania i koniec kariery w policji. Detektyw nie zamierza rezygnować z pracy mimo pełnego kontrowersji zainteresowania jakie wzbudza swoją sytuacją. Wkrótce Bosch, w reakcji na zgłoszenie o znalezionej ludzkiej kości, odnajduje zakopane w lesie zwłoki. Detektyw staje wówczas na czele śledztwa w sprawie zamordowania 13-letniego chłopca, która wzbudza społeczne emocje i zainteresowanie mediów.

 

Jak ktoś nie widział to polecam, wciągnał mnie :)

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sully(2016)

 

7742889.3.jpg

 

 

Reżyser - Eastwood (wielu twierdzi, że to jak na razie Jego najlepszy film) rola główna - Hanks, wydarzenia z 15-go stycznia 2009 roku = dobry film

 

Historia Chesleya "Sully'ego" Sullenbergera, pilota który wylądował uszkodzonym samolotem pasażerskim na rzece Hudson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The Man in the High Castle 7.5/10

Przedstawia wizję alternatywnej historii XX w. w sytuacji, gdy to Państwa Osi wygrały II wojnę światową. Akcja dzieje się w Stanach Zjednoczonych, które podzielone zostały na strefy Cesarstwa Japonii, Wielkiej Rzeszy Nazistowskiej oraz Neutralną.

 

+ niesamowity klimat

+ bardzo dobra klimatyczna muzyka, oddajaca ducha czasu

+ bardzo dobra gra aktorska (Ralph Fiennes, Sewell czy aktorzy japoncy(głownie Tagawa oraz De La Fuente)

+ wielowątkowosc

+ pryzmat swiata z 3 persepektyw(Japonia,Nazisci oraz rebelianci/neutrale)

 

- Scenariusz, scenariusz, scenariusz bardzo wiele zmienia sie przez ... całowity przypadek,

- wielowatkowosc(z jednej strony zaleta, z drugiej strony mamy bardzooooo wiele watkow ktore sa rozpoczeteale  bardzo slabo poprowadzone albo nudne, badz wrecz niepotrzebne(watek ktory w zaden sposob nie wplywa na losy bohaterow)

- dla wytrawnego widza, serial jest nieziemsko przewidywalny, nie ma niestety momentow ktore wprowadzaja widza w pewien rodzaju szok, nie ma naglych zrywow akcji, jest pewien harmonijny porzadek.

 

Jest mega potencjal serialu, 9 oraz 10 odcinek 2 sezonu z kilkoma wysmienitymi scenami ale serial jako calosc momentami niestety zbyt przynudza.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Westworld solidne 9/10

 

to futurystyczny park rozrywki, w którym ludzie mogą spełniać swoje najbardziej mroczne fantazje. Twórcą parku Westworld jest genialny naukowiec Robert Ford (Anthony Hopkins) snujący ambitne wizje przyszłości. Jego pomocnikiem jest Bernard Lowe (Jeffrey Wright). W parku goście mogą spotkać tajemniczego Mężczyznę w czerni (Ed Harris) będącego uosobieniem zła, oraz Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood) - piękną i dobrą córkę farmera z prowincji. Do miasteczka, w pobliżu którego mieszka Dolores, przybywa niezwykle przystojny, sprawnie posługujący się bronią Teddy Flood (James Marsden).

 

Gra aktorska Hopkinsa, Rachel Wood czy Newton poezja, kilka momentow gdzie szczena opada, kazdy ma wlasny cel do spelnienia, bardzo fajny serial, 8.2 na Filmwebie czy 9.0 na imdb nie pomylilo sie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The OA(2016-) serial TV

filmweb 7.7

IMDB 8.2

 

 

2772.jpg

 

Czuję się tak jakbym kilka godzin temu przyszedł do kina, usiadł wygodnie w fotelu i "delektował" się seansem, ten serial to jak czytanie bardzo dobrej książki, nie będę wdawał się w jakieś przemyślenia, nie chce spoilerować, wiadomo jest kilka rzeczy, które powiedzmy nie pasują, drażnią np. tzw. "otwarte zakończenie" sezonu....ale serial bardzo klimatyczny !! Może się pojawi drugi sezon %-) Do tego gra aktorska, muzyka in plus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Young Pope    solidne 8.5/10

 

pre_1482806861__77561103.jpg

 

 

Lenny Belardo, który przyjął imię Piusa XIII jest pierwszym amerykańskim papieżem w historii Kościoła. Wszystko wskazuje na to, że wybór tego młodego, ujmującego biskupa na Ojca Świętego jest efektem skutecznej strategii medialnej, jaką przyjęło Kolegium Kardynalskie. Ale pozory mogą mylić. A tym bardziej w miejscu i pomiędzy ludźmi, dla których wielka tajemnica wiary jest życiowym drogowskazem. Tym miejscem jest Watykan, a ci ludzie to hierarchowie Kościoła. A Pius XIII wydaje się być pośród nich najbardziej tajemniczy i pełen sprzeczności. Przebiegły i jednocześnie naiwny, ironiczny i pedantyczny, tradycyjny i nowatorski, wątpiący i pewny siebie, melancholijny i bezwzględny Pius XIII doświadcza człowieczej samotności, by odnaleźć Boga, którego mógłby dać ludziom. I sobie samemu.

[oficjalny opis prod. telewizyjnej]
 
Ciekawostka: The Young Pope jest efektem pracy SKY+ HBO oraz Canal+
 
+ Aktorstwo, Jude Law odwalil kawal dobrej roboty, reszta aktorow rowniez bardzo solidnie
+ Swietne wstawki muzyczne, ten serial pod wzgledem wstawek muzycznych (piosenek oraz melodii) 9.5/10
+ Ujmujące zdjęcia
+ Skłaniajaca do refleksji fabuła
+ niewiele ale bardzo udane wstawki komediowe
 
-  Wiele wątkow zaczętych ale nie skończonych i totalnie bez sensu wstawionych
-  1 polowa sezonu skladajacego sie z 10 odcinkow jest dosyć nudna, kwintesencja serialu przypada na 3 ostatnie odcinki sezonu
- choc serial jest wysmienity (8.5 wg mnie oraz szczegolnie zakonczenia 9 i 10 odcinka) to jednak czuje straszny niedosyt bo mozna bylo wycisnal znacznie wiecej z tego "dziela"
 
Bedzie 2 sezon wiec mam nadzieje ze kontynuacja mnie nie zawiedzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...