Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)

8/10

Dramat i komedia w jednym, coś w tym jest, momentami śmiałem się, ale potem jakoś naszła taka refleksja, że jakie to jest pewnie prawdziwe... Jak ktoś ma chwilkę to polecam

 

Tutaj spoiler

 

najbardziej szkoda mi Rocco, był oszukiwany przez żonę i przyjaciela, szczery gościu, a tak oszukany...

 

dobry film, warto zwrocic uwage ze jedna z glownych rol gra Polka ... Kasia Smutniak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 2 weeks later...

McImperium (2016)

 

Dobry film jeśli kogoś interesuje jak to wszystko się zaczęło i dzięki komu dzisiaj na gastro fazie możemy szybko zjeść cos niezdrowego

Obejrzałem, nawet spoko, ogólnie filmy oparte na faktach w ostatnim czasie coraz bardziej przypadają mi do gustu

 

http://www.filmweb.pl/serial/Humans-2015-725776

 

Warto się za to zabierać? Może ktoś ogląda i coś więcej powie bo zastanawiam się czy go zaczynać, oceny na filmwebie ma niezłe.

 

Widziałem pierwszy sezon, początek napawał optymizmem, ale czegoś brakuje, znając życie pojawił się już drugi sezon - obejrzę %-) Na pewno ciekawa tematyka, patrząc szczególnie na "prognozy" 2030 rok, chmura, maszyna współżyjące z ludźmi, nie taka odległa przyszłość :) Jak ktoś jest typowym serialowiczem na pewno obejrzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry serial z tego wyszedł, warto zobaczyć.

 

fox-legion-poster-ok.jpg?m=resize&w=310&

 

https://www.youtube.com/watch?v=4SZ3rMMYBLY

LEGION 9/10 genialny i rozpieprza mózg w pewnym momencie . 

Black Mirror 8/10 choć 1 odc(świnia)  może mocno zrazić ale potem tylko lepiej

Edytowane przez SeeloweN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thirteen Reasons Why (Trzynaście powodów)  9/10

7783926.3.jpg

 

Hannah Baker popełnia samobójstwo, a jej znajomy dostaje 13 kaset magnetofonowych, na których dziewczyna nagrała powody odebrania sobie życia.

 

 

Cud, miod serial. Przypadkowo trafilem na to dzieło, majac nadzieje ze starczy na tydzień (13 odcinków), mylilem się, starczyło na ... półtora dnia ;)  (a bedąc dokladniejszym półtora nocy %-))  . Serial naprawde mega dobry, z refleksją, czasami smutny, ponury, dający dużo do myślenia. Od siebie PoLECAM !!!

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riverdale  ( Riverdale )  7/10

 

7745783.3.jpg

 

Po śmierci bogatego, popularnego młodego chłopaka 4 czerwca, małe miasteczo Riverdale pochłonięte jest sprawą wyjaśnienia morderstwa. W tym samym czasie do miasteczka przyjeżdża nowa rodzina która wprowadzi mnóstwo zamieszania w spokojne dotąd życie w Riverdale

 

Odnosnie serialu: jak ktoś lubi high-scholowe seriale z odrobiną tajemniczości,intrygi, kilkoma fajnymi laskami to polecam. Niestety do "Thirteen Reason Why" mu dość daleko, półka niżej niestety :(

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi nie podchodzi to 13 Reasons Why te laski też bez szału i zostawiłem to po 4 odcinkach, nawet mnie specjalnie nie interesuje kto jeszcze jest na tych kasetach i jak to się skończy więc nie tracę czasu. Jak dla mnie to kolejne przeceniane dzieło Netflixa jak Stranger Things w tamtym roku :bz:

 

Mr. Robot (2015-) 8.5/10

 

mr%2Brobot%2Bsezonul%2B1%2Bepisodul%2B4%

 

Może ktoś nie widział to warto, skończyłem właśnie 2 sezon. Serial opowiada o grupie hakerów, która chce obalić banki i wielkie korporacje, kozak akcje są z głównym bohaterem, niby przestraszony i zagubiony haker/narkoman z urojeniami ale ... :D

 

 

 

Logan (2017) 8/10

 

download.jpeg

 

Fajnie się oglądało szkoda tylko, że to już prawdopodobnie koniec Hugh Jackmana w roli Wolverina, a nikogo innego nie chciałbym tu widzieć. Bardzo fajnie pokazany koniec historii Logana i profesora Xaviera.

 

 

 

Undisputed IV (2016) 5/10

 

ee4c0cb421f57e043c2ac0e115a81629.jpg

 

Można zobaczyć ale nie trzeba, poprzednie części lepszcze, w 4 Boyka wraca do Rosji żeby pomóc wdowie po mężu, którego przypadkiem zabił na ringu no i oczywiście musi się napierdalać ze złymi ludźmi :lol:

 

 

 

Snatch (2017-) 7/10

 

Snatch-2017-S01-490x640-290x379.jpg

 

Coś w stylu Snatch (2000) i Lock, Stock and Two Smoking Barrels (1998) tyle, że młoda obsada i akcja dzieje się wokół skradzionej furgonetki furgonetki ze złotem, którą główni bohaterowie niechcący zawineli, fajne szmule w obsadzie na +

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Kłamstewka (Big Little Lies) 7.5/10

W spokojnym, nadmorskim miasteczku Monterey w stanie Kalifornia nic nie jest takie, jakim się wydaje. Kochające matki, osiągający sukcesy mężowie, urocze dzieci, piękne domy. Za ich pozornie perfekcyjnym życiem kryje się jednak sieć kłamstw. Pewnego dnia w miasteczku pojawia się samotna matka Jane (Shailene Woodley) i jej syn Ziggy. Wieloletnie przyjaciółki Madeline (Reese Witherspoon) i Celeste (Nicole Kidman) biorą ją pod swoje skrzydła, co nie pozostaje bez znaczenia dla relacji z Renatą (Laura Dern). Przykry incydent w szkole wyznacza nowe linie podziału. A gdy w miasteczku dochodzi do zbrodni, która zaburza idealne życie mieszkańców, pojawia się podejrzenie, że mogło mieć to coś wspólnego z napięciami, które pojawiły się pomiędzy matkami dzieci z lokalnej szkoły.


+ gra aktorska
+ każdy postać jest bardzo mocno charakterystyczna i mega spersonalizowana
+ wyśmienita muzyka
+ świetne widoki
+ Cycki Nicole Kidman :k:

- mimo powyżej wymienionych zalet, serial dość mocno się wlecze, nie ma jakiś mocnych i konkretnych zwrot akcji, nie ma tego momentu gdzie kończysz odcinek i chcesz więcej bo odcinek kończy sie w "złym momencie" i chcesz mocno dowiedzieć sie co bedzie dalej.
- Scenariusz, mimo wyśmienitej gry aktorskiej i genialnego pokazania małej, bogatej, nadmorskiej miejscowosci i jej klimatow jest przewidywalny az do bolu, jak sie ma troche oleju w glowce to w polowie sezonu wiesz jak serial sie potoczy.
- jak dla mnie idealny serial dla ... kobiet

- wedlug mnie potencjal serialu niewykorzystany w pelni

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosch (Bosch) solidne 8/10

7673500.3.jpg

 

Stary dobry Bosch wraca, charakterystyczna muzyka i styl wypracowany dwoma poprzednimi sezonami, 10 odcinkow w ktorych prowadzane jest kilka watkow jednoczenie + wraca stare sprawy z 1 i 2 sezonu. Jak ktos lubi stare dobre seriale typu "The Wire" to "Bosch" powinien rowniez przypasc do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa Clarita Diet ( Santa Clarita Diet ) 7/10

 

7784149.3.jpg

 

Joel (Timothy Olyphant) i Sheila (Drew Barrymore) są małżeństwem agentów nieruchomości, którzy wiodą średnio szczęśliwe życie wraz ze swoją córką Abby w Santa Clarita na przedmieściach Los Angeles. Pewnego dnia dramatyczna zmiana w życiu Sheili sprowadza ich życie na drogę śmierci i zniszczenia... ale nie wszystko, co złe, źle się kończy.

 

Mini serial, 10 odcininkow ktore trwaja lacznie z 3.5 godziny, troche smiechu troche dramy. Niby ze stajni Netflixa, niby serial ale misz masz taki wyszedl, ani to film ani to serial(3.5h to troche za malo na serial wg mnie) jest kilka zabawnych scen, humor dosc specyficzny(jesli lubisz czarny humor to pewnie bardziej ci sie spodoba), calkiem fajna rola Barrymore oraz Olyphanta i nawet wylacznie dla nich warto obejrzec ten "serial"  :p

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...