Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Colonia(2015) 7.5/10

 

Film oparty na faktach, nigdy nawet nie słyszałem o historii, która jest opowiedziana w tym filmie - warto. Emma Watson w głównej roli - przyjemna dziewczyna %-) dobra muzyka, zdjęcia, nie jest to majstersztyk...

 

 

7727852.3.jpg

 

 

Młody chłopak podczas pobytu w Chile zostaje porwany. Jego dziewczyna trafia na trop sekty i postanawia odzyskać ukochanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam serial "Gomorra" ZAJEBISTY I NA FAKTACH. Jeden z lepszych jakich widziałem..

 

Najpierw przeczytajcie recenzje:

 

http://www.filmweb.pl/reviews/Propozycja+nie+do+odrzucenia-17196

 

 

Tu macie wszystkie odcinki:

 

http://maxkino.tv/serial/1552/gomorra/31905

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

How to Get Away with Murder (Sposób na morderstwo) bardzo solidne 8.5/10 sezon 1

How to Get Away with Murder (Sposób na morderstwo)  solidne 8/10 sezon 2

 

 

            "Sposób na morderstwo" to amerykański serial prawniczy. Bohaterami produkcji jest grupa studentów prawa oraz ich genialny profesor od postępowania karnego. Zostają oni uwikłani w morderstwo, które wstrząśnie całym uniwersytetem i na dobre zmieni ich życiorysy. Niezla muzyka, odcinki trzymajace w napieciu, "Ciezar" serialu calkiem dobrze rozlozony na kilku bohaterow, dobry scenariusz. Ciezko tak naprawde sie przyczepic sie o cos,  moze jedynie o glownego bohatera ktora jest lekka c***a i moze irytowa czasami swoimi zachowaniami :green:

 

Edit: Po 2 sezonach: W c**j dobry serial, 2 sezony wciagniete w 2 dni.

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colonia(2015) 7.5/10

 

Film oparty na faktach, nigdy nawet nie słyszałem o historii, która jest opowiedziana w tym filmie - warto. Emma Watson w głównej roli - przyjemna dziewczyna %-) dobra muzyka, zdjęcia, nie jest to majstersztyk...

 

 

7727852.3.jpg

 

 

Młody chłopak podczas pobytu w Chile zostaje porwany. Jego dziewczyna trafia na trop sekty i postanawia odzyskać ukochanego.

 

Oglądałam niedawno, bardzo mi się podobał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quantico 7/10 sezon 1

 

Grupa rekrutów przechodzi szkolenie w bazie FBI. Jeden/a z nich jest odpowiedzialny za największy zamach terrorystyczny na terenie Stanów Zjednoczonych po 11 września..

Na zapchanie czasu, + dobra dupa gra glowna role, bardzo dobrze dobrane kawalki muzyczne, calkiem dobry final sezonu, - watki milosne, troche przecukrzony czasami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colonia(2015) 7.5/10

 

Film oparty na faktach, nigdy nawet nie słyszałem o historii, która jest opowiedziana w tym filmie - warto. Emma Watson w głównej roli - przyjemna dziewczyna %-) dobra muzyka, zdjęcia, nie jest to majstersztyk...

 

 

7727852.3.jpg

 

 

Młody chłopak podczas pobytu w Chile zostaje porwany. Jego dziewczyna trafia na trop sekty i postanawia odzyskać ukochanego.

 

Też nigdy nie słyszałem o Colonii Dignidad - nie mniej potencjał historii zupełnie nie wykorzystany. Film taki sobie fajnie się ogląda - muzyka popieram bardzo dobra ale Watson w tym filmie to jakieś jaja zupełnie mnie nie przekonała  w sumie jej kompan nie lepszy no ale cóż....

Edytowane przez goldberger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silicon Valley 8/10

 

Serial komediowy HBO opowiadający o mieszkańcach kalifornijskiej Doliny Krzemowej - bystrych specjalistach od nowych technologii. Amerykańska Dolina Krzemowa to miejsce, w którym spełniają się marzenia pasjonatów nowych technologii. Każdego dnia przybywają tam kolejny specjaliści od IT. Programista Richard (Thomas Middleditch) mieszka wraz z kumplami w hostelu pełnym hakerów i technomaniaków, którzy marzą o karierze na miarę Marka Zuckerberga. Właścicielem nietypowego hotelu jest Erlich (T.J. Miller), młody milioner, który pozwala im mieszkać u siebie za darmo, pod warunkiem udziału w zyskach z każdego wymyślonego przez nich projektu. Start-upy, deweloperzy aplikacji, firmy internetowe… to hasła, które elektryzują dziś cały świat.

 

+ w sytuacji kiedy The Big Bang Theory stalo sie wielkim przeplacanym gownem, HBO daje nam nowy serial o geekach ktory jest zarowno swiezy jak i zabawny. Jezeli podobal ci sie BBT to na pewno spodoba ci rowniez ten serial, jakosc HBO gwarantowana :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

Vinyl 

7717237.3.jpg

 

Nowy Jork, lata 70. XX wieku. Szef upadającej wytwórni płytowej stara się zrobić karierę na rozkwitającej scenie muzycznej. 

 

Produkcja HBO. Jak ktos lubi rockowa muzyke, koks, dziwki, szampan i schabowego to jest to pewniak. Dla mnie serial roku jak dotad :)) 

 

 

Nie bede strzepil ryja, must see 10/10 :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Demolition (2015) 8/10

 

24516.jpg

 

Dobry scenariusz, dobra historia, dobra reżyseria (Jean-Marc Vallée), świetna rola Jake Gyllenhaal'a, film dziwny, depresyjny, dramat z nutką "komedii", ogólnie ma coś w sobie ten film -  nie tylko dla bab %-) Zresztą trzeba coś przeżyć  żeby jeszcze lepiej zrozumieć ową historię (wczuć się w to)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie większość widziała

 

Cyrk motyli(2009)
The Butterfly Circus 8/10

 

7292037.2.jpg

 

Dla mnie jest to "zdrowe" spojrzenie na kalectwo (przeciwności losu, etc.), wspaniała symbolika, wiele wartości i ogromna motywacja. Wszystko to zmieszczone w 20 minutach spójnej historii. To jest sztuka!

 

Pan Mendez podróżuje po Ameryce wraz ze swoim "Cyrkiem motyli". Za namową małego chłopca udaje się na pokaz konkurencyjnej trupy, gdzie jego uwagę zwraca Will (Nick Vujicic), młody mężczyzna pozbawiony kończyn.

 

Macie na jutubach z napisami

 

https://www.youtube.com/watch?v=fyRnby4oE0E

 

https://www.youtube.com/watch?v=XsLYiq3PQg4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda z nieba / Miracles from Heaven (2016)

 

Powiem tak:

Kto nie wierzy - może uwierzy

Kto wierzy - dalej będzie wierzył

A kto jest w ciężkim momencie swojego życia może o czymś zdecyduje....

 

A najbardziej mnie rozwalił jeden komentarz:

 

 

Mam 50cm w lapie ale po obejrzeniu tego filmu,musze stwierdzic ze nie jestem twardzielem! Hey

 

24562.jpg

 

 

Film oparty na prawdziwej historii Annabel Beam, dziewczynki, która za życia odwiedziła Niebo. Narratorką opowieści jest jej matka Christy Beam (Jennifer Garner). Annabel większość dzieciństwa spędziła w szpitalach, przykuta do łóżka przez rzadką chorobę, która nie dawała jej szans na normalne życie. Kiedy poczuła się na tyle dobrze, by móc wyjść na zewnątrz i pobawić się z siostrami, zdarzył się wypadek, który mógł kosztować ją życie... Annabel wpadła do środka wielkiego, spróchniałego drzewa. Znaleziono ją nieprzytomną. I kiedy wszyscy, łącznie z lekarzami, byli przygotowani na śmierć dziewczynki, ta obudziła się i opowiedziała niezwykłą historię o tym, jak spotkała Jezusa. Niejako na potwierdzenie tych słów, lekarze stwierdzili, że jej dotychczasowa choroba cofnęła się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orphan Black 9/10

Życie Sarah (Tatiana Maslany), samotniczki i sieroty zmienia się dramatycznie, kiedy staje się świadkiem samobójstwa kobiety, która wygląda tak jak ona. Sarah przyjmuje jej tożsamość, chłopaka i konto bankowe. Ale zamiast rozwiązać swoje problemy, zostaje wciągnięta wewnątrz skomplikowanej tajemnicy. Doprowadza ją to do oszałamiającego odkrycia - ona i martwa kobieta to klony... ale czy istnieją tylko one? Sarah szybko orientuje się, że została złapana w środku śmiertelnego spisku i musi się śpieszyć by znaleźć odpowiedzi na pytania, kim jest i jak wiele podobnych do niej jeszcze istnieje.

Mega rola  (Tatiana Maslany), niby opis serialu moze niezacheca zbytnio do obejrzenia ale naprawde warto. Bardzo dobrze zrobiony i jeden z tych serialow gdzie musisz dokladnie ogladac aby pozostac w glownej fabule, dobry mix wszystkiego: komedii, dramatu, kina akcji, thrillera, sci-fcien. Polecam od siebie bo warto, szczegolnie jesli nie masz obecnie czego ogladac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warcraft 8/10(ocena fana serii, dla laikow pewnie ocena nizsza i film mniej interesujacy co = overall mniejsza ocena)

Dla fanow serii, pozycja obowiazkowa, dobrze zrealizowane postacie, miejsca i zdarzenia dobrze znane ze swiata Azeroth. Grafika i animacje miodzio :))

Minusy: fabula nie jest jakas ambitna(czego sie spodziewac po serii), plytkie i przewidywalne dialogi, no i zakonczenie troche rozczarowujace (maja byc kolejne czesci)

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orange Is the New Black 7/10 1 sezon

Komediodramat oparty na bestsellerowych wspomnieniach autorstwa Piper Kerman pod tym samym tytułem. Dobrze sytuowana mieszkanka Brooklynu, Piper Chapman (Taylor Schilling), zostaje skazana na karę piętnastu miesięcy pozbawienia wolności, na skutek związku z dilerką narkotyków Alex (Laura Prepon) sprzed blisko dekady. Aby spłacić swój dług wobec społeczeństwa, Piper musi zamienić wygodne życie w Nowym Jorku, u boku narzeczonego Larry'ego (Jason Biggs), na pomarańczowy kombinezon i społeczność więzienną. Wkrótce zaczyna kwestionować wszystko, w co dotąd wierzyła i tworzyć sojusze z grupą ekscentrycznych i szczerych do bólu więźniarek.

Co do serialu:

+: zroznicowane postacie, kilka zabawnych momentow

-: na przestrzeni calego sezonu nudny, jesli ominiesz 1-2 odcinki duzo ciebie nie ominie, brak ciekawej muzyki, pierwszoplanowe postacie nudne, serial bardziej dla kobiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 Monkeys 6.5/10

Mężczyzna z postapokaliptycznej przyszłości cofa się w czasie, aby odkryć źródło śmiertelnej zarazy, która zdziesiątkowała ludzkość.

 

 

Serial zaczalem ogladac ze wzgledu na Amande Schull(Katrina Bennett z "Suits") i na tym mozna by skonczyc atuty tego serialu :k: . Pomysl ciekawy ale wykonanie bardzoooooooo slabe. Nie ma zadnego solidnego watku, skakanie po watkach, skakanie po latach, taki misz masz wszystkiego z ktorego wychodzi bardzo sredni serial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Criminal 6/10

Wspomnienia i umiejętności zmarłego agenta CIA zostają wszczepione skazańcowi, by mógł dokończyć jego misję.

Zajebista obsada kilka fajnych efektow specjalnych i to koniec zalet tego filmu, nudny, przewidywalny, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...