Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

Big Short / The Big Short (2015) 8/10

 

Jak komuś odpowiadają takie klimaty, jak najbardziej polecam :))

 

23535.jpg

 

 

W 2008 roku światowe rynki finansowe i bankowe dopadł kryzys gospodarczy, na którym wzbogaciła się jedynie garstka ludzi, przewidująca nadchodzącą katastrofę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co myślicie o nowym sezonie "Z archiwum X"?

Wg mnie to comeback chyba udany. Najbardziej to te wstawki z telewizji, mi się podobały. Pierwszy odcinek może nie zachwycił,ale na szczęście też nie odstraszył.

Teraz tylko zostało na "Clerks III" się doczekać. Mam nadzieję że będzie tak fajna jak jedynka. Bo z drugiej części to tylko pamiętam hasło, że " nie bierze się z d..... do ust".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karbala 

 

Rok 2004, siedziba władz lokalnych w irackiej Karbali, City Hall, zostaje zaatakowana przez Al-Kaidę i sadrystów. Grupa polskich oraz bułgarskich żołnierzy odpiera kolejne ataki. 

 

pre_1453838908__616d55ccc1e158806f1ac058

 

Całkiem fajnie wyszło. Topa na piątke z plusem  :5: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Całkiem fajnie wyszło. Topa na piątke z plusem  :5: 

 

 

tylko w jakiej skali ?? %-)

a co do filmu, dobry jak na polskie produkcje ale dupy nie urywa

 

edit: calkiem dobrze i realistycznie wypadly dialogi w jezyku angielskim, jak na PL kinematografie to mega spoko

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak ktoś nie widział tego miniserialu to polecam, zajarałem się mocno i przebrnąłem przez trzy odcinki bez zastanowienia, lubię takie rozmyślanie, a który to....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitbull. Nowe porządki 8.5/10

 

Poszedlem bez zadnych oczekiwan do kina na nowego pitbulla. Otrzymalem 132 minuty dobrego polskiego kina, z nietuzinkowymi scenami, swietnym Boguslawem Linda oraz bardzo wieloma momentami kiedy widownia peka ze smiechu. Ja od siebie polecam, warto wydac 20zl na ten film.

Filmowy "Spejson" tez niezle rozpierdala temat %-)

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie Nowy Testament

(2015)

 

http://www.filmweb.pl/film/Zupe%C5%82nie+Nowy+Testament-2015-719855#

 

Wczoraj w końcu udało mi się obejrzeć, a miałem ochotę od dawna, ale no niestety liczyłem na coś więcej, francuski humor nigdy nie przestanie zaskakiwać. Ode mnie tylko 5/10, bo parę razy się zaśmiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jessica Jones 6.5/10

 

Pare razy podchodzilem do tego serialu i dopiero za 4 razem udalo mi sie go w calosci skonczyc. Jeden z bardzo niewielu serialow ktorych nie rozumiem fenomenu, wysoka nota na IMDB oraz filmwebie, zachwyty ludzi a ja widze bardzo przecietny serial.

- Niby serial mial byc mroczny, straszny, w tej kwestii wg mnie slabo to wyglada,

- Muzyka rowniez na duzy minus (w calym sezonie moze 1-2 dobre utwory muzyczne zapuszczone).

+ Aktorzy bardzo solidna ekipa serialowowo/filmowa, aktorsko serial na mega duzy + szczegolnie David Tennant

- nudny jak flaki z olejem scenariusz, jeden z bardzo niewielu seriali Netflixa gdzie po skonczeniu danego odcinka, nie palilo mnie do obejrzenia kolejnego(w przeciwieństwie do Daredevila czy HoC)

jest jeszcze kilka mankamentow ale szkoda czasu na rozpisywanie.

Dla mnie Jessica Jones to taka damska wersja daredevila dla malo wymagajacego widza

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia mistrza / The Program (2015) 7/10

 

Gatunek: Biografie,Dramat,Sport

 

23670.jpg

 

Był bohaterem dla milionów ludzi na całym świecie, którzy z zapartym tchem śledzili jego kolejne, niezwykłe zwycięstwa podczas Tour de France. Wzbudzał podziw i szacunek nie tylko jako sportowiec, ale człowiek, który pokonał raka i wrócił do wyczynowego kolarstwa. Był wzorem dla młodych, nadzieją dla chorych, inspiracją dla innych sportowców. Ale pewnego dnia okazało się, że to wszystko jest wielkim oszustwem. Lance Armstrong stał się bohaterem największego skandalu dopingowego w historii sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec dzieciństwa(2015-) miniserial
Childhood’s End

gatunek: Dramat, Sci-Fi

 

2453.jpg

 

Koniec dzieciństwa to ekranizacja kultowej powieści Arthura C. Clarke’a opowiadająca o pokojowej inwazji obcych na ziemię. Ostatecznie obcy przejmują planetę, jej mieszkańców, kulturę i tworzą coś zupełnie nowego.

 

 

Nowy serial (bodajże są w sieci już 3 odcinki), nie widziałem jeszcze żadnego. Ale najważniejsze to dla mnie iż, Nowela Artura C. Clarka na podstawie której powstaje ten serial, jest jedną z moich ulubionycyh powieści SF. Mam nadzieję, że serial nie będzie jakimś gniotem, czas pokaże, a tymczasem zaraz włączam pierwszy odcinek %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okupowani/Occupied - serial

 

 

7716711.3.jpg

 

Okupowani" to wielowarstwowy thriller polityczny, za którego produkcję odpowiadają twórcy m.in. ekranizacji "Wallandera" i trylogii "Millennium". Serial "Okupowani" tuż po światowej premierze, po raz pierwszy w telewizji w środy, od 2 grudnia, od 20:10 tylko w Ale kino+.

Niedaleka przyszłość. Stany Zjednoczone uniezależniły się od zagranicznych dostaw surowców i wycofały z NATO. Wojna domowa na Bliskim Wschodzie spowodowała wstrzymanie wydobycia w tym regionie. Norwegia, która pozostaje jednym z największych dostawców ropy naftowej i gazu, decyduje się na wstrzymanie eksploatacji złóż. Głównym impulsem do podjęcia tej decyzji jest dewastacja środowiska naturalnego, co Norwegia boleśnie uświadomiła sobie podczas huraganu "Maria". Żywioł zabił ponad 700 osób i spustoszył kraj. W obliczu zmian, Unia Europejska stanęła przed największym energetycznym kryzysem w historii.

Decyzja rządu Norwegii powoduje ostrą reakcję w stolicach państw europejskich i Moskwie. Rosja, we współpracy z Unią Europejską, przechodzi do działania. Zostaje porwany premier Norwegii, rosyjskie oddziały przejmują platformy wydobywające ropę na Morzu Północnym. W Norwegii rozpoczyna się rosyjska okupacja. Choć pokojowa i przeprowadzona "w białych rękawiczkach", budzi bunt wśród części społeczeństwa. Między rosyjskimi dygnitarzami, norweskimi politykami a grupami opozycyjnymi dochodzi do politycznej gry. Kogo nazwać zdrajcą, a kto będzie lojalny wobec siebie, najbliższych i kraju? Jak zachowa się naród pod obcymi rządami? Czy nowego znaczenia nabierze słowo patriotyzm?

"Okupowani" to najdroższy w historii Norwegii serial telewizyjny - budżet na nakręcenie 10 odcinków wyniósł prawie 11 mln euro. Produkcję sygnuje Jo Nesbø - popularny na całym świecie, w tym również w Polsce, norweski pisarz, autor bestsellerowych kryminałów jak "Czerwone gardło", czy wydane w tym roku "Krew na śniegu" i "Więcej krwi".

Nesbø jest pomysłodawcą fabuły serialu. Ta - mimo, że fikcyjna - wzbudziła wiele kontrowersji. Rosja potępiła serial argumentując, że kreuje krzywdzące stereotypy. Jednak pomysł na "Okupowanych" pojawił się dwa lata przed rozpoczęciem zdjęć. W tym czasie życie dopisało swój rozdział: Rosja zajęła Krym, a na wschodnich krańcach Ukrainy wybuchła wojna domowa. Jak wspomina Jo Nesbø w rozmowie z Guardianem: Kiedy przedstawiłem swój pomysł na serial, spotkałem się z zarzutem, że jest zbyt naciągany. Ostatnie wydarzenia na Ukrainie pokazały, że nawet najbardziej szalony scenariusz może się stać realny.

Za produkcję odpowiada studio Yellow Bird, specjalizujące się w wysokiej klasy znakomitych serialach i filmach. Dość, by przywołać szwedzkie i brytyjskie ekranizacje "Wallandera", czy serial kryminalny "Irene Huss", które premierowo w Polsce pokazywało Ale kino+. To również ze stajni Yellow Bird wyszły adaptacje trylogii "Millennium".

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7617388.3.jpg

 

Jesień 1992 roku, Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Dwaj plantatorzy mandarynek znajdują rannych żołnierzy walczących po przeciwnych stronach. 

 

9/10

Edytowane przez casti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7716978.3.jpg

Były żołnierz oddziałów specjalnych zostaje poddany niebezpiecznemu eksperymentowi. Niebawem uwalnia swoje alter ego i rozpoczyna polowanie na człowieka, który niemal zniszczył jego życie. 

10/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząs / Concussion (2015) 8/10

 

23745.jpg

Gatunek: Dramat,Sport

 

Will Smith w poruszającym dramacie z elementami thrillera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia imigranta dr. Benneta Omalu, błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania miedzy brutalnymi treningami sportowymi futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy; prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On, imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

 

 

Polecam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...