Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi

Dzika droga - Wild (2014)

 

Ekranizacja bestsellerowej, autobiograficznej książki Cheryl Strayed. Nagrodzona Oscarem Reese Witherspoon (”Spacer po linie”) w roli kobiety, która uświadamia sobie, że jej życie legło w gruzach i wyrusza na samotną wyprawę przez całe Stany Zjednoczone, by odnaleźć siebie i poczucie sensu życia.

 

spoko 8/10  :t: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzikie historie(2014)

http://www.filmweb.pl/film/Dzikie+historie-2014-689545

 

Trafiłem wczoraj przypadkiem. Zrobił na mnie zajebiste wrażenie.

 

Pedro Almodovar przedstawia dziką komedię, w której sześciu na co dzień spokojnym ludziom nagle puszczą nerwy. Większość z nas żyje w stresie i napięciu. Tylko niektórzy wybuchają. Niedoceniany muzyk, biznesmen, panna młoda, znany milioner, kelnerka oraz specjalista od materiałów wybuchowych powiedzą "dość!" i pokażą wszystkim swoje dzikie oblicze. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i będą walczyć o siebie, nawet jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między normalnością a szaleństwem

 

8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Man in the High Castle - nowy serial

 

7669956.3.jpg

 

Alternatywne spojrzenie na historię Ameryki Północnej: jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby naziści wygrali wojnę.

 

Nowy serial, wyszedł dopiero jeden odcinek (w sieci jest już chyba całość %-) ), ale naprawdę może być b.dobry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakt - serial 

 

Na razie wyszły cztery odcinki - super się ogląda, b. ciekawa fabuła, polecam :))

 

 

7708096.3.jpg

 

Serial HBO "Pakt" opowiada historię osadzoną w realiach współczesnej Polski. Piotr Grodecki, dziennikarz śledczy opiniotwórczego dziennika Kurier, wpada na trop dużej afery finansowej. Okazuje się, że sprawa ma dla niego osobisty wymiar. Mimo sprzeciwu redakcji, Piotrowi udaje się doprowadzić do publikacji, która wzbudza zainteresowanie opinii publicznej. Z pomocą Weroniki, agentki CBŚ, Piotr odkrywa drugie dno tej afery. Kiedy Piotrowi wydaje się, że już wyjaśnił zagadkę, nagle dostaje tajemniczą wiadomość. Sprawa zaczyna się komplikować, zataczając coraz szersze kręgi wśród ludzi polityki i wielkiego biznesu. Okazuje się, że historia ma swój początek w czasach transformacji ustrojowej. Pokolenie, które wtedy wkraczało w dorosłość, to ludzie, którzy często zrobili szybkie, spektakularne kariery i zdobyli, nie zawsze legalnie, wielkie pieniądze. Teraz przychodzi im zapłacić za wybory i decyzje z przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Man in the High Castle - nowy serial

 

7669956.3.jpg

 

Alternatywne spojrzenie na historię Ameryki Północnej: jakie mogłoby być życie po II wojnie światowej, gdyby naziści wygrali wojnę.

 

Nowy serial, wyszedł dopiero jeden odcinek (w sieci jest już chyba całość %-) ), ale naprawdę może być b.dobry....

 

MISTRZOSTWO :piwo1: właśnie odpalam 10 odcinek - łykłem serial jak pelikan ! takie perełki mogę oglądać / strasznie mi się podoba - polecam dla niezdecydowanych :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Gift/ Dar (2015)

 

https://m.facebook.com/O-tym-się-movie-916242301753431/?ref=bookmarks

 

Moja ocena: 7.0/10

Ocena Filmweb: 6.8/10

Ocena IMDB: 7.3/10

 

Dary losu.

 

Joel Edgerton w trzech osobach filmem "The Gift" wchodzi na salony Hollywoodu. Reżyser, scenarzysta i aktor zarazem pokazuje wielki kunszt w swym debiutanckim obrazie. Po dobrej drugoplanowej roli w "Black mass" u boku samego Deppa, puka do bram wielkiego kina dzięki temu trzymającemu w napięciu thrillerowi.

 

Nazwisko Edgerton pojawiało się już w mniejszych bądź większych produkcjach w ubiegłych latach, jednakże rok 2015 to prawdziwy "boom" talentu tego pana. "Dar" co prawda jest filmem nierównym, mającym swoje słabe i mocne punkty, jednak z całą pewnością będzie tytułem, który zapamiętamy na dłuższy czas.

 

Simon (Jasona Bateman) i Robyn (Rebeca Hall) po traumatycznych przeżyciach związanych z utratą dziecka przeprowadzają się do nowego domu. (Nie)Szczęśliwym trafem spotykają dawnego kolegę Simona - Gordona (Edgerton). Ten ostatni zaczyna obdarowywać małżeństwo coraz to dziwniejszymi i wymyślnymi prezentami. Kiedy na jaw wychodzi ciemna przeszłość obu panów, zaczyna dochodzić do dziwnych zdarzeń w okolicach miejsca zamieszkania Simona i Robyn. Czy Gordon rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje ?

 

"The Gift" to film z przesłaniem. Ma momenty grozy, gdy podskakujemy z fotela, elementy dramatu skłaniające nas do refleksji, a swą brutalnością oddzialywuje na nasze neurony mózgowe wywołując skrajne emocje. 80 minut przeciętnego thrillera rekompensuje 20-minutowe zakończenie. Jest smaczne, wymyślne i zaskakujące. Bardzo pozytywnie wbija nas w ziemię. Sami zadecydujemy, kto tak naprawdę jest katem, a kto ofiarą.

 

Joel Edgerton w wieku 41 lat z przytupem wchodzi do grupy uzdolnionych reżyserów mlodego i aktorów średniego pokolenia. Oby tak dalej !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Gift/ Dar (2015)

 

 dobry film oglądałem polecam 

 

 

Gunman: Odkupienie 6/10

jak ktoś lubi filmy akcji polecam do oglądnięcia ale bez szału 

 

L'emprise 7/10

Biograficzny dramat

33-letnia Alexandra, matka czwórki dzieci, stanęła przed sądem oskarżona o zamordowanie męża. Podczas trzydniowego procesu opowiedziała dramatyczną historię życia u boku tyrana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Last night / Zeszłej nocy (2010)

 

https://m.facebook.com/O-tym-się-movie-916242301753431/?ref=bookmarks

 

Moja ocena: 7.5/10

Ocena Filmweb: 7.0/10

Ocena IMDB: 6.6/10

 

Jedna noc, dwie historie.

 

Jesienne, deszczowe wieczory można polubić z jednego względu - filmy stają się jedyną słuszną rozrywką. Tym razem zachęcony przez dziewczynę skusiłem się na melodramat z 2010 roku i swojej decyzji nie żałuję, choć to nie jest mój ulubiony filmowy gatunek .

 

Film obrazuje związek Michaela (Sam Worthington) i Joanny (Keira Knightley). Powyższa para jest małżeństwem z krótkim, 3- letnim stażem. Darzą się głębokim uczuciem, a ich życie usłane jest różami. Podczas biznesowej imprezy Michaela, Joanna poznaje piękną wspołpracownice swojego męża Laure (Eva Mendes). Daje mu oznaki zazdrości, które kończą się niemałą awanturą. Kiedy Michael wyjeżdża w delegację, Jo zaczyna podejrzewać go o najgorsze. Co więcej kobieta podczas porannego spaceru spotyka swoją pierwszą miłość, komplikując sprawy jeszcze bardziej...

 

"Last night" to wyborne kino melodramatyczne. Przepełnione jest długimi dialogami, akcja rozwija się powoli budując napięcie do ostatniej sceny. Motywem przewodnim tego filmu jest zdrada. Kolejne granice uwodzenia są tu przekraczane z wielkim smakiem. Portret psychologiczny głównych bohaterów rozwija się z każdą minutą, kojąc widza wspaniałym przekazem. Pozytywne postacie tracą w naszych oczach zaś negatywne zyskują, po czym w jednej chwili sytuacja odwraca się o 180 stopni. Sami musimy zdecydować czy zdradą jest już myśl, pocałunek, namiętność czy ... dopiero fizyczne współżycie ? Końcowa sekwencja zdjęć jest bardzo wymowna, a całość ma otwarte zakończenie, co daje nam chwilę do namysłu, kto tak naprawdę w całej tej zagadce jest pokrzywdzony. Aktorsko bardzo dobrze, brytyjski akcent Keiry Knightley w Nowym Jorku daje filmowi duzo uroku. Inteligentne kino dla inteligentnego widza. Spójny i logiczny, choć trochę za krótki. 85 minut frajdy z rozgryzania tego, jaki będzie finał tej historii to ciut za mało.

 

Fajny film na jesienny wieczór. Delikatny, subtelny, bez wyuzdania i scen łózkowych, a jednak intrygujący i interesujący do napisów końcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Władca wszechświata / Der Banker: Master of the Universe (2013)
 

Po latach finansowego kryzysu, spadków na giełdach i walutowych spekulacji już chyba nikt nie ma wątpliwości, kim są prawdziwi władcy świata. To nie politycy, czy generałowie stojący na czele armii, tylko żyjący w szklanych wieżach bankowi inwestorzy. Bohaterowie filmu - bankierzy wysokiego szczebla, opowiadają o swoich motywacjach, emocjach i sposobach działania. Dzięki nim widz ma unikalną szansę, by zajrzeć za kulisy świata, w którym liczy się tylko maksymalny zysk, a naczelną zasadą jest: "bądź bezwzględny".

Dokumentalny 

Polecam 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fala(2015)

 

Bølgen

 

Grupa geologów odkrywa, że jedna z gór tworzących fiord w Norwegii grozi osunięciem do morza, co spowoduje utworzenie fali dorównującej wielkością drapaczom chmur. Dzień zagłady jest blisko. 

Scenariusz filmu powstał w oparciu o prawdziwe zagrożenie, które czyha na mieszkańców Norwegii. Od lat na zboczach fiordu Geiranger pojawiają się szczeliny, które systematycznie się pogłębiają. Naukowcy nie mają żadnych wątpliwości, że pewnego dnia dojdzie do gigantycznego osunięcia stoków. Jak będzie wyglądał ten dramatyczny dzień pokazuje film "Fala". Masy ziemi upadając na dno fiordu spowodują powstanie tsunami o niewyobrażalnej sile. Ściana wody zmyje wszystkie domy w miejscowościach Hellesylt, Geiranger i Tafjord. 

 

7/10 :t: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już 4 marca 2016 roku swoją premierę będzie miał długo oczekiwany film "Historia Roja, czyli w ziemi słychać lepiej" opowiadający historię Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. "Rój" - dowódcy oddziału PAS NZW w okręgu XVI NZW.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1Iz2YS19IEQ

 

 

 

Nowy Zwiastun, zapowiada się zajebiście. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Stanford Prison Experiment

 

W lecie 1971 roku na Stanford University został przeprowadzony eksperyment. Studenci przybrali role więziennych strażników i więźniów. Już w ciągu jednego dnia profil psychologiczny studentów uległ przemianie. W stosunkach pomiędzy strażnikami i osadzonymi pojawiła się przemoc. Kiedy więźniowie rozpoczęli bunt eksperyment został zakończony. Pozostawił jednak po sobie pewne skutki...

 

 

7711523.3.jpg

 

 

Dla jednych ten film może być nudny, praktycznie nic się nie dzieje ciekawego, ale z punktu widzenia psychologii, adaptacji, zmiany do otoczenia, ludzkiej natury - b.interesujacy

 

I na końcu dialog:

- To całe wydarzenie rani mnie. Nawet teraz.

- Jak cię zraniło? W jaki sposób? Czy jedynie uważasz, że ludzie nie powinni tacy być?

- Tak, wiem, że jesteś miły.

- Nie wiesz tego.

- Wiem, że jesteś miły.

- Więc czemu mnie nienawidzisz?

- Bo wiem, kim możesz się stać

[...]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...