Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


  • 2 weeks later...

House of Cards 4 sezon 8.5/10

 

Ciagle mamy do czynienia ze swietnym Francisem Underwoodem (Kevin Spacey) i swietnym postaciami pobocznymi, niestety juz sama fabula jest troche gorsza od poprzednich sezonow, 4 sezon ogladalo sie z przyjemnoscia ale nie z tak wielka jak sezon 1 i 2. Jest mniej zaskoczen, mniej intryg, mniej bezposrednich zwrotow do widza przez Mr.Presidenta :D. I jak epilog 1 i 2 sezonu byl kozacki, 3 bardzo dobry, 4 niestety zostawia duzo do zyczenia. Duzym plusem jest to ze producenci zostawili sobie bardzo duze pole do popisu na nastepny sezon, minusem i to bardzo duzym jest to ze az rok trzeba bedzie czekac na kolejny sezon tak wysmienitego serialu (overall). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstrząs / Concussion (2015) 8/10

 

23745.jpg

Gatunek: Dramat,Sport

 

Will Smith w poruszającym dramacie z elementami thrillera. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Historia imigranta dr. Benneta Omalu, błyskotliwego neuropatologa, autora wstrząsającego medycznego odkrycia, które sprawiło, że musiał stanąć naprzeciw jednej z najbardziej wpływowych organizacji świata, NFL (National Football League). Dr Omalu odkrył powiązania miedzy brutalnymi treningami sportowymi futbolistów, które narażają ich mózgi na urazy, a późniejszymi depresjami i skłonnościami samobójczymi. Futbol to amerykański sport narodowy; prawda, jaką ujawnił, sprawiła, że stał się czarną owcą amerykańskiego społeczeństwa. On, imigrant, który chciał jedynie być dobrym obywatelem Stanów Zjednoczonych.

 

 

Polecam :))

 

 

Oglądałem film który wyżej polecił Pers i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobry! Każdemu kto jeszcze się nie zdecydował to polecam znaleźć 2h i obejrzeć

Potwierdzam, dobry film, warto obejrzeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remember (2015) 9/10

 

 

Gra aktorska, muzyka, historia i zakończenie - po prostu warto zobaczyć !!!!!!

 

 

Dziejąca się współcześnie opowieść o Zevie, który 70 lat po wojnie wpada na trop hitlerowskiego strażnika odpowiedzialnego za śmierć jego rodziców

23814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjawa - ??/10 bardzo ciężko ocenić, film świetny dla osób które interesują się fotografią, montażem, efektami. Mamy świetną pracę kamery, genialny montaż, genialne ujęcia, genialną charakteryzacja, genialną gra aktorska, ale niestety sama akcja i historia jest bardzo słaba. Cały film jest zdecydowanie zbyt długi, wiele ujęć mogłoby po prostu być usuniętych i wrzuconych do edycji kolekcjonerskiej na blue-ray'a. Jeżeli nie interesujesz się produkcją filmów to prawdopodobnie film niespecjalnie Ci się spodoba, jeżeli jednak lubisz prezentowanie świata trochę rodem z filmu "To nie jest kraj dla starych ludzi", to dostaniesz bardzo ciekawy materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@crachmel

 

Nie znajdziesz jeszcze Lucifera z lektorem bo to dopiero startuje w polskiej telewizji, na canal + była chyba dopiero premiera 1 odcinka. Jak chcesz mogę podrzucić linki do 8 odcinka ale z napisami.

 

Ale ogólnie serial bez szału, odpuściłem po 3 odcinkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nienawistna Ósemka

 

Dziki Zachód, łowca nagród próbuje dostarczyć morderczynię katowi. Po drodze napotyka śnieżycę i zatrzymuje się w sklepiku ze słodyczami.

 

9/10 Film przemyślany od początku do końca. Można się jedynie doczepić do jednej pedalskiej sceny, w której Tarantino troszeczkę przesadził. 

 

za darmo z napisami:

 

(link)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prorok zgadzam się z tobą  typowy film Tarantino oglądajac ten film odrazu przypomniało mi się  Wściekłe psy pod względem reżyserskim bardzo podobny tylko inny scenariusz 9/10

 

Poszukuje tego filmu dokumentalnego  jakby ktoś znalazł jakiś link do oglądniecia lub pobrania byłbym wdzieczny

 

http://www.telemagazyn.pl/film/pierwsza-linia-623015/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

The Night Manager 

 

7725434.3.jpg

 

'Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.

'

 

 

Narazie 4 odcinki ale jest klimat, jest tajemnica i swietna rola Dr. House'a %-) akcent  :ok:

 

 

 

Damien

7728187.3.jpg

 

'Po odkryciu swojego pochodzenia Damien Thorn próbuje radzić sobie z życiem jako Antychryst.'

 

Po dwoch odcinkach czuc klimat starych Omenow, tym bardziej ze sa wstawki, krotkie retro z oryginalnych filmow.

 

 

Obydwa seriale polecam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Night Manager - oglądałem 4-5 odcinków, nie pamiętam ile wyszło i rzeczywiście serial może być ok, natomiast ten drugi jeden odcinek i raczej mi nie podejdzie, ale kto wie...to dopiero był pierwszy odcinek, jedynie odczucie

 

Z tych nowszych seriali:

 

Outsiders (na razie bodajże 7/8 odcinków)

 

Że tak powiem, początek serialu obiecujący, później mi czegoś brakuje, ale może pod koniec sezonu będzie pompa? oby...

 

2451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

Damien to tez duzo robi sentyment bo jednak przy niczym tak sie nie balem za gowniarza jak przy serii Omena %-) a tu wlasnie wracaja do tych konkretnych scen. Drugi odcinek duzo lepszy, glowny bohater nastawil sie juz w ktora strone pojdzie, takze bedzie tylko lepiej, IMHO. Muzyka choralna mocna, tylko fakt, z ryja mi jakos on dziwnie zalatuje %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Deadpool 9.5/10

 

Mega recezje, mega pozytywy po premierze, mialem lekkie obawy podchodzac do tego filmu ale ... calkowicie niepotrzebnie. Mega rola Reynoldsa, wysmienity czarny humor, dobre kawalki muzyczne i 1h 50min bardzo dobrej zabawy. Polecam od siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daredevil sezon 2   9/10

 

Jak dla mnie absulutna bomba, kozacko wykreowane postacie(Electra,Daredevil,Punisher), swietnie rozbudowane watki głowne oraz poboczne, muzyka swietnie wkomponowana w dana chwile. Jesli po skonczeniu danego sezonu czujesz ze chcesz zdecydowanie wiecej tego "towaru" to samo mowi za siebie. Jedyny - tego serialu dla mnie jako osoby ktora oglada na biezaco Arrow, to troche zbyt duzo podobienstw odniesnie jednego watku, baa mozna powiedziec kopiuj-wklej zrobili tylko ze w DD zrobili to o wiele bardziej profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

The Night Manager 

 

7725434.3.jpg

 

'Nocny recepcjonista jednego z europejskich hoteli na zlecenie służb specjalnych pomaga w tajnej operacji przeciwko potężnemu handlarzowi bronią.

'

 

 

Narazie 4 odcinki ale jest klimat, jest tajemnica i swietna rola Dr. House'a %-) akcent  :ok:

 

///////

BBC hujni nie robi. Krotko, ale z sensem. Warto. 8/10

 

 

Entourage

 

7132388.3.jpg

Vincent Chase jest młodym aktorem, który stawia pierwsze kroki w Hollywood. Wraz z agentem Arim oraz przyjaciółmi przeżywa wzloty i upadki.

 

Produkcja HBO. Dlaczego tak pozno trafilem na skonczona serie, ciezko wyczuc. Jak komus spasowalo Californication to to jest pewniak. 

Ari Gold , TOP 3 najlepszych rol serialowych jakie widzialem. 

9/10

 
Edytowane przez Kondoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Night Manager  7/10

 

Świetni aktorzy, bardzo dobre zdjecia oraz efekty specjalne robiace naprawde duze wrazenie ale scenariusz i dialogi(oprocz kilku wyjatkow) na bardzo przecietnym poziomie, po 2 odcinku do bolu przewidywalny, niestety :/

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vinyl 

7717237.3.jpg

 

Nowy Jork, lata 70. XX wieku. Szef upadającej wytwórni płytowej stara się zrobić karierę na rozkwitającej scenie muzycznej. 

 

Produkcja HBO. Jak ktos lubi rockowa muzyke, koks, dziwki, szampan i schabowego to jest to pewniak. Dla mnie serial roku jak dotad :)) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie dwie petardy: :))

d862s1-320x440.jpg

 

6 odcinków

http://www.filmweb.pl/serial/Przekl%C4%99ty%3A+%C5%BBycie+i+%C5%9Bmierci+Roberta+Dursta-2015-737090

 

20160116-00000004-dramanavi-1-00-view.jp

 

10 odcinków

http://www.filmweb.pl/serial/Making+a+Murderer-2015-752805

The Jinx i Making a Murderer napisy na napisy24

 

Nie radze szukać jakichkolwiek informacji w necie na temat tych seriali można sobie tylko popsuć przyjemność z oglądania  :))

Ciekawostką w Making a Murderer jest to że występują osoby mające polsko brzmiące nazwiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...