Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Into the Badlands (Into The Badlands: Kraina Bezprawia)  solidne 7.5/10

7759599.2.jpg

 

Sunny (Daniel Wu) to bezwzględny wojownik żyjący w Badlands, gdzie władają feudalni władcy. Kraj podzielony jest między siedmiu rywalizujących baronów, z których każdy egzekwuje swoje żelazne zasady i posiada armię wyszkolonych zabójców. Pewnego dnia mężczyzna ratuje ze śmiertelnej zasadzki nastoletniego M.K. (Aramis Knight) i dowiaduje się, że młodzieniec skrywa mroczny sekret.

 

Jak na swoj gatunek mega spoko serial. Polecam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demain tout commence (Jutro będziemy szczęśliwi ) 7.75/10

7786755.3.jpg

 

Samuel bardzo lubi swoje beztroskie życie na Francuskiej Riwierze. Znakomicie odnajduje się w towarzystwie pięknych turystek i ani myśli o ustatkowaniu się. Los ma wobec niego jednak zupełnie inne plany. Pewnego dnia na plaży zjawia się Kristin – jedna z jego przelotnych przyjaciółek i wręcza mu bardzo szczególny prezent. „To twoja córka” – mówi i znika. Od tej chwili Samuel staje się pełnoetatowym samotnym tatą maleńkiej Glorii. O dzieciach nie ma pojęcia, bardzo dobrze wie tylko skąd się biorą. Z biegiem czasu jednak okazuje się kochającym, choć niekonwencjonalnym tatą, który nie wyobraża sobie życia bez ukochanej córeczki. Jednak gdy Gloria ma 8 lat, na horyzoncie niespodziewanie pojawia się Kristin, która postanawia odzyskać dziecko, a to oznacza, że szczęśliwy świat znów stanie na głowie…

 

Calkiem spoko komedia/dramat, przyjemne spedzone 2h, ma swoje mankementy scenariuszowe ale nadrabia je komediowo Omar Sy, nie polecam ogladac trailera/ow 3/4 najzabawniejszych scen zawartych w nich jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj premiera :wuwu:

 

 

 

Wyreżyserowany w całości przez Davida Lyncha i wyprodukowany dla Showtime nowy 18-częściowy "Twin Peaks" rozpoczyna się 25 lat po tym, jak mieszkańców osobliwego miasteczka zszokowała wiadomość, że urocza Laura Palmer została zamordowana.

Uhonorowany Złotym Globem i nominowany do Emmy Kyle MacLachlan wraca jako agent specjalny Dale Cooper. Autorami scenariusza i producentami serialu są David Lynch i Mark Frost, ze wsparciem producentki Sabriny S. Sutherland.

Czytaj więcej na http://film.interia.pl/telewizja/news-premiera-twin-peaks-w-poniedzialek-22-maja-w-hbo3-i-hbo-go,nId,2396057#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arcyoszust / The Wizard of Lies (2017)

 

26731.jpg

 

Bernie Madoff (Robert De Niro), wpływowy doradca inwestycyjny, zostaje aresztowany przez FBI. Sąd skazuje go na 150 lat pozbawienia wolności za oszustwa sięgające miliardów dolarów.

==

Nie jest to jakieś wybitne kino, swego czasu interesowałem się historią Madoffa - jedna z największych piramidek finansowych w historii. trochę inaczej jest pokazana Jego osoba w więzieniu albo np kwota 65mld $ - po x latach wyszło tego mnie ;) De Niro w roli głównej zawsze in positive. I pamiętajcie Żyd będzie zawsze Żydem %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowiek o tysiącu twarzy / El hombre de las mil caras (2016)

 

Lubie takie historie ! Film trwa prawie 2h, nie specjalnie mi się dłużyło, ale to za sprawą owej prawdziwej "opowieści" :loser: Dla innych będzie bardzo słaby ;)

 

ocena filmweb 6.4

imdb 7.1

 

26786.jpg

 

Historia człowieka, który oszukał Hiszpanię. Intryga z polskim wątkiem oparta na faktach. Francisco Paesa (Eduard Fernández), tajny agent hiszpańskiego rządu, odpowiedzialny za najważniejszą operację przeciwko organizacji terrorystycznej ETA, musi uciekać z kraju. Po powrocie dostaje zlecenie ukrycia półtora miliarda peset pochodzących ze źródeł publicznych. W akcji pomaga mu wierny wspólnik, Jesús Camoes (José Coronado).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

serial Hotel Beau Sejour

 

Dziewczyna budzi się w pokoju hotelowym i odkrywa, że jej własne martwe ciało leży w wannie. Próbuje rozwikłać zagadkę tego morderstwa.

 

2373_Hotel_Beau_S_jour.jpg

 

ocena filmweb 7.6

ocena imdb 8.0

 

Jeden sezon 10 odcinków, całkiem niezły dla serialowiczów ;) 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serial - The Son *2017

 

7774420.6.jpg

 

ocena filmweb 7.0

ocena imdb 7.1

 

Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. Widzowie poznają historię Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu, który jako dziecko został porwany, a następnie wychowany przez członków plemienia Komanczów. Dzięki reminiscencji ukazana zostaje droga, jaką musiała przejść rodzina McCulloughów, aby zostać jednym z najpotężniejszych i najbogatszych rodów w Teksasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Animal Kingdom (2016-)

 

animalkingdom14-590x218.jpg

 

Wpadłem na to ostatnio bo akurat ruszył nowy sezon i wyskoczyło na głównej.  Pojebane relacje w przestępczej rodzinie, nawet niezły serial warto zalukać.

 

 

 

Kingdom (2014-)

 

kingdom.jpg

 

Tutaj podobnie też ostatnio na to trafiłem, serial opowiada o byłym zawodniku MMA, który po zakończeniu kariery zostaje trenerem. Zaznaczam, że walki to nie jest główny temat tej produkcji ale warto zobaczyć.

 

 

 

Wonder Woman (2017)

 

91kOVviMyeL._SY445_.jpg

 

Jak ktoś śledzi produkcje DC i Marvela to można obejrzeć na zabicie czasu. Aktorka smaczna, film średni :nioh:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Contratiempo 

 

67697558339060271032.jpg

 

Jeden z ciekawszych thrillerów jakie ostatnio oglądałem jeśli chodzi o zakończenie, najbardziej denerwuje fakt, iż film jest produkcji hiszpańskiej i w takiej wersji to oglądałem, człowiek całe życie praktycznie po angielsku filmu a tu klops %-) Polecam

 

ocena fulmweb 7.9

ocena imdb 8.

 

Po przebudzeniu się w pokoju hotelowym obok martwej kochanki młody biznesmen zatrudnia wybitną adwokat, aby ustalić, do czego tak naprawdę doszło.

 

 

 

Potwór z Martfű / A martfüi rém *2016*

 

 

MV5BN2Q5M_aqswhrs.jpg

 

Historia oparta na faktach, człowiek to się czasem zastanawia czy kara śmierci nie powinna być obecnie obowiązkowa dla pewnej grupy ludzi na całym świecie

 

ocena fulmweb 6.6

ocena imdb 7.6

 

Człowiek, który spędził 10 lat w więzieniu, ponieważ został uznany za winnego, ale tak naprawdę był niewinny. Seryjny zabójca na wolności. Prokurator, który domaga się kary śmierci dla niewinnego, a potem stara się, by prawda nie ujrzała światła dziennego. Śledczy, który zostanie zobowiązany, by prowadzić dochodzenie w swojej sprawie i kolejny śledczy opętany wymierzaniem sprawiedliwości. Historia wszystkich tych osób i ich rodzin splata się w trzech liniach czasowych w latach 50. i 60. w niewielkim węgierskim mieście Martfű.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sierpniowa mgła / Nebel im August (2016)

 

 

ocena filmweb 7.1

ocena imdb 7.2

 

Powiem jedno co mnie najbardziej wk......tudzież zdenerwowało w tym filmie opartym na faktach, jak to w tego typu produkcjach bywa na końcu pojawiają się napisy co robi dana postać teraz, co się stało, etc. jak przeczytacie te napisy po obejrzeniu filmu, powiecie glośno przekleństwo, może jakaś wiązanka :))

 

27004.jpg

 

Rok 1940, Niemcy. Ernst Lossa (Ivo Pietzcker) przejawia buntownicze zachowania. W ramach kary nazistowskie władze wysyłają trzynastolatka do szpitala psychiatrycznego. W placówce chłopak spotyka nowych znajomych, z którymi szybko zaczyna go łączyć silna więź. Niebawem Ernst odkrywa, że zarządzany przez doktora Wernera Veithausena (Sebastian Koch) obiekt prowadzi program eutanazyjny. Doprowadzony do ostateczności chłopak postanawia przeprowadzić sabotaż i razem z Nandl (Jule Hermann), swoją pierwszą wielką miłością, uciec ze szpitala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Volta (2017) - 6/10

ludzi w kinie mało, spodziewałem się więcej w dniu premiery, Juliusz Machulski widocznie nie przyciąga jak Vega

dla mnie film dobry, ciekawa historia nawet, małe zdziwko mnie złapało na końcu

dialogi proste, wystarczy jakieś ku**a i się ludzie śmieją :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gypsy (2017) 7.5/10

to 10-odcinkowy thriller psychologiczny, opowiadający historię Jean Halloway (w tej roli Naomi Watts), terapeutki, która nawiązuje niedozwolone intymne relacje z bliskimi swoich pacjentów.

W Gypsy występują ponadto Billy Crudup (Spotlight), Sophie Cookson (Kingsman), Lucy Boynton (Murder on the Orient Express), Karl Glusman (Nocturnal Animals), Melanie Liburd (Dark Matter), Poorna Jagganthan oraz Brenda Vaccaro.

 

+ dobry muzyka

+ fajna "chemia" miedzy aktorami ktora widac golym okiem

+ lesbijskie sceny pomiedzy Watts a Cookson

 

 -scenariusz, serial jest poprostu... nudny. Wg mnie serial wyprodukowany przez kobiety dla kobiet (w serialu jest tylko 2 facetow ktorzy maja jakis wiekszy udzial)

- przewidywalny

- brak moralu koncowego

- odcinek koncowy bardzo slaby

- jak na standardy netflixa, slabiutki, nie bylo tego czegos ze jak konczylo sie jeden odcinek odrazu chcialo sie dowiedziec co bedzie w nastepnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


 -scenariusz, serial jest poprostu... nudny.

 

Zgadzam się, obejrzałem 5 odcinków z czego każdy kolejny "na siłę". Dalej nie oglądam. Nie jestem targetem tego serialu %-) BTW piszesz nudny (nazwijmy go przeciętny) i dajesz ocenę 7.5?! (wtf). A potem niektórzy oglądają LISTY DO M bo dajesz solidne 7/7.5 :afro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, obejrzałem 5 odcinków z czego każdy kolejny "na siłę". Dalej nie oglądam. Nie jestem targetem tego serialu %-) BTW piszesz nudny (nazwijmy go przeciętny) i dajesz ocenę 7.5?! (wtf). A potem niektórzy oglądają LISTY DO M bo dajesz solidne 7/7.5 :afro:

 

gra aktorska, muzyka czy chemia pomiedzy aktorami  dlatego 7.5

bylby lepszy scenariusz, bardziej interesujacy, z mocniejszym pierdolnieciem/zakonczeniem dalbym wiecej, proste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...