Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Punisher (2017-) 8.5/10

http://www.filmweb.pl/serial/The+Punisher-2017-767516

 

Czekałem na to od 2 sezonu Daredevila i wreszcie Netflix mi to dał :D Polecam jedna z lepszych produkcji Marvela szybko się to ogląda, zajebista historia Punishera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

DARK, nowy serial prosto od Netflixa, dla mnie bomba, rewelacyjny, mroczny gesty klimat, kapitalne zdjecia i psychodeliczna muzyka. Duzo podobienstw z Stranger Things, ale zaryzykowalbym smiala teze, ze jest nawet lepszy, wciaga jak gabka, 9/10 polecam

 

http://www.imdb.com/title/tt5753856/

Edytowane przez bondziks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chance

7763209.3.jpg

Ekranizacja powieści Kema Nunna. Jej bohaterem jest neuropsychiatra Eldon Chance, w którego życie wkracza Jaclyn Blackstone, atrakcyjna żona brutalnego i zazdrosnego partnera. Lekarz nie jest pewien, czy zakochał się w Jaclyn. Chance spotyka też młodego mężczyznę imieniem D, ulicznego filozofa biegłego w obsłudze noża.

Projekt powstaje dla platformy Hulu, która od razu zleciła realizację dwóch sezonów (w sumie dwudziestu odcinków).

 

Sezon 1 ocena 7/10 10 odcinkow

Poczatki sa nudne, serial bardzo powoli sie rozkreca, tak od 4 odcinka zaczyna sie akcja. Postacie ciekawe, szczegolnie swietnie stworzona postac D. Hugh Laurie klasa sama w sobie. Scenariusz dobry, jednak brakuje troche wprowadzenia elementu napiecia, tego co charakteryzuje seriale Netflixa, konczysz odcinek i odrazu ... chcesz zaczynac kolejny. Osobiscie 1 polowa sezonu nudnawa, 2 nadrabia.

 

Sezon 2 ocena 9/10 10 odcinkow

Widac chemie pomiedzy bohaterami. widac rowniez pomysl na realizacje tego sezonu, juz od 1 odcinka robi sie ciekawie, kazdy bohater staje przed nowymi wyzwaniami. Jest napiecie, sa zarty,, sa zwroty akcji, ja od siebie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logan Lucky 6.5/10

http://www.filmweb.pl/film/Logan+Lucky-2017-775951

 

Komedia sensacyjna, lekkie kino do oglądanie nawet nie takie złe można zobaczyć jak nie ma nic ciekawszego.

 

American Made 3/10

http://www.filmweb.pl/film/Barry+Seal%3A+Kr%C3%B3l+przemytu-2017-736421

 

Słabiutkie kino w porównaniu do innych filmów tego typu jak Blow czy Jackie Brown to bida straszna, momentami nie dało się tego oglądać i miałem ochotę wyłączyć w pizdu.

 

Thor: Ragnarok 8/10

http://www.filmweb.pl/film/Thor%3A+Ragnarok-2017-707970

 

Wiadomo, że nie jest to jakieś niesamowicie ambitne kino ale daje wysoką ocene bo po pierwsze ja fan Marvela :afro: No, a po drugie kozacko zekranizowane, to nie jest film, który ma wprowadzać w rozkminy czy poruszać widza, typowe kino które ma bawić i ja bawiłem się zajebiście. Dobre efekty, dobre dialogi można się trochę pośmiać, zajebiscie gagowe sceny z niektórymi bohaterami z innych filmów MCU. Odradzam tylko oglądanie wersji dubbingowanej bo jak włączyłem to z dubbingiem i usłyszałem głoś Thora to od razu x log z playera :D

No i trzeba przyznać, że nie biorą byle kogo do obsady Tom Hiddleston i Cate Blanchett na propsie, a Hemsworth też dawał rade.

 

Justice League 5.5/10

http://www.filmweb.pl/film/Liga+Sprawiedliwo%C5%9Bci-2017-426598

 

No słabe to było, nie zrobią w 2 lata tego co Marvel tworzy od chyba 2008 no i ten Affleck drewniak jak denerwuje, nie mogę patrzeć na niego w roli Batmana.

 

Crash Pad 5.5/10

http://www.filmweb.pl/film/To+nie+jest+mi%C5%82o%C5%9B%C4%87-2017-766675

 

Momentami nawet zabawna komedia można obejrzeć, fajna postać tego starszego typka.

 

American Assassin 7/10 

http://www.filmweb.pl/film/American+Assassin-2017-628311

 

Przyzwoite kino akcji, temat zemsty na ciapakach.

 

 

 

 

btw. Ta Gomorra to mnie jakoś nie zachwyca obejrzałem pierwszy sezon to szału nie ma jak mówicie, że drugi jest gorszy to nawet nie oglądam. Za to ten The Good Doctor niezły tu macie racje :D

Może się teraz za jakieś Peaky Blinders wezmę albo coś.

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barry Seal: Król przemytu / American Made *2017*

 

 

Film opowiada prawdziwą historię. W tym sensacyjnym dramacie Tom Cruise wciela się w postać Barry’ego Seala, człowieka, który swoją biografią mógłby obdzielić kilka osób. W wieku piętnastu lat był pilotem, jednym z najzdolniejszych, najlepszych pilotów Ameryki, miał na koncie również udział w wojnie w Wietnamie. Pracował na usługach kolumbijskiego kartelu narkotykowego Medellín oraz dla… CIA. Za głowę Seala słynny baron narkotykowy Pablo Escobar wyznaczył nagrodę w wysokości pół miliona dolarów. Za przywiezienie go do Kolumbii żywego – milion dolarów. Tłem historii jest wielka polityka, w której przewijają się najważniejsze nazwiska Ameryki

 

7798584.6.jpg

 

 

 

ocena imdb 7.1

ocena filmweb 7.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pany, a Justified widzieliście?

 

Ktoś mi to kiedyś polecił - dawno temu, ciężko mi cokolwiek więcej powiedzieć po za tym, iż chyba nie skończyłem pierwszego sezonu lub gdzieś utknąłem w drugim, to wynika z tego, że serial nie przypadł mi do gustu. Dlaczego? Było to ponad 5 lat temu - następuje u mnie przedawnienie pamięciowe %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zabieram sie za oglądanie tego filmu http://www.filmweb.pl/film/Skazany-2017-742795

 

Ktoś może widział? Całkiem niezła ocena , ( wczoraj kupiłem tv 4k ) ,ale film bede oglądał w full hd 1080p. z napisami , jak obejrze to dam znać czy warto zobaczyć ten film. Ponad 2 godziny leci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezwyciężony / Stronger *2017*

 

Cytat

Oparta na faktach historia Jeffa Baumana (Jake Gyllenhaal), który w zamachu na maraton bostoński w 2013 roku stracił obie nogi. To jednak nietypowy film biograficzny, ponieważ główny bohater nie należy do nieskazitelnych typów. Ciągle zawodzi swoich przełożonych i dziewczynę, dla matki też zawsze ma jakieś wymówki. Jedno się tylko nie zmienia – miłość do Red Soxów i Bostonu. Kiedy więc okazuje się, że Jeff pomaga schwytać drugiego zamachowca, z miejsca staje się autentycznym bohaterem. Jest „Boston Strong” wszędzie witanym z należnymi honorami. Problem w tym, że sława szybko zaczyna go przytłaczać. Zdaje sobie też sprawę, że wszyscy otaczający go ludzie w końcu kiedyś go opuszczą. Dopiero wtedy zaczyna się prawdziwa walka.

 

 

MV5BMjE0NjIwMjQ2MF5BMl5BanBnXkFtZTgwNTAx

 

ocena imdb 7.2

ocena filmweb 5.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Bright (2017) 7/10

 

886e5f0a986c13b666d8999ddd6128cc.jpg

 

Fantasy od Netflixa nawet całkiem przyjemne, fajnie wprowadzone te wszystkie postacie w "nasz świat", scenariusz trochę kulawy bo mogli to universum dużo lepiej rozbudować podobno ma być drugą część może tam się lepiej postarają o fabułę bo jak Netflix chce się bić z kinowymi przebojami to średnio wyszło. Soundtrack, wykonanie scen i charakteryzacja tych postaci na plus.

 

Cytat

Akcja filmu toczy się w alternatywnej teraźniejszości, w której od zarania dziejów ludzie, orki, elfy i wróżki żyją obok siebie. Dwóch policjantów pochodzących z zupełnie różnych środowisk – człowiek Ward (Will Smith) i ork Jakoby (Joel Edgerton) – wyrusza na rutynowy nocny patrol, który zmieni znaną im rzeczywistość. Wspólnie muszą przezwyciężyć osobiste różnice i stawić czoła hordom wrogów, aby ochronić młodą elfkę i pewien zapomniany przedmiot, który w niewłaściwych rękach może sprowadzić na cały świat zniszczenie.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Cecrusher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marshall (2017)

 

28659.jpg

 

Cytat

Thurgood Marshall zapisał się w historii tym, że w 1967 roku został pierwszym czarnoskórym sędzią Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, tworząc precedens, który zmienił cały kraj. Rzadko kiedy mówi się jednak o tym, kim Marshall był wcześniej, jakim był człowiekiem, w jaki sposób zdobył renomę, która pozwoliła mu na osiągnięcie tak wysokiego stanowiska. Film opowiada o młodości przyszłego sędziego, gdy jako charyzmatyczny prawnik walczył idealistycznie o społeczne zmiany. Akcja rozgrywa się w 1941 roku, gdy Marshall stawia czoło systemowi, podejmując się obrony czarnoskórego mężczyzny oskarżonego o gwałt na białej kobiecie. Pomaga mu biały prawnik, ale reszta kraju patrzy na to wszystko ze zdumieniem.

 

ocena imdb 7.1

ocena filmweb 6.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

La Casa De Papel 8/10

 

art-1418749995-x300.jpg

 

Hiszpańska produkcja od Netflixa i to całkiem niezła, niektóre postacie zajebiscie zagrane, warto stracić czas na te 13 odcinków. Może pomysł trochę podebrany od Inside Man ale reszta historii dość ciekawa i wciągająca.

 

Cytat

Ośmioro przestępców barykaduje się z zakładnikami w hiszpańskiej mennicy. W międzyczasie geniusz wśród złodziei manipuluje policją, by zrealizować swój plan. „Dom z papieru” to nie tylko historia o napadzie na mennicę. W trakcie 13 odcinków pierwszego sezonu poznajemy prywatną historię każdego z ośmiu członków zespołu i to w jaki sposób zostali zwerbowani do grupy rabunkowej. To, co jest wspaniałe w tej serii, to świeże podejście do historii sensacyjnej. Oczywiście sama fabuła wokół napadu nie jest niczym nowym, ale w La Casa de Papel udało się twórcom podejść do tego tematu w całkowicie nowy sposób. Scenariusz jest oryginalny i pełen napięcia, postaci się rozwijają a zwroty akcji nie pozwalają się nudzić – będziecie nie raz zaskoczeni! Każdy z aktorów dobrze pasuje do swojej roli i raczej nie mamy tu do czynienia z karykaturą – pomimo, że o to niełatwo przy takim temacie serii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolaboracja Netflixa i Discovery Channel 

 

manhunt-unabomber-discovery-canceled-or-

 

 

 

 

 

"Kaczynski to prawiczek i zabija ludzi" taki click baitowy tytul moglby powstac w fakcie gdyby za ekranizacje historii ktora zyla Ameryka przez 30lat zabrala sie polska stacja. Na szczescie w rece ekipy Netflixa trafil scenariusz serii/ dokumentu  wiec mozemy fajnie spedzic czas ogladajac ta historie

 

Dla mnie serial bardzo fajny,  pol klasy nizej niz True Detective z Woody Harrelsonem i  Mathew   McConagheym , bardzo dobre seria 8.5/10 obejrzalem  w ciagu dwoch dni. Polecam 

 

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Theodore_Kaczynski gdyby ktos nie kojarzyl 

 

http://www.filmweb.pl/serial/Manhunt%3A+Unabomber-2017-787907

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Star Trek Discovery 9/10

Nigdy jakims wielkim fanem Star Treka nie bylem i nie ogladalem pierwowzoru, Discovery po 13 odcinkach mega fajnie zrobiony, jest napiecie, sa roznorodni bohaterowie i co najwazniejsze so mega zaskakujace zwroty akcji. Polecam

 

Counterpart 8.5/10 (po 2 odcinkach)

Pracownik ONZ dowiaduje sie ze agencja w ktorej pracuje od 30 lat ukrywa portal do innego równomiernego wymiaru  J.K Simmons w podwojnej roli, narazie jest ciekawie, pytanie co przyniosa kolejne odcinki ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można już obejrzeć pierwszy odcinek serialu "Botoks" (nie oglądałem filmu).

 

Cytat

Pierwszy odcinek prezentuje nam historie rodzeństwa alkoholików, w które wcielili się Olga Bołądź i Tomasz Oświeciński oraz transseksualnego Marka, sportretowanego przez Sebastiana Fabijańskiego. Fabuła jest zbliżona do filmu o tym samym tytule, który do kin przyciągnął masę widzów. Serial po prostu rozwija wątki, które poznaliśmy w zeszłorocznej produkcji. Dowiadujemy się wiec, jak ze śmiercią rodziców poradzili sobie Daniela i Darek, czy jak wygląda codzienność Marka, który nie przeszedł jeszcze operacji zmiany płci. Mamy szansę zgłębić losy ukazanych w filmie bohaterów, przyjrzeć im się chwilę dłużej.

 

Osobiście ten pierwszy odcinek kompletnie do mnie nie przemówił....ale dajemy kredyt zaufania %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...