Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: Skoki Narciarskie PŚ Sapporo 02:00

Spotkanie: Zakład na zwycięstwo

Typ: Andreas Kofler

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

 

Już za około 3 godziny rozpocznie się drugi konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. Ja uważam że zawody te wygra Austriak Andreas Kofler. W Japoni z czołówki pucharu świata nie skacze tylko Gregor Schlierenzauer, inni najlepsi w tym sezonie są. W walce o zwycięstwo powinni się liczyć Kofler, Ito, Bardal, Morgenstern, Stoch, Freund i Freitag. Kofler to lider pucharu świata, wygrał już 5 konkursów, dwa razy zajmował 2 miejsce i raz 3. Ma w obecnej chwili przewage 45punktów nad Adersem Bardalem, który tutaj już pokazał się z świetnej strony i zajął w sobote 2 pozycje. Dlaczego Kofler? Andreas moim zdaniem jest najlepszym skoczkiem w tej chwili, w sobotę był 9 ale trzeba pamiętać że zawalił 1 skok po którym był 18 a świetnym drugim wbił się do czołowej dziesiątki. Na treningach skakał tutaj bardzo dobrze. Ważnym aspektem może być to że Norweg Bardal bardzo się zbliża i na pewno Kofi będzie chciał zrobić wszystko by znowu odskoczyć mu a jeśli się zmotywuje i odda dwa równe skoki to nie będzie miał sobie równych. Tutaj w Sapporo skacze co rok, bardzo dobrze zna tą skocznie i lubi. Rok temu w 1 zawodach był 4 a w drugich nie miał sobie równych i wygrał. Z jego rywali uważam że Ito zepsuje 1 skok, po zwycięstwie przed własną publicznością zawodnik często osiada na laurach a na przebudzenie w drugiej może być za późno. Morgenstern wydaje się w nie najlepszej formie ostatnio słabe wyniki, w sobote był dopiero 16, ale w Zakopanem nie było lepiej (11 i 46 miejsce). Freund jest bardzo nie równy, psuje zazwyczaj 2 skok, w Zakopanem prowadził po 1 serii a w drugiej tragedia, tutaj w pierwszych zawodach był po 1 seri na 8 miejscu a spadł do trzeciej dziesiątki. Jeśli chodzi o Stocha to myślę że jest w stanie być na podium ale nie wygrywać. Richard i Bardal mogą być najgorźniejsi dla lidera PŚ ale wierze ze on zmotywowany tym aby odeprzeć atak Andersa na żółtą koszulke lidera wygra i pokaże kto w tym sezonie jest najlepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Biathlon - sprint kobiet

02.02.2012 11:30

Magdalena Neuner - Darya Domracheva

typ: 1

kurs: 1.80

buk: bet-at-home

 

Jutro w Oslo zostaną rozegrane sprinty zarówno pań jak i panów. Ja skupię się na rywalizacji kobiet a konkretnie pojedynku pomiędzy Magdaleną Neuner, a Daryą Domrachevą. W tym pojedynku stawiam na tą pierwszą.

Zarówno Niemka jak i Białorusinka to jedne z najlepszych biathlonistek i nic dziwnego,że to one są głównymi faworytkami jutrzejszej rywalizacji. Obie panie świetnie biegają, choć można odnieść wrażenie, że w tym sezonie nie co lepiej w tym elemencie radzi sobie Darya. Wszystko jednak zmieniło się w Anterselvie gdzie w sprincie biegowo o kilka sekund lepsza była liderka Pucharu Świata. Jutro więc zadecydować powinna forma na strzelnicy. W tym elemencie dla mnie bardziej stabilną zawodniczką jest Neuner. Niemka bardzo dobrze radzi sobie strzelając w pozycji leżącej. Nie co gorzej jest w "stójce", ale po Domrachevej do końca nie wiadomo co można się spodziewać na strzelnicy. Myślę, że jutro Białorusinka gorzej spisze się w tym elemencie od Niemki i w końcowym rozrachunku znajdzie się za nią na mecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - sprint kobiet

02.02.2012 11:30

Magdalena Neuner - Darya Domracheva

typ: 1

kurs: 1.80

buk: Bet-at-home

 

Jutro w Oslo zostaną rozegrane sprinty zarówno pań jak i panów. Ja skupię się na rywalizacji kobiet a konkretnie pojedynku pomiędzy Magdaleną Neuner, a Daryą Domrachevą. W tym pojedynku stawiam na tą pierwszą.

Zarówno Niemka jak i Białorusinka to jedne z najlepszych biathlonistek i nic dziwnego,że to one są głównymi faworytkami jutrzejszej rywalizacji. Obie panie świetnie biegają, choć można odnieść wrażenie, że w tym sezonie nie co lepiej w tym elemencie radzi sobie Darya. Wszystko jednak zmieniło się w Anterselvie gdzie w sprincie biegowo o kilka sekund lepsza była liderka Pucharu Świata. Jutro więc zadecydować powinna forma na strzelnicy. W tym elemencie dla mnie bardziej stabilną zawodniczką jest Neuner. Niemka bardzo dobrze radzi sobie strzelając w pozycji leżącej. Nie co gorzej jest w "stójce", ale po Domrachevej do końca nie wiadomo co można się spodziewać na strzelnicy. Myślę, że jutro Białorusinka gorzej spisze się w tym elemencie od Niemki i w końcowym rozrachunku znajdzie się za nią na mecie.

 

Jak dla mnie typ z cyklu 50/50 - równie dobrze można rzucić monetą. W sprintach do tej pory trochę lepiej startuje Neuner, ale to zbyt mały argument by poprzeć ten typ - bo nie dość, że dyscyplina sama w sobie bardzo nieprzewidywalna, to jeszcze zawodniczki o podobnej charakterystyce i raczej z gatunku tych, które potrafią negatywnie zaskoczyć. Obie biegają równie szybko (decyduje dyspozycja dnia - szczególnie w sprincie, choć na dłuższych dystansach ciut mocniejsza na ten moment wydaje się Domracheva). Na strzelnicy obie mogą mieć 10 na 10, a mogą też zaliczyć z 5 karnych rund.Typu nie neguje, ale w tym zestawieniu zawodniczek żadne argumenty by mnie przekonały do postawienia na którąkolwiek z nich. Byłbym w stanie poprzeć typ jeśli kurs na którąś byłby przynajmniej 2,1 - wtedy można byłoby uznać go za value.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracając do typowania nasuwa mi się przede wszystkim jeden dla mnie oczywisty typ Svendsen top3 1.55 Unibet. :t:

 

Norweg ma pewne problemy na strzelnicy i pewnie w biegu pościgowym pudła po raz kolejny mu się przytrafią, jednak biegowo na tych trasach czuje się świetnie, w sprincie kolejnego zawodnika Martina Fourcade'a wyprzedził o 16,5 sekundy, Peiffera 23,8 a reszta straciła minimum 30sekund... był to sprint czyli najkrótszy z dystansów a na każdej kolejnej rundzie Svendsen zwiększał przewagę, jutro po raz kolejny powinien biegowo brylować na trasach w Holmenkollen. Jeśli z kimś ma przegrać to liczyć można jedynie na zawodników, którzy go wyprzedzają, że będą mieli po raz kolejny świetny dzień, ale wydaje się że te 11 sekund to żadna przewaga i to Svendsen powinien powtórzyć zeszłoroczny sukces i wygrać bieg pościgowy. Z zawodników, którzy wystartują po nim szansę powalczyć według mnie ma tylko Martin Fourcade, który ma jednak na starcie 42 sekundy straty do Norwega i jest to według mnie nie odrobienia. Kurs na wygraną Svendsena to 3.00 dostępny u kilku buków i jak najbardziej również wart zagrania.

 

Svendsen wygra 3.00 :n:

Svendsen top2 2.20 :t:

top5 1.20 :t:

 

myślę że warto też zagrać Leguellec -Bauer 1 1.72 Unibet :t:

 

w sprincie zaprezentowali się na tym samym poziomie, ale pamiętać trzeba że dużo lepszym strzelcem jest Kanadyjczyk, Bauer ma ogromne problemy w stójce i przy dwóch próbach w tej pozycji można śmiało liczyć na minimum 3 pudła.

 

Co do innych typów w bwinie są ciekawe 3-drogowe zakłady na to kto lepiej strzeli i zastanawiam się nad:

 

Bjoerndalen - M.Fourcade 2 2.35 :t:

 

Norweg na strzelnicy nie imponuje w tym sezonie, a Francuzowi drugi raz z rzędu taka wpadka na strzelnicy jak wczoraj w pozycji leżącej wątpliwe by się przytrafiła.

 

Birnbacher - Fak 1 2.30 :n: 2-2 :(

 

Wczoraj lepszy występ na strzelnicy Faka, ale patrząc na wyniki tegorocznych zawodów, a nawet już od połowy grudnia, tylko raz lepiej strzelecko zaprezentował się Fak (bieg pościgowy w Nowym Mieście), a tak za każdym razem lepszy był Niemiec a startowali pewnie z 10 razy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie w Val di Fiemme

04.02.2012 16:00

Kto wygra?

typ: Gregor Schlierenzauer

kurs: 3.00

buk: Bet365

 

Dla mnie osobiście świetne kursy na zwycięstwo Gregora Schlierenzauera w jutrzejszych zawodach w Val di Fiemme.

Gregor aktualnie znajduje się na 3 pozycji w klasyfikacji generalnej, a pozycję vicelidera stracił na rzecz Bardala przez to, że nie uczestniczył on w zawodach w Sapporo. I dla mnie ta decyzja może mieć bardzo dobry wpływ na jego dobre starty we Włoszech. Jako jedyny zawodnik z czołówki odpuścił zawody w Japonii i postanowił w spokoju przygotować się do startów w Europie. Nie musiał on odbywać ciężkiej podróży w jedną i drugą stronę, nie musiał także dwukrotnie przestawiać się na inną strefę czasową. To wszystko może mieć wpływ na weekendowe starty w Predazzo. Swoją świetną formę potwierdził w dzisiejszym dniu. Wprawdzie w pierwszym treningu skoczył tylko 123.5 metra i był dopiero 12 to już później nie miał sobie równych. Podczas drugiej serii próbnej wylądował na 130 metrze i 50 centymetrze. Również w kwalifikacjach nie miał sobie równych, podczas których odleciał na 134.5 metra. Na pewno najgroźniejsi przeciwnicy to Kofler, który jednak ostatnio ma problem z dwoma równymi skokami w konkursie, Bardal, po którym do koca nie wiadomo czego się spodziewać, Morgi, który jest jednak cieniem zawodnika sprzed sezonu. Oczywiście do walki o podium mogą się włączyć Kamil Stoch, Ito, Freitag czy dobrze skaczący tutaj Koch, lecz sądzę, że jutro młody Austriak odniesie swoje 40 zwycięstwo w karierze w Pucharze Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorin Habert, M - Kuzmina, A (1) 1.72 Unibet :plus:

 

Dorin bardzo dobrze strzela, a to powinno być kluczowe w tej parze. Biegowo wiadomo - Kuzmina jest zdecydowanie szybsza. Jednak "Słowaczka" jest bardzo rozchwiana na strzelnicy. W tym sezonie tylko 75%. Liczę, że Kuzmina zrobi ok 4-5 pudeł co przy przyzwoitym strzelaniu Francuzki spowoduje, że typ spokojnie wejdzie. W końcowym rozrachunku kluczowe może okazać się te 10 sek przewagi, które Dorin ma na starcie.

 

 

Christoph Sumann - Simon Fourcade (2) 1.65 Betsafe :plus:

 

Fatalny występ zdarzył się Simonowi w sprincie. 3 pudła i słaby bieg - jednym słowem spora wpadka, bo przecież w formie dotychczas był wybornej. Co prawda daleka pozycja może spowodować, że pościg potraktuje jako trening przed niedzielnymi zawodami, ale jeśli ktoś z tej pary ma się przesunąć w przód to będzie właśnie Francuz. Sumann podobnie jak reszta Austriaków, katastrofalna forma w tym sezonie. W biegu fatalnie, na strzelnicy jeszcze słabiej. Jeśli tylko Fourcade na poważnie potraktuje te zawody to nie ma szans by przegrał z Sumannem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Skoki narciarskie

Typ: Stoch w top3

Kurs: 4,50

Bukmacher: Unibet

Data: 04.02.12 r. godz: 16:00

Analiza:

 

Dzisiejsze awody odbeda sie w miejscu szczegolnym dla Kamila Stocha. W 2008 roku zajal na tej skoczni 6 miejsce i czekal az 3 sezony zeby to miejsce poprawic. Jest to rowniez szczegolna skoczni dla Adama malysza. W 2003 roku zdobyl na malym i na duzym obiekcie zlote medale Mistrzostw swiata. W 2012 roku ze wszystkich skoczkow najlepiej skacze wlasnie Kamil Stoch. Indywidualnie w tym roku najwiecej zdobyl on punktow ze wszytskich skoczni. Co prawda treningi wczorajsze i kwalifikacje nie byly najlepsze dla naszego skoczka. Jestem jednak pewien ze potraktowal on te skoki ulgowo. Podobna sytuacja byla w Japonii, gdzie tez slabo skakal na treningach. Dwukrotnie jednak w konkursach w Sapporo stawal na podium. W pierwszym konkursie byl 3 w drugim 2. Fakt nie bylo Schlirenzauera. Mysle ze dzisiaj Kamil rowniez bedzie sie krecil kolo podium i ma duza szanse aby na nim byc. W lasyfikacji generalnej zajmuje 5 miejsce i goni Morgensterna. Kamil jest to duzy talent w skokach i w kazdym kolejnym konkursie prezentuje wysoki poziom. Mysle ze bedzie i tym razem podobnie. Powodzenia Kamil !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Skoki narciarskie HS134 Val di Fiemme

Head2Head: Kamil Stoch -Severin Freund

Typ:1

Kurs: 1,6

Bukmacher: Betsson

Data: 04.02.12 r. godz: 16:00

 

Zima w pełni więc trzeba coś z sportów na śniegu puścić. Znalazłem w Betssonie ciekawa parę H2H w skokach narciarskich, dokładniej Stoch z Freundem. Oczywiście moim faworytem jest Polak prezentujący lepszą formę. W ostatnich pięciu konkursach aż czterokrotnie Kamil stawał na podium, a w tym roku nie zanotował jeszcze miejsca poza 1 dziesiątką. Przeciwnik z Niemiec skacze bardzo nierówno, szczególni słabo wypadł w ostatnich konkursach w Japonii zajmując 27 i 36.

W treningach obaj skoczkowie nie skakali rewelacyjnie, troszkę lepszy był Freund uzyskując 122 i 123,5 metra, Kamil uzyskał 121 i 118,5 metra. We wczorajszych kwalifikacjach lepszy Kamil skacząc na odległość 122m, Niemiec wylądował na 115 metrze.

Jeśli warunki pogodowe nie wypatrzą wyników Kamil Stoch powinien być lepszy od Severina Freunda, a w tym sezonie był lepszy juz 11 razy co widać w poniższej tabeli

txjt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S. Fourcade - Sumann 1 1.65 Betsafe :t:

 

Simon na strzelnicy ścisła czołówka dziś mamy cztery strzelania, więc duży plus dla niego, do tego dodać należy fatalną formę wszystkich Austriaków, w czwartek nieco lepsze miejsce zajął Sumann ale tylko początek biegu miał Austriak dobry, na drugiej i trzeciej rundzie o ponad 10 sekund biegowo lepszy Francuz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - Puchar Świata w Oslo

05.02.2012 13:15

Kto wygra?

typ: Magdalena Neuner

kurs: 3.20

buk: bet-at-home

 

Dla mnie osobiście kursy na to zdarzenie powinny być w okolicy 2.30 - 2.50, więc należy korzystać. Neuner to zdecydowana liderka Pucharu Świata, ma 75 punktów przewagi nad drugą w klasyfikacji generalnej Domraczewą i pewnie zmierza po Kryształową Kulę. Tutaj w Norwegii na razie nie ma sobie równej, bardzo pewnie wygrała zarówno w sprincie jak i biegu pościgowym, choć wczoraj zaliczyła dwa pudła. Niemka świetnie biega, bardzo dobrze strzela w pozycji leżąc i tylko "stójka" sprawia jej nie co więcej problemów. Kto jednak może jej zagrozić. Na pewno Białorusinka Domraczewa, która jednak już nie nadrabia nad Magdą biegowo jak z początku sezonu, a wręcz teraz traci. Po za tym strzela ona średnio i nie sądzę, aby na strzelnicy wypracowała sobie znaczną przewagę. Na pewno groźna będzie biegnąca u siebie Berger, która teraz jednak dość często myli się na strzelnicy. Dodatkowo Rosjanka Zaitseva jeżeli pobiegnie tak jak wczoraj będzie walczyła o zwycięstwo. Myślę, że tutaj należy wymienić raczej z obowiązku Mäkäräinen i Ekholm, jednak ta pierwsza słabo strzela, a druga jak na zawodniczkę z czołówki słabo biega. Myślę, że warto zagrać na zwycięstwo Neuner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betsafe:

 

Synnöve Solemdal - Helena Ekholm (2) 1.57 :plus:

 

Słaby występ Ekholm w sprincie i pościgu utwierdza mnie tylko w przekonaniu, że w biegu ze startu wspólnego Szwedka powinna się zrehabilitować. O strzelanie można być spokojnym, bo Helena jest jedną z najlepszych w stawce. Biegowo z pewnością straci do Solemdal i to zapewne sporo. Jednak biorąc pod uwagę fatalną skuteczność Norweżki na strzelnicy, jestem przekonany, że pobiega ona sobie dziś kilka karnych kółek i ostatecznie skończy za Ekholm.

 

 

Benjamin Weger - Simon Fourcade (2) 1.57 :minus:

 

Weger miał fajny początek sezonu, ale teraz zanotował spory spadek w dół. Simon źle wypadł w sprincie, ale już wczoraj pokazał, że to był tylko wypadek przy pracy. Fourcade wraca do czołowej 10, a Szwajcar kończy gdzieś w trzeciej dziesiątce.

 

unibet:

 

Birnbacher, A - Weger, Benjamin (1) 1.6 :plus:

 

Jw. Nie wierze w dobry występ Wegera. Birnbacher w klasyfikacji ogólnej jest ciągle wysoko, prezentuje dobrą stabilną formę i myślę, że bez problemu skończy na wyższej lokacie.

 

Garanichev, E - Fourcade, Simon (2) 2.00 :minus:

 

Szukałem czegoś sensownego przeciw Garanichevowi i znalazłem. Rosjanin to taka niespodzianka pierwszych dwóch dni zawodów. Dziś jednak przewiduję, że wypadnie słabiej. Przede wszystkim dlatego, że bieg masowy ma swoją specyfikę i nie każdy potrafi sobie w nim radzić. A Garanichev ? no cóż przeciętny zawodnik jakich wielu w stawce - miał swoje 5 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj świetny dzień, dziś powinno być podobnie ;)

 

u Pań proponuję:

Zaitseva - Sleptsova 1 1.25 panbet. :t:

 

Zaitseva w świetnej formie, lubi zawody z czterema strzelaniami,

Sleptsova dużo słabsza w tym sezonie, do tego problemy zdrowotne, katastrofalny występ w sprincie,

peffka ;)

 

Vilukhina - Sleptsova 1 1.45 (1.70) panbet :t:

 

Wczoraj grałem po kursie 1.70, było nawet 1.80 ale szybko spadło, dziś mamy 1.45.

O Sleptsovej wyżej, Vilukhina słabsza od Zaitsevej ale jest w formie na drugą połowę pierwszej dziesiątki,

Sleptsova będzie walczyć o dużo niższe lokaty.

 

Zaitseva - Kuzmina 1 1.52 panbet :n: Olga zawaliła trzecie strzelanie

 

Wczoraj biegowo Kuzmina nieco lepsza ale na strzelnicy różnica między nimi ogromna,

Olga po raz kolejny nie powinna mieć większych problemów na strzelnicy, ewentualnie jakieś drobne pomyłki,

a Kuzmina na cztery szanse zawalenia na pewno wykorzysta którąś :)

Boulygina - Yurlova 1 1.50 panbet :t:

 

Boulygina prezentuje tu równą przyzwoitą formę, Yurlova przeciętna, biega średnio,

na strzelnicy też na 20 strzałów na jakieś pomyłki można liczyć,

biegowo straciła w sprincie ponad minutę do Anny, dziś nie powinno być jakiś nagłych zmian w ich dyspozycji.

Makarainen - Kuzmina 1 1.60 Expekt :t:

 

Kaisa lepsza od Anastazji tutaj w Holmenkollen w obu biegach odpowiednio o 17 i 30 sekund,

dziś również powinno być podobnie, a na strzelnicy to Finka jest również lepsza.

 

u mężczyzn:

Svendsen - Bjoerndalen 1 1.30 Expekt :t:

 

Wyraźna różnica pomiędzy nimi, nie ma co się tu nawet rozpisywać za bardzo.

Svendsen znów powinien skończyć na podium, biegowo znów będzie najlepszy,

a na strzelnicy Bjoerndalen znów będzie się mylił nie mam co do tego wątpliwości

i na mecie młodszy z Norwegów będzie wyżej.

 

Hallenbarter - Brattsveen 1 1.95 Expekt :t:

 

Expekt wystawił 1.95 - 1.75 a według mnie kursy lepiej są oszacowane w panbecie gdzie mamy 1.70 - 2.26.

Obaj bardzo podobne rezultaty strzelecki w tym sezonie,

a tutaj na trasach biegowych Szwajcar wygrywał odpowiednio o 20 i 50 sekund więc po takim kursie warto spróbować.

 

no i uważam że warto zagrać coś przeciwko Boeufowi,

jeszcze się nie zdecydowałem z kim w parze go puścić

ale chyba najpewniej wygląda Fak 1.50 STS,

ale również Florian Graf (1.72 panbet), Burke 1.88 (panbet)

czy Mesotitsch (1.90 gaembookers) nie wyglądają źle...?

 

Zastanawiam się również po raz kolejny nad zagraniem zakładu 3-drogowego na to który z zawodników będzie lepszy na strzelnicy,

a chodzi mi o parę Garanichev - Bjoerndalen 1 2.10. Rusek znów powinien na strzelnicy być mocny, a Norweg minimum 4 pudła...

 

Bwin wystawił bardzo zachęcające kursy do zagrania na Svendsena (top3 1.80 :t: i top5 1.35 :t: ).

Świetna dyspozycja biegowa, na strzelnicy przyzwoicie znów powinien dziś znaleźć się na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svendsen wygra 4.10 Betfair :t:

 

W dzisiejszych zawodach nie wystartuje Arnd Peiffer a byłby to według mnie oprócz Martina Fourcada główny rywal w walce o zwycięstwo Svendsena. Większość buków ciągle trzyma ofertę bez zmian, tylko kilka (Unibet, Bwin, Betsafe) zauważyło to i kurs na Svendsena spadł do poziomu 3.00. Wracając zaś do argumentów przemawiających za zagraniem Norwega to jest on najlepszym biegaczem w Holmenkollen, był w tym elemencie najlepszy zarówno w sprincie jak i biegu pościgowym. W czwartek spudłował jednak dwa razy i na trasie zabrakło mu 12 sekund do bezbłędnych Garanicheva i Peiffera, a wczoraj bezbłędny był Peiffer i Svendsen zajął drugą lokatę. W zeszłym roku w Holmenkollen wygrał bieg pościgowy i bieg masowy. Dziś liczę że poprawi się znów o jedną lokatę i zwycięży, jego głównym rywalem będzie Francuz Martin Fourcade, który w Pucharze Świata traci do Norwega zaledwie punkt. Jednak na swoich trasach i pod nieobecność będącego w świetnej formie Peiffera to Svendsen powinien stanąć dziś na najwyższym stopniu podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PŚ (Willingen/GER) - Konkurs drużynowy HS 145

Spotkanie: Antepost - zakład na zwycięstwo

Typ: Norwegia

Kurs: 4.00

Bukmacher: Bwin

 

Norwegom już raz w tym sezonie udało się pokonać Austriaków w konkursie drużynowym (Harrachov), dzisiaj wydają się również tego bliscy.

Norwegowie bowiem prezentują się z konkursu na konkurs coraz lepiej. Liderem drużyny jest Anders Bardal, który wczoraj skoczył podczas jednego z treningów 151m! Ponadto równą i wysoką formę prezentują Vegard Hauko Sklett i Rune Velta jest również doświadczony Bjoern Eina Romoeren ale wystawienie go dzisiaj w drużynówce byłoby chyba błędem. Jest bowiem Ander Fannemel, który z bardzo dobrej strony pokazał się w Sapporo a wczoraj wygrał jeden z treningów czy Andrea Stjernen, który wczoraj prezentował się równie dobrze na skoczni. Trener Norwegów ma więc w kim wybierać.

Austriacy natomiast zapewne wystąpią w składzie KOFLER, SCHLIERENZAUER, MORGENSTERN i ktoś z dwójki ZAUNER - KOCH. Tutaj trzeba powiedzieć, że o ile forma Schlierenzauera jest znana i on tutaj będzie skakał dobrze (choć brak go we wczorajszych treningach i kwalifikacjach można uznać za arogancję i zbytnią pewność siebie) to następnie liderze Austrii już wcale tacy pewni nie są. Kofler wiadomo słabiej czuje się na tym większych skoczniach, Morgenstern natomiast skacze słabo jak na swoje możliwości i nie sądzę by był mocnym punktem drużyny. Takim może być Koch lub Zauner ale nie wydaje mi się, żeby obaj znaleźli się w drużynie na konkurs. Warto więc chyba spróbować w tym konkursie zagrać Norwegów za niewielką stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarainnen wygra @8,00 :minus: (Finka 2 miejsce, zabrakło naprawdę niewiele)

 

Biegowo Kaisa słabsza od Neuner i Domrachevej nie jest. Wszystko rozegra się na strzelnicy. Teoretycznie Finka strzela z tej trójki najgorzej, ale wszystkie miewają ze strzelanie problemy. Wierzę w dobry występ Kaisy, tym bardziej, że odbędzie się przed własną publicznością. Kurs moim zdaniem znakomity w stosunku do szans jakie daję dziś Makarainnen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie PŚ (Willingen/GER) - HS 145 - 13:45

Head-to-Head Daiki Ito/Taku Takeuchi 3-6 :plus:

typ Daiki Ito

kurs 1,60 :plus:

Bwin

 

Bardzo fajny pojedynek szykuje się pomiędzy dwoma japońskimi skoczkami. Daiki Ito i Taku Takeuchi widać, że są w formie i widać, że potrafią na skoczni w Willingen skakać. Daiki Ito obecnie zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji Generalnej Pucharu Świata z dorobkiem 676 punktów. W tym sezonie wygrał dwa konkursy w Sapporo. Po przyjeździe z kraju kwitnącej wiśni startował we Włoszech (Predazzo 11 i 8 miejsce) W konkursie drużynowym skoczył 134.5 m i 138 metrów. Dałoby mu to w zawodach 5 pozycje z dorobkiem punktowym 267,5pkt. Taku Takeuchi jest natomiast sklasyfikowany na 14 miejscu z dorobkiem 302 punktów. W konkursach japońskich zajmował odpowiednio 18 i 8 miejsce w Predazzo 14 i 12. W Niemczech jednak te skakanie idzie mu świetnie. W konkursie oddał dwa świetne skoki na 145,5 metrów i 138,5 metra. Łączną note za te skoki miał 272,8 punkta. Różnica pomiędzy Ito a Takeuchim wyniosła więc tylko 5,3 pkt. Muszę jednak dodać, że w tym sezonie o wiele bardziej solidnym skoczkiem jest Ito oraz to, że obecny lider tego kraju potrafi skakać w Willingen równie daleko. Japończyk osiągnął na Muehlenkopfschanze odległość 149 metrów i wygrał serie próbną przed wczorajszymi zawodami drużynowymi (Japonia w składzie Ito, Takeuchi, Tochimoto, Kasai zajęła 4 miejsce) Pojedynek szykuje się bardzo wyrównany ale wyżej sklasyfikowanym skoczkiem wydaje mi się będzie Ito, który pokazał, że wytrzymuje presje (o ile nie zostanie puszczony w katastrofalnych warunkach co się zdarzyło) Skoki to zawsze loteria ale więcej rzeczy przemawia za Daikim i myślę, że można spróbować zagrać właśnie ten typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej dziś wygląda para amerykańska Burke - Hakkinen 1 1.56 bet24

 

Burke kolejny dobry sezon, biegowo bardzo przyzwoite wynik, od biegu indywidualnego w Nowym Mieście nie wypadł w żadnych kolejnych zawodach poza dwudziestkę.

Na strzelnicy wiadomo ścisła czołówka w pozycji leżącej i słabo w pozycji stojącej, choć ostatnie występy napawają większym optymizmem, coś drgnęło ku lepszemu w "stójce".

Hakkinen 35 lat na karku, dużo słabszy biegowo, wczoraj przegrał 27 sekund z rodakiem, choć na starcie dziś Burke będzie miał tylko 10 sekund przewagi,

spowodowane to jednak jest tym że Tim miał problemy z karabinkiem co kosztowało go stratę ok. 20 sekund i przez to wybicie z rytmu nie trafił również ostatniego strzału.

 

ciekawy jest też kurs na Tima w parze z Hoferem 1 2.55 Betsafe

 

Pisałem wyżej o problemach jakie miał Burke, a Hofer to nie jest pewny zawodnik na strzelnicy, do tego biegowo też chyba przez wielu zbyt przeceniany,

wczoraj o 7 sekund przegrał w biegu z Amerykaninem, Włoch ma tylko 15 sekund przewagi na starcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garanichev Evgeniy (RUS) - Ferry Bjorn (SWE)

Typ: 2

Kurs: 2.61 :minus:

 

Ferry w biegach ramie w ramię startuje bardzo dobrze. Kluczem jest zwykle bardzo dobre strzelanie. Kurs jak dla mnie przesadzony, Garanichev błyszczał w zeszłym tygodniu, ale ciężko by po jednym dobrym weekendzie stawiać w roli takiego faworyta.

 

Schipulin top 3 @ 2,4 Betsafe :minus:

 

Swietny bieg i bardzo dobre strzelanie i tylko 19 sek do lidera. OEB, Svendsen i Fourcade to główni przeciwnicy. Norwedzy jednak słabiej strzelają, a Francuz może być ciężki do ogrania. Reszta, albo słabo strzela i szybko biega, albo wolniej biegają, a celniej strzelają - tak czy inaczej nie widzę w nich zagrożenia dla Rosjanina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, PŚ

Spotkanie: Jaką przewagę będzie miał zwycięzca ?

Typ: 2,1-6,0 pkt.

Kurs: 3,75

Buk: Bwin

Data: 16.02.2012 - 09:00

Analiza:

 

Dziś miały zostać rozegrane kolejne zawody w Pucharze Świata w Klingenthal niestety fatalne warunki atmosferyczne uniemożliwiły nawet spróbować rozegrać konkurs, który ostatecznie nie został jednak odwołany, a przeniesiony na jutro rano. Cóż za nami 2 serie treningowe i kwalifikacje. Po nich mogę stwierdzić, że jutro szykuje się zacięty konkurs, w którym jest na prawde wielu skoczków do walki o podium czy też wygraną. Przede wszystkim dobrze skacze oczywiście lider Bardal, Schnilerzauer na treningach pokazywał się z dobrej strony, w świetnym stylu powrócil Hilde, kapitalne skoki oddawali Freund i Freitag, a mimo słabych skoków Stocha to pamiętajmy, że on potrafi w konkursie skakać dużo lepiej, a to jedna z jego ulubionych skoczni. Stąd też postanowiłem zaryzykować na ten konkurs zakład z jaką przewagą punktową wygra zwycięzca. Dla mnie najbardziej realna przewaga to pomiędzy 2,1 pkt, a 6 pkt i po kursie 3,75 spróbuję zagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie

Spotkanie: Kamil Stoch - Peter Prevc

HS213, Oberstdorf (GER)

Typ: Peter Prevc

Kurs: 2.00

Bukmacher: Betsafe

Data i godzina : 18.02.12 14:30

 

Dziś na skoczni mamuciej w Oberstdorfie zostanie rozegrany konkurs indywidualny Pucharu Świata zaliczany również to Fis Cup. Podczas wczorajszych treningów i kwalifikacji sporę wrażenie robiły występy Słoweńca Petera Prevca. 19-latek, który przed przyjazdem do Oberstdorfu rekord życiowy miał w granicach 190m tutaj skakał jak natchnionym, będąc ze skoku na skok coraz pewniejszy i przede wszystkim lepszy.

Pierwszy trening to 199.5m co dało mu miejsce w czołówce (3. miejsce), w drugim treningu był już najlepszy uzyskując 213m. Najlepszy okazał się również podczas kwalifikacji gdzie uzyskał 221.5m. Słoweniec ze skoku na skok potwierdzał dobrą dyspozycję w jakiej znajduje się w tym sezonie i myślę, że dzisiaj znów możemy spodziewać się dobrych rezultatów osiąganych przez tego zawodnika. Kto wiem może nawet Prevc znajdzie się na podium zawodów? Z takimi rezultatami jak wczoraj wszystko jest możliwe i Prevca trzeba przed dzisiejszymi zawodami klasyfikować w gronie faworytów konkursu.

Jeśli chodzi o Kamila to skakał tutaj naprawdę dobrze, w pierwszym treningu 187m (16. miejsce), w drugim 206m (2. miejsce), natomiast podczas serii kwalifikacyjnej uzyskał 214.5m. W skokach Stocha również widać, że jest to zawodnik w formie ale trudno byłby nie wykorzystać kursu (2.00) na Słoweńca w przypadku gdy ten po prostu wczoraj skakał tutaj najlepiej. Stoch natomiast notował za każdym razem rezultaty nieco słabsze niż Słoweniec.

Ponadto nie da się ukryć, że Prevcowi mówiąc kolokwialnie skocznia mamucia w Oberstdorfie "leży" , natomiast Kamilowi nie koniecznie. Rok temu był tutaj bodaj 11, wcześniej Polscy skoczkowie głównie omijali te zawody przygotowując się do głównych imprez sezonu. Mówi się, że Kamil Stoch to zawodnik, który potrafi "latać" na mamutach. Patrząc na jego rezultaty na MŚ w Lotach i poszczególnych konkursach na mamutach jestem nieco innego zdania. Owszem wygrał w Planicy na Letalnicy a w Bad Mitterndorf dość szczęśliwie był trzeci ale nie jest to typowy lotnik. Owszem jeżeli jest w formie to będzie zajmował miejsca w pierwszej dziesiątce czy nawet szóstce imprezy ale lotnikiem Kamil nie jest takim jak Schlierenzauer, Kranjec czy Koch. Tutaj w Oberstdorfie wydaje się, że zdecydowanie lepiej czuje się jak i prezentuje Słoweniec, sam Stoch przyznawał wczoraj, że skakał tutaj najlepiej jak mógł więc wielkiej rezerwy nie widzę przed dzisiejszym konkursem. Myślę, że Słoweniec ostatecznie okażę się lepszy w dzisiejszym konkursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie

Spotkanie: Ski Flying Team HS213 - Oberstdorf/GER

Typ: Klasyfikacja Końcowa

Kurs: 3.20

Bukmacher: Sportingbet

Analiza:

 

Wczorajszy konkurs indywidualny nie wyszedł Norwegom najlepiej, żadnego z nich nie było w pierwszej dziesiątce (pięciu było w drugiej), a w dodatku stracili prowadzenie w Fis Cup na rzecz Austriaków. Aby odzyskać prowadzenie i zwyciężyć w tej klasyfikacji muszą dzisiaj okazać się lepsi od Austriaków w drużynie, co jednoznacznie równa się ze zwycięstwem w dzisiejszym zawodach.

Według mnie podopieczni Alexandera Stöckla mogą tego dokonać, już dwa razy ta sztuka im się przecież udawała w tym sezonie. Mogą ponieważ mają naprawdę dobrą i wyrównaną kadrę gdzie nie ma słabych punktów tak jak w innych drużynach. Dzisiaj obstawiam, że Norwegowie wystawią do drużyny Toma Hilde, Andersa Bardala,, Rune Velta i Anders Fannemela czyli najlepszych spośród Norwegów we wczorajszym konkursie oraz najrówniej skaczących na mamucie w Oberstdorfie.

Austriacy natomiast wystawią według mnie następujący skład Martin Koch, Andreas Kofler, Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Koch czuje się na tym mamucie znakomicie i będzie mocnym punktem podobnie jak Schlierenzauer, pozostała dwójka skacze tutaj nierówno (choć to też tyczy się Gregora ale nie wydaje mi się by w drużynie skakał słabo). Kofler wczoraj był 19, Morgenstern 15 i w porównaniu do Norwegów, którzy wczoraj skakali nieco słabiej ta dwójka raczej nie jest wstanie sporo zyskać dla drużyny a może nawet trochę stracić.

Pozostałych reprezentacji chyba nie ma co brać pod uwagę. Niemcy co prawda mają niezłą czwórkę Severin Freund, Michael Neumayer, Richard Freitag i Andreas Wank ale wydaje się, że 3. miejsce to maks co mogą w tym konkursie zrobić. W innych drużynach jest lider lub dwóch zawodników (Japonia: Daiki Ito, Taku Takeuchi, Czechy: Roman Koudelka, Lukas Hlava, Słowenia: Robert Kranjec, Peter Prevc, Polska: Kamil Stoch) i tym drużynom raczej przypadnie walka o miejsca 4-7 choć wydaje się dość pewne, że na siódmym miejscu skończy nasza reprezentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Piątek, 24.2.2012 16:30

Spotkanie: FIS World Championship HS225 (Vikersund/NOR) Lider klasyfikacji generalnej po 1. dniu

Typ: Martin Koch (AUT)

Kurs: 2,90

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. O podium powalczą zapewne Austriacy Koch, Kofler, Schlierenzauer oraz Ito, Kranjec, Stoch, Freund, Amman, oraz któryś z trójki Norwegów Bardal, Velta i ostatnio bardzo dobrze skaczący Fannemel.

Moimi faworytami do podium są Koch i Kranjec a trzeciego zawodnika ciężko wskazać szanse równe dla wszystkich wyżej wymienionych.

Ja postanowiłem zagrać że po dzisiejszym dniu liderem będzie Koch który jest bardzo dobrym lotnikiem co udowodnił w konkursach na mamucie w Oberstdorf wygrywając bez żadnego problemu w sobotę, oddając dwa najdłuższe skoki w konkursie. A w niedzielnej drużynówce uzyskał najwyższą notę.

Swoją wysoką dyspozycję udowodnił na treningach oddając dwa najdłuższe skoki na odległość 237 i 219 metrów, w kwalifikacjach nie brał udziału.

Nie widzę innego zwycięzcy niż Koch który jest obecnie w najlepszej formie, chyba że jakieś warunki nie korzystne będą.

Polecam również Kranjec Top3 za 2,35, Można też spróbować że Miętus będzie lepszy od Koivuranta za 2,40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Sobota 25.2.2012 15:00

Spotkanie: FIS World Championship HS225 (Vikersund/NOR) Zwycięzca

Typ: Martin Koch (AUT)

Kurs: 2,80

Bukmacher: BetGun

Analiza:

 

Nie będę się powtarzał, wczoraj już wszystko napisałem, ale skoki nie doszły do skutku.

Dzisiaj rozpoczynają się mistrzostwa świata w lotach narciarskich. O podium powalczą zapewne Austriacy Koch, Kofler, Schlierenzauer oraz Ito, Kranjec, Stoch, Freund, Amman, oraz któryś z trójki Norwegów Bardal, Velta i ostatnio bardzo dobrze skaczący Fannemel.

Moimi faworytami do podium są Koch i Kranjec a trzeciego zawodnika ciężko wskazać szanse równe dla wszystkich wyżej wymienionych.

Ja postanowiłem zagrać że po dzisiejszym dniu liderem będzie Koch który jest bardzo dobrym lotnikiem co udowodnił w konkursach na mamucie w Oberstdorf wygrywając bez żadnego problemu w sobotę, oddając dwa najdłuższe skoki w konkursie. A w niedzielnej drużynówce uzyskał najwyższą notę.

Swoją wysoką dyspozycję udowodnił na treningach oddając dwa najdłuższe skoki na odległość 237 i 219 metrów, w kwalifikacjach nie brał udziału.

Nie widzę innego zwycięzcy niż Koch który jest obecnie w najlepszej formie, chyba że jakieś warunki nie korzystne będą.

Polecam również Kranjec Top3 za 2,35, Można też spróbować że Miętus będzie lepszy od Koivuranta za 2,40.

 

Dodam tylko że kurs na Miętusa spadł o 0,50 i wynosi 1,90. Po za tym po wczorajszych śmiesznych skokach można stwierdzić że dobrze skaczą wspomniani Norwedzy, dobrze zaprezentował się Miętus, Freund udowodnił że się będzie liczył, ale wczoraj to była loteria, i dziwne decyzje sędziów którzy na siłę chcieli przeprowadzić przynajmniej jedną serię. Mam nadzieję że dzisiaj będą lepsze warunki. Moim liderem do zwycięstwa nadal pozostaje Koch na którego kursy wahają się na poziomie 2,50,w Betgunie udało się znaleźć wyższy kurs.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, Sobota 26.2.2012 12:30 Loty narciarskie -

zdarzenie Austria v Norwegia kto lepszy

typ Norwegia

kurs 2,35

buk Bet365

 

anzaliza

 

Krotko ekipa wikingów bardzo równo mocno skaczą bez słabych punktów u wielkich faworytów jakim w drużynówkach sa Austriacy. Słabo skacze Schliri plus moze byc rożnie z Morgim i Koflerem Koch raczej odpali 2 wielkie skoki ale jak dla mnie za mało na Norwegów, którzy sa u siebie i skaczą naprawdę bardzo dobrze. Kursy palce lizać.Kwestia pogoda będzie miała wielkie znaczenie ażeby warunki byly równe i sprawiedliwe ale moim zdanie Austriacy dobrze nie wyglądając na pewno nie jest to ich sezon gdzie nie dominują tak ja zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Mistrzostwa Świata

01.03.2012 15:30

Zwycięzca biegu sztafetowego?

typ: Norwegia

kurs: 3.60

buk: Bet365

 

Jutro w niemieckiej miejscowości Ruhpolding rozpoczną się biathlonowe mistrzostwa świata. Imprezę tą zainaugurują biegi sztafet mieszanych.

Do faworytów tego biegu zalicza się cztery ekipy Norwegii, Niemiec, Francji i Rosji. według mnie jutro po pierwszy złoty medal sięgnie ekipa z Skandynawii. Jak wiemy biegi sztafetowe zależą bardzo od formy biegowej. Na strzelnicy zawodnik może dobrać naboje trzy razy i tą stratę czasową można bardzo szybko odrobić na trasie biegowej. Na pierwszej zmianie w ekipie norweskiej wystąpi jedna z czołowych zawodniczek świata Tra Berger. Norweżka jest znana z tego,że potrafi bardzo szybko biegać , ale również solidnie spisuje się podczas wizyty na strzelnicy. W zespole francuskim wystartuje Marie Laure Brunet i tutaj to Tora powinna nie co zyskać. W drużynie rosyjskiej na pierwszej zmianie zobaczymy Olgę Vilukhinę i tutaj też Berger powinna zyskać parę sekund, zaś jako pierwsza u Niemców na trasę wyruszy Andrea Henkel. Na kolejnej zmianie wśród ekipy norweskiej zobaczymy Synnoeve Solemdal, zawodniczkę bardzo dobrze biegającą, lecz nie co gorzej spisującą się podczas strzelania. Jej głównymi rywalkami będą Marie Dorin Habert, liderka Pucharu Świata Magdalena Neuner oraz Olga Zaitseva. Tutaj myślę, że Norweżka straci trochę czasu, ale nie powinna to być na tyle duża strata. Jako trzeci na trasę wyruszy wielki mistrz biathlonu Ole Einar Bjoerndalen, a w pozostałych zespołach walczących o medal będą to Simon Fourcade, Andreas Birnbacher oraz Dmitry Malyshko. OEB w ostatnich zawodach pokazał,że wraca do wielkiej formy i myślę, że na tych mistrzostwach będzie jedną z jaśniejszych postaci. Myślę, że tutaj na trzeciej zmianie Norwegowie nie stracą, a zyskają nie co czasu. Jako ostatni natomiast wyruszy wicelider Pucharu Świata, chyba teraz najlepiej biegający biathlonista świata Emil Hegle Svendsen. Będzie walczył z liderem Pucharu Świata Martinem Fourcade, Antonem Shipulinem i Arndem Peifferem. Jeżeli Emil na strzelnicy spisze się dobrze to myślę, że przyprowadzi swoją reprezentację na metę jako pierwszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysycplina: Biatlon - MŚ, sztafeta mieszana

Spotkanie: Zwycięzca sztafety mieszanej ?

Typ: Niemcy

Kurs: 3.10

Buk: Betsafe

Data: 01.03.2012

 

Startują Mistrzostwa Świata w biatlonie, które w tym razem odbywają się w niemieckim Rupholding. Już w pierwszym dniu będziemy mogli zobaczyć najlepsze zawodniczki i zawodników gdyż będzie sztafeta mieszana gdzie reprezentację wystawiały bardzo mocne składy. I właśnie co do składów i wygranej w tej sztafecie to faworytów można powiedzieć mamy czterech i są to: Niemcy, Norwegia, Rosja i Francja.

 

FRANCE

BRUNET Marie Laure, DORIN HABERT Marie, FOURCADE Simon oraz FOURCADE Martin.

RUSSIA

VILUKHINA Olga, ZAITSEVA Olga, MALYSHKO Dmitry oraz SHIPULIN Anton.

GERMANY

HENKEL Andrea, NEUNER Magdalena, BIRNBACHER Andreas oraz PEIFFER Arnd.

NORWAY

BERGER Tora, SOLEMDAL Synnoeve, BJOERNDALEN Ole Einar oraz SVENDSEN Emil Hegle.

 

Co do składu Rosji widzę tam na 3 zmianie dziwną decyzję, spokojnie można było wystawić 1-2 biegaczy lepszych od Malyshko także Rosja dla mnie dziś nie będzie walczyć o zwycięstwo. Według mnie w Norwegii może zawalić Solemdal, także różnie potrafi się zaprezentować Ole i myślę, że te dwie reprezentację stoczą walkę o brązowy medal. Ja za faworytów uważam Niemcy i Francję. Gospodarze MŚ wystawili mocną i wyrównaną kadrę, wszyscy świetnie na strzelnicy, wiemy jak biega Neuner. Atmosfera na trasie biegowej będzie za pewne kapitalna i to niemieckiej kadrze w dużym stopniu może pomóc. Francja znowu ma również wyrównaną ekipę, ale tu bierze góre aspekt, że Niemcy biegną przed większością swoich kibiców, a sztafeta zawsze była ich mocną stroną. Kurs 3.10 jest najwyższy na rynku i według mnie jak najbardziej do grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztafeta mieszana - Francja w top4 - tak 1.57 Betsafe

 

Dziś o 15:30 zainaugurowane zostaną biatlonowe Mistrzostwa Świata w niemieckim Ruhpolding. Zaczynamy od sztafety mieszanej 2x6km (kobiety) + 2x7,5km (mężczyźni). Tak jak sugerują buki dziś jest czworo kandydatów do medali, jednak typowanie pomiędzy tymi ekipami, która będzie lepsza uważam ze niebywale trudne. Norwegia to świetnie czująca się na tych trasach Tora Berger, dobrze biegająca lecz jeszcze bardzo archaiczna strzelecko Solemdal, powracający do wysokiej dyspozycji Bjoerndalen i znakomity Svendsen. Niemcy u siebie bardzo groźni, z Henkel i Neuner na dwóch pierwszych zmianach, zwłaszcza ta druga biegowo powinna sporo zyskać, do tego Rosjanie, którzy maja trójkę świetnych strzelców: Vilukhinę, Zaitsevą i Shipulina, niby zaskakujący jest udział Małyszki, ale i on w tym sezonie jest w dobrej formie, choć oczywiście powinien być w składzie Garanichev. No i ostatnia ekipa z wielkiej czwórki to Francja, z świetną strzelecko Brunet na pierwszej zmianie, która jednak biega przeciętnie w tym sezonie i zapewne biegowo nie będzie w stanie utrzymać tempa rywalek, następnie Dorin, która w porównaniu z poprzednim sezonem poprawiła się biegowo, nie specjalnie dużo tracąc przez to na strzelnicy, do tego bracia Fourcade, wyśmienity Martin, który powinien wygrać trzecią zmianę i stabilny Simon, który jest bardzo stabilnym biatlonistą. Reszta ekip nie powinna mieć szans na top4, Szwecja ma słabą Nilsson na pierwszej zmianie, do tego Ekholm, która biegowo średnio wygląda, myślę że dla nich miejsce piąte będzie dziś wszystkim co mogą ugrać, reszta ekip jeszcze słabsza. Francja na przełomie kilku ostatnich lat pokazała że w sztafetach jest najrówniejsza, spora ilość medali, mało wpadek, myślę że dziś znów dzięki swojej stabilności mogą stanąć na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01.03.12 15:30

Biatlon - MŚ - Sztafeta mieszana

Kto bedzie prowadził po 1 zmianie?

Typ: Finlandia

Kurs: 3.5

Bwin

 

Analiza: Dziś rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w biathlonie. Pierwszą konkurencją będzie sztafeta mieszana. Chodź Finlandia nie jest w stawiana w gronie faworytów do medalu to ma w swoich szeregach nieprzeciętna biathlonistke, która spisuje się bardzo dobrze w tym sezonie. Stąd na dziś mój taki typ. Na 1 zmianie w drużynie Finlandii pobiegnie Kaisa MÄKÄRÄINEN. Rywalizowała będzie m.in z Torą Berger z Norwegii czy Andreą Henkel z Niemiec. Jednak reprezentantka Finlandii lepiej radzi sobie niż te zawodniczki biegowo oraz w strzelaniu. Myśle ze Kaisa wygra 1 zmianę i da sygnał swojej reprezentacji na podjecie walki o jak najwyższe miejsce w dzisiejszej sztafecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Mistrzostwa Świata w Ruhpolding

03.03.2012 12:30

Martin Fourcade - Andreas Birnbacher

typ: 2

kurs: 2.40

buk: Unibet

 

Jutro w Ruhpolding pierwsza konkurencja indywidualna Mistrzosw Świata. Zarówno u mężczyzn jak i kobiet będą to sprint. Jako pierwsi o medale powalczą panowie. Bardzo ciężko wskazać zdecydowanego faworyta do złota jak i medalu. W tym roku wygrywało już kilku zawodników, często faworyci zawodzili. Ja jednak zdecydowałem się postawić na to kto będzie lepszy w parze Martin Fourcade - Andreas Birnbacher. Bardzo mnie dziwią takie duże kursy na Niemca. Oczywiście wiadomo Francuz jest liderem Pucharu Świata i jednym z głównych faworytów do sięgania tu po medale. Jednak dla Andreasa ten sezon jest zdecydowanie najlepszym w dotychczasowej karierze. Już trzykrotnie w tym roku stał na najwyższym stopniu podium i dzięki temu jest na 3 miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W głównej mierze to dzięki jego postawie w czwartek niemiecka sztafeta mieszana zajęła trzecie miejsce. Kapitalnie spisał się na strzelnicy gdzie nie popełnił żadnego błędu, a przy tym strzelał piekielnie szybko. Jego bieg także nie należał do najgorszych. W tym sezonie w ogóle bardzo dobrze strzela, ma 89% leżąc i 83% w "stójce" co jest bardzo przyzwoitym wynikiem, a także dobrze biega. Martin Fourcade wiadomo bardzo szybko biega, jeden z najlepszych biathlonistów pod tym względem, jednak ze strzelaniem u niego jest już nie co gorzej. W pozycji leżącej ma 86%, natomiast w pozycji stojącej 83%. Trzeba powiedzieć, że nie są te złe wyniki, ale Francuz znacznie dłużej przebywa na strzelnicy od Birnbachera. Zarówno on jak i jego brat zawalił reprezentacji Francji sztafetę. Musiał on przy pierwszej wizycie doładowywać dwa razy, a przy drugiej trzykrotnie co dało łącznie aż pięć pudeł. Również jego bieg podczas sztafety nie był znowu rewelacyjny. Jeżeli Niemiec spisze się tak samo jak podczas sztafety to o swój typ jestem spokojny. Polecam po takim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaisa Makarainen - Helena Ekholm (1) 1.72 Betsson :minus:

 

Wobec stosunkowo słabych biegów Ekholm w ostatnim czasie i bardzo dobrej dyspozycji Kaaisy kurs wydaję się być z kosmosu. 2 rundy karne Finka nadgoni bez problemu, trzecia też wydaje się możliwa. Mimo, że Makarainen strzela raczej słabo, to przy stabilnych warunkach i przy 10 strzałach tych pudeł nie powinno być aż tak wiele by wypaść poza czołową 10 zawodów. Ekholm akurat w sprincie widzę raczej na dalszych miejscach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...