Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Berger - Maakarainen (1) 1.55 :plus:

 

Berger świetna forma od początku sezonu - 3 wygrane oraz jedno 3 miejsce. Różnica na starcie to 8 sek na korzyść Finki. Można też chyba stwierdzić, że Kaaisa jest minimalnie szybsza od rywalki, ale nie spodziewałbym się różnic większych niż 10-15 sek w samym biegu. Ale tutaj będzie istotne strzelanie, a w tym elemencie zdecydowanie lepsza jest Berger. Maakarainen rzadko strzela bardzo dobrze, a przy 20 strzałów te prawdopodobieństwo jest jeszcze mniejsze. Wydaję mi się, że Tora będzie walczyć z Domracheva o 1 miejsce, a cała reszta przybiegnie przynajmniej kilkanaście sekund za nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Biathlon bieg pościgowy kobiet

08.12.2012 15:00

Zwycięzca biegu?

typ: Darya Domracheva

kurs: 2.30

buk: Bet365

 

Dzisiaj w Hochfilzen odbędzie się bieg pościgowy kobiet. We wczorajszym sprincie wygrała Darya Domracheva i według mnie dzisiaj powtórzy ten sukces. Podczas wczorajszych zawodów Darya popełniła jedno pudło w pozycji leżąc, natomiast w stójce strzelała szybko i co najważniejsze celnie. Widać było, że nie forsowała ona tempa, chciała bardziej skupić się na strzelaniu i wyszło jej do bardzo dobrze. Dopiero na ostatniej rundzie, kiedy musiała pobiec już tylko do mety pokazała swoją siłę biegową i wygrała z przewagą 4.7 sekundy nad Makarainen. Gdyby nie problemy Finki podczas drugiego strzelania, gdzie miała problemy z bronią i straciła sporo czasu, to pewnie ona po słabym początku sezonu cieszyła by się z wygranej. Nie sądzę jednak, aby dzisiaj, kiedy mamy cztery strzelania, pójdzie już tak dobrze i myślę, że około 4 pudeł jest w stanie zaliczyć. Oczywiście jest jeszcze Tora Berger, świetnie biegająca i strzelająca Norweżka, jednak nie lubi ona tych tras, co było widać podczas biegu i do Białorusinki na mecie straciła 12.9 sekundy. Sądzę, że nawet jak Darya popełni jeden błąd więcej na strzelnicy to i tak ostatecznie będzie przed Norweżką. Jest jeszcze rodaczka Berger, młodsza Solemdal, która jednak wczoraj bardzo dużo straciła na ostatniej pętli na mecie mając stratę 15.5 sekundy, a podobnie jak z Finką nie wierzę w jej regularność podczas strzelania.

Jeżeli tylko Darya nie popełni zbyt dużo błędów na strzelnicy to powinna odnieść drugie z rzędu zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon sztafeta kobiet

09.12.2012 14:30

Kto wygra?

typ: Rosja

kurs: 3.20

buk: Bet-at-home

 

O godzinie 14:30 w Hochfilzen zostanie rozegrana sztafeta kobiet. Wszyscy na pewno liczymy na dobrą postawę Polek, a ja postaram się wytypować zwycięzcę biegu, którym dla mnie będą reprezentantki Rosji.

Rosjanki podobnie jak sztafeta męska wystawiają bardzo dobry skład. Na pierwszej zmianie pobiegnie dobrze prezentująca się w tym sezonie Glazyrina. Po niej w ekipie Sbornej zobaczymy Zaitsevą, która w tym sezonie startuje w kratkę, ale w sztafecie jak zwykle powinna być mocnym punktem. Jako trzecia na trasę wybiegnie Shumilova, najsłabsza z Rosjanek, choć wczoraj zajęła, akurat najlepszą 8 pozycję, przesuwając się z 16 lokaty, zaliczając przy tym tylko jedno pudło, podczas ostatniej wizyty na strzelnicy.

Na ostatniej zmianie zobaczymy świetnie radzącą sobie w tym sezonie Vilukhinę, która jest trzecia w klasyfikacji generalnej. Groźne oczywiście będą Norweżki z Berger i Solemdal, lecz kolejne dwie panie Horn i Fenne to jeszcze nie ten poziom co je rodaczki.

Także Niemki powinny być groźne, mają Henkel i Gossner, która jednak słabiej strzela, a także Bachmann i Horchler, czyli zawodniczki gorzej biegające. Myślę, że te ekipy powalczą o zwycięstwo, ale największe szansę daje Rosjankom. Groźne mogą być jeszcze Francuzki z Dorin Habert i Brunet, Ukrainki z siostrami Semerenko i Pidrushiną, no i rzecz jasna Polki, gdzie po cichu liczę na czołową piątkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin Fourcade-Bjorndalen Ole Einar

Typ: Fourcade

Kurs 1.50

Bukmacher: OddsRing

 

Stawiam na faworyta w tym bezpośrednim starciu. Francuz dziś powinien zwyciężyć. W Hochfilzen Fourcade w sprincie był drugi mimo jednego pudła. Bjorndalen byl dopiero 16ty z dwoma pudłami. Na czasie sporo nie stracił do Francuza jakieś mniej więcej 20 sekund. Dziś to wystarczy Martinowi by pokonać utytułowanego Norwega. Kurs może nie jest fascynujący ,ale za to według mnie pewny.

 

Stawka 5/10

 

Andreas Birnbacher-Evgeniy Garanichev

Typ: Birnbacher

Kurs 1.47

Bukmacher: Tobet

 

Birnbacher w sprintach się spisuje znakomicie w tym sezonie. 8me miejsce w Ostersund i zwycięstwo w Hochfilzen to dorobek tego biathlonisty. Garanichev był 19ty w Ostersund i aż 45ty w Hochfilzen , stracił sporo mimo dwóch pudeł ,bo minutę i 24 sekundy do zwycięzcy właśnie Niemca. Mniej więcej w biegu był gorszy od Birnbachera o jakieś około 30 sekund , podobnie było w Ostersund , bardzo słabe strzelanie i aż 3 pudła Rosjanina , Birnbacher miał 2 pudła ,a mimo to zajął wysokie ósme miejsce. Biegowo i strzelecko to Niemiec jest lepszy i myślę ,że i dziś będzie wysoko.

 

Stawka 5/10

 

Ponadto na Birnbachera zwycięstwo kurs 12,5 łykam za 0,5 / 10 stawki . Tobet . Stawka na prawdę minimalna ,ale myślę ,że szanse na zwycięstwo są ,a po takim kursie warto spróbować , ostatnio przecież wygrał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzmina @15

 

Chyba warto spróbować. Zawody w Słowenii, Kuzmina świetnie biega, do tego nie ma Domrachevej na starcie. Biegowo lepiej wypaść mogą chyba tylko Maakarainen i Solemdal, a porównywalnie Berger i Goessner. Wiele będzie zależeć od dyspozycji na strzelnicy. Wszystkie wymienione z wyjątkiem Berger potrafią zawalić strzelanie. Kuzmina co roku notuje kilka bardzo dobrych wyników, dlatego nie można wykluczyć, że dziś przy dobrym strzelaniu (co najmniej 9/10) może wygrać te zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Svendsen - Fourcade (2) :minus:

 

Biegowo obaj wypadają podobnie. Zadecyduje strzelanie, a te wg mnie pewniejsze jest u Francuza. Różnica na starcie to 6 sek, ale to sprawa nieistotna, bo wiadomo, że na pierwsze strzelanie obaj wbiegną razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z kobiet:

 

Maakarainen - Kuzmina (2) 2.55 :minus:

 

Kuzmina wczoraj spisała się przeciętnie, ale w parzę z Sollemdall była górą - co mnie osobiście ucieszyło, bo to był mój typ dnia na wczoraj. Dziś ponownie stawiam na reprezentantkę Słowenii. Maakarainen w swoim stylu będzie pędzić i starać się dogonić czołówkę. Taka sytuacja z reguły dla niej nie kończy się zbyt dobrze, ponieważ pośpiech na strzelnicy oznacza dodatkowe karne rundy. Kuzmina też sokolego oka nie ma, ale wydaję się jednak ciut stabilniejsza na strzelnicy.

 

Gregorin - Vilukhina (2) 1.9 :plus:

 

Rosjanka należy do jednych z lepszyń strzelczyń w stawce. Do tego biega dość solidnie. Gregorin jest minimalnie szybsza, ale przewiduje co najmniej jedną karną rundę więcej u niej

 

Semerenko Vita - Dorin (2) 1.75 :plus:

 

Dorin wg mnie należy do głównych faworytek tego biegu. Na strzelnicy bardzo dobra, biega też dobrze, a stratę do pierwszej zawodniczki ma do odrobienia. Vita wg mnie jest zawodniczką, która często nie wytrzymuję ciśnienia i będąc na wysokiej pozycji potrafi zawalić ostatnie strzelanie. Zdecydowanie lepiej radzi sobie atakując z dalszych pozycji, bez presji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie, Engelberg

Data i godzina spotkania: 15.12.2012 rok – 13:45

Spotkanie: kto będzie w top3?

Typ: Ammann

Kurs: 3.4

Bukmacher: Expekt

Analiza:

Jak wiemy Simon Ammann to walczak. Często słabo prezentuje sie w treningach, kwalifikacjach, by w konkursie głównym oddać dwa dobre skoki. W tym sezonie jeszcze bez błysku, ale sądzę, że to będzie właśnie ten konkurs. Startuje przecież u sbie, przed własnymi kibicami i zapewne będzie chciał sprawic im radość plasując się na "pudle" tego konkursu. Tak jak mówiłem zwykle nie błyszczy w treningacch i teraz też tego nie robił. Wypalił jednak już w kwalifikacjach. W bardzo trudnych warunkach, oczym sświadczy aż 10 dodanych punktów za wiatr skoczył 130m, co było chyba najlepsza odległością wśród skaczących, któzy byli pewni kwalifikacji. Austriacy tutaj nie zachwycają, według mnie może jedyie Kofler jeszcze stanąć na podium, groźni mogą być Niemcy, przede wszystkim Freund i Freitag. Ten drugi zawsze wysokie noty za styl i sporo tym nadrabia. U Ammanna jednak też zwykle te noty są wysokie. Myślę, że po tym kursie warto to zagrać. Nie ma tu aż tylu skoczków w wysokiej formie, a ten skok z kwalifikacji daje bardzo duże nadzieje na trafność typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vilukhina - Vitkova (1) 1.65 :plus:

 

Vilukhina bardzo dobrze strzela i nieźle biega - wczoraj w biegu pościgowym, dzięki temu przesunęła się mocno do przodu. Dziś stawiam ją z Vitkova. Czeszka od czasu do czasu potrafi zrobić fajny wynik, ale stabilność to nie jest słowo, którym bym mógł ją określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja cos skrobnę na 2 zawody;

Pierwszy typ;Stoch top 3 3,00 Fortuna

Kamil po nie udanym początku sezonu,gdzie zajmował 36,następnie się nie zakwaloifikował,

dwa tygodnie temu razem z łukaszem kruczkiem nie pojechali skakac do soczi,aby spokojnie

potrenowac i przygotowac sie do następnych startów pucharu Świata,W engelbeergu kamil

prezentował sie dosc dobrze,owocem tego była druga lokata wczoraj ,przegrywajac tylko

z koflerem o 0,1 pkt,dzis czas na rewanz,moim zdaniem Kamil złapał forme,wczoraj dwa

porównywalne skoki 132,5 m i 134 m,nie wolno szalec ze stawka,kurs w Bet365 to tylko 2,50

moje propozycje;

Stoch top 3 3,00 3/10

Stoch top 6 1,52 4/10

 

i takie suche typy ale dogłebnie przeanalizowane

Kubacki top 15 2,70 5/10

Ammann top 15 1,25 8/10

Prevc top 15 1,30 8/10

kursy Fortuna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Turniej 4 Skoczni (30.12-6.01)

 

1. Oberstdorf (30 grudnia) godz 16:00

 

1 seria systemem KO

 

1. Gregor Schlierenzauer (Austria) - 50. Anton Kaliniczenko (Rosja)

2. Anders Jacobsen (Norwegia) - 49. Heung-Chul Choi (Korea Południowa)

3. Wolfgang Loitzl (Austria) - 48. Felix Schoft (Niemcy)

4. Richard Freitag (Niemcy) - 47. Vegard Swensen (Norwegia)

5. Dmitrij Wasiljew (Rosja) - 46. Davide Bresadola (Włochy)

6. Severin Freund (Niemcy) - 45. Krzysztof Miętus (Polska)

7. Simon Ammann (Szwajcaria) - 44. Yuta Watase (Japonia)

8. Tom Hilde (Norwegia) - 43. Rune Velta (Norwegia)

9. Peter Prevc (Słowenia) - 42. Jurij Tepes (Słowenia)

10. Piotr Żyła (Polska) - 41. Gregor Deschwanden (Szwajcaria)

11. Thomas Morgenstern (Austria) - 40. Ilja Rosliakow (Rosja)

12. Michael Neumayer (Niemcy) - 39. Taku Takeuchi (Japonia)

13. Anders Bardal (Norwegia) - 38. Danny Queck (Niemcy)

14. Denis Korniłow (Rosja) - 37. Andreas Stjernen (Norwegia)

15. Dawid Kubacki (Polska) - 36. Martin Koch (Austria)

16. Kamil Stoch (Polska) - 35. Jaka Hvala (Słowenia)

17. Michael Hayboeck (Austria) - 34. Klemens Murańka (Polska)

18. Stefan Hula (Polska) - 33. Sebastian Colloredo (Włochy)

19. Lukas Hlava (Czechy) - 32. Władimir Zografski (Bułgaria)

20. Andreas Kofler (Austria) - 31. Robert Kranjec (Słowenia)

21. Manuel Fettner (Austria) - 30. Andreas Wellinger (Niemcy)

22. Martin Schmitt (Niemcy) - 29. Andreas Wank (Niemcy)

23. Jan Matura (Czechy) - 28. Anders Fannemel (Norwegia)

24. Maximilian Mechler (Niemcy) - 27. Maciej Kot (Polska)

25. Roman Koudelka (Czechy) - 26. Lauri Asikainen (Finlandia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi narciarskie 03.01.2013 15:15

Spotkanie: Kikkan Randall - Charlotte Kalla

Typ: 2

Kurs:2.22

Bukmacher: Betsson

 

 

Analiza:

 

Dziś najdłuższy etap w tegorocznym Tour de Ski, bieg pościgowy na 15km w Toblach. I znowu zdecydowałem się na zagranie pojedynku H2H pomiędzy Randall a Kalla. Pierwszym razem się udało, teraz jest trochę trudniej ale i też kurs wyższy. Randall wybiegnie około 14 sekund przed Kalla, ale co najważniejsze nie wybiegnie z żadną zawodniczką blisko siebie. Kalla zaś wybiegnie prawie, że równo z dwiema zawodniczkami: Kylloenen oraz Jacobsen i myślę ze te zawodniczki stworzą taką mała grupkę pościgową i po kilku km dopadną Randall. Jak wiem Randall nie radzi sobie dobrze na długi etapach i ten dzisiejszy etap będzie dla niej morderczym wezwaniem. Zaskoczeniem zaś jest forma Kalli w tym turnieju, radzi sobie nadspodziewanie dobrze. W ostatnim sprincie awansowała do finału lecz nie odegrała tam większej roli. Moim zdaniem Randall nie wytrzyma kondycyjnie tak długiej trasy i na linię mety wbiegnie za Kalla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi narciarskie 03.01.2013 15:15

Denise Herrmann - Anne Kyllönen

Typ: 2

Kurs:2.25

Bukmacher: Bet365

 

Dzisiaj w Tour de Ski bieg pościgowy na 15km w Toblach. Ciekawie zapowiada się rywalizacja Finki Kylloenen z Niemką Herrmann. Pomimo 24 sekundowej straty reprezentantki Finlandii to właśnie ona moim zdaniem okaże się lepsza i zajmie wyższe miejsce w dzisiejszym biegu. Jak już wspmniał mój poprzednik adi0984, do Kylloenen zapewne dołączy Kalla oraz Jacobsen i we trzy będą gonić czołówkę. Powodem zagrania tego typu jest fakt że Finka bardzo dobrze biega dłuższe dystansy, co udowodniła w drugim biegu cyklu Tour de Ski zajmując 3 miejsce wyprzedzając dzisiejszą rywalkę o 3 sekundy. Należy wspomnieć że przed startem Kylloenen traciła do Niemki 10 sekund, czyli była lepsza od Niemki o 13 sekund. Dzisiaj ma więcej do nadrobienia, ale i trasa dłuższa.

Herrmann na dłuższych dystansach nie radzi sobie tak dobrze jak w sprintach i zapewne straci wysokie miejsce w cyklu na rzecz innych zawodniczek. Moim zdaniem Bardzo silna Kylloenen która pod nieobecność Bjorgen i Johaug w kanadyjskim Canmore była na dystansach 10km i 7,5+7,5 druga za Justyną powinna dzisiaj odrobić stratę, i wyprzedzić Niemkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, 04.01.2013 13:30

zdarzenie Kto lepszy - Large Hill - Innsbruck (AUT) -

(1. runda - H2H)Thomas Morgenstern - Andreas Wellinger

typ Thomas Morgenstern

kurs 1,85

buk Expekt

 

Bardzo ciekawy pojedynek ko w 1 serii trzeba powiedzieć ze zapowiada sie bardzo ciekawa rywalizacja, wyrównane zawody z mocnym polskim akcentem. Wracając do typu i sprawy,Bardzo trudny teren specyficzna skocznia. Morgi jak na razie bardzo przeciętnie zeby Nie powiedzieć słabo w turnieju 4 skoczni. Jest u siebie to myślę będzie spory atut, młody Niemiec to duży talent, ale na Bergisel raczej mało oska kany. Nie równy co pokazywały treningi i kwalifikacje podtrawi skoczyć daleko, jak i bardzo przeciętnie. Wielkich odległość bym sie jutro nie spodziewał, będzie bardzo ciasno w czołówce. Sporo skoków zapowiada sie w granicach 125 metra.Dla mnie Morgi oprócz atutu własnej skoczni, publiki chęci przełamania sie - pokazania sie z dobrej strony. Ma duży atut w postaci techniki, myślę ze jutro będzie to bardzo ważny czynnik. Skoki mogą byc podobne, będzie liczyła sie technika i warunki wietrzne. Minus bądź plus podczas skoków bedzie bardzo ważnym czynnikiem jutrzejszej rywalizacji. Myślę ze jest to system ko wiec wielkich różnic z wiatrem nie przewiduje, jak dla mnie więcej atutów posiada zawodnik Gospodarzy. Expekt chyba troszkę zaspał z kursami tak równymi w innych firmach lekko w dol kursy na Morgiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, 04.01.2013 13:30

Zdarzenie Kto lepszy - Large Hill - Innsbruck (AUT) -

(Cały konkurs ) Maciej Kot - Krzysztof Miętus

Typ: Maciej Kot

Kurs: 1,50

Buk: Betsson

 

Dziś kolejne zawody Turnieju Czterech Skoczni. Pierwsze zawody które odbędą się w Austrii dokładnie w Innsbrucku. Dziś znowu para H2H pomiędzy dwoma reprezentantami Polski pomiędzy Kotem a Miętusem. Bukmacherzy moim zdaniem trochę wystawili kurs za wysoki na Maćka. Bo wczorajsze skoki Kot miał dużo lepsze niż Miętus, chyba że wzięli pod uwagę znakomity skok Miętusa w kwalifikacjach choć trzeba przyznać, że skakał on w najlepszy warunkach spośród wszystkich zawodników, a i tak przegrał z Kotem który skakał w trudniejszych warunkach. W pierwszym konkursie w Oberstdorfie obaj zawodnicy nie awansowali do finałowej "30". W Ga-Pa Maciek pokazał już swoją dobrą formę i zajął "5" miejsce w całym konkursie, a jego rywal z dzisiejszej pary ponownie nie zakwalifikował się do drugiej serii. Obaj zawodnicy dzięki dobrym skokom w kwalifikacjach mają dziś słabszych rywali w serii rozgrywanej systemem KO i powinni bez problemu poradzić sobie. Dodam tylko, że w pierwszej serii będą skakać w bardzo porównywalnych warunkach ponieważ tak jak wspomniałem wyżej byli blisko w kwalifikacjach. Kot aktualnie jest w wyższej formie od Miętusa i powinien to już pokazać w pierwszym skoku. Kurs może nie zachwycać ale moim zdaniem to jest bardzo dobry typ do jakiegoś dubla. Polecam Wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie, Innsbruck

Zakład: Kto lepszy? Denis Kornilov - Andreas Stjernen

Typ: Andreas Stjernen

Kurs: 2.00

Bukmacher: ToBet

 

Wyniki wczorajszych kwalifikacji sprawiły, że w 9 parze dzisiejszych zawodów będziemy mieli właśnie pojedynek Denis Kornilov vs. Andreas Stjernen. Mimo, że to Rosjanin uzyskał lepszy rezultat i jest niejako rozstawionym zawodnikiem w tej parze to według mnie wcale nie musi okazać się lepszy.

Denis Kornilov może obecny sezon uznać za udany (obecnie klasyfikowany jest na 24.miejscu w "generace" PŚ). Wydaje mi się jednak, że jego forma ostatnio nieco zniżkuje. W Obersdorfie co prawda był w "30" ale już w noworocznym konkursie w Ga-Pa zajął odległą 40 pozycję. Również treningi na Bergisel nie były w jego wykonaniu zbyt udane zajmował w nich 36 i 31. miejsca (skacząc 116m i 117m).

Andreas Stjernen co prawda również ostatnio ma spore problemy z klasyfikowaniem się do "30" ale wydaje mi się, że na skoczni Bergisel w Insbrucku radzi sobie całkiem nieźle. W wczorajszych treningach był zdecydowanie lepszy niż jego dzisiejszy rywal w systemie KO. W pierwszym treningu skoczył 122.5m i zajął 15. miejsce w drugim natomiast skokiem 118.5m zajął 25.miejsce. Jedynie we wspomnianych wcześniej kwalifikacjach okazał się słabszy niż Denis Kornilov liczę, więc, że dziś w zawodach okaże się lepszy niż rywal i zajmie wyższą pozycję końcową, a jak pokazały treningi wczorajsze naprawdę Norweg jest wstanie to osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warunki jakie panują w Innsbrucku są dla mnie zadowalające i poszedł taki tripelek:

 

Wasiljew - Kofler 1 1.50

Morgenstern - Wellinger 1 1.65

Bardal - Freund 1 1.60

 

AKO: 3.96

Betsson

 

wyniki treningów/kwalifikacji pokazały różnice pomiędzy tymi zawodnikami, Wasiliew w świetnej dyspozycji od początku t4s, Wellinger uważam że do tej pory miał bardzo dużo szczęścia, które nie może trwać wiecznie, a Morgi już na luzie powinien sobie z nim poradzić. Bardal dobra, stabilna forma, Freund już w Ga-Pa wyglądał słabiej od niego, tu potwierdza się to.

Wiatr nie powinien dziś mieć dziś wpływu na wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, 04.01.2013 13:30

zdarzenie Kto lepszy - Large Hill - Innsbruck (AUT) -

(1. runda - H2H)Thomas Morgenstern - Andreas Wellinger

typ Thomas Morgenstern :plus:

kurs 1,85

buk Expekt

 

Bardzo ciekawy pojedynek ko w 1 serii trzeba powiedzieć ze zapowiada sie bardzo ciekawa rywalizacja, wyrównane zawody z mocnym polskim akcentem. Wracając do typu i sprawy,Bardzo trudny teren specyficzna skocznia. Morgi jak na razie bardzo przeciętnie zeby Nie powiedzieć słabo w turnieju 4 skoczni. Jest u siebie to myślę będzie spory atut, młody Niemiec to duży talent, ale na Bergisel raczej mało oska kany. Nie równy co pokazywały treningi i kwalifikacje podtrawi skoczyć daleko, jak i bardzo przeciętnie. Wielkich odległość bym sie jutro nie spodziewał, będzie bardzo ciasno w czołówce. Sporo skoków zapowiada sie w granicach 125 metra.Dla mnie Morgi oprócz atutu własnej skoczni, publiki chęci przełamania sie - pokazania sie z dobrej strony. Ma duży atut w postaci techniki, myślę ze jutro będzie to bardzo ważny czynnik. Skoki mogą byc podobne, będzie liczyła sie technika i warunki wietrzne. Minus bądź plus podczas skoków bedzie bardzo ważnym czynnikiem jutrzejszej rywalizacji. Myślę ze jest to system ko wiec wielkich różnic z wiatrem nie przewiduje, jak dla mnie więcej atutów posiada zawodnik Gospodarzy. Expekt chyba troszkę zaspał z kursami tak równymi w innych firmach lekko w dol kursy na Morgiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon PŚ kobiet w Oberhofie

05.01.2013 14:30

Spotkanie: Kto wygra sprint kobiet?

typ: Darya Domracheva

kurs: 4.00

buk: bet-at-home

 

Dzisiaj w Oberhofie zostaną rozegrane biathlonowe sprinty zarówno pań jak i panów. Ja skupię się na rywalizacji kobiet, gdzie typuję zwycięstwo Daryii Domrachevej.

Długo zastanawiałem się nad graniem na zwycięzcę tego biegu Miriam Gossner, ponieważ jest to zawodniczka kapitalnie biegająca, która potrafi na trasie odrobić sporo czasu nawet do najlepszych. Popatrzyłem jednak na pogodę jaka ma panować w Turyngii i zobaczyłem, że będzie padał deszcz i wiał wiatr z prędkością 4 m/s. Na strzelnicy będą więc bardzo ciężki warunki, a jak wiemy Niemka nie jest królową jeśli chodzi o strzelanie zwłaszcza w stójce. W sztafecie zaliczyła ona aż 2 karne rundy. Dzisiaj wygra według mnie zawodniczka dobrze biegająca i lepiej radząca sobie na strzelnicy niż Miriam. Dla mnie jest to Darya Domracheva. Białorusinka świetnie biega, a jej umiejętności strzeleckie cenie zdecydowanie wyżej niż Niemki. W trudnych warunkach w sztafecie musiała tylko raz dobierać, wyprowadzając zespół Białorusinek na 8 miejsce. Groźna jak zawsze będzie Tora Berger, która podobnie jak Darya w czwartek miała tylko jedno pudło. Norweżka jednak nie co spuściła z tonu, nie jest już tak pewna na strzelnicy jak na początku sezonu, a także jej bieg nie jest fenomenalny. Jest jeszcze oczywiście Kaisa i Solemdal, ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że mogłyby tutaj rywalizować o zwycięstwo. Jest także Soukalova oraz wysoko cenione po sztafecie Ukrainki, ale nie wydaje mi się, aby w tych warunkach potrafiły pobiec zbyt szybko. Dla mnie największe szanse ma Białorusinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi narciarskie 06.01.2013 11:45

Spotkanie: Krista Lähteenmäki - Charlotte Kalla

Typ: Krista Lähteenmäki

Kurs: 1.46

Bukmacher: Betsson

 

 

Analiza:

 

 

Już jutro ostatni etap tegorocznego Tour de Ski czyli 9km mordercza wspinaczka na szczyt Alpe Cermis. Zawodniczki będą się musiały wspinać bardzo stromo, na samej górze już po prostu nie biegną na narta a człapią. Bukmacherzy wystawili bardzo ciekawą parę fińsko-szwedzką. Mianowicie Lähteenmäki konta Kalla moim zdaniem zwycięzca tu jest tylko jeden. Krista w znakomitej formie, dziś kolejne podium i widać, że z biegu na bieg czuje się coraz lepiej w przeciwieństwie do jej rywalki, która dziś kompletnie opadła z sił i zajęła bardzo odległe miejsce. Dziś Kalla po prostu nie biegła, a męczyła się z własnym organizmem. Krtista wystartuje jutro o 4 sekundy wcześniej od Kalli jest to naprawdę żadna przewaga bo po kilkuset metrach będą biegły razem. Zaskakujące jest to, że w ostatnich dwóch latach Kalla traciła do Lähteenmäki na "ścianie" odpowiednio 1:24 oraz 34 sekundy, Finka ma zapewne apetyt na podium w cały cyklu lecz będzie to bardzo trudne zadanie do wykonania ponieważ traci około minuty do Steiry. Myślę, że Kalla pobiegnie tak jak dzisiaj i po paru km Krista zostawi zawodniczkę ze Szwecji za swoimi plecami. U innych bukmacherów kurs znacznie niższy. Polecam ten typ do dubla lub tripla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Bischofshofen HS140 06.01 15:00

First round H2H Jurij Tepes - Reruhi Shimizu

typ Jurij Tepes

kurs 1,75

tobet

 

Tym razem zaspał tobet w innych firmach na Słoweńca kursy juz dość mocno spadły i wynoszą 0k.1,6.Ostatnie zawody turnieju 4 skoczni żaden z zawodników nie może ich uznać za udanych. Oceniając ich skoki na poprzednich skoczniach awans do 50 dla obu był szczytem możliwości.Dwie austriackie skocznie sa obiektami dość specyficznymi trudnymi technicznie, wczoraj podczas kwalifikacji sporo zawodników miało problemy techniczne szczegolnie przy lądowaniu.Tylni boczny zmienny wiatr sprawiał problemy nie tylko słabszym zawodnikom ale i dużo lepszym skoczkom. Mieliśmy 2 upadki,W kwalifikacjach obaj oddali dobre skoki w miarę podobnych warunkach, minimalnie lepszy byl TEPES Jurij 130.5m=120.3 SHIMIZU Reruhi 126.5m=116.3.Jest to obiekt specyficzny z dużym najazdem, gdzie bardzo trudny wyczuć odbicie i wielu słabszych zawodników je spóźnia. Obiekt duży na którym można wiele odrobić odległością, jak dla mnie większe możliwości posiada Słoweniec, ktory jest dość nie równy- chimeryczny. Po trawi oddać bardzo dobry skok ,by potem całkowicie zawalić.Tepes jest lepszym technicznie zawodnikiem i myślę ze w bezpośrednim pojedynku po prostu skoczy lepiej i dalej spokojnie awansując do 30-ki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pinnku na Di Cente już 2.59 w parze z Babikovem, a dziadek wydaje się być w dobrej formie,

u siebie na pewno da z siebie na koniec wszystko co jest w stanie dać ;)

a w zeszłym roku Babikov na ostatnim etapie był nawet o 2,5 sekundy gorszy od Włocha,

a teraz dodatkowo na starcie Giorgio ma 17 sekund przewagi, kurs warty spróbowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Data: 06.01.2013 - 16:30

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, TCS

Zdarzenie: Kto wygra Turniej Czterech Skoczni ?

Typ: Andreas Jacobsen

Kurs: 3.0

Buk: Bet365

 

Przed nami finał 61. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. O wygraną w turnieju rywalizować będą Gregor Schlierenzauer i Anders Jacobsen, którzy mają znaczącą przewagę nad pozostałymi. Faworytem jest na pewno Austriak, który ma przewagę 10,7 pkt, ale ja nie byłbym tego taki pewien i kursy jakie bym wystawił to ok. 1.60 - 2.30. Także 3,0 to dla mnie lekkie value na Norwega. Obaj są w kosmicznej formie, jednak ostatni turniej rzadzi się swoimi prawami, przede wszystkim dlatego, że często wiatr decyduje o wynikach i właśnie tutaj przed rokiem odbyła się tylko jedna seria. We wczorajszych treningach Jacobsen pokazał, że wpadka z poprzedniego konkursu nie musi mu przeszkodzić aby wygrać TCS, 2 wygrane treningi, drugi tuż przed Gregorem ale o znacząca ilość punktów. A znowu w kwalifikacjach gdzie wiatr kręcił, Schlierenzauer nie poradził sobie i zajął dopiero 37 miejsce przez co będzie skakał już w 13 parze. To na pewno dla niego nie jest najlepsze, warunki obaj mogą mieć różne, Jacobsen skacze w 20 parze czyli po 14 skoczach wiele się może zmienić. Jak widac, skocznie gdzie się lata ponad 130m bardziej pasują Norwegowi, wygrał na takich 2 konkursy, on też wygrał już raz TCS, za to Austriak będzie pod wielką presja nie tylko ze swojej strony, że musi bronić punktów, ale i również ze strony kibiców, a to, że on potrafi zawalić jakiś skok to wiemy. Moim zdaniem 3.0 jak najbardziej do zaryzykowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Bischofshofen HS140 06.01 15:00

First round H2H Jurij Tepes - Reruhi Shimizu

typ Jurij Tepes

kurs 1,75 :plus:

Tobet

 

Tym razem zaspał Tobet w innych firmach na Słoweńca kursy juz dość mocno spadły i wynoszą 0k.1,6.Ostatnie zawody turnieju 4 skoczni żaden z zawodników nie może ich uznać za udanych. Oceniając ich skoki na poprzednich skoczniach awans do 50 dla obu był szczytem możliwości.Dwie austriackie skocznie sa obiektami dość specyficznymi trudnymi technicznie, wczoraj podczas kwalifikacji sporo zawodników miało problemy techniczne szczegolnie przy lądowaniu.Tylni boczny zmienny wiatr sprawiał problemy nie tylko słabszym zawodnikom ale i dużo lepszym skoczkom. Mieliśmy 2 upadki,W kwalifikacjach obaj oddali dobre skoki w miarę podobnych warunkach, minimalnie lepszy byl TEPES Jurij 130.5m=120.3 SHIMIZU Reruhi 126.5m=116.3.Jest to obiekt specyficzny z dużym najazdem, gdzie bardzo trudny wyczuć odbicie i wielu słabszych zawodników je spóźnia. Obiekt duży na którym można wiele odrobić odległością, jak dla mnie większe możliwości posiada Słoweniec, ktory jest dość nie równy- chimeryczny. Po trawi oddać bardzo dobry skok ,by potem całkowicie zawalić.Tepes jest lepszym technicznie zawodnikiem i myślę ze w bezpośrednim pojedynku po prostu skoczy lepiej i dalej spokojnie awansując do 30-ki.

czekamy na polskie konkursy :piwo1:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Wiśle HS HS134 09.01 19:30

Which nation will have the highest positioned athlete? NOR/POL

typ Polska

kurs 2,10

Bwin

 

Bardzo ciekawy zakład wystawił biwin.Moim skromnym zdaniem typ warty ryzyka, głownie liczę na Stocha ,który powinien powalczyć o podium może nawet zwycięstwo.Nasi zawodnicy sa w dobrej formie, co pokazały kwalifikacje, forma jest praktycznie od turnieju 4 skoczni. Oprócz Kamila bardzo wysoko bywał Maciej Kot -zwycięzca wczorajszych kwali.W konkursie wystartuje 9 naszych zawodników, zapowiada sie bardzo ciekawy wyrównany konkurs. Za naszymi skoczkami przemawia fakt ze jest to im dobrze znany obiekt plus forma,doping dla naszych powinien być dodatkowym atutem.Kwalifikacje przebiegały w disc trudnych zmiennych warunkach, bardzo dużo dobrych skoków z rekordem obiektu młodego Krafta.Norwegowie maja 6 zawodników, jakościowo chyba ciut lepsza ekipa oprócz Andersa JACOBSENA ,który skacze na malince niezłe, ale jest nie równy czasem przegrywa ze swoja psychika; sa BARDAL dla mnie najlepszy z wikingów. Bardzo dobry technicznie świetny skok w kwalifikacjach 131m. HILDE 129,5m -NIEOBLICZALNY. FANNEMEL, STJERNEN i VELTA skaczą bardzo równo.U nas wielka mobilizacja chłopaki chcą sie pokazać z bardzo dobrej strony podkreślając to na każdym kroku.Kwalifikacje Wygrał Maciej Kot, który uzyskał 129 metrów, świetnie skacze Stoch, który opuścił kwale skacząc regularnie podczas treningów ponad 130m. Liczę ze dzisiaj wieczorem Kamilowi dopisze ciut szczęścia i stanie na tym podium, bo ostatnio czegoś brakowało.4 miejsce zajął KUBACKI skacząc 130,5 w dziesiątce byl jeszcze MIETUS 130m.Reszta polaków bardzo przyzwoicie- tylko 2 nie przeszła kwalifikacji in minus na pewno Muranka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon sztafeta 4x6km kobiet

09.01.2013 18:15

Francja - Białoruś

typ: Białoruś

kurs: 2.20

buk: tobet

 

Francuzki w składzie bez najlepszej biathlonistki tej kadry ,a więc Dorin ,dlatego szanse Białorusi oceniam na prawdę wysoko w tym zdarzeniu. W Bwin kurs 1.95 , w tobet nadal wysoki ,bo 2.20 i myślę ,że po takim kursie warto zagrać. W pierwszym występie druzyna Francji była wyżej ,bo na czwartym miejscu ,ale biegły w najmocniejszym składzie. Białorusinki wtedy w zupełnie innym składzie niż dziś. W sumie to tylko jednej zawodniczki nie będzie i to najsłabszej Pisarevej , która straciła wówczas najwięcej czasu. Dziś w składzie Skardino , Kalinchik , Dubarezava i na ostatniej zmianie najmocniejsza Domracheva , u Francuzek brak właśnie Dorin ,a skład Francji wygląda następująco Brunet, Boilley, Bolliet , Bescond . W Oberhofie Białorusinki się nie popisały , dopiero 8me miejsce ,wszystko mogą zawdzięczać Kalinchik i Dubarezavej , które biegały odpowiednio po 2 karne rundy. Francuzki w Oberhofie były drugie. Z wyników w sprincie Białorusinki mogą być zadowolone, chociaż najlepsza Domracheva była dopiero 10ta ,ale pokonała 4 karne rundy , myślę ,że Domracheva może tutaj sporo nadrobić,ale myślę ,że nie będzie co nadrabiać ,bo po trzeciej zmianie pozycja Białorusi się uformuje wyżej niż Francji. Skardino - Brunet tutaj jednak lepsza powinna sie okazać nieznacznie Francuzka. Kalinchik-Boilley tutaj okazać powinna się lepsza Białorusinka , znacznie wolniej biega ,ale strzela bardzo dobrze co pokazała w sprincie , myślę ,że tym razem w sztafecie nie zawiedzie , Boilley w sprincie aż 4 karne rundy , Dubarezava-Bolliet tutaj także lepsza powinna być Białorusinka. Bolliet to najsłabsze ogniwo w ekipie Francji ,a Białorusini zostawiają na sam koniec najlepsze zawodniczki , Dubarezava powinna okazać się lepsza ,a w ostatniej zmianie myślę ,że nie będzie niespodzianki i formalności dopełni Domracheva. Polecam grać jak najszybciej. Do boju Białoruś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Wiśle HS HS134 09.01 19:30

Bardal - Kofler

typ: 1

kurs:1,46

buk: Betsafe

 

Dzisiaj pierwszy z trzech konkursów w skokach narciarskich. Skoczkowie będą rywalizować na skoczni im Adama Małysza w Wiśle. Wybrałem na ten konkurs typ że trzeci w PŚ Bardal będzie lepszy od zajmującego 5 miejsce Koflera. Zawodnik z Austrii zajmuje tak wysokie miejsce w klasyfikacji ogólnej głównie dzięki dobrym występom na początku sezonu gorzej już skakał w turnieju czterech skoczni. Za to bardzo dobrze w TSC zaprezentował się Norweg który zajął 5 miejsce za Kamilem Stochem. Na skoczni w Wiśle również lepiej wypada jak dotychczas Bardal który w treningach odnotował skoki na 122 i 124 metr, Kofler wylądował na 120 i 123 metrze. Ale już w kwalifikacjach skoczków dzieliła odległość 10 metrów( Bardal 131m a Kofler 121m).

Według mnie Bardal jest w coraz lepszej formie, co również można powiedzieć o wszystkich Norwegach, a Koflerowi wyraźnie nie idzie. Więc jeśli będą w miarę równe warunki na skoczni lepszy powinien okazać się Bardal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - Ruhpolding Sztafeta 4x7,5km

Spotkanie: Austria-Czechy

Typ: Czechy

Kurs: 2.40

Godz. 18.15

Bukmacher: Unibet

 

Bardzo ładny kurs na to zdarzenie. Austriacy w kiepskiej formie , Czesi ostatnio poprawili się biegowo w najmocniejszym składzie dziś Slesingr , Moravec, Krupcik , Soukup. Austriacy w składzie Eder , Pinter , Landertinger , Sumann. W Oberhofie Austriacy dopiero na 11tym miejscu , Czesi na 8mym ,ale mieli w składzie Krmara , który sporo stracił na ostatniej zmianie mimo dobrego strzelania. Gdyby zamiast niego był Soukup to by mogli walczyć spokojnie o miejsce w pierwszej piątce. Dziś takim składem wystartują i ich szanse oceniam wysoko na top 6 . W pierwszym biegu sztafetowym Austriacy byli wysoko na czwartym miejscu ,a Czesi uplasowali się tuż za nimi ,ale Austriacy wówczas z Mesotitschem. Porównam teraz mniej więcej kto powinien zyskać ,a kto straci u Czechów, a więc na pierwszej zmianie Slesingr kontra Eder, biegowo lepszy Czech , po ostatnich wynikach ze sprintu w Oberhofie , strzelecko porównać można tych panów ,a więc lekka przewaga po stronie Czeskiej po pierwszej zmianie. Pinter kontra Moravec , tutaj zdecydowana przewaga po stronie czeskiej ,a więc jak widać na początek stawiają mocno Czesi , Pinter ostatnio fatalnie strzelał, 5 karnych rund i nawet sie nie zakwalifikował do biegu pościgowego. Moravec za to 2 pudła i był wysoko 11ty ,a w biegu pościgowym pokazał klasę trafiając 20 na 20 i awansował na trzecie miejsce! brawo dla tego pana , bardzo liczę na jego dobry występ. Landertinger kontra Krupcik , tutaj Austriacy powinni nadrobić dosyć dużo ,ale jeśli dobrze bedzie strzelał Landertinger ,bo ostatnio kiepsko mu to wychodzi. Na ostatniej zmianie zagadka , bo Sumann powraca po dłuższej przerwie , Soukup biegowo dobry , wszystko się rozstrzygnie na strzelinicy ,ale myślę ,że po dwóch pierwszych zmianach Czesi wypracują sobie bezpieczną przewagę , którą Soukup dotrzyma do końca. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie Zakopane HS 134 (K-120)

12.01.2013

godz. 17:00

Zdarzenie: lider po pierwszej serii

typ: Kamil Stoch

kurs:4,00

buk: Bet365

 

Po wczorajszych zawodach drużynowych w których dobrze zaprezentowali się polscy skoczkowie, dzisiaj kolej na konkurs indywidualny w Zakopanem. Pod nieobecność lidera PŚ Gregor Schlierenzauera, faworytem do zwycięstwa jest Polak Kamil Stoch. Po słabym początku sezonu z konkursu na konkurs Polak prezentuje się coraz lepiej co udowodnił już TCS. Kamilowi bardzo dobrze skacze na Wielkiej Krokwi o czym świadczą już dwa zwycięstwa w 2011 i 2012 roku. Dzisiaj kolej na trzecie, a szanse są duże, chociaż w skokach nigdy nic nie wiadomo. Pod nieobecność Schlierenzauera najgroźniejszymi rywalami Polaka będą nieobliczalni Bardal i Hvala, objawienie ostatniego okresu Kraft, nie można zapomnieć również o dobrze skaczącym Wasiljewie oraz o Ammanie któremu też dobrze się skacze w Zakopanym. Jeszcze Jacobsen który walczył o wygraną w TCS, ale jemu ostatnio zupełnie skoki nie wychodzą.

Niestety Kamilowi nie wychodzą za bardzo drugie konkursowe skoki, przez co stracił m.in. podium w TCS, ale dzisiaj liczę na dwa udane skoki i kolejne zwycięstwo w konkursie. Jeśli będą w miarę równe warunki Stoch powinien dzisiaj wygrać, a że oddaje bardzo dobre pierwsze konkursowe skoki postanowiłem zagrać że będzie liderem już po pierwszej serii konkursowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie,

Zdarzenie:PŚ w Zakopanym

Typ:Kamil Stoch wygra zawody

Kurs:4,0

Bukmacher:Tobet

Analiza:

 

Po wczorajszym konkursie wszyscy mamy spory niedosyt. Jeden nieudany skok pozbawił nas praktycznie pewnego zwycięstwa w konkursie drużynowym. Kamil skakał tam jednak znakomicie. Widać ,że ten jednodniowy odpoczynek dobrze na niego podziałał. Jako jedyny skoczek oddał tego dnia 2 skoki powyżej 130 metrów w znakomitym stylu. Po fatalnym początku jego forma cały czas rośnie. Już na turnieju czterech skoczni należał do ścisłej czołówki. Czwarte miejsce w całym TCS mówi samo siebie ,a przecież do podium brakło tylko 2 punkty. W Wiśle Kamil narzekał ,że jest zmęczony i to chyba wyszło. Zwłaszcza pierwsza seria była słaba w jego wykonaniu. Ogólnie jednak siódme miejsce w bardzo zmiennych warunkach było całkiem dobre. Wiadomo ,że w dzisiejszych skok ogromną rolę graja niuanse. Trzeba mieć strasznie dużo szczęścia i wszystko musi spasować żeby wygrać. W Zakopanym Kamil już wygrywał i myślę ,ze dzisiaj ma duża szanse to powtórzyć. Jest w wyśmienitej formie musi wreszcie skoczyć 2 skoki na jakie go stać. Jeśli nie będzie miał jakiegoś pecha z warunkami to szanse są naprawdę duże. Wprawdzie dziś ma skakać Schliri jednak po chorobie może nie być tak mocny i w tym upatruję szansy Stocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...