Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

To co się działo w Klingenthal oraz obecnie się dzieje już po zawodach to śmiech na sali. Zwycięstwo Bieguna to po prostu fart- trafił na dobre warunki i udało mu się polecieć, jednak to jest wynikiem przypadku, a nie umiejętności oraz doświadczenia którego nie ma. Według to co się dzieje teraz z tym chłopakiem w mediach to tylko mu w głowie namiesza i uważam jak Tajemniczy, że przegra z Morgim oraz nie tylko z nim- myślę, że on przegra z samym sobą. Teraz już nie będzie tak łatwo będzie tylko coraz gorzej (większa presja, ciśnienie i przede wszystkim młody wiek). Typ oczywiście popieram i sam w niego z miłą chęcią wejdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja jestem mocno zniesmaczony zaistniałą sytuacją tzn. chodzi mi tutaj szczególnie o zachowanie Austriaków. Hoffer stwierdził że można skakać, a nie brałby chyba na siebie takiego ryzyka by komuś przez jego niedopatrzenie mogła stać się krzywda. Już tłumaczenia Austriaków że zawody powinny być przerwane bo takim zawodnikom jak Schlieriego mogła stać się krzywda jest niedorzeczne. Wcześniej kilku czołowych skoczków oddało skoki i jakoś się dało choć były słabe, ale tak to czasem jest. Ci co najgłośniej krzyczą nie pamiętają już jak jury często przesadnie i niedorzecznie czekały przed skokiem Schlierenzauer by warunki się dla niego poprawiły. Nie chcieli skakać bo jak przyznali nie chcą w sezonie olimpijskim ryzykować to ich sprawa i niech przyjmą sytuację z pokorą. Co do Bieguna to się nie zgodzę. W letnich zawodach pokazywał już spore umiejętności. Małysz czy Żyła zaskoczyli dopiero po kilku latach kiepskiego skakania, ale choćby taki Schliri praktycznie drazu wdarł sie do czołówki, może więc być różnie tym bardziej że Morgi to już nie ta klasa co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem mocno zniesmaczony zaistniałą sytuacją tzn. chodzi mi tutaj szczególnie o zachowanie Austriaków. Hoffer stwierdził że można skakać, a nie brałby chyba na siebie takiego ryzyka by komuś przez jego niedopatrzenie mogła stać się krzywda. Już tłumaczenia Austriaków że zawody powinny być przerwane bo takim zawodnikom jak Schlieriego mogła stać się krzywda jest niedorzeczne. Wcześniej kilku czołowych skoczków oddało skoki i jakoś się dało choć były słabe, ale tak to czasem jest. Ci co najgłośniej krzyczą nie pamiętają już jak jury często przesadnie i niedorzecznie czekały przed skokiem Schlierenzauer by warunki się dla niego poprawiły. Nie chcieli skakać bo jak przyznali nie chcą w sezonie olimpijskim ryzykować to ich sprawa i niech przyjmą sytuację z pokorą. Co do Bieguna to się nie zgodzę. W letnich zawodach pokazywał już spore umiejętności. Małysz czy Żyła zaskoczyli dopiero po kilku latach kiepskiego skakania, ale choćby taki Schliri praktycznie odrazu wdarł sie do czołówki, może więc być różnie tym bardziej że Morgi to już nie ta klasa co kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Bieg Indywidualny Kobiet na 15km Ostersund

Spotkanie: Head-to-Head M. L. Brunet/M. Dorin Habert

Typ: M. Dorin Habert

Kurs: 1.85

Godz: 17:15

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Rozpoczynamy sezon indywidualny, na start wyruszą kobiety w biegu na 15km , z czterokrotnym zmierzaniem do strzelnicy. Jak wiadomo Brunet jest najlepsza w strzelaniu , w poprzednim sezonie wykazała się skutecznością 93% , 280 trafień na 300 . Dorin nieznacznie gorzej ,bo 86% 438/504. Biegowo Brunet znacznie odstaje , co było widać po pierwszych zawodach , straciła na krótkim dystansie prawie 2 minuty mimo tego ,że trafiła wszystko. Coś jest na rzeczy. Dorin mimo jednego pudła zdołała odrobić 50 sekund do liderow, a więc uważam ,że tutaj różnica jednego niecelnego trafienia na niekorzyść Dorin , spowoduje ,że i tak znajdzie się przed swoją koleżanką z reprezentacji na finiszu biegu indywidualnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Sprint Kobiet na 7,5km Ostersund

Spotkanie: Head-to-Head M.L. Brunet/K. Oberhofer

Typ: Oberhofer

Kurs: 2.40

Godz: 17:45 29/11/2013

Bukmacher: Bwin

 

Stawiam znowu przeciwko Brunet , gdyż nie przekonuje mnie jej bieg , być może,że dziś ustrzeli komplet to i tak nie przyniesie jej to zwycięstwa. W biegu indywidualnym popełniła tylko 1 błąd zapewne by wygrała gdyby nie popełniła tego błędu. Co do Oberhofer to w biegu indywidualnym popełniła 3 pudła na strzelnicy i zajęła wysokie 9te miejsce tracąc nieco ponad minutę do zwyciężczyni , w biegu od Brunet była prawie minute lepsza. Myślę ,że dziś jeśli popełni 1 błąd wiecej niż Brunet to pozwoli na to by ją wyprzedzić. Jeśli chcemy grać ten zakład to polecam jednak bukmachera marathonbet , tam kurs wynosi 2,82. Z tego co widzę to Oberhofer znakomicie sobie radzi w pozycji leżącej , więc tam nie powinna popełnić błędu , lecz dużo gorzej wygląda pozycja stojąca ,ale jeśli popełni tam błąd oczywiście w przeświadczeniu ,że Brunet strzeli wszystko , to nie będzie problemów by zająć miejsce wyżej na finiszu tego sprintu. Zdecydowanie jestem zwolennikiem tego ,że stawiam na zawodniczki szybsze ,lecz gorzej strzelające gdyż , strzelić może się udać ,a biegu niekoniecznie ze startu na start poprawić znacząco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Kuusamo (FIN)

Typ: H2H (Morgenstern - Stoch) : Morgenstern będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.43

Data i godzina: 30.11 17:00

Buk: Doxxbet

Analiza:

 

Niestety może być dzisiaj problem z rozegraniem zawodów. A jeśli uda się coś przeprowadzić to odbędzie się to w trudnych warunkach. Uważam, że w takich warunkach Stoch bez szczęścia do wiatru może mieć nawet problem z wejściem do 30tki, tak jak to było w Klinghental. Kamil nie jest jeszcze w optymalnej formie, myśle że w porównywalnych warunkach jest w dużo gorszej dyspozycji od Morgiego. Wczoraj zajął 10 miejsce i był zadowolony z tego miejsca. To mówi, że na razie na więcej go nie stać i dzisiaj lepiej być nie powinno.

 

Co do Morgensterna to w końcu wróciła wielka forma z przed lat. W Klingenthal skakał nieźle ale jeszcze nie była to czołówka, natomiast tutaj w treningach pokazał, że będzie faworytem do wygrywania kolejnych zawodów. Myśle, że dzisiaj także powalczy o zwycięstwo, stać go na to, a od naszego Kamila jest w tej chwili dużo mocniejszy i jeżeli tylko nie będą mieli diametralnie różnych warunków typ powienien spokojnie wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Curling ME Mężczyzn

30.11.2013

15,00

Spotkanie: Norwegia - Szwajcaria

Typ: Szwajcaria

Kurs: 3.75

Bukmacher: Bet 365

 

Dziś finałowy mecz Mistrzostw Europy w Curlingu dyscyplinie malo znanej przypominającej mó julubioby sport Bowls tylko w wersji lodowej. Krotlie przybliżenie zasad. Curling należy do zespołowych sportów precyzyjnych, podobnych do pétanque czy bocce. Jest on rozgrywany na prostokątnej tafli lodu. W rywalizacji biorą udział dwie drużyny liczące po 4 zawodników. Do gry używa się ciężkich granitowych kamieni, które są wypuszczane na lodzie w kierunku celu zwanego domem. Liczba przyznanych punktów zależy od liczby kamieni znajdujących się najbliżej środka domu. Poziom umiejętności, precyzja i złożoność wykonywanych zagrań oraz odpowiednia strategia sprawiają, że curling jest nazywany „szachami na lodzie”

Dziś wielki finał pomiedzy drużynami Szwajcarii i Norwegii. Bukmacherzy faworyzują zdecydowanie Norwegów bo to bardzo doświadczony team z wielkim graczem Thomasem Ulsrudem aktualnym wicemistrzem Olimpijskim. Tutaj Norwegowie grają bardzo dobrze już raz spotkali się ze Szwajcarami i wygrali 7-4 jednak Szwajcarzy zawalili mecz przegrywając głupio tracąc raz 3 punkty i 2 razy po 2 punkty. Moim zdaniem drużyny sa dość mocne jest to finał i wszystko może się zdarzyć a kurs mimo wszystko bardzo przesadzony przy zbliżonych umiejętnościach. Dlatego dzis stawiam na niespodziankę w finale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi Narciarskie

PS w Kussamo

10:30

Yulia Tchekaleva - Krista Lahteenmaki

Typ 1

kurs 1.62

 

Dziś w Kussamo odbędzie się trzeci bieg w tegorocznym PS. Będzie to bieg z handicapem na 10 km stylem dowolnym. Wśród bukmacherów znalazłem bardzo ciekawy pojedynek do tego biegu. A mianowicie rywalizacja pomiędzy najlepsza Rosjanką Tchekalevą a najlepszą reprezentantką gospodarzy z Kristą Lahteenmaki.

Yulia to specjalistka własne od biegu an 10 km stylem dowolnym- brązowa medalistka MS w 2013 roku. Do tego początek tego sezonu ma bardzo dobry. W Muono w zawodach testowych zajęła dwa razy drugie miejsce a już w PS na 5 km klasykiem zajęła 5 miejsce. W sprincie jej sie nie powiodło ale nie od dziś wiadomo ze z Yulii słaba sprinterka.

Krista to natomiast nadzieja Fińskich biegów. Jednak w poprzednich sezonach była bardzo nierówna, przede wszystkim jeśli chodzi o bieg na 10 km stylem dowolnym. Dużo równiej a zarazem i lepiej idzie jej Klasykiem. W stylu dowolnym nawet jak jest w formie nie zajmuje zbyt wysokich miejsc w PS. W dwóch pierwszych startach tego sezonu zajęła 14 miejsce w sprincie i 6 na 5 km jednak te biegi były stylem klasycznym.

W stylu dowolnym zdecydowaną faworytka jest Rosjanka. Mimo ze wystartuje o 5 km za Finką jestem pewien ze dziś w końcowym rezultacie będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon- Bieg pościgowy 10km - (Oestersund/SWE) 11:30

Will Ann Kristin Aafedt Flatland (NOR) finish in the top 4? (non-runner - no bet)

11:30 01/12/2013

Typ: Flatland w top 4

Kurs 2.00

Bukmacher: Bwin

 

Myślę ,że jest to całkiem niezła opcja , którą przedstawił bukmacher Bwin. Flatland dosyć niezłą przewagę sobie wyprowadziła po sprincie i nad drugą Zaitsevą , która nie powinna być najgroźniejszą rywalką dziś dla Flatland , ma 15 sekund przewagi. Trzecia Berger traci już 23 sekundy , a więc mniej więcej różnicę karnej rundy. Biegowo Ann spisała się w sprincie bardzo dobrze , uważam ,że i dziś powinno być dobrze ,a kursy na jej zwycięstwo są w mojej opinii przesadzone. Faworytką oczywiście Berger ,ale nie przekonuje mnie jednak jej strzelanie w tym sezonie, jak na razie nie pokazała tego co potrafi, więc dziś dwie norweżki powinny być na czele. Groźne też powinny być Domracheva oraz Soukalova , tracą odpowiednio 24 sekundy i 28 sekund. Straty nie takie duże , myślę ,że w tej czwórce Flatland powinna spokojnie się utrzymać i pokazać ,że jest stabilną zawodniczką , na którą Norwedzy będą mogli liczyć , podobnie jak na Berger , w czołówce znajduje się też inna norweżka Solemdal , a więc jak widać będą zdecydowanymi faworytkami w biegu sztafetowym, i tam też będę upatrywał zwycięstwa Norweżek , jednak dziś skupię się na jednej Norweżce ,a dokładniej nad Flatland. Myślę ,że dopełni formalności i stanie dziś ponownie na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Lillehamer HS100

Typ: H2H (Vassiliev - Neumayer) : Neumayer będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 2.50

Data i godzina: 7.12 17:00

Buk: Bet365

Analiza:

 

Neumayer wydaje mi się w tej rywalizacji skoczkiem lepszym. Dla potwierdzenia troche statystyk: Miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ w ostatnich sezonach:

 

2013 - Neumayer 9:22 Vassiliev

2012 - Neumayer 21:39 Vassiliev

2011 - Neumayer 22:75 Vassiliev

2010 - Neumayer 20:28 Vassiliev

 

Na skoczni Lillehamer HS 100 także lepiej wypadał Niemiec:

2012 - Neumayer 18:nq Vassiliev (odpadł w kwalifikacjach)

2011 - Neumayer 17:20 Vassiliev

 

Bukmacherzy typują jako faworyta tej pary Rosjanina sugerując się jego dobrym występem w Kuusamo i jednocześnie przeciętnymi występami Niemca na początku sezonu. Pragnę jednak zauważyć, że skocznia w Kuusamo "leży" Vassilievowi jak mało która. Przykładem chociażby ubiegły sezon. Vassiliev zajął w Kuusamo 2 miejsce i błyszczał na treningach, mimo że tydzień wcześniej właśnie w Lillehamer nie kwalifikował się do konkursu, a tydzień później u siebie w Soczi nie wchodził do drugiej serii. Myśle, że Rosjanin nie złapał formy na tydzień, tylko lubi skakać w Kuusamo.

Uważam, że podobnie może być w tym roku. Jego 8 miejsce z przed tygodnia jest jednorazowym wyskokiem, potwierdzeniem tego są bardzo słabe skoki w Klinghetnal. Przewiduje, że Rosjanin słabo wypadnie także tutaj. Okolice 30tego miejsca uważam to max na co go stać. Zresztą przygotowuje on forme na Olimpiade która odbędzie sie w Rosji ale dopiero za 2 miesiące.

 

Co do Neumayera. Na razie w tym sezonie 30 i 19 miejsce. Myśle jednak, że jego forma im bliżej Turnieju Czterech Skoczni tym bardziej będzie rosła. Już w ten weekend powinien zajmować w Norweskim Lillehamer miejsca w okolicy 15tego. Uważam, że przy równych warunkach jest zawodnikiem lepszym od Vassilieva i powinien z nim wygrać. A kurs 2.50 tylko zachęca do zagrania takiego zdarzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprint 7,5km (Hochfilzen/AUT) 10:30

Valj Semerenko-Evi Sachenbacher

10:30 06/12/2013

Typ: Sachenbacher

Kurs 2.31

Bukmacher: Betsson

 

 

Dziś za niespełna 30 minut w austriackim Hochfilzen , rozegrany zostanie sprint kobiet. Faworytkami do zwycięstwa są Domracheva oraz Berger. Ja jednak skupię się na innej parze , Sachenbacher jest dobrą biegaczką , w stójce jej ostatnio nie poszło ,a mogła być wysoko w sprincie. Semerenko za to kiepsko strzelała w pozycji leżącej, myślę ,że kursy powinny być bardziej wyrównane, gdyż to według mnie Niemiecka biegaczka kiedyś ,a teraz już biathlonistka jest faworytką w tym zdarzeniu. Jej kurs na zwycięstwo wynosi około 40 , gdzie na Ukrainkę 80 , jest to podwójne przebicie, w sprincie fakt znalazła się Evi kilka pozycji niżej niż Valj ,ale to była różnica zaledwie dwóch sekund , dziś powinno być inaczej . Niemcy kiedyś dominowali w tym sporcie ,a teraz żeby nie mieli żadnej dobrej zawodniczki? myślę ,że Sachenbacher dołączy do Henkel , która zapewne będzie za niedługo kończyć karierę, a Evi wspomoże ją trochę ,bo jak na razie to biathlon niestety kuleje po wycofaniu się Neuner ze startów. Co do pary to cóż mogę jeszcze dodać na dłuższym dystansie biegowo Evi była lepsza , lecz popełniła więcej błedow na strzelnicy. Uważam ,że jeśli dziś strzelecko będzie tak samo to biathlonistka z Niemiec powinna okazać się lepsza. Polecam za średnią stawkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi Narciarskie, PS kobiet

10:00

Justyna Kowalczyk - Marit Bjoergen

Typ :1

kurs: 1.71

 

Dzis rozpoczyna się drugi weekend Pucharu Swiata w biegach narciarskich. Na początek zaprezentują się kobiety na 10 km stylem klasycznym. Moim zdaniem faworytką tego biegu jest Justyna Kowalczyk, a największą rywalką będzie Marit Bjoergen. I własne taki pojedynek mnie dziś bardzo zaciekawił.

W pierwszym weekendzie Justyna pokazała wielka moc w sprincie i w biegu na 5 km. Niestety potwierdziły sie obawy i stylem dowolnym jest z roku na rok co raz gorzej. Ale dziś zawodniczki mają styl klasyczny. W Tym stylu Kowalczyk jest chyba najlepsza na świecie. Marit w pierwszym weekendzie Pucharu swiata zaprezentowała się dziwne. W sprince odpadła już cwiercfinale i ja nie wierzę ze jedynym powodem był brak koncentracji jak to mówiła Marit. Jednak Ci którzy myśleli ze Marit jest bez formy juz tak nie mogli mówić po dwóch kolejnych biegach. Na królewskim dystansie( 5 km stylem klasycznym) naszej Kowalczy, Marit przegrała tylko o 3 sekundy. A już w biegu z handicapem wygrała.

Podsumowując: Myślę ze w biegach stylem klasycznym Kowalczyk an poczatku sezonu będzie nie do pokonania i dziś wygra z Bjoergen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon - bieg pościgowy kobiet

11:30

Soukalova- Domracheva

typ :1

1.71

 

Dziś w biathlonowym Pucharze świata zostaną rozegranie biegi pościgowe na podstawie sprintów które odbyły się w Piątek. Różnicę po sprintach są bardzo małe wiec zaniosą się wielkie emocję. Jednak wydaje się ze Soukalova i Domracheva do walki podium już się nie włączą ze swoja stratą. Ale przy dobrym strzelaniu nie można tego wykluczyć.

Czeszka - rewelacja z początku sezonu w sprincie zajęła 23 pozycję i wystartuje minutę po Gasparin. W Piątek zanotowała dwa pudła, jednak to w biegu bardziej zawiodła. Do Nowakowskiej która miała również dwa pudła straciła ponad pół minuty w biegu.

Równiez i Domracheva w biegu nie imponowała gdyż z 4 pudłami straciła do Gasparin straciła 1.24. Więc można napisać ze w biegu pobiegła własne na poziomie Gasparin gdyż przyjmuje się ze karna runda to około 28 s. A gorzej m.in od Nowakowskiej.

Podsumowując: Nie wydaję mi się żeby dziś Domracheva nagle zaczęła strzelać bezbłędnie. Do tego do Czeszki ma juz 24 sekundy straty czyli mniej więcej jedną karna rundę. Myslę ze Soukalova dziś wygra z Domrachevą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Lillehamer HS 138

Typ: H2H (Tepes - Vassiliev) : Tepes będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.60

Data i godzina: 8.12 15:00

Buk: Unibet

Analiza:

 

Typ opieram głównie na postawie Tepesa w Lillehamer w ostatnich latach. Słoweniec zawsze na skoczni mniejszej miał problemy, skakał słabo (rok temu był 41, dwa lata temu się nawet nie zakwalifikował). Natomiast dzień później na skoczni dużej skakał już bardzo dobrze, trzymając się w czołówce we wszystkich skokach (rok temu był 7, dwa lata temu 9). Wszystko bierze się stąd że Jurij kocha latać, im większa skocznia tym lepiej, a duża skocznia w Lillehamer wyjątkowo mu pasuje. Myśle, że podobnie będzie i w tym roku. Wczoraj Tepes był 43, dzisiaj powinien spokojnie powalczyć o 10tkę. Bukmacher zdaje się o tym nie wiedzieć i sądząc po kursie przewiduje na dzisiaj dla Tepesa podobną lokatę jak wczoraj.

 

Co do Vassilieva. Nie jest on formie, zarówno tutaj jak i w Klingenthal skacze bardzo słabo. Wyjątkiem był konkurs w Kuusamo gdzie Rosjanin był w dziesiątce, ale spowodowane to było tym, że Dmitrij lubi tamtą skocznie. Patrząc lata wstecz Vassiliev na dużej skoczni w Lillehamer nigdy jakoś specjalnie rewelacyjnie nie skakał. Dlatego przewiduje, że Tepes powinien bez problemów pokonać Vassilieva. Kurs 1.6 uważam jako bardzo dobry na takie zdarzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Annency - Sztafeta 4x7,5km mężczyzn

Typ: Szwecja TOP 3

Kurs 3.00

Bukmacher: Unibet

 

Szwedzi w optymalnym składzie, w ostatnim wyścigu sztafetowym zajęli drugie miejsce , słabo zaczął Eriksson , który dał stratę Szwedom ponad minuty, jednak kolejni partnerzy wyciągneli tą sztafetę na drugie miejsce , dziś będzie zmiana w sztafecie za Erikssona, wiec nie powinno być gorzej. Głownymi faworytami są oczywiście Francuzi oraz myślę,że Niemcy powinni się liczyć , Rosjanie w dziwnym składzie podobnie Norwedzy , więc tych ekip bym nie stawiał w roli faworytów. Myślę ,że miejsce Szwedów na podium jest zupełnie w zasięgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztafeta mężczyzn 4 x 7,5 km kto wygra? Niemcy 4.50 Unibet :minus: 0,3sek było bardzo blisko

 

Jutro sztafeta mężczyzn 4 x 7,5 km. Norwegowie, którzy wygrali ostatnio jutro wystąpią w eksperymentalnym składzie, zabraknie najważniejszym ogniw czyli Bjoerndalena, Boe i Svendsena, przy takich brakach stać ich max na okolice 4-5 miejsca uważam. Faworytami są w takim razie Francuzi z Martinem Fourcadem na ostatniej zmianie, jednak ta sztafeta nie jest jakaś super mocna i spokojnie można z nimi powalczyć. Niemcy pokazują ostatnio że forma idzie zdecydowanie do góry, dziś wygrały Niemki w świetnym stylu. Widać że także w męskiej ekipie forma idzie zdecydowanie do góry. Inne ekipy mogą powalczyć max o 3 miejsce, Ruscy jeszcze dalecy od formy, Austriacy biegowo przegrają, Szwedzi tyle farta znów mieć nie będą. W walce o zwycięstwo powinny liczyć się dwa zespoły: Francja i Niemcy, żal nie spróbować tych drugich po tak wysokim kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarainen - Solemdal 1 1.55 marathon zwrot

 

Kaisa świetnie zaprezentowała się w sztafecie, forma idzie do góry. Norweżka na trasie czuła się bardzo przeciętnie tracąc biegowo do Hildebrandt, jakoś nie widzę podstaw by miała być dziś wysoko.

 

Starykh - Dzhyma 1 1.61 marathon :plus:

 

Rosjanka nie startowała w sztafecie, wcześniej forma bardzo wysoka. Dzhyma trochę ponad stan tak wysoko notowana, co pokazała choćby wczoraj w sztafecie, ale nie tylko, już wcześniej biegowo pokazała że odstaje.

 

Hildebrandt - Pałka 1 1.65 marathon :plus:

 

Niemka znakomicie spisała się w czwartek w sztafecie, od zawsze wiadomo że dobrze strzela, ale na tych trasach biegowo pokazała się z naprawdę dobrej strony. Pałka biegowo nie przekonuje i pomimo tego, że dziś na pewno będzie chciała się zrehabilitować za sztafetę i czuję że nie będzie to dziś zły występ ale z Niemką przegra.

 

Berger - Soukalova 2 2.375 marathon :plus:

 

To nie jest Tora z poprzedniego sezonu, więc nie ma co na siłę robić z niej faworytki. Soukalova w sztafecie zaprezentowała się lepiej, od początku sezonu trzyma równą, wysoką formę, warto spróbować.

 

puszczam jako single, ale nie tylko...

 

AKO: 6.49 :plus:

Stawka: 2/10

marathon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Neustadt(GER)

Typ: H2H (Piotr Żyła - Anders Bardal) : Żyła będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.95

Data i godzina: 14.12 14:00

Buk: Unibet

Analiza:

 

Polacy po dobrym starcie sezonu w Klinghetnal (Niemcy), zaliczyli znacznie mniej udany występ w konkursach w Skandynawii (Kuusaamo, Lillehammer). Po powrocie do kraju kadra trenera Kruczka trenowała w Zakopanem, gdzie korygowała błędy. Według wypowiedzi, wszystko zostało poprawione i powinno działać podobnie jak w Klingenthal. Próbke tego mieliśmy we wczorajszych treningach. Bardzo dobrze wypadał między innymi Żyła, który był wczoraj kolejno 8, 10 i 7, a jak sam przyznał w wywiadzie, dzisiaj może być jeszcze troche lepiej. Piotrek skacze w nowym kombinezonie, do którego jak się przyzwyczai to zapewni mu on dodatkowe 2,3 metry.

 

Anders Bardal prezentował w Lillehammer lepszą forme od Piotrka. Bardal był kolejno 4 i 2, a Żyła 26 i 6. To jest zapewne głównym powodem faworyzowania Norwega przez bukmacherów. Jednak jak wspomniałem Piotrek w Norwegii popełniał błędy wynikające z braków treningowych, które teraz zostały poprawione. Z kolei Norweg skakał u siebie, na skoczniach które zna dobrze i na których trenował przed zawodami by odzyskać dobrą dyspozycje. W Neustadt już tak wysokich lokat zajmować nie musi, co pokazały skoki treningowe, w których był kolejno 8 i 13, zatem odrobine gorzej od Piotrka. Mając na uwadze, że Piotrek zapowiada, że stać go dzisiaj na dodatkowe 2-3metry niż wczoraj, uważam, że ma spore szanse by wypaść lepiej od Norwega. Po takim kursie warto spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

męski sprint...

 

przede wszystkim widać że Tcherezov jest słabiutki, zastanawiałem się długo czy w bwinie zagrać przeciw niemu w parze z Birnbacherem czy Bergmanem, ale zdecydowałem się na tego drugiego, który biegł wczoraj znakomicie, a Niemiec jednak jeszcze nie wrócił do najwyższej formy

 

Tcherezov - Bergman 2 1.50 Bwin :plus:

 

uważam, że dziś wysoko powinien być Peiffer, zagrałem nawet w unibecie po 4.50 to, niestety wszystkie buki zestawiają go z tymi samymi rywalami, najlepiej uważam zagrać go z Birbacherem, tak jak pisałem dopiero wraca do formy, Peiffer katastrofy na strzelnicy nie zrobi, a biegowo jest obecnie lepszy, warto spróbować.

 

Peiffer - Birnbacher 1 1.65 marathon :plus:

 

warto tą parę puścić w dublu z:

 

Weger - Hallenbarter 1 1.571 marathon :plus:

 

nie wiem jak można zestawić taką parę, może i Weger nie osiąga wyników na miarę swoich możliwości,

ale od Hallenbartera jest o klasę lepszy.

 

AKO: 2.59 :plus:

Stawka: 3/10

marathon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Neustadt(GER)

Typ: H2H (Andreas Wellinger - Severin Freund) : Wellinger będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 2.70

Data i godzina: 15.12 14:00

Buk: Unibet

Analiza:

 

Myślę, że nie ma się co sugerować wynikami wczorajszego loteryjnego konkursu, w szczególności jeśli chodzi o Freunda i Wellingera. Wczoraj w 1 serii Wellinger miał skrajnie złe warunki(+11,9 : najgorsze w całym konkursie), w których młody Niemiec nie miał prawa sobie poradzić. Z kolei jego rodak Freund skacząć zaraz po nim miał już bardzo dobry wiatr pod narty (-8,6 : jedne z lepszych warunków w konkursie). Dlatego wczorajszymi wynikami się nie sugeruje i zaglądam do piątkowych treningów gdy warunki były bliźniaczo równe (według prognoz takie mają być także dzisiaj).

 

Wellinger nigdy na tej skoczni nie skakał, w związku z tym jego pierwszy skok był skokiem na rozpoznanie i zajął w 1 serii treningowej 26 miejsce. Freund był w tym treningu 7.

 

W następnej serii Wellinger pokazał już swój potencjał skacząć 136,5m zajmując 4 pozycje. Tyle samo skoczył Freund.

 

Jednak w serii kwalifikacyjnej młody Niemiec wypadł już lepiej od bardziej doświadczonego kolegi, skacząc 139metrów, podczas gdy Freund skoczył 3 metry krócej.

 

Co do wczorajszego dnia jeszcze podam wyniki z serii próbnej, gdyż tam obaj panowie mieli prawie identyczne warunki. Wellinger był w tej serii 4 a Freund 12.

 

Zatem jak widać Freund i Wellinger skaczą tutaj na wysokim, podobnym poziomie, a kurs na Wellingera jest bardzo mocno zawyżony i postanowiłem z tego skorzystać. Wellinger po wczorajszym konkursie ma podrażnioną ambicje i przed swoją publicznością będzie chciał pokazać, że stać go nawet o walke o podium. Freund oczywiście też jest mocny, ale liczę że tym razem wypadnie słabiej od swojego młodszego kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepszy bet na dzisiaj:

 

Peiffer - Tcherezov 1 1.52 marathon

 

wczoraj Niemiec słabo się spisał, ale myślę że to wina nart, bo biegowo wcześniej prezentował się dobrze. Tcherezov bez formy, będzie tracił biegowo sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trener Łukasz Kruczek podał skład na Engelberg czyli ostatni konkurs przed rozpoczynającym się wkrótce turniejem czterech skoczni, tak więc nasi zawodnicy mają o co walczyć. Do Szwajcarii udadzą się Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka. Stefan Hula oraz Krzysztof Miętus też nie będą próżnować i udadzą się na zwody Pucharu Kontynentalnego do Lahti choć Ci dwaj zawodnicy chyba są znacznie dalej pierwszego zespołu od reszty i ciężko będzie im kogoś wygryźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Engelberg (SUI)

Typ: H2H (Wolfgang Loitzl - Dmitri Vasilliev) : Loitzl będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.86

Data i godzina: 21.12 13:45

Buk: Bet365

Analiza:

 

Przed nami konkursy w Szwajcarskim Engelbergu. Odkąd pamiętam bardzo dobrze tutaj spisywali się Austriacy, dopisując się do listy faworytów Turnieju Czterech Skoczni. Zawsze wyjątkowo dobrze wypadał tutaj Wolfgang Loitzl i na tym opieram swój typ.

 

Rok temu Loitzl będąc w przeciętnej formie plasując się w okolicach 15 miejsca w pucharze świata i zajmujący tydzień przed zawodami w Engelbergu pozycje 32 i 13, tutaj zajął 6 i 4 miejsce.

 

Dwa lata temu Austriak bezpośrednio przed zawodami w Engelbergu był w fatalnej dyspozycji, która nie gwarantowała mu nawet awansu do drugich serii konkursu. Tutaj dwukrotnie pewnie awansował zajmując miejsca 18 i 21.

 

Trzy lata temu, bo przecitnym starcie sezonu w skandynawii (żadnego miejsca w dziesiątce) - tutaj był 3, 7 i 11.

 

Podobnych prawidłowości można szukać kolejne lata wstecz (np. w sezonie w którym Wolfgang wygrał Turniej Czterech Skoczni, na tydzień przed turniejem w Engelbergu był dwa razy na 2 pozycji). Dlatego sądze, że ta skocznia Loitzlowi wyjątkowo leży.

 

Co do Vassilieva nigdy tutaj specjalnie dobrze nie wypadał. Myśle, że w jego obecnej dyspozycji, nie ma się co spodziewać szału i w tym roku. Dodatkowo utkwiły mi w pamięci olbrzymie problemy z lądawanie Rosjanina tutaj rok temu. Myśle, że Dmitri jest obecnie w podobnej dyspozycji do Austriaka - stąd wyrównane kursy. Ale nie sądze by był w stanie na tej skoczni lepiej wypaść od Loitzla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Turniej Czterech Skoczni

Spotkanie: Obersdorf

Typ: Noriaki Kasai znajdzie się na podium

Kurs: 2.75

Data i godzina: 29.12.2013 / 15:00

Buk: Bet365

Analiza:

Na pewno bitwa o zwycięstwo odbędzie sie pomiędzy Kamilem a Gregorem Schlierenzaurem. W to wszystko wmieszać się może ... 41-letni Japończyk, wiecznie młody Noriaki Kasai. Jestem wielkim fanem tego skoczka, pokazuje niezłomność charakteru, wytrzymałość fizyczną, wszystkie cechy potrzebne sportowcowi do osiągania najwyzszych celów. Japończyk wygrał jeden z treningów w niemieckim Oberstdorfie, na którym odbędzie się jutro kolejny konkurs Puchara Świata, a zarazem rozpoczynający T C S. W kwalifikacjach zajął drugie miejsce, skacząc najdalej - 135 metrów. Wyprzedził go jedynie Norweg Anders Bardal. To co Noriaki Kasai "wyprawia" w tym sezonie przechodzi ludzkie wyobrażenie. Aktualnie zajmuję 8 lokate w klasyfikacju generalnej Pucharu Świata. I zanosi się na to, że tę pozycję poprawi, bo skacze naprawde fenomenalnie. Mając 41 lat potrafi na równie rywalizować ze skoczkami o ponad 20 lat od siebie młodszymi! Jest to godne podziwu. Noriaki Kasai znowu w światowej czołówce, mam nadzieje, że wskoczy jutro na pudło, kurs na wygranie jutrzejszych zawodów jest już w tym momencie taki sam co na zwycięstwo Kamila Stocha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: skoki narciarskie, TCS Oberstdorf

Spotkanie: zawody w Oberstdorfie

Typ: Morgenstern wygra

Kurs: 6.50

Godz: 16:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

przed nami pierwszy konkurs tegosezonowego Turnieju Czterech Skoczni. Moim faworytem do wygranej niedzielnego konkursu jest Thomas Morgenstern, który wraca do rywalizacji po odpuszczeniu konkursów w Engelbergu, co musiał uczynić po dramatycznym upadku w Titisee-Neustadt. W wyniku tego upadku Morgi doznał złamania małego palca prawej reki i licznych zadrapań na twarzy. Jednak te obrażenia nie przeszkadzają w skakaniu, a pobyt w szpitalu może wyjść mu na dobre, gdzie miał dużo czasu, aby przemyśleć swoje skoki. I chyba je przemyślał bowiem na treningach zajął 2. i 4. miejsce z mniej niż 1 punktem straty do zwycięzcy. W kwalifikacjach był dopiero 8. ale jego miejsce było spowodowane tym, że lądował na dwie nogi i otrzymał noty 16-16.5, gdyby lądował telemarkiem otrzymałby pewnie noty 19-19.5 i wygrał te kwalifikacje. Morgenstern wydaje się być w lepszej formie niż Japończycy i Schlierenzauer, a Stochowi jakoś ta skocznia nie leży, więc najpoważniejszym rywalem dla niego będzie Bardal, ale sądzę, że jego również powinien pokonać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: skoki narciarskie, TCS Ga-Pa

Spotkanie: zawody w Ga-Pa

Typ: Morgenstern zakończy na podium

Kurs: 2.50

Godz: 14:00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

przed nami drugi konkurs tegosezonowego Turnieju Czterech Skoczni. Moim faworytem do podium noworocznego konkursu jest Thomas Morgenstern, który wraca do rywalizacji po odpuszczeniu konkursów w Engelbergu, co musiał uczynić po dramatycznym upadku w Titisee-Neustadt. W wyniku tego upadku Morgi doznał złamania małego palca prawej reki i licznych zadrapań na twarzy. Jednak te obrażenia nie przeszkadzają w skakaniu, a pobyt w szpitalu może wyjść mu na dobre, gdzie miał dużo czasu, aby przemyśleć swoje skoki. Konkurs w Oberstdorfie zakończył na 5. miejscu tracąc do podium tylko 0.5 punktu, jednak gdyby konkurs rozgrywany był w równych warunkach to pewnie zajął by wyższą lokatę. W kwalifikacjach w Ga-Pa zajął właśnie 3. lokatę, więc widać, że jest w dobrej formie, a jeśli dziś będą równe warunki, a wszystko na wskazuje to powinien potwierdzić swoją wysoką dyspozycję i wskoczyć na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi Narciarskie

Tour De Ski- 4 etap- 10 km C

Godzina 15:45

Lahteenmaki- A.K.Saarinen

Typ: 1

kurs 1.57 Bet365

 

Dziś podczas Tour De Ski zostanie rozegrany jeden z dwóch biegów stylem klasycznym. To własne tym stylem obie Finki lepiej biegają. Do tej pory w tym sezonie w biegach stylem klasycznym lepiej prezentowała się młodsza Finka, wydaje się ze Aino Kaisa Saarinen zaczęła wszystko stawiać na sprint drużynowy, bo to chyba jej ostatnia szansa na medal Olimpijski. Zdecydowanie wydać po wynikach ze im bieg na więcej kilometrów tym idzie jej gorzej, dziś w biegu an 10 km spodziewam sie ze zaprezentuje się słabo , a natomiast Krista powalczy o podium. O ile sie nie mylę to w tym sezonie każdym biegu stylem klasycznym Krista była lepsza od Saarinen.

Podsumowując: Jestem pewien ze dziś lepsza będzie młodsza z Finek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Skoki Narciarskie - Turniej 4 Skoczni - Garmisch-Partenkirchen (HS 125) 01.01.2014 godz. 14:00

Wydarzenie: A. Bardal znajdzie się w TOP 6

Typ: Tak

Kurs: 1.45

Bukmacher: BetGun

 

Na dzisiaj moja propozycja z drugiego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Ga-Pa. Dotyczyć ona będzie norweskiego skoczka Andersa Bardala, który jest moim faworytem nie tylko do wygrania tego konkursu, ale również do wygrania całego turnieju. Skacze on obecnie najstabilniej z całej czołówki i miejsce w pierwszej szóstce jest chyba najrozsądniejszym typem na dzisiejszy konkurs. Już w poprzednim konkursie pokazał klasę gdzie po pierwszym niezbyt udanym skoku zajmował 5 miejsce, ale drugi bardzo dobry skok spowodował, że gdyby miał więcej szczęścia wygrałby te zawody odrabiając dużą stratę do Simona Ammana. W skokach poprzedzających zawody bardzo dobrze skakał zarówno w treningu w którym zajął 8 miejsce jak i w kwalifikacjach gdzie był szósty. Norwegowi rzadko zdarzają się w tym sezonie wpadki za które można uznać 10 miejsce w Titisee-Neustadt czy 9 w Lillehamer. Poza tymi konkursami w sześciu pozostałych w których odbyly się obydwie serie konkursowe był w pierwszej szóstce, a w czterech ostatnich konkursach był 4,3,5 i 2 we wspomnianym wcześniej konkursie w Obestdorfie. Dzisiaj nie może być inaczej jak podtrzymanie dobrej passy tego zawodnika. Zachęcam do swojego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawody: Skoki Narciarskie - Turniej 4 Skoczni - Garmisch-Partenkirchen (HS 125) 01.01.2014 godz. 14:00

Wydarzenie: Biegun - Naglic (najlepsza pozycja po 1 skoku)

Typ: 1

Kurs: 1.75

Bukmacher: Unibet

 

Juz o godzinie 14.00 rozpocznie sie noworoczny Turniej 4 Skoczni w Garmich-Partenkirchen. W 1 serii znalazlo sie pieciu Polakow. W jednej z par wystapi Krzysztof Biegun ze Slowencem Naglicem. W dzisiejszej serii probnej mistrz Uniwersjady nie skoczyl zbyt dobrze zajmujac jedno z koncowych miejsc 46 uzyskujac 119m. Jego rywal zas skoczyl metr dalej zajmujac 40 miejsce. Dla Krzysztofa Bieguna bylego lidera PS ten sezon jest niesamowity. Wygral pierwsze zawody, pozniej pojechal na Uniwersjade gdzie wywalczyl 2 zlote medale i jeden srebrny. Jak sam mowi, nie spodziewal sie ze wystapi w TCS. W pierwszym konkursie punktowal, w drugim tez ma duze szanse gdyz jego rywal nie jest zbyt wymagajacy. Biegun ma szanse jechac na Igrzyska Olimpijskie do Socci - jest na pewno jednym z kandydatow. W#szystko zalezy od jego formy, a wiec jest o co walczyc.

 

Kwalifikacje:

Biegun 131m 125.3pkt

Naglic 129m 121 pkt

 

Na treningach nieco lep[iej spisywal sie Naglic. W klasyfikacji generalnej Biegun jest na 21miejscu ze 117pkt, natomiast Naglic jest 55 majac na koncie 10pkt. Licze ze Biegun po dzisiejszym konkursie dopisze sobie kolejne punkty, gdyz jest po prostu lepszy od Slowenca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi Narciarskie Kobiet - TDS

Spotkanie: Weng-Herrmann

Typ: 1

Kurs: 1.40

Bukmacher: Bet365

godz: 10:30

 

Dziś kolejny etap TDS , tym razem Zawodniczki wystartują w Włoskim Toblach w biegu pościgowym na 15 km. Wśród oferty Bet365 znalazłem jeden bardzo ciekawy kurs ... 1.40 na Heidi Weng w pojedynku z Herrmann. Myślę ze jedynym powodem jaki może być ze ten typ nie wejdzie to to ze któraś z tych zawodniczek może zrezygnować z startu. Jednak ja liczę ze obie zawodniczki wystartują.

Jeśli chodzi o Denise Hermann to jest to czołowa sprinterka, jednak jeśli chodzi o biegi dlugie to im dłużej tym gorzej dla niej. A dziś do pokonania będzie aż 15 km. Heidi Weng to wielki talent Norweski który jednak nie prezentuje sie tak jakby Norwedzy chcieli. Weng w tym sezonie biega dość słabo, jednak dziś chyba dystans który odpowiada Jej najbardziej.

Podsumowująć: Myślę ze dziś dużo lepiej pobiegnę Weng, jakoś nie widzę Hermann dobrze dysponowanej na 15 km. W analizę pominąłem to ze Weng wystartuje 9 sekund później gdyż uważam ze to nie będzie miało żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...