Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Dyscyplina: skoki narciarskie, TCS Insbruck

Spotkanie: H2H Kraus - Schlierenzauer (kto wyżej po pierwszym skoku)

Typ: Schlierenzauer

Kurs: 1.85

Godz: 14:00

Bukmacher: Bwin

Analiza:

przed nami trzeci konkurs tegosezonowego Turnieju Czterech Skoczni. Dzisiaj zainteresował mnie kurs na H2H pomiędzy Austriakiem Gregorem Schlierenzauerem, a Niemcem Marinusem Krausem. Bardzo dziwi mnie równy kurs na obu panów, ponieważ moim zdaniem faworytem jest Gregor. Mody Kraus to zdaniem wielu jedna z rewelacji tego sezonu, ja nie do końca tak uważam bo niby w klasyfikacji Pucharu Świata zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 212 punktów, ale z tego 80 zdobył w dziwnym konkursie w Kuusamo . Poza tym jego lokaty w konkursach PŚ to 2 razy ósme miejsc, raz 11, a reszta to miejsca poza pierwsza piętnastką, a w Ga-Pa nawet nie zakwalifikował się do drugiej serii. Jego rywalem jest geniusz skoków, żywa legenda tej dyscypliny Schlierenzauer. Choć w tym sezonie jest bez formy i wszyscy o tym wiedzą to i tak odniósł dwa pucharowe zwycięstwa i nawet bez formy u siebie w Insbrucku powinien wypaść lepiej niż Kraus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: TCS - Insbruck (AUT)

Typ: H2H (Anders Fannemel - Peter Prevc) : Prevc będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.98

Data i godzina: 4-01-2014 14:00

Buk: Betsson

Analiza:

 

Prevc złapał bardzo dobrą formę na turniej czterech skoczni. Zaczął od podium w Obersdorfie. W Ga-Pa było słabiej, ale w Insbrucku powinien spisywać się równie dobrze jak w Obersdorfie. Dlaczego? Ponieważ skocznia w Insbrucku należy do ulubionych skoczni Słoweńca, o czym podkreśla w wywiadzie i co ma swoje odzwierciedlenie w wynikach - Peter w ostatnich 3 latach zajmował tutaj najwyższą lokatę ze wszystkich czterech występów w austriacko-niemieckim turnieju. Wczoraj w loteryjnych treningach i kwalifikacjach Prevc także pokazywał, że forma cały czas jest. Na uwagę zasługuje 10 pozycja w kwalifikacjach w których dostał bonifikate +13pkt. Większość skoczków z czołówki w tych warunkach zajęła by miejsce pod koniec stawki (np. Takechi 46pozycja wiatr: +9.3 , Kasai 28pozycja wiatr: +7.7).

 

Co do Fannemela, oczywiście również wysoka forma na turniej, jednak niestabilna. W Ga-Pa był wysoko, ale w Obersdorfie nie zakwalifikował się do konkursu! Tutaj skakał dobrze i wygrał kwalifikacje, co pokazuje, że będzie dzisiaj pewnie mocny, ale w równych warunkach moim zdaniem słabszy od Prevca. Dodatkowo jest możliwa następująca sytuacja : Norweg skacze w parze z Morgensternem, który jest w takiej formie, że pokonać go Fannemel moim zdaniem nie ma szans. Zakładając możliwość loteryjnego konkursu, co jest zresztą prognozowane, końcówka może skakać przy innych warunkach, niż większość stawki. Jeśli by to wyglądało tak, że przez większość konkursu wiatr będzie pod narty, lub delikatny w plecy, a końcówka będzie miała większe dodatnie bonifikaty, jest możliwe, że Fannemel przegrywając z Morgim, może nawet nie załapać się do piątki Lucky Looser-ów, przez co nie zobaczymy go w 2 serii. Jest to możliwe, zarówno dzięki wspomnianych trudnych warunkach jak i dużej ilości potencjalnych Lucky Looser-ów, gdyż niektóre pary są dzisiaj bardzo wyrównane i mocne (Wellinger-Hayboeck, Matura-Wank, Kasai-Koivuranta, Ahonen-Kofler, Freitag - Velta, Ziobro-Murańka, Fettner - Jacobsen, Takeuchi - Bardal, Kranjec - Loitzl, Ammann - Diethart) -> wystarczy, że 5 par z wymienionych trafi lekko lepsze warunki niż ostatnia para i Fannemel może mieć problem. Prevc takiej sytuacji się obawiać nie powinien, gdyż skacząc w parze z Lamy-Chapuis, nawet gdy dostanie warunki gorsze niż w kwalifikacjach, nie powinien mieć najmniejszych problemów z Francuzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon, Bieg masowy, 12:45

Svendsen- M.Fourcade

Typ:2

kurs:2.10

Bet365

 

Dziś przed nami pierwszy bieg masowy w tym sezonie. Po wcześniejszych biegach w Oberhowie zdecydowanymi faworytami są : Svendsen, Bjoerndalen i Fourcade. JA myślę ze wygra ktos z dwójki Bjoerndalen, Fourcade. Svendsen ostatnio poprawił sie na strzelnicy ale dalej nie ma biegu w którym by nie spudlował. A to dziś może mieć decydujący wpływ. M.Fourcade także w tym sezonie na strzelnicy słabo sobie radzi ale znakomicie biega. Myślę ze dzis powinien Fourcade wygrać Svendsenem, E.H. Svendsen dawno nie miał weekendu w którym wszystkie trzy biegi mu by wyszły dobrze, więc ja spodziewam się ze dziś będzie miał ten gorszy dzień. Przy dobrych warunkach na strzelnicy każe pudło może kosztować wiele a jak wiemy Svendsen nie pamięta już kiedy ostatni raz wszystko trafił.

Podsumowując: Przy równych warunkach an strzelnicy nie widze szans by Svendsen wygrał z Fourcade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki, Bischofshofen(AUT)

Spotkanie: Turniej Czterech Skoczni

Typ: Thomas Morgenstern wygra zawody

Kurs: 2.75

Data i godzina: 6-01-2014 16:00

Bukmacher: Bwin

 

Moim zdaniem w tej chwili Morgenstern jest skoczkiem w najlepszej formie. Pokazywał to w Insbrucku wygrywając kolejne serie treningowe, a w konkursie mimo tragicznych warunków w jakich go puszczono, w których nie jeden skoczek z czołówki by nie wszedł do 2 serii, Morgi zajął przyzwoite jak na takie warunki 8 miejsce. W poprzednich zawodach TCS Morgi także pokazywał świetną dyspozycje. We wczorajszych treningach Morgi był dwukrotnie najlepszy. Dodam jeszcze, że na tej skoczni Thomas zawsze zajmował bardzo dobre lokaty, łącznie ze zwycięstwami i kilkakrotnymi miejscami na podium. Myślę, że czas pecha Austriaka się w końcu skończy i po upadku w Neustadt znowu wygra.

 

Do najgroźniejszych rywali Morgiego należą zapewne Diethart i Ammann. Jednak oboje w ostatnich 2-3 dniach prezentują się słabiej od Morgiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki, Bischofshofen(AUT)

Spotkanie: Turniej Czterech Skoczni

Typ: Thomas Morgenstern będzie liderem po 1. serii

Kurs: 2.75

Data i godzina: 16:00

Bukmacher: Bet365

przed nami decydujący konkurs Turnieju Czterech Skoczni, czyli zawody w Bischofshofen, faworytem tych zawodów jest Thomas Morgenstern. Austriak w ostatnim czasie prezentuje się znakomicie wygrywając seryjnie serie treningowe. Do prowadzącego w klasyfikacji TCS Dietharta traci obecnie 15.4 punktu, więc ma jeszcze iluzoryczne szanse na zwycięstwo w całym turnieju, ale dziś musiałby wygrać konkurs, a mało tego oddać dwa fantastyczne skoki. Wydaje mi się, że w obecnie formie Morgi przy szczęśliwym zbiegu okoliczności jest w stanie odrobić tę stratę. Dlatego uważam, że Morgi włoży całe swoje siły w te dwa konkursowe skoki i będzie prowadził zarówno po pierwszym jak i drugim skoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki, Bischofshofen(AUT)

Spotkanie: Turniej Czterech Skoczni

Typ: Simonn Ammann zakończy zawody na podium

Kurs: 2.05

Data i godzina: 16:00

Bukmacher: Unibet

 

Ammann to stary lis, ma bardzo dobrą psychikę i nie wierzę, aby nie wiedział co robi opuszczając treningi i kwalifikacje. TCS to turniej bardzo trudny, aby skakać na równym poziomie. Sporo stresu, wiele skoków w małym odstępstwie czasu. Ammann dobrze do tego podchodzi i nie męczy sie na treningach i kwalach tylko spokojnie przygotowuje się do turnieju głównego. Dla niego jeszcze niec nie jest stracone, ma ok 9 pkt straty do Dietharta, który jest młody, niedoświadczony i może się dzisiaj splaić, mimo, że jest w dobrej formie, ale to dalej nieukształtowany zawodnik i nie wiadomo jak u niego z psychika. WIęc Ammann ma zdecydowanie o co grać. Mnie cięgle chodzi po głowie fakt odpuszczania kwalifikacji. Odpowiedź nasuwa sie sama. Simon jest pewny siebie i wie, że z kim nie będzie skakał to i tak będzie w czubie. Forma jest co pokazuje na tym turnieju, powinien być wypoczęty i odpowiednio skoncentrowany. O jego psychikę się nie boję, bo gościu,który 4 razy zgrania złoto na olimpiadzie, musi być silny psychicznie. Rywalem do podium na pewno jest MOrgi, Diethart, tak jak pisałem może nie wytrzymac psychinie i może zawalić przynajmniej jeden skok. Stoch w wybornej formie nie jest, ale ma szansę na podium, jednak Ammanna cięzko bedzie mu przeskoczyć. Schlierenzauer pod forma delikatnie, reszta jak Prevc, Jackobsen czy Kasai nie jest tak mocna, aby tutaj przeskoczyć pewnego siebie i będącego w dobrej formie Ammanna. Biorac po uwagę fakt, że np w Bet365 ten zakład jest po 1.90 a w Betssonie po 1.75, kurs 2.05 wydaje się być bardzo atrakcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon bieg indywidualny kobiet na 15 km

Spotkanie: Head-to-Head Pałka - Brunet

Typ: Pałka

Kurs: 2.90

Godz: 14:15 10/01/2014

Bukmacher: Betsafe

analiza:

W dzisiejszych zawodach rozgrywanych w niemieckim Ruhlpolding stawiam na dobry wynik naszej Krysi Pałki. Krystyna niejednokrotnie pokazywała, że na tym dystansie 15km (gdzie mamy 4 strzelania) czuje się bardzo dobrze. Po wynikach w ostatnich tygodniach widać, że jej forma rośnie przed IO w Soczi. Jeśli chodzi o Brunet to jest ona w tym sezonie cieniem swojej wybornej formy z ostatnich sezonów. Widać u niej kompletny brak formy biegowej a i ze strzelaniem nie jest tak dobrze jak w latach ubiegłych. Kurs zawyżony ze względu na nazwisko Brunet. Moim zdaniem to jest dośc spore value na Pałkę. Jeśli Polka poradzi sobie z głową na strzelnicy to o końcowy dobry wynik Krysi możemy być spokojni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki, Tauplitz/Bad Mitterndorf

Spotkanie: H2H Peter Prevc - Simon Amman

Typ: 2

Kurs: 1.95

godzina: 14:00

Bukmacher: Bwin

przed nami pierwsze w tym sezonie zawody w lotach narciarskich, w austriackim Bad Mitterndorf, czyli gratka dla wszystkich specjalistów od skoczni mamucich. Do dzisiejszego pojedynku wybrałem dwóch zawodników, którzy niewątpliwie takimi specjalistami są, czyli Słoweńca Petera Prevca i Szwajcara Simona Ammana. Obaj panowie są obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, o czym mogą świadczyć miejsca jakie zajęli w klasyfikacji generalnej zakończonego ostatnio TCS, Amman 3. a Prevc 4. Na treningach przed dzisiejszymi zawodami i w kwalifikacjach skakali bardzo podobnie, a Prevc wyglądał nawet lepiej. Mimo wszystko dzisaj stawiam na Ammana, który zazwyczaj skoki treningowe traktuje bardzo luźno, natomiast w konkursie skacze tak jak przystało na czterokrotnego Mistrza Olimpijskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Kobiet

18.01.2014

11.45

Spotkanie: Bieg Pościgowy 10 km

Typ: Zwycięzca - Daria Domracheva

Kurs: 3.50

Buk: Bet-at-home

Godz. 11.45

 

Dziś zdecydowłlem się postawić w bardzo loteryjnej dyscyplinie jaką jest Biathlon na Darię ,która jest w niesamowitej formie biegowej. Dużo gorzej idzie jej strzelanie. Wiadomo że w biegu pościgowym trzeba strzelać 4 razy. Jednak Białorusinka w biegu jest niesamowita. W sprincie mimo dwóch pudeł zajęła trzecie miejsce tracąc zaledwie 10 sekund do zwyciężczyni Bescond. Natomiast faworyzowana dzisiaj Berger mimo jednego pudła przegrała 2 sekundy.Wedlug mnie dziś będą się liczyć Berger oraz domracheva w walce o zwycięstwo jednak biegowo Białorusinka bije na głowe Berger która może trochę lepiej spisuje się na strzelnicy. Dla Domrachevej dziś pogoda bardzo dobra prawie bezwietrznie czyli strzelanie powinno być łatwiejsze dlatego jeżeli strzelanie będzie na przyzwoitym poziomie biegowo nikt Białorusińce nie dorówna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakopane

19.01.2014 14:00

 

TOP 3 Andreas Wellinger

 

Dlaczego ?

 

Niemiec jest w wymienitej formie o czym swiadcza wczorajsze skoki w druzynowce , a takze kwale do turnieju , czy tez seria probna :)

 

kurs z rzedu 2.25 uwazam za duzo za wysoki , autryjacy bez formy , stoch takze, jedynie prevc i nieoczekiwanie damjan skacza na poziomie , czarnym koniem moze byc dawid kubacki

 

Ktorego proponuje do zwyciestwa a kurs wynosi 18.00 w Bet365 wczoraj w druzynowce indywidualnie najlepszy wynik :)

 

 

Moje typy

Wellinger top 3 Bet365 2.25 7/10

Kubacki wygra Bet365 18.00 1/10

 

pozdrawiam :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoki Narciarskie , Pś w Willingen

16:00

Typ: Kasai - Kranjec

typ: 2

kurs:1.66 Bet365

 

Dziś zostanie rozegrany pierwszy konkurs ostatniego weekendu przed IO. Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy Noriaki Kasai a Robertem Kranjcem. Noriaki Kasai to prawdziwy fenomen światowych skoków. W tym roku wygrał zawody PS w Kulm a tym samym został najstarszym zwycięzca PS w historii. Robert Kranjec to także już bardzo doświadczony zawodnik, przez wszystkie lata swojej kariery kojarzył się jako wspaniały lotnik który jednak na innych skoczniach już nie nalegał to czołówki światowej. Robert jest bardzo nierównym zawodnikiem i na średnich skoczniach potrafi zając miejsce w 5 by następnego dnia odpaść w pierwszej serii. Podczas wczorajszych skoków Kranjec pokazał ze w tej chwili jego forma jest bardzo dobra i oddawał dobre skoki, jednak jeszcze lepiej skakał Noriaki Kasai. I to własne ja stawiam ze dziś lepszy będzie Noriaki, wczoraj we wszystkich 3 skokach był bardzo wysoko.

Podsumowując: Lepszy sędzię Noriaki Kasai!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XXII Zimowe Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Soczi (Rosja) są i będą bardzo kontrowersyjnie (nie tylko jeżeli chodzi o sferę sportową)

 

Impreza zaczyna się od 7.02 kończy 23.02

 

Dlatego z racji tego, że to już niedługo postanowiłem rozpocząć dyskusję związaną z tym Olimpiadą, która jest dużo mniej popularna niż letnia jednak ma wielu wiernych kibiców.

 

Ja osobiście na sam początek tego wydarzenia sportowego postanowiłem zaproponować typ:

 

Ilość medali reprezentacji Polski: over 3,5 medali

Kurs: 1,65

Buk: Betsafe

Analiza: Według mnie nasza reprezentacja wystawiała bardzo silną reprezentację oraz najliczniejszą w historii. Jednak wiadomo nie liczy się ilość, a jakość- a w tym przypadku jest tutaj już trochę gorzej. Mianowicie jak każdy wie największe szanse medalowe mają: skoczkowie, którzy w tym sezonie skaczą bardzo dobrze oraz Kamil obecnie jest liderem Pucharu Świata, wypracowując bardzo dobrą formę, wraz z drużyną (racjonalnie uważam, że 2 medale skoczkowie zdobędą), Justyna Kowalczyk każdy wie na co ja stać (uważa, że zdobędzie 2 medale biorąc pod uwagę jej kontuzję) i w tym przypadku over się pokrywa. Jednak jeszcze łyżwiarze bardzo dobrze się ostatnio spisują, którzy powinni zdobyć przynajmniej 1 medal oraz dodając do tego biathlon, w którym może jakaś nasza biathlonistka coś zdobędzie (np. Krystyna Pałka). Zawsze jeszcze jakaś niespodziewana osoba, niestawiana w roli medalisty powinna coś zdobyć.

Fachowcy na czele z A. Tajnerem oraz ministrem sportu twierdzą, że Polacy zdobędą min. 10 medali tak więc ten typ to tylko kamień milowy w planach reprezentacji Polski na ten "turniej"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie po takim słabym kursie nie warto grac...kto ma te medale robić? tylko chyba Stoch bardziej w niego uderzać...drużyna skoczków...hm wszystko sie może zdarzyć, ale Słowenia, Niemcy poza zasięgiem w równych warunkach- jest Austria i Japonia.Kowalczyk oj będzie bardzo ciężko nawet na swoim korony dystansie jakie niespodzianki moze panczeny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest sport i wszystko się może zdarzyć, jednak 4 medale nawet 4 brązowe to są spokojnie w zasięgu. Stoch uważam, że indywidualnie zdobędzie przynajmniej 1 medal- raczej się każdy zgodzi, że po tej przerwie po konkursie w Zakopanem i odpuszczeniu konkursów w Japonii jest w mega formie. Drużynowo według mnie będą liczyły się 4 reprezentację: Polska, Niemcy, Słowenia i zawsze mocna Austria. Każda z tych drużyn według mnie może zając miejsca od 1 do 4. Dlatego medal w drużynie jest bardzo prawdopodobny, oraz Justyna Kowalczyk 10 km Klasykiem według mnie duże prawdopodobieństwo medalu (nawet z tą stopa)- Justyna jest zbyt mocną zawodniczką żeby nie przywiozła z imprezy, do której każdy przygotowuje się cały sezon przynajmniej jednego medalu. Więc 3 medale według mnie są niemalże pewne- i teraz zostaje ten ostatni medal.

Czy reszta ekipy zdobędzie 1 medal?

Uważam, że TAK- Jak wspomniałeś Panczeny mają dużą szansę, biathlonistki mają dużą szansę (jeżeli będą dobrze strzelały) oraz według mnie duże szanse ma również Karolina Riemen-Żerebecka, która startuje w skicrossie, według mnie jest bardzo mocna (biorąc pod uwagę, że obecnie do jej sztabu dołączył mąż, który według niej i całej ekipy jest świetnym serwis man-em).

 

Dla mnie typ bardzo pewnym i warty takiego kursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawie wygląda również Typ, który przygotowała Fortuna na Zimową Olimpiadę, a mianowicie:

 

Dyscyplina: Specjalne | ZIO-kto zdobędzie więcej medali (liczy się ogólna liczba zdobytych medali, łącznie z konkurencjami drużynowymi)

Spotkanie: J.Kowalczyk-K.Stoch

Typ: 2

Kurs: 4

Buk: Fortuna

Analiza: Analiza napisana wyżej- Kamil Stoch realnie ma szanse na 3 medale, J. Kowalczyk według mnie ma szanse na 2 medale (a racjonalnie na 1)- dodając do tego jej kontuzję oraz nie najwyższą formę. Dlatego typ wygląda bardzo ciekawie. Kamil w tym sezonie w rewelacyjnej formie (2 ostatnie zwycięstwa oraz miano Lidera PŚ).

 

Według mnie:

J. Kowalczyk 1 medal

K. Stoch 2 medale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed TCS Stoch też był faworytem, a zawalił pierwszy konkurs. Teraz zmiażdżył rywali w Willingen i znów wszyscy stawiają go jako faworyta, a wiadomo, że taka pozycja jest nie na rękę każdemu zawodnikowi. Sprytnie, eksperci i inne ekipy wskazują na Kamila, bo wiedzą, że Polak nie zawsze dobrze radzi sobie w takiej sytuacji. Jak dla mnie jeden medal powinien być, w którymś z konkursów ma obowiązek wylądować na podium ;). W drużynówce różnie może być. Trzeba zaznaczyć, że nasi skaczą dobrze, ale nie bardzo dobrze. Nie biorąc pod uwagę Stocha, to od pewnego czasu głównie plasują się na miejscach 15-30. No i nie do końca dobrze radzą sobie w trudnych warunkach. Kowalczyk jeden medal zdobędzie, jak można poczytać opinie w necie, na więcej trudno liczyć. Tak jak piszecie to jest sport i zdarzyć się może wszystko, ten over 3,5 może być, tylko ten kurs jakby był trochę lepszy ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi narciarskie K.

Spotkanie: ZIO laczony 7.5km klas.+7.5km dow.-kl.konc.

Typ: Bjoergen M. V (wygra)

Kurs: 1,4

Data, godz.: 08.02.2014, godz. 11.00

Buk: Fortuna

Analiza: Rozpoczynają się dziś już pełną parą zimowe IO, na samym początku proponuję zerknięcie na Biegi narciarskie Kobiet, które w naszym kraju są zaraz po skokach narciarskich bardzo popularną dyscypliną- zwłaszcza w konkurencjach kobiet. Nikogo to pewnie nie dziwi sport ten wypromowała Justyna Kowalczyk, która w ostatnim czasie rywalizuje właśnie z Marit Bjoergen o miano najlepszej zawodniczki. Marit w klasyfikacjach końcowych Pucharu Świata w biegach w ostatnich sezonach przegrywała z J. Kowalczyk, ale to tylko i wyłącznie dlatego, że odpuszczała starty i przygotowywała się do najważniejszych imprez danego sezonu (Mistrzostwa Świata, IO)- tak samo uważam było teraz odpuściła Tour De Ski, aby jak najlepiej przygotować się do IO (podobnie jak Kowalczyk- tylko Justyna odpuściła z innego powodu, ale to w tym momencie już jest mało ważne).

Już przed rozpoczęciem IO głośno się mówiło, że Marit przyjeżdża do Soczi do 6 medali- dużo ekspertów mówiło, że po 6 złotych, ale wcale mnie to nie dziwi- forma na pewno jest, doświadczenie oraz chęć wygranej również. Dlatego uważam, że 6 medali jest w jej zasięgu, ale czy 6 złotych- to już trudno przewidzieć (jakiś czynnik losowy może wypaść- upadek, itp.). Podobnie mówiono w Pekinie w 2008 roku ich Michael Phelps jedzie do Pekinu po 8 złotych medali i summarum udało mu się to spełnić (nie było łatwo, choćby w drużynie). Uważam, że Marit jest w stanie zdobyć 6 złotych medali, ale pierwszym krokiem do tego sukcesu będzie Bieg łączony 7.5km klas.+7.5km dow. Bjoergen musi tę konkurencję wygrać, aby dobrze wejść w Olimpiadę i podbudować się- zawsze jest najgorzej stawiać pierwsze kroki, ale wybitni zawodnicy potrafią to robić. Fakt faktem, że ten dystans bardzo leży Marit , ponieważ bardzo dobrze jeździ klasykiem oraz oczywiście stylem dowolnym.

Ja osobiście zagram ten typ, żeby lepiej oglądało IO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi narciarskie, ZIO laczony 7.5km klas.+7.5km dow

Spotkanie: Lahteenmaki vs Kylloenen

Typ: 1

Kurs: 1,74

Data: 08.02.2014, godz. 11.00

Buk: Betsson

Analiza:

 

Już dzisiaj zostaną rozdane pierwsze medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbywają się w Sochi. O 11 godzinie ruszy bieg łączony kobiet 7,5km klasykiem + 7,5km dowolnym. O faworytach nie ma co pisać, bo sprawa medali powinna rozstrzygnąć się między 3-4 Norweżkami oraz Kalla. Jednak ja typuje fińską pare bo Kriste Lahteenmaki z Anna Kylloenen. Ta pierwsza zdecydowanie jest bardziej doświadczona, forma szykowała na pewno pod IO i dzisiaj powinna powalczyć, może i o TOP10. Przed rokiem na MŚ w tym biegu Krista zajęła 8 miejsce, podczas gdy jej rywalka była dopiero 17, a różnica między obiema biegaczkami wynosiła dokładnie minutę. To bardzo dużo i czy w rok Anna zrobiła takie postępy? Nie wydaje mi się, jeżeli w klasyku jeszcze Kyllonen może i jest lepsza ( ale także nie zawsze ) to już jednak w dowolnym sporo ustępuje Lahteenmaki. Z resztą rok temu nawet w dowolnym na 10km na MŚ nawet nie biegła, bo została zastąpiona, a Krista przecież biega nawet sprinty i jest wystawiana na zmianę w stylu dowolnym. Minusem dla Kyllonen jest właśnie, że to ten styl kończy dzisiejszy bieg i dlatego m.in też traci Kowalczyk, bo jednak nie sądzę, aby było takie tempo co rozerwie całkowicie stawkę stylem klasycznym, a w dowolnym nie da się ukryć, że Norweżki swój rytm narzucą i tylko najlepsze wytrzymają. Do tego jak pisałem wcześniej doświadczenie też powinno odegrać tutaj wielką rolę. Moim zdaniem Kyllonen nie zmieści się nawet w TOP15, podczas gdy Krista powalczy o TOP10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Soczi

Spotkanie: Prevc - Kasai

Typ: Prevc

Kurs: 1.60

Godz: 17:30

Bukmacher: Bet365

Analiza:

 

Już dziś wielkie emocje związane z konkursem olimpijskim na małej skoczni. Bet365 wystawia min. parę Prevc - Kasai czyli vice-lidera z trzecim w klasyfikacji PŚ. Minimalnym faworytem wg bukmachera jest Słoweniec, ale moim zdaniem jest dość wyraźnie mocniejszy, dlatego ten kurs jest dla mnie kuszący. W kwalifikacjach Prevc skoczył 101.5m i z czołowej dziesiątki dalej skoczyli tylko Schlierenzauer i Freund. Noriaki lądował na 98.5 metrze. W serii próbnej przed kwalifikacjami lepiej wypadł Japończyk, który skoczył cztery metry dalej, ale obaj nie zachwycili.. W piątkowych trzech seriach skoki odpuścił Kasai a Prevc skakał dobrze w okolicach 100 metra. Zawodnicy podkreślają specyfikę tej skoczni, że trzeba ją poznać i wyczuć - tutaj przykład Stocha, która pierwsze skoki słabe miał a 12 godzin później skakał najlepiej. Stąd oszczędzanie się Japończyka jest ryzykowne mimo dużego doświadczenia. Mimo dobrych występów w tym sezonie uważam, że Prevc jest wyraźnie mocniejszy i powalczy o medale a Kasai znajdzie się w drugiej dziesiątce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukkaz

Dyscyplina: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 – Skoki narciarskie mężczyzn – HS106

Spotkanie: TOP3

Typ: Kamil Stoch

Kurs: 1,75

Buk: NordicBet

Data i godzina: 09.02.14 18:30

Stawka: 8/10

 

Dziś o godz. 18:30 na normalniej skoczni w Krasnaja Polanie zostanie rozegrany olimpijski konkurs w skokach narciarskich mężczyzn. Kandydatów do medali jest kilkunastu jednak ja, jak również miliony Polaków, wierze w dobry występ lidera Pucharu Świata Kamila Stocha.

 

Kamil wygrał dwie piątkowe serie treningowe przed konkursem, w kwalifikacjach oddał spokojny skok na odległość 100m zaznaczony dokładnym telemarkiem. Warto zauważyć fakt, iż Nasz Mistrz skakał w niekorzystnych warunkach oraz że jako faworyt do zwycięstwa nie musiał nic nikomu udowadniać. Przed konkursem olimpijskim Stoch dwukrotnie zwyciężył w zawodach Pucharu Świata w Willingen. Polak oddał cztery pewne, dalekie skoki i wygrał zawody w Niemczech tuż przed najważniejszym konkursem w sezonie. Jako lider Pucharu Świata jest upatrywany w roli faworyta do zwycięstwa.

 

Kto może zagrozić Stochowi. Zacznę od Petera Prevca, który jest wiceliderem PŚ a w kwalifikacjach oddał skok o 1,5 m dalszy od Kamila. Słoweniec dwukrotnie przegrał z Polakiem w Willingen, w tych zawodach ma jednak fantastyczną okazję zrewanżować się swojemu rywalowi. Sensacyjne trzecie miejsce w Pucharze Świata zajmuje Noriaki Kasai. Samuraj przeżywa swoją drugą młodość, od kilku tygodni możemy oglądać fantastyczne skoki Japończyka, które świadczą o jego wysokiej dyspozycji. W kwalifikacjach osiągnął wynik 98,5m. Warto również obserwować poczynania Severina Freunda, który w Willingen był tuż za Stochem a w kwalifikacjach oddał skok na odległość 104 metów.

 

Wielka niewiadomą były występy Andersa Bardala oraz Gregora Schlirenzauera. Norwegowie postanowili odpuścić sobie PŚ i trenowali we własnym gronie, Austriak natomiast do Igrzysk przygotowywał się w Dubaju. Obaj w kwalifikacjach potwierdzili, ze są w wielkiej formie. Bardal oddał skok na odległość 98,5 metra, „Schliri” wylądował na 104 metrze.

 

Kto jeszcze może zagrozić Stochowi w walce o medal? Jest kilku zawodników, który mogą namieszać w stawce. Wellinger, Hayboeck, Wank, Shimizu a może Ammann, który na Igrzyskach zawsze jest groźny.

 

Polak będzie skakał z czołówką, bowiem jest liderem Pucharu Świata. Warunki będzie miał bardzo zbliżone do faworytów więc zadecydują forma i umiejętności. Dyspozycja Kamila Stocha jest niebywała dlatego też stawiam na medal dla Polaka w dzisiejszych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie, Soczi, godz. 18:30

Spotkanie: Kto wygra konkurs na normalnej skoczni (HS106)?

Typ: Kamil Stoch

Kurs: 4,0

Buk: Unibet

 

 

 

Analiza:

 

Już o 18:30 polskiego czasu rozpocznie się konkurs skoków na normalnej skoczni (HS106). Upatrujemy dzisiaj medalu za sprawą Kamila Stocha. Lider Pucharu Świata jest w świetnej formie. Wygrał pewnie dwa konkursy w Willingen tuż przed startami na Igrzyskach Olimpijskich. W Soczi natomiast na początku nie skakał za dobrze, miejsca dopiero w drugiej i trzeciej dziesiątce. Jednak z każdym skokiem było co raz lepiej. W piątek Stoch wygrał dwa z trzech treningów. W serii próbnej przed kwalifikacjami zajął wysokie 5 miejsce, natomiast w kwalifikacjach w złych warunkach osiągnął bardzo dobrą odległość 100 metrów z bardzo pewnym telemarkiem. Jak wiemy jest to normalna skocznia, a różnice pomiędzy zawodnikami będą bardzo niewielkie. Bardzo ważne będą noty za styl, a do najlepszych stylistów bez wątpienia należy Stoch. Pięknie lata w powietrzu bez zbędnych ruchów a do tego ładnie i pewnie ląduje telemarkiem. Na każdych zawodach dostaje bardzo wysokie oceny w granicach 19-19.5 a były taki konkurs że pojawiały się nawet 20. Warto dodać że Stoch jest bardzo mocny psychicznie. Współpraca z psychologiem układa się znakomicie. Również na psychikę wpłynął fajt że do dziecka rozmawiał z ojcem który jest psychologiem. Teraz powiem trochę o najgroźniejszych rywalach Kamila. Bez wątpienia jest nim Hayboeck, który świetnie spisuje się od pierwszych treningów. Wygrał jedną serię treningową w czwartek,a a dwóch pozostałych był drugi. W piątek nie skakał. A w sobotę wygrał serię próbną i kwalifikacje. Widać że jest w formie i pasuje mu ta skocznia. Jednak nie jest takim stylistą jak Stoch. Do tego jest to zawodnik który odnosił sukcesy tylko w juniorach. W PŚ tylko raz stanął na podium (3 miejsce). Uważam że nie jest gotowy na walkę w tak wielkiej imprezie jak IO pod względem psychiki. Uważam że jeśli będzie w czołówce po pierwszym skoku nie wytrzyma presji i spadnie dalej. Jest jeszcze mało doświadczony, a są to jego pierwsze IO. Kolejnym groźnym zawodnikiem będzie wicelider PŚ - Prevc. Bardzo ładnie skacze stylowo. W Soczi jednak jakoś nie błyszczy, skacze dość solidnie ale za każdym razem trochę gorzej od Stocha. Również nie jest mocny psychicznie. Chociażby podczas jednego z konkursów w Willingen gdzie prowadził po pierwszej serii, jednak nie wytrzymał presji, zepsuł skok i spadł zdecydowanie dalej.Kolejnymi groźnymi będą Schlirenzauer i Freund którzy w kwalifikacjach oddali skoki na 104 metr. Ten pierwszy nie skakał w Willingen i widać dobre efekty. Jednak w ostatnich seriach treningowych ulegał Stochowi, a w serii próbnej wygrał 0,1 Pomiędzy Stochem a Schlirim zadecydują noty. Z kolei Freund pokazał się świetnie w kwalifikacjach oraz dobrze w treningach. W Willingen dwa razy był tuz za Stochem także jest w bardzo dobrej dyspozycji. Jest trochę gorszym stylistą niż Stoch uważam zatem że pomiędzy Kamilem a Freundem zadecydują noty na korzyść Polaka. Myślę że reszta zawodników trochę odstanie od tych wymienionych przeze mnie. Kasai skacze bardzo dobrze jednak myślę że trochę zabraknie. Wellinger i Diethart zbierają doświadczenie i nie wytrzymają presji. Bardal długo nie skakał i nie jest fazie startowej. Kranjec doznał urazu i dzisiaj prawdopodobnie nie wystąpi. Nieobliczalny jest Ammann, jednak ostatnio nie pokazuje się z najlepszej strony, skacze solidnie ale bez rewelacji. Myślę że nie zdobędzie po raz piąty złotego medalu IO. Patrząc na to wszystko stawiam dzisiaj na Kamila. Najgroźniejszymi rywalami Polak będą Schliri, Freund i tutaj zadecydują noty za styl gdzie Stoch moim zdaniem wygląda lepiej. Jeśli wytrzymają presję to może powalczą jeszcze Hayboeck i Prevc jednak szczerze w to wątpię. Także jeśli tylko warunki będą równe i sprawiedliwe dla wszystkich wygra dzisiaj Kamil Stoch który jest ostatnio w świetnej formie i być może będzie to taka ostatnia szansa. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:

Skoki narciarskie, Soczi, godz. 18:30

Spotkanie:Severin Freund - Andreas Bardal H2H

Typ: Severin Freund

Kurs: 1.565

Buk: Pinnacle

 

Analiza:

 

O 18.30 na średniej skoczni o punkcie konstrukcyjnym 106m odbędzie się turniej Olimpijski w Soczi gdzie walka szykuje się o złoto na całego. W wybitnej formie jest min. nasz Kamil Stoch. Ja jednak skupię się na pojedynku Niemiecko- Norweskim. Bardal przeżywa kryzys i widać, że nie ma błysku formy aby tutaj mógł zbliżyć się do najlepszych. W Soczi skakał mało, przed także. Tak na prawdę to zaprezentował sie dopiero w kwalifikacjach do turnieju gdzie jego skok na odległość 98,5 m obdarł kibiców Norwegii ze złudzeń, ze ich ulubieniec tutaj nie będzie się liczyć. Jego rywalem dziś(H2H) jest Niemiec, Severin Freund który nie tylko ostatnio skacze dobrze, jest równiez sklasyfikowany na 5 miejscu w rankingu PŚ(7 Bardal). Niemiec w Soczi jest w formie, oddał co prawda tylko 3 skoki z 6 możliwych ale były to bardzo udane próby więc prawdopodobnie sztab zawodnika postanowił,że nie ma co tak męczyć samego skoczka. Freund w 1 treningu oddał skok na odległość już 98,5 m, w drugim przekroczył 100 metrów o pół i w kwalifikacjach oddał najlepszy skok. Uważam, że typ o bardzo dużej skuteczności. Niemiec jest w formie i widać to na pierwszy rzut oka, jest opanowany i pewny siebie. Oddaje notorycznie dłuższe i pewniejsze skoki w konkursach PŚ i tutaj w Soczi więc nie widzę przeciwskazań aby tutaj nie pokonał rywala z Norwegii. Bardal to doświadczony wyga, ale rutyną nie da się nadrobić formy i dobrej dyspozycji fizycznej i mentalnej więc tutaj idę w stronę Niemca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Bieg pościgowy, 10-02-2014 16:00

Spotkanie: Kto wygra bieg na dochodzenie?

Typ: Martin Fourcade

Kurs: 3.5

Buk: Unibet

 

Analiza:

 

Dzisiaj dojdzie do pasjonującego biegu na dochodzenie, Ole Einar Bjoerndalen będzie walczył o pobicie rekordku zdobytych medali na IO. Będzie startował jako pierwszy, ale ścisk jest ogromny w czołowej 10. Zaraz za nim ruszy Landertinger ze stratą 1.4s. Fourcade ruszy 12s za Norwegiem, więc powinien bardzo szybko dołączyć do czołówki i razem powinni zameldować się na strzelnicy. Podczas biegu na dochodzenie, na 12.5km będą czekały nas 4 strzelania. Fourcade strzela dobrze, bardzo dobrze biega. Co przy 4 strzelaniach i 12km biegu daje bardzo duże szanse na wygraną. Z zawodników zagrażających Francuzowi w czołówce pobiegną Bjoerndalen, Landertinger, Szipulin i Svendsen (ten strata 17s na starcie do Fourcade'a). Norweg znany jest z tego,że na strzelnicy nie jest z sokolego oka i powinien 2-3 rundy zarobić, a biegiem nie nadrobi tego do Francuza. Jak dla mnie Martin Fourcade jest faworytem tego biegu, od razu dopadnie do liderującej grupki, będą uciekać Svendsenowi. Jeśli po 1 strzelaniu będzie na prowadzeniu, to nie odda go już do końca. W biegu piekielnie mocny i solidny na strzelnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie drużynowe - IO

Spotkanie: Skoki narciarskie drużynowe

Typ: Austria wygra

Kurs: 2,10

Godz: 18:15

Buk: Marathonbet

 

Co prawda zawody odbędą się dopiero w poniedziałek, ale sądzę iż dziś warto pograć zwycięzce drużynowego IO w skokach narciarskich. Zdecydowanym faworytem są Austriacy, którzy dysponują bardzo silną kadrą. Liderami pownni być dwaj doświadczenie skoczkowie: Schlirenzauer i Morgernstern. Swoje powinien zrobić Diethart, który w tym sezonie pokazuje się z bardzo dobrej strony. Obawiam się nieco o Hayboeck'a, który wydaje się najsłabszym ogniwem zespołu. Jednak pokazał się z dobrej strony na normalnej skoczni. Kontuzja Kranjca sprawiła, iż praktycznie wypadł jeden z najgroźniejszych rywali Austriaków. Jest to spora strata, którą ciężko będzie zastąpić. Nie sądzę, aby Niemcy były w stanie zagrozić, zwłaszcza iż nikt poza Freundem nie skacze dość powtarzalnie. Do tego w dość kiepskiej formie jest Freitag. Polska ma szansę na medal, ale Kamil musi mieć solidne wsparcie kolegów z reprezentacji. Nie sądzę, aby reszta ekip była w stanie nawiązać równorzędną walkę z Austriakami. Kurs będzie stopniowo spadał, więc sądzę iż dziś warto pograć na zwycięstwo podopiecznych Poitnera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bjorgen- Randall 1 1,85

 

Widać gołym okiem ze Robocop w formie. Swietnie wytrzymała atak Kalli a pozniej na luzie skontrowała. Forma jest + największa siła siła w stawce. Randall jest mocna ale nie aż tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukkaz
Dyscyplina: Zimowe Igrzyska Olimpijskie Soczi 2014 – Skoki narciarskie mężczyzn – HS106

Spotkanie: TOP3

Typ: Kamil Stoch

Kurs: 1,75

Buk: Nordicbet

Data i godzina: 09.02.14 18:30

Stawka: 8/10

BRAWO KAMIL!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valj Semerenko - Oberhofer 1 1.42 marathonbet

 

W tym sezonie Valj Semerenko spisuje się świetnie, zajmuje w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 5 miejsce, a najlepsze wyniki osiąga właśnie w biegach pościgowych, gdzie również jest na 5 miejscu. Bardzo dobrze biega w tym sezonie, a jeśli chodzi o strzelanie to całościowo ma 86,4%, zaś w biegach pościgowych ma 88% celności. Natomiast Oberhofer to zaledwie 45 zawodniczka w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (49 w biegach pościgowych), to już doświadczona zawodniczka, która nie osiągała indywidualnie żadnych wielkich rezultatów. Strzela dużo słabiej od Ukrainki, zaledwie 78,6% ogólnie a w biegach pościgowych 78,3%. Biegowo natomiast w całym sezonie Ukrainka była zdecydowanie lepsza od Włoszki, wygrywała z nią bardzo wyraźnie, jedynie w niedzielę w sprincie w Sochi Włoszka była w stanie z nią powalczyć. Na starcie Ukrainka ma zaledwie 10 sekund starty a wydaje się być lepsza w każdym elemencie, polecam.

 

Pałka - Gwizdoń 1 1.42 marathonbet

 

Krystyna Pałka to zdecydowanie najrówniejsza z polskich biatlonistek na strzelnicy. W całym sezonie strzela na poziomie 86,8% i jest to już ósmy sezon z rzędu, w którym tak świetnie spisuje się w tym elemencie. Gwizdoń od lat na strzelnicy ma problemy, nie potrafi się wznieść choć na 80% w tym elemencie, a w tym sezonie spadła już nawet do 73%, do tego należy pamiętać, że jak już udaje jej się wielki wynik to praktycznie zawsze w sprincie, czyli w konkurencji z zaledwie dwoma strzelaniami, a dziś mamy cztery. Biegowo jest jeszcze nadal nieco lepsza od Pałki, ale prawda też jest taka, że od Oberhofu w tym sezonie Magda nie biega dużo lepiej od Krysi, są to przeważnie bardzo niewielkie różnice. W niedzielę Pałka zanotowała jedno pudło, Magda na dwa, dzieliła ja na mecie właśnie taka różnica, jednego niecelnego strzału - 23 sekundy. W tym sezonie Pałka w biegach pościgowych ma 89% celnych strzałów a Gwizdoń 77%. Pałka zajmuje 13 miejsce w tej konkurencji, Gwizdoń jest w piątej dziesiątce.

 

Soukalova - Zaitseva 1 1.38 marathonbet

 

nie wyszło strzelanie w pozycji leżącej w niedzielę Czeszce, ale to był według mnie wypadek przy pracy, jest w tym sezonie zdecydowanie lepsza od Rosjanki, która zwłaszcza biegowo odstaje. w sprincie dzieliła je sekunda a Czeszka biegała dwie rundy karne więcej.

 

Vita - Valj 1 1.86 strzelanie Betsson

 

typ na samo strzelanie. nie jest to jakiś super pewniak ale kurs jest zawyżony, Vita strzela na poziomie 93% i jest obecnie najlepszą specjalistką w tym elemencie. Valj biegowo bije ją na głowę, ale strzelecko jest słabsza, strzela na poziomie 86%, w przypadku równego wyniku na strzelnicy mamy zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curling, kobiety,

12.02.2014 11:00

USA - Chiny

Typ: 2

Kurs: 1.65

Unibet

 

Amerykanki na czele z Eriką Brown przeszły do historii tracąc dzisiaj w pojedynku z Wielką Brytanią siedem punktów w jednym z endów. Jednak nie chodzi o ten jeden end a ich całą postawę na Igrzyskach, prezentują się bardzo słabo, przegrały wszystkie trzy spotkania wyraźnie (wcześniej przegrały ze Szwajcarią i Rosją), a Brown notuje po prostu fatalne występy. Chinki też nie popisały się w swoim pierwszym pojedynku z Kanadą, przegrywając wysoko, jednak dziś pokonały Rosjanki i wróciły do gry. Są jutro faworytkami, z tak słabymi Amerykankami powinny sobie spokojnie poradzić, zwłaszcza, że pomimo słabej dyspozycji obecnie muszą już być też mocno rozbite psychicznie. Chinki na 6 ostatnich dużych imprez (mistrzostwa świata, igrzyska olimpijskie) tylko raz przegrały z Amerykankami, pozostałe spotkania to bardzo wyraźne zwycięstwa Chinek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy-Szwecja over 4,5 1,72

 

Igrzyska rozpoczynają się tak naprawdę dzisiaj. Obie ekipy niezly potencjał w ataku. U Czechów Jagr, David Krejci, Plekanec u Szwedów Sandin, Zorro, Backstrom. 5 goli to minimum w tym meczu.

 

Szwajcaria over 2,5 1,4

 

Szwajcarze tworzą bardzo fajna druzyne. Graja fajny ofesywny hokej. Lotysze to placki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...