Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Taku Takeuchi – Jan Matura 1 1,8

 

Puchar Świata w Japonii rządzi się swoimi prawami. Wpływ na to mają specyficzne warunki i inna strefa czasowa. Niewątpliwie jest to korzystne dla zawodników gospodarzy, którzy w Sapporo czują się najlepiej. W przeciągu ostatnich 3 lat rozegrano tam 6 konkursów i pięciokrotnie na podium stawał któryś z Japończyków. Akurat Takeuchi nie jest w tym gronie, ale ma sporą szanse na dobry wynik w tym sezonie, kto wie może nawet na podium.

Takeuchi skakał tylko w pierwszej sesji treningowej, gdzie oddał bardzo dobry skok na odległość 127 metrów, co dało mu 2 lokatę. Niespodziewanie ten trening wygrał Jan Matura skacząc 132 metry. Czech skakał jeszcze w kwalifikacjach, które ostatecznie ogłoszono drugim treningiem. Oddał słaby skok na odległość 113,5m.

Na polskich skoczniach obaj skakali przyzwoicie, choć trzeba przyznać, że lepsze wyniki osiągał Matura. Nie ma się co dziwić, bo Japończycy w przeciwieństwie do Czechów nie przepadają za konkursami rozgrywanymi w naszym kraju. Dodam tylko, że Takeuchi w tym sezonie zadebiutował na polskich skoczniach.

Ze względu na okoliczności uważam, że wyraźnym faworytem tego pojedynku jest Japończyk. Gdyby skakali na neutralnym terenie to kursy byłby wystawione niemal idealnie, ale w Sapporo na Taku powinno być max. 1,6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Harrachov HS205, 03.02 09:00

Jurij Tepes - Kamil Stoch

Twój typ: 2

2.00

Tobet

 

Po takim kursie warto spróbować oczywiście mamy do czynienia ze skoczniami mamucimi, gdzie warunki wietrzne będą miały ogromne znacznie.Jak dla mnie w tej parze faworytem jest nasz rodak, a to dla tego ze jest po prostu równiejszym zawodnikiem. Jest w dobrej formie skacze równo- powtarzalnie nawet w bardzo trudnych warunkach podtrawi oddać bardzo dobry skok.Po słabym początku sezonu jego forma jest równa, wysoka walczy o podium w pucharze świata.Szansa na awans duzo bo dzisiaj paru zawodników zabraknie z czolowki.Skokami treningowym bym sie specjalnie nie przejmował. Kamil skakał przeciętnie- Tepes lepiej ale on podtrawi tak skakać a w zawodach bywa rożnie. Tepes uwielbia mamuty, skacze bardzo nie równo, jak dla mnie jest słabszy psychicznie. Podtrawi niebotycznie odlecieć by po chwili prostu zepsuć skok. Jeśli ma wiatr pod narty jest mocny.Tydzień temu na największym mamucie w norweskim Vikerslund raz lepszy Kamil raz Tepes.Warunki dzisiaj maja być lepsze niż w kwalifikacjach wiec myślę ze Kamil powalczy o podium, odda dwa dalekie skoki i spokojnie pokona Słoweńca.

ps.miejmy nadzieje ze dzisiaj nie bedzie zwrotu calkowitego zakład przełożony na na niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Harrachov HS205, 03.02 09:00

Jurij Tepes - Kamil Stoch :plus:

Twój typ: 2

2.00

Tobet

 

Po takim kursie warto spróbować oczywiście mamy do czynienia ze skoczniami mamucimi, gdzie warunki wietrzne będą miały ogromne znacznie.Jak dla mnie w tej parze faworytem jest nasz rodak, a to dla tego ze jest po prostu równiejszym zawodnikiem. Jest w dobrej formie skacze równo- powtarzalnie nawet w bardzo trudnych warunkach podtrawi oddać bardzo dobry skok.Po słabym początku sezonu jego forma jest równa, wysoka walczy o podium w pucharze świata.Szansa na awans duzo bo dzisiaj paru zawodników zabraknie z czolowki.Skokami treningowym bym sie specjalnie nie przejmował. Kamil skakał przeciętnie- Tepes lepiej ale on podtrawi tak skakać a w zawodach bywa rożnie. Tepes uwielbia mamuty, skacze bardzo nie równo, jak dla mnie jest słabszy psychicznie. Podtrawi niebotycznie odlecieć by po chwili prostu zepsuć skok. Jeśli ma wiatr pod narty jest mocny.Tydzień temu na największym mamucie w norweskim Vikerslund raz lepszy Kamil raz Tepes.Warunki dzisiaj maja być lepsze niż w kwalifikacjach wiec myślę ze Kamil powalczy o podium, odda dwa dalekie skoki i spokojnie pokona Słoweńca.

ps.miejmy nadzieje ze dzisiaj nie bedzie zwrotu calkowitego zakład przełożony na na niedziele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowenia - Japonia 1(1.82) Betsafe :t:

 

Norwegia - Austria 1(1.78) Betsafe :t:

 

Austria - Słowenia 2(3.2) Bwin :t:

 

 

Słowenia w tym sezonie ma mocną pakę, udowodnili to zwyciężąjąc w Zakopanem i zajmująć trzecie miejsce w Kuusamo (gdyby nie 104,5m Kranjca to mieliby duże szanse na zwycięstwo). Młodziutki Hvala niedawno wygrał MŚ Juniorów ale w reprezentacji seniorskiej skacze także rewelacyjnie i jak dla mnie jest jednym z pewniejszych punktów reprezentacji, Kranjec ostatnio imponuje formą, na swoich ulubionych mamutach zaliczył trzy razy podium, wcześniej w Japonii X2 podium i w sumie od pięciu konkursów nie schodzi z pudła, Tepes miał chwilowy przestuj ale już wrócił do dobrej dyspozycji, Peter Prevc drugi w wczorajszych kwalifikacja, równy od początku sezonu. Japończycy od turnieju 4 skoczni nie skakali w Europie, w treningach pokazali się z dobrej strony, na uwagę zasługuje powrót do dobrej dyspozycji Daiki Ito ale wciąż jest za dużo znaków zapytania, treningi to nie konkurs, mimo że skaczą na świeżości to Słowenia jest ciągle na fali wznoszącej i nawet mają szansę zwyciężyć, a Japonie widzę dziś około piątego, ewentualnie najwyżej czwartego miejsca.

 

Austria już nie dominuje w drużynówce jak w poprzednich sezonach, duży wpływ na to ma słabsza dyspozycja Koflera i Morgensterna, którzy dzisiaj nie wystąpią. Schlierenzauer to najpewniejszy punkt reprezentacji, masowo zwycięża w tym sezonie ale pozatym pozostali mogą zawalić dzisiejszy start, Koch miał się odrodzić na mamutach ale skakał ja średniak, błysnął tu w jednym treningu ale to był tylko jednorazowy wyskok, Loitzl też nie imponuje znakomitą fomą, czasem wskoczy to pierwszej dziesiątki, Kraft już się nie sprawdził w drużynówce w Zakopanem i dzisiaj prognozuję podobnie. Według mnie Austria będzie walczyć dzisiaj nie o zwycięstwo ale o trzecie miejsce.

 

Norwegia to główny faworyt dzisiejszego konkursu, Jacobsen w dobrej dyspozycji, Bardal skacze równiutko cały sezon, Hilde miał wczoraj wpadkę podczas kwalifikacji ale na jego szczęście nie musiał się kwalifikować, przy wyjściu z progu dostał boczny podmuch wiatru i nie było już szans odlecieć, mimo to można na niego liczyć, Stjernen błysnął formą podczas mamutów i póki co dobrze skacze w Willingen. Norwegię widzę dziś na 1-2 miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prevc - Stoch - 1 1.65 Unibet PS w Willingen - 10.02.13 14:00

 

Słoweńcy skaczą rewelacyjnie, a Peter wygląda najlepiej z nich. Wydaje mi sie najrówniejszy,Willingen to potężny obiekt(porównywany do mamutów) na którym można bardzo daleko latać. Można wiec sporo zyskać -stracić.Bardzo ciekawa para, myślę ze można spokojnie pograć Prevca bo skacze o tych parę metrów dalej od Kamila. Jest wstanie powalczyć dzisiaj popołudniu o podium podczas zawodów indywidualnych .Po sukcesach w drużynówce Słoweńcy będą skakać na dużym luzie- bez obciążenia na pewno takie wyniki mobilizują i pokazują ze warto dalej pracować.Goran Janus dysponuje niesamowitym potencjałem, obiekt idealnie pasuje do Prevca ,Hvalii i Kranieca, każdy z nich skacze praktycznie bardzo równo, daleko. Ciężko porównywać kwalifikacje i drużynówkę bo wydaje mi sie ze jest to inna mobilizacja gdy zespól jest bardzo mocny pewny i zna swoja wartość walczy do końca o zwycięstwo. Nasi skakali bardzo przyzwoicie. 13 pkt taka różnica po skokach w drużynówce pomiędzy Prevcem a Stochem - przy równych warunkach to dość dużo, nie wydaje mi sie ze Stoch byłby wstanie w 2 skokach przeskoczyć Słoweńca o ok.10 metrów. Prevc będzie dzisiaj skakał bardzo daleko, myślę ze spokojnie pod 140m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tepes - Kubacki 1(1.65) Unibet

 

Wczorajszy występ Kubacki może uznać za udany, był drugą siłą naszej reprezentacji ale do końca nie jestem pewien jego dyspozycji. Cudem przeszedł kwalifikacje, ostatnie jego występy były nie najlepsze, często miał problemy z wejściem do trzydziestki, może mu ta skocznia leży, może się odradza ale to i tak może być za mało na Tepesa. Słoweniec od pewnego czasu pokazyje, że nie dużo mu brakuje do najlepszych, bardzo dobrze zaprezentował się na mamutach, to troszkę inne skakanie chociaż zawodnicy wypowiadają się że w Harrahovie wykorzystuje się przyzwyczajenia z dużej skoczni a nie z mamuta, a wiadome jak dobrze Tepes tam się zaprezentował. Stawiam na zawodnika obecnie równiejszego i osiągającego lepsze wyniki w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorin - Kuzmina (1) 1.8

 

Bieg na dochodzenie, gdzie obie startują z tego samego pułapu po sprincie. W biegu gdzie trzeba gonić, kluczowe jest zwykle strzelanie. Dorin pod tym względem jest zdecydowanie pewniejsza od Kuzminy. Biegowo Francuzka też jest coraz lepsza i myślę, że do Kuzminy może w całym biegu stracić maksymalnie 30 sek, co wg mnie nie pozwoli zniwelować różnicy powstałej po karnych rundach za pudła na strzelnicy.

 

Ferry- Eder (1) 1.8

 

Obaj wczoraj w sprincie bez pudła. Czas ciut lepszy miał Eder. Jednak uważam, że dziś Austriak nie będzie się liczył w pościgu. Jego szybkie strzelanie jest często zawodne gdy jest pod presją - tak więc spodziewam się pudeł w jego wykonaniu. Ferry z kolei świetnie radzi sobie w startach ramie w ramię. Nie raz zachowywał zimną krew na strzelnicy, co dawało mu znakomite rezultaty. W biegu może nie jest jakoś super szybki, ale jak ma dobrą pozycję to w bezpośredniej rywalizacji potrafi się zmobilizować i powalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon, 15km pań, Nove Mesto, 17:15 13.02

Palka - Pidrushna

typ: 1

2,1

Unibet

Analiza

Dzis rozegrany zostanie bieg na 15 km pan. My liczymy oczywiscie na wicemistrzynie swiata z biegu poscigowego, Krystyne Palke. Ciekawy zaklad zaproponowal nam dzis Unibet, czy Krysia bedzie lepsza od Pidrushnej? Wydaje mi sie ze jak najbardziej tak. Polka jest w Novym Mescie w swietnej dyspozycji, zarowno biegowej jak i strzeleckiej. 7 miejsce w sprincie, drugie w biegu na dochodzenie to wspaniale wyniki. Olena natomiast jest juz dwukrotna medalistka w Nowym Mescie, glownie dzieki dyspozycji strzeleckiej. Tutaj mamy jednak bieg na 15km i Palka na pewno sporo nadrobi w biegu do Ukrainki. Sadze, ze moze to byc nawet roznica okolo minuty w biegu. Krysia jest tutaj w bardzo dobrej dyspozycji strzeleckiej i mysle, ze dzis rowniez powalczy o medal, a Ukraince nieprzydarzy sie dzis tak dobry wystep jak w dwoch poprzednich startach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Mistrzostwa Świata w Nowym Mieście

Spotkanie: Evgeny Ustyugow vs Bjorn Ferry

Typ: Bjorn Ferry

Kurs: 1.95

Bukmacher: Unibet

Godzina: 17:15

Analiza:

 

Bieg indywidualny na 20km mężczyzn.W wybranym przeze mnie starciu zmierzy się Bjorn Ferry oraz Evgeny Ustygow.Rosjanin nie jest w takiej formie do jakiej nas przyzwyczaił chociażby na początku sezonu.W sprincie zajął on 9 miejsce z 1 pudłem na koncie.Ferry strzelał bezbłędnie ale gorzej biega dlatego też zajął 13 miejsce tracąc prawie 15 sekund do Rosjanina.W biegu na dochodzenie Ustyugow kompletnie się pogubił notując aż 3 karne rundy.Bjorn po raz kolejny strzelał bezbłędnie i zajął 9 miejsce.W dzisiejszym biegu za niecelny strzał nie ma karnej rundy lecz do czasu zawodnika jest dopisywana minuta.Myślę że ot bardzo przemawia za Bjornem który bardzo dobrze strzela i mimo gorszego biegu powinien wygrać tą rywalizację z Rosjaninem który często myli się na strzelnicy.Ferry widać że jest solidnym zawodnikiem a na strzelnicy rzadko się myli co dziś może być bezcenne w biegu gdzie za pudło traci się aż minutę.To może być tylko atut Szweda a dla Rosjanina nie będzie to na pewno dobry bieg.3 pudła w biegu na dochodzenie pokazują że na strzelnicy jest bardzo nieregularny i może popełniać wiele błędów.Pozwala mi to twierdzić że to Bjorn jest faworytem tej rywalizacji.Liczę że Szwed znów zamelduje sie w TOP 10 rywalizacji a Rosjanin być może znajdzie się w pierwszej 20-stce ale myślę że specjalnie niczego fenomenalnego nie zaprezentuje tak więc polecam grać typ na Ferry;ego który na strzelnicy może być dziś bezbłędny co może być bardzo ważne w tym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Mistrzostwa Świata, Nowe Miasto

Spotkanie: Rywalizacja między drużynami: Polska vs Francja

Typ: Polska

Kurs: 2.20

Bukmacher: Unibet

Godzina: 17:15

Analiza:

 

Już dziś będziemy świadkami chyba największych emocji dla polskich kibiców.Oczywiście oprócz srebra zdobytego przez Krystynę Pałkę.Mianowicie Polki pobiegną dziś w sztafecie gdzie głównie po dobrej dyspozycji poprzednich biegach mówi się nawet o medalu.Ja jednak jestem spokojny i nie wybieram się w obstawianie TOP 3 ale znalazłem typ który jest bardzo możliwy do wygrania.Mianowicie w bezpośrednim pojedynku Polki zmierzą się z Francją.Francuzki na tych mistrzostwach startują bez jakiejś rewelacji dlatego sądzę że Polki mogą je pokonać choć nie są faworytkami tego pojedynki.W reprezentacji Francji "pierwsze skrzypce" powinny odegrać Marie Laure Brunet oraz Marie Dorin Habert.Ta pierwsza z reguły bardzo mało pudłuje jednak na trasie biegowej jest dużo słabsza i dlatego nie osiąga dużych sukcesów.Dorin Habert to zawodniczka o sporym potencjale która bardzo dobrze biega.Jest jednak bardzo nieregularna na strzelnicy i to może mieć duże odzwierciedlenie na dzisiejszym biegu.Do tych dwóch biathlonistek dołączą Sophie Boilley oraz Anais Bescond które dobrze spisują się w Nowym Mieście.Generalnie reprezentacja Francji jest bardzo wyrównana ale myślę że nie jest to bardzo mocna drużyna i na pewno Polki mogą je pokonać.Polskiej ekipy kibicowi biathlonu chyba nie trzeba przestawiać.Nasza drużyna będzie "prowadzona" przez Krystynę Pałkę oraz Magdalenę Gwizdoń które są w bardzo dobrej formie o czym wskazuje między innymi bieg na dochodzenie.Do tego wystąpi Monika Hojnisz która na tych mistrzostwach zdobyła swoje najlepsze miejsce w karierze (13 miejsce w biegu pościgowym) oraz Weronika Nowakowska-Ziemniak która trochę zagubiła swoją formę ale na pewno stać ją na dobry wynik.Jeśli Weronika będzie w miarę dobrze strzelać to możemy liczyć na jej dobry występ co przełoży się na dobre miejsce Polek.Ja osobiście liczę na miejsca 3-5 co będzie bardzo dobrym wynikiem i taki rezultat na pewno jest w zasięgu Polek dlatego trzeba trzymać kciuki za Biało-Czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Mistrzostwa Świata Nowe Miasto

Spotkanie: Bieg ze startu wspólnego na 12,5 km kobiet

Typ: Zwycięzca-Tora Berger

Kurs: 1.85

Bukmacher: Bwin

Godzina: 12:00

Analiza:

 

Ostatni dzień mistrzostw i ostatnia szansa na zdobycie medali.W konkurencji kobiet myślę że jest tylko jeden faworyt do zwycięstwa i jest to oczywiście Tora Berger.Norweżka na tych mistrzostwach ma już 4 złote medale oraz 1 srebrny.Wydaje się że nie ma biathlonistki która w obecnej formie Berger mogłaby ją pokonać.Biegowo Tora wygląda jak "pociąg".Jest wręcz niesamowita i nawet jakieś niedociągnięcie na strzelnicy potrafi błyskawicznie poprawić na trasie.Na strzelnicy radzi sobie jednak równie dobrze.Strzela szybko i pewnie.W ostatnim biegu sztafetowym na trasę wybiegła z 40-sekundową stratą do sztafety włoskiej oraz ukraińskiej jednak nie przeszkodziło jej to w zdobyciu kolejnego złota gdyż Berger popędziła jak szalona i dogoniła Ukrainkę oraz Włoszkę a potem samotnie dobiegła do mety.W obecnej formie nie ma nikogo kto mógłby jej zagrozić dlatego sądzę że typ na nią jest jak najbardziej możliwy i będę zdziwiony jeśli Tora nie wygra tego biegu.Narazie oprócz 4 złotych medali Berger ma na koncie dość pechowy jeden srebrny medal kiedy to uplasowała się z Olgą Pidrushną.Wypadałoby więc powiedzieć że to Pidrushna może zagrozić Berger ale Ukrainka w sztafecie oraz biegu indywidualnym nie spisywała się juz tak dobrze.Formę zagubiła Domracheva która przed mistrzostwami była największa rywalką Berger.Teraz jednak nie widzę nikogo kto mógłby zagrozić Norweżce i myślę że typ na jej zwycięstwo to dobry krok.Bardzo polecam ten typ gdyż widzę 99% na to że będzie to wygrany typ.Warto np. porównać kursy na inne zawodniczki.Drugim faworytem bukmacherów jest Miriam Gossner na którą jest kurs 9 co pokazuje że nawet bukmacherzy nie widzą nikogo kto może powalczyć z Berger.Szczerze spodziewam się wielkiego pogromu i dużej przewagi na mecie ze strony Berger.Zagadką pozostaje TOP 3 tego biegu ale myślę że TOP 1 jest łatwe do przewidzenie gdyż oglądałem wszystkie biegi tych mistrzostw i mogę stwierdzić że Tora powinna startować wraz z panami gdzie również mogłaby osiągnąć dobry wynik.Berger jest w takiej formie że nikt jej nie zagrozi i spokojnie zdobędzie 6 medal na MŚ, w tym 5 złoty czym wpisze się na stałe do historii biathlonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Sporty zimowe - Skoki Narciarskie - Mistrzostwa Świata 2013 - Val di Fiemme

Spotkanie.Gregor Schlierenzauer-Anders Bardal

Typ.1

Kurs.1,40

Bukmacher.Betsson

Data.23.02.2013 g.17.00

 

Analiza.

 

Dzisiaj zaczynaja swoje boje o medale MS skoczkowie.Pierwszy konkurs rozgrywany jest na skoczni 106 m w Predazzo.Ja do typowania wybralem pare zawodnikow Gregor Schlierenzauer-Anders Bardal .Schlierenzauera nie trzeba nikomu przedstawiac-to aktualny lider PS i najlepszy zawodnik ostatnich lat.Natomiast Bardal jest na 2 miejscu w PS z bardzo duza strata do lidewra.Ale nie o tym mialem pisac,tylko,ze Gregor Schlierenzauer to dzisiaj murowany faworyt i miejmy nadzieje,ze nie zawali i nie przeszkodi dzisiaj mu takze pogoda.A oto wyniki podczas treningow obu zawodnikow...

 

1 trening

28m. SCHLIERENZ G. AUT 93.0m 48.6

3m. BARDAL A. NOR 99.5m 57.9

 

2 trening

1m. SCHLIERENZ G. AUT 101.0m 62.0

19 m.BARDAL A. NOR 94.5 m 50.0

 

3 trening

1m.SCHLIERENZ G. AUT 101.5m 65.9

6m.BARDAL A. NOR 97.5m 57.0

 

 

Obaj zawodnicy mieli zapewnione miejsce w turnieju glownym i SCHLIERENZAUER Gregor skoczyl 98.5 metra a Bardal zrezygnowal ze skoku.Tak wiec tylko pierwsza probe wygral Bardal ze Schlirim,a pozniej juz tylko becki...Mysle,ze dzisiaj bedzie podobnie.Początek konkursu indywidualnego na skoczni HS 106 zaplanowano na godzinę 17:00.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi Narciarskie Mężczyźni

24.02.2012 10:50

Spotkanie: - Team Sprint - Val di Fiemme

Typ: Zwycięzca - Norwegia

Kurs: 2.75

Bukmacher: Expekt

Analiza:

 

Witam wszystkich w dość pogodnie niedzielne przedpołudnie. Dziś dyscyplina mniej znana od piłki nożnej czy skoków narciarskich, jednak w innych krajach takich jak Norwegia ten właśnie sport przyciąga największe rzesze kibiców. Skąd taki typ ? Norwedzy w tej konkurencji są faworytami jak i w każdej innej związanej z biegami, czy to kobiet czy właśnie mężczyzn. Nie widzę innego scenariusza na dziś, jak wygrana sztafety Norweskiej kobiet, oraz sztafety Norweskiej panów. Nie będę tu przytaczał wyników czy innych tego typu rzeczy z poprzednich startów. Bo w każdym, jeśli nie stanie się nic nadzwyczajnego to Norwedzy po prostu wygrywają. Nie ma co ukrywać że ten sport należy tak samo do Norwegów jak skoki jeszcze 2-4 sezony temu do Austriaków czy ping pong do Chińczyków. Co tu dużo pisać... Zapraszam do Telewizji Polskiej na sprinty które już niebawem się rozpoczną. Polecam zagrać nawet i w dublu dwie sztafety Norweskie. Ako wyjdzie około 10.00 ! Tak więc czemu nie spróbować dwóch mocnych faworytów ? Ja spróbuję co z tego wyjdzie zobaczymy. Polecam jeszcze polski hokej, a mianowicie typ na Tychy z Oświęcimską Unią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam Małysz stwierdził że jeszcze nigdy nie mieliśmy tak dobrej drużyny w skokach. Chyba trudno się z nim nie zgodzić aczkolwiek wydaje mi się w odróżnieniu do Małysza, iż szans drużynowo na medal nie mamy. Może gdyby konkurs był na normalnej skoczni to tak, ale na dużej to już raczej nie. Zresztą Polacy jak zwykle nie wytrzymują ciśnienia i zawsze ktoś coś musi popsuć, że wspomnę indywidualny konkurs na mistrzostwach i obsuwkę w drugiej serii Stocha, albo nie tak dawny konkurs drużynowy u nas w kraju, gdzie jednym skokiem zaprzepaszczona została historyczna szansa na wygraną . Jednak szkoda że w czasach świetności Adama nie było takiego Stocha czy Kota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi narciarskie, 4x5 km M Relay kobiet, g.12:45

Spotkanie: Włochy - Polska (lepsza pozycja końcowa) ?

Typ: 1

Kurs: 2,22

Bukmacher: Betsafe

 

Według bukmacherów większe szansę osiągniecia lepszego wyniku w dzisiejszej sztafecie mają Polki z Justyną Kowalczyk w składzie. Ja jednak wcale nie byłbym tego taki pewien, Włoszki biegną u siebie i myślę, że celują tutaj nawet w medal, Polki natomiast chcą poprawić wynik z Oslo gdzie zajęły ósme miejsce. Wydaje się, że plan naszych biegaczek jest dość prosty, na pierwszej zmianie Kornelia Kubińska ma nie stracić za wiele do najlepszych, na drugiej Justyna Kowalczyk ma wypracować przewagę (lub dogonić najlepszych) natomiast na dwóch ostatnich zmianach Paulina Maciuszek i Agnieszka Szymańczak mają nie stracić za wiele z tego co uda się wypracować Kowalczyk. Tak zapewne wygląda plan naszych dziewczyn w teorii w praktyce z realizacją tego może być bardzo ciężko.

Na pierwszych dwóch zmianach będziemy mieli bieg stylem klasycznym wydaje się więc, że Kubińska na swojej zmianie nie powinna wiele stracić (może nawet zyskać) do Włoszki Luci Scardonii, która wybitną zawodniczą na pewno nie jest. Na drugiej mamy oczywiście Kowalczyk, która na pewno zyska coś nad Włoszką Virginią De Martin Topranin ale czy będzie to na tyle duża przewaga by utrzymały ją na dwóch ostatnich zmianach Maciuszek i Szymańczak? Mogą być z tym problemy tym bardziej, że De Martin Topranin nieźle radzi sobie w "łyżwie" w La Clusaz na 10 km zajęła 13. miejsce, a i w sztafecie, która tam się odbyła na swojej zmianie straciła 27 sekund do najlepszej Johaug, tutaj już na Mistrzostwach Świata zajęła 19. miejsce w Skiathlonie.

Załóżmy więc, że po dwóch zmianach nasza sztafeta ma przewagę na Włoską ok 40 sekund czy są wstanie utrzymać (nie mówię już o całej przewadze) tyle z tych 40 sekund by zająć wyższe miejsce niż Włoszki na mecie Maciuszek i Szymańczak? Może być z tym bardzo ciężko bowiem na dwóch ostatnich zmianach u Włoszek pobiegną Debora Agreiter i Marina Piller. Dwie ostatnie zmiany będą odbywały się stylem dowolnym więc może warto porównać bieg Polek i Włoszek na dystansie 10 km tą właśnie techniką podczas wtorkowego biegu. Agreiter zajęła tam 16 miejsce natomiast biegnąca na tej samej zmianie u nas Maciuszek 34 miejsce tracą do Włoszki 46 sekund! Piller zajęła natomiast miejsce 20, a Szymańczak, która u nas będzie kończyć zmianę 36 miejsce tracą do Włoszki 41 sekund ! Oczywiście dzisiaj dystans będzie o połowę krótszy ale według mnie Włoszki są wstanie pobiec na dwóch ostatnich zmianach szybciej od Polek nawet o nieco więcej niż 40 sekund. Myślę, więc, że mimo iż nie jest to patriotycznie to jednak warto w tej rywalizacji postawić na Włoszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo trudne warunki panują dziś w Holmenkollen, niedawno zakończył się bieg pościgowy kobiet, w którym zupełnie biatlonistki nie były w stanie sobie poradzić na strzelnicy w takich warunkach. Pomiędzy kolejnymi zawodniczkami były ogromne różnice czasowe, druga straciła 30 sekund, trzecia 45 sekund, kolejna już ponad półtorej minuty, piątą dwie minuty 15 sekund, a siódma już ponad trzy minuty. Dlatego też uważam że warto zagrać w biegu pościgowym mężczyzn który zacznie się już niedługo że pomiędzy zwycięzcą a kolejnym zawodnikiem na mecie będzie spora różnica czasowa, a pamiętać trzeba że Martin Fourcade przegrał w sprincie tylko o 0,1 sek a nie ma wielu groźnych rywali dziś, zabraknie Svendsena, nie ma Rosjan. Tak naprawdę tylko Boe może mu dziś zagrozić, bo trudno przypuszczać by Deryzemlya, Landertinger czy Loginov mógł zawalczyć, ew. Simon, młodszy brat może dobrze strzelić, ale biegowo będzie odstawał, wydaje mi się że Martin Fourcade powinien dziś zdecydowanie wygrać, dlatego warto spróbować czegoś z niżej podanych przeze mnie zakładów.

Martin Fourcade wygra 1.50 fonbet :t:

przewaga zwycięzcy większa niż 4,9sek 1.47 maraton :t:

przewaga zwycięzcy 10sek lub więcej 2.00 Bwin :t:

przewaga zwycięzcy większa niż 19,9sek 2.86 maraton :t:

przewaga większa niż 25,0 sek 3.60 Bet365 :t:

 

można też spróbować czegoś przeciwko najsłabszym strzelcom, takim jak Hofer

a nieźle powinni dziś wypaść np. szybko strzelający Eder

 

nieźle wygląda Soukup - Bailley 2 2.35 Bwin :t:

Czech może mieć dziś ogromne problemy, natomiast Amerykanin biegowo podobnie a dziś powinien lepiej wypaść na strzelnicy od Soukupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Skoki Narciarskie, Drużynowe MŚ

02.03.2013 16:00

Spotkanie : Wygra zawody

Typ : Austria

Kurs : 2.50

Bukmacher : Bwin

Analiza :

 

Witam w ładnie sobotnie popołudnie. Dziś o godzinie 16:00 rozpoczną się ostatnie już zawody skoków narciarskich na tych mistrzostwach. O medale tym razem skoczkowie powalczą drużynowo. Powalczą również Polacy o medal. Ale czy to im się uda? Rozum podpowiada mi że nie, serce że tak. I bądź tu mądry. Jednak w tej analizie ja nie o tym kto stanie na podium i czy będą to Polacy a kto będzie musiał się pogodzić z rolą przegranego. Ja chciałbym opisać moje zdanie na temat drużyny Austriackiej. Ktoś powie że nie są w formie, że nie ma tam drużyny, że nie poradzą sobie w dzisiejszym konkursie. Moje zdanie w tej kwestii jest oczywiste : Poradzą sobie i złoto wywalczą. Wiem czym skoki są dla każdego Austriaka, w ciemno zakładam że jest to ich sort narodowy. W 3 konkursach żeby Austria złota nie zdobyła? Być nie może, w ich obozie panuje teraz taka koncendracja, sportowa złość i determinacja że raczej ciężko to opisać. Dlatego dziś widzę pewnego Gregora, prowadzącego swoją drużynę po wygraną. Patriotycznie będę kibicował polakom, lecz ciężko, naprawdę ciężko będzie o medal. Nawet ten brązowy. Jeden mistrz świata i dwaj średniej klasy skoczkowie nam drużyny nie zrobią. Oj nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martin Fourcade wygra bieg masowy mężczyzn 1.80 maraton

 

Zdecydowanym faworytem dzisiejszego biegu masowego jest Martin Fourcade, biatloniści do pokonania mają aż 15 kilometrów. Francuz biegowo prezentuje się świetnie i na pewno dziś bardzo wiele zyska dzięki temu. Nie wystąpi znów Svendsen, w dobrej formie jest Boe, co pokazał wczoraj w ciężkich warunkach, na pewno stać go dziś na kolejne podium, jest pewny i szybki na strzelnicy. Nadal nie doceniany jest Łoginow (top10 1.50 maraton) a potrafił sobie poradzić w ciężkich warunkach na strzelnicy, z dobrej strony pokazał się również w biegu, ale tak naprawdę nie ma tu dziś rywala dla Francuza. Gdyby wczoraj pobiegł na serio to jego przewaga nad Boe wyniosła by nie 27 sekund a ponad minutę, ma tu ogromną przewagę nad rywalami, zwłaszcza widać tą różnicę między nim a resztą w bezpośredniej walce. Ciężko będzie komukolwiek powalczyć z nim, na strzelnicy wystarczy że nie zawali, a dzięki biegowi nawet z 2 pudłami więcej może dziś wygrać z każdym, jednak ciężko przypuszczać by na strzelnicy miał problemy, jest w końcu drugim strzelcem tego sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Baithlon bieg masowy

03.03.2013 15:00

Fredrik Lindstrom na podium

kurs: 5.00

buk: Bet365

 

O godzinie 15:00 rozpocznie się bieg masowy mężczyzn w Oslo. Faworytem i to zdecydowanym jest Martin Fourcade, ale ja zdecydowałem się zagrać, że Fredrik Lindstrom zakończy dzisiejszą rywalizację na podium. Do stolicy Norwegii nie przyjechało kilku czołowych zawodników. Przede wszystkim brakuje chorego Svendsena, nie ma całej pierwszej kadry rosyjskich biathlonistów, a ze Szwedów na starcie pojawił się tylko właśnie Lindstrom.

Szwed przyjechał tutaj aby nie stracić swojej dobrej pozycji w klasyfikacji generalnej, a po tym biegu może wskoczyć na 4 miejsce przed Rosjanina Malyszko do którego traci 10 punktów. Tutaj Fredrik zajął odległe 16 miejsce w sprincie (zaliczył 1 pudło), lecz trzeba powiedzieć, że słabo pobiegł. W biegu pościgowym wyglądało to znacznie lepiej, dużo mocniej pobiegł i z dwoma pudłami awansował na 7 miejsce. W tym sezonie 24-letni Szwed raz stał na podium w Nowym Meście i dwa razy był blisko zajmując 4 miejsce w Hochfilzen i 5 w Poklujce. w tym sezonie ma bardzo dobry procent trafionego strzału (90/83).

Myślę, że jeżeli pobiegnie na miarę swoich możliwości to podium jest jak najbardziej realne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon Puchar Świata w Soczi

09.03.2013 13:00

Zakończy na podium?

typ: Andreas Birnbacher

kurs: 3.40

buk: Bet365

 

Dzisiaj na olimpijskiej trasie w Soczi rozegrane zostaną sprinty pan i panów. Jako pierwsi na trasę wyruszą panowie. Zdecydowanym faworytem jest Francuz Martin Fourcade, lecz ja znalazłem typ z dużo lepszym kursem, a mianowicie to, że Andreas Birnbacher zakończy rywalizację na podium.

Niemiec w klasyfikacji generalnej zajmuje 6 miejsce, lecz ma realną szansę na wskoczenie na 4 lokatę. Mistrzostwa Świata w jego wykonaniu były bardzo słabe. W Nowym Meście zajmował odpowiednio 23 miejsce w sprincie, 22 w biegu na dochodzenie, 8 w biegu indywidualnym i 11 w biegu ze startu wspólnego. W czwartek jednak pokazał, że forma na koniec sezonu jest bardzo dobra, a trasy w Soczi bardzo mu odpowiadają. Zajął w biegu indywidualnym 2 miejsce przy bezbłędnym strzelaniu i bardzo dobrym biegu. Myślę, że dzisiaj w tym 10-kilometrowym biegu, zaliczy dwa celne strzelania i pobiegnie równie dobrze jak w czwartek, a wtedy o jego podium jestem spokojny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie, druzynowka

09.03.2013 16:00

Typ: Polska zwyciezca

Kurs: 2.50

Buk: Unibet

 

Dzisiaj o godzinie 16:00 rozpocznie sie druzynowy konkurs w skokach narciarskich w Lahti. Faworytem w tym konkursie jest ekipa z... Polski. Kamil Stoch, swiezo upieczony Mistrz Swiata z normalnej skoczni, fantastycznie skakla na dwoch treningach, w ktorych wyprzedzil nastepnego zawodnika o kilkanascie punktow. Maciej kot wygral wczorajsze kwalifikacje, mysle ze nie pokazal wszystkiego na co go stac. Podobnie jak Piotr Zyla, Ktory byl 4 w kwalifikacjach i na jednym treningu drugi za Kamilem Stochem. Czwartym do pokera powinien byc Dawid Kubacki (18 w kwalifikacjach). Druzyna w tym skladzie tydzien temu zdobyla brazowy medal MS tracac do drugiej ekipy - Niemcow 0.8 pkt. Widac, ze nasi chlopcy fajnie skacza, maja potencjal i pokazuja ze sa w stanie walczyc z najlepszymi jak rowny z rownym. W tym roku Polacy w tym lub bardzo podobnym skladzie w druzynowych konkursach byli dwukrotnie na podium - wspomniane 3 miejsce w Predazzo i 2. miejsce w Zakopanem. Czas wiec na 1 miejsce w Lahti. Dobrze sie tu naszym skoczkom skacze i licze na fantastyczny sukces naszej druzyny. Najgrozniejszymi rywalami beda Austriacy - jednak wierze w to gleboko ze Polacy wygraj po raz pierwszy w historii druzynowy konkurs. Trzymam Kciuki !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie, PŚ Lahti

Spotkanie: Zwycięzca konkursu

Typ: Kamil Stoch

Kurs: 2.50

Bukmacher: Unibet

Godzina: 14:00

Analiza:

 

Już dziś będziemy świadkami pierwszego konkursu indywidualnego po Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme.Nastały w Polsce takie piękne czasy, że zdecydowanym faworytem tego konkursu jest ... Kamil Stoch i nie ma się czemu dziwić.Mistrz Świata na średniej skoczni skacze ostatnio znakomicie i ja osobiście nie wyobrażam sobie by mógł dziś nie wygrać.Zacznijmy od początku.Na MŚ już na skoczni normalnej pokazał że jest w super formie jednak nie wytrzymał presji w 2 serii i spadł z medalowego miejsca.Na skoczni średniej nie dał już jednak swoim rywalom żadnych szans.Wysokie prowadzenie po 1 serii nie przełożyło się na jakąś wielką tremę Kamila, który w 2 serii powtórzył świetny skok i został Mistrzem Świata.Potem w niesamowity sposób poprowadził naszą reprezentację do brązu w drużynówce gdzie nie było zawodnika który skakałby dalej niż Stoch.Po MŚ wielu zastanawiało się czy teraz nie nastąpi lekkie rozluźnienie i dekoncentracja ze strony Kamila.Po przyjeździe do Lahti Stoch swoimi skokami uciął wszelkie spekulacje na ten temat.W dwóch pierwszych treningach wygrywał zdecydowanie mając ponad 15 pkt przewagi nad 2-gim zawodnikiem co pokazuje że jest bardzo mocny.Wczoraj w drużynówce znów Kamil poprowadził naszą ekipę do 3-go miejsca.Trener Łukasz Kruczek zaczął się niestety "bawić" w obniżanie belki co mnie osobiście denerwuje bo chyba lepiej jeśli Kamil skoczy 133m z normalnej belki niż 124m z obniżonej tak jak to było wczoraj.Stoch jednak pokazał że nawet ze skróconego rozmiaru jest bardzo mocny.Dziś konkurs indywidualny.Stoch głównym faworytem o czym świadczą chociażby kursy.Na Stoch wynoszą one od 2.25 do 2.50 natomiast na następnego w kolejce Gregora Schlierenzauera już od 6.00 do 7.00 co pokazuje że bukmacherzy także liczą na zwycięstwo Kamila.Patrząc na obecną formę wszystkich zawodników nie ma chyba nikogo kto mógłby mu zagrozić na co bardzo liczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja - Rosja 2 2.15 STS

 

oczywiście typ gram z powodu braku na ostatniej zmianie Martina Fourcade'a. Ten zawodnik był by w stanie na ostatniej zmianie odrobić naprawdę sporo, biegowo jest fenomenalny, na strzelnicy też świetny, a tak zwiększają się szanse gospodarzy na zwycięstwo, oczywiście ten kurs to pomyłka, teraz nawet mimo podatku o kursie w granicach 2.00 można pomarzyć. Francja i tak ma szanse na podium, ale Rosjanie wydają się silni i u siebie na pewno mega zdeterminowani do zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wp podali fajne zestawienie. Chodzi o to ile zarabiają skoczkowie narciarscy. Stoch za Mistrzostwa Świata dostał. Za medale na tej imprezie Polak zgarnął przeszło 100 000 pln czyli całkiem ładną sumkę. Praca większości skoczków to na co dzień oczywiście po za treningami, straty w Pucharze Świata na którym tworzy się swój dochód. Tutaj nawet przy braku większych sukcesów można się nie najgorzej obłowić. Maciek Kot wyciągnął w tym sezonie około 160 000pln, Piotr Żyła około 120 000pln, a Krzysztof Miętus i Rafał Kubacki też wyciągnęli po kilkadziesiąt tysięcy (choć pierwszy od drugiego zarobił dwa razy więcej). Jest fajnie, ale tylko dla tych którzy regularnie startują. Dla innych nie jest już tak różowy bo zarobili oni od około 330 do 9000 pln. Mimo wszystko bycie choćby przyzwoitym skoczkiem jest całkiem ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Szykują się kolejne zmiany w skokach, oby były lepsze niż te poprzednie. Testy mają się odbyć podczas letniego Gran Prix. Zawody te ma oceniać tylko trzech sędziów a nie tak jak dotychczas pięciu. To moim zdanie nie jest dobre rozwiązanie bo często zdarzało się że któryś z arbitrów przesadnie ocenił skoczka ze swojego kraju, albo niespodziewanie dopatrzył się błędu którego nie było i mocno niesprawiedliwie zaniżył notę co przy pięciu sędziach nie było odczuwalne, ale przy trzech może już być. Ma też być wycofana możliwość regulowania zmiany rozbiegu przez trenerów co służyło elementowi taktycznie. Teraz zmiana ma następować tylko pod względem bezpieczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Wprawdzie na sporty zimowe teraz nie jest najlepsza pora, ale kto przypuszcza że zawodnicy mają lekko i w sielance sobie teraz odpoczywają to się grubo myli, szczególne jeśli chodzi o skoczków Norweskich :) Czytałem gdzieś że ich trener Alexander Stoeckl, który trenuje ich obecnie w Lillehammer budzi ich w nocy i wiezie na skocznie by tam oddawali po kilka skoków. Twierdzi że to ma na celu pomóc im w walce ze stresem podczas zawodów. Może by te metody zastosować dla większości polskich sportowców? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Fińskie skoki przeżywają ostatnio kryzys. Wśród czterech powołanych skoczków (tylu po fatalnych występach reprezentantów tego kraju mogą jedynie wystawić) jest Janne Ahonen. Może skoro on potrafił po przerwie powrócić do skakania to i Adam Małysz by się zdecydował? :) Z jednej strony żart, ale z drugiej gdyby Małysz wrócił do dobrego skakania i oczywiście nie mam tu już na myśli wygrywania konkursów ani nawet podium, ale tak regularnie granice pierwszej dziesiątki to dokładając do tego Stocha i Żyłę mielibyśmy naprawdę fajną drużynę zdolną do walki o zwycięstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Klingenthal

Typ: Niemcy wygrają drużynówke

Kurs: 3,70

Data i godzina: 23.11.2013 16:00

Bukmacher: Bet at home

Analiza:

 

Już jutro inauguracja nowego sezonu w skokach narciarskich. Na początek skoczkowie zmierzą się w Niemieckim Klingenthal w konkursie drużynowym.

Według mnie faworytem jest ekipa gospodarzy. Niemcy pod wodzą trenera Schustera z roku na rok notują wyraźny progres wprowadzając co sezon kilku młodych skoczków. Niemcy świetnie spisywali się podczas Letniego Grand Prix, które wygrał Wellinger z liczbą 440 punktów w 5 konkursach! Wygrał on także konkurs kończący LGP, który odbył się własnie w Klingethal niecałe 2 miesiące temu. Myślę, że forma przez ten czas nie wyparowała i podopieczni Wernera Schustera już w pierwszych zawodach pokażą, że są dobrze przygotowani do sezonu.

 

Teraz troche o rywalach:

Austriacy - Schlirenzauer wydaje się będzie celował szczytem formy na IO, które odbędą się w lutym, zatem wątpie by już tutaj skakał na 100% możliwości. Morgenstern i Kofler borykali się ostatnio z problemami, także oni również nie powinni tutaj błyszczeć.

Norwegowie - zabraknie w ich szeregach Jacobsena, także wątpie, żeby byli w stanie wystawić czwórkę silniejszą od czwórki Niemców.

 

I to w zasadzie tyle. Pozostałe ekipy chyba nie są w stanie zagrozić Niemcom. Dodam jeszcze, że w zeszłym sezonie niemcy także wygrali pierwszy konkurs drużynowy, co potwierdza, że już od samego początku sezonu skaczą na 100% swoich możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Klingenthal

Typ: Piotr Żyła wygra

Kurs: 4.50

Data i godzina: 24.11 12.30

Buk: Bet365

 

Gra za drobne taki typ, jednak jest to bardzo ryzykowny typ. Uważam, że Piotrek w Klingenthal robi furorę- został wydobyty z niego potencjał już pod koniec poprzedniego sezonu. Wczoraj w drugiej serii pokazał, że jest w wysokiej formie, ale co dla mnie jest najważniejsze, że on skacze bez presji na luzie co sprawie, że według mnie w jest obecnie największym pewniakiem do wygrania tego konkursu (nie tylko jest to moje zdanie, również buków ponieważ ma najniższy kurs). Ja uwielbiam tego człowieka dlatego za drobne wejdę w ten typ. 2 treningi wygrał, sesje kwalifikacyjną też oraz wczoraj oddał dwa dobre skoki (ten drugi był rewelacyjny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki narciarskie - Puchar Świata

Spotkanie: Kuusamo (FIN)

Typ: H2H (Morgenstern - Biegun) : Morgenstern będzie wyżej sklasyfikowany

Kurs: 1.75

Data i godzina: 29.11 16:00

Buk: Bwin

Analiza:

 

Biegun jest sensacyjnym liderem Pucharu Świata po 1 konkursie. Jego zwycięstwo wzięło się z następujących czynników:

-Krzysiek trafił na dobre warunki

-trenował na tej skoczni jako jedyny z Polaków tuż przed zawodami

-zna tą skocznie bardzo dobrze, choćby z październikowych zawodów LGP czy zgrupowań kadry na tej skoczni

-jest w dobrej dyspozycji

 

Jednak Kuusamo to zupełnie inna skocznia. Jest to skocznia bardzo trudna i niebezpieczna. Skocznia ta według licznych opinii nie wybacza najmniejszego błędu. Jeden drobny błąd = 20metrów krócej. Dlatego niedoświadczeni zawodnicy, lub debiutanci na tej skoczni mają tam ogromne problemy. Poza tym Polakom nigdy ta skocznia nie leżała. Zawsze pamiętam, że na inaugracje PŚ spisywaliśmy się tam bardzo słabo, a zawodnicy w wywiadach otwarcie przyznawali, że najchętniej by tu nie przyjeżdzali w ogóle.

Trener Kruczek znając te fakty i będąc dobrym trenerem planował by młodzi skoczkowie, na czele z Biegunem odpuścili te zawody. Jednak Biegunowi jako liderowi PŚ nie wypada po prostu nie jechać.

 

Myśle, że powyższe fakty są wystarczająca argumentacją, że na fińskiej skoczni Krzysiowi będzie się latać zdecydowanie trudniej niż w ostatni weekend w niemieckim Klingenthal.

 

Co do Morgensterna. On już wie jak niebezpieczna skocznia jest w Kuusamo. Przeżył tu dramatycznie wyglądający upadek. Jednak od tego czasu stawał tu czterokrotnie na podium, co pokazuje że jest jednym z nielicznych skoczków potrafiących sobie poradzić w Kuusamo w trudnych warunkach.

Myśle, że w tym roku będzie podobnie i wracający do formy Austriak powalczy tu o czołowe lokaty.

 

W powtórke dobrego występu Bieguna niestety wątpie, dlatego myśle, że Morgi okaże się lepszy od Polaka. A kurs wystawiony na takie zdarzenie przez bukmacherów jest bardzo zachęcający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...