Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

 

Berger - Dorin (1) 1.5

 

Biegowo w sprincie oceniłbym je podobnie - strzelecko bardziej stabilna wydaje być się Norweżka.

 

Berger stabilniejsza strzelecko od Dorin, nie to właśnie Francuzka kolejny sezon pokazuje jak dobrą jest zawodniczką w tym fachu,

http://www.biathlon.com.ua/shooting.php?lang=eng

a właśnie w biegu zdecydowanie lepsza jest Norweżka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Berger - Dorin (1) 1.5

 

Biegowo w sprincie oceniłbym je podobnie - strzelecko bardziej stabilna wydaje być się Norweżka.

 

Berger stabilniejsza strzelecko od Dorin, nie to właśnie Francuzka kolejny sezon pokazuje jak dobrą jest zawodniczką w tym fachu,

http://www.biathlon.com.ua/shooting.php?lang=eng

a właśnie w biegu zdecydowanie lepsza jest Norweżka.

 

ze statystykami nie ma co się kłócić, ale te 5% to jednak nie dużo, tym bardziej, że w sprincie tych strzałów jest jest tylko 10. Dorin ogólnie biegowo jest słabsza, ale akurat na krótkich dystansach potrafi biegać na poziomie 5-10 miejsca na świecie. A co do "stabilności" - dziś obie się nie popisały na strzelnicy, ale gdy się popełnia 5 pudeł w pozycji leżącej to ciężko mówić o tym, że mamy do czynienia z super pewną strzelczynią (mimo świetnych przecież statystyk).

 

Dla mnie najważniejsze, że typ wszedł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Head-to-Head S. Hocke-P. Żyła 6.01.13-45

 

typ Stephan Hocke

 

kurs 1.65 :minus:

 

buk Bwin

 

analiza to za duże słowo po prostu dla mnie typ dnia, promocja warto grac krotko nasz kompletnie bez formy. Hocke jakos rewelacyjnie nie skacze ale na naszego musi porostu wystarczyć, nawet pogoda nie powinna przeszkodzi, po prostu słabizna to co Żyła reprezentuje -Jakoś bez wiary ambicji Stephan praktycznie u siebie skocznia znana oska-kana lubi duże obiekty dla mnie pewna kasa a kurs bardzo przyzwoity pewnie będzie spadał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slalom gigant mężczyzn

07.01.2012 10:30

Zwycięzca - Marcel Hirscher

kurs: 4.40

buk: Bet-at-home

 

Jutro w Adelboden zostanie rozegrany slalom gigant mężczyzn. Długo zastanawiałem się nad typem i doszedłem do wniosku, że Marcel Hirscher ma duże szanse na wygraną.

Młody Austriak kapitalnie radzi sobie w tym sezonie na stokach. Jest liderem klasyfikacji generalnej z 525 punktami. W klasyfikacji giganta jest natomiast na drugim miejscu. W tym sezonie właśnie w tej konkurencji zajmował odpowiednio szóste, pierwsze, drugie i piąte miejsce. Jeździ on bardzo agresywnie i właśnie to może mu dać sukces w jutrzejszym starcie w Szwajcarii. Pokazał on, że formę ma nadal świetną wygrywając przedwczoraj w Zagrzebiu slalom. Oczywiście jego najgroźniejszym rywalem będzie Amerykanin Ted Ligety. Na pewno zadecydują tutaj ułamki sekund, jeżeli jednak Hirscher pojedzie tak jak potrafi najlepiej to jest duża szansa na jego zwycięstwo po świetnym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

So 2012-01-07 10.30

Slalom gigant mezczyzn-Adelboden

zakonczy na podium-Ted Ligety

kurs 1,85

Bet365

 

To piaty gigant w cyklu alpejskiego PS,w dwóch zwyciezal Ligety,raz Hirscher(Ligety drugi) i raz w Alta Badia Blardone,gdzie jedyny raz za podium wyladowal Amerykanin(4).Faworytów wiec jest tylko dwóch,Ligety i Hirscher(zwyciezca przedwczorajszego slalomu).Dla mnie jednak sukcesy w tej konkurencji przemawiaja na korzysc Amerykanina,ktory jest liderem w gigancie i to jest jego cel,zas Austriak przewodzi w klasyfikacji generalnej PS i on sadze ze przede wszystkim teraz walczy o dobre rezultaty,nie ryzykujac do konca i tu tez upatruje jeszcze wieksza szanse dla Teda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfeiffer - Birnbacher (1) 2.02 :plus:

 

Widzę tutaj value. Birnbacher niedawno wygrał zawody przez co przez buków jest mocno przeceniany. Z kolei drugi z Niemców do tej pory ma słaby sezon przez co można spotkać dobre kursy na niego. A warto podkreślić, że Pfeiffer w sprintach radzi sobie bardzo dobrze i w zeszłym sezonie nawet wygrywał zawody, w innych był z reguły w czołówce. Strzelecko obaj wypadają w mojej ocenie podobnie - przeciętnie. Biegowo lepszy wydaję mi się młodszy z Niemców, dlatego postawię na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biegi Narciarskie, TDS

Spotkanie: Kto wygra bieg na 10km ?

Typ: Marit Bjoergen

Kurs: 1.90

Buk: Bwin

Data: 07.01.2012 - 14:45

 

Tour de Ski. Przed ostatni etap w którym to kobiety pobiegną na 10km ze startu wspólnego stylem klasycznym. Faworytek do wygrania jest 3. Oczywiście są to Marit Bjoergen, Justyna Kowalczyk i Therese Johaug. Według mnie Norweżki rozegrają ten bieg jak nie dawno podczas również biegu ze startu wspólnego. Tam 3 wymienione wyżej zawodniczki prowadziły od startu do mety i na końcowym odcinku Marit wygrała oczywiście. Scenariusz szykuje się podobny, w stawce nie ma biegaczek o podobnych umiejętnościach, być może ktoś się dołączy ale jednak na ostatnim kilometrach spodziewam się wygranej jednej z Norweżek. Kowalczyk lubi ten bieg, ale kiedy ma się przeciwko nie 1, a dwie czy bywa 3 Norweżki to bardzo trudno jej o wygranam stąd też stawianie na nia tym bardziej kiedy słyszy się o kontuzji oraz ostatnie konkurencje przegrywała to moim zdaniem nie warto, chociaż kibicuję jej jak najbardziej. Dla mnie w tym biegu zwycięzcą będzie ponownie Marit Bjoergen i kurs jest bardzo zachęcający bo inne buki oferują w granicy 1.60-1.70. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Queen of Alpe Cermis (Best stage time stage 9)

Johaug-Rest of the field

typ-2

kurs 4,00

Tobet

Wydaje mi sie ze Tereska stracila szanse na wygranie Alpe Cermis juz w Toblach na 15 lyzwa,tam startowala sama i samotnie musiala gonic przez cala trase Justyne i Marit,probowala ale wspolpraca liderek okazala sie bezwzgledna dla walecznej Johaug i stracila 3,16.9. Dzis jej bezsilnosc byla juz namalowana czarno na bialym,jeden zryw na poczatku i jeden pod gorke w polowie trasy na ktorym zwatpila juz chyba sama w siebie.Przybiegla 11 50 sekund po liderkach,przegrywajac nawet ze sprinterka,swoja rodaczka,Kristoffersen. I teraz pytanie; O co walczy jutro Johaug? Bo moim zdaniem na pewno nie o to aby miec najlepszy czas.Startuje 5 minut po Kowalczyk i Bjoergen,majac przewagi 1,12 nad Kalla,znow startuje sama i sama bedzie sie musiala uporac z ta gora. Moim zdaniem jej celem jest teraz obrona 3 miejsca w TDS i utrzymanie bezpiecznej przewagi nad Szwedka,ktora moze mocno ruszyc,aby zgubic potwornie juz wycienczona Finke Lahteenmaki,ktorej tentno ostatni co wyscig dochodzi do 96-98%.Z przodu zas rozegra sie walka o zwyciestwo,przez dlugi czas pewnie bedzie wspolpraca,a nawet jesli ktoras sprobuje uciekac to ten czas tylko beda srubowaly. Ciekawy typ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eckholm - Gregorin (1) 1.4 :plus:

 

Szwedka świetnie strzela i dobrze biega. W biegach masowych spisuje się bardzo dobrze, rzadko kiedy jest poza czołową 10. Gregorin dość szybko biega, ale na strzelnicy jest strasznie rozchwiana. Niski kurs, ale wydaję się dość pewny nawet przy ewentualnych 2-3 pudłach Heleny, bo po prostu nie wierzę, że Gregorin zrobi mniej.

 

Makarainnen- Zaitseva (2) 1.8 :plus:

 

Finka biega wyśmienicie i w biegu myślę, że jest w stanie wygrać, w zależności od dyspozycji dnia, o 20-40 sek. Warto przy tym podkreślić, że Rosjanka też należy do czołówki wśród biegaczek, a przy bardzo dobry strzelaniu widzę ją na podium. Makarainnen strzela słabo i te 4-5 pudeł z jej strony można się spodziewać, szczególnie jeśli pomyli się podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Jeden błąd spowoduje, że będzie chciała gonić czołówkę i podejmie ryzyko na strzelnicy, które w jej wypadku może skończyć się strzelecką katastrofą.

 

Hofer- Ferry (2) 1.91 :plus:

 

Perłka dzisiejszego dnia. Hofer szybko biega, ale strzelec to z niego marny. Ferry biega dobrze, strzela nieźle, ale co najważniejsze doskonale potrafi odnaleźć się w biegach "ramię w ramię". Szczególnie na strzelnicy potrafi zachować zimną krew o czym świadczą znakomite średnie strzeleckie z ostatnich lat z biegów na dochodzenie i ze startu wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Berger - Dorin (1) 1.5

 

Biegowo w sprincie oceniłbym je podobnie - strzelecko bardziej stabilna wydaje być się Norweżka.

 

Berger stabilniejsza strzelecko od Dorin, nie to właśnie Francuzka kolejny sezon pokazuje jak dobrą jest zawodniczką w tym fachu,

http://www.biathlon.com.ua/shooting.php?lang=eng

a właśnie w biegu zdecydowanie lepsza jest Norweżka.

 

ze statystykami nie ma co się kłócić, ale te 5% to jednak nie dużo, tym bardziej, że w sprincie tych strzałów jest jest tylko 10. Dorin ogólnie biegowo jest słabsza, ale akurat na krótkich dystansach potrafi biegać na poziomie 5-10 miejsca na świecie. A co do "stabilności" - dziś obie się nie popisały na strzelnicy, ale gdy się popełnia 5 pudeł w pozycji leżącej to ciężko mówić o tym, że mamy do czynienia z super pewną strzelczynią (mimo świetnych przecież statystyk).

 

Dla mnie najważniejsze, że typ wszedł :)

 

Gratuluję świetnej skuteczności typów - brawo! :)

 

ale wracając do argumentacji w parze Berger - Dorin to akurat właśnie ta statystyka pokazywała która jest lepsza w tym elemencie

5% akurat w biatlonie to nie jest mało, choć w Oberhofie warunki atmosferyczne mają duże znaczenie,

potrafią być ciężkie, zmienne i trudno tak naprawdę przewidzieć w którym momencie akurat zerwie się wiatr na strzelnicy.

 

Dorin od początku kariery cechowała właśnie bardzo dobra postawa na strzelnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Biathlon

Mecz: Darya Domracheva - Top 10

Typ: Yes

Kurs: 1,6

Bukmacher: Betsafe

Data: 11.01.12 r. godz: 14:15

Analiza:

 

W ostatnim zawodach po ostatnich wpadkach Daryi na strzelnicy az 5 pudeł Domracheva zajeła 7 miejsce,ale swoim kapitalnym biegiem sporo odrobiła co potrafi robic.W kolejnych zawodach byla odpowiednio 2 ,3,2,1 wiec w dziesiatce spokojnie powinna byc.Głownymi konkurentkami Domarachevej bedą zapewne zaitseva i Neuner ktore ostatnio kapitalnie sobie radzą.Dzis Daryia spokojnie wg mnie powinna byc w pierwszej szóstce zawodów jesli sie nie bedzie mylila na strzelnica ma duze szanse zeby dzis wygrac zawody.Dzis bedą 4 strzelania i bieg na 15 km w Nowe Mesto licze ze po ostatniej wpadce Domarcheva dzis pokaze na co ją stac.Typ Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina:Biathlon

Mecz: Darya Domracheva - Top 10

Typ: Yes

Kurs: 1,6

Bukmacher: Betsafe

Data: 11.01.12 r. godz: 14:15

Analiza:

 

W ostatnim zawodach po ostatnich wpadkach Daryi na strzelnicy az 5 pudeł Domracheva zajeła 7 miejsce,ale swoim kapitalnym biegiem sporo odrobiła co potrafi robic.W kolejnych zawodach byla odpowiednio 2 ,3,2,1 wiec w dziesiatce spokojnie powinna byc.Głownymi konkurentkami Domarachevej bedą zapewne zaitseva i Neuner ktore ostatnio kapitalnie sobie radzą.Dzis Daryia spokojnie wg mnie powinna byc w pierwszej szóstce zawodów jesli sie nie bedzie mylila na strzelnica ma duze szanse zeby dzis wygrac zawody.Dzis bedą 4 strzelania i bieg na 15 km w Nowe Mesto licze ze po ostatniej wpadce Domarcheva dzis pokaze na co ją stac.Typ Polecam

 

taki kurs jest na nią ponieważ w dzisiejszym biegu za każdy niecelny strzał doliczana jest minuta karna, a nie 150 metrów karnych, dlatego też w biegu tym większe szanse daje się specjalistkom od strzelania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darya Domracheva - Tora Berger (1) 1.55 :minus:

 

Domracheva jest faworytką sprintu i o ile na strzelnicy nie będzie jakieś tragedii to ma szanse go wygrać. W mojej ocenie w obecnej formie biegowej Darya jest w stanie nadrobić nawet 2 rundy karne w stosunku do Berger. Strzelecko w % wyglądają podobnie, choć w mojej ocenie bardziej można obawiać się o dyspozycję Domrachevej, bo ona już nie raz czyniła cuda na strzelnicy. Z drugiej strony można się spodziewać, że Norweżka jednak te przynajmniej 1 pudło zaliczy, co powoduje, że Białorusinka "zapas" ma spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14.30 Nove Mesto

7,5km sprint kobiet

Zwyciezca-Daria Domraczewa

kurs 3,0

Bwin

 

Nie ma watpliwosci ze w dzisiejszym sprincie sa trzy faworytko,mianowicie Neuner,liderka klasyfikacji generalnej jak i sprintu,wiceliderka tychże klasyfikacji Bialorusinka Daria Domraczewa i trzecia w obu klasyfikacjach Finka Kaisa Makarainen,zwyciezczyni biegu indywidualnego sprzed 2 dni.Dla mnie po tym co pokazala Daria w biegu indywidualnym jesli chodzi o sam bieg pozwala twierdzic ze dzis zostawi konkurencje za plecami,jej przewaga byla niepodwarzalna,przeciez gdyby nie brac pod uwage strzelania mialaby o 42 sekundy lepszy czas od Kaisy i o ponad minute od Neuner co jest nie lada wyczynem,tym razem mamy 2 strzelania mniej i jako ze nie dodaje sie minuty za pudlo a biega 150 metrow karnej rundy,Bialorusinka w obecnej dyspozycji jest spokojnie nadrobic jedno pudlo nad glownymi rywalkami.W ostatnich dwu sprintach Domraczewa konczyla na drugiej pozycji,dzis przyszedl czas na wygrana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darya ostatnio na strzelnicy spisuje się fatalnie. 7 pudeł w biegu masowym w niedziele, 4 w indywidualnym w środę, a dziś tylko 5/10 w sprincie. A początek sezonu miała pod tym względem całkiem dobry.

 

Co do dzisiejszego biegu to zwraca uwagę bardzo dobry występ Rosjanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfeiffer - Makoveev (1) 1.65 :minus:

 

Makoveeve wygrał bieg indywidualny dzięki świetnemu strzelaniu. W sprincie liczą się przede wszystkim umiejętności biegowe, a te zdecydowanie wyższe są u Niemca. Pfeiffer jest w stanie nadrobić nawet 2 karne rundy więcej od Rosjanina. Arnd wygrał sprint w zeszłym tygodniu, dziś też powinien być wysoko, bowiem prezentuje już bardzo dobrą formę w porównaniu do tego co było na początku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kranjec - Stoch (1) 1.53

 

Loty. A jak loty to wiadomo, że Kranjec będzie wysoko. Słoweniec jest specjalistą w tej konkurencji i powinien dziś walczyć być może nawet o zwycięstwo. Formę obu zawodników w tym sezonie oceniam na bardzo zbliżoną - lepszym lotnikiem jest Kranjec, dlatego myślę, że bez problemu przeskoczy Kamila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na jutro polecam jak ktoś gra w ziemniakach na podbicie

 

Pałka - Gossner 1 1.40 STS

 

Nasza reprezentantka ma bardzo dobry, równy sezon,

jest na świetnym czternastym miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ z 230pkt na koncie,

Gossner natomiast spisuje się fatalnie, jest 48 w PŚ z ledwie 46pkt,

i na strzelnicy i biegowo spisuje się dużo słabiej niż w zeszłym sezonie

Pałka startuje z przewagą minuty i 12 sekund nad Gossner,

biegowo na pewno Polka trochę straci ale to nie będzie miało znaczenia

Niemka na pewno pobiega trochę karnych rund, ma tylko 64% celnych w tym sezonie przy 82% Polki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że jutro pogoda będzie lepsza niż w czasie sprintów, gdzie częściowo rządził przypadek.

 

Na jutro póki co zagrałem:

 

Brunet - Domracheva (1) 2.15 :plus:

 

Brunet ma 47 sek przewagi na starcie. Domracheva zapewne od początku rzuci się w pogoń za czołówką i dość szybko zbliży się do Francuzki. Niemniej jednak mamy 4 strzelania i można się spodziewać, że Białorusinka pobiega sobie karne rundy. Ostatnie występy na strzelnicy fatalne, ciężko spodziewać się poprawy jutro tym bardziej, że zapewne zaryzykuje szybkie strzelanie by walczyć o lepsze lokaty. Brunet na strzelnicy bardzo pewna, jedna najlepszych w stawce. Biegowo jest niezła, ale z najlepszymi przegrywa dość wyraźnie. Mój scenariusz jest taki: Brunet strzela bardzo dobrze i kończy na 3 - 4 miejscu, a Domracheva przez część dystansu jest blisko, ale ostatecznie błędy w stójce na strzelnicy powodują, że zawody kończy gdzieś w okolicach 10 miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po raz kolejny Betsafe ciekawą ofertę wystawił

 

Veronika Vitkova - Andrea Henkel 2 1.35

Miriam Gössner - Anastasyia Kuzmina 2 1.33

AKO: 1.80

 

Vitkova na pewno spory talent, i choć startuje u siebie w pojedynku z Hnekel nie ma najmiejszych szans, podobnie z Gossner, która nawet biegowo będzie miała problem z Kuzminą, ana strzelnicy Niemka należy do najsłabszych.

W obu parach różnica klas, warunki dziś są lepsze, więc nie powinno już takich niespodzianek jak w piątek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Bad Mitterndorf HS200 Day 2

15.01.2012/14:00

 

Jakub Janda - Denis Kornilov

Typ: 1

Kurs:1,65

BUK:Tobet

 

Już dzisiaj o 14 odbędzie się 2 konkurs Pucharu Świata w Lotach Narciarskich na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf, bukmacherzy na ten konkurs przygotowali Nam bardzo ciekawą parę mianowicie Janda-Kornilov. W porannym pierwszym konkursie który został przeniesiony z wczoraj Jakub znalazł się na 19 pozycji po bardzo ładnym skoku, natomiast Kornilov był 24, również w serii treningowej lepszy był Janda, który skoczył o 7 metrów dalej od swojego rywala. Podsumowując, polecam ten typ ponieważ Janda to bardzo równy zawodnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda w Nowym Mescie ładna więc zagrałem jeszcze jeden typ na bieg mężczyzn

 

Svendsen - Fourcade M. (2) 2.1 :plus:

 

Svendsen w tym sezonie nie jest jeszcze w swojej najwyższej formie. Biegowo z braćmi w sprincie przegrał, dlatego nie sądzę, by był w stanie nadrobić chociaż jedną karną rundę więcej Na strzelnicy Martin i Svendsen są bardzo porównywalni, choć w biegach ramię w ramię ja lekko faworyzowałbym Francuza. (myślę, że jeśli już ktoś ma zrobić więcej pudeł to będzie to Svendsen) Jeśli obaj wybiegną wspólnie ze strzelnicy po ostatnim strzelaniu to możemy być świadkami emocjonującej walki. W poprzednich latach w takich sytuacjach bez wahania wskazałbym na Svendsena, obecnie chyba trzeba postawić co najmniej znak równości.

 

Na Simona dziś raczej bym nie stawiał, bo uważam, że może się spalić i skończyć za w/w dwójką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Makarainen - Henkel (1) 1.5 ZWROT (a szkoda, bo ładnie wyczułem przełamanie Finki)

 

Biegowo Kaisa jest lepsza i wg mnie jest w stanie nadrobić 2 rundy spokojnie. Problem Finki było ostatnio strzelanie - myliła się straszliwie. Jak ma się gdzieś "przełamać" to tylko w sprincie gdzie strzałów jest tylko 10. Zresztą z Henkel też na strzelnicy bywa różnie, powiedzmy, że można liczyć na 1-2 pudeł Niemki. Jeśli Makarainen strzeli przyzwoicie powiedzmy z max błędami 3 to wg mnie skończy przed Henkel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boe - Schempp (1) 1.4 ZWROT

 

Myślę, że czas na dobry występ Norwega. Ostatnio startował lekko chory, co z pewnością przełożyło się na jego słabsze wyniki. Przede wszystkim Norweg świetnie biega. Strzelecko bywa różnie, ale przy 10 strzelaniach można założyć, że więcej niż 2-3 się nie pomyli. Dodatkowo warto podkreślić, że wczoraj warunki były bardzo dobre i konkursem nie rządził przypadek (jak np ostatnio w Czechach podczas sprintów). Niemiec jest dość szybki, ale ogólnie z pewnością wolniejszy od Boe. Dodatkowo strzelec z niego dość słaby. Podsumowując - wiele musiałoby się nałożyć czynników niekorzystnych by Norweg przegra rywalizację w tej parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Skoki Narciarskie

Spotkanie: Zakopane

Typ: Stoch w top3

Kurs: 2.5

Bukmacher: Bwin

Data i godzina : 20.01.12 16:30

 

Wielkie swieto w Zakopanem. Dzis i jutro odbeda sie na Wilkiej Krokwi zawody Pucharu Swiata. Pod nieobecnosc Adama Malysz honoru polskich skokow bronic bedzie Kamil Stoch. Jest to juz dojrzaly zawodnik, ktory potrafi radzic sobie z presja. Tymbardziej ze na obiekcie nie bedzie zasiafdal komplet widzow a okolo 75%. Kamil doskonale ostatnio skacze, kreci sie w czolowej top6. W klasyfikacji generalnej jest na wysokiej 5 pozycji. W ostatnim konkursie lotach narciarskich w Kulm zajal 3 miejsce. Obiekt zakopianski Kamil zna doskonale. Wygrywal tu ostatnio na Mistrzostwach Polski nawet z Adamem Malyszem. Doskonala znajomosc obiektu, setki oddanych tu skokow, doping publicznosc beda kluczowe w dzisiejszych zawodach. Licze ze Kamil sobie z tym poradzi i zajmie miejsce na podium. Mysle ze na podium stanie rowniez Bardal oraz Morgi lub Schlieri. Koffi chyba sie nieco wypalil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto lepszy in 10 Km Sprint - Antholz-Anterselva (ITA) ?

Carl Johan Bergman - Björn Ferry 1 @1.75

 

Dziś w Anterselvie odbędą się kolejne zawody Pucharu Świata w Biathlonie, panowie zmierzą się w sprincie na dystansie 10km. W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata wyżej notowany jest pierwszy ze Szwedów Carl Johan Bergman zajmujący aktualnie 7 lokatę, Ferry zaś plasuje sie na 12 pozycji. Dziś obaj panowie zmierzą sie w sprincie, gdzie zdecydowanie lepiej spisuje sie Bergman zajmuje on w sprincie 2 pozycję tracąc do prowadzącego Svendsena zaledwie 1 punkt. Ferry natomiast zajmuje w tej kategorii dopiero 19 pozycję. Bergman znajduje sie w tym sezonie w lepszej dyspozycji zwłaszcza biegowej, jeśli będzie dzis dobrze strzelał, to myślę że wygra rywalizację ze swoim kolegą z reprezentacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon , sztafeta kobiet

Data: 21.01.2012 12:45

Spotkanie: Francja - Polska

Typ: 2

Kurs: 2.9

Bukmacher: Unibet

 

Dzisiaj o godzinie 12:45 bieg sztafetowy kobiet w Anterselwie. Faworytkami tego biegu wydaja sie byc Rosjanki i Niemki. Chociaz jak to w Biathlonie bywa ciezko wskazac murowanego faworyta. Ja sie postanowilem skupic na rywalizacji Farncuzek i Polek. Ostatnio polskie biathlonistki niezle sie spisuja ( 7 miejsce w sprincie Nowakowskiej Ziemniak, 9 miejsce na dochodzenie Krysi Palki sprzed tygodnia). W czwartek odbywal sie bieg sprinterski w Anterselvie. Tak sie przedstawialy wyniki polskich biathlonistek : Nowakowska-Ziemniak ->18 miejsce (1 runda karna), Cyl(warto dodac ze z goraczka startowala) ->25 (1), Palka ->40 (2) Bobak -> 51 (1) oraz Gwizdon -> 56 (3). W jutrzejszych zawodach wystaruje Polska ekipa bez Bobak najprawdopodobniej. Francuzki natomiast stracily forme ostatnio. Nawet liderka tej ekipy Brunet ( 8 miejsce w klasyfikacji generalnej) slabo ostatnio startuje. Miejsca Francuzek w sprincie w Anterselvie : Dorin ->31 (2), Bescond ->33 (3), Brunet -> 35 ( 1 karna runda !!!), Boliet -> 38 (1). Porownujac zawodniczki polskie i francuskie, odliczajac im nawet rundy karne, gdyby trafily wychodza one gorzej niz Polki. Anterselva kojarzy sie dobrze polskim kobicom. To wlasnie tu w 1995 Tomasz Sikora zdobyl zloty medal Mistrzostw Swiata. Czy bedzie to szczesliwe miejsce rowniez dla Polek ? Przekonamy sie za kilkanascie godzin .Do boju Polki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brunet - Solemdal (1) 1.85 :plus:

 

Jak dla mnie promocja w Betsafe. Brunet świetnie sobie radzi w biegach ramie w ramię - biegowo jest co najwyżej średnia, ale dzięki świetnemu strzelaniu zwykle zajmuje miejsca w czołówce. Z kolei Norweżka jest w miarę szybka, choć do najlepszych jej sporo brakuje. W biegu pewnie będzie w stanie nadrobić trochę czasu nad Brunet, ale zapewne nie tyle by pokryć straty jakie poniesie na strzelnicy. Solemdal strzela fatalnie (skuteczność w okolicach 75%) i można się spodziewać, że jutro sobie pobiega karne rundy.

 

Ekholm - Solemdal (1) 1.57 :plus:

 

Jw. Ekholm dobrze biega i świetnie strzela. Szwedkę widzę w pierwszej 6 jutrzejszych zawodów. Solemdal w trzeciej 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - Bieg ze startu wspólnego kobiet- Anterselva 12:00

Spotkanie: Kto znajdzie się w TOP 5?

Typ: Tora Berger

Kurs: 1.80

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

Na dzisiaj zaplanowany jest na godzinę 12:00 bieg ze startu wspólnego w biathlonowym pucharze świata kobiet. Będzie to dopiero drugi bieg w tym sezonie tego rodzaju. Ja znalazłem na ten ciekawy bieg dobry kurs od bukmachera bwim na to, iż Norweżka Tora Berger zajmie miejsce w pierwszej - piątce tych zawodów. Tora w tym sezonie jest w bardzo dobrej dyspozycji, zajmuje w klasyfikacji generalnej 5 miejsce z szansami na podium. Berger jest w tej chwili najlepszą z reprezentacji Norwegi, w jedynym wyścigu ze startu wspólnego, który odbył się w Oberhofie uległa tylko pięknej Neuner. Jest bardzo pewną zawodniczką na strzelnicy, nie popełnia zbyt dużo błędów a w tym roku poprawiła bardzo bieg. Tutaj w Anterselvie zajęła 4 miejsce w sprincie mimo 1 pudła, we wcześniejszych zawodach które odbywały się w Czechach wygrała bieg na dochodzenie, była 2 w sprincie i 7 w biegu indywidualnym. Jak widać imponuje ostatnio formą. Bieg ze startu wspólnego jest biegiem gdzie bardzo ważne jest strzelanie, są 4 strzelania więc można trochę pobiegać dodatkowych kółek, a Tora z Pierwszej piątki Pucharu Swiata jest najlepsza w strzelaniu, a dorównywać jej może jedynie Neuner - w strzelaniu z pozycji leżącej i Olga Zaitseva. Berger bardzo lubi trasy w Antholz, rok temu w tej miejscowości nie miała sobie równych wygrała zarowno sprint jak i bieg ze startu wspólnego czyli taki jak dzisiaj będzie się odbywał. Przed rokiem w klasyfikacji generalnej mass startu była 4. Uważam że Tora jest w bardzo dobrej formie, jest dobrą biegaczką i jeszcze lepsza strzelecko. Lubi trasy w Antholz i walczy o podium pucharu świata. Nie powinna mieć kłopotów by walczyć o trójkę a pierwsza piątka raczej pewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Narciarstwo Alpejskie - Slalom Mężczyzn 17:45

Spotkanie: Przewaga zwycięzcy - 1. przejazd

Typ: 0,01 - 0,10

Kurs: 3.50

Bukmacher: Bwin

Analiza:

 

 

Na dzisiaj mam bardzo dobry kurs u bukmachera Bwin na zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim. Otóż ten bukmacher daje 3.50 na to iż w slalomie który odbędzie się w Schlamding ( AUT ) przewaga między 1 a 2 zawodnikiem po pierwszym przejeździe nie będzie większa niż 0,10 sekundy. Bedzie to 8 slalom w tym sezonie, w klasyfikacji o małą kryształową kule w tej dyscyplinie prowadzi Chorwat Ivica Kostelic przed Devillem i Hirscherem. Dzisiaj to właśnie tych trzech panów powinno walczyć o zwycięstwo ale może się włączyć Myhrer czy Neureuther. Ja postaram się scharakteryzować dotychczasowe slalomy w tym sezonie. Początek był w USA miejscowość Beaver Creek, po 1 przejeździe prowadził Hirscher z przewagą 0,14 sekundy jednak zawody wygrał Ivica Kostelic przed Devillem. Drugie zawodyto Alta Badia a więc Włochy, tam po 1 przejeździe Hirscher prowadził przed Ivicą o 0,11 sekundy ale słaby drugi przejazd Chorwata sprawił że Hirscher wygrał dość wyraźnie te zawody.Trzecie zawody w Flachau to znowu w roli głównej Kostelic który prowadził już po 1 przejeździe o 0,14 sekundy a wygrał ostatecznie o 0,07 z Myhrerem. Później były zawody w Zagrzebiu które wygrał Hirscher po 1 przejeździe przewga była 0,10 sekundy. W Adelbodem z kolei wygrał Hirscher przed Kostelicem, po 1 przejeździe przewaga lidera wynosiła 0,07 sekundy. Przedostatnie zawody w Szwajcarskim Wengen wygrał Kostelic a po 1 przejeździe wygrywał z drugim zawodnikiem o 0,03 sekundy. W niedziele w slalomie do kombinacji po 1 przejeździe Matt prowadził z Kostelicem zaledwie o 0,01 sekundy ale ostatecznie wygrał fenomenalny Deville. Tak więc jak widać nie ma w tym sezonie jakiegoś zdecydowanego lidera bo mimo że Kostelic prowadzi o 180 pkt to w każdych zawodach było bardzo ciekawie. Ostatnie 4 zawody to przewaga w 1 przejazdach w granicach 0,10 sekundy ale we wcześniejszych było równie blisko. Myślę że Kostelic, Deville i Hirscher są w tej chwili w wysokiej formie i żaden z nich nie powinien zrobić sobie więcej przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...