Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

Biathlon - bieg pościgowy mężczyzn - Pokljuka

Typ: Tcherezov zwycięzca

Kurs: 2.45 / 2.75 :n:

Betsson / Betsafe

 

Ostatni dzień zawodów pucharu Świata w Sloweńskiej Pokljuce. Dziś odbędą się biegi pościgowe kobiet na 10 kilometrów oraz mężczyzn na 12.5 kilometra. Bieg ten składa się z 4 strzelań, zawodnicy startują ze stratami jakie ponieśli do lidera w sprincie. Dlatego też głównymi faworytami są zawodnicy, którzy byli najlepsi w sprincie. Wczorajszy bieg wygrał doświadczony 29-letni Rosjanin Ivan Tcherezov, który strzelał bezbłędnie. Z 11-sekundową stratą na trasę ruszy młody Austriak Dominik Landertinger, który prócz Rosjanina ma największe szanse na wygranie dzisiejszego biegu pościgowego. Austriak pomylił się wczoraj raz, w pozycji leżącej. Kolejni 3 zawodnicy, tj. Frei, Boe i Shipulin według mnie nie mają najmniejszych szans nawet na podium, ich wczorajsze znakomite występy były spowodowane warunkami jakie panowały i to by było tyle na ich temat. Szósty był Francuz Simon Fourcade i to on według mnie może jeszcze tylko zagrozić wspomnianej wcześniej dwójce, pomylił się wczoraj raz, w pozycji leżącej, jednak stracił aż 50 sekund. Moim zdaniem dzisiejszy bieg powinien wygrać Tcherezov, ponieważ jest lepszym strzelcem od Landertingera i po ostatnich wynikach Rosjanina widać, że jest w wyśmienitej formie, zaczęło się od zwycięstwa na pierwszej zmianie sztafety w Hochfilzen, potem pokazał się z dobrej strony w biegu indywidualnym już tu w Pokljuce. Landertinger jest biegowo lepszy, jednak niewiele, sądzę, że przy 2 rundach karnych więcej od Tcherezova nie będzie w stanie z nim wygrać, a przy jednej więcej może być równa walka, co do pozostałych zawodników, to uważam że mają na tyle duże straty po sprincie że nie powinni zagrozić Rosjaninowi.

 

inne typy:

 

Olofsson - Kocher 1 1.50 (7/10) Bwin. :n: Kocher biega bardzo dobrze ale jednak z Olofsson akurat dzisiaj większych szans nie ma, aż tak wysokie miejsce wczoraj Kanadyjki to wynik warunków atmosferycznych, wsz :t: ystkie zawodniczki pudłowały.

Frei - Shipulin 2 1.57 (7/10) Betsafe. :t: Frei i jego 3 miejsce to totalne nieporozumienie, Rosjanin już pokazał się w tym roku z dobrej strony, te kilka sekund do odrobienia nie bedzie dla niego żadnym problemem.

 

Boe - S.Fourcade 2 1.50 (7/10) Betsafe. :t: Boe jest lepszy niż Frei ale bez przesady :) Fourcade w Pokljuce w obu biegach pokazał się z bardzo dobrej strony, jest bardzo stabilnym biathlonistą, nie będzie miał z Norwegiem problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ukraina - Szwecja

Typ: 1 :t:

Kurs: 1.62

Betsson

 

Pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata w Nowym Roku. Dziś odbędzie się sztafeta mężczyzn 4x7.5 kilometra. Zawody odbywają się w niemieckiej miejscowości Oberhof. Jako że nie odbyły się jeszcze żadne zawody indywidualne, trudno przewidzieć formę najlepszych ekip, dlatego też zainteresowała mnie para, pomiędzy drużynami, które nie mogą liczyć na pudło, ani naawet pewnie na top6. Chodzi o pojedynek pomiędzy sztafetami Ukrainy i Szwecji.

 

Szwedzi w dzisiejszych zawodach wystąpią bez swoich największych asów, czyli Bergamana i Ferry'ego (zabraknie także Jonssona), wystąpią w składzie:

I zmiana: Lindstrom,

II zmiana: Nilsson,

III zmiana: Ekholm

IV zmian Armgren,

u Ukraińców zabraknie Prymy, który zawalił im ostatnią sztafetę, a nigdy nie był jej gwiazdą, wystąpią w składzie:

I zmiana: Sednev

II zmiana: Semenov

III zmiana: Derkach

IV zmiana: Deryzemlya.

 

Zdaje sobie sprawę z tego że w zeszłym roku Szwedzi też w Oberhofie wystąpili osłabieni a poradzili sobie z Ukraińcami bez problemu, jednak inaczej wygląda to teraz. Wtedy u Szwedów wystąpili doświadczeni Jonsson i Brink, dziś mamy juniorów: Lindstroma i Armgrena, którzy od Ukraińskiego juniora Semenova prezentują się słabiej, Lindstrom to jeszcze w miarą zbliżony poziom do Semenova ale Armgren to zupełna niewiadoma. Nilsson i Ekholm są raczej solidni w sztafecie, ale bez przesady obaj w stójce potrafią zawalić, w 3 kolejnych sezonach w stójce pierwszy z nich ma po 60-kilka % a drugi 70-kilka % celności, więc szału nie ma. Sednev to bardzo przyzwoity strzelec, zwłaszcza w pozycji leżącej pewny, ale i w stójce przyzwoity, do tego bardzo doświadczony, mający trochę sukcesów na koncie Deryzemlya, o którego występ również się nie boję. Największa niewiadoma to dla mnie najstarszy z nich Derkach, który wydaje się być najmniej pewnym strzelecko, oczywiście stójka słabsza. Suma sumarum uważam jednak że Ukraińcy powinni dzisiaj poradzić sobie z tak osłabionymi Szwedami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francja - Niemcy Head To Head Shooting Only 1 1.65 betway :t:

 

Skład Niemców: Stephan, Greis, Peiffer, Schempp, no cóż ja tu widzę niewielkie szanse na walke o podium, raczej miejsce 5 jest do nich dzisiaj przypisane, mało realne by koledzy Greisa w jednym czasie zaliczyli zawody życia, raczej spodziewam się po nich podobnych nerwowych ruchów na strzelnicy jak te wczorajsze Bachmann. A Francuzi swoim równym składem, Jay (świetny strzelec, słabszy biegacz), Defrasne (co najwyżej po 1 pudle na każdej strzelnicy, to jego średnia, biegacz nieco lepszy od rodaka, no i bardzo równi bracia Fourcade, o takich zawodnikach do sztafety marzy pewnie każdy trener reprezentacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na razie wymyśliłem tyle :p

 

Być może za bardzo sugeruje się wynikami środowej sztafety, ja jednak mam nadzieję że nie. Rosjanki wygrały, ale sam przebieg sztafety nie przebiegał tak jak sobie wyobrażałem, Bogali, która miła przyzwoicie strzelić miała 5 doładowań, a Medvedtseva, która należy do przeciętnych biegaczek pobiegła poniżej i tak niezbyt wysokich oczekiwań, dojdzie do tego kolejne 1,5km, może być dla niej nieciekawie, za to to co zrobiła Boulygina, chodzi oczywiście o jej bezbłędne strzelanie zaskoczyło chyba każdego, jej ostatnie występy to było pasmo gigantycznych pomyłek strzeleckich w kolejnych zawodach, a tu taka niespodzianka, to ona tak naprawdę dała zwycięstwo Rosjankom. Zawodniczki gospodarzy powinny nawet i we 3 zameldować się w pierwszej dziesiątce, biegowo u siebie nigdy problemów nie miały, powinno być naprawdę dobrze dzisiaj...

 

Henkel - Medvedtseva 1.35 :n: Bwin 6/10. Niemka startuje u siebie, a to dla nich zawsze dodatkowa mobilizacja. Henkel najlepszy wynik w środowej sztafecie, 1min i 20 sekund lepiej od Olgi, choć ta miała tylko jedno niecelne trafienie więcej, nie trzeba typu chyba bardziej rekomendowac :)

 

Bogali Titovets - Hauswald 2.00 :t: betway/betsafe 2.5/10. Ja nie widzę w tej parze faworytki w osobie Rosjanki. w sztafecie lepsza była Niemka o 35 sekund. 3 dobierane pociski Bogali w pozycji leżącej i 2 w stójce, pokazuje że strzelcko chyba nie jest najlepiej. Hauswald w leżącej problemów raczej nie miewa, wiadomo że w stójce na zero nie strzeli ale jest lepsza biegowo, Rosjanka tez raczej pudłować będzie. Do tego startuje u siebie, po takim kursie warto spróbować

 

Medvedtseva - Bogali Tistovets - Hauswald 2.85 :t: betway 1.5/10. Te same argumenty co wyżej.

 

Brunet - Medvedtseva 1 1.65 :t: tobet 2.5/10 Francuzka bardzo stabilna na strzelnicy, czasem w stójce miewa problemy, ale liczę dzisiaj co najwyzej na jedną rundę karną, Rosjanka strasznie męczyła się na tej trasie, biegowo straciła 20 sekund do Francuzki, wolniej strzelała.

 

Henkel 1-3 2.65 :n: Unibet 2/10. Zdaję sobie sprawę że jest sporo rywalek, 2 Szwedki, Berger, Domracheva, Sleptsova, rodaczki i kilka innych ale po tym co pokazała w sztafecie musi być stawiana jako jedna z głównych faworytek do podium, nawet jeden błąd na strzelnicy nie powinien jej w tym przeszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W walce o zwycięstwo dziś liczyć się będą oczywiście tylko 2 ekipy, jak większość sądzę że Niemki poradzą sobie z Rosjankami, u siebie w Ruhpolding wygrywały w dwóch poprzednich sezonach wyraźnie. Henkel na pierwszej zmianie z Romanovą, zdecyduje strzelnica na której pod względem celności wielkiej różnicy nie powinno być, choć kilka sekund szybciej zapewne strzeli Rosjanka, jednak biegowo Andrea w sprincie 27 sekund szybsza, na drugiej zmianie Neuner jeśli strzelać będzie tak jak w sprincie (jakoś jestem o nią spokojny) nadrobi nad Boulyginą a i Rosjanka na strzelnicy w stójce potrafi popudłować, biegowo 23 sekundy lepsza Niemka, do tego kilka sekund w szybciej strzela. 3 zmiana to dwa najpewniejsze strzelecko punkty w obu sztafetach, Rosjanka szybsza była o 28 sekund w sprincie, na pewno aż tyle w sztafecie nad waleczną Beck nie nadrobi. Na ostatniej zmianie Wilhelm - Zaitseva. Katja w sprincie dopiero na poczatku drugiej dziesiątki z powodu niecelnych dwóch pierwszych strzałów w pozycji leżącej, czyli trochę pechowo, potem bardzo pewnie, widać że jest dobrze przygotowana, biegowo 15 sekund w sprincie była lepsza od Zaitsevej.

 

3 miejsce powinny zająć Szwedki, jednak również jestem zdania, że branie ich za 1.50 na podium to nie jest dobry pomysł, 2 słabsze Szwedki są bardzo niepewne, jeśli Wang Chiunli nic nie dolega (nie wystartowała w sprincie) zwłaszcza Chinki mogą sprawić Szwedkom psikusa, 5 miejsce rezerwuję dla Norweżek, jakoś nie wierzę że to one mogą sprawić dziś niespodziankę, ale raczej są na tyle mocne by to 5 miejsce obronić.

 

Trudno powiedzieć jak wypadną Francuzki w rezerwowym składzie, raczej z bardzo równymi strzelecko (nawet bez Domrachevej) Białorusinkami szans nie mają, podobnie z dobrze czującymi się na tutejszych trasach Słowenkami, ale czy kursy wystawione na parę Włochy - Francja (1.55 - 2.30) są odpowiednie, hmmm... śmiem wątpić, wiadomo że Włoszki to jedne z najrówniej strzelających spośród całej stawki, ale w sprincie Francuzki też świetnie strzelały (zresztą tam nie ma słabych strzelczyń) i nawet te młode sądzę że nie zawiodą, a biegowo z Włoszkami jak najbardziej mogą powalczyć smile Rumunki to kandydatki do 10 miejsca, jeśli żadna nie zawali na strzelnicy (w sprincie wyglądało to obiecująco) mogą nawet i z Włoszkami powalczyć (2.45), biegowo były w środe lepsze. A z Estonkami nawet przy nieco gorszym strzelaniu dadzą sobie rade (1.33), tylko Lehtla wygrała z dwiema Rumunkami w srodę , Saue bez formy, Viigipuu slabiuteńka, oby Hanni wystartowała.

 

Jeśli chodzi o nacje, które walczyć będą o miejsca w drugiej dziesiątce, to w każdym zestawieniu par coś mi nie pasuje, najszybciej Czeszki mogą próbować zawalczyć o coś wiećej niż druga dziesiątka, nie mają złego składu, nie biegają źle, jeśli uda się kończyć strzelania bez rund karnych... potem Ukrainki (w tym składzie raczej poza dziesiątką), Finki, Słowaczki... trudno już mi tam coś sensownego wytypować...

 

także na dzisiaj przede wszystkim:

Niemcy win 1.70

Rumunia - Estonia 1 1.33

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za drobne można jeszcze spróbować:

 

Szwecja - Chiny 2 3.55

 

zastanawiało mnie to faworyzowanie Szwedek od rana, przemyślałem typ i też jestem za spróbowaniem Chinek:)

 

- w zeszłym roku Chinki pokazały się tu z dobrej strony - zajęły 3 miejsce

- zastanawiająca jest ta wczorajsza nieobecność Wang...

- pozostałe Chinki wczoraj bardzo równy występ, Liu Xianying kilka lokat za koleżankami ale trzeba pamiętać o jej problemach na pierwszym strzelaniu, to wszystko kosztowało ją na pewno 20 sekund.

 

- Hogberg kilka razy w sztafecie zaprezentowała się o wiele lepiej niż w indywidualnych występach, ale chyba faktycznie jak nie dzisiaj to kiedy ma nadejść ten słabszy występ, bardzo słabo w środę pobiegła, pomimo tylko dwóch pudeł 2.45 straty,

- słabiutko Nilsson, pokazała jak niestabilna jest na strzelnicy, z sezonu na sezon coraz gorzej ze strzelaniem w jej wykonaniu

- jest to podstawowy skład Szwedek, mógł trener postawić na Domelj, która choć też na strzelnicy nie jest zbyt równa to jednak zaprezentowała się tu o niebo lepiej od obu koleżanek

 

jeśli któraś z Chinek nie zawali na strzelnicy typ jak najbardziej może wejść, kurs 3.55 jest według mnie zdecydowanie przeszacowany ;)

 

oraz:

 

Norwegia - Chiny 2 2.15

 

Norweżki nie tak równe, Rogstad i Eikeland dużo słabsze biegowo, do tego na strzelnicy Eikeland czy Flatland są bardzo nierówne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniel Mesotitsch - Michael Roesch 1 1.50 Expekt

Dziś zdecydowanie najlepszą opcją zainwestowania pieniędzy w biathlonowym sprincie mężczyzn daje para Mesostitsch - Roesch wystawiona przez Expekt. 2 dni temu odbył się bieg indywidualny w którym Daniel zaprezentował się znakomicie, z 2 pudłami zajął 2 miejsce, osiągając znakomity - 3 czas biegu. Natomiast Niemiec jest zupełnie bez formy, zajął 38 miejsce z 4 pudłami na koncie, biegowo był gorszy o ponad 2 i pół minuty. Roesch zrobił sobie przerwę od startów, nie brał udziału w zawodach u siebie w Oberhofie i Ruhpolding, próbował budować formę by pojechać na igrzyska jednak nic to nie dało. W poprzednim sprincie w którym obaj brali udział w grudniu w Pokljuce także zdecydowanie lepiej prezentował się Austriak, który miał 3 minuty przewagi, zdecydowanie polecam typ.

 

M. Fourcade - Peiffer 1 1.51 tipsport

liczę dziś mocno na młodszego z braci Fourcade, ten zawodnik tutaj zaprezentował się biegowo wyśmienicie, a na strzelnicy nie zalicza wielkich wpadek, max. 2 błędy dzisiaj myślę. Myślałem o top7 1.50 ale granie na miejsca to zawsze loteria, w tipsporcie jest w parze z Peifferem, a Niemcy biegowo tutaj prezentują się bardzo przeciętnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie wygląda na to by Rosjanki mogły biegać jakieś kółka, Sleptsova, Bogaliy, Medvedtseva i Zaitseva - skład równy, nie widzę opcji by któraś mogła zawalić, może i biegowo bez fajerwerków, ale powinno wystarczyć do zwycięstwa.

 

Niemki no cóż... Neuner jest najlepszą Niemiecką biathlonistką, mogłaby biegowo zrobić tą różnice, nic po jej dotychczasowych startach w Vancouver nie wskazywało by mogła zawalić, jest w dobrej formie strzeleckiej, a Beck, no cóż, wiadomo że nie zawali ale nic nie zyskają wystawiając ją, rozumiem że niekiedy lepiej postawić na słabszą ale stabilną zawodniczkę, jednak Niemki moim zdaniem nie są tak mocne by miały prawo takie manewry przeprowadzać, mają taką przewagę nad innymi?! oczywiście że nie... mimo wszystko osłabili się tym.

 

Francuzki są przewidywane do stanięcia na najniższym stopniu podium, Brunet bardzo silny punkt, Becaert doświadczona, indywidualnie nie zachwyca (choć i nie zawodzi tak jak choćby słabsze Szwedki), jednak w biegach sztafetowych bardzo solidny punkt, jednak w jej przypadku na pewno coś dobierać będzie musiała. Dorin na strzelnicy wydaje się mocna, jednak biegowo zdecydowanie najsłabsza spośród Francuzek. Bailly sporo się napudłowała w Vancouver, biegowo mocna.

 

Szwedki - Hogberg???? na co ją stać niewiadomo, Nilsson strzelecko bardzo nierówna, do tego Olofsson i Jonsson nie tak mocne jak w Pucharze Świata. Trudno powiedzieć na co je stać.

 

Norwegia - wiadomo Eikeland i Rogstad odstają od pozostałych koleżanek.

 

Ukrainki - dużo biegowo nie tracą do najlepszych, jedynie Khvostenko odstaje pod tym względem, na rundy karne, problemy na strzelnicy nie ma co liczyć z ich strony

 

Białorusinki to przede wszystkim bardzo dobre strzelecko biathlonistki, poniżej pewnego poziomu nie zejdą

 

Polki stać dzisiaj na walkę o czołowe pozycje, martwić się można tylko o stójkę Gwizdoń i Nowakowskiej.

 

Słowenki z Gregorin na ostatniej zmianie też niebezpieczne, strzelecko Brankovic ostaje nieco

 

Rumunia, Kazachstan - nie widzę szans by podjęły walke z którąkolwiek z wymienionych wyżej ekip.

 

Włoszki bardzo słabe biegowo w startach indywidualnych

 

Czeszki to poziom Włoszek, albo i niżej, nieco lepiej biegają ale strzelecko może być słabo

 

Słowaczki po dwóch zmianach mogą być wysoko, jednak skończą pewnie koło Włoszek jak nie niżej

 

Chinki - biegowo niczym się nie wyróżniły, a strzelecko w Vancouver oczywiście nieciekawie

 

 

prawda jest taka że wydarzyć się może dzisiaj wszystko, nie ma na tych trasach dużych różnic, więc jednak trzeba grać przeciw Chinkom i innym ekipom które na strzelnicy nie są pewne.

Polki miejsce w dziesiątce obowiązek, jak nie w ósemce, jeśli wytrzymają psychicznie to 5-6 miejsce jak najbardziej realne

 

 

 

Polska - Włochy 1 1.30 :n: tobet - nie ma o czym mówić, Polki dużo szybsze, do tego Włoszki tutaj strzelecko słabo

 

Słowenia - Włochy 1 1.47 :t: bet24 - Słowenki to solidna sztafeta, prezentują się tu dużo lepiej od Włoszek

Białoruś - Chiny 1 1.62 :t: bet24 - Chinki są bez formy, strzelecko praktycznie każda z nich może zawalić i jestem przekonany że pod względem dobieranych pocisków będą w ścisłej czołówce a i bez rund karnych się nie obędzie. Może i drużynowo Białorusinki nieco biegowo stracą ale na strzelnicy są tak dobre, jesli chodzi o dobieranie pocisków pewnie będą miały ich na koncie dzisiaj najmniej.

Ukraina - Chiny 1 1.45 :t: bet24 - podobnie jak wyżej. Ukrainki może i pocisków trochę więcej będą dobierać, ale o rundach karnych nie ma mowy, biegowo nieco lepsze od Białorusinek, na Chinki powinno to wystarczyć

 

Polska - Czechy 1 1.30 :t: betway/tobet. Dużo gorzej strzelają do tej pory a i biegowo wyglądają słabiej.

 

Słowenia - Czechy 1 1.50 :t: Unibet. Słowenki są po prostu nieco lepsze, a do tego na ostatniej zmianie mają wielki atut - Gregorin...

 

Pałka - Hogberg 1 1.50 :n: tobet. Niby Szwedka potrafi się skoncentrować na występy w sztafecie, ale bez przesady... w biegu indywidualnym biegowo dramat, do tego ze strzelaniem u niej też średnio. Wydaje się że Polka i biegowo i strzelecko jest po prostu obecnie lepsza.

 

z ciekawostek...

 

w tipsporcie na Polki z Chinkami 2.04 gdy choćby w bwinie spadło do 1.45

Polki 1-5 po 5.00 to też sporo

Norwegia - Polska 2 2.73 to też sporo przesadzony kurs. ja tego nie zagram, wole typki, które wyżej opisałem, ale taki kurs warto rozważyć, Eikeland i Rogstad prezentują tu się nawet słabiej od Gwizdoń.

 

Czechy - Słowacja 2 2.28 to także sporo za dużo. Tu wszystko rozchodzi się o młodą Słowaczkę Prekopovą o której za wiele niewiadomo. Halinarova nad Vitkovą może kilka sekund nadrobić, Kuzmina nad Rezlerovą sporo nadrobi, pytanie ile straci Prekopova do najsłabszej Czeszki Soukalovej, na ostatniej zmianie dobrze biagająca Gerekova lepiej prezentuje się dotychaczas od Vejnarovej. Ciekawy kurs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas na ostatnią konkurencję - sztafeta 4 x 7.5 km mężczyzn...

 

walka o medale...

Norwegia - bardzo solidni Hanevold i Boe na dwóch pierwszych zmianach. Potem gwiazdy Svendsen i Bjoerndalen, jeśli nie będzie problemów ze smarowaniem itp. uważam że Norwedzy wygrają dzisiejsze zawody, ale walka o to będzie bardzo ciężka.

Oczywiście bardzo groźni będą Austriacy - równa, mocna sztafeta, która powinna mieć dziś srebro.

Rosjanie - mają przed zawodami przypisywany brązowy medal, szanse na to na pewno mają, choć uważam że ostatecznie będą poza podium.

Francja - sądzę że zdobędą dziś medal, jeśli Jay i Defrasne zrobią swoje będą bardzo groźni.

Niemcy powinni być na piątym miejscu. Niewiadomą jest Schempp na pierwszej zmianie, myślałem że jednak zdecydują się postawić na Stephana, który biegowo nie prezentował się tutaj źle a i ze strzelaniem było nie najgorzej, w stójce mylił się ale bez tragedii było, nie zdarzały mu się tu strzelania po 3 i więcej nie trafionych. Jeśli jednak Schempp dobrze się spisze to na pozostałych zmianach mają mocnych zawodników. Mogą przy odrobinie szczęścia zakręcić się koło najniższego stopnia podium.

 

Nikt z pozostałych ekip nie ma szans powalczyć z wyżej wymienioną piątką, jednak bardzo trudno mi coś typować wewnątrz tej piątki, to co by nie mówić podobny poziom i wiele będzie zależało od dyspozycji dnia...

Niby Norwegowie przed Austriakami, a potem chyba jednak skłaniałbym się ku Francuzom - jak będzie zobaczymy...

 

Ja skupiam się na rywalizacji ekip słabszych.

Uważam że warto grać przeciwko ekipom, które powinny na strzelnicy mieć dzisiaj problemy, a takimi ekipami według mnie są Słoweńcy i Amerykanie. Każdy zawodnik tych ekip w stójce nie jest mocny, jeśli kogoś pozytywnie wyróżniać to chyba Bauera i Bailleya. Dokl, a przede wszystkim Rupnik i Maric potrafią na strzelnicy się pogubić, nie inaczej jest z Burkem, który jest jednym z najlepszych specjalistów od pozycji leżącej ale w stójce nawet gdy w Pucharze Świata osiągał dobre rezultaty miewał problemy, które z czasem coraz bardziej się uwidaczniają, Teela też za mocny nie jest w stójce a Hakkinen to już w ogóle porażka, zawodnik ten nie jest w formie zdecydowanie, dlatego też proponuję:

 

Białoruś - Słowenia 1 1.60 :t: Unibet.

Białorusini stabilniejsi na strzelnicy, jedynie Valiullin może coś wywinąć, a Słoweńcy mają w stójce kilku "asów". Biegowo nie ma też jakiejś przepaści pomiędzy obiema ekipami.

 

USA - Czechy 2 2.16 :t: BetGun.

Soukup, Vitek, Dostal i Slesingr powinni dac radę Amerykanom, na strzelnicy są dużo bardziej stabilni, a biegowo też to porównanie źle nie wygląda.

 

Francja - Szwecja 1 1.25 :n: Bwin.

Spokojnie powinno wejść, Francuzi powinni tu walczyć o medale Szwedzi chyba co najwyżej o 6 miejsce. Zwłaszcza Lindstroem tu sporo odstaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

wiadomo że ze stawkami nie ma co szaleć, ale 4 stopnie poniżej zera, mało prawdopodobne opady, więc chyba warto coś zagrać ;)

 

sztafeta Norwegii wygląda najpewniej, powinni znaleźć się bez większych problemów na podium, po składach widać że prócz Ruskich i może Niemców nikt im zagrozić nie powinien.

 

młodzi Niemcy nie są jakimiś słabeuszami, jeśli na strzelnicy nie pokpią sprawy mogą nawet powalczyć z Ruskimi, wydaje mi się że Rosjanki na dwóch pierwszych zmianach powinny trochę stracić i może być na kolejnych dwóch zmianach różnie.

najbardziej prawdopodobna kolejność na podium to według mnie:

1. Norwegia

2. Rosja

3. Niemcy

 

Francuzi osłabieni, ale też bez przesady, Carraz to doświadczona zawodniczka, która spokojnie może powalczyć na pierwszej zmianie z Ukrainkami czy Białorusinkami, Bescond w sprintach kilkukrotnie nawet i w Pucharze Świata pokazała się z dobrej strony w tym sezonie - 21 w Anterselvie, 27 w Rhupolding. Simon Fourcade na trzeciej zmianie powinien być lepszy zarówno od Deryzemlyi jak i Symana, trudno powiedzieć co zrobi Boeuf na ostatniej zmianie ale znając Francuzów nie zawali, a z takim Sednevem czy Novikovem jakoś specjalnie biegowo nie powinien tracić, trudno powiedzieć który z tych 3 zespołów okaże się najlepszy, może być różnie... w Kontiolahti wyniki biegowe nigdy nie były najważniejsze, więc chyba i w tym roku nie będzie inaczej, zwłaszcza w sztafecie na tak krótkich dystansach. Białoruś wydaje się być najrówniejsza strzelecko i być może poradzą sobie i z Ukrainą i Francją. Najbardziej prawdopodobne rozstrzygnięcia na kolejnych pozycjach to według mnie:

 

4. Białoruś

5. Ukraina

6. Francja

 

Nasza sztafeta ma nawet z tak słabym zawodnikiem na ostatniej zmianie realne szanse na 7 miejsce, a przy niedyspozycji strzeleckiej np. Francuzów nawet i na miejsce w pierwszej szóstce, dużo zależy od Łukasza Witka, jeśli strzeli przyzwoicie powinno być dobrze.

Miejsce ósme to według mnie Słowenia, choć jeśli panowie strzelecko pokażą się z lepszej strony niż sądzę, mogą być dużo wyżej, Gregorin wiadomo bardzo solidna a i Ruvnikar wydaje się stabilna.

Miejsca 9-11 Szwecja, Włochy i gospodarze.

 

dlatego przede wszystkim na dzisiaj:

 

Norewgia podium 1.35 betway. :t: j.w.

 

Norwegia - Ukraina 1 1.25 Bwin. :t: Co by się nie działo aż tak źle by przegrać z Ukrainą nie powinno być.

 

Finlandia - Słowacja 1 1.50 Betsafe. :t: Finlandia u siebie powinna powalczyć, Słowacy w składzie z słabą strzelecko Gerekovą na pierwszej zmianie, która powinna stracić do Kaisy, Prekopova to młodziutka zawodniczka, która wystartowała na razie tylko w sztafecie w Vancouver ponieważ nie było komu startować, nawet z mierną Laukannen może sporo stracić, Puurunen i Antila to też na tyle przyzwoici zawodnicy by nie mieć problemów z Matiasko i Simocko, wydaje mi się że to z tych nieco wyższych kursów najlepszy typ ;)

 

z innych typów dość pewnie wygląda:

 

Rosja podium 1.35 betway.

 

no i taki ciekawy typ jeszcze z betway

Norwegia - Finlandia 2 2.95 Head To Head 1st exchange

Kaisa słabo na IO. U siebie na pewno będzie chciała się pokazać z dobrej strony, pokazała nie raz że potrafi dobrze strzelić. Flatland biegowo wcale nie musi z nią wygrać a w stójce coś dobrać też raczej będzie musiała. Po takim kursie warte przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

ostatni dzień zawodów Pucharu Świata w Oslo, 3 ciekawe propozycje ode mnie ;)

 

M. Fourcade top7 1.60 Bwin. - jeden z najpewniejszych betów dzisiejszego dnia, Francuz pokazuje że jest w wielkiej formie w końcówce sezonu, walczy o podium w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co by tu nie napisać, jest po prostu w formie.

Zaitseva - Kuzmina h2h shooting only 1 1.50 betway. Ruska o wiele lepsza strzelecko, trudno liczyć na to że na strzelnicy dziś wypadnie dramatycznie, należy raczej do grupy dobrze strzelających biatlonistek, a Kuzmina wiadomo na olimpiadzie super, ale tej formy z igrzysk już dawno nie ma. Po takim kursie warto zagrać.

Dorin - Becaert h2h shooting 1 1.52 tobet. Bardzo solidna Marie może i biegowo odstaje, ale jeśli chodzi ostrzelanie nie powinno być problemów z tak przeciętną Becaert, która biegowo jest lepsza ale na strzelnicy to Dorin powinna bez problemu z rodaczką sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

27.11.2010 g. 11:00

Spotkanie: Biegi narciarskie - Kobiety - Classic - 5 KM Classic - Kuusamo

Typ: Winner (Zwycięzca) : Justyna Kowalczyk

Kurs: 4.50

Bukmacher: Tobet

 

Jak na razie kobiecą rywalizację w zawodach Puchara Świata w biegach norweskich zdominowała Norweżka Marit Bjoergen która wygrała wczoraj sprint a także tydzień temu 15 km w Gällivare. Dzisiaj Justyna Kowalczyk ma natomiast okazję by w końcu przypomnieć o sobie ponieważ dzisiaj w Kuusamo odbędzie się bieg na 5 km klasykiem czyli koronna konkurencja zdobywczyni Pucharu Świata.

Trener Aleksander Wierietielny uważa, że Kowalczyk jest stworzona pod ten dystans. Ponieważ Justyna ma dwie cechy które na tym dystansie są bardzo ważne otóż jest wytrzymała i szybka.

Kowalczyk po wczorajszym niepowodzeniu w sprincie (została zdyskwalifikowana przez sędziów) nie szukała winny w decyzji jury a jedynie w tym, że zanotowała słaby występ. Widać, że Kowalczyk jest dobrze przygotowana ale wczoraj niestety nie popisała się i została słusznie zdyskwalifikowana.

Mówiąc o celu na dzisiejszy bieg Kowalczyk uważa, że jest to pierwsza trójka, natomiast absolutne minimum to 5. Znając jednak Kowalczyk z ich wcześniejszych występów na pewno nie myśli o tym by być trzecia czy druga chce na pewno wygrać i według mnie jest wstanie zdetronizować Marit Bjoergen.

Oczywiście są również inne zawodniczki niż Bjoergen ale trzeba przyznać otwarcie jeżeli zarówno Norweżka jak i Polka pobiegną na swoim wysokim poziomie to nie ma sensu dywagować czy jest ktoś wstanie je pokonać. Dzisiaj liczę, że Kowalczyk zostanie pozytywnie naładowana wczorajszym niepowodzeniem i będzie toczyć równy bój z Marit który ostatecznie wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon, Mężczyźni - Sprint Östersund, godz: 14:15

Typ: Zwycięzca - Ole Einar Bjørndalen

Kurs: 4,00

Bukmacher: Betsafe

 

Dzisiaj o godzinie 14:15 rozpocznie się pierwszy sprint w tym sezonie. Praktycznie zwycięstwo rozdziela się pomiędzy Bjorndalen'em a Svendsen'em. Nieznacznie ale jednak bukmacherzy bardziej faworyzują tego młodszego - Svendsen,a. Jak narazie mamy za sobą już jeden wyścig w Szwecji - Bieg na 20km, tam Bjorndalen miał złoto już na wyciągniecie ręki lecz ostatnie strzelanie było fatalne, 2 razy spudłował gdzie w 3 poprzednich ani razu mu to się nie zdarzyło i zakończył wyścig na i tak dobrym 2 miejscu odrazu za swym rodakiem Svendsenem tracąc do niego 19,1sekund. Oprócz ninch nie widać jakiegoś poważnego faworyta do zwycięstwa, jednak za nimi namieszać sporo może młody norweg Tarjei Bo który zakończył wyścig na miejscu 4 pudłując 2 razy, przed nim Fourcade spudłował raz tracił do niego 20 sekund, za nim Sikora również raz, wnioskująć Bo bardzo dobrze biega, w tym sprincie jest duża szansa na jego podium. Svendsen na trasę wystartuję 11, Bjoerndalen 29 więc napewno będzie miał mocniej utwardzoną trasę, w dodatku będzie wiedział jak biegnie Svendsen. Kurs zachęcający, wkońcu Bjoerndalen to mistrz sprintów, rok temu 5 grudnia wygrywał w tym samym miejscu w sprincie w czasie 23:30,1. Dziś jeśli uzyska taki sam wynik napewno wygra. Stawiam na zwycięstwo mistrza nart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: Skoki Narciarskie - Puchar Świata - Lillehammer

Typ: HS138 - Event 2 Head2Head: Simon Ammann (-Adam Malysz)

Kurs: 1.72

Bukmacher: Betsson

Analiza:

 

Po dwóch trzecich miejscach w Kuusamo i Kuopio zdobywca Kryształowej Kuli i podwójny złoty medalista olimpijski w jednym Simon Ammann wczoraj zajął dopiero 6. miejsce. Adam Małysz natomiast wczoraj zanotował najlepszy jak na razie wynik w sezonie - był na 5. miejscu.

Dzisiaj liczę, że Simon Ammann będzie wyżej klasyfikowany niż Małysz. Wczoraj Szwajcar miał nieco pecha w drugim skoku jeszcze gdy skakał Ammann warunki na skoczni były niekorzystne, poprawiły się tuż po jego skoku i nawet punkty dodatnie za wiatr nie pozwoliły przesunąć się wyżej w klasyfikacji.

Skocznia w Lillehammer na pewno nie jest to tych skoczni które nie leża Ammannowi wystarczy zobaczyć poprzedni sezon gdzie Ammann wygrywał tu dwa razy, wczoraj miał pecha z wiatrem stąd dość niska pozycja jak na Szwajcara. Dzisiaj Ammann powinien potwierdzić swoją klasę i być może znaleźć się na podium zawodów po ta jest jego miejsce.

Małysz mimo, że wczoraj zajął wysoka piątą lokatę to jednak swoją formą mnie nie przekonują. Owszem można mówić, że z zawodów na zawody jest lepiej ale ni jak ma się to z formą z poprzedniego sezonu czy Letniego GP. Według mnie na pewno nie można mówić, że Małysz jest bardzo bliski podium PŚ, owszem wczoraj było blisko ale według mnie był to wynik ponad stan. Dzisiaj według mnie można liczyć na miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki lub na początku drugiej. Takie są aktualne możliwości naszego mistrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biathlon, 10km sprint mężczyzn, 11:30.

Sumann - top 10

Typ: Nie

Kurs: 1.55

Betsafe

 

Austriak był wśród tych którzy mieli problemy zdrowotne związane z zakażeniem wody w poprzednich zawodach w Oestersund, schudł kilka kilogramów. Jest świetnym biatlonistom, m.in. trzecim sprinterem ubiegłego sezonu, ale niestety z tego typu problemami nie jest łatwo się uporać, podobnie jak Tomek Sikora, na pewno nie doszedł w tak krótkim czasie do siebie, od zawodów w Oestersund minęło zaledwie 5 dni. Uważam że dzisiaj nie będzie się liczył, 1.55 na to że nie będzie w dziesiątce jak najbardziej do grania, stawka dobrych biatlonistów spora, dobry bet ;) Uwaga też dzisiaj na granie na Tomka, Landertingera czy Simona Fourcada, oni także mieli problemy zdrowotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biatlon, 12,5km - bieg pościgowy mężczyzn, 10:45

Emil Hegle Svendsen - top3

Typ: tak

Kurs: 1.50

Bwin

 

Kursy na to że Emil Hegle Svendsen będzie na podium są bardzo różne, najwyższy kurs jaki widziałem był w Betway 1.70, teraz spadł na 1.45, u większości buków na to zdarzenie nie było więcej niż 1.40, a przeważnie 1.30. Oprócz Betway także Bwin wystawił wysoki kurs - 1.65 i obecnie spadł na 1.50, uważam że można jeszcze zagrać po takim kursie. Norweg jest zeszłorocznym zwycięzcą Pucharu Świata, najlepszym biegaczem w całej stawce. W sprincie był 4 traci do drugiego ledwie 6 sekund, wystartuje równo z sekunda straty to trzeciego. Raczej ze strony Norwega nie ma co liczyć że zawali na strzelnicy, a przy 3 pudłach powinien się na podium spokojnie znaleźć :)

 

Birnbacher - Maric 1 1.52 tobet. Dla mnie Niemiec o wiele lepszym strzelcem jest,

wczoraj obaj po 4 pudła w stójce ale traktuję to jako słabszy dzień Niemca.

Maric to oprócz Bergera, Burka, swojego rodaka Bauera i jeszcze kilku asów jeden z najgorszych strzelców w pozycji stojącej.

 

Sednev - Boeuf 1 1.57 Betsafe. Widać że Ukrainiec robi wielkie postępy, jest w formie, Francuz na strzelnicy nie jest taki regularny.

Myślę że cztery strzelania zdecydowanie w roli faworyta stawiają Sedneva.

 

Sednev w top 10 1.90 tipsport. Ukrainiec jak będzie strzelał jak dotychczas w tym sezonie,

to nie ma po prostu żadnych podstaw do tego by wypaść z dziesiątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biatlon, Women 4 x 6 km Relay, 14:15

Winner

Typ: Niemcy

Kurs: 2.30

Betsafe

 

W Hochfilzen dojdzie dzisiaj do biegu sztafetowego pań, wśród faworytek niezmiennie od paru sezonów Niemki i Rosjanki. Ja postanowiłem postawić na zwycięstwo Niemek.

Co prawda wczoraj w biegu sprinterskim ani Niemki ani Rosjanki nie odgrywały znaczących ról jednak w drużynówce powinno być inaczej.

Dlaczego Niemki? Po pierwsze do zawodów PŚ wraca Magdalena Neuner i dzisiaj wystartuje w drużynie i jest to poważne wzmocnienie tej ekipy dość powiedzieć, że wczoraj zajęła najwyższe miejsce w biegu sprinterskim (7). Oprócz Neuner w drużynie Niemieckiej zobaczymy Hitzer, Buchholz i Henkel wydaje się, że obecnie to najmocniejsza ekipa Niemiec. Podobnie jak Rosjanki wystawiają najlepszą ekipę: Sleptsova, Bogaliy_Titovets, Yourlova i Zaitseva. Jednak Rosjanki w tym sezonie jak na razie wcale nie zachwycają i nie odgrywają znaczących (jak na razie) ról w zawodach PŚ.

Warto dodać, że ostatni raz w Hochfilzen sztafeta Niemiecka wygrała tu w sezonie 2001/02 czyli są to już dość odległe czasy. Mam nadziej, że dzisiaj nastąpi przełamanie i Niemki na dość niewdzięcznym dla siebie terenie w końcu wygrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to już chyba nie powinienem się wypowiadać po swoich typach z rana (0/4)...

Dla mnie nie jest wcale takie oczywiste, to że dzisiaj o zwycięstwo walczyć mają tylko Rosjanki z Niemkami, składy, forma, warunki atmosferyczne itp. wszystko według mnie wskazuje właśnie na to że Niemki i Rosjanki nie odjadą reszcie i może być różnie.

 

ogólnie jak patrzę na składy poszczególnych sztafet w tym zawodach i porównuję z zeszłym sezonem, to sporo ekip jest słabszych...

 

* Niemki bez stabilnej Beck i świetnej biegowo Hauswald, mają Hitzer i Buchholz

* Rosjanki zmuszone do wystawienia Yurlovej

* Francuzki też słabsze niż sezon temu

* Norweżki raczej też, zupełnie nie wierzę w Solemdal i Horn.

 

Według mnie wcale dziś nie będzie tak że o zwycięstwo walczyć będą tylko Niemki z Rosjankami, liczę że Ukrainki i Szwedki namieszają.

 

Szwedki mają bardzo stabilny skład, zależnie od formy tylko na pierwszej zmianie wystepuje Domelj/Hogberg. Jako jedna z niewielu ekip Szwecja nie zawodzi w sztafetach strzelecko, wiadomo że biegowo Domelj straci, ale nie ma tragedii, Nilsson w sztafecie przeważnie mocny punkt, pomimo tego że indywidualnie wcześniej wygląda to bardzo przeciętnie. Ukrainki widząc jak biegli Ukraińcy już dla mnie takimi faworytkami nie są, watpliwe by biegowo było tak dobrze jak wczoraj, ale i tak powinny dobrze strzelić co i tak może dać miejsce w okolicach podium. Szwedki najpewniejsze wydają mi sie w zestawieniu z Norweżkami, nawet jakby coś Szwedki niespodziewanie zawaliły można spokojnie liczyć na to że i Norweżki coś zawalą, wyżej stawiam formę Zidek i Ekholm niż Flatland i Berger. Liczę również że bardziej doświadczone Domelj i Nilsson spiszą się lepiej od niewiadomych jakimi są Solemdal i Horn. W zeszłym sezonie tylko raz lepsze były w sztafecie Norweżki od Szwedek, na ogół dużo lepsze Szwedki były, więc:

 

Szwecja - Norwegia 1 1.60 Betsson

 

to jedyne co stawiam w tych zawodach.

 

Hitzer/Neuner/Buchholz/Henkel - to nie jest wielki zestaw, może ktoś chce spróbować over 8.5 dobieranych 1.60 fonbet. Ja odpuszczam bo za dużo już wtopiłem ostatnio, ale wczoraj miały razem 9 niecelnych w sprincie, w zeszłym roku Niemki w silniejszym składzie miały 12 doładowań. Według mnie każda z nich może zawalić na strzelnicy a pojedyncze doładowania wręcz pewne patrząc na ich formę strzelecką, to nie są jakieś wielkie zawodniczki pod tym względem, zresztą co Hitzer i Buchholz prezentują nie od dzisiaj, przeciętność...

 

Jeśli zaś Szwedki zaprezentują się równie dobrze na strzelnicy jak przeważnie, to poniżej 8.5 doładowań powinno tez izzi wejść,

Zidek i Ekholm razem to powinno być 18/20 czyli dla Domelj i Nilsson 6 doładowań, jak najbardziej do zrobienia.

 

No i na ch** tą Gwizdoń wystawił, wiem że Hojnisz młoda, niedoświadczona,

że niskie numery wczoraj miały wczoraj lepsze warunki itd itp,

ale to co Gwizdoń od roku robi to mi Mateje zaczyna przypominać w skokach :/

jednym słowem PORAŻKA, szkoda że nie dał szansy młodej, nic do stracenia nie miał uważam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FIS Ski Jumping World Cup 2010/2011 - HS137: Engelberg (Saturday)

Spotkanie: Simon Ammann - Andreas Kofler (Najlepsza pozycja końcowa)

Typ: 1

Kurs: 2.40

Bukmacher: Unibet

 

Wczoraj w jednoseryjnym konkursie, który odbył się w zamian za odwołane konkursy z Harrachova najlepiej spisywali się Austriacy, którzy zajęli wszystkie miejsca na podium. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że wczorajszy konkurs był wypaczony przez warunki pogodowe jak i decyzje jury - najwięcej na tym skorzystali Austriacy. Morgenstern, Kofler, Loitzl czy Koch, którzy zostali puszczeni w bardzo dobrych warunkach co potrafili wykorzystać, najbardziej pokrzywdzeni wydają się Norwegowie którzy skakali w złych warunkach i widać to po pozycjach jakie zajęli w piątek.

Dzisiaj mój typ to lepsza pozycja końcowa Simona Ammanna niż Andreasa Koflera. Wczoraj Kofler zajął 2. miejsce jednak trzeba od razu zaznaczyć, że miał bardzo dobre warunki - odjęto mu 4.3 pkt. za wiatr. Dla porównania Ammann skakał gdy wiatru w ogóle nie było (przelicznik wykazał 0.0) mimo to zajął 6. miejsce.

Według mnie Austriacy takiego szczęścia jak wczoraj długo nie będą mieli i dzisiaj wszystko powinno wrócić do normy. Ammann jak wiemy skacze u siebie w Engelbergu i jego celem na te konkursy nie są miejsca w pierwszej dziesiątce a zwycięstwa. Stać go na to i dzisiaj jeżeli warunki na to pozwolą powinien już walczyć o zwycięstwo. Ja liczę, że ta sztuka mu się powiedzie (wtedy oczywiście również mój typ wejdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

FIS, 2011-01-01, godz. 14.00

Spotkanie: Matti Hautamäki - Simon Ammann [Kto lepszy in Large Hill (HS-140) - Garmisch (GER)]

Typ: 2

Kurs: 1.72

Bukmacher: Tobet

 

W noworocznym konkursie w GaPa wybrałem parę dobrych skoczków. Fin jest 3 w klasyfikacji tego sezonu, a Szwajcar 4. Jednak ja stawiam na Ammanna w tym turnieju. Patrząc na treningi i kwalifikacje to Szwajcar był lepszy we wszystkich rundach. W pierwszym treningu 136 do 127, w drugim 125,5 do 125, a w kwalifikacjach 130,5 do 126,5. Wszystkie próby obaj zawodnicy skakali po sobie więc warunki obaj mieli bardzo zbliżone. Właściwie wiatr taki sam (róznica 0,9, 0,8 i 0,3 w pkt.). Widać więc, że Finowi nowa skocznia w GaPa jakoś nie leży zbytnio. Miejsca 18, 14 i 12 (trening 1 i 2, kwalifikacje). Ammann niby na razie bez błysku, ale według mnie powinien być wyżej od Hautamakiego w tym konkursie, liczę na jego podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzca grupy (tylko wymienieni zawodnicy, zakład ważny tylko kiedy wszyscy wystartują)

Spotkanie : (Matti Hautamaki,Manuel Fettner (AUT),Adam Małysz (POL),Tom Hilde )

Typ : Manuel Fettner (AUT)

Kurs : 3,25

Bukmacher : Bwin

Data: 2011-01-01 12:30

 

Analiza:

 

Czas na drugi konkurs tej wspaniałej serii Turnieju Czterech Skoczni. Pierwszy konkurs to pogrom jaki urządził Morgi, nokałtując wszystkich swoimi skokami.

Bardzo dobrze zaprezentował sie Matti Hautameki skacząc 137,5 w drugiej próbie i ostatecznie zajmując drugie miejsce,Manuel Fettner zajął trzecie miejsce ze skokami na odległośc 130 i 131,5 metrów.Cieszy to ze były to dwa równe i bardzo dobre skoki i jak najbardziej zasłużył na miejsce na podium.

Adam Małysz po zepsuciu pierwszego skoku nie miał szans na dobrą kolate mimo że w drugim skoku pokazał że jest w formie. Pierwszy konkurs był dośc loteryjny , duzo dobrych skoczków nie poradziło sobie z warunkami.Mimo to pierwsza piątka nie była zaskoczeniem.Ostatni z tej grupy Hilde był na miejscu 10 w Oberstdorfie ,wyprzedzajac Małysza o 3,3 pkt.

W Ga-Pa od poczatku bardzo dobrze sie prezentuje Manuel Fetner , zdziwił mnie ten kurs na niego w tej grupie skoczków.

Manuel skoczył w treningach 135 i 134,5 m zajmując dwukrotnie drugie miejsce.Hautameki skoczył 127,5 i 125 m zajmując 18 i 14 miejsce.

Adam Małysz skoczył 126,5 i 123 m i zajał 21 i 24 miejsce

Hilde zaprezentował sie jeszcze słabiej więc kurs na Fettnera jest przesadzony.

W kwalifikacjach udało sie dobrze skoczyć Hilde a Adam był 5 z wynikiem 132,5 metra, Fetner był 9 z wynikiem 128 metrów a Hautameki 12 i 126,5 metra. Fin jest doswiadczony i zawsze trzeba sie go obawiac , Hilde mysle ze nie zawojuje dzisiejszego konkursu ,a na Małysza licze że bedzie dzis w piatce ,natomiast Fetnera widze dzis na 3 miejscu zaraz po Morgim i Koflerze.

Hilde bedzie pod duza presją ,ponieważ skakał bedzie z Morgersternem ,wiec na zły skok nie może sobie pozwolić ponieważ wylonduje za 30.Przekonał sie o tym Adam ,który o mało co i by wypadł za 30 w Oberstdorfie.

Adam bedzie skakał z Japonczykiem Watase i tu problemów nasz skoczek miał nie bedzie, ciekawie wyglada para Fettner -Mechler ale powinien bez wiekszych problemów przejsc Manuel, a Matti Hautamaeki zmierzy sie z Bodmerem.

Szykuje sie ciekawy konkurs, pierwsze miejsce zarezerwowane dla Morgiego , drugie mysle dla Koflera ale o trzeci stopien mogą walczyć kolejni zawodnicy, mysle ze najlepszy okarze sie Manuel Fettner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pro_oberstdorf_riedzimerroy_rz_22.12.jpg

 

Justyna ma spore szanse na zwycięstwo, ale dla mnie to zbyt niskie kursy by zagrać, myślę że obok Justyny największe szanse na podium mają Kalla i Johaug.

 

ciekawe kursy w bet24 :)

 

Johaug - Longa 1 1.65 bet24. u większości buków 1.45. Johaug świetnie się prezentowała w ostatnich biegach łączonych, podium w końcówce zeszłego sezonu w Lahti i Falun, 6 miejsce na IO, za każdym razem lepsza od Włoszki. Tutaj też zwłaszcza w drugiej części dystansu Norweżka powinna pokazać swoją wyższość.

 

Boehler - Zeller 2 1.84 (było 1.88) bet24. 1.45-1.50. w każdym biegu łączonym w ostatnim czasie lepsza była druga z Niemek, nie widzę podstaw do tego by dzisiaj mogło być inaczej.

 

informacyjnie: także wyższy kurs (1.70) jest na Finkę Lahteenmaki w parze z Tchekalevą, 1.68 jest w Tobet, a tak to wszyscy mają po 1.50.

Johaug - Haag 1 1.50 Betsafe. o Johaug pisałem już. Haag srebrny medal w tej specjalności na IO, ale niczym się nie wyróżnia do tej pory w Tour de Ski, przeciętne występy, stawiam na Norweżkę.

Kristoffersen - Elden 1 1.45 Betsson. W Norweskim pojedynku zdecydowaną faworytką dla mnie jest Kristoffersen, która lubi ta konkurencję. W Lahti i Falun 5 i 8. Elden słabsze wyniki. W Tour De Ski również do tej pory lepiej prezentuje się pierwsza z Norweżek.

 

za drobne można spróbować:

 

Kalla win 10 Betsafe top3 2.30 Bet365

Johaug win 16 bet24 top3 3.25 Johaug

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tour de Ski - bieg łączony 2x5km kobiet, 15:45

Teresa Johaug - Anna Haag

Typ: 1

Kurs: 1.50

Betsafe

 

Dzisiaj w ramach zawodów Tour De Ski odbędą się biegi łączone - kobiety pobiegną 2x5km najpierw techniką klasyczną, potem stylem dowolnym. Szwedka Anna Haag zaprezentowała się znakomicie na Igrzyskach Olimpijskich kiedy to zdobyła srebrny medal właśnie w biegu łączonym, z tym że trasa wtedy w obu stylach była po 2,5 km dłuższa. Natomiast Teresa Johaug znakomicie spisała się w dwóch startach w tej konkurencji po Igrzyskach Olimpijskich - w Pucharze Świata w Lahti i Falun, gdzie zajęła 3 miejsca. Upatruję dzisiaj w tej parze zdecydowanej faworytki w Norweżce, która na w biegu handicapowym na 10km klasykiem pokazała że jest w bardzo dobrej formie, w sprintach, w których nigdy nie brylowała i tak tu spisuje się przyzwoicie, na dystansach powinna być mocna. Szwedka natomiast prezentuje się do tej pory bardzo przeciętnie, nic nie wskazuje by nagle dzisiaj miała jakoś genialnie pobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biathlon - sprint mężczyzn

spotkanie: 10km Sprint: Oberhof

typ: Bjorn Ferry - top 3

kurs: 4.5

bukmacher: Unibet

analiza:

Dziś o godzinie 17:30 na biathlonową trasę w niemieckim Oberhofie wyruszą panowie. Na dzisiejsze zawody stawiam, że szwedzki zawodnik Bjorn Ferry w sprincie zajmie miejsce w top 3. Ferry to specjalista od sprintów. Wygrał ostatnie zawody sprinterskie w słoweńskiej Pokljuce. Choć nie jest to najszybszy zawodnik w całej stawce to jednak Bjorn dysponując niezłą formą strzelecką oraz w miarę dobrym biegiem jest w stanie zająć dziś wysoką lokatę. We środę gdy odbywały się sztafety, Ferry na swojej zmianie był jednym z lepszych zawodników (fakt, że w drużynie inni zawodnicy są bardzo słabi - niepozwala Szwedom zajmować wysokie lokaty w zawodach sztafetowych). Reszta stawki, z norwegami na czele, dziś wydaje się, że będzie bardzo mocna, ale biorąc pod uwagę fakt, iż wczoraj i przed wczoraj w Oberhofie panowały bardzo trudne warunki atmosferyczne (gęsta mgła oraz wiatr), to może to faworyzować szweda - gdyż jak pokazał w sztafecie nie straszne mu są ciężkie warunki na trasie. Typ wydaje się mało pewny ale ja upatruję spore szansę na powodzenie tego zakładu. Z takim kursem warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2011-01-08 16:00, Skoki narciarskie - mężcz., Świat

Kto lepszy:Hilde/Hautamaki

Typ: :arrow: Hilde

Kurs:1,85

Bukmacher:bwin

 

Dziś o godzinie 16:00 rozpocznie się pierwszym w tym sezonie konkurs skoków narciarskich na skoczni mamuciej. Kilku kluczowych zawodników nie wstawiło się w Harachowie , ale z tych wielkich zabraknie jedynie Koflera i Larinto, który wyraźnie stracił forme z początku sezonu.

W dzisiejszych zawodach upatruje zwycięzce pomiędzy Morgim,Adasiem a Ammanem, lecz nie tym jestem najbardziej zainteresowany.Wyszukałem w ofercie Bwin zakład kto będzie lepszy w parze Hilde/Hautamaki po kursach 1,85 na jednego i drugiego skoczka. Gram tutaj na Hilde, którego forma wyraźnie wzrosła. W ostatnim konkursie turnieju 4 skoczni zwyciężył. Hautamaki zaś stał przed olbrzymią szansą stanięcia na podium w całym turnieju po pierwszej serii, gdy trafił na znakomite warunki i odrobił strate a nawet osiągnął sporą zaliczkę nad Adamem, który starował w znacznie gorszych warunkach. Dzisiaj w treningach i kwalifikacjach mieliśmy zmienne warunki ale i tak Hilde spisywał się lepiej . Hautameki wygląda na tej skoczni zbyt pasywnie w locie , Hilde po zwycięstwie jest na fali i choć nie należy do najwiekszych lotników powinnien spokojnie wygrac ten pojedynek. Podsumowując Hilde jest w lepszej formie na tą chwile, jest na fali po zwycięstwie i powinien zająć lepszą pozycje od Fina, którego forma zdecydowanie spadła w dół :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12:30; Skoki narciarskie - mężcz., Świat, PŚ (Harrachov/CZE) - HS 205

Spotkanie: Czy Bjorn Einar Romoren (NOR) będzie w top 10?

Typ : Tak

Kurs : 1,50

Bukmacher : Bwin

 

Na drugie zawody w lotach narciarskich w Czeskim Harrachowie proponuje zagrać typ, że Bjorn Einar Romoren zakończy zawody w pierwszej "10". Kurs co prawda na to zdarzenie nie jest powalający (raptem 1.50) ale wydaje się to jedno z pewniejszych zdarzeń jakie oferuje nam dzisiaj Bwin.

Bjorn Einar Romoren to jeden z najlepszych lotników na świecie, to do niego należy rekord świata (239m ustanowiony w Planicy), to zawodnik, który nawet jeśli nie widzie mu się w PŚ to na mamutach zawsze jest groźny.

Obecnie jego forma jest dość nieustabilizowana potrafi oddać jeden znakomity skok by następny zawalić. Tak było wczoraj ale na to wpłynęło również kilka innych czynników o których pozwolicie, że nie będę wspominał.

Wczoraj po pierwszej serii Norweg zajmował drugie miejsce przegrywał jedynie z liderem Pucharu Świata Thomasem Morgensternem (o jakieś dziesiąte punktu). W drugiej serii jednak miał pecha, skoczył 160.5 m (pierwszy skok na odległość 207.5 m) zepchnęło go dopiero na 8. miejsce ale miejsce w pierwszej "10" utrzymał.

Drugi skok był słaby m.in. poprzez złe warunki i obniżoną belkę ale również błąd widać, że Norweg mimo, że dochodzi do swojej wysokiej formy cały czas ma pecha w drugiej serii (tak też był w drugich seriach w Insbrucku i Bischofschofen gdzie również mógł zająć wyższą lokatę niż ostatecznie zajął).

Dzisiejsze prognozy z Harrachowa są jak na razie optymistyczne nie wieje, nie pada wygląda więc na to, że zawody będą przeprowadzone bez większych problemów. A jeżeli warunki będą w miarę sprawiedliwe bez loterii, bez ciągłego obniżania/podnoszenia bramki startowej (choć w to szczerze wątpię), Bjorn Einar Romoren nawet jeśli nie jest jeszcze w najlepszej dyspozycji bez problemów powinien zakończyć zawody w pierwszej "10".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Szwedki top5 1.35 tipsport. Po pierwsze nie wiem jak podejść do dzisiejszego biegu sztafetowego, te składy faworytek... hmmm mogą być niespodzianki, Szwedki widzę dzisiaj nawet na podium, na to kurs w tipsporcie 2.20, przy ok. 1.60 przeciętnie, a że będą w top5 to spokojnie powinno wejść. Skład dobry, pewnie na pierwszej zmianie nie będzie tak dobrze jak w sprincie, ale nawet jeśli Jonsson trochę straci to i tak nie powinno być źle, Nillson potrafi w sztafecie się sprężyć, Zidek regularna w tym sezonie a Helena biegowo dobrze się spisywała, strzelecko wiadomo, wierzę dziś w te Szwedki :) Wysoko widzę też Ukrainki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szwedki top5 1.35 tipsport. Po pierwsze nie wiem jak podejść do dzisiejszego biegu sztafetowego, te składy faworytek... hmmm mogą być niespodzianki, Szwedki widzę dzisiaj nawet na podium, na to kurs w tipsporcie 2.20, przy ok. 1.60 przeciętnie, a że będą w top5 to spokojnie powinno wejść. Skład dobry, pewnie na pierwszej zmianie nie będzie tak dobrze jak w sprincie, ale nawet jeśli Jonsson trochę straci to i tak nie powinno być źle, Nillson potrafi w sztafecie się sprężyć, Zidek regularna w tym sezonie a Helena biegowo dobrze się spisywała, strzelecko wiadomo, wierzę dziś w te Szwedki :) Wysoko widzę też Ukrainki.

 

izzzi (2 miejsce) :cwaniak:

 

Trener Jon Arne Enevoldsen z końcem stycznia zakończy pracę z polskimi biathlonistami. Norweg złożył rezygnację na ręce prezesa związku Zbigniewa Waśkiewicza. O tym, kto poprowadzi dalej kadrę zdecyduje zarząd PZBiath. w środę.

 

- Niestety, nie wyszło zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Już przed okresem świątecznym nosiłem się z zamiarem rezygnacji (...). Moja sytuacja osobista nie pozwala mi kontynuować pracy i wypełnić warunków kontraktu - napisał trener, chwaląc przy okazji "przyszłość polskiego biathlonu" w osobach Agnieszki Cyl i Łukasza Szczurka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trenerem kadry męskiej zostanie do końca zimy Tomasz Sikora, kobiecą obejmie Adam Kołodziejczyk, prowadzący do tej pory drużynę młodzieżową.

 

To decyzja zarządu Polskiego Związku Biatlonu, podjęta w środę w Katowicach po nagłej rezygnacji trenera Jona Arne Enevoldsena. Wyjście jest tymczasowe.

 

-----------------------------------------------------------------------------------

 

Svendsen w sztafecie

 

Wszystko wskazuje na to, że wiadomo już kto pobiegnie na trzeciej zmianie norweskiej sztafety na mistrzostwach świata w Oslo. Spośród biathlonistów, którzy kandydowali do tego miejsca, wybrany został Emil Hegle Svendsen, który wyraził już wstępną zgodę. Oznacza to, że straci on możliwość występu we wszystkich konkurencjach biathlonowych mistrzostw świata, które w tym samym czasie będą rozgrywane w Chanty-Mansijsku, jednak w zamian wystąpi przed własną publicznością w biegach. Na dwóch pierwszych zmianach rozgrywanych stylem klasycznym Norwegowie postawią zapewne na Eldara Roenningai Martina Johnsruda Sundby'ego, zaś na ostatniej zmianie stylem łyżwowym pobiegnie Petter Northug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...