Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

7,5km Sprint (Khanty-Mansiysk/RUS) - 14:00

1X2 Handicap Seconds H'cap | Sprint | Khanty

Helena Ekholm (0) - Kaisa Mäkäräinen (12)

Typ: Mäkäräinen +12 sekund

Kurs 1.85

Bukmacher: Betsafe

 

Bardzo ciekawe zakłady na te mistrzostwa świata oferuje bukmacher Betsafe, oferta na prawdę obiecująca i jest w czym wybierać. Ja wyszukałem taki zakład i myślę ,że będzie on tym razem trafny . Jest to pojedynek między trzecią Ekholm ,a drugą zawodniczą aktualnie w pucharze świata . Są oczywiście jednymi z faworytek do zwycięstwa ,ale myślę ,że fenomenalnej Neuner , która strzela bezbłędnie będzie ciężko odebrać zwycięstwo , jednak nie pokusiłem się na grę na Niemkę. Moją uwagę przykuł typ na Finkę , która dodatkowo otrzymuje 12 sekund handicapu. Jak dla mnie to jest to fenomenalna promocja , gdyż Szwedka coś się popsuła na strzelnicy i nie ma już takiej skuteczności , w ostatnich zawodach sprinterskich w Fort Kent była dopiero 22-ga z aż trzema błędami na strzelnicy i straciła do zwyciężczyni ,aż 1 minute i 46 sekund. Dużo lepiej spisała się biegowo Finka , która mimo trzech karnych rund była ósma i o 43 sekundy lepsza od Szwedki na trasie biegu!. 3 marca w sztafecie mieszanej tutaj w Khanty Mansiysku pewnie sztafeta szwedzka liczyła na medal ,ale się nie udało źle strzelała Ekholm oraz w pozycji stojącej Zidek i Bergmann. Ekholm musiała na dwóch strzelaniach po 2 razy dobierać , a w sztafecie fińskiej z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Makarainen nie spudłowała ani razu. Tak więc wnioskując , Kaisa Makarainen jest lepsza biegowo ,a dodatkowo w ostatnim czasie także lepiej strzela od Ekholm ,a poza tym dostajemy jeszcze +12 sekund w zapasie dla Finki. Jak dla mnie promocja. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


12,5km Pursuit (RUS/Khanty-Mansiysk) - 10:00

Michal Slesingr - Simon Eder

Typ: Slesingr

Kurs 1.75

Buk: Betsafe

 

Z oferty bukmachera Betsafe spodobał mi się ten zakład na bieg pościgowy mężczyzn. Para Slesingr-Eder , tutaj widzę,że faworytem jest Czech. Wystartuje wcześniej od Edera z przewagą nie wielką ,bo 5ciu sekund ,ale to jest mało istotne w tym zakładzie. Slesingr prezentował ostatnio bardzo wysoką formę zaś Eder przeciwnie bardzo słabą , w amerykańskiej miejscowości Fort Kent w sprincie Slesingr był drugi tylko za Svendsenem i stracił 7 sekund mimo bezbłędnego strzelania, ale był aż o prawie minutę lepszy na trasie biegu od Edera! Austriak zestrzelił wszystkie tarcze, a zajął odległe 20 miejsce. W biegu na dochodzenie Slesingr spudłował 3 razy ,ale mimo tego uplasował się w czołówce na 4tym miejscu ze stratą do Svendsena 1:22.0 . Eder nie trafiał 4 razy i stracił prawie 4 minuty do zwycięzcy zajmując 28 miejsce , a więc znów na trasie biegowej dużo lepiej się spisał Slesingr. Obaj zawodnicy mają wysoki procent skuteczności trafionych pocisków do tarcz. Wczoraj każdy z nich pudłował po 1dnym razie. Jak dla mnie Michal Slesingr jest zdecydowanym faworytem w tej parze i stawiam sporo ,że będzie lepszy od Edera , który jednak już tak nie zachwyca jak w poprzednim sezonie, a Czech który jest wicemistrzem świata w sprincie z 2007 roku z Anterselvy i brązowym medalistą w biegu indywidualnym powraca do formy życiowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km Pursuit (RUS/Khanty-Mansiysk) - 12:30

Head-to-Head K. Makarainen/A. Kuzmina

Typ: Makarainen

Kurs 1.55

Buk: Bwin

 

Kaisa Makarainen jest jedną z najlepiej biegających biathlonistek , chyba jedynie ustępuje pod tym względem Magdalenie Neuner. Wczoraj wygrała Neuner , niesamowite strzelanie bezbłędne , ostatnio mnie zaskoczyła w Fort Kent w biegu masowym tylko 1 pudło na 20 strzałów , wczoraj 100% skuteczność na strzelnicy 10/10 i z przewagą 12 sekund wygrała mistrzostwo świata w sprincie. Druga była właśnie Kaisa Makarainen ,także strzelała bezbłędnie , chociaż ostatnio te szybkie bieganie nie przekładało się na dobre wyniki w strzelaniu do tarcz. Kuzmina odpuściła sobie zawody w USA , Kaisa Makarainen tam poleciała , gdyż jest liderką pucharu świata i zależało jej na punktach. W Presque Isle w sprincie była dopiero 9-ta ,ale w biegu na dochodzenie się znacznie poprawiła i awansowała na 6-te miejsce mimo ,aż 7 karnych rund. Fatalne tam miała to ostatnie strzelanie , chyba pomyliła strzelnicę :p 5 strzałów i 5 chybionych ,ale jak widać dzięki dobrej kondycji biegowej potrafi wiele zdziałać. Później przenieśliśmy się do Fort Kent ,tam Finka w sprincie była 8-ma , słabo strzelała ,ale później już w biegu na dochodzenie i masowym było bardzo dobrze ze strzelaniem. Jednak straciła koszulkę liderki pucharu świata na rzecz Andrei Henkel. Po wczorajszym udanym sprincie odzyskała ją i dziś wystartuje w żółtym plastronie. Anastasiya Kuzminą strzela bardzo nie równo , biegowo trochę słabsza od Finki no i przede wszystkim najważniejsza rzecz to Kaisa Makarainen ma niespełna 30 sekund przewagi nad Rosjanką , która reprezentuje kraj Słowacji. Powinno być izi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 13:15

Head-to-Head

Andrea Henkel - Anastasyia Kuzmina

Typ: Henkel

Kurs 1.87

Buk: Betsafe

 

Piękną promocyjkę na jutrzejszy bieg indywidualny kobiet przygotował dla nas bukmacher Betsafe , czyli wygrywaj niemal na wszystkim heh. Jest to jedyna malinka z dotychczasowej oferty. Nie wiem skąd te wyrównane kursy , dla mnie tutaj jest tylko jedna faworytka w tej parze i jest nią Andrea Henkel , strzela fenomenalnie , w biegach indywidualnych zawsze w czołówce , zaś Kuzmina przeciwnie pudłuje jak na zawołanie , w ostatnim biegu na tych mistrzostwach , Andrea Henkel na strzelnicy 100% skuteczności na 20 strzałów , wszystkie trafione do celu i z 20 pozycji po sprincie awansowała na 4te miejsce tuż za podium. Kuzmina pudłowała ,aż 6 razy. W ostatnim biegu indywidualnym , który się odbył w Ruhpolding , Andrea Henkel uplasowała się na drugim miejscu strzelając 20 na 20 i przegrała jedynie z Zaitsevą. Kuzmina pudłowała w każdej pozycji i na każdym z czterech strzelań , łącznie 6 razy i zajęła wówczas odległe 42 miejsce tracąc 6 minut i 34 sekundy . Jak dobrze wiemy celne strzelanie w tymże biegu jest jedną z najważniejszych cech i umiejętności, które może się przyczynić do jutrzejszego zwycięstwa ,lecz nie tylko , bo także dobre rozłożenie sił na całym dystansie jest na prawdę istotne gdyż nie jest to krótka trasa i można wyczerpać organizm , co spowoduje iż tętno wzrasta, a na strzelnicy to nie pomaga w oddawaniu strzałów do celu. Jedną z najbardziej doświadczonych zawodniczek jest właśnie Andrea Henkel i to ja typuję, iż osiągnie dobry rezultat. Kuzminie nie daję najmniejszych szans w tym pojedynku z Andreą Henkel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - Mistrzostwa Świata w Chanty-Mansyjsku

Spotkanie: Kto wygra bieg indywidualny

Typ: Kaisa Mäkäräinen

Kurs: 5.00

Buk: bet-at-home

 

O godzinie 13:45 w Chanty-Mansyjsku rozpocznie się bieg indywidualny kobiet na 15km.Jest kilka faworytek,a do tego grona należy zalicza się m.in.Kaisa Mäkäräinen, Magdalena Neuner, Andrea Henkel, Tora Berger, Helena Ekholm czy Olga Zaitseva.Ja z tego grona wybieram Fink,która jest liderką Pucharu Świata.Miała ona fantastyczny początek sezonu,wygrywała bieg za biegiem jednak potem przyszło zawahanie formy.I kto wie czy nie było ono celowe gdyż na tych MŚ zdobyła już dwa medale.Pierwszy w sprincie gdzie straciła do zwyciężczyni Magdaleny Neuner 12s i zajęła drugie miejsce.Wydawało się że dzień później w biegu pościgowym kolejność tych zawodniczek się nie zmieni,jednak na ostatnim strzelaniu Niemka nie wytrzymała presji i popełniła dwa pudła,a Kaisa zdobyła swój pierwszy złoty medal.Na obecnym turnieju Finka nie popełniła żadnego błędu na strzelnicy,a jest to bardzo ważne gdyż w biegu indywidualnym za każde pudło nie biega się karnej rundy,a dolicza się minutę do czasu biegu.Niemka poprawiła znacząco ostatnio strzelanie,lecz zdarzają jej się jeszcze niewybaczalne błędy szczególnie w pozycji stojącej.Jak dla mnie Berger i Henkel będą najgroźniejsze bo dobrze i strzelają i biegną,ale jeżeli Mäkäräinen będzie strzelała tak jak o tej pory to powinna wygrać dzisiejszy bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)

2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat

Teja Gregorin - Kaisa Mäkäräinen

Shooting Only H2H | Individual

Typ: Makarainen

Kurs 2.00

Buk: Betsafe

 

Kolejnym typem , który myślę ma spore szanse jest, Makarainen w parze z Gregorin. Według bukmachera Betsafe w nieznaczym stopniu jest przychylny do Słowenki. Jest to także zakład tylko na strzelanie. Przejdźmy może do statystyk. Makarainen ma już na swoim koncie 2 medale w tych mistrzostwach świata. W sprincie była druga i strzelała bezbłędnie , w biegu na dochodzenie także strzelała bezbłędnie 20 na 20 strzałów i została mistrzynią świata na tym dystansie. Gregorin zaś w sprincie spudłowała 1 raz , a w biegu na dochodzenie ,aż 4 razy . Myślę ,że wysoka forma w jakiej aktualnie jest Kaisa daje jej spokojnie szanse na zdobycie trzeciego krążka na tych mistrzostwach. Co ciekawe na tych mistrzostwach spośród wszystkich oddanych strzałów do tarcz w zawodach także w sztafecie mieszanej 10 strzałów , sprint 10 strzałów i bieg na dochodzenie , nie spudłowała ani razu! 40/40 fenomenalny wyczyn. Wysoki kurs jaki jest na to zdarzenie skłania mnie do postawienia i zaufania tej oto zawodniczce , która dziś jest jedną z głównych pretendentek do mistrzostwa na dystansie biegu indywidualnego. Teja Gregorin nie powinna postawić większego oporu. W przypadku remisu otrzymujemy zwrot .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Individual 15 km (Khanty-Mansiysk/RUS)

2011-03-09 13:15, MŚ - kobiety, Świat

Tora Berger - Katja Haller

Shooting Only H2H | Individual

Typ: Berger

Kurs 2.55

Buk: Betsafe

 

 

No bez przesady. To co wystawia Betsafe to jest coś pięknego. Berger dzisiaj będzie walczyć o miejsce medalowe ,a Katja Haller to zawodniczka poniżej przeciętnej która ledwo co wbija się do czołowej czterdziestki by zdobyć jakiś tam punkcik do klasyfikacji generalnej. Fakt ,że w tym zakładzie chodzi tylko wyłącznie o strzelanie ,ale przecież Berger to bardzo dobra strzelczyni i skuteczność trafień z chociażby poprzedniego sezonu to 87% , Haller miała wówczas 88%. Zobaczmy , więc jednak ostatnie występy. Ładnie zaprezentowała się w strzelaniu w biegu na dochodzenie , wszystkie tarcze zestrzeliła ,a Berger 2 pudła ,no ale przejdźmy jednak do biegów indywidualnych , bo tutaj o taki chodzi w tym zakładzie. W ostatnim wyścigu indywidualnym w Ruhpolding Berger spudłowała 2 razy ,a Haller raz , we wcześniejszym biegu indywidualnym w Pokljuce Berger nie spudłowała ani razu ,zaś Haller 2 razy. Być może typ nie jest tak pewny i można by go oceniać 50 na 50 ,ale w związku z tym ,że Berger jest jedną z faworytek do dzisiejszego zwycięstwa nie może sobie pozwolić na błędy ,a bardzo słabiutka Haller jednak mimo bezbłędnego strzelania nie ma szans na medal i też wątpie w to by nie zaliczyła przynajmniej minuty dodatkowej ,bo jednak przed mistrzostwami świata w zawodach w Fort Kent pudłowała jak natchniona w sprincie 3 karne rundy , a z biegu na dochodzenie się wycofała po trzecim strzelaniu gdy już miała na swoim koncie 4 karne rundy i zrezygnowała z dalszego uczestniczenia. Myślę ,że można tutaj spokojnie spróbować grać na Berger , gdyż kurs jest wartościowy jak na taki zakład w którym uważam ,że jednak Norweżka ma większe szanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MŚ - mężcz. , Świat

Relay 4x7,5km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 14:00

Germany - Russia

Typ: Germany

Kurs: 1.55

Buk: Betsafe

 

 

Z prostego powodu gram na Niemców , po prostu są lepsi. Na tych mistrzostwach wszyscy ze sztafety,a więc cała czwórka w sprincie uplasowała się do 9tego miejsca! Jest to niesamowity wyczyn i pewnie marzą o zwycięstwie ,ale jednak Norwedzy także będą mocni i prawdopodobnie te 2 sztafety stoczą bój o mistrzostwo. Uważam iż Rosjanie nie będą odgrywać największej roli , spisują się bardzo słabo jak i przed mistrzostwami tak i na mistrzostwach jeszcze gorzej , zaledwie tylko 1 medal i to srebrny został wywalczony przez Maksimowa w biegu indywidualnym , to zapewne tylko namiastka tego czego mieli dokonać w Khanty Mansiysku. Nawet porażka tak to nazwę byłaby najlepszym określeniem tego czego dokonują rosyjscy biathloniści i biathlonistki. Jutro w sztafecie także nie wróżę im medalu , no chyba ,że maks brązowy ,ale i o ten będzie ciężko ,bo Francuzi czy też Austriacy mogą okazać się lepsi. Rosjanie w składzie Shipulin-Ustyugov-Maksimov-Tcherezov . W sztafecie nie wystąpi Makoveev , który spisał się najlepiej z Rosjan w sprincie i zajął czwarte miejsce. Zaledwie 19 miejsce Tcherezova , 29 miejsce Ustygova , 37 miejsce Shipulina ,a Maksimov w sprincie w ogóle nie wystartował ,ale pewnie po tym srebrnym medalu dołączyli go do sztafety eliminując Makoveeva , który tak ładnie spisał się w sprincie. Uważam ,że nie mają szans z reprezentacją Niemiec , która jak już wcześniej pisałem cała zmieściła się w 9tce-zawodów sprinterskich ,a u Rosjan najlepszy był 19-sty , to myślę ,że tutaj nie ma o czym w ogóle dyskutować. Jeszcze tylko wspomnę ,że w składzie sztafety Niemiec pobiegną : Stephan-Birnbacher-Peiffer-Greis . Nie powinno być niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biatlon, Mistrzostwa Świata

Spotkanie: Sztafeta 4x7,5km mężczyzn

Typ: Niemcy - miejsce na podium

Kurs: 1,40

Bukmacher: Betsafe

Data: 11.03.2011 14:00

Analiza:

 

Dobiegają powoli do końca Mistrzostwa Świata w biatlonie które odbywają się w Khanty-Mansiysku. Dziś zobaczymy sztafetę mężczyzn. Faworytem zdecydowanie jest Norwegia, ale ja bym był ostrożny do stawiania na nich bo mają 2 mocne punkty ale również 2 średnie. Za to najbardziej wyrównana sztafeta wydaje się naszych sąsiadów Niemców. Startuje w niej Stephan-Birnbacher-Peiffer-Greis, wszyscy bardzo dobrze spisali się w sprincie, Stephan był 7, Greis 9, Birnbacher 6 a złotym medalistą został Peiffer. Co godne uwagi wszyscy oprócz Greisa dobierali tylko raz, a gdyby on spudłował raz mniej to pewnie by zajął miejsce 4-5. Niemcy z resztą od dawna sztafetę traktują bardzo poważnie i tym razem plan minimum to miejsce na podium ale pewnie powalczą o złoty medal. A szansa jest bo jak mówiłem Norwegia ma Boe i Svendsen ale Bjoerdalen oraz Os to słabsze punkty i mogą spisać się słabiej. Rosjanie są bez formy, jeszcze dziwne decyzje kadrowe, które dla mnie oznaczają, że nawet medalu mogą nie zdobyć. Warte uwagi są jeszcze reprezentacje Austrii w której jednak nie wszyscy przygotowali najlepszą formę na MŚ, Francja ma braci Fourcade ale pozostała dwójka to podobnie jak w przypadku Norwegów a nawet gorzej. Myślę, że Niemcy mają medal murowany, dziwi mnie kurs tak wysoki bo inne buki dają 1.25-30 a w Betsafe możemy znaleźć 1.40. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.03.2011 15:05

Skoki Narciarskie Turniej druzynowy Lahti

Finlandia- Japonia

Typ: 1

Kurs: 1.62

Unibet

 

O godzinie 16 odbedzie sie turniej druzynowy - ostatni na skoczni normalnej w tym sezonie. Godzine wczesniej rozpocznie sie seria probna. Dla Finlandii ten sezon w skokach narciarskich byl jednym z najgorszych w historii. Tylko jeden zawodnik (Hautameaki) znajduje sie w pierwszej dziesiatce w klasyfikacji generalnej. Bez medalu mistrzostw swiata, bez zadnych sukcesow ani osiagniec - tak mozna krotko powiedziec o startach finskich zawodnikow w tym sezonie. Jednak dzisiaj beda oni mocni. Po pierwsze skacza u siebie - znaja skocznie bardzo dobrze. Lahti jest czestym etapem przygotowan do roznych turniejow. Po drugie kibice dopisza i pomoga w dobrym skakaniu. Wyniki we wczorajszych kwalifikacjach upatruja Finow w walce nawet o podium. Nie jest to na pewno niemozliwe. wW kwalifikacjach miejsca Finow : 2. Maaetae (chociaz on prawdopodobnie nie wystapi w druzynie) , 6. Muottka, 9. Kouivouranta, 17. Ahonen . Hautemaki nie musial skakac w kwalifikacjach. Miejsca Japonczykow : 8. Ito, 11. Yumoto, 18. Kasai, 25. Takeuchi. Wg mnie dzisiaj skoczkowie finscy sprawia mila niespodzianke swoim kibicom i uplasuja sie bardzo wysoko. Pokonujac jednoczesnie ekipe z Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biatlon, Mistrzostwa Świata

Spotkanie: Która narodowość zwycięży w biegu masowym mężczyzn ?

Typ: Norwegia

Kurs: 2,10

Bukmacher: Betsafe

Data: 12.03.2011 14:30

Analiza:

 

Dobiegają powoli do końca Mistrzostwa Świata w biatlonie które odbywają się w Khanty-Mansiysku. Dziś zobaczymy biegi ze startu wspólnego kobiet i mężczyzn, a wystąpią w nim tylko 30 najlepszych biatlonistów z tych MŚ. U mężczyzn nie ma innej opcji niż wygrana kogoś z trójki wielkich faworytów: Martin Fourcade, Emil Hegle Svendsen oraz Tarjei Boe. W tym sezonie odbył się trzy razy bieg masowy no i 2 zwycięstwa zaliczył Martin Fourcade a raz był czwarty. Raz zwyciężył Tarjei Boe, był także 15 oraz 3, jeżeli chodzi o Svendesna to był drugi, dziewiąty i szósty. Przyznam ciężki wybór do stawiania, z jednej strony Francuz wygląda na bardzo mocnego w tej konkurencji, z drugiej Boe także jest w świetnej formie, a znowu Svendsen nie zdobył jeszcze indywidualnego złota na tych Mistrzostwach Świata. Ja zaryzykuje na Norwegów, tzn. że zwycięzcą dziś zostanie ktoś z reprezentacji Norwegii. Wiadomo liczę najabardziej na Boe i Svendsena ale jest jeszcze przecież wielki Ole Einar Bjoerndalen. Z resztą nawet Boe i Svendsen kontra Fourcade to jest 2/3 szansy na wejście tego typu, a kurs dość wysoki jak na to zdarzenie. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.03.2011 12:30

12,5 km ze startu masowego (Chanty-Mansyjsk/RUS) - 12:30

Antepost - zakład na zwycięstwo (inni na życzenie)

Typ: Magdalena Neuner

Kurs 4.25 (4.00)

Buk: Betsafe

 

Ostatnio pechowo sztafeta niemiecka na ostatniej zmianie , nie wiem czym to było spowodowane być może nadmierną presją lub stresem ,dlatego dziś zaryzykuję ,bo jak już grać biathlon to po ładnym kursie. Magdalena Neuner zdecydowanie poprawiła strzelanie , biegowo jest najlepsza i jest dziś jedną z faworytek w biegu ze startu masowego. Głównymi przeciwniczkami będą Helena Ekholm , która wygrała bieg indywidualny no i myślę ,że też Kaisa Makarainen lub Tora Berger ,ale przede wszystkim jednak tym dwóm ostatnim nie wyszedł bieg indywidualny sporo pudeł na strzelnicy. Czułem się zaskoczony ,bo Makarainen miała skuteczność na tych mistrzostwach 100% 40/40 strzałów ,a w biegu indywidualnym ,aż 7 minut jej doliczono . Tora Berger także słabo ,aż 5 minut. Tutaj w biegu masowym już zawodniczki będą pokonywać karne rundy jeśli nie trafią do traczy , każda karna runda to 150m. Myślę ,że Neuner wygra ten bieg gdyż prezentuje obecnie najstabilniejszą formę spośród wszystkich zawodniczek , strzela już bardzo dobrze ,a kurs jaki wystawili bukmacherzy jest bardzo bardzo ładny. Przypomnę ,że Nuener jest mistrzynią w sprincie i wicemistrzynią w biegu na dochodzenie , tam fenomenalnie strzelała , jeśli będzie tak strzelać dziś to żadna z biathlonistek nie ma z nią szans , gdyż biegowo Neuner jest najlepsza oraz kondycyjne bardzo dobrze wytrzymuje mimo jakichś rund do przebiegnięcia. Ekholm może być najgroźniejsza dla niej ,ale myślę ,że nie da rady. Podsumowując Magda jest najlepsza i dziś wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13.03.2011 11:00

Relay 4x6 km (Khanty-Mansiysk/RUS) - 11:00

Head2Head / Rosja-Ukraina

Typ: Ukraina

Kurs 2.55

Buk: Betsson

 

Myślę ,że po takim kursie warto spróbować grę na Ukrainki , kursy wyraźnie spadają np. w Bwin już 2.20 . Także na zwycięstwo Ukrainek kursy pospadały z 10 na 6.50 . Mają one spore szanse na medal w dzisiejszej sztafecie , ponieważ mają aż 4 zawodniczki ,a więc wszystkie , które wczoraj wystartowały w biegu masowym, a Rosja miała tylko 3 , które mimo wszystko słabo wypadły we wczorajszych zawodach prócz Zaitsevej ,która jest najlepszym punktem tej ekipy. Ukrainki za to wczoraj nie popisały się zbytnio na strzelnicy , jedna z sióstr Vita Semerenko odpadła już po pierwszym strzelaniu kiedy tylko raz trafiła , w pozniejszych strzelaniach było już bezbłędnie, pozostałe zawodniczki także nie trafiały po 3 ,4 razy ogólnie ,ale uważam ,że stać je na pokonanie Rosjanek , które dziś pewnie powalczą maksymalnie o srebrny medal , gdyż Niemki są poza zasięgiem wszystkich sztafet ,ale Rosjanki myślę ,że bez tej czwartej dobrej zawodniczki nie wiele zdziałają , widziałem na liście startowej ,że podali Sleptsovą ,ale nie jest to pewne , gdyż na około 2 godziny przed rozpoczęciem zawodów są oficjalne składy. To samo jest u Ukrainek podana Khvostenko , która ani razu jeszcze tutaj nie startowała i być może Suprun ją zastąpi. U Ukrainek na początek pobiegnie Valj Semerenko ,a u Rosjanek Yourlova , myślę ,że Semerenko będzie lepsza , na pierwszej zmianie Bogaliy-Titovets u Rosjanek ,a u Ukrainek Vita Semerenko , tutaj też powinna być lepsza siostra bliźniaczka. Na drugiej i trzeciej ostatniej zmianie mam zagwozdkę , gdyż nie jestem pewien czy będą jakieś zmiany w składach ,ale tak czy inaczej na ostatniej lepsza powinna okazać się Zaitseva ,ale myślę ,że to nie wystarczy na bardzo równy skład Ukrainek , które przed wybiegnięciem ostatnich zmian mieć będą przewagę sekund. Warto zagrać , kurs przyzwoity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki Narciarskie- FIS PŚ - HS215 (Planica/SLO) - 14:15

Head-to-Head A. Małysz/A. Kofler

Typ: Adam Małysz

Kurs 1.85

Bukmacher: Bwin

 

 

Na mamucie w Planicy Adam Małysz odda ostatnie w swojej karierze skoki w zawodach Pucharu Świata.Polak zasze dobrze spisywał się na Letalnicy. Czy potwierdzi to w piątkowych zawodach? Myślę ,że tak , całkiem dobrze się spisywał w skokach treningowych i jak najbardziej ma szanse powalczyć o czołowe lokaty w pierwszej 10-tce. Kolejnym argumentem jest to ,że jest ciągle nadzieja iż wyprzedzi Koflera , w poprzednich zawodach Adam stracił trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej na rzecz Austriaka ,ale w dwóch ostatnich konkursach indywidualnych ma szanse odrobić te straty gdyż jest to 35 punktów i jest to w zasięgu naszego Orła. Oboje skakali porównywalnie,ale to Małysz jest lepszym lotnikiem , Austriak Kofler zajmuje dopiero 26 miejsce w klasyfikacji lotów narciarskich z dorobkiem 36 punktów ,a Małysz jest 5-ty i ma tych punktów znacznie więcej ,bo 255. Myślę ,że Adam okaże się lepszy w tej parze i pokaże klasę. Kurs całkiem ładny i się skuszę na tą propozycję bukmacherów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pościg 10 km (Oslo Holmenkollen/NOR) - 14:00

Pursuit 10km Women : Zwycięzca

Typ: Tora Berger

Kurs 5.75

Bukmacher: Betsson

 

Widzę ,że bukmacher Betsson śpi . Neuner nie wystartuje w dzisiejszym biegu na dochodzenie ,więc sporą szansę na zwycięstwo mają pozostałe zawodniczki ,a więc między innymi Tora Berger. Myślę ,że warto spróbować na nią grać , wczoraj 1 pudło i nad Domrachevą ma 15 sekund przewagi i później nad Kuzminą 16 sekund. Tora Berger spisuje się bardzo dobrze , chociaż lepiej jej się biegnie gdy ma kogoś przed sobą ,ale myślę ,że będzie dobrze i narzuci swoje spokojne tempo ,by później na strzelnicy trafiać wszystko szybko i z dużą gracją. Należy do zawodniczek najszybciej strzelających. Poza tym przewaga to dodatkowy handicap i myślę ,że go nie straci , u pozostałych bukmacherów kurs na jej zwycięstwo oscyluje w granicach 2.50 do 3.00 , praktycznie tylko Betsson zaspał i trzeba wykorzystać ,iż ciągle kurs wysoko się utrzymuje. Daje sporę szanse Norweżce dziś na zwycięstwo, forma jest ciągle stabilna ,a pozostałe zawodniczki , które tracą najmniej i są obok Berger faworyzowane , strzelają znacznie gorzej. Poza tym biega u siebie w Holmenkolen i będzie dodatkowy doping. Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Oslo bieg masowy

Spotkanie: Kto wygra bieg masowy mężczyzn ?

Typ: Tarjei Boe

Kurs: 4,00

Buk: Tobet

Data/godzina rozpoczęcia: 20-03-2011/16-00

Analiza:

 

Biatlon. Już dziś ostatnie zawody w tym sezonie. Będzie to bieg masowy na 15 km z czterokrotnym strzelaniem. Faworytów upatruje się oczywiście trzech: Emil Hegle Svendsen, Tarje Boe oraz Martin Fourcade. Wszyscy trzej jeszcze walczą, pierwsi dwaj o Puchar Swiata, a wszyscy trzej także o małą kryształową kulę w biegach masowych gdzie póki co prowadzi Fourcade ale Svendsen i Boe nie mają dużej straty. Wczoraj w biegu pościgowym kapitalnie spisal się Boe i Fourcade którzy z odległych pozycji awansowali na 2 i 3 miejsce. Wygrał Svendsen ale jego strzelanie nie było najlepsze. Myślę, że dziś spore szanse na wygrane ma Boe, jak będzie tak biegł jak wczoraj to nawet przy 2-3 rundach karnych nie będzie miał problemu wygrać. Oczywiście każdy bieg jest inny ale nie wątpliwie warto zaryzykować na Norwega który musi wciąż bronić 1 miejsca, a także walczy o małą kryształową kulę w biegach masowych. Każdy będzie chciał najlepiej zakończyć sezon, ale to co pokazał Boe wczoraj to dziś dla mnie jest faworytem i zaryzykuje po dobrym kursie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mass Start 15 km (Oslo Holmenkollen/NOR) - 16:00

Mass Start 15km Men : Head2Head

Anton Shipulin-Carl-Johan Bergman

Typ: Bergman

Kurs 1.95

Buk: Betsson

 

Ostatnie zawody pucharu świata w tym sezonie. Bieg ze startu masowego czytaj wspólnego w Oslo Holmenkollen w Norwegii. Zawodnicy być może są już zmęczeni tymi startami ,ale dziś czeka ich ostatni bieg i myślę ,że w tej parze Shipulin-Bergman lepszy będzie Szwed. Ogólnie mówiąc całkiem dobrze radzi sobie na strzelnicy , lepiej wczoraj od niego strzelał Shipulin , który jako jeden obok Simona Fourcade strzelał bezbłędnie. Biegowo Rosjanin znacznie odstaje , być może właśnie jest to już zmęczenie. Szwed także do najlepszych biegaczy nie należy ,ale myślę ,że jeśli będzie dobrze strzelał to nie będzie problemu z pokonaniem Shipulina , gdyż wątpie by znów dziś nie zaliczył ani jednej karnej rundy , która liczy 150metrów. W sprincie Rosjanin tylko raz spudłował , a zajął dopiero 30 miejsce tracąc prawie 2 minuty do zwycięzcy! Bergman , który spudłował 2 razy był wyżej od Shipulina , bo zajął 18 miejsce , a więc widać jaka różnica biegowa jest pomiędzy tymi zawodnikami , mniej więcej było to 40 sekund na tak krótkim odcinku biegowym.Dziś biathloniści będą strzelać 4 razy , a trasa jest o 50% dłuższa niż w sprincie ,a więc 15km. Tak jak już wcześniej wspomniałem , pewnie zmęczenie sezonem odgrywa już ważną rolę , a Bergmann myślę ,że sobie poradzi z Shipulinem i tym razem w biegu ze startu wspólnego. Bardzo ważne oczywiście będzie strzelanie , mam nadzieję ,że Bergman spisze się podobnie dobrze jak Shipulin i powinno być wszystko w jak najlepszym porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

Narciarstwo alpejskie - Soelden

22.10.2011 09:45

Kto wygra slalom gigant kobiet?

typ: Viktoria Rebensburg

kurs: 3.50

buk: Bet365

 

W końcu ponownie ruszyła karuzela Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.Jutro w Soleden rywalizować będą panie w gigancie.Wydaje się,że ten sezon to będzie ponownie rywalizacja dwóch zdecydowanie najlepszych alpejek świata,czyli Amerykanki Lindsey Vonn oraz Niemki Marii Hoefl-Riesch.Tyle,że jutrzejsza konkurencja na pewno nie jest ulubioną obu zawodniczek.

Slalom gigant to konkurencja pośrednia pomiędzy zjazdem a slalomem.Jest to konkurencja zarówno techniczna jak i bardzo kondycyjna.Preferuje ona zawodniczki dobrze zbudowane.I właśnie do takich należy m.in. Viktoria Rebensburg,które według mnie jutro wygra.Młoda Niemka robi z roku na rok znaczne postępy i już teraz mimo młodego wieku należy do najlepszych alpejek w gigancie.Jest ona mistrzynią olimpijską z Whistler właśnie w tej konkurencji.W tamtym sezonie radziła sobie świetnie czego ukoronowaniem była Mała Kryształowa Kula.Odniosła on dwa zwycięstwa właśnie tutaj,dokładnie rok temu,oraz w Arber-Zwiesel.Również dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium w Cortina d'Ampezzo,a także w Aspen.Na pewno najgroźniejszymi rywalkami będą Finka Tanja Poutiainen,Francuzka Tessa Worley,Słowenka Tina Maze czy Włoszka Denise Karbon.

Wierzę jednak w umiejętności Niemki i mam nadzieję,że rozpocznie ten sezon równie dobrze jak poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Biatholn bieg indywidualny mężczyzn

30.11.2011 17:15

Zwycięzca biegu?

typ: Emil Hegle Svendsen

kurs: 3.00

buk: Unibet

 

Dzisiaj o godzinie 17:15 rozpoczną się pierwsze zawody biathlonowego Pucharu Świata.Pierwszymi zawodami będzie bieg indywidualny mężczyzn na 20 km.Faworytów jest kilku lecz ja zwycięzcę upatruję w świetnym Norwegu Emilu Hegle Svendsenie.Jest to zawodnik świetnie biegający.Jednak w biegu indywidualnym trzeba także dobrze strzelać,gdyż każde pudło to jedna minuta dodana do czasu,a zawodnicy na strzelnicy pojawią się 4 razy.Co gorsza w Ostersund panują trudne warunki wietrzne dla biathlonistów,wiatr jest bardzo silny i na strzelnicy trzeba się mocno skupić.Dlaczego więc stawiam na Svendsena.Ponieważ jest to jak już wspomniałem zawodnik,który w biegu potrafi sporo nadrobić.Potrafi także dobrze strzelać.Świetnie przekonaliśmy się o tym w tamtym sezonie,gdzie wygrał tu rok temu bieg indywidualny oraz sprint.Wprawdzie miał wtedy dwa pudła,lecz pobiegł wyśmienicie i drugiego na mecie Bjorndalena wyprzedził o prawie 20s.Myślę,że dziś głównymi jego rywalami będą Boe,który także potrafi świetnie biegać,Bjorndalen,lecz on już ma swoje lata i nie jest chyba w takiej formie.Kolejnym zawodnikiem może być martin Fourcade,lecz on w ostatnich zawodach pucharu IBU,pokazał,ze nadal ma kłopoty ze strzelaniem,pudłując,aż 4 razy.Innymi groźnymi zawodnikami mogą być Niemcy Greis i Peiffer oraz Ferry.Myślę jednak że pierwsze zawody wygra Svendsen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : PŚ w skokach narciarskich, Lillehammer

Typ : Morgenster top3

Kurs : 2,00

Buk : Bwin

Godzina : 16.15

Analiza :

 

Morgenstern to obecnie najlepszy zawodnik w stawce, mimo iż w pierwszym konkursie był dopiero na trzecim miejscu.

Małe skocznie to jest jednak to co lubi i to bardzo, tu liczy się technika a on technicznie jest wybitny i moim zdaniem miejsce na podium zajmie na pewno.

Kofler mimo iż jest liderem to dzisiaj nie koniecznie musi się pojawić na podium bo on małych skoczni nie lubi, w kwalifikacjach sobie odpuścił i dzisiaj będzie miał problem.

Schlierenzauer to jak dla mnie kolejny pewniak do podium i być może triumfator tego konkursu ale na pewno łatwo nie będzie.

Ta trójka jest bardzo mocna, dwóch z nich na pewno pojawi się na podium, no a Kofler nie koniecznie - być może jego miejsce zajmie Stoch, być może jakaś totalna niespodzianka i zawodnik który swój skok odda przy świetnych warunkach i to będzie jego przewaga.

Morgiego na podium jednak jestem pewien, jest wybitnym zawodnikiem, staje na podium niemalże regularnie,w tym sezonie nie ma innego zagrożenia niż koledzy z reprezentacji i Stoch bo Finowie skaczą źle, Norwegowie też, a więc miejsce na podium jest dla niego zawsze i dzisiaj też będzie.

Kurs dobry więc polecam grać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch - Roman Koudelka Typ: Stoch @1.65 Betsafe

 

 

We wczorajszych zawodach Kamil pokazał wielką klasę po słabym skoku w pierwszej serii oddał znakomity skok który wyprowadził go na podium dokładnie trzecie miejsce. Dziś skoczkowie będą skakać na skoczni większej HS wynosi 138m. Tutaj już Koudelka nie powinnien być tak groźny jak wczoraj bowiem moim zdaniem on nadaje się na małe skocznie na tych większych już bywa gorzej. Typ na Kamila wydaję mi się najlepszym rozwiązaniem na dzisiejsze zawody, ale wszystko zależy od wiatru więc może być różnie ale jedno jest pewne Stoch jest w bardzo dobrej formie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorin - Brunet (2) 1.57 :plus:

 

Mamy 4 strzelania. Na starcie Brunet ma 26 sek przewagi. Brunet dobrze strzela i jest w tym strzelaniu w miarę pewna - przewiduję u niej maksymalnie 2-3 błędy. Biegowo jest średnia, ale biegnąc obok tych najlepszych biegaczek (m.in. Neuner,Domraczewa, Makarainen) będzie musiała trzymać ich tempo i na pewno na tym zyska. Dorin na krótkich dystansach jest bardzo szybka, ale strzelecko jest przeciętna. 4-5 błędów na strzelnicy może zrobić. Biegowo zapewne może zyskać na swoją rodaczką około 30-40 sekund, ale zadecyduje dyspozycja na strzelnicy.

 

Makarainnen - Berger (2) 1.75 :plus:

 

 

Na starcie Berger ma 15 sek przewagi, ale podejrzewam, że rywalka dość szybko na trasie zbliży się do niej. Zakładam, że po dwóch strzelaniach Finka będzie przed Norweżką, bo w pozycjach leżących obie strzelają z reguły bardzo dobrze. W "stójce" pewniejsza wydaję mi się Berger. Ogólnie rzecz biorąc Makarainnen to sprinterka i lepsze wyniki osiąga wtedy gdy strzela się tylko 2 razy. Berger jest jednak bardziej uniwersalna i pewniejsza w strzelaniu na dystansie 20 strzałów. Jeszcze inna kwestią jest strzelanie ramie w ramie z rywalem. Nie każda zawodniczka radzi sobie wtedy z presją. Zdecydowanie widzę tutaj kolejną przewagę na korzyść Berger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narciarstwo alpejskie Beaver Creek

06.12.2011 17:00

Kto wygra slalom gigant?

typ: Ted Ligety

kurs: 3.00

buk: Bet365

 

Dla mnie taki kurs na Amerykanina jest naprawdę świetny i biorę go w ciemno.Ted Ligety to w tej chwili dla mnie osobiście najlepszy zawodnik w slalomie gigancie w całej stawce Pucharu Świata.Już trzy krotnie zdobył Małą Kryształową Kulę w tej konkurencji odpowiednio w r0ku 2007/2008, 2009/2010 i 2010/2011.Jest też Mistrzem Świata z 2011 roku z Ga-Pa.W tym sezonie już dwa razy rozgrywany był slalom gigant i w obu na podium stał Ted Ligety.Najpierw wygrał inauguracyjne zawody w austriackim Solden,a w niedzielę był drugi,tuż za plecami Marcela Hirschera,który wykonał świetny drugi przejazd i wyprzedził Amerykanina o 0.16s.I to właśnie Austriak powinien być jego najgroźniejszym rywalem.Kto jeszcze może się liczyć do końcowego zwycięstwa?

Na pewno Francuz Alexis Pinturault,który w Solden był drugi,a tutaj zajął 9 pozycję.Groźny może być także kolejny Austriak Philipp Schörghofer i dwóch Norwegów,lider klasyfikacji generalnej Aksel-Lund Svindal i Kjetil Jansrud.Sądzę jednak,że jeżeli Ligety nie popełni błędów na trasie to nie będzie miał sobie równych,a mi sprawi miły prezent na mikołajki,gdyż zamierzam zagrać na niego sporo moich funduszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ole Einar Bjørndalen - Michal Slesingr (1) 1.62 :minus:

 

Slesingr rozpoczął sezon bardzo dobrze. Ogólnie to zawodnik w ostatnich latach nie odnoszący sukcesów, nie licząc pojedynczych dobrych wyników. Czecha zawsze miałem za bardzo dobrego strzelca, a to cecha przydatna szczególnie w biegach długich. W sprincie - stary mistrz z Norwegii powinien w biegu nadrobić co najmniej jedno pudło więcej. Mobilizacji na pewno nie zabraknie bo początek sezonu był słaby, a OEB rzadko notuje 2 słabe starty pod rząd. Kurs do tego przyzwoity

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tą formą strzelecką OEB na razie bardzo słabo i obawiam się że może byś słabszy na strzelnicy o większą ilość niż tylko jedno pudło, zwłaszcza że Czech to jeden z najlepszych strzelców w stawce i możliwe że trafi wszystko, albo przynajmniej 9/10

 

mi na jutro najbardziej podoba się 1.50 na Boe w parze z Bergerem, wiadomo Berger może w sprincie namieszać czasem mu się to zdarza, ale Boe zaczął sezon dużo lepiej od swojego rywala do tego w zeszłym sezonie w Hochfilzen brylował.

 

u kobiet na początek Makarainen vs Sleptsova 1 1.55. Kaisa w fenomenalnej formie biegowej, na strzelnicy wiadomo nie jest najmocniejsza, ale 8/10 to min. jakie powinna osiągnąć. Ruska słabsza biegowo i do tego na początku sezonu nie imponuje również na strzelnicy.

 

myślę też o Valj Semerenko w parze z Solemdal (1.65). Ukrainka strzelecko dużo lepsza od Norweżki, którą uważam za jedną z najsłabszych w tym elemencie, w Ostersund dobre wyniki ale tam często wiatr daje się mocno we znaki i tak było i w tym roku, pudłowały wszystkie. W lepszych warunkach na strzelnicy Ukrainka będzie lepsza. Biegowo wiadomo Norweżka mocna, ale Valj w Hochfilzen potrafi biegać i myślę że będzie lepsza w tej parze.

 

Dorin - Tofalvi 1 1.50. Francuzka poprawia się biegowo z roku na rok, wiadomo jeszcze z czołówką nie może się równać, ale jest coraz mocniejsza. Jeśli zaś mowa o strzelaniu to Marie jest jedną z najlepszych w tym fachu, Rumunka też strzelecko świetna, ale biegowo stoi w miejscu, bardzo przeciętna, dla mnie pewna jedynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : Puchar Świata w Skokach Narciarskich Harrachov

Typ : G. Schlierenzauer wygra

Kurs : 2,75

Bukmacher : tobet

Godzina : 17.00

Analiza :

 

Ten sezon w skokach rozpoczął się dośc niespodziewanie, ale myślę że dzisiaj jest szansa że wszystko wróci powoli na jako tako normalne tory.

Oczywiście Austriacy dominują i tylko między nimi rozpatrujemy zwycięzców poszczególnuch konkursów moim zdaniem.

Jak narazie w tym sezonie karty rozdawał wiatr ale tu już tak nie będzie więc i wyniki będą bardziej normalne.

Narazie liderem ku zaskoczeniu wszystkich jest Kofler i ma komplet wygranych czyli 300 punktów.

Drugi zaś jest Schlierenzauer i to on moim zdaniem przerwie dobrą passę Koflera.

Morgensterna narazie nie wliczam do tych liczących się zawodników bo on narazie jest totalnie bez formy, Stoch jest nierówny więc też o wygranej nie ma mowy, Niemcy nie wytrzymują w drugim skoku nawet jak po pierwszym jest dobrze, Hilde też raczej szans wielkich nie ma bo też często nie wytrzymuje w drugiej próbie.

A więc jeszcze jedyne realne zagrożenie to Ammann ale on mówił że dla niego nie liczy się Puchar Świata w tym sezonie, a turniej czterech skoczni a więc on też odpada.

Zostaje więc etatowa dwójka - Kofler i Schlierenzauer i to między nimi będzie tu się sprawa rozstrzygała i moim zdaniem nie ma opcji żeby Kofler wygrał po raz czwarty z rzędu.

Zresztą wiadać było że na tej skoczni dominuje Schliri - w kwalifikacjach 137 metrów co było zdecydowanie najlepszym skokiem a oprócz niego tylko Hula skoczył ponad 130 jeszcze, a skaczący w tych samych warunkach Kofler zaledwie 114,5.

Dominacja Schliriego na tej skoczni będzie bardzo widoczna i jestem przekonany że on wygra.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

typ na Boe wszedł ale są to oczywiścue zupełnie inne zawody niż w Ostersund, na strzelnicy dużo lepsze warunki i do tego inny profil trasy,

strzelecko wszystko wróciło do normy a biegowo rozczarowali Martin Fourcade, Tarje Boe, Lars Berger i kilku innych mocnych.

Tutaj jednak strzelanie jest najważniejsze, po raz kolejny świetny występ Bergmana, brawo!

 

Oprócz wyżej wymienionych typów warto za niewielką stawkę spróbować Solemdal - Bachmann 2 2.31

kurs w Pinnacle o ponad 0.30 wyższy niż u innych buków, a faworytką Solemdal wcale nie jest,

fakt zaprezentowała się nieco lepiej w Ostersund ale zdobyła tylko 24 punkty więcej w trzech startach od Niemki, a Tina w zeszłym sezonie pokazała jak świetną jest biatlonistką

obie biegowo mocne, strzelecko przeciętne, po takim kursie warto spróbować

 

 

Ole Einar Bjørndalen - Michal Slesingr (1) 1.62

 

Slesingr rozpoczął sezon bardzo dobrze. Ogólnie to zawodnik w ostatnich latach nie odnoszący sukcesów, nie licząc pojedynczych dobrych wyników. Czecha zawsze miałem za bardzo dobrego strzelca, a to cecha przydatna szczególnie w biegach długich. W sprincie - stary mistrz z Norwegii powinien w biegu nadrobić co najmniej jedno pudło więcej. Mobilizacji na pewno nie zabraknie bo początek sezonu był słaby, a OEB rzadko notuje 2 słabe starty pod rząd. Kurs do tego przyzwoity

 

coś jest nie tak z OEB, bardzo osłabł w biegu, na ostatniej rundzie stracił chyba z pół minuty do choćby Slesingra...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ole Einar Bjørndalen - Michal Slesingr (1) 1.62

 

Slesingr rozpoczął sezon bardzo dobrze. Ogólnie to zawodnik w ostatnich latach nie odnoszący sukcesów, nie licząc pojedynczych dobrych wyników. Czecha zawsze miałem za bardzo dobrego strzelca, a to cecha przydatna szczególnie w biegach długich. W sprincie - stary mistrz z Norwegii powinien w biegu nadrobić co najmniej jedno pudło więcej. Mobilizacji na pewno nie zabraknie bo początek sezonu był słaby, a OEB rzadko notuje 2 słabe starty pod rząd. Kurs do tego przyzwoity

 

coś jest nie tak z OEB, bardzo osłabł w biegu, na ostatniej rundzie stracił chyba z pół minuty do choćby Slesingra...

 

Zapewne wiek robi już swoje. Być może jest też tak, że Ole szykuje formę na dalszą część sezonu, bo mimo zaskakująco dobrej z kolei formy Slesingra to w sprincie Norweg nie miał prawa przegrać z nim taką różnicą w samym biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...