Skocz do zawartości

Archiwalne posty


Darek007

Rekomendowane odpowiedzi

W rozegranym wczoraj w ramach Mistrzostw Norwegii biegu mężczyzn na dystansie piętnastu kilometrów stylem klasycznym triumfował Eldar Roenning. Nie mistrz zwrócił jednak na siebie największą uwagę - trzecie miejsce wśród panów zajął bowiem legendarny Thomas Alsgaard, który oficjalnie skończył karierę... w 2003 roku i od tego czasu startuje tylko okazjonalnie.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dyscyplina: skoki narciarskie

Zawody: FIS Team Tour – Klingenthal (02.02 – godz 18:00)

Typ: Stoch najlepszy z grupy: Małysz, Kofler, Stoch, Hautameki, Happonen

Kurs: 4.5

Bukmacher: Betsafe

Analiza:

Bardzo ciekawy typ na dzisiejsze zawody w skokach wystawił Betsafe. Z grupy 5 wyżej wymienionych zawodników można obstawiać kto zajmie najwyższe miejsce w dzisiejszym turnieju. Wg bukmachera faworytem w tej grupie jest Małysz.. Moim typem jest, że najlepsze miejsce z tej grupy zajmie świetnie ostatnio skaczący Kamil Stoch. Zanim jednak napiszę co nie co o formie naszej wchodzącej gwiazdy skoków, przedstawie po krótce aktualną formę pozostałych skoczków.

Małysz – cały czas na topie, ścisła czołówka. Jednak w skokach Adasia ostatnio znalazłem kilka mankamentów. Po pierwsze Małyszowi jakoś nie wychodzą drugie skoki – co kiedyś było jego wielkim atutem, gdy stratę z pierwszego skoku w drugim odrabiał z nawiązką. Po za tym styl skakania Małysza nie za bardzo pozwala mu odlecieć – dość niski pułap wyjścia z progu, falujące narty podczas lotu – to może sprawić, że dziś Adaś nie uplasuję się na najlepszym miejscu. Ostatnio zauważyłem, że i z notami za styl u naszego mistrza nie jest najlepiej. Sędziowie chyba dostrzegają to co ja – czyli ten brak stabilności nart podczas lotu. Małysz na pewno będzie dziś mocny ale top6 będzie bardzo ciężko osiągnąć.

Kofler – pytanie co kombinuje Kofler w dzisiejszych zawodach. Austrak nie pojawił się na żadnym treningu oraz odpuścił kwalifikacje. W jego przypadku takie odpuszczanie skoków może się okazać nienajlepszym posunięciem, ponieważ Andreas ostatnio ma regres formy i już tak regularnie nie wskakuje na podium zawodów jak na początku sezonu. Ostatnio w Wilingen zajął dopiero 16 pozycję. Problem Austriaka to często strach przed zbyt dalekim lotem – widać jak ma możliwość skoczyć bardzo daleko jednak asekuruje się i ląduje zbyt wcześnie – spada z wysokiego pułapu. Nie przewiduję by ten zawodnik był dziś w stanie wygrać ze Stochem.

Finowie Hautameki i Haponen skaczą aktualnie na podobnym, wysokim poziomie. Szczególnie powracający po ciężkiej kontuzji Haponen od razu zaczął z wysokiego C. Myślę, że to właśnie Haponen może być najgroźniejszym rywalem Stocha z tej grupy skoczków. Jednak fakt, że skacze on z wczesnym numerem startowym może sprawić, że choć odda daleki skok i będzie prowadzić przez większą cześć zawodów, to jednak podczas skoków najlepszych jury zapewne obniży bęlkę – to może być dobra informacja dla Stocha. Wczorajsze kwale pokazały że zmiana belki na tej skoczni o 1 czy nawet 2 nierobi zbyt wielkiej różnicy i jeśli ktoś jest w formie z niższej belki może bardzo dobrze skoczyć – przykład Ammana. Wracając do Stocha to uważam, że dziś ma duże szanse na ścisłą czołówkę. O zwycięstwo w zawodach będzie niezwykle trudno (w świetnej formie są wspomniany Amman ale i Freund czy norweg Hilde). Jeśli tylko 1 skok będzie udany w wykonaniu Kamila jestem spokojny, że w drugim również pokaże klasę. Stoch ostatnim bardzo dobrym wynikiem w Wilingen awansował do pierwszej 10 i wczoraj skorzystał z możliwości niewystąpienia w kwalifikacjach. Dobry ruch w jego wykonaniu. Jest w formie. W treningach potwierdził, że skocznia mu leży więc dziś nie ma co patrzeć na innych i jak to głosi motto naszego Starego mistrza ale i wschodzącej gwiazdy „trzeba po prostu oddać 2 dobre skoki”. Z takim kursem myślę że typ ten wart jest zagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: FIS, skoki narciarskie, Klingenthal (godz. 18:00)

Zakład: Schlierenzauer v Malysz

Typ: 1

Kurs: 1,727

Bukmacher: Sportingbet

Analiza: Według mnie Schliri w niemieckim Klingenthal będzie na podium. Oddał 3 bardzo dobre skoki na treningach i w kwalifikacjach. 139 m, 140,5 m i 143,5 m robią wrażenie. Forma idzie zdecydowanie w górę i sądzę, że nie powinien mieć problemów z wygraniem rywalizacji z Małyszem. Austriak jak wiemy wrócił kilka tygodni temu po kontuzji kolana. Początkowo dość przeciętnie, ale już był na podium w rywalizacji, a wczoraj pokazał, że chyba już jest gotowy na 100% rywalizować z najlepszymi. Małysz jak wiemy po Zakopanym kolano ma w kolorze sinym, choć miejscami fioletowym. Widać było w Willingen, że jednak coś jest nie tak. Skoki krótsze i tylko 9 pozycja, nawet porażka ze Stochem. Wczoraj Małysz też skakał krócej od Austriaka. 135 i 134,5 m. W kwalifikacjach nie skakał. W pierwszym skoku punktów dodatkowych 4,2 Małysz do 3,1 Schlierenzauer, w drugim 1,2 Schlierenzauer, 0,1 Małysz. Według mnie Austriak powinien być lepszy od Małysza, który widać, że ma braki w mocy odbicia na progu. Nie trenował od upadku w Zakopanym, co na pewno jest i będzie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie,Konkurs w Klingentahl (HS 140) 18:00

Typ:R.Koudelka-P.Prevc-M.Neumayer- kto lepszy? => Neumayer

Kurs:3,20

Buk:BetGun

 

Dziś o godzinie 18:00 rozpocznie się kolejny konkurs Pucharu Świata. Na skoczni HS 140m w Klingenthal do rywalizacji przystąpią najlepsi skoczkowie świata. Czołówka wyraźnie się poszerzyła m.in o Stocha, Freaunda czy Haponnena. Trudno wskazać faworyta tych zawodów, dlatego postanowiłem zagrać typ zupełnie z innego pułapu. Z trójki skoczków Koudelka, Prevc i Neumayer dwaj pierwsi mają raczej pewny wyjazd z drużyną na MŚ w Oslo. Neumayer nie może być tego pewny, spora grupa Niemców zaczeła bardzo dobrze skakać i w tych ostatnich konkursach będą chcieli się jak najlepiej pokazać aby zdobyć zaufanie w trenerze.Dla tego postanowiłem zagrać na Niemca w tym wirtualnym pojedynku.Koudelka jaki Prevc to młodzi, niezbyt doświadczeni skoczkowie zwłaszcza Prevc, który nie dawno zawitał na dobre w Pucharze Swiata. Neumayer doświadczenie ma bardzo duże , i trzymał dotychczas przyzwoity poziom a stać go naprawdę nawet na pierwszą 10.w klasyfikacji generalnej najwyżej z tej trójki jest Koudelka na 18 miejscu ale tuż z nim bo na 20 miejscu plasuje się Niemiec i na 24 miejscu Słoweniec.W ostatnich zawodach Neumayer dopiero 32, wyraźnie ten konkurs mu nie wyszedł.Dzisiaj ponownie skacze u siebie, ale na skoczni mniejszej od Villingen i innym profilu , na którym skaczę mu się dużo lepiej. Na pierwszym treningu Neumayer na 15 miejscu RAZEM Z Prevcem :) i na 21 Koudelka. W 2 zaś treningu Koudelka był 19 i wyprzedził o 0,5 pkt Niemca, który uplasował się na 22 miejscu,Prevc był 24 :.W kwalifikacjach zaś 10 Koudelka,29 Neumayer i 37 Prevc. Patrząc na treningi i Kwalifikacje moim zdaniem odstaje od Niemca i Czecha Prevc i jemu daje najmniejsze szanse na zwycięstwo w tej grupie. Na minimalnych przód po kwalifikacjach poszedł Koudelka, ale sądzę,że Niemiec może spokojnie powalczyć w tym konkursie nawet o pierwsza 15. A Koudelka nie skaczę zbyt równo, zdarzają mu się lepsze skoki jaki i gorszę, a kurs na to zdarzenia zachęcający bardzo i az grzech byłoby go nie spróbować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dyscyplina: biathlon MEN (zawody w Presque Isle, ME USA)

data i godz: 04.02 / 15:30

typ: zwycięzca zawodów - M. Fourcarde

kurs: 4,0

buk: Bet365

analiza: Po dwutygodniowej przerwie wracamy na biathlonowe trasy. Zawodnicy przenieśli się do USA by tam wystartować dziś w sprincie. Jak pokazuje lista startowa dzisiejszego biegu do Presque Isle nie przyjechało wielu bardzo dobrych biathlonistów (brak Svendsena i Bjoerdalena oraz austriaków, brak tez Greisa). W takim przypadku lista zawodników, którzy będą dziś walczyć o zwycięztwo znacznie się zmniejsza. Moim zdaniem dzisiejsze zawody jest w stanie wygrać francuzki zawodnik Martin Fourcarde. W ostatnich zawodach pokazał on, że jest w świetnej formie biegowej (biec lepiej od norwegów to wielka sztuka). Ze strzelaniem u Martina nie jest najgorzej i jeśli dziś poradzi sobie na strzelnicy, na mecie powinno być bardzo dobrze. W dzisiejszych zawodach główni rywale Fourcarda do zwycieztwa to szwed Ferry oraz lider klasyfikacji generalnej Boe. Ferry w biegu traci sporo do Martina. Myślę, że jak szwed będzie mieć 1 pudło mniej od francuza to i tak w biegu straci. Natomiast Boe w bardzo dobrej formie - choć ostatnio zauważyłem wolniejsze bieganie u tego zawodnika. Norweg zapewne przyjechał do Usa by uciec w reszcie w generalce. Nie bedzie to proste bo jest M. Fourcarde, na którego stawiam na win. Nie powinien stracić super formy przez dwa tygodnie. Z aklimatyzacja w Ameryce również nie powinno byc problemów. Zapowiadają się ciekawe zawody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PŚ FIS (Oberstdorf/GER) - HS213 - 15:00

Head-to-Head T. Morgenstern/A. Kofler

Typ: Morgenstern

Kurs 1.60

Bukmacher: Bwin

Stawka 100j

 

Konkurs indywidualny na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Przed ostatni konkurs w ramach Fis Team Tour. Startować będzie 40 zawodników z 12 krajów. Na godzinę 15.00 zaplanowaną serię próbną ,a o godzinie 16 rozpoczynamy konkurs. Jednym z głównych faworytów do zwycięstwa jest Simon Amman , który wczoraj w kwalifikacjach skoczył najdalej podobnie jak Adam Małysz 212,5m , lecz z niższego rozbiegu. Moim typem na dziś jest para austriacka Thomas Morgenstern konta Andreas Kofler. Myślę ,że lepszy dziś będzie ten pierwszy . Wczoraj w kwalifikacjach skoczył wprawdzie nieco krócej 201,5 , a Kofler 210 , tylko ,że Morgi skakał z rozbiegu o 2 belki skróconego i w gorszych warunkach niż Kofi , który dostał z wiatr +0,8 , a Morgenstern niespełna 5 punktów na plusie i dodatkowo 7,1pkt. za rozbieg. Obaj jednak mieli zapewniony awans , więc potraktowali skoki treningowo. W pierwszym treningu wczoraj Morgenstern był lepszy o 7 metrów , zaś w drugim minimalnie przegrał różnicą zaledwie 1,4pkt. . Myślę ,że dziś nie będzie innej możliwości jak wyższe miejsce Morgensterna , jego życiowy rekord wynosi 225,5metra , zaś Koflera 216,5m . Uważam ,że Thomas pokażę klasę i udowodni ,że potrafi także świetnie skakać na mamutach , jak na lidera pucharu świata przystało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

data i godz: 05.02 - godz: 15:00

Dyscyplina : skoki narciarskie

Spotkanie : Obersdorf - loty

Typ : Happonen najlepszy z finów

Kurs: 1,70

Bukmacher: Betsafe

analiza: W dzisiejszych zawodach stawiam, że najlepsze miejsce z zawodników fińskich zajmie Happonen. Jest to bardzo dobry zawodnik, który powraca po kontuzji i już w pierwszych swoich skokach pokazuje że jest w naprawde bardzo dobrej dyspozycji. Na skoczniach mamucich radzi sobie naprawde nieźle i dziś zapowiada się na bardzo dalekie loty w wykonaniu Happonena. Z reprezentacji finów zobaczymy dziś również Hautamekiego, Keuturiego i Muotke. Z tych trzech wymienionych zawodników najgrożniejszym rywalem dla Happonena będzie niewątpliwie Matti HAutameki, który jesdnak ostatnio jest w bardzo nierównej formie. Choć Hautameki powszechnie uważany jest za świetniego lotniarza dziś moim zdaniem nie zajmie wyższej pozycji od kolegi z reprezentacji. Treningowe skoki oraz te w kwalifikacjach pokazują, że ze skoczków fińskich najlepiej prezentuje się Janne Happonen i dlatego na niego dziś stawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunday 06/02/2011 - 16.00

Pursuit 12,5km Men : Head to Head

Biathlon - World Cup Presque Isle

Head to Head , Peiffer-Tcherezov

Typ: Peiffer

Kurs 2.20

buk: Betsson

Stawka 100j

 

Aż żal by było z tego typu nie skorzystać. Peiffer wygrał piątkowy sprint i z przewagą 16-tu sekund nad Martinem Fourcade i 36 sekund nad Tcherezovem wyruszy na trasę biegu pościgowego. Przed sobą nie ma nikogo narzuci sobie swoje tempo i na spokojnie będzie mógł strzelać. W tym typie to Niemiec jest w dużo lepszej sytuacji , gdyż 36 sekund to prawie 2 karne rundy. A jak wiadomo obaj w sprincie strzelali bezbłędnie ,a mimo to Tcherezov stracił aż 36 sekund, trasa na dochodzenie jest dłuższa i wynosi 12,5km i zawodnicy będą strzelali cztery razy , myślę ,że przewaga jest na tyle bezpieczna , że nie powinien jej stracić tym bardziej ,że jest w wyśmienitej dyspozycji biegowej i strzeleckiej. Myślę ,że jak najbardziej warto skorzystać , w Bwin na to zdarzenie jest kurs znacznie niższy i wynosi 1,55 . Będę mocno zaskoczony jeśli Rosjanin dogoni Niemca Peiffera. Tcherezov dziś jeszcze wystąpił w sztafecie mieszanej ,a więc może być bardziej zmęczony od Peiffera , który nie brał udziału w sztafecie. Myślę ,że warto grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w najbliższy weekend skoki na mamucie na nowej skoczni w Vikersund :)) Ma być to skocznia na której będą oddawane najdłuższe skoki. Dzisiaj przypadkowo znalazłem fajny filmik w jaki sposób powstawała skocznia :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sport.onet.pl/zimowe/skoki/kadra-skoczkow-na-vikersund-sypnelo-niespodziankam,1,4170736,wiadomosc.html

 

hahaha sypneło niespodziankami... i Bachleda w kadrze lol debile :bz:

 

do 250 mozna skakac, to Bachleda może skoczy to 140 :)) on niech skacze na tej a inni na k120, wtedy bedzei walka %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-02-11 15:00 - Vikersund

 

Kto wygra skoki narciarskie (HS 225) w Vikersund (NOR)

typ: Johan Remen Evensen (NOR)

kurs: 2,90

Buk: Bet-at-home

 

Po wczorajszych dwóch skokach Norwega widać,ze rekord świata nie był przypadkiem . Na pierwszym treningu Evensen skoczył 143 metry,miał druża przewagę na drugim Kochem,który uzyskał 217,5m.

Drugi trening wygrał własnie austriak ze świetnym wynikiem 241,5 m,lecz Evensen odpuścił ten trening,kolejne miejsca to juz duża strata , były to skoki koło 220 metrów Morgensterna ,Amanna, Schlierenzauera. Już same kwalifikacje to kolejny popis Norwega skok na 246,5 metra i kolejny tym razem juz oficjalny rekord świata,po tym locie czekałem juz tylko az bukmacherzy wystawia kursy bowiem jestem pewien,ze zawody wygra własnie Norweg. Kwalifikacje wygrywa Słoweniec Kranjec z wynikiem 232 metrów. Uważam ze Norweg jest w stanie oddać dwa ,równe długie loty i w tej chwili jest po za konkurencją. Tym bardziej ,ze skacze u siebie w ojczyźnie wiec bedzie hcial sie pokazac z jak najlepszej strony, a moze nowy rekord? N atej skoczni mozna podobno skakac 250 m.

Dzisiaj wszystko się okaze ale sadze ze wygra Evensen z bardzo dobrym wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12-02-11 15:00 - Vikersund

 

Kto wygra skoki narciarskie (HS 225) w Vikersund (NOR)

typ: Martin Koch

kurs:

Buk:

 

Nie wiem czemu bukmacherzy tak faworyzują Norwega, ale zapewne liczą na to, że po pobitym rekordzie swiata wszyscy rzucą się i beda stawiać wlasnie na niego. Tymczasem trzeba zwrocic uwagę na dwa fakty:

- Norweg od pewnego czasu swietnie skacze w kwalifikacjach, by pozniej zepsuc skok konkursowy i nawet nie zakwalifikowac sie do drugiej serii - po prostu nie wytrzymuje zawodow psychicznie albo nie stac go na dwa rowne skoki pod rząd

- Koch skoczyl 241,5m z bodajze 2 belek nizej niż Evensen na treningu, gdy ten skoczyl o 2 metry dalej, a w kwalifikacjach jak wiadomo nie startowal.

 

Nie ma więc zadnych przeslanek ku lepszej formie Norwega niż Kocha, ktory już na mamucie udowodnil, że nie ma sobie rownych. Typ jest bardzo ryzykowny i sam jestem na siebie zly, ze go stawiam, ale zwyciestwo po tak dobrym kursie jest tutaj bardzo prawdopodobne. Ewentualnie Amman może zagrozic, ale nie ma tak jak na normalnych skoczniach mozliwosci, aby jakis zawodnik przypadkowy oddal tutaj dwa dobre skoki - mamuty nie wybaczają bledow. Jeszcze pewniejszy jest typ na Kocha w parze z Ammanem, ale tam kurs jest o wiele wyzszy. No coz, trzeba zaryzykowac, raz sie zyje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biatlon - mężcz., Świat

Pursuit 12.5km (Fort Kent/USA) - 15:15

Typ: Jakov Fak Top 7

Kurs 2.40

Bukmacher: Bwin

 

Bardzo dobre 6-te miejsce zajął w sprincie Chorwat Jakov Fak , obecnie reprezentuję Słowenię , gdyż nie miał szans okazji na występowanie w sztafecie , bo był jako jedyny reprezentantem tego kraju. Jest to brązowy medalista ostatnich igrzysk olimpijskich ,ale przejdźmy do dzisiejszego biegu. Zawody w biegu na dochodzenie , tak jak już wcześniej pisałem zajął 6-te miejsce i ze stratą zaledwie 25 sekund wyruszy na trasę biegu w Amerykańskiej miejscowości Fort Kent , przed nim pobiegnie Daniel Bohm , Fourcade Martin oraz Slesingr i dwaj Norwedzy Bo i Svendsen ,a za nim Tcherezov , Sednev i Greis . Wyjątkowo niewielkie różnice dzielą zawodników , a Jakov pobiegł wczoraj świetnie ,bo mimo karnej rundy zajął miejsce szóste , minimalnie przed nim Bohm , którego powinien wyprzedzić , gdyż nie popełnił karnej rundy i był wczoraj o jakieś 15 sekund wolniejszy ,a za nim jedynie Greis i Tcherezov mogą zagrozić ,ale też byli wczoraj wolniejsi od Faka. Mój typ to miejsce w czołowej siódemce Słoweńskiego Biathlonisty. Jeśli pobiegnie tak jak wczoraj to może zająć nawet miejsce na podium ,bo Norweg Bo już nie jest taki szybki jak na początku sezonu , czy też Czecha Slesingra,który jest w wyśmienitej formie ,ale czasami marnuje szanse na dobry występ. Myślę ,że miejsce w czołowej siódemce jest jak najbardziej realne , tym bardziej ,że startuje z 6-tej pozycji i raczej nie powinno być dziś gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS225, Vikersund (NOR) - Day 2

Specjalne na Zwycięzcę godz: 12:30

typ:Johan Remen Evensen

kurs:2,25

Buk: Betsafe

 

W niedziele kolejny konkurs lotów w Vikersund,w pierwszym konkusie było dwóch zwycięzców, w pierwszej serii Schlierenzauer poszybował na odległość 243,5 metra i miał niemal trzy punkty przewagi nad drugim Johanem Remenem Evensenem. Jednak w drugiej serii to Norweg oddał lepszy skok i ostatecznie obaj zawodnicy podzielili się pierwszym miejscem. Troche szczescia było ale udało sie trafić Evensena jako zwycięzcę dzisiaj ponownie stawiam na Norwega. Widać,z jego skoki sa stabilne,równe i bardzo dalekie ,udowodnił to w piatkowym treningu ,kwalifikacjach oraz wczorajszym konkursie.

Jak sie okazało jedyna przeszkoda był Austriak Schlierenzauer ,mysle ze dzisiaj juz Evensen samotnie stanie na najwyższym stopniu podium bo widać,ze ma patent na ta skocznię . Kursy troche poleciały w dół ale dalej sa zachęcające na wygraną Norwega (na Gregora 2,75) nie sądzę zeby jutro pojawił sie jakis inny konkurent oprócz Schlierenzauera ale i z nim powinien sobie poradzić Evensen.

Jeżeli udało by sie wygrać Evensenowi powinien awansować do czołowej 10 pucharu świata,to dodatkowa mobilizacja poniewaz miał by pewny udział w nastepnych zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie,Loty-2. konkurs w Vikersund (HS 225)

G.Schlierenzauer-S.Ammann-M.Koch- kto lepszy?

Typ:M.Koch

Kurs:3,75

Buk:BetGun

 

Dziś o godzinie 13:45 odbędzie się kolejny konkurs Pucharu Świata na największej skoczni świata w Vikersund.

Wczoraj po dalekich lotach Schliriego i Evensena to właśnie tych 2 zawodników zwyciężyło. W dzisiejszych zawodach postanowiłem zagrać typ na wyższe miejsce Kocha od Ammana i Schlierenzauera. Wczoraj jak wiemy Schliri zwycięzył a Amman zajął 3 miejsce. Martin Koch zajął odległe 7 miejsce. Myślę,że wczoraj Kochowi skoki zdecydowanie nie wyszły, a na tyreningach spisywał sie bardzo dobrze. Patrząc na umiejętności w lotach Amman zdecydowanie powinien odstawać z tej trójki. Wczoraj skoczył na podium ale prócz Evensena i schliriego reszta nie błysneła. Sądzę że dzisiaj Koch powalczy o podium . W Obersdorfie przecież zwyciężył na mamucie. A czy Gregor ma już na tyle równą , dobrą formę aby dzisiaj powtórzyć sukces, szczerze trochę w to do końca nie jestem przekonany. Kurs jaki wystawił na to zdarzenie BetGun swietny. Chyba ten bukmacher zapomniał jak potrafi latać Koch. W treningach Koch był 3 i 1 , dukrotnie skacząc dalej od Schliriego. Wczoraj ewidętnie nie wyszedł mu ten konkurs, myślę że można spróbować po takim kursie, tym bardziej,że Koch głównie w 2 dniach konkursowych jeden ma zdecydowanie leszy od drugiego.podobnie było w Obersdorfie, gdzie indywidualny zwyciężył a w drużynie skakał troszkę poniżej oczekiwań. Podsumowując z tej trójki Amman jak dla mnie powinnien zając gorszą pozycję od 2 austriaków, a Koch, któremu wczoraj nie wyszedł konkurs powalczy z penością o podium i zwycięstwo nad wczorajszym zwycięzcą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biegi Narciarskie, Sprint kobiet

Spotkanie: Kto wygra sprint kobiet ?

Typ: Marit Bjoergen

Kurs: 2.75

Buk: Bwin

Analiza:

 

Już jutro kolejne zawody w biegach narciarskich które w ten weekend odbywają się w norweskim Drammen. Kobiety przystąpią do rywalizacji na 1,2km stylem dowolnym. Według bukmacherów faworytem jest zdecydowanie Marit Bjoergen która dziś okazała się najlepsza na dystansie 10km stylem klasycznym pewnie pokonując Justyne Kowalczyk. Ale do faworytów zaliczane są także Petra Majdic świetna sprinterka, Arianna Follis także dobrze biega sprinty oraz Kikkan Randall który w tym sezonie bardzo dobrze spisuje się w sprintach szczególnie właśnie tym stylem. Z tych trzech biegaczek odrzucam Follis która zawodzi i mimo że wygrała jedne zawody sprinterskie tym stylem, w innych była w czołówce to np. w Rybińsku dopiero 5 miejsce i myślę, że jej forma jest daleka od tego co prezentowała na początku sezonu. Według mnie niespodzianki nie powinno być i Bjoergen wygra, ostatnio w sprintach jej nie idzie, nie jest to spowodowane formą lecz pechem i właśnie czas aby się przełamać, co by jej pomogło uwierzyć że na MŚ ma szansę nawet na złoto w sprincie. Do tego zawody w końcu odbywają się w Norwegii, to na nią kibice liczą i najlepiej żeby pokazała że potrafi sobie radzić z presją, bo Mistrzostwa Świata przecież również odbywają się w jej kraju. Kurs zachęcający i myślę, że jak najbardziej warty obstawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HS106 World Championships Oslo Top 3 - Thomas Morgenstern - 1,80

 

Morgenstern świetnie prezentował się we wszelkich seriach próbnych, treningach itp. Często wielu tych, co o skokach coś tam wiedzą twierdzi, że to właśnie Morgenstern i Schlierenzauer posiadają największy power w nogach. A ta siła to kluczowa rzecz, jeślii chodzi o skocznie średnią. Małysz ostatnio stwierdził: Thomas ma na skoczni normalnej niesamowite "kopyto". Ciężko będzie z nim walczyć... Niby to są skoki, wszystko zdarzyć się może. Ale pierwsza trójka dla Morgensterna po kursie 1,80 wydaje mi się dobrym typem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgi to nie ten sam Morgi co na początku sezonu.. nie można cały sezon skakac tak dobrze, a więc bym dał sobie spokój z graniem top3

na 100% będzie jakaś niespodzianka, komuś coś wypali i wskoczy na podium :)) może Stoch? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morgi bez formy? a to ciekawe bo w każdym treningu w którym startował wygrywał %-) dziwne. Dla mnie top 3 dobra propozycja :))

co do innych? Stoch nie bez szans. Według mnie Freund też :)) A Adam... hmm jak nie spier** to wygra na miętko :))%-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoki narciarskie- mistrzostwa swiata - duza skocznia

Typ: Adam Małysz top3 tak

kurs: 1,85

bukmacher: tobet

data 03.03.2011 godz 17

Analiza:

Po zdobyciu brązowego medalu na małej skoczni Małysz znów znajduje sie w gronie faworytów do podium. we wtorkowym treningu oddał jeden skok na odleglosc 133,5 m co bylo drugim wynikiem tej serii, najlepszy okazał sie Morgenstern, który w tej serii skoczył 135m. w kolejnych seriach Małysz juz nie skakał, natomiast Morgenstern uzyskał w drugiej serii 138, z trzeciej równiez sie wycofał. wsród tych dwoch zawodników upatruje faworyta do złota, jednak nie monza zapominac, ze są jeszcze inni swietni zawodnicy jak Ammann (131,5m 133m) czy Schlierenzauer który uzyskał 136m w drugim treningu. Konkurs zapowiada sie niezwykle emocjonująco, ja oczywiscie trzymam kciuki za naszych, a w szczegolnosci za Adama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina : Biatlon, Mistrzostwa Świata, Sztafeta

Spotkanie : Zwycięzca Sztafety mieszanej ?

Typ : Norwegia

Kurs : 3,95

Bukmacher : Betsafe

Data: 03.03.2011 12:30

 

Rozpoczynają się Mistrzostwa Świata w biatlonie które tym razem będą się rozgrywać na Syberii a dokładniej w Khanty Mansiysku. Dziś pierwszy dzień ale jak bardzo ciekawy gdyż niezywkle ciekawa zacięta walka będzie w sztafetach mieszanych. Nie ma olewania tej konkurencji, reprezentacje wystawiły praktycznie swoje największe bronie, podam składy drużyn które według mnie powinny się dziś liczyć:

 

Niemcy - Henkel , Neuner, Peiffer, Greis

Norwegia - Berger , Flatland, Bjoerdalen, Boe

Rosja - Sleptsova, Zaitseva, Ustyugov, Tcherezov

Szwecja - Ekholm, Zidek, Ferry, Bergman

Francja - Brunet, Dorin, Boeuf, Fourcade

 

W tych drużynach zdecydowanie należy szukać zwycięzców i ogólnie medalistów. Najmocniej wygląda zdecydowanie Norwegia, z uwagi że Tora Berger przed MŚ była w znakomitej formie, Flatland w sztafetach nie zawodzi, a para mężczyzn to rewelacja, Boe objawienie praktycznie nie zawodzi a Bjoerdalen zdecydowanie tylko do tej imprezy się przygotowywał. Francja dla mnie odpada, słaba para kobiet, Rosja mimo że u siebie i mocny skład to z tej czwórki nie wszyscy są w najlepszej formie, Szwecja będzie bardzo groźna choć Bergman to już nie jest najmocniejszy punkt, no i Niemcy obrońcy tytułu, ale jeżeli para kobieca jest mocna tak mężczyzn już nie koniecznie. Kursy na Norwegów to 3.20-3.75 a Betsafe daje aż 3.95 więc szkoda byłoby nie zagrać. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Małysz kończy karierę!

Ostatni skok 26 marca

 

Cztery razy wygrywał Puchar Świata, cztery razy zdobywał medale olimpijskie - Adam Małysz po swoim czwartkowym skoku w Oslo ogłosił zakończenie kariery.



Po sezonie karierę zakończy też trener Małysza - Fin Hannu Lepistoe.

 

Małysz wygrał 39 konkursów Pucharu Świata, drugie miejsce zajął 27 razy, a trzecie - 25.

Więcej zwycięstw zanotował tylko Fin Matti Nykaenen. Na podium Polak stanął łącznie 91-krotnie, ostatni raz 13 lutego 2011 roku w Vikersund, gdzie zajął trzecie miejsce.

 

26 marca podczas pokazowych zawodów w Zakopanem skoczy po raz ostatni.

 

Źródło: tvn24

 

 

:respekt: ZA WSZYSTKO DZIĘKUJEMY!!! :respekt:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon - Mistrzostwa Świata w Chanty-Mansyjsku

Spotkanie: Kto wygra sprint na 10 km mężczyzn

Typ: Emil Hegle Svendsen

Kurs: 5.00

Buk: bet-at-home

 

O godzinie 10:00 w rosyjskiej miejscowości Chanty-Mansyjsk zostanie rozegrana pierwsza indywidualna konkurencja na mistrzostwach świata w biathlonie.Faworytów tego biegu jest kilku m.in.Emil Hegle Svendsen, Martin Fourcade, Tarjei Boe, Ole Einar Bjørndalen czy też Arnd Peiffer.Ja stawiam na pierwszego z Norwegów z kilku powodów.Pierwszym z nich jest to,że Svendsen jest chyba w tej chwili najlepiej biegający zawodnikiem.Wiekowy Ole nie jest tak szybki jak jego uczeń,a Boe stracił ostatnio gdzieś formę przed tą ważną imprezą.W biegu dorównać mu może Francuz Fourcade,ale z nim nigdy nic nie wiadomo.Strzela on raz kapitalnie,a za drugim razem niemiłosiernie pudłuje.Norweg jest w tym elemencie bardziej opanowany.Ma świetną skuteczność w strzelaniu na leżąco,a także dobrą w stójce,a że to jest sprint i są tylkodwa strzelania to dużo będzie zależało od biegu.W ostatnich zawodach w sprincie w Fort Kent odniósł właśnie mój faworyt wyprzedzając 0 7s. bezbłędnego Slesingra i o 9s. także strzelającego celnie Boe i mającego podobnie jak on 1 pudło Fourcade.Jeżeli jutro pobiegnie równie szybko,przy celnym strzelaniu nie widzę innego wyjścia jak zwycięstwo Norwega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Biathlon, Mistrzostwa Świata

Spotkanie: Kto wygra sprint kobiet ?

Typ: Magdalena Neuner

Kurs: 3.50

Bukmacher: Expekt

Data: 05.03.2011 14:00

 

Trwają Mistrzostwa Świata w Biatlonie w Khanty Mansiysku. Dziś był dzień przerwy, wczoraj odbyła się sztafeta mieszana ale prawdziwe emocję zaczynają się jutro bo o to zobaczymy sprint mężczyzn i kobiet. Kto może wygrać u kobiet ? Według mnie są 2 zdecydowane faworytki i to w jednej z nich można szukać zwycięzcy, to oczywiście Magdalena Neuner oraz Tora Berger. Neuner to mistrzyni biegu, ona nawet przy 1 a bywa i 2 pudłach ma szansę wygrać, w sztafecie mieszanej pobiegła rewelacyjnie, co najważniejsze na strzelnicy nie pomyliła się strzelając z taką lekkościa. W tym sezonie wygrała 1 sprint ale wiele razy plasowała się także w czołówce. Drugą faworytką to Tora Berger, sprint w PŚ wygrała 2 razy i także kilka razy była w czołówce. W sztafecie mieszanej równiez się kapitalnie zaprezentowała, biegowo była tuż za Neuner, a na strzelnicy tylko raz dobierała. Berger oprócz szybkiego biegu stać na bezbłędne strzelanie. Długo się zastanawiałem na kogo postawić, ale Neuner jak pisałem przy 1 pudle ma szansę wygrać, u Berger już nie koniecznie tak musi być dlatego bezpieczniej jest postawić na Niemkę, która wydaje się być w kosmicznej formie. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10km Sprint (Khanty-Mansiysk/RUS)

2011-03-05 10:00, MŚ - mężcz. , Świat

Evgeny Ustyagov - Christoph Sumann

Typ: Evgeny Ustyagov

Kurs: 2.00

Buk: Betsafe

 

Pierwszym moim typem na te mistrzostwa świata, które odbywają się w Khanty-Manisisyku , jest zwycięstwo Ustyagova w parze z Austriakiem Summanem. Evgeny w mieszanej sztafecie , która rozpoczęła te mistrzostwa świata pobiegł fenomenalnie , 10 strzałów i wszystkie celnie 0+0 i 0+0 . Summan pudłował niesamowicie 0+2 i 1+3 , a więc w drugim strzelaniu nawet dobieranie 3 naboi nie pomogło mu w zestrzeleniu wszystkich tarcz i musiał biegać karną rundę. Gdyby panie z Rosji nie zawaliły tak strzelania to spokojnie mieliby medal. Myślę ,że tutaj Ustyugov się bardzo dobrze przygotował i myślę ,że będzie jednym z pretendentów do zdobycia medalu , chociaż tych pretendentów jest sporo , a są to Norwegowie Svendsen , Bo czy też Francuz Martin Fourcade. Jednak sprint to rywalizacja na krótkim odcinku trasy i tutaj nawet 1 błąd na strzelnicy może spowodować iż , nie będzie medalu.Austriakowi tego nie wróżę , gdyż widać jaka jest forma tego biathlonisty. Dodatkowym atutem dla Ustyugova ,że biega u siebie , a więc na pewno spory doping kibiców zaowocuje tym ,że okaże się lepszy od Summana. Kurs bardzo ładny , więc trzeba grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby sumować konkurs indywidualny, to wyniki drużynówki przedstawiałyby się tak :

 

1.Austria 1086.6pkt

2.Norwegia 1028.3pkt

3.Niemcy 1006.7pkt

4.Słowenia 939.4pkt

5.Japonia 912.2pkt

6.Polska 831pkt (7skoków)

7.Finlandia 682.3pkt (6skoków)

 

 

Gram przeciwko Finom, na Niemcy z Polska 1.30 znajdziecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...