Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Liverpool pozyskał Markovicia

 

Lazar Marković został czwartym nabytkiem Liverpoolu w trwającym obecnie okienku transferowym. The Reds wykupili połowę praw do karty zawodniczej skrzydłowego Benfiki Lizbona za 12,5 miliona euro. Przeprowadzkę Serba potwierdził już portugalski klub.

 

Druga połowa praw należy do piłkarskiego funduszu inwestycyjnego Benfica Stars Fund.

 

20-latek spędził na Estadio da Luz zaledwie jeden sezon. Wcześniej reprezentował barwy Partizana Belgrad. Dołączy on do Rickiego Lamberta, Adama Lallany i Emre Cana, a więc zawodników, którzy trafili na Anfield Road w ostatnich tygodniach.

 

 

Diego Costa oficjalnie w Chelsea

 

Transfer Diego Costy z Atletico Madryt do Chelsea został oficjalnie sfinalizowany. Napastnik reprezentacji Hiszpanii podpisał z The Blues pięcioletni kontrakt. Wcześniej oba kluby informowały o porozumieniu w sprawie warunków. W przyszłym tygodniu Diego Costa dołączy na zgrupowanie zespołu przed nowym sezonem.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z przejścia do Chelsea. Każdy wie, że jest to wielki klub w bardzo dobrej lidze. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem pracy w Anglii z fantastycznym trenerem i kolegami z drużyny. W poprzednim sezonie grałem przeciwko Chelsea i wiem do jak silnego zespołu dołączyłem - powiedział Diego Costa po podpisaniu umowy.

 

- Chciałbym podziękować wszystkim w Atletico. To był niesamowity czas dla mnie, ale teraz zaczynam nową przygodę i mam nadzieję na zdobycie wielu trofeów z Chelsea - dodał.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oficjalnie: Ferdinand w QPR

 

Rio Ferdinand jest już oficjalnie zawodnikiem Queens Park Rangers - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. 35-letni obrońca, który na Loftus Road przeniósł się na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru United, podpisał roczny kontrakt.

 

- Miałem wiele ofert z całego świata, niektóre z miejsc o lepszym klimacie. Ale chciałem nadal grać w Premier League i wróciłem tu, gdzie wszystko się zaczęło - powiedział Ferdinand.

 

- Tu nie chodzi o pieniądze. Miałem mnóstwo bardziej lukratywnych ofert - dodał obrońca.

 

 

Oficjalnie: Debuchy wzmocnił Arsenal

 

Arsenal Londyn potwierdził oficjalnie oczekiwany transfer obrońcy Newcastle United Mathieu Debuchy’ego. Według niektórych źródeł jego sprowadzenie kosztowało około dwunastu milionów funtów.

 

- Jestem bardzo dumny, że dołączyłem do tak wspaniałego klubu jak Arsenal. Należy on do grona największych na świecie. Nie mogę doczekać się pracy pod wodzą Arsene’a Wengera i udziału w rozwoju drużyny, która w ubiegłym roku wygrała Puchar Anglii. Ponowna gra w Lidze Mistrzów jest dla mnie bardzo ekscytująca, dlatego dam z siebie wszystko, by pomóc Kanonierom rywalizować o trofea – powiedział 28-latek po podpisaniu kontraktu.

 

Przez ostatnie półtora roku reprezentował barwy Newcastle United. W tym czasie wystąpił w 46 spotkaniach. Wcześniej przez dziesięć lat grał we francuskim Lille.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Krkić zawodnikiem Stoke

 

Stoke City poinformowało we wtorek o pozyskaniu napastnika Barcelony Bojana Krkicia. Zawodnik przeniósł się na Brittania Stadium na zasadzie definitywnego transferu. 23-latek podpisał ze Stoke czteroletni kontrakt.

 

Krkić jest piątym piłkarzem, który zasilił drużynę przed nowym sezonem. Wcześniej do zespołu dołączyli Mame Biram Diouf, Steve Sidwell, Phil Bardsley i Dionatan Teixeira.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania tak utalentowanego zawodnika, który ma dopiero 23 lata. Wiele klubów wyraziło nim zainteresowanie, ale Bojan uważa, że jego kariera skorzysta na przejściu do Stoke. Nie mamy wątpliwości, że będzie wspaniałym wzmocnieniem naszej drużyny - powiedział dyrektor klubu Tony Scholes.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Drogba w Chelsea!

 

Didier Drogba jest już oficjalnie zawodnikiem londyńskiej Chelsea - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Napastnik z Wybrzeża Kości Słoniowej podpisał roczny kontrakt z The Blues. Na Stamford Bridge trafił na zasadzie wolnego transferu z Galatasaray Stambuł.

 

Dla Drogby jest to powrót do Chelsea, którą opuścił w 2012 roku. W barwach The Blues rozegrał 341 spotkań, zdobywając 157 bramek.

 

- To była łatwa decyzja. Nie mogłem odrzucić możliwości ponownej pracy z Jose. Każdy wie, że mam szczególne relacje z tym klubem i zawsze czuję się tutaj, jak u siebie w domu - powiedział Drogba.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Ospina w Arsenalu

 

Zgodnie z przewidywaniami, David Ospina został nowym bramkarzem Arsenalu. O sfinalizowaniu transferu reprezentanta Kolumbii poinformowała oficjalna strona Kanonierów. 25-latek przeniósł się na Emirates Stadium z francuskiej Nicei.

 

25-letni Ospina w Nicei występował przez ostatnich sześć lat, rozgrywając łącznie 189 spotkań w Ligue 1. Karierę rozpoczynał w kolumbijskim Atletico Nacional, w barwach którego debiutował w wieku zaledwie 17 lat. Na swoim koncie ma również 49 występów w reprezentacji Kolumbii.

 

- David Ospina jest znakomitym bramkarzem o dużym doświadczeniu. Jest sprawdzony z występów w Nicei i reprezentacji Kolumbii. Wzmocni naszą drużynę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że do nas dołączy - powiedział menedżer Kanonierów Arsene Wenger. \

 

 

Oficjalnie: Lovren w Liverpoolu!

 

W niedzielny wieczór Liverpool oficjalnie poinformował o pozyskaniu obrońcy Southampton Dejana Lovrena. 25-letni reprezentant Chorwacji pomyślnie przeszedł badania medyczne i podpisał długoterminowy kontrakt z The Reds.

 

Lovren jest piątym zawodnikiem, który wzmocnił drużynę Brendana Rodgersa przed nowym sezonem, a trzecim który trafił na Anfield Road z Southampton. Wcześniej podobny kierunek obrali napastnik Rickie Lambert i pomocnik Adam Lallana.

 

- Spełniło się moje marzenie. Jestem szczęśliwy, że tutaj trafiłem. Jestem dumny i nie mogę się poczekać początku - powiedział Lovren po podpisaniu umowy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Origi w Liverpoolu!

 

Liverpool dokonał tego lata kolejnego wzmocnienia - nowym zawodnikiem wicemistrzów Anglii został we wtorek Divock Origi. Reprezentant Belgii najbliższy sezon spędzi jeszcze na wypożyczeniu w Lille, a dopiero od sezonu 2015/2016 będzie grał w barwach The Reds.

 

- Jestem bardzo, bardzo szczęśliwy, że tak wielki klub jak Liverpool wyraził mną zainteresowanie. Jestem podekscytowany - komentuje 19-latek. - Wiem o tym klubie tyle, że ma obfitującą w sukcesy historię, wielkich kibiców i wielu świetnych piłkarzy. Dla mnie Liverpool jest jednym z najlepszych klubów na świecie i cieszy mnie, że mogę stać się częścią tej historii.

 

Origi bardzo dobrze zaprezentował się na mistrzostwach świata w Brazylii. Podstawowym napastnikiem był Romelu Lukaku, ale rezerwowy Origi prezentował się na tyle dobrze, że wskoczył do wyjściowej jedenastki. Wystąpił we wszystkich meczach i zdobył jednego gola w turnieju, który dla Belgów zakończył się w ćwierćfinale.

 

Maguire i Robertson w Hull

 

Hull City wzmocniło swój skład dwójką zawodników - kontrakty z Tygrysami podpisali Harry Maguire i Andrew Robertson. Pierwszych z nich kosztował kwotę około 2,5 mln funtów czyli nieco mniej aniżeli 20-letni Robertson za którego trzeba było zapłacić 2,85 mln funtów.

 

Robertson był ostatnio zawodnikiem Dundee United w którego barwach zdobył pięć goli w 44 występach i zdobył nagrodę dla Najlepszego Młodego Zawodnika ze Szkocji. W marcu doczekał się debiutu w reprezentacji Szkocji w meczu przeciwko Polsce.

 

Tymczasem w sprawie Maguire długo toczyły się rozmowy pomiędzy Hull i Sheffield United, ale ostatecznie zawodnik podpisał kontrakt z Tygrysami.

 

 

Oficjalnie: Chambers w Arsenalu

 

Młody obrońca Soutamptonu, Calum Chambers podpisał kontrakt z Arsenalem Londyn. Obrońca Southamptonu był od kilku dni łączony z przenosinami na Emirates Stadium i dziś oficjalna strona Świętych potwierdza transakcję.

 

19-latek podpisał długoletni kontrakt z Kanonierami i zdążył udzielić już pierwszej wypowiedzi. - Jestem bardzo zadowolony z podpisania umowy. Trafiam do zespołu który znajduje się w europejskiej czołówce od wielu lat.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lukaku w Evertonie!

 

Romelu Lukaku jest już oficjalnie zawodnikiem Evertonu. Klub z Goodison Park poinformował o finalizacji definitywnego transferu napastnika Chelsea. Reprezentant Belgii, który podpisał pięcioletni kontrakt, kosztował Everton 28 milionów funtów.

 

Dla 21-letniego napastnika jest to powrót do Evertonu, w którym występował w ostatnim sezonie na zasadzie wypożyczenia. W barwach klubu z Liverpoolu rozegrał 31 spotkań w Premier League, zdobywając 15 bramek.

 

Wcześniej na podobnej zasadzie grał w West Browmich Albion. W barwach Chelsea, do której trafił w sierpniu 2011 roku z Anderlechtu, rozegrał tylko 10 spotkań w lidze.

 

Łącznie na swoim koncie ma 76 występów i 32 bramki w Premier League.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jenkinson oficjalnie w West Ham United

 

West Ham United poinformował o sfinalizowaniu wypożyczenia obrońcy Arsenalu Carla Jenkinsona. 22-letni prawy obrońca spędzi na Upton Park najbliższy sezon.

 

Jenkinson trafił do Arsenalu latem 2011 roku z Charltonu Athletic, ale nie mógł liczyć na regularne występy w drużynie prowadzonej przez Arsene Wengera.

 

Łącznie na boiskach Prmier League rozegrał do tej pory 37 spotkań, zdobywając jednego gola.

 

Obrońca Sportingu wzmocni Tottenham

 

Tottenham Hotspur doszedł do porozumienia ze Sportingiem Lizbona w sprawie transferu Erica Diera - poinformowała oficjalna strona klubu z White Hart Lane. Przed finalizacją transferu, reprezentant angielskiej młodzieżówki musi jeszcze przejść badania medyczne.

 

20-letni środkowy obrońca do kadry pierwszego zespołu Sportingu przebił się w styczniu 2013 roku. W portugalskiej ekstraklasie rozegrał dotychczas 28 spotkań, zdobywając jednego gola.

 

Na swoim koncie ma również cztery występy w młodzieżowej reprezentacji Anglii.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bodurow w Fulham

 

Reprezentant Bułgarii Nikołaj Bodurow został nowym piłkarzem Fulham FC.

 

28-latek podpisał z "The Whites" trzyletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. Już niebawem zawodnik ma dołączyć do kadry Feliksa Magatha, która obecnie przygotowuje się do nowego sezonu w Austrii.

 

Piłkarz, który może pełnić rolę zarówno prawego jak i środkowego obrońcy, rozpoczął swoją przygodę z futbolem w 2004 roku, grając dla nieistniejącego już klubu Pirin Błagojewgrad. Tam zaliczył 125 występów, po czym przeniósł się do Liteksu Łowecz. Przez ostatnie pięć lat zdobył z tym zespołem dwa mistrzostwa kraju.

 

Bodurow jest także regularnie powoływany do reprezentacji Bułgarii. Do tej pory rozegrał 24 spotkania w barwach drużyny narodowej.

 

Oficjalnie: Szromnik w Dundee

 

Polski bramkarz Michał Szromnik został zawodnikiem szkockiego Dundee United.

 

21-letni golkiper był w ubiegłym sezonie podstawowym graczem pierwszoligowej Arki Gdynia. Pomorskiej drużynie nie udało się awansować do Ekstraklasy, ale Szromnikowi - podobnie jak Mateuszowi Szwochowi - udało się wypromować do lepszego klubu.

 

- Trener bramkarzy Craig Hinchcliffe jest pod wielkim wrażeniem zdolności Michała. Bardzo gorąco nam go polecano i uważam, że będzie mocno walczył o miano bramkarza numer jeden. Jak na swój wiek, jest bardzo doświadczony w sztuce bramkarskiej - stwierdził menadżer Jackie McNamara.

 

Szromnik jest zadowolony z transferu do Dundee, gdzie będzie kolejnym w historii tego klubu polskim bramkarzem. Przed nim byli to Grzegorz Szamotulski, Łukasz Załuska, a obecnym golkiperem jest Radosław Cierzniak.

 

Oficjalnie: Hangeland w Crystal Palace

 

Norweg Brede Hangeland zamienił londyński Fulham na klub zza miedzy - Crystal Palace.

 

33-latek był kapitanem "The Cottagers", którzy w tym roku po trzynastu latach pożegnali się z Premier League. Aby pozostać na najwyższym szczeblu rozgrywek w Anglii, postanowił skorzystać z oferty Tony'ego Pulisa.

 

- Wszystko, co słyszałem o tym klubie - menadżer, zawodnicy, kibice - jest na świetnym poziomie. Cieszę się, że tu jestem. Dam z siebie wszystko, by pomóc zespołowi zdobywać punkty. Jeśli osiągniemy podobny wynik, co w ubiegłym sezonie, będzie to nasz sukces - stwierdził Hangeland.

 

Norweg to 91-krotny reprezentant swojego kraju oraz kapitan kadry narodowej. Od stycznia 2008 występował w Fulham, dokąd trafił z FC Kopenhaga.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lampard w Manchesterze City

 

Menadżer Manchesteru City Manuel Pellegrini na konferencji prasowej po meczu z Olympiacosem potwierdził, że Frank Lampard przeniesie się do jego klubu na zasadzie wypożyczenia, które potrwa do stycznia.

 

Tym samym potwierdziły się spekulacje dotyczące zaskakującego powrotu 36-letniego pomocnika do Premier League.

 

Lampard, który w zeszłym tygodniu podpisał dwuletni kontrakt z New York City FC, spędzi w Manchesterze sześć miesięcy, po czym wróci do Stanów Zjednoczonych i w marcu zadebiutuje wraz z nowojorskim klubem w MLS.

 

Anglik po wypożyczeniu poprosił, by nie powoływano go do składu na mecz z Chelsea, w której barwach przez 13 sezonów wystąpił w 648 spotkaniach, strzelając przy tym 211 goli.

 

Oficjalnie: Ferreyra w Newcastle

 

Argentyńczyk Facundo Ferreyra przeniósł się z Szachtara Donieck do Newcastle.

 

23-latek został wypożyczony na rok z opcją wykupu i dołączył już do swoich nowych kolegów, którzy aktualnie są w Niemczech na pucharze towarzyskim zorganizowanym przez Schalke 04.

 

Ferreyra zawodnikiem Szachtara jest od roku, z którego chciał odejść z powodu konfliktów politycznych na wschodniej Ukrainie. W ostatnim sezonie dla klubu z Doniecka strzelił sześć bramek w europejskich pucharach.

 

- Bardzo się cieszę z transferu do Newcastle. Lubię Premier League i gdy usłyszałem o możliwości przenosin tutaj, nie wahałem się ani chwili. Rozmawiałem z Fabricio Coloccinim, który opowiedział o klubie. Nie musiałem dłużej się zastanawiać - stwierdził argentyński napastnik.

 

Według plotek, "Sroki" sięgnęły właśnie po Ferreyrę po tym, jak nie udało im się sprowadzić po raz drugi na St.James' Park Loïca Rémy'ego.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Dier piłkarzem Tottenhamu

 

Eric Dier jest już oficjalnie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Klub poinformował w sobotę o podpisaniu pięcioletniego kontraktu z piłkarzem. Wcześniej Dier, który występował dotychczas w Sportingu Lizbona, pomyślnie przeszedł badania medyczne.

 

20-letni środkowy obrońca do kadry pierwszego zespołu Sportingu przebił się w styczniu 2013 roku. W portugalskiej ekstraklasie rozegrał dotychczas 28 spotkań, zdobywając jednego gola.

 

Na swoim koncie ma również cztery występy w młodzieżowej reprezentacji Anglii.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sørensen w Leeds United

 

Duński obrońca Frederik Sørensen we wtorek przejdzie testy medyczne w Leeds United, po których zasili angielski klub na zasadzie wypożyczenia.

 

"The Peacocks" osiągnęli porozumienie z włodarzami mistrza Włoch w sprawie transferu duńskiego stopera, za którego przyjdzie im zapłacić 380 tysięcy euro. Klub zyskał też prawo pierwokupu, które ustalono na 3,5 miliona euro.

 

Sørensen został pozyskany przez Juventus w 2010 roku z duńskiego Lyngby, następnie spędzając dwa lata w Turynie, po których w ramach umowy o współwłasności przeniósł się do Bolonii. "Stara Dama" pozyskała go z powrotem na początku tego lata.

 

Oficjalnie: Davidson piłkarzem WBA

 

Reprezentant Australii Jason Davidson został ogłoszony nowym piłkarzem West Bromwich Albion.

 

23-letni defensor pomyślnie przeszedł testy medycznie i podpisał z klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny rok. Cena transferu nie została ujawniona.

 

Davidson był jedną z wyróżniających się postaci w swojej drużynie narodowej na brazylijskim mundialu. To już siódme wzmocnienie "The Baggies" w tym oknie transferowym. Wcześniej na The Hawthorns trafili Craig Gardner, Joleon Lescott, Chris Baird, Brown Ideye, Sebastien Pocognoli i Andre Wisdom.

 

Zawodnik, pełniący również rolę defensywnego pomocnika, swoją przygodę z futbolem rozpoczął w swojej ojczyźnie. Pod koniec stycznia 2009 roku został przyjęty do zespołu Hume City. Jego znakomita gra od razu przełożyła się na powołanie do młodzieżowej reprezentacji "The Socceroos", a w międzyczasie spróbował swoich sił na Starym Kontynencie.

 

W sierpniu tego samego roku trafił do portugalskiego Paços de Ferreira, w którym spędził ponad dwa lata. Później zasilił klub Eredivisie - Heracles Almelo. Tam grał regularnie w minionej kampanii, zaliczając 30 występów ligowych.

 

Oficjalnie: Rodwell w Sunderlandzie

 

Tak jak przypuszczano, szeregi Sunderlandu zasilił były piłkarz Manchesteru City, Jack Rodwell.

 

Przejście pomocnika do ekipy "Czarnych Kotów" nie było tajemnicą, bowiem media informowały o tym transferze od dłuższego czasu. 23-latek dzisiaj rano przybył na Stadium of Light, by dopiąć wszystkie sprawy na ostatni guzik. Te o tyle szybko się potoczyły, że oficjalna strona klubu poinformowała już teraz o zakontraktowaniu defensywnego pomocnika.

 

Rodwell związał się z nowym pracodwacą pięcioletnim kontraktem.

 

Piłkarz największe triumfy święcił w barwach Evertonu. To w czasach gry dla "The Toffees" Rodwell zasłużył sobie na miano jednego z większych talentów w Anglii.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Blackpool pozyskało bramkarza i pomocnika

 

John Lundstram i Joe Lewis zostali nowymi zawodnikami Blackpool FC.

 

Obaj piłkarze najbliższy sezon spędzą w drużynie popularnych "Mandarynek" na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

Pierwszy z nabytków ekipy z zaplecza Premier League występuje na pozycji środkowego pomocnika. Macierzystym klubem Lundstrama jest Everton FC, w którym do tej pory jeszcze nie zadebiutował, ale za to w drugim zespole z Goodison Park zdążył już zagrać w 45 spotkaniach. 20-latek w minionych rozgrywkach reprezentował barwy Yeovil Town, a potem Leyton Orient.

 

- Przyjście tutaj jest dla mnie dużym wyzwaniem. Blackpool to drużyna z Championship. W tej lidze chciałem spróbować swoich sił. Jestem podekscytowany i nie mogę doczekać się pierwszego meczu - powiedział piłkarz.

 

Z kolei drugim wzmocnieniem "Mandarynek" jest długo oczekiwany w klubie bramkarz. Lewis przez ostatnie dwa lata był zawodnikiem rezerwowym w Cardiff City, w którym wystąpił zaledwie w pięciu spotkaniach.

 

- Do niedawna byłem zmiennikiem Davida Marshalla, który wykonywał znakomitą pracę. Zagrałem w kilku meczach pucharowych i jednym ligowym. Zdawałem sobie sprawę, że jeśli chcę regularnie bronić to muszę odejść. Mam nadzieję, że tutaj będę numerem jeden - powiedział 26-letni golkiper.

 

Po przyjściu tych dwóch piłkarzy obecna kadra Blackpool liczy sobie już 17 osób. Wiele na to wskazuje, że drużyna będzie gotowa do walki o utrzymanie w Championship w nadchodzącym sezonie, po tym jak po zakończeniu poprzedniej kampanii zespół opuściło 27 zawodników.

 

Oficjalnie: Manquillo w Liverpoolu

 

Zgodnie z przewidywaniami - Javier Manquillo dołącza do Liverpoolu.

 

20-letni obrońca Atlético przenosi się do Angli na zasadzie wypożyczenia. Co ciekawe, jego okres będzie obowiązywał aż przez dwa lata. Zawodnik przeszedł dziś testy medyczne, po których złożył podpis pod kontraktem.

 

Transfer Hiszpana był przesądzony od kilku dni, bowiem już na początku tygodnia ukazywały się zdjęcia, dokumentującego jego obecność w budynkach klubowych Anfield.

 

To najprawdopodobniej przedostatni transfer "The Reds" w tym oknie transferowym, bowiem na dniach do Liverpoolu ma trafić Alberto Moreno z Sevilli. Negocjacje w sprawie tej transakcji są zaawansowane i choć toczą się od ponad miesiąca, prognozuje się, że w końcu zakończą się porozumieniem.

 

Oficjalnie: Taïder w Southampton

 

Saphir Taïder został piłkarzem Southampton FC.

 

Już kilka dni temu podawaliśmy, iż reprezentant Algierii przeniesie się do Anglii, gdyż taką informację podał Ronald Koeman. Jednak dopiero dziś ukazało się oficjalne potwierdzenie tej transakcji.

 

22-letni pomocnik dołącza do "Świętych" na zasadzie rocznego wypożyczenia. Szczegóły transakcji z Interem nie zostały ujawnione, a więc nie wiadomo, czy klub z Premier League zagwarantował sobie możliwość przeprowadzenia transferu definitywnego.

 

Nie jest jednak tajemnicą, iż pozyskanie Taïdera to część rozliczenia za odejście do Mediolanu Pablo Osvaldo.

 

Oficjalnie: Norwich pozyskało pomocnika

 

Gary O'Neil został nowym piłkarzem występującego w Championship Norwich City FC.

 

31-letni Anglik dotychczas bronił barw Queens Park Rangers, jednak wraz z końcem czerwca tego roku trafił na rynek wolnych agentów, po wygaśnięciu kontraktu z klubem. Z drużyną "Kanarków" parafował dwuletnią umowę.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy z przenosin do Norwich. Mimo spadku z Premier League pozostaje dobrym klubem z wieloma świetnymi zawodnikami. Zrobimy wszystko, aby w przyszłym sezonie znowu występować w elicie - powiedział O'Neil.

 

- Gary jest bardzo doświadczonym i wszechstronnym piłkarzem, z pewnością wniesie wiele dobrego do gry zespołu. Razem z QPR awansował do Premier League, więc wie, jakie to uczucie. Liczymy na to, że jego obecność znacznie zwiększy nasze szanse na awans. Pozostali gracze są niezmiernie zadowoleni z jego obecności w drużynie, już na pierwszych treningach pokazał próbkę swoich umiejętności - chwalił swojego nowego podopiecznego menedżer Neil Adams.

 

O'Neil jest wychowankiem Portsmouth, w którego pierwszym zespole występował w latach 2000-2007. Następnie grał w Middlesbrough, West Ham United oraz QPR. W ubiegłym sezonie rozegrał 33 spotkania, strzelając jednego gola.

 

Oficjalnie: Mutch w QPR

 

Queens Park Rangers FC potwierdziło za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej pozyskanie pomocnika Cardiff City FC Jordona Mutcha.

 

22-latek związał się z beniaminkiem Premier League kontraktem, który będzie obowiązywać do końca czerwca 2018 roku. Kwota odstępnego nie została ujawniona.

 

- QPR to w tej chwili najlepszy wybór dla mnie, posmakowałem w tamtym sezonie gry w Premier League i bardzo chciałem ponownie otrzymać szansę gry w niej. Klub idzie w dobrym kierunku, więc to była łatwa decyzja - powiedział pomocnik.

 

Menedżer zespołu z Loftus Road Harry Redknapp również wyraził zadowolenie z pozyskania Mutcha: - Jordon jest graczem, który mieć wielką przyszłość. Już w ubiegłych rozgrywkach pokazał na co go stać, a z pewnością jeszcze zwiększy poziom swoich umiejętności. Widać po nim, że jest bardzo ambitny i zmotywowany.

 

22-letni Anglik do tej pory w swojej karierze występował w Birmingham, Herefordzie, Doncaster, Watfordzie oraz Cardiff. W zeszłym sezonie rozegrał 37 spotkań, notując siedem trafień oraz osiem asyst.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zuculini oficjalnie piłkarzem Man City

 

Manchester City potwierdził oficjalnie transfer Bruno Zuculiniego z Racingu Club Avellaneda. Klub nie ujawił kwoty odstępnego. Według niektórych źródeł The Citizens zapłacili za sprowadzenie młodzieżowego reprezentanta Argentyny 1,5 miliona funtów.

 

21-latek przebywał z ekipą z Etihad Stadium już w czasie okresu przygotowawczego do nowego sezonu. Wziął udział w tournee Obywateli po Szkocji i Stanach Zjednoczonych. Ostatecznie swoją postawą przekonał menedżera Manuela Pellegriniego do transferu. Udało mu się nawet strzelić gola w wygranym 4:1 meczu towarzyskim z Sporting Kansas City.

 

- Jestem bardzo podekscytowany przyszłością. Nie mogę się doczekać doświadczeń, które niesie ze sobą ten transfer i ulepszenia siebie jako piłkarza – powiedział Zuculini po podpisaniu kontraktu.

 

 

Oficjalnie: Cissokho w Aston Villi

 

Aston Villa potwierdziła oficjalnie transfer obrońcy Valencii Aly’ego Cissokho. 26-latek podpisał czteroletni kontrakt. Klub nie ujawnił kwoty odstępnego. W kuluarach mówi się, że sprowadzenie Francuza kosztowało około dwóch milionów funtów.

 

Cissokho trafił do hiszpańskiego zespołu z Olympique Lyon w 2012 roku. Na Estadio Mestalla rozegrał jednak tylko jeden sezon. Ostatni spędził na wypożyczeniu do Liverpoolu, gdzie rozegrał piętnaście spotkań.

 

- Po zakończeniu występów dla The Reds, moim celem była gra w lidze angielskiej. Wiedziałem, że Aston Villa była mną zainteresowana. Jestem bardzo podekscytowany transferem. Mamy bardzo doby skład i kilku utalentowanych zawodników – ocenił Cissokho.

 

 

Amalfitano na Upton Park

 

Morgan Amalifitano został piłkarzem West Hamu United. Do ekipy „Młotów” dołączył na zasadzie wolnego transferu.

 

 

Dla Francuza Wet Ham United jest drugim klubem w angielskiej Premier League. W sezonie 2013/2014 reprezentował on barwy West Bromwich Albion, gdzie był wypożyczony z Olympique Marsylia. W drużynie „ The Baggies” w minionym sezonie rozegrał 28 spotkań ligowych i strzelił cztery gole.

 

Po zakończeniu wypożyczenia Amalifitano na początku lipca 2014 roku powrócił do zespołu z Maryslii, ale w klubie ze Stade Velodrome nie zabawił długo, gdyż wybrał grę w Londynie.

 

Morgan Amalifitano ma za sobą jeden występ w reprezentacji Francji. Za największy sukces 29-letni zawodnik może uznać zdobycie Pucharu Ligi Francuskiej, z Olymipque Marsylia w sezonie 2011/2012.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Forster w Southampton

 

Fraser Forster został nowym piłkarzem Southamptonu. Były bramkarz Celtiku podpisał z angielskim klubem czteroletni kontrakt.

 

- Forster jest bardzo dobrym bramkarzem, o sporej reputacji w Anglii. Jako, że ma dopiero 26 lat, można powiedzieć, że najlepsze lata swojej kariery spędzi właśnie w Southampton - powiedział menadżer "Świętych Ronald Koeman.

 

Forster był jednym z trzech bramkarzy powołanych przez Roya Hodgsona na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Podczas zgrupowań kadry miał już możliwość pracy z obecnym trenerem bramkarzy Southamtonu Davem Watsonem. To właśnie opinia szkoleniowca golkiperów w klubie Artura Boruca była decydująca. Anglik miał gorąco rekomendować zatrudnienie Forstera, twierdząc, że to niezwykle utalentowany zawodnik, który zagwarantuje odpowiedni poziom gry na bramce na długie lata.

 

Swoją radość z zatrudnienia reprezenanta Anglii wyraził również holenderski szkoleniowiec Southamptonu, Ronald Koeman: - Fraser jest bardzo utalentowanym zawodnikiem, a my jesteśmy zadowoleni, że udało nam się go pozyskać. To kolejny ważny element odbudowy zespołu po licznych osłabieniach, wynikających ze sprzedaży kilku graczy.

 

Według nieoficjalnych informacji "Święci" łącznie wyłożyli aż 10 milionów funtów. Wiadomo też, że 25 procent kwoty transferowej trafi do byłego klubu angielskiego bramkarza - Newcastle United.

 

Rywalem o miejsce między słupkami dla Forstera będzie Artur Boruc. Przypomnijmy, że zmiennikiem Anglika w Celtiku był inny Polak - Łukasz Załuska.

 

Oficjalnie: Dwójka z Nottingham w Newcastle

 

Jamaal Lascelles i Karl Darlow, grający do tej pory w Nottingham Forest, zostali nowymi zawodnikami Newcastle United.

 

Środkowy obrońca i bramkarz wracają jednak od razu do Forest, by pomóc im walczyć o awans do Premier League, na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

Jamaal Lascelles to młodzieżowy reprezentant Anglii. 20-letni obrońca ma na swoim koncie 32 występy na zapleczu Premier League, w których zdobył 2 gole, a także 8-krotnie był karany żółtymi kartkami.

 

- Kiedy tylko dowiedziałem się o całym transferze, byłem w niebie - powiedział Lascelles. - To wielki krok naprzód dla mnie, Newcastle ma świetnych fanów, bogatą historię i niesamowity stadion.

 

Karl Darlow natomiast to bramkarz, który w poprzednim sezonie 12-krotnie zachowywał czyste konto w 43 spotkaniach Championship.

 

- Jestem zachwycony obrotem spraw i nie mogę się doczekać debiutu w barwach Newcastle - mówił na gorąco golkiper.

 

Na temat swoich nowych zawodników wypowiedział się też Alan Pardew:

 

- Jamaal i Karl będą tworzyli przyszłość naszego klubu. Obaj wyróżniali się w Championshuip w ostatnim czasie i nie mam wątpliwości, że są gotowi na wejście poziom wyżej, gdy tylko zakończą swój okres wypożyczenia do Nottingham.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Mangala w Man City

 

Manchester City poinformował o finalizacji transfery obrońcy FC Porto Eliaquima Mangali. 23-letni Francuz jest szóstym zawodnikiem, który dołączył do zespołu Manuela Pellegriniego podczas letniego okna transferowego. W klubie z Etihad Stadium będzie występował w koszulce z numerem 20.

 

- City jest topowym klubem w Europie. Odejście z Porto i dołączenie do Manchesteru City to dla mnie ważny krok, dzięki któremu mogę kontynuować swój rozwój. Chcę zdobywać tytuły i wierzę, że mogę to robić tutaj. Jestem ambitny i dlatego tutaj jestem - powiedział Mangala.

 

- Cieszę się, że zawodnik o takich umiejętnościach jakie ma Eliaquim dołączył do naszej kadry przed rozpoczęciem sezonu. Jest dobrym zawodnikiem, ale moim zdaniem ma wszystkie psychiczne, fizyczne, techniczne i taktyczne cechy, aby stać się z jednym z najlepszych obrońców w Europie - stwierdził natomiast Pellegrini.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Tonew w Celtiku

 

Pomocnik Aston Villi Aleksandyr Tonew dołączył do Celtiku na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

Szkocki klub będzie miał również prawo do wykupienia zawodnika po zakończeniu sezonu 2014/15. Przed przejściem na Villa Park, 24-latek bronił barw Lecha Poznań. Piłkarz grał w tym klubie przez dwie kampanie.

 

Ostatni sezon dla Tonewa zbytnio się nie powiódł. Zawodnik zaliczył łącznie 17 występów dla "The Villans" w rozgrywkach Premier League, zaś tylko sześciokrotnie od pierwszego gwizdka sędziego. Teraz będzie miał okazję rozwinąć swoje umiejętności w ekipie, która przeszła do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów tylko dzięki walkowerowi.

 

Tonew rozegrał także do tej pory 15 spotkań dla reprezentacji Bułgarii.

 

Oficjalnie: Denayer w Celtiku

 

Celtic sprowadził do drużyny defensora Manchesteru City Jasona Denayera.

 

19-letni stoper spędzi najbliższy sezon na Celtic Park jako wypożyczony zawodnik. To kolejny transfer "The Hoops" na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin. Wczoraj szkocki klub potwierdził przenosiny Aleksandara Tonewa.

 

Belg był podporą młodzieżowego zespołu City w poprzednim sezonie. W samych superlatywach wypowiadał się o nim menadżer Patrick Vieira. Teraz zawodnik rozpocznie karierę już w dorosłej piłce.

 

Denayer i Tonew mogą zadebiutować już w środę w meczu przeciwko St Johnstone.

 

Oficjalnie: Ferdinand w Reading

 

Reading FC zakontraktowało Antona Ferdinanda. Angielski defensor podpisał z "The Royals" dwuletnią umowę.

 

Ferdinand nabył już sporo doświadczenia grając na boiskach Premier League. W przeszłości bronił barw takich klubów jak West Ham United, Sunderland czy Queens Park Rangers. Łącznie zanotował ponad 300 występów w ojczyźnianej lidze.

 

Anton po zakończeniu ubiegłorocznej kampanii nosił stasus wolnego zawodnika po rozwiązaniu kontraktu z tureckim Antalyasporem.

 

- Cieszę się, że będę mógł grać dla takiego zespołu jak Reading. Kiedy przybyłem tutaj po raz pierwszy, od razu poczułem rodzinną atmosferę - powiedział 29-latek po złożeniu podpisu.

 

W ostatnich dniach drużynę Championship zasilili także między innymi Jamie Mackie i Simon Cox.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Moreno w Liverpoolu

 

Alberto Moreno przechodzi z Sevilli do Liverpoolu. Oba kluby potwierdziły porozumienie w sprawie kwoty transferowej.

 

W najbliższych dniach "The Reds" zajmą się formalnościami, po których 22-letni Hiszpan podpisze umowę z nowym pracodawcą. Według nieoficjalnych informacji Andaluzyjczycy otrzymają 12 milionów funtów.

 

Lewy defensor jest wychowankiem Sevilli, dla której pierwszego zespołu rozegrał 45 spotkań ligowych od debiutu w 2012 roku. Do tej pory wystąpił też trzy razy w reprezentacji Hiszpanii.

 

Z kolegami z Sevilli pożegnał się po Superpucharze Europy z Realem Madryt. W spotkaniu już nie wziął udziału, nie ryzykując kontuzji przed przeprowadzką.

 

Oficjalnie: Clayton w Middlesbrough FC

 

Adam Clayton przeniósł się z Huddersfield Town do Middlesbrough.

 

Wychowanek Manchesteru City podpisał z "Boro" czteroletni kontrakt.

 

Clayton w minionym sezonie został wybrany najlepszym zawodnikiem Huddersfield, dla którego wystąpił w 46 spotkaniach, strzelając w nich siedem bramek oraz zaliczając sześć asyst.

 

- Adam jest kolejnym piłkarzem, który poprawi grę naszej drużyny. Z największą przyjemnością witam go w Middlesbrough. On jest silnym graczem z mocnym charakterem, dlatego chciałem go mieć w swoim zespole - powiedział Aitor Karanka, szkoleniowiec ekipy z Championship.

 

Dzięki temu transferowi Radosławowi Majewskiemu ubył jeden mocny rywal w walce o wyjściowy skład w kadrze "The Terriers".

 

Warto również wspomnieć, że w przeszłość Clayton występował w barwach takich klubów jak: Milton Keynes Dons, Peterborough United, Carlisle United oraz Leeds United. Mało tego reprezentował Anglię na Mistrzostwach Świata do lat 20 w 2009 roku.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Atsu wypożyczony do Evertonu

 

Christian Atsu został wypożyczony z Chelsea Londyn do Everton FC.

 

22-letni reprezentant Ghany przeszedł dziś testy medyczne oraz dopełnił formalności związane z pozwoleniem na prace. Gracz będzie mógł zadebiutować w nowych barwach już w pierwszym meczu nowego sezonu, w którym Everton podejmie Leicester City. Wypożyczenie Atsu będzie trwać rok.

 

Pomocnik został zakupiony przez Chelsea we wrześniu 2013 roku. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Vitesse Arnhem, występując w 28 meczach. Atsu zagrał też we wszystkich trzech spotkaniach reprezentacji Ghany na Mistrzostwach Świata w Brazylii.

 

Jest to czwarty zawodnik pozyskany przez zespół z Liverpoolu w letnim oknie transferowym. Wcześniej "The Toffees" zasilili Romelu Lukaku, Gareth Barry i Muhamed Besić.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę dołączyć do Evertonu. To wielki klub, odczuwam ogromną przyjemność z bycia tutaj. Gra w Premier League zawsze była moim marzeniem. Udało mi się je osiągnąć - powiedział Atsu w wywiadzie dla Everton TV.

 

Zadowolenia z pozyskania Atsu nie kryje również menedżer Evertonu Roberto Martinez.

 

- To zawodnik wpisujący się w naszą kulturę i nasz sposób gry. Jest bardzo utalentowany technicznie i ma osobowość, dzięki której łatwo dostosowuje się do grupy. Potrzebowaliśmy gracza głodnego gry, walczącego w polu karnym rywala - powiedział Martinez.

 

Oficjalnie: Yedlin w Tottenhamie

 

DeAndre Yedlin został zawodnikiem Tottenham Hotspur FC.

 

21-letni obrońca podpisał czteroletni kontrakt. Do nowego zespołu dołączy jednak dopiero latem 2015 roku. Do tego czasu pozostanie zawodnikiem Seattle Sounders. Yedlin został dostrzeżony podczas finałów Mistrzostw Świata w Brazylii. Największe wrażenie na międzynarodowych obserwatorach zrobiła szybkość i technika młodego Amerykanina. Zainteresowanie Yedlinem wyrażały kluby Serie A: Genoa i AS Roma.

 

Wychowanek klubu z Seattle zadebiutował w MLS w 2013 roku. Znakomita gra w pierwszym sezonie sprawiła, że został wybrany do jedenastki All-Star Major Soccer League. Yedlin będzie czwartym transferem menedżera Mauricio Pochettino po Benie Daviesie, Michelu Vormie oraz Ericku Dierze.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Long w Southampton

 

Shane Long jest nowym zawodnikiem Southampton.

 

27-letni napastnik podpisał czteroletnią umowę ze "Świętymi", a według nieoficjalnych informacji kosztował 12 milionów funtów.

 

Long w ostatnich czterech sezonach w Premier League strzelał kolejno: 8, 8 i 7 bramek - najpierw w barwach West Bromwich Albion, a od ostatniego zimowego okna Hull City.

 

Irlandczyk został zgłoszony do kadry zespołu prowadzonego przez Ronalda Koemana na otwierajacy sezon mecz z Liverpoolem.

 

- On daje nam ambicję i świetną mentalność - zawsze biega i pracuje. Twardo stąpa po ziemi. Będzie dla nas ważnym zawodnikiem - powiedział Koeman.

 

Oficjalnie: Sakho w West Hamie

Napastnik FC Metz Diafra Sakho został nowym nabytkiem West Hamu United.

 

Senegalczyk podpisał z "Młotami" czteroletnią umowę. Kwota transferu nie została ujawniona. 24-latek od początku swojej kariery grał dla francuskiego zespołu, począwszy od 2009 roku. Tam strzelił aż 43 gole na przestrzeni ostatnich dwóch sezonów, czym przyczynił się do awansu Metz na najwyższczy szczebel rozgrywek ligowych.

 

Sakho słynie z szybkości i atletycznej budowy ciała. Po zakończeniu ubiegłorocznej kampanii został ogłoszony najlepszym piłkarzem Ligue 2.

 

- To dla mnie wielki dzień. Naprawdę kocham angielski futbol i od dawna moim marzeniem było zagrać w jednym z największych klubów z tego kraju. Dziś West Ham dał mi tę szansę i zrobię wszystko, aby jej nie zaprzepaścić - powiedział Sakho po złożeniu podpisu na umowie.

 

Oficjalnie: Gardoș w Southampton

 

Southampton FC potwierdziło transfer piłkarza Steauy Bukareszt, Florina Gardoșa.

 

25-latek, grający na pozycji defensora, podpisał czteroletni kontrakt z angielskim klubem. 12-krotny reprezentant Rumunii jest już siódmym wzmocnieniem zespołu Ronalda Koemana w tym oknie transferowym.

 

Gardoș rozpoczął swoją karierę w zespole Concordia Chiajna. Środkowy obrońca, który może również pełnić rolę defensywnego pomocnika, przeniósł się do Steauy cztery lata później. Tam od początku pełnił kluczową rolę w linii defensywnej.

 

Od kolejnego sezonu przyjdzie mu grać w barwach "Świętych". Florin będzie prawdopodobnie pierwszoplanową postacią w zespole ze St Mary's, zastępując Dejana Lovrena, który zdecydował się na przenosiny do Liverpoolu.

 

Oficjalnie: Buckley w Sunderlandzie

 

Sunderland AFC zakupiło Willa Buckleya z Brighton and Hove Albion za nieujawnioną kwotę.

 

24-latek, który w swojej karierze zagrał już w ponad 200 meczach, podpisał z klubem trzyletni kontrakt. Tym samym ponownie znalazł się pod skrzydłami Gusa Poyeta, który latem 2011 roku ściągnął go do Brighton.

 

Coć zespoł ze Stadium of Light nie rozpoczął jeszcze nowego sezonu, 24-latek ma już za sobą udział w meczu o punkty. Zagrał bowiem w spotkaniu Championship z Sheffield Wednesday w ostatnią sobotę, który skończył się porażką 0-1.

 

Buckley to siódmy nabytek Sunderlandu tego lata po pozyskaniu zawodników jak Jack Rodwell, Costel Pantilimon, Jordi Gomez, Billy Jones, Patrick van Aanholt i Santiago Vergini.

 

Oficjalnie: Kelly w Crystal Palace

 

Defensor Liverpoolu Martin Kelly od nowego sezonu będzie bronił barw Crystal Palace.

 

Wychowanek Akademii "The Reds" podpisał z londyńskim klubem trzyletnią umowę. 24-letni piłkarz obwieścił już wcześniej na Twitterze, że jego pobyt na Anfield dobiega końca i przyszedł czas, aby napisać nowy rozdział w dotychczasowej karierze.

 

Dziś transfer został dopięty na ostatni guzik i od jutra Kelly może trenować wraz ze swoimi nowymi kolegami. Podopieczni Tony'ego Pulisa pojutrze zainaugurują sezon Premier League rozgrywając spotkanie z Arsenalem na Emirates.

 

- Moje szczęście jest nie do opisania. Wczoraj musiałem wiele podróżować, aby załatwić wszelkie formalności, ale jestem zachwycony, że podpisałem kontrakt z tym klubem i nie mogę się doczekać najbliższego spotkania - powiedział Martin.

 

Kwota transferu nie została ujawniona. Wiadomo zaś, że gracz z linii obrony będzie biegał po boisku z numerem '36' na koszulce.

 

Oficjalnie: Ojamaa w Motherwell

 

Henrik Ojamaa został wypożyczony z Legii Warszawa do Motherwell.

 

23-letni reprezentant Estonii nie zdołał wywalczyć miejsca w składzie stołecznego zespołu i spróbuje odbudować formę w barwach klubu, z którego trafił do Legii.

 

Ojamaa w barwach "Wojskowych" rozegrał 45 meczów i strzelił dwie bramki.

 

W przeszłości skrzydłowy występował także w takich klubach jak Stafford Rangers, Alemannia Aachen, Fortuna Sittard, RoPS.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Carlos Sánchez w Aston Villi

 

Carlos Sánchez jest kolejnym letnim wzmocnieniem Aston Villi.

 

Reprezentant Kolumbii podpisał czteroletnią umowę z klubem Premier League, a jego poprzedni pracodawca, hiszpańskie Elche, otrzymał 4,7 miliona funtów.

 

28-letni defensywny pomocnik zmienia barwy po zaledwie sezonie spędzonym w Hiszpanii. Wcześniej przez sześć lat grał dla francuskiego Valenciennes i dwa lata dla urugwajskiego River Plate.

 

W kadrze występuje od 2007 roku. Jego aktualny bilans to 48 spotkań.

 

Sánchez znany jest z twardej gry, stąd jego przydomek "La Roca" (skała).

 

Oficjalnie: João Carlos w Brighton

 

João Carlos nadchodzący sezon spędzi na wypożyczeniu w Brighton & Hove Albion FC.

 

Utalentowany pomocnik od 2012 roku jest zawodnikiem Liverpoolu, do którego trafił ze Sportingu Lizbona. Portugalczyk do tej pory w barwach pierwszej ekipy z Anfield zaliczył zaledwie jeden występ w wygranym 2:3 wyjazdowym spotkaniu z Fulham.

 

Wcześniej João Carlos regularnie grał w zespole rezerw "The Reds", dla których w poprzednich rozgrywkach rozegrał 13 meczów, strzelając w nich pięć bramek oraz zaliczając dwie asysty.

 

21-latek w swojej przygodzie z angielską piłą zaliczył także półroczne wypożyczenie do Brentfordu, w którym wystąpił zaledwie w dwóch spotkaniach.

 

Oficjalnie: Abella w Middlesbrough

 

Boczny obrońca CA Osasuna Damià Abella został nowym zawodnikiem Middlesbrough FC.

 

Szczegóły transferu nie zostały ujawnione przez angielski klub. Wiadomo na razie tylko tyle, że piłkarz podpisał wieloletni kontrakt. Warto również dodać, że trener "Boro", Aitor Karanka, może wystawić go do składu już w dzisiejszym ligowym spotkaniu przeciwko Leeds.

 

Doświadczony zawodnik, mający 32 lata na karku, wypłynął na szerokie wody w swojej karierze w 2004 roku, kiedy został zakontraktowany przez Barcelonę. Tam jednak nie spędzał dużo czasu na boisku, rozgrywając ogólnie dziewięć meczów podczas zmagań o mistrzostwo Hiszpanii. Dwa lata później przeprowadził się do Betisu, gdzie miał wiele okazji do pokazania się z dobrej strony.

 

W 2010 roku zamienił ekipę z Sevilli na Osasunę. Abella był mocnym ogniwem w składzie "Los Rojillos", rozgrywając łącznie 128 pojedynków na wszystkich frontach.

 

Oficjalnie: Moses w Stoke

 

Stoke City sfinalizowało transfer Victora Mosesa z Chelsea.

 

23-letni skrzydłowy został wypożyczony przez "The Potters" na okres najbliższego sezonu.

 

Reprezentant Nigerii karierę rozpoczynał w Crystal Palace, w 2010 roku trafił do Wigan Athletic, a dwa lata później do Chelsea, w której od tego czasu w Premier League rozegrał jednak zaledwie 23 mecze i strzelił jedną bramkę. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Liverpoolu, gdzie jednak nie dostawał zbyt wielu szans na grę.

 

Tym samym menadżer Mark Hughes zrealizował jeden z ostatnich celów na ten czas, bowiem potrzebował szybkiego skrzydłowego. Wcześniej z różnych powodów nie udało mu się pozyskać Oussamy Assaidiego i Nathana Redmonda.

 

Stoke znacznie wzmocniło się w letnim oknie transferowym, oprócz Mosesa sprowadzając Bojana Krkicia, Mame Dioufa, Phila Bardsleya, Steve'a Sidwella i Dionatana Teixeirę.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bliźniaki w Blackpool

 

Edu Oriol dołącza do swojego brata bliźniaka Joana i będzie występował z nim na zapleczu Premier League w Blackpool.

 

27-latek podpisał z "Mandarynkami" roczną umowę z opcją jej przedłużenia o kolejne lata. Hiszpański skrzydłowy ostatnio występował w jednej drużynie ze swoim bratem w sezonie 2006-07, kiedy to byli wypożyczeni do CF Reus Deportiu.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być tutaj. Zarówno dla mnie jak i mojego brata gra dla Blackpool to spełnienie naszych marzeń. Teraz nadszedł czas ciężkiej pracy - powiedział Hiszpan.

 

Edu Oriol ostatni sezon spędził w AEL Limassol. W przeszłości występował również w rezerwach Barcelony oraz Realu Saragossa.

Oficjalnie: Holla w Brighton

 

Angielskie Brighton & Hove Albion pozyskało pomocnika Danny'ego Hollę na zasadzie wolnego transferu.

 

26-latek pozostawał bez zatrudnienia od końca ostatniego sezonu, gdy odszedł z ADO Den Haag. Dziś Brighton potwierdziło, że zawodnik podpisał trzyletni kontrakt.

 

Holla rozpoczął swoją kariery w Groningen, z którego po 97 występach ligowych odszedł do Hagi. Przez dwa sezony spędzone w ADO strzelił 14 bramek w 54 meczach. W ostatnich rozgrywkach nosił też opaskę kapitańską.

 

- Danny to piłkarz, który ma spore doświadczenie z gry w Holandii i bardzo się nam ono przyda. To świetny pomocnik, który potrafi podawać i dyktować tempo akcji - powiedział menadżer Brighton, Sami Hyypiä.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Devante Cole wypożyczony z City

 

Barnsley FC wypożyczyło nastolatka Manchesteru City, Devante'a Cole'a. Napastnik będzie grał dla klubu z Championship do 5 stycznia.

 

19-latek, który jest synem Andrew Cole'a, do tej pory nie zanotował jeszcze ani jednego oficjalnego występu w barwach "The Citizens". Cole dotychczas rozwijał swoje umiejętności w Akademii City. To pierwszy okres wypożyczeniowy dla młodziutkiego Anglika.

 

Devante został powołany w tym roku do drużyny narodowej U-19 na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które miały miejsce na Węgrzech. Jednakże nie wniósł wiele do gry, rozgrywając tylko jedno niepełne spotkanie.

 

Oficjalnie: Rojo w United, Nani w Sportingu

 

Nani po siedmiu latach spędzonych w Anglii wraca do swojego poprzedniego klubu i przez najbliższy rok będzie reprezentował barwy Sportingu. W przeciwną stronę do Manchesteru United powędrował Argentyńczyk Rojo.

 

Skrzydłowy „Czerwonych Diabłów” został wypożyczony do ekipy wicemistrzów Portugalii na najbliższy sezon.

 

Marcos Rojo natomiast przechodzi na Old Trafford na stałe za 20 milionów euro, które zostaną wpłacone na konto lizbończyków w trzech ratach (10 teraz, 5 w grudniu, 5 w lipcu). Informacja została potwierdzona na oficjalnej stronie Sportingu.

 

Jak na razie nie wiadomo, na jak długo reprezentant Argentyny zwiąże się z 20-krotnymi mistrzami Anglii. Jedno jest pewne – Rojo już w najbliższych tygodniach będzie mógł zadebiutować w koszulce z diabełkiem na piersi.

24-letni Rojo karierę rozpoczynał w Estudiantes, by w 2011 trafić do Spartaka Moskwa. W lipcu 2012 roku przeprowadził się do Lizbony. Jest reprezentantem Argentyny. Dobry występ na mundialu miał spory wpływ na decyzję działaczy MU o jego zatrudnieniu.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cuéllar w Norwich

 

Carlos Cuéllar związał się rocznym kontraktem z Norwich City FC.

 

Hiszpański defensor przez ostatnie dwa sezony reprezentował barwy Sunderlandu. W poprzednim sezonie 32-latek nie potrafił sobie wywalczyć miejsca w składzie, przez co wystąpił w zaledwie czterech spotkaniach Premier League. Wraz z końcem czerwca wygasła jego dotychczasowa umowa, której strony nie zdecydowały się przedłużyć.

 

Dzisiaj Nowich za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowało o zakontraktowaniu Cuéllara. Zadowolenia z tego faktu nie ukrywa menedżer "Kanarków", Neil Adams:

 

- Carlos wniesie do naszego zespołu duże doświadczenie, które zdobył grając na najwyższym poziomie w trzech różnych krajach. Może występować na środku obrony, ale również na prawej stronie bloku defensywnego, dzięki czemu mamy większe pole manewru. Właśnie dlatego po niego sięgnęliśmy - powiedział.

 

Również Hiszpan jest szczęśliwy z podpisania kontraktu z 18. drużyną poprzedniego sezonu ligi angielskiej:

 

- Jestem dumny z tego, że dołączam do Norwich. Dali mi szansę, za którą chcę się zrewanżować poprzez dobre występy w Championship. To wielki klub, który chce się rozwijać i z każdym rokiem stawać się coraz silniejszy. Widzę, że wyznajemy podobne wartości, więc myślę, że tutaj pasuję - powiedział obrońca.

 

Oficjalnie: Fernández w Swansea

 

Federico Fernández został nowym zawodnikiem Swansea City.

 

Reprezentant Argentyny podpisał z „Łabędziami” czteroletnią umowę. 25-latek ostatnio występował w Napoli. Kwota transferu nie została ujawniona, jednak mówi się o ośmiu milionach funtów.

 

Fernández występuje na pozycji środkowego obrońcy. O miejsce w składzie rywalizował będzie z Ashley’em Williamsem, Jordim Amatem i Kyle’em Bartleyem. Argentyńczyk przywdzieje trykot z numerem 33.

 

25-letni piłkarz swoją karierę rozpoczynał w Estudiantes de La Plata. W 2011 roku za trzy miliony euro przeniósł się do Napoli. W międzyczasie przebywał na wypożyczeniu w hiszpańskim Getafe.

 

Nowy nabytek „Łabędzi” szansę debiutu będzie mógł otrzymać już w najbliższym ligowym starciu przeciwko Burnley. Przypomnijmy, że Swansea w pierwszej kolejce sensacyjnie pokonało Manchester United na Old Trafford 2:1.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Fer w QPR

 

Oficjalna strona Queens Park Rangers poinformowała, że nowym zawodnikiem klubu został Leroy Fer, grający dotychczas w Norwich City.

 

24-latek, który z reprezentacją Holandii wystąpił na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Brazylii, złożył podpis pod czteroletnim kontraktem z drużyną z Loftus Road. Kwota transferu z "Kanarków" nie została ujawniona (wedle nieoficjalnych informacji około osiem milionów funtów).

 

- Nie mogę się doczekać gry dla tego klubu. Zawsze marzyłem o pozostaniu w Premier League. QPR spisało się dobrze w ostatnim sezonie, co zaowocowało awansem. Skład jest pełny zawodników światowej klasy, więc cieszę się, że mogę tu być - powiedział Fer.

 

- Leroy to dla nas wielkie wzmocnienie i jestem zachwycony, że udało nam się go do nas ściągnąć. Swoim występem na mundialu udowodnił, że posiada umiejętności, których wymaga się od środkowego pomocnika. - stwierdził Harry Redknapp.

 

24-latek jest piątym nabytkiem londyńskiego zespołu tego lata.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Vargas w QPR

 

Eduardo Vargas najbliższy sezon spędzi w Queens Park Rangers.

 

Reprezentant Chile został wypożyczony przez klub Premier League z włoskiego Napoli.

 

- On może grać jako numer dziewięć, z tyłu, na skrzydłach. Jest bardzo uniwersalny - zapewnił menadżer QPR Harry Redknapp.

 

24-letni Vargas karierę rozpoczynał w Cobreloi, by potem przejść do chilijskiego potentata Universidad de Chile. W Neapolu wylądował w 2012 roku za niespełna 15 milionów dolarów, jednak w Serie A się nie przebił, będąc wypożyczanym do Grêmio i Valencii.

 

To kontynuacja transferowej ofensywy beniaminka, bowiem wczoraj potwierdzono transfer Leroya Fera z Norwich City, a dzisiaj zakończono "robotę papierkową" przy przeprowadzce Mauricio Isli.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Casasola w Fulham

 

Fulham pozyskało dziś obrońcę Boca Juniors, Tiago Casasolę.

 

Utalentowany Argentyńczyk przeszedł do angielskiej ekipy z Boca Juniors. 19-latek podpisał z "The Cottagers" trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

 

Casasola, grający na pozycji stopera, jest także regularnie powoływany do drużyny narodowej U-20. O zawodnika ubiegało się również wiele innych klubów z Europy, w tym Barcelona, Roma i Tottenham. Tiago zdecydował się jednak na grę w zespole z Championship.

 

Kwota transferu nie została ujawniona, jednak angielskie media twierdzą, że Fulham musiało zapłacić 800 tysięcy funtów. Piłkarz z włoskim paszportem może zostać powołany przez Feliksa Magatha do szerokiej kadry na najbliższe spotkanie z Derby County.

 

Oficjalnie: Tom Carroll w Swansea

 

Tom Carroll został wypożyczony do Swansea City. O transakcji poinformowały „Łabędzie” na oficjalnym profilu na Twitterze.

 

Pomocnik jest wychowankiem Tottenhamu. W seniorskiej drużynie „Kogutów” zawodnik rozegrał 23 spotkania. Od 2011 roku piłkarz był wypożyczany na sezon kolejno do Leyton, Derby County, QPR i teraz właśnie do Swansea.

 

W poprzednim sezonie Anglik występował w QPR w Championship, gdzie rozegrał 26 spotkań. Carroll jest również siedmiokrotnym reprezentantem Anglii w drużynie U-21.

 

22-latek już znalazł się w kadrze meczowej Swansea i będzie do dyspozycji w spotkaniu z Burnley. Gracz otrzymał koszulkę z numerem „14”.

 

Oficjalnie: Samaras w WBA

 

Georgios Samaras został nowym piłkarzem West Bromwich Albion.

 

Grecki snajper podpisał z „The Baggies” dwuletnią umowę. W drużynie Alana Irvine’a będzie występował w koszulce z numerem 30.

 

Piłkarz przeszedł na The Hawthorns na zasadzie wolnego transferu. To już dziewiąty gracz zakupiony przez WBA w tym oknie transferowym.

 

- Pozyskaliśmy gracza z dużym doświadczeniem i z przyjemnością powitamy go w klubie. Georgios grał w piłkę na najwyższym poziomie – w Lidze Mistrzów, na Mistrzostwach Europy czy Świata. Mamy teraz czterech napastników o różnych cechach, które mogą być wykorzystywane na różne sposoby. Jestem absolutnie zachwycony, że mamy aż czterech snajperów – powiedział menedżer WBA, Alan Irvine.

 

Samaras rozpoczął swoją profesjonalną karierę w drużynie Heerenveen. W styczniu 2006 roku za sześć milionów funtów przeniósł się do Manchesteru City. Grek jednak większość czasu spędził w Celtiku, dla którego rozegrał 243 spotkania, strzelił 71 bramek i dołożył 51 asyst. W narodowej reprezentacji wystąpił 77 razy, trafiając do siatek rywali dziewięciokrotnie.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Varela w WBA

 

West Bromwich Albion FC pozyskało skrzydłowego FC Porto Silvestre'a Varelę.

 

29-letni reprezentant Portugalii przeniósł się do Anglii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. WBA nie ujawniło, czy w kontrakcie zawodnika została zawarta klauzula jego wykupu po sezonie.

 

- Silvestre to bardzo doświadczony piłkarz, z pewnością jest to jedna z jego najważniejszych zalet. Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się go pozyskać - powiedział menedżer "The Baggies" Alan Irvine. - Ponadto Varela jest silny i szybki, potrafi również kreować akcje. Naszym zdaniem to bardzo dobry transfer.

 

Varela występował w swojej karierze w takich zespołach jak Sporting Lizbona, Vitória Setúbal, Estrela Amadora czy FC Porto. W barwach 27-krotnego mistrza Portugalii spędził pięć sezonów, notując łącznie 193 występy i 48 trafień.

 

Oficjalnie: Colunga w Brighton

 

Brighton & Hove Albion potwierdziło dziś transfer piłkarza Getafe, Adriána Colungi.

 

Klub z Championship nie zdradził kwoty transferu. Wiadomo zaś, że 29-letni napastnik podpisał z zespołem dwuletnią umowę. Hiszpan pomyślnie przeszedł testy medyczne i od jutra będzie mógł trenować z nowymi kolegami.

 

Urodzony w Oviedo Colunga rozpoczął swoją karierę w Sportingu Gijón, gdzie wychował się jako piłkarz. Debiut na ligowych boiskach zaliczył jednak grając na wypożyczeniu w Turónie. Później bronił barw klubów z niższego szczebla rozgrywek, takich jak Soledad, Pájara Playas czy UD Las Palmas.

 

W 2008 roku po raz pierwszy miał okazję biegać po boiskach w Primera División, dołączając do Recreativo de Huelva. Tam pograł dwa lata, by potem znaleźć się w Getafe. W międzyczasie odbył okres wypożyczeniowy w Realu Saragossa i Gijón.

 

Adrián rozegrał łącznie blisko 150 spotkań i strzelił 56 bramek w najwyższej klasie rozgrywek w Hiszpanii.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Balotelli w Liverpoolu!

 

3d0cc19ef510bebb086b7ff98316e7a0.jpg

 

Mario Balotelli został nowym zawodnikiem Liverpoolu.

 

AC Milan, poprzedni klub reprezentanta Włoch, w ramach transakcji otrzyma 20 milionów euro.

 

Tym samym 24-letni "Super Mario" po zaledwie osiemnastu miesiącach wraca do Premier League. Podczas 2,5-letniego pobytu w Manchesterze City strzelił 20 bramek w 54 meczach ligowych. Najbardziej zapamiętany został jednak z wydarzeń pozasportowych, jak założenie koszulki z hasłem "Why always me?" czy problemy z założeniem uniformu treningowego.

 

Teraz wraca do Anglii, by stworzyć tercet wraz z Danielem Sturridge'em i Raheemem Sterlingiem w ataku drużyny prowadzonej przez menadżera Brendana Rodgersa.

 

- Cieszę się z powrotu, ponieważ już opuszczenie Anglii było błędem. Chciałem przejść do Włoszech, ale potem zorientowałem się, że popełniłem błąd - powiedział napastnik po transferze.

 

Balotelli jest reprezentantem Włoch, dla których zagrał już w 33 meczach i strzelił 13 bramek. W kadrze Italii Antonio Conte też ma sporo do udowodnienia, bowiem niepowodzeniem zakończyły się, tak w jego wykonaniu, jak i całej "Squadra Azzurra" , Mistrzostwa Świata w Brazylii.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...