Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Abdul Rahman Baba jest nowym zawodnikiem Chelsea.

 

Abdul Rahman Baba podczas sezonu spędzonego z nami zrobił ogromny postęp. Ten transfer jest nie tylko nagrodą za jego osiągnięcia, ale też za naszą pracę. To coś świetnego, że taki gigant jak Chelsea interesuje się naszym zawodnikiem. Babie życzymy powodzenia, niech jego rozwój trwa dalej - powiedział dyrektor zarządzający Augsburga, Stefan Reuter.

 
Klub Bundesligi dostanie od Anglików przynajmniej 20 milionów euro, następne pięć milionów euro to ewentualne bonusy.
 
Lewy obrońca reprezentacji Ghany do Niemiec trafił w 2012 roku z Asante Kotoko. W Greuther Fürth błyskawicznie urósł do roli gwiazdy zespołu, dlatego wykupił go Augsburg. Teraz zalicza, w wieku zaledwie 21 lat, kolejny transfer, tym razem już do giganta europejskiej piłki.
 
 
ŹRÓDŁO Augsburg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Leandro Rodriguez został nowym zawodnikiem Everton FC.

 

22-latek złożył podpis pod czteroletnią umową z nowym pracodawcą. Do Anglii przenosi się z River Plate Montevideo, kwota tego transferu nie została opublikowana.

 

Rodriguez zdobył 19 bramek w 71 występach dla swojego poprzedniego klubu. - To młody talent, jeden z tych elitarnych — skomentował ten transfer Roberto Martinez, szkoleniowiec „The Toffees”. - Każdy chciałby mieć kogoś takiego w drużynie. To młodziutki napastnik z nosem do zdobywania goli — dodał.

 

ŹRÓDŁO Everton FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dieumerci Mbokani został nowym zawodnikiem Norwich City.
 

Reprezentant Demokratycznej Republiki Konga przenosi się do angielskiego zespołu na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu z Dynama Kijów.

Mbokani reprezentował barwy ukraińskiej drużyny od lipca 2013 roku, kiedy to trafił do niej z Anderlechtu za 11 milionów euro. Od tego czasu 29-latek rozegrał dla "Biało-Niebieskich" 46 spotkań, w których zdobył 19 goli oraz zanotował 12 asyst.

Warto również wspomnieć, że napastnik w przeszłości zaliczył pobyt w takich ekipach jak TP Mazembe, Standard Liège, Monaco czy Wolfsburg. Ponadto ma na swoim koncie brązowy medal z tegorocznego Pucharu Narodów Afryki.

 

ŹRÓDŁO Norwich City FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...
Gość Kondoon

Kluby Premier League ogłosiły listę graczy, którzy nie otrzymają ofert nowego kontraktu i wraz z końcem czerwca staną się wolnymi zawodnikami.

 

Na prezentowanej niżej liście nie brakuje ciekawych nazwisk, a do najbardziej znanych piłkarzy, którzy mogą już szukać sobie nowych pracodawców należy zaliczyć Sylvaina Distina, Mikela Artetę, Mathieu Flaminiego, Tomasa Rosicky'ego, Marco Amelię,  Emmanuela Adebayora, Leona Osmana, Tony'ego Hibberta, Stevena Pienaara, Marka Schwarzera, Kolo Toure, Martina Demichelisa, Victora Valdesa, Petera Odemwingiego, Stevena Sidwella, Wesa Browna, Stevena Fletchera, Daniela Grahama, Victora Anichebe oraz Stephane'a Sessegnona.

Pełna lista

AFC Bournemouth

Carmichael, Joshua Lewis

Distin, Sylvain

Muleba, Jonathan Mukendi

Stockley, Jayden Connor

Wakefield, Joshua

Zubar, Stephane

 

Arsenal

Arteta Amatriain, Mikel

Flamini, Mathieu

Rosicky, Tomas

 

Aston Villa

Bannister, Charlie Brendan Alec

Donacien, Janoi

Kinsella, Lewis

Lyons-Foster, Kodi

N'Zogbia, Charles

Richardson, Kieran Edward

Siegrist, Benjamin Kevin

Webb, Joshua John

 

Chelsea

Amelia, Marco

Musonda, Tika Kafusha

Wright, Kevin

 

Crystal Palace

Adebayor, Emmanuel

Allassani, Reise Malcolm

Breimyr, Andreas Malde

Chamakh, Marouane

Dymond, Connor William

Forte, Spencer Ellis Henderson

George, Matthew

Gregory, David Michael

Hangeland, Brede Paulsen

Hoare, William James

Kettings, Christopher David

Mariappa, Adrian Joseph

McCarthy, Patrick

Pain, Oliver David

Scales, Christian Stephen

 

Everton

Graham, Aidan James

Hibbert, Anthony James

Osman, Leon

Pienaar, Steven

Rohde, Felipe Mattioni

Stanek, Jindrich

Thorniley, Jordan

 

Leicester City

Bailey, Kyle Stuart

Barmby, Jack

Blyth, Jacob Mathew

Hammond, Dean John

Hassall, Aaron

Kelly, Michael Eamon James

King, Keenan Rakwarne

Konchesky, Paul Martyn

Maddison, Jonathan

Panayiotou, Harrison Andreas

Schwarzer, Mark

Smith-Varnam, Max Presley

Watson, Ryan

 

Liverpool

Brewitt, Tom

Cleary, Daniel

Marsh, William George

McLaughlin, Ryan

O'Hanlon, Alex Joseph

Polgar, Kristof

Sanchez Diaz, Jose Enrique

Toure, Kolo Abib

Yesil, Samed

 

Manchester City

Albinson, Charlie

Demichelis, Martin Gaston

Oseni, Nathaniel Adeyomi Andrew

Tattum, Sam

Wright, Richard Ian

 

Manchester United

Dorrington, George Edward

Powell, Nicholas Edward

Rathbone, Oliver Michael

Valdes Arribas, Victor

 

Newcastle United

Taylor, Steven Vincent

 

Norwich City

Awuah, Reiss

Coker, Afolabi

Gafaiti, Adel

Hall-Johnson, Reece

King, Cameron

Loza, Jamar Kasheef

Norman, Cameron

Uade, Obasiarinse Idehaloise

 

Southampton

Britt, William David

Davis, Kelvin

Ramirez Pereyra, Gaston Exequiel

 

Stoke City

Barber, Benjamin Thomas

Dryden, Edward

Moseley, Bobby James

O'Reilly, Ryan

Odemwingie, Peter

Sidwell, Steven James

Skapetis, Petros

Watkins-Clark, Mason Bradley

 

Sunderland

Agnew, Liam John

Brown, Wesley Michael

Fletcher, Steven Kenneth

Graham, Daniel Anthony William

Harper, Stephen Alan

Mandron, Mikael

Smith, Martin

 

Swansea City 

Alfei, Daniel Mark

Copp, Kyle Thomas

Demetriou, James Andreas

Fallon, Stephen

Gogic, Alexander

Hanley, Raheem Shaquille Rushan

Jones, Henry Lloyd

Lucas, Lee Paul

Owen, Gareth Thomas

 

Tottenham Hotspur

Sonupe, Emmanuel Olukolade

 

Watford

Byers, George William

Doherty, Josh

Ekstrand, Lars Hening Joel

Ikpeazu, Karl Anthony Uchechukwu

Johnson, Jorell James

Martin, Mahlando Javion

Mensah Jnr, Bernard Ayitey

Simpson, Luke Thomas

Young, Alfie Mac

 

West Bromwich Albion

Anichebe, Victor Chinedu

Nabi, Samir

Sessegnon, Stephane

 

West Ham United

Brown, Jordan Antonio

Chambers, Leo Alexander

Lee, Elliot Robert

Mavila, Nathan

Nasha, Amos Lawrence

O'Brien, Joseph Martin

 

zrodlo: transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Chiński biznesmen Dr Tony Xia został nowym właścicielem Aston Villi.

 

 

O przejęciu klubu mówiło się już w maju, ale dopiero teraz przeprowadzono wszystkie niezbędne testy. Kwota transakcji wyniesie łącznie ponad 100 milionów funtów.

 

Wszystko wskazuje na to, że zespół z Birmingham czekają duże zmiany. Wcześniej menadżerem drużyny został były szkoleniowiec m.in. Chelsea - Roberto Di Matteo.

 

Brytyjskie media przekonują, że nowy właściciel gotów jest przeznaczyć nawet 40 milionów funtów na letnie transfery. Celem jest oczywiście powrót do Premier League. 

 

Tony Xia dorobił się Fortuny jako właściciel Recon Group. Edukował się na najbardziej prestiżowych uczelniach świata - sześć lat spędził na Harvardzie, kilka miesięcy także w Oxfordzie. Obecnie zatrudnia ponad 35 tysięcy ludzi w 75 krajach.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Ronald Koeman przenosi się do Evertonu.

 

 

Klub z Liverpoolu ogłosił dziś podpisanie trzyletniego kontraktu z Holendrem, który zdecydował się opuścić Southampton. "Święci" powinni otrzymać odszkodowanie (ligowi rywale musieli bowiem wykupić jego umowę) w wysokości pięciu milionów funtów.

53-latka przekonała najprawdopodobniej wizja przyszłego budżetu transferowego, gdyż nowi właściciele mają ambitne plany i spekuluje się nawet o kwocie 100 milionów funtów. Informacje te nie zostały jednak potwierdzone.

Komean w Southampton pracował w ostatnich dwóch sezonach, zajmując kolejno siódme i szóste miejsce. Wcześniej prowadził głównie zespoły z ojczyzny: Ajax, PSV, Feyenoord, Alkmaar. Odniósł też nieliczne sukcesy w Valencii i Benfice.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Chris Morgan żegna się z Liverpoolem.

 

 

Mowa o fizjoterapeucie, który na Anfield spędził ponad 10 lat i bardzo pozytywnie zostanie zapamiętany przez wielu zawodników. Szczególnie wspomina go Steven Gerrard, który nie bał się powiedzieć, że magister fizjoterapii układu mięśniowo-szkieletowego uratował mu karierę.

- Chris był tak dobry, że z czasem nabrałem do niego olbrzymiego zaufania. To do niego zgłaszałem się, gdy tylko czułem jakiś ból. Nawet, gdy była to błahostka. Powierzyłem mu całe swoje zdrowie - oświadczył legendarny pomocnik.

- Fizjoterapeuci są niedoceniani, gdyż ich praca nie jest widoczna. Prawda jest taka, że my piłkarze zawdzięczamy im wiele. Chris w dwóch przypadkach uratował moją karierę, ratując także moje zdrowie psychiczne. Wszystko wydawało się wówczas stracone - dodał.

Niestety powody odejścia Morgana nie zostały ujawnione. W ostatnim czasie wiele uwagi poświęcił między innymi Jordanowi Hendersonowi, który miał rzadki i skomplikowany problem z piętą.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Ariel Borysiuk zasili szeregi Queens Park Rangers.

 

 

Legia Warszawa poinformowała, że osiągnęła porozumienie z drużyną z Championship w kwestii transferu 24-letniego pomocnika.

Według nieoficjalnych informacji, „Wojskowi” na sprzedaży swojego zawodnika zarobią kwotę zbliżoną do miliona funtów. Z kolei on sam ma we wtorek w angielskim klubie przejść testy medyczne, po których podpisze kontrakt z ekipą z Londynu.

Przypominamy, że Borysiuk dołączył do Legii w połowie minionego sezonu z Lechii Gdańsk. Od tego czasu zdążył rozegrać trzynaście spotkań dla warszawskiego zespołu i zdobył z nim mistrzostwo oraz puchar kraju.

Warto także dodać, że 12-krotny reprezentant Polski w przeszłości występował już w szeregach „Wojskowych” w latach 2008-12 oraz zaliczył pobyt w takich ekipach jak  1. FC Kaiserslautern oraz Wołga Niżni Nowogród.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oficjalnie Ibrahimovic w Manchester United!!!

 

Zlatan Ibrahimović zagra w Manchesterze United.

 

Sam zainteresowany potwierdził następny przystanek w karierze za pośrednictwem serwisów społecznościowych.

 

34-letni napastnik jutro ma zjawić się w Manchesterze, by przejść testy medyczne i podpisać najprawdopodobniej roczną umowę. Wówczas też klub wystosuje oficjalny komunikat w tej sprawie.

 

Szwed, który niedawno zakończył karierę reprezentacyjną, do Premier League przenosi się na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu umowy z Paris Saint-Germain.

 

Niedługo po potwierdzeniu Ibrahimovicia przyjdzie czas na kolejny, zaklepany już transfer - Henrikha Mkhitaryana z Borussii Dortmund.

 

Żródło: https://twitter.com/Ibra_official

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nolito w Manchesterze City

 

Nolito jest bohaterem kolejnego transferu Manchesteru City.

 

29-latek założy koszulkę z numerem „9” i podpisał umowę do 30 czerwca 2020 roku. Celta Vigo za transfer otrzyma 18 milionów euro, czyli kwotę zapisaną w klauzuli odstępnego.

 

Nolito mógł sfinalizować transfer, gdyż Hiszpania odpadła z Mistrzostw Europy po porażce w 1/8 finału z Włochami.

 

W poprzednim sezonie skrzydłowy zaliczył 29 meczów w Primera Division, strzelił w nich 12 bramek.

 

Wcześniej Manchester City pozyskał İlkaya Gündoğana z Borussii Dortmund i Aarona Mooya z Melbourne City.

 

Źródło: Manchester City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kolejny transfer Manchesteru City. Co za statystyki!

 

Lorenzo Gonzalez został piłkarzem Manchesteru City.

 

Zaledwie 16-letni piłkarz podpisał w piątkowy wieczór umowę z angielskim klubem, wiążąc się z nim na najbliższe cztery lata. Dotychczas reprezentował barwy Servette FC.

 

Szwajcar występuje na pozycji napastnika i rzecz jasna uchodzi za bardzo utalentowanego zawodnika. Znajdował się również w orbicie zainteresowań Realu, jednak madrytczycy przegrali transferową rywalizację z Anglikami.

 

Szczegóły transakcji nie są znane. Wiadomo na pewno, że klub z Etihad Stadium będzie musiał pokryć ekwiwalent za wyszkolenie piłkarza.

 

Lorenzo Gonzalez ma imponujące statystyki. W zeszłym sezonie, w rozgrywkach do lat 15, zdobył 23 gole w 14 meczach. Do tego dołożył aż 18 asyst.

 

Źródło: Gianluca Di Marzio

 

Oficjalnie: Pierwszy transfer Koemana w Evertonie

 

Maarten Stekelenburg został zawodnikiem Evertonu.

 

Były reprezentant Holandii związał się umową do 30 czerwca 2019 roku, tym samym zostając pierwszym transferem Evertonu Ronalda Koemana.

 

To już zresztą trzeci raz, gdy golkiper spotyka się z Koemanem. Wcześniej panowie pracowali razem w Ajaksie i Southampton.

 

Stekelenburg większość kariery spędził w Amsterdamie, z którego odszedł dopiero w 2011 roku do Romy. W 2013 roku przeniósł się na Wyspy do Fulham, z którego wędrował na wypożyczenia do AS Monaco i "Świętych".

 

Źródło: Everton FC

 

Oficjalnie: Mkhitaryan w Manchesterze United

 

Henrikh Mkhitaryan przechodzi do Manchesteru United.

 

Borussia Dortmund za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformowała, że reprezentant Armenii przenosi się na Wyspy Brytyjskie. Na transfer nalegał sam zawodnik, który od dawna marzył o grze w Premier League. Z tego względu zerwał rozmowy na temat przedłużenia umowy.

 

Tym samym niemiecki klub traci już trzeciego kluczowego piłkarza w tym oknie transferowym (po Hummelsie i Gundoganie). Kwota transferu wyniosła najprawdopodobniej nieco ponad 26 milionów funtów, chociaż informacje te nie zostały oficjalnie potwierdzone. Kicker mówi natomiast o 42,5 miliona euro.

 

27-latek na początku przyszłego tygodnia ma przejść testy medyczne i podpisać kontrakt. Będzie trzecim wzmocnieniem przeprowadzonym za kadencji Jose Mourinho. Wcześniej Portugalczyk sprowadził Erica Bailly'ego i Zlatana Ibrahimovicia.

 

Dyrektor wykonawczy "BVB" Hans-Joachim Watzke wytłumaczył decyzję o sprzedaży ofensywnego pomocnika w następujący sposób: "Zostaliśmy postawieni w trudnej sytuacji, której się nie spodziewaliśmy. Oferta Manchesteru była naprawdę ogromna. Gdybyśmy nie zgodzili się na transfer, piłkarz odszedłby za rok za darmo".

 

Źródło: Borussia Dortmund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Ryan Giggs po 29 latach opuszcza Old Trafford.

 

 

Manchester United poinformował, że Walijczyk odchodzi z klubu, by rozpocząć samodzielną karierę trenerską. Perspektywa bycia członkiem sztabu szkoleniowego Jose Mourinho nie była dla niego wystarczająco atrakcyjną opcją.

Na stronie internetowej angielskie klubu pojawiło się obszerne oświadczenie Giggsa, którego treść prezentujemy poniżej:

Po 29 latach spędzonych tutaj w roli piłkarza, a potem trenera, doskonale znam DNA klubu. DNA zwycięzcy. Wiem, ile znaczy stawianie na młodych i atrakcyjny styl gry, bo wszystkie te wartości zdążyłem poznać w Manchesterze.

To bardzo trudna i niezwykle ważna decyzja w moim życiu. Byłem tu od 14. roku życia. Teraz zabieram ze sobą ogrom wspaniałych wspomnień, które mam nadzieję, że pomogą mi w przyszości.

Jestem niesamowicie szczęśliwy, że miałem tak wspaniałych menadżerów jak sir Alex Ferguson i Louis van Gaal. Wielkości obu nie trzeba udowadniać. Wiele się od nich nauczyłem i wierzę, że zdobyta wiedza okaże się bezcenna.

Chcę podziękować wszystkim ludziom tworzącym ten klub, z którymi pracowałem przez lata. Osiągane przez nas wyniki to efekt ciężkiej pracy. Nie odnieślibyśmy takich sukcesów, gdyby nie zaangażowanie i oddanie dla barw.

Chcę pogratulować Jose Mourinho zostanie menadżerem największego klubu na świecie. Istnieje zaledwie kilku trenerów-zwycięzców na najwyższym poziomie, a Jose na pewno jest jednym z nich. Wiem, że fani powitają go ogromnie.

Moje ostatnie podziękowania kieruję w stronę kibiców. Nie ukrywam, że bardzo będzie mi brakowało tego miejsca i atmosfery wiążącej się z Old Trafford. Kocham każdą minutę życia, którą spędziłem w Manchesterze. Zarówno jako piłkarz, jak i asystent menadżera. Zawsze mogłem liczyć na Wasze wsparcie.

Nadszedł czas na nowe wyzwania i jestem podekscytowany wizją przyszłości. Miałem to szczęście, że mogłem zdobywać praktyczną wiedzę od najlepszych. 

 

zrodlo. transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Isaac Success został nowym zawodnikiem Watfordu na mocy pięcioletniej umowy.

 

 

20-letni skrzydłowy przechodzi z Granady za 12,5 miliona funtów, co stanowi największy wydatek w historii angielskiego klubu.

 

Młodzieżowy reprezentant Nigerii w ostatnim sezonie ligi hiszpańskiej strzelił sześć bramek w 30 meczech.

 

Success karierę rozpoczynał w BJ Foundation Academy, z której w 2013 roku za 400 tysięcy euro wykupiło go Udinese, które od razu przekazało go do Granady. Teraz Nigeryjczyk trafia do kolejnego klubu należącego do rodziny Pozzo - Watfordu.

 

zrodlo; transfery.info

 

Edytowane przez Kondoon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Southampton FC poinformowało, że ich nowym menedżerem będzie Claude Puel.

 

 

Francuz będzie miał za zadanie zastąpienie Ronalda Koemana, który przeniósł się do Evertonu. 54-latek podpisał umowę obowiązującą przez trzy lata. Wcześniej trenował takie kluby jak Monaco, z którym zdobył mistrzostwo Francji w 2000 roku, Lyon, który doprowadził do półfinału Ligi Mistrzów w 2010, czy Nice, z którym zajął czwarte miejsce w Ligue 1 w poprzednim sezonie.

Puel poprowadzi "Świętych" w ich pierwszym występie w Lidze Europy w historii. Nowy menedżer zdaje sobie sprawę z postawionego przed nim wyzwania.

- Jestem szczęśliwy, że tu trafiłem. Postaram się kontynuować dobrą grę drużyny i przygotować ją na grę co trzy dni. To nowość dla klubu, ale nie dla mnie. Musimy skupiać się na każdym szczególe i grać według naszej filozofii. Mam nadzieję, że w przyszłości zajdziemy nawet do Ligi Mistrzów - powiedział w swoim pierwszym wywiadzie.

Puel rozpoczął karierę trenerską w 1999 roku. Nigdy wcześniej nie szkolił poza Francją.

 

zrodlo;transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Nampalys Mendy został piłkarzem Leicester.

 

 

Mistrz Anglii ogłosił sfinalizowanie transferu z udziałem 24-latka, który od 2013 roku grał w OGC Nice. Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, ale klub z Ligue 1 otrzyma z tytułu sprzedaży zawodnika 12-13 milionów funtów.

Defensywny pomocnik może być następcą N'Golo Kanté, którego przyszłość dalej stoi pod dużym znakiem zapytania. Jego sprowadzenie to osobiste życzenie Claudio Ranieriego, który pracował z Francuzem, gdy trenował AS Monaco.

Mający senegalskie korzenie zawodnik pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał czteroletnią umowę. To czwarte letnie wzmocnienie "Lisów", które pozyskały już Rona-Roberta ZieleraLuisa Hernandeza i Raula Uche Rubio.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

Michy Batshuayi zasilił szeregi Chelsea FC.

 

Belgijski napastnik podpisał umowę do 30 czerwca 2021 roku. Według nieoficjalnych informacji, Olympique Marsylia na sprzedaży swojego zawodnika zarobi 33,2 miliona funtów (40 milionów euro). Warto jednak dodać, że 35% tej sumy powędruje na konto Standardu Liège, gdzie piłkarz rozpoczynał swoją przygodę z profesjonalnym futbolem.

- Cieszę się, że dołączam do jednego z największych klubów w Europie, gdzie będę mógł rozpocząć kolejny rozdział w mojej karierze. Eden Hazard oraz Thibaut Courtois powiedzieli mi wiele dobrych rzeczy o klubie. Mam nadzieję, że pomogę Chelsea wygrywać wiele trofeów podczas mojego pobytu na Stamford Bridge - powiedział Batshuayi.

22-latek trafił do Francji w lipcu 2014 roku. Od tego czasu rozegrał 78 spotkań dla ekipy zeStade Vélodrome, w których strzelił 33 bramki oraz zanotował 10 asyst.

Przypominamy również, że dla Marsylii będzie to najdroższa sprzedaż w historii klubu. Co ciekawe, poprzedni rekord ustanowił Didier Drogba, przechodząc z Olympique właśnie do „The Blues” w 2004 roku za niespełna 30 milionów funtów.

Nie licząc Juana Familii Castillo, który dołączył do młodzieżowej drużyny zespołu z Premier League, Batshuayi jest pierwszym letnim wzmocnieniem zespołu prowadzonego przez Antonio Conte.

 

zrodlo; transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Ołeksandr Zinczenko przejdzie do Manchesteru City.

 

 

Angielski klub za pośrednictwem Twittera ogłosił sfinalizowanie transakcji. O transferze reprezentanta Ukrainy spekulowano jeszcze przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy.

19-latek podpisze pięcioletni kontrakt, stając się trzecim wzmocnieniem przeprowadzonym przez Pepa Guardiolę. Po Ilkayu Gündoganie i Nolito. Powinien kosztować około pięć milionów euro plus bonusy.

Ofensywny pomocnik, mogący grać też jako skrzydłowy, uchodzi za ogromny talent. Imponuje wyszkoleniem technicznym. To także najmłodszy strzelec gola w historii ukraińskiej kadry narodowej.

Zinczenko bronił dotychczas barw FK Ufa. W minionym sezonie dla rosyjskiego zespołu wystąpił w 31 meczach. Zdobył dwie bramki, zanotował cztery asysty.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Victor Valdes zagra w Middlesbrough.

 

 

Do nowego klubu bramkarz dołącza na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasła jego umowa z Manchesterem United. Tam Hiszpan wypadł z łask byłego już menedżera Louisa Van Gaala i został odesłany na wypożyczenie do Standardu Liege. 

 

Doświadczony golkiper był zdesperowany, by jego kariera wróciła na właściwe tory, dlatego postanowił związać się z beniaminkiem Premier League, gdzie prawdopodobnie będzie mógł liczyć na rolę pierwszego bramkarza. Z nowym pracodawcą Valdes podpisał dwuletni kontrakt.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Jürgen Klopp przedłużył kontrakt z Liverpoolem.

 

 

Klub z Anfield zaproponował Niemcowi nową umowę na lepszych warunkach, która ma zatrzymać go w klubie aż do 2022 roku. Dotychczasowa obowiązywała do końca sezonu 2017/2018.

"The Reds" w swym oświadczeniu poinformowali, że jest to wyraz nagrody za zaangażowanie menadżera i jego sztabu szkoleniowego w ostatnich miesiącach. Trenerzy, których sprowadził ze sobą 49-latek także podpisali nowe kontrakty.

Klopp objął Liverpool 8 października 2015 roku i konsekwentnie przebudowuje zespół. Dotychczas poprowadził drużynę w 52 spotkaniach. 23 z nich wygrał, 17 zremisował i 12 przegrał. Dotarł do finału Ligi Europy.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Jesús Gámez przechodzi do Newcastle.

 

 

Angielski klub potwierdził sfinalizowanie całej transakcji. 31-latek pomyślnie przeszedł testy medyczne, po których złożył podpis pod umową wiążącą go z zespołem na przyszłe dwa sezony. Kwota transferu wyniosła milion funtów.

Hiszpan stał się niepotrzebny madryckiej ekipie wraz z przybyciem z Šime Vrsaljko, bowiem spadł do roli trzeciego prawego obrońcy w hierarchii Diego Simeone. Sytuację rodaka postanowił wykorzystać Rafa Benitez.

Gámez na Vicente Calderón grał przez ostatnie dwa lata. Wcześniej przez 14 lat bronił barw Malagi.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon

 

Ahmed Musa zagra w Leicester City, z którym podpisał czteroletni kontrakt.

 

 

Mistrzowie Anglii pozyskali napastnika za rzekomo 16 milionów funtów, co stanowi klubowy rekord transferowy. Poprzedni pobito w styczniu 2015 roku, kiedy do "Lisów" za 9 milionów funtów trafił Andrej Kramarić. 

 

Głównym atrybutem 23-latka jest jego szybkość. Zawodnik CSK Moskwa znajdował się na celowniku Claudio Ranieriego od dłuższego czasu, bowiem menedżer usiłował sprowadzić go już w zimowym oknie transferowym. Bilans Nigeryjczyka w zespole ze stolicy Rosji to 168 spotkań i 54 bramki. 

 

Inną pozycją, na której może występować Musa, jest skrzydło.

 

zrodlo; transfery.info

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Upragniony transfer Bilicia

 

Gökhan Töre dołączył do West Hamu.

 

Londyński klub potwierdził, że wypożyczył reprezentanta Turcji na najbliższy sezon. Umowa transferu zawiera możliwość późniejszego wykupienia zawodnika.

 

Tymczasowy pobyt 24-latka będzie kosztował "Młoty" trzy miliony euro plus oczywiście koszty związane z pokryciem jego zarobków. Jeżeli dojdzie do przeprowadzki na stałe, konto Beşiktaşu zasili kolejne 13 milionów euro.

 

Pozyskanie Töre jest realizacją życzenia menadżera Slavena Bilicia, który przez dwa sezony współpracował z nim w Stambule. To pod wodzą chorwackiego szkoleniowca skrzydłowy stał się jednym z najbardziej pożądanych zawodników w całej lidze tureckiej.

 

Źródło: West Ham United

 

Oficjalnie: Janssen w Tottenhamie. Niesamowity biznes Holendrów!

 

Vincent Janssen został piłkarzem Tottenhamu.

 

Klub z Londynu potwierdził, że reprezentant Holandii złożył podpis pod czteroletnią umową. Napastnik zjawił się w stolicy Anglii w poniedziałek rano, wczoraj przeszedł także testy medyczne.

 

"Koguty" za 22-latka zapłacą 18,8 miliona funtów. Pieniądze te zasilą konto AZ Alkmaar, w którym piłkarz rozegrał zaledwie jeden sezon. Przed rokiem zespół z Eredivisie sprowadził go za zaledwie 400 tysięcy funtów.

 

Janssen przenosi się na White Hart Lane jako król strzelców holenderskiej ekstraklasy - w 34 meczach strzelił 27 goli.

 

Źródło: Tottenham Hotspur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Czwarty letni transfer West Hamu!

 

Ashley Fletcher związał się czteroletnim kontraktem z West Ham United.

 

20-latek, który część ostatniego sezonu spędził na wypożyczeniu do Barnsley w League One, we wtorek przeszedł testy medyczne, po których parafował umowę z zespołem Slavena Bilicia.

 

Od 2009 roku Ashley Fletcher należał formalnie do Manchesteru United, jednak kontrakt napastnika wygasł tego lata.

 

To czwarty letni transfer "Młotów" którzy od najbliższego sezonu zagrają na London Stadium. Wcześniej do klubu trafili Havard Nordtveit, Sofiane Feghouli i Gokhan Tore.

 

Źródło: West Ham United

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Magnússon w Bristol City

 

Hördur Magnússon został nowym zawodnikiem Bristol City.

 

23-latek był jednym z członków reprezentacji Islandii podczas zakończonego niedawno Euro 2016. Jego drużyna awansowała do ćwierćfinału turnieju we Francji, pokonując po drodze do niego reprezentację Anglii. Sam piłkarz nie zaliczył jednak podczas mistrzostw ani minuty.

 

Sukces jego drużyny wpłynął jednak na to, że teraz znalazł nowy klub. Po tym, jak przez dwa lata był wypożyczany z Juventusu (najpierw Spezia, a ostatnio Cesena), teraz przeniósł się do Bristol, 18. drużyny minionego sezonu Championship.

 

Piłkarz związał się z nowym pracodawcą trzyletnim kontraktem. Kwota transferu nie została podana do publicznej wiadomości.

 

Źródło: Bristol City FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nowy klub Zúñigi

 

Juan Camilo Zúñiga przenosi się do Watfordu.

 

"The Hornets" potwierdzili za pośrednictwem mediów społecznościowych, że Kolumbijczyk trafi na Vicarage Road na zasadzie rocznego wypożyczenia. Pod koniec sezonu klub z Premier League będzie miał możliwość wykupienia go na stałe z Napoli. Tym samym boczny obrońca ponownie spotka się w jednym klubie z trenerem Walterem Mazzarrim. Wcześniej współpracowali oni przez cztery lata w Neapolu.

 

Dla Zúñigi jest to już drugie wypożyczenie w tym roku. W styczniu 30-latek trafił tymczasowo do Bolonii ze względu na brak występów w drużynie "Partenopeich". W drugiej połowie sezonu zaliczył dziewięć występów.

 

Źródło: Watford FC

 

Oficjalnie: Obrońca Chelsea w Championship

 

Tomáš Kalas został nowym zawodnikiem Fulham FC.

 

Czeski obrońca trafił do londyńskiego zespołu w ramach rocznego wypożyczenia z Chelsea.

 

Dla 23-letniego stopera będzie to już piąty klub, w którym będzie występował na takiej zasadzie. Wcześniej zaliczył już pobyt w Sigmie Ołomuniec, Vitesse, 1. FC Köln oraz Middlesbrough.

 

W tej ostatniej drużynie  spędził ostatnie półtora roku i rozegrał dla niej 47 spotkań i zanotował w nich dwie asysty.

 

Źródło: Fulham FC

 

Oficjalnie: Kanté w Chelsea!

 

Leicester City poinformowało o porozumieniu w sprawie N’Golo Kanté, który przechodzi do Chelsea.

 

Tym samym potwierdzają się informacje podawane przez francuską prasę w ostatnich dniach. Kwota transferu ma wynieść 36 milionów euro (30 milionów funtów). To pieniądze większe od tych zapisanych w klauzuli odejścia, ale pomocnik powiedział "Lisom", że te mogą zwiększyć swoje oczekiwania. Mistrzowie Anglii nie wyjawili sumy transakcji, ale poinformowali, że pobity został klubowy rekord sprzedaży zawodnika.

 

Leicester City poinformowało, że przed Mistrzostwami Europy reprezentant Francji otrzymał ofertę długoterminowej umowy na znacznie lepszych warunkach, jednak po turnieju jasnym życzeniem 25-latka była chęć przenosin do Chelsea. Klub w piątek zaakceptował propozycję "The Blues", a następnie N'Golo ustalił warunki kontraktu i przeszedł testy medyczne.

Kante złożył podpis pod pięcioletnim kontraktem.

 

Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt z jednym z największych klubów w Europie. To dla mnie spełnienie marzeń. Okazja do współpracy z Antonio Conte, niesamowitym trenerem, i jednymi z najlepszych piłkarzy na świecie była po prostu zbyt dobra, żeby ją odrzucić. Mój pierwszy sezon w Anglii mogę zaliczyć do bardzo udanych i specjalnych. Teraz mam nadzieję, że osiągnę jeszcze więcej podczas swojego pobytu w Chelsea - powiedział pomocnik.

 

To drugi letni nabytek Antonio Conte w nowym klubie. Wcześniej na Stamford Bridge trafił Michy Batshuayi.

 

Źródło: Leicester City FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bogdán opuszcza Liverpool. Na własną prośbę

 

Ádám Bogdán w przyszłym sezonie nie zagra w Liverpoolu.

 

Bramkarz zdecydował się opuścić Anfield, nie chcąc pełnić roli trzeciego golkipera. Na taką byłby najprawdopodobniej skazany przez transfer Lorisa Kariusa, który powinien posadzić na ławce rezerwowych Simona Mignolet.

 

"The Reds" nie chcieli robić problemów 28-latkowi, który został sprowadzony przed rokiem. Przyjęli więc ofertę wypożyczenia złożoną przez Wigan. Reprezentant Węgier zgodził się na przeprowadzkę do Championship i dzisiaj złożył podpis pod umową transakcji.

 

Źródło: Wigan

 

Oficjalnie: Negredo ósmym transferem beniaminka

 

Álvaro Negredo dołącza do Middlesbrough.

 

Anglicy, podobnie jak Valencia, potwierdzili sfinalizowanie transakcji z udziałem Hiszpana. Napastnik wczoraj przechodził testy medyczne, a dzisiaj oficjalnie złożył podpis pod umową rocznego wypożyczenia.

 

Szczegóły transakcji tradycyjnie nie zostały ujawnione. Co istotne, w oficjalnych komunikatach brak informacji o możliwości przeprowadzenia transferu definitywnego, co jest sprzeczne z ostatnimi doniesieniami mediów.

 

30-latek ma za sobą bardzo słaby sezon w LaLiga, w którym zdobył zaledwie pięć bramek.

 

To ósme wzmocnienie beniaminka przed zbliżającym się rozpoczęciem sezonu Premier League. Wcześniej zakontraktowano: Antonio Barragana, Viktora Fischera, Bernardo Espinosę, Martena de Roona, Victora Valdesa, Jordana McGhee i Gastona Ramireza.

 

Źródło: Middlesbrough

'

Oficjalnie: Drugi letni transfer Burnley. Drugi z tego samego klubu

 

Nick Pope przeszedł do Burnley.

 

Beniaminek Premier League potwierdził sfinalizowanie transferu z udziałem 24-latka. Kwoty nie ujawniono, ale media zgodnie informują o około sumie około 1,5 miliona funtów.

 

Bramkarz pozytywnie przeszedł testy medyczne i podpisał trzyletnią umowę.

 

To drugie wzmocnienie Burnley przed nadchodzącą kampanią. Pierwszym był inny piłkarz Charltonu, Jóhann Guðmundsson.

 

Źródło: Burnley

 

Oficjalnie: Wymuszony transfer Liverpoolu

 

Liverpool potwierdził transfer Ragnara Klavana.

 

Klub z Anfield ogłosił, że obrońca podpisał dzisiaj długoterminowy kontrakt, nie zdradzając dokładnej długości jego trwania. Wczoraj pomyślnie przeszedł testy medyczne.30-latek kosztował "The Reds" 4,2 miliona funtów (5 milionów euro).

 

Sprowadzenie 108-krotnego reprezentanta Estonii to reakcja Jürgena Kloppa na problemy kadrowe w defensywie. Kontuzjowani są Mamadou Sakho i Joe Gomez, przez co Niemcowi do dyspozycji pozostali właściwie tylko Dejan Lovren i Joel Matip.

 

Klavan od 2012 roku grał w Augsburgu, za występy w Bundeslidze zbierał przyzwoite noty. Kibicom Liverpoolu pokazał się w nie tak dawnym dwumeczu w Lidze Europy.

 

Źródło: Liverpool FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Szósty transfer Newcastle

 

Grant Hanley został nowym piłkarzem Newcastle United.

 

"Sroki" poinformowały za pośrednictwem swojej strony internetowej, że pozyskały nowego obrońcę. Do tej pory 24-latek występował w Blackburn, którego jest wychowankiem, a od stycznia 2014 roku także kapitanem. Reprezentant Szkocji podpisał pięcioletni kontrakt z klubem z St James' Park.

 

- Jestem bardzo zadowolony z pozyskania Granta, on wniesie dużo potencjału do naszego składu. Potrzebowaliśmy środkowego obrońcy i szukaliśmy kogoś, kto ma dobre doświadczenie w Championship. Jest jeszcze młody, ma sporo ambicji i chce się rozwijać razem z nami. To silny i szybki obrońca z charakterem, który zwiększy rywalizację na środku defensywy - powiedział Rafa Benítez dla klubowej strony.

 

Kwota transferu nie została podana, ale brytyjskie media informują, że wyniosła ona około pięć i pół miliona funtów. Jest to szósty transfer Newcastle w trwającym oknie transferowym. Wcześniej do "Srok" dołączyli Dwight Gayle, Matt Ritchie, Matz Sels, Jesus Gamez i Isaac Hayden.

 

Źródło: Newcastle United

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 months later...

OFICJALNIE: Kamil Grosicki w Hull City! Piąty Polak w Premier League, kosztował 9 mln euro!

 

W Premier League Grosicki spotka czterech Polaków: Łukasza Fabiańskiego (Swansea City), Artura Boruca (AFC Bournemouth), Bartosza Kapustkę oraz Marcina Wasilewskiego (obaj Leicester City). Trenujący z Arsenalem Londyn Krystian Bielik jest przypisany do drużyny młodzieżowej. W Rennes „Grosik” spędził trzy lata (w styczniu 2014 roku został kupiony z Sivassporu). W tym sezonie rozegrał 18 meczów. Zdobył 4 bramki i zapisał 3 asysty. Był to jego szósty klub w karierze. Przedtem grał jeszcze dla Pogoni Szczecin, Legii Warszawa, FC Sion, Jagiellonii Białystok oraz Sivassporu. Przypomnijmy, już w czasie letniego okienka Grosicki był bliski przenosin do Anglii. Wówczas również negocjował w ostatnim dniu – z Burnley. Kluby nie doszły do porozumienia. Zawiedziony pomocnik powrócił na zgrupowanie reprezentacji Polski.

za: www.gol24.pl
Edytowane przez ---perpan---
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Jordan Rhodes
Middlesbrough>Sheff Wed
11,70 Mio. €

 

Bernardo Silva
AS Monaco>Manchester City
50,00 Mio. €(z bonusami może być nawet 70,00 Mio. €)

 

Ederson
Benfica Lizbona > Manchester City
40mln €

 

Asmir Begovic
FC Chelsea>Bournemouth
11,50 Mio. €

 

Victor Lindelof
Benfica -> Manchester United (£30.7m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lindelof piłkarzem Manchesteru United!

lindelof_victor_transfer.jpg

 

Manchester United sfinalizował transfer Victora Lindelofa z Benfiki Lizbona. Szwedzki obrońca w środę pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał z Czerwonymi Diabłami czteroletni kontrakt.

 

Umowa Lindelofa z Manchesterem United będzie obowiązywać od 1 lipca 2017 roku.

- Victor jest bardzo utalentowanym młodym piłkarzem, który ma wspaniałą przyszłość w Manchesterze United przed sobą. Nasz ostatni sezon pokazał, że potrzebujemy opcji i jakości w składzie. Victor jest naszym pierwszym transferem. Wiem, że nasza fantastyczna grupa zawodników przywita go jak swojego - mówi Jose Mourinho.

 

Radości z podpisania umowy nie ukrywa Lindelof: - Jestem podekscytowany, że dołączam do Manchesteru United. Mój czas spędzony w Benfice wspominam znakomicie, bo dużo się tam nauczyłem. Cieszę się na myśl gry w Premier League na Old Trafford oraz dla Jose Mourinho. Nie mogę doczekać się początku i tego, aby zacząć przyczyniać się do wygrywania z zespołem wielu trofeów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...