Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Willian piłkarzem Chelsea

 

Brazylijczyk Willian jest już oficjalnie zawodnikiem Chelsea FC. 25-letni pomocnik otrzymał w środę pozwolenie na pracę oraz podpisał pięcioletni kontrakt z klubem ze Stamford Bridge. Do The Blues przenosi się z rosyjskiej Anży Machaczkała. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu opiewa na 38 milionów euro.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. To było jedno z moich marzeń - powiedział Willian po sfinalizowaniu transferu. - Chelsea to jeden z najlepszych klubów na świecie, a ja teraz będę miał także okazję grać dla jednego z najlepszych trenerów na świecie. Jestem więc bardzo zadowolony i z niecierpliwością czekam na to - dodał.

 

Brazylijczyk do Europy przyjechał w 2007 roku, przechodząc z Corinthians Sao Paulo do Szachtara Donieck. W ukraińskiej drużynie grał do końca 2012 roku. W styczniu, za 35 milionów euro przeszedł do Anży.

 

 

Tiendalli ponownie w Swansea

 

Dwight Tiendalli ponownie będzie występował w Swansea City. Holender podpisał w środę trzyletni kontrakt z klubem z Liberty Stadium.

 

Tiendalli występował w Swansea już w poprzednim sezonie. Trafił do niej na zasadzie wolnego transferu we wrześniu ubiegłego roku. Od tamtej pory rozegrał w barwach klubu 25 spotkań.

 

Po zakończeniu ostatniego sezonu, obie strony nie doszły jednak do porozumienia w sprawie transferu. Ostatnio zdecydowały się jednak wrócić do rozmów i tym razem uzgodniły warunki umowy.

 

 

Oficjalnie: Assaidi w Stoke

 

Liverpool FC oficjalnie poinformował o wypożyczeniu do końca obecnego sezonu Oussamę Assaidiego do Stoke City - poinformowali The Reds na oficjalnej stronie internetowej. Przed podpisaniem umowy z The Potters, reprezentant Maroka pomyślnie przeszedł testy medyczne.

 

Assaidi trafił do Liverpoolu przed rokiem z holenderskiego Heerenveen. W poprzednim sezonie rozegrał zaledwie cztery spotkania w Premier League.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Eto'o w Chelsea!

 

Chelsea Londyn poinformowała za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o zakontraktowaniu Samuela Eto'o. Kameruńczyk podpisał kontrakt z londyńskim klubem na najbliższy rok.

 

- Jestem bardzo zadowolony, że mogę kontynuować karierę w tym miejscu i nie mogę się doczekać pierwszego występu. To nie była to dla mnie trudna decyzja. Widziałem możliwości Chelsea, dodatkowo klub zatrudnił Jose Mourinho tak więc kiedy pojawiła się propozycja, z radością ją zaakceptowałem - oświadczył były napastnik Realu Mallorcy, Barcelony, Interu Mediolan i ostatnio Anży Machaczkała.

 

Kameruńczyk na zasadzie wolnego transferu trafił na Stamford Bridge. W trwającym sezonie Eto'o w sześciu spotkaniach zdobył dwa gole. Przez ostatnie dwa sezony w klubie z Dagestanu trafiał do siatki 23 razy w 47 występach ligowych.

 

Wcześniej Eto'o miał już okazję współpracować z Jose Mourinho. Kameruńczyk w latach 2009-2011 występował w Interze prowadzonym przez Portugalczyka i sięgnął pod jego wodzą po Puchar Ligi Mistrzów. Wcześniej najważniejsze klubowe trofeum w Europie zdobywał dwukrotnie z Barceloną.

 

 

Oficjalnie: Flamini w Arsenalu

 

Mathieu Flamini oficjalnie podpisał kontrakt z Arsenalem Londyn. 29-latek po trwającej ostatnie pięć lat przygodzie z AC Milanem, wraca na Wyspy Brytyjskie do Arsenalu.

 

Flamini podczas przygody z Milanem wystąpił w 122 spotkaniach i w tym czasie wygrał rozgrywki Serie A i Superpuchar Włoch. W poprzednim sezonie wystąpił w 22 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach.

 

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z zakontraktowania Mathieu. To zawodnik z wielkimi umiejętnościami, który dużo pracuje na boisku. Jak wiemy jest silnym pomocnikiem, ale może również grać jako obrońca - skomentował Wenger.

 

Flamini będzie występował z numerem "20" na koszulce.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Eriksen piłkarzem Tottenhamu

 

Christian Eriksen jest kolejnym zawodnikiem, który w piątek zasilił szeregi Tottenhamu Hotspur. Koguty poinformowały wieczorem o finalizacji transferu duńskiego pomocnika, który na White Hart Lane przenosi się z Ajaksu Amsterdam.

 

Eriksen opuszcza holenderski zespół po pięciu latach. W jego barwach rozegrał 161 spotkań w Eredivisie, zdobywając 33 bramki. Na swoim koncie ma również 37 występów w reprezentacji Danii.

 

W piątek kontrakty z Tottenhamem podpisali także Vlad Chiriches i Erik Lamela.

 

 

Rumuński defensor w Tottenhamie

 

Zgodnie z wcześniejszymi informacji, Tottenham sfinalizował w piątek przed południem transfer Vlada Chirichesa. Rumun, który wraz ze swoim byłym zespołem awansował w tym tygodniu do Ligi Mistrzów, został zaprezentowany jako nowy gracz klubu z White Hart Lane.

 

23-latek występował w Steauale od lata 2011 roku, gdy trafił tam z Pandurii Targu Jiu.

 

Chiriches rozegrał w tym czasie 62 mecze w rumuńskiej lidze i 19 w barwach reprezentacji Rumunii.

 

 

Lamela w Tottenhamie

 

Erik Lamela oficjalnie stał się w piątek zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Koguty za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej poinformowały o sfinalizowaniu transakcji.

 

Argentyńczyk przenosi się do Londynu za kwotę 30 milionów euro. Tottenham negocjował z Romą od kilku dni, ale dopiero w piątek strona angielska poinformowała o sfinalizowaniu transakcji.

 

Lamela w poprzednim sezonie zdobył 15 bramek w 33 spotkaniach ligowych i poprawił swoje osiągnięcie z sezonu 2011/2012, kiedy trafiał do siatki tylko cztery razy w 29 występach.

 

Tego lata Koguty wydały już ponad 100 milionów euro na transfery. Wcześniej na White Hart Lane przenieśli się Nacer Chadli, Paulinho, Etienne Capoue, Roberto Soldado i w dniu dzisiejszym Vlad Chiriches.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Chelsea pozyskała Atsu

 

Chelsea oficjalnie poinformowała o sfinalizowaniu transferu Christiana Atsu z FC Porto. 21-letni reprezentant Ghany podpisał z The Blues pięcioletni kontrakt. Na razie jednak nie otrzyma szansy debiutu w drużynie Jose Mourinho, bowiem od razu został wypożyczony do końca sezonu do Vitesse Arnhem.

 

Atsu jest lewonożnym ofensywnym zawodnikiem, który może grać zarówno na skrzydle, jak i na pozycji napastnika.

 

Do zespołu FC Porto Atsu trafił w styczniu 2010 roku z Cheetah FC. Początkowo grał w zespołach młodzieżowych portugalskiego klubu, a w sezonie 2011/12 trafił na wypożyczenie do Rio Ave, w barwach którego rozegrał 27 spotkań i zdobył sześć goli w ekstraklasie.

 

Latem ubiegłego roku wróci do FC Porto. W poprzednim sezonie wystąpił w 17 meczach ligi portugalskiej, zdobywając w nich jednego gola.

 

Theophile-Catherine piłkarzem Cardiff

 

Kevin Theophile-Catherine został w sobotę zawodnikiem Cardiff City. 23-letni obrońca, który dotychczas występował w Stade Rennes, podpisał czteroletni kontrakt z beniaminkiem Premier League. Klub z Walii wyłożył za niego około dwóch milionów funtów.

 

Przed podpisaniem kontraktu, reprezentant francuskiej młodzieżówki, pomyślnie przeszedł badania medyczne i obejrzał bezbramkowy pojedynek Cardiff z Evertonem. Theophile-Catherine jest siódmym piłkarzem, który zasilił szeregi Cardiff podczas letniego okna transferowego.

 

Francuz jest wychowankiem Stade Rennes, gdzie w pierwszym zespole debiutował w trakcie sezonu 2009/10. Od tamtej pory zaliczył 96 występów w Ligue 1, zdobywając trzy bramki.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Viviano nowym bramkarzem Arsenalu

 

Emiliano Viviano został w poniedziałek nowym bramkarzem Arsenalu. Włoch trafił na Emirates Stadium na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu, z opcją definitywnego transferu. O miejsce w wyjściowej jedenastce Kanonierów będzie walczył z reprezentantami Polski Wojciechem Szczęsnym i Łukaszem Fabiańskim.

 

Viviano będzie starał się przez najbliższy rok przekonać do siebie sztab szkoleniowy Arsenalu. Jeżeli Kanonierzy zdecydują się na jego wykupienie, będą musieli wyłożyć sześć milionów euro.

 

27-letni Viviano ostatni sezon spędził na wypożyczeniu z Fiorentinie, w barwach której rozegrał 32 spotkania w Serie A. Władze klubu z Florencji nie zdecydowały się jednak na jego wykupienie i bramkarz wrócił do Palermo, które w ostatnim sezonie pożegnało się z Serie A.

 

Wcześniej Viviano był zawodnikiem takich klubów jak Cesena Calcio, Brescia Calcio i FC Bologna. Na swoim koncie ma 124 występy w Serie A. Golkiper może się również pochwalić sześcioma meczami w reprezentacji Włoch.

 

 

Ireland na wypożyczeniu w Stoke

 

Stephen Ireland zmienił barwy klubowe w ostatnim dniu okna transferowego. 27-letni pomocnik przeszedł na zasadzie wypożyczenia z Aston Villi do Stoke City. Dla zespołu z Britannia Stadium to drugi zawodnik pozyskany w poniedziałek. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał Marko Arnautović.

 

Ireland profesjonalną karierę rozpoczynał w Manchesterze City, w którym występował na boiskach Premier League przez pięć sezonów. Latem 2010 roku przeniósł się do Aston Villi, a pół roku później został wypożyczony do Newcastle United. Do Birmingham wrócił latem 2011 roku.

 

Na boiskach Premier League Ireland rozegrał dotychczas 186 spotkań i zdobył 17 bramek.

 

Mariappa oficjalnie w Crystal Palace

 

Crystal Palace poinformowało o sfinalizowaniu transferu kolejnego zawodnika. Tym razem beniaminka Premier League zasilił obrońca Adrian Mariappa, który dotychczas występował w Reading. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt.

 

Mariappa jest wychowankiem Watfordu, z którego latem ubiegłego roku przeniósł się do Reading. W poprzednim sezonie rozegrał 29 spotkań w Premier League, zdobywając jednego gola. Łącznie 26-letni obrońca ma 48 występów w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Na zapleczu Premier League Mariappa rozegrał 197 meczów, zdobywająć cztery gole.

 

Oficjalnie: Vazquez w Swansea

 

Swansea City sfinalizowało transfer młodzieżowego reprezentanta Hiszpanii Alvaro Vazqueza z Getafe. 22-letni napastnik został wypożyczony z opcją transferu definitywnego.

 

Vazquez na Liberty Stadium przenosi się na najbliższy rok i jest ostatnim wzmocnieniem Michaela Laudrupa. Duńczyk zapowiadał, że do jego zespołu dołączy tego lata jeszcze jeden napastnik. Wcześniej klub zakontraktował innego snajpera z prawdziwego zdarzenia, Bony Wilfrieda.

 

- Vazquez jest młodym zawodnikiem, znam go z Espanyolu i Getafe. Jest innego typu napastnikiem, jego charakterystyka odpowiada naszym oczekiwaniom - komentuje trener walijskiego klubu.

 

Swansea może skorzystać z opcji transferu definitywnego na koniec sezonu.

 

 

Oficjalnie: Kozak w Aston Villi

 

Aston Villa poinformowała o sfinalizowaniu transferu czeskiego napastnika Libora Kozaka. 24-letni król strzelców rozgrywek Ligi Europejskiej w poprzednim sezonie, przeniósł się do klubu do Birmingham z rzymskiego Lazio. Z Aston Villą podpisał czteroletni kontrakt.

 

Kozak był zawodnikiem Lazio od lipca 2008 roku. Wówczas trafił do niego z zespołu Slezsky Opava. W Rzymie występował do tej pory, z roczną przerwą na wypożyczenie do Brescii Calcio.

 

We włoskiej Serie A rozegrał tylko 58 spotkań i zdobył dziesięć bramek. W poprzednim sezonie regularnie występował w barwach Lazio w rozgrywkach Ligi Europejskiej. W 11 meczach zdobył aż 10 bramek.

 

 

Bannan kolejnym Orłem

 

Zaledwie godzinę po potwierdzeniu transferu Adriana Mariappy, Crystal Palace ogłosiło kolejny transfer. Nowym piłkarzem Orłów został pomocnik Barry Bannan, który przeniósł się z Aston Villi. Kwoty odstępnego za gracza, który na Selhurst Park podpisał trzyletni kontrakt, nie ujawniono.

 

- To nowy rozdział w moim życiu. Nie mogę się doczekać nowego startu - powiedział 23-latek. - Nie grałem wiele w tym sezonie, a także w poprzednim, więc chcę jak najszybciej wrócić na boisko.

 

Bannan miał już okazję pracować pod okiem obecnego szkoleniowca Palace, Iana Hollowaya.

 

- Byłem z nim w Blackpool kiedy uzyskaliśmy awans. To prawdopodobnie najlepszy czas w mojej dotychczasowej karierze.

 

Oficjalnie: Moses wypożyczony do Liverpoolu

 

Victor Moses jest trzecim zawodnikiem, który w poniedziałek zasilił szeregi Liverpoolu. 22-letni Nigeryjczyk trafił na Anfield Road na zasadzie wypożyczenia z londyńskiej Chelsea.

 

Moses jest wychowankiem Crystal Palace, z którego w styczniu 2010 roku przeniósł się do Wigan Athletic. Latem ubiegłego roku został piłkarzem Chelsea, która wyłożyła za niego 11,5 miliona euro. W ostatnim sezonie Nigeryjczyk w barwach The Blues rozegrał 23 spotkania w lidze i zdobył jednego gola. Łącznie na swoim koncie ma 97 występów w Premier League, w których dziewięć razy wpisywał się na listę strzelców.

 

W poniedziałek zawodnikami Liverpoolu zostali również Tiago Ilori i Mamadou Sakho.

 

 

Oficjalnie: Sakho piłkarzem Liverpoolu

 

Liverpool poinformował w poniedziałek o finalizacji drugiego transferu. Tym razem kontrakt z The Reds podpisał francuski obrońca Mamadou Sakho, który na Anfield Road przenosi się z Paris Saint-Germain. Według nieoficjalnych informacji Liverpool wyłożył za niego 17 milionów euro.

 

- Cieszę się, że tutaj jestem i chciałbym podziękować wszystkim za powitanie. Przyszedłem tutaj, ponieważ projekt, który jest realizowany w Liverpoolu bardzo mnie interesuje. Nie mogę się już doczekać swojego pierwszego spotkania - powiedział Sakho, który może grać zarówno na środku obrony, jak i na lewej stronie.

 

Sakho jest wychowankiem Paris Saint-Germain, w którego barwach rozegrał 151 spotkań w Ligue 1, zdobywając siedem bramek.

 

Wcześniej umowę z Liverpool podpisał inny obrońca - Tiago Ilori ze Sportingu Lizbona.

 

 

Oficjalnie: Tiago Ilori w Liverpoolu

 

Liverpool oficjalnie poinformował o pozyskaniu ze Sportingu Lizbona portugalskiego obrońcę Tiago Iloriego. 20-latek trafił na Anfield Road ze Sportingu Lizbona. Młodzieżowy reprezentant Portugalii, po przejściu badań medycznych, podpisał w poniedziałek umowę z The Reds.

 

Transfery na żywo >>

 

- To wspaniałe uczucie być zawodnikiem Liverpoolu. Gra w Premier League zawsze była moim marzeniem - powiedział Tiago Ilori. - Chcę spróbować i osiągnąć wszystko, co mogę. Chcę grać jak najwięcej i zobaczymy co przyniesie przyszłość. Dam z siebie wszystko i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc zespołowi - dodał.

 

20-letni zawodnik w portugalskiej ekstraklasie rozegrał 12 spotkań, zdobywając jednego gola. Na swoim koncie ma występy w młodzieżowych reprezentacjach Portugalii.

 

 

Amalfitano wypożyczony do WBA

 

Pomocnik Olympique Marsylia Morgan Amalfitano został wypożyczony do końca obecnego sezonu do West Bromwich Albion - poinformował francuski klub. W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

28-letni zawodnik jest zawodnikiem Marsylii od lipca 2011 roku. Wówczas trafił na Stade Velodrome z FC Lorient. Od tamtej pory rozegrał 60 spotkań w Ligue 1, zdobywając dwie bramki. Wcześniej był także zawodnikiem CS Sedan.

 

Łącznie na boiskach francuskiej Ligue 1 rozegrał 201 spotkań, zdobywając 16 bramek.

 

 

Arnautović piłkarzem Stoke

 

Stoke City poinformowało o pozyskaniu napastnika Werderu Brema Marko Arnautovicia. 24-letni reprezentant Austrii podpisał czteroletni kontrakt z angielskim klubem. Według nieoficjalnych informacji, Werder otrzyma za niego dwa miliony euro.

 

Transfery na żywo >>

 

Arnautović jest czwartym piłkarzem, który wzmocnił drużynę Marka Hughesa. Wcześniej umowy z klubem podpisali Erik Pieters, Mark Muniesa i Oussama Assaidi.

 

- Stoke City ma zaszczyt poinformować o pozyskaniu austriackiego skrzydłowego Marko Arnautovicia z niemieckiego Werderu Brema. Zawodnik podpisał czteroletni kontrakt - czytamy w komunikacie klubu.

 

Demichelis oficjalnie w Man City

 

Zgodnie z przewidywaniami, Manchester City sfinalizował transfer obrońcy Atletico Madryt Martin Demichelisa. Argentyńczyk podpisał w niedzielę dwuletni kontrakt - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej.

 

Demichelis zawodnikiem Atletico był bardzo krótko, bowiem trafił do niego po zakończeniu ostatniego sezonu z Malagi. W jej barwach rozegrał 84 spotkania w Primera Division, zdobywając w nich osiem bramek.

 

Wcześniej przez wiele lat był związany z Bayernem Monachium. W niemieckiej Bundeslidze zanotował 174 występy i zdobył 13 goli.

 

 

Kebe piłkarzem Crystal Palace

 

Jimmy Kebe nie jest już zawodnikiem Reading FC. 29-letni skrzydłowy zdecydował się na przenosiny do Crystal Palace.

 

Reprezentant Mali podpisał z nowym klubem 3-letni kontrakt i stał się edenastym piłkarzem, który został sprowadzony przez Iana Hollowaya, podczas obecnego okienka transferowego.

 

- Powrót do Premier League był dla mnie głównym celem. Nie wiedziałem do końca czy będę mógł odejść już w tym okienku transferowym, ale na szczęście to się udało. Rozmawiałem już z menadżerem i jestem gotowy do podejmowania kolejnych wyzwań. Wiem, że walczymy o utrzymanie w elicie. Byłem w podobnej sytuacji w Reading, ale mogę wszystkich zapewnić, że na pewno damy z siebie wszystko. Wiadomo też, że między Championship a Premier League jest duży przeskok, ale mamy tutaj na prawdę dobrych graczy i silny zespół, więc spróbujemy coś zdziałać w tym sezonie - powiedział nowy nabytek The Eagles.

 

Kebe swoją piłkarską karierę rozpoczynał w we francuskim Lens, z którego był wypożyczany najpierw do Chatearoux, a potem do Boulogne. Dopiero w barwach tej drugiej ekipy zaliczył kilka udanych występów, które na początku 2008 roku zaowocowały transferem do Reading. 29-latek w angielskim zespole zagrał w sumie w 190 spotkaniach, w których zdobył 31 bramek oraz zanotował 45 asyst.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guedioura w Crystal Palace

 

Crystal Palace oficjalnie poinformowało o pozyskaniu Adlene Guedioury z Nottingham Forest. 27-letni zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z beniaminkiem Premier Laegue. Oba kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu.

 

 

27-letni Algierczyk w przeszłości występował już na boiskach Premier League, grając w barwach Wolverhamton Wanderers. Łącznie rozegrał 34 spotkania, zdobywając dwie bramki.

 

Ostatnio był podstawowym zawodnikiem Nottingham Forest. W jego barwach wystąpił w 58 meczach Championship, zdobywając w nim cztery gole.

 

 

Shotton piłkarzem Wigan

 

Ryan Shotton w ostatnim dniu letniego okienka transferowego został wypożyczony ze Stoke City do Wigan Athletic.

 

24-letni obrońca przez najbliższe pół roku będzie występował na zapleczu Premier League.

 

- Ten wieczór był niesamowity. O zainteresowaniu Wigan dowiedzieliśmy się dość późno. Po rozmowie z trenerem, który powiedział mi, że jestem mu potrzebny zdecydowałem się na przenosiny. Wiem, że konkurencja w moim nowym zespole jest duża, ale tej potrzebuje każdy piłkarz. Będę się starał zrobić wszystko, aby wywalczyć sobie miejsce w wyjściowym składzie. Chciałbym również podziękować fanom Stoke City za wsparcie. Grałem w tym klubie od 16 roku życia i i nigdy tego nie zapomnę - powiedział piłkarz.

 

Ryan Shotton w The Potters występował od 2007 roku i w sumie rozegrał w ich barwach 70 oficjalnych spotkaniach, w których strzelił dwie bramki oraz zaliczy cztery asysty. Prawy defensor w swojej karierze był także wypożyczany do takich klubów jak: Altrincham FC, Tranmere Rovers oraz Barnsley FC.

 

Oficjalnie: Jerome w Crystal Palace

 

Cameron Jerome jest ostatnim wzmocnieniem Crystal Palace w letnim okienku transferowym. 26-letni napastnik został wypożyczony ze Stoke na najbliższy sezon.

 

Transfer Jerome był przesądzony po tym jak klub zakontraktował Marko Arnautovicia z Werderu Brema. Podczas dwóch sezonów w Stoke zdobył 12 goli w 60 występach.

 

26-latek jest czwartym nabytkiem beniaminka Premiership w ostatnim dniu okienka transferowego. Wcześniej klub sfnalizował transfery Jacka Hunta, Adriana Mariappy i Barry'ego Bannana.

 

 

McCarthy i Barry w Evertonie, Anichebe w Wigan

 

James McCarthy i Gareth Barry to kolejni, po Romelo Lukaku, zawodnicy, którzy w ostatnim dniu okna transferowego wzmocniki Everton. Klub z Goodison Park poinformował również o sprzedaży do West Bromwich Albion Victora Anichebe.

 

McCarthy trafił do Evertonu na zasadzie definitywnego transferu z Wigan Athletic. Klub z Goodison Park zapłacił za niego 13 milionów euro. 22-latek ponownie będzie mógł współpracować z Roberto Martinezem.

 

Drużynę Evertonu wzmocnił również Gareth Barry, którego klub pozyskał na zasadzie rocznego wypożyczenia z Manchesteru City.

 

Z klubem z Liverpoolu żegna się natomiast Victor Anichebe. Za sześć milionów funtów przeszedł do West Bromwich Albion.

 

Oficjalnie: Fellaini w Man Utd

 

Marouane Fellaini został w ostatnim dniu okna transferowego zawodnikiem Manchesteru United. Reprezentant Belgii przeniósł się na Old Trafford z Evertonu za 27,5 miliona funtów. W zespole Czerwonych Diabłów będzie miał ponownie okazję współpracować z menedżerem Davidem Moyesem.

 

25-letni Belg opuszcza Goodison Park po pięciu latach. Do Evertonu trafił w 2008 roku za niespełna 22 miliony euro ze Standardu Liege.

 

W barwach Evertonu rozegrał 141 spotkań i zdobył 25 bramek na boiskach Premier League. Na swoim koncie ma również 40 występów i pięć goli w drużynie narodowej.

 

 

Reprezentant Czarnogóry w Fulham

 

Fulham poinformował o finalizacji transferu obrońcy Young Boys Berno Elsada Zveroticia. 26-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z londyńskim klubem, z opcją przedłużenia kontraktu.

 

Reprezentant Czarnogóry gra na pozycji prawego obrońcy. W zespole z Berna występował od 2011 roku. Wcześniej bronił barw FC Luzern.

 

Zverotić będzie walczył o miejsce w składzie z Niemcem Saschą Rietherem.

 

 

Oficjalnie: Lukaku wypożyczony do Evertonu

 

Napastnik Chelsea Romelu Lukaku został wypożyczony do końca obecnego sezonu do Evertonu. O przenosinach na Goodison Park poinformował sam zawodnik za pośrednictwem Twittera.

 

Dla 20-letniego reprezentanta Belgii będzie to kolejne wypożyczenie. W poprzednim sezonie na podobnej zasadzie występował w West Bromwich Albion. Latem wydawało się, że Lukaku pozostanie w drużynie Jose Mourinho, ale ostatecznie zdecydowano, że lepsze dla zawodnika będzie wypożyczenie do Evertonu, gdzie z pewnością będzie mógł liczyć na częstsze występy.

 

W poprzednim sezonie Lukaku rozegrał w barwach West Bromwich Albion 35 spotkań w Premier League, zdobywając 17 bramek. W barwach Chelsea dotychczas wystąpił w 10 ligowych meczach, ale nie udało mu się w nich wpisać na listę strzelców.

 

 

Assou-Ekotto wypożyczony do QPR

 

Obrońca Tottenhamu Hotspur Benoit Assou-Ekotto przeszedł na zasadzie wypożyczenia do Queens Park Rangers. Tym samym 29-latek opuszcza White Hart Lane po siedmiu latach.

 

Assou-Ekotto występował w Tottenhamie nieprzerwanie od lipca 2006 roku, kiedy trafił do tego klubu z RC Lens.

 

Francuz może się pochwalić 155 występami i czterema bramkami na boiskach Premier League. W poprzednim sezonie rozegrał tylko 15 spotkań i zdobył jednego gola.

 

 

Odemwingie w Cardiff City

 

Napastnik West Bromwich Albion Peter Odemwingie przeniesie się do Cardiff City. Taką informację podał agent piłkarza. O angaż Nigeryjczyka starało się także Swansea i Stoke City. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Wielkiej Brytanii udzieliło 32-letniemu napastnikowi pozwolenie na pracę, co otworzyło drogę do ewentualnego transferu.

 

 

Już w styczniu Odemwingie był bliski odejścia z klubu. Wówczas po jego kartę zawodniczą zgłosiło się Queens Park Rangers. Sam piłkarz bardzo naciskał na transfer, który jednak ostatecznie nie doszedł do skutku. Przez to menedżer Steve Clark odstawił go na boczny tor.

 

Pomimo trudności, w ubiegłym sezonie 32-latek zdobył 10 goli w 25 występach w barwach Baggies. Menedżer Cardiff Malky Mackay wierzy, że powtórzy ten wyczyn w nowym zespole. Agent piłkarza Rober Segal, wyznał, że przeprowadzka była jedynym rozwiązaniem.

 

- Każdy zdawał sobie sprawę, że w West Brom nie było dla Odemwingie przyszłości, a ten transfer to nowy początek. On jest bardzo szczęśliwy i ambitny. Cardiff ma wspaniałego menedżera w osobie Malky Mackaya i kiedy obaj rozmawiali dzisiaj ze sobą, Peter wykazywał jeszcze większy entuzjazm – powiedział Segal.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Özil w Arsenalu

 

Mesut Özil jest już oficjalnie zawodnikiem londyńskiego Arsenalu. Reprezentant Niemiec przeniósł się na Emirates Stadium na zasadzie definitywnego transferu z Realu Madryt.

 

Özil był zawodnikiem Królewskich przed trzy ostatnie sezony. Do Realu trafił w sierpniu 2010 roku z Werderu Brema. Wówczas Real zapłacił za niego 18 milionów euro. W hiszpańskiej Primera Division rozegrał 105 spotkań, zdobywając 19 bramek.

 

Wcześniej występował na boiskach Bundesligi, w barwach wspomnianego Werderu oraz Schalke 04 Gelsenkirchen. Łącznie rozegrał w lidze niemieckiego 101 meczów, strzelając 13 goli.

 

24-latek ma na swoim koncie także 47 występów w reprezentacji Niemiec, w których zdobył 14 bramek.

 

 

Oficjalnie: Dossena w Sunderlandzie

 

Sunderland poinformował o sfinalizowaniu drugiego transferu w ostatnim dniu okna transferowego. Klub ze Stadionu Światła podpisał roczny kontrakt z włoskim obrońcą Andreą Dosseną. 31-letni piłkarz trafił do Sunderlandu na zasadzie wypożyczenia z Napoli.

 

W poprzednim sezonie Dossena rozegrał 24 spotkania w barwach Napoli, które zdobyło wicemistrzostwo Włoch. Niedawno był bliski przejścia do Torino, ale transfer ostatecznie nie doszedł do skutku.

 

Dossena ma doświadczenie z gry w Anglii, bowiem w latach 2008-2009 był zawodnikiem Liverpoolu. W jego barwach rozegrał 18 spotkań w Serie A, zdobywając dwie bramki.

 

Na swoim koncie ma również występy w Hellas Verona i FC Treviso.

 

 

Oficjalnie: Sessegnon w WBA

 

West Bromwich Albion poinformowało o sfinalizowaniu transferu ofensywnego pomocnika Sunderlandu Stephane'a Sessegnona. 29-letni piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z WBA.

 

Sessegnon był zawodnikiem Sunderlandu od stycznia 2011 roku. Wówczas trafił do Anglii na zasadzie definitywnego transferu z Paris Saint-Germain.

 

Na boiskach Premier League rozegrał dotychczas 87 spotkań i zdobył 17 bramek.

 

 

Oficjalnie: Borini wypożyczony do Sunderlandu

 

Fabio Borini do końca obecnego sezonu będzie występował w zespole Sunderlandu - poinformował klub na oficjalnej stronie. Włoski napastnik trafił do drużyny Paolo Di Canio na zasadzie wypożyczenia z Liverpoolu.

 

Borini nie mógł liczyć w tym sezonie na występy w drużynie Brendana Rodgersa, a jego szanse na to jeszcze zmalały, po tym jak do The Reds dołączyć Victor Moses.

 

W poprzednim sezonie 22-latek rozegrał tylko 20 spotkań w zespole z Anfield Road, zdobywając w nich dwie bramki.

 

 

Powell wypożyczony z Man Utd do Wigan

 

19-letni pomocnik Manchesteru United przeszedł na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu do grającego w Championship Wigan Athletic.

 

Powell jest zawodnikiem Czerwonych Diabłów od lipca 2012 roku. Wówczas trafił na Old Trafford za 7,5 miliona euro z Crewe Alexandra.

 

Od tamtej pory rozegrał zaledwie dwa spotkania w Premier League, raz wpisując się na liste strzelców.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tottenham wypożyczył Ceballosa

 

Zawodnik Tottenhamu Hotspur, Cristian Ceballos, trafił na zasadzie rocznego wypożyczenia do portugalskiego FC Arouca. 20-latek, który występował dotychczas w drużynie do lat 21, był rewelacją ostatniego sezonu.

 

Zawodnik ten trafił na White Hart Lane w 2011 rok, gdy pozyskano go z FC Barcelony.

 

Dzięki wypożyczeniu do Portugalii, 20-latek otrzyma szansę gry w barwach pierwszego zespołu. Arouca nie zyskała prawa pierwokupu, dlatego można się spodziewać, że Ceballos wróci do Anglii po zakończeniu sezonu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najdroższe transfery letniego okna transferowego Premier League:

 

1. Gareth Bale (Tottenham - Real M.) - 100 mln euro

2. Mesut Özil (Real. M. - Arsenal) - 50 mln euro

3. Fernandinho (Szachtar - Man City) - 40 mln euro

4. Willian (Anży - Chelsea) - 35 mln euro

5. Marouane Fellaini (Everton - Man Utd) - 32,4 mln euro

6. Roberto Soldado (Valencia - Tottenham) - 30 mln euro

7. Erik Lamela (Roma - Tottenham) - 30 mln euro

8. Stevan Jovetić (Fiorentina - Man City) - 26 mln euro

9. Alvaro Negredo (Sevilla - Man City) - 25 mln euro

10. Andre Schurrle (Bayer - Chelsea) - 22 mln euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Petrić oficjalnie Młotem

 

West Ham United oficjalnie poinformował o pozyskaniu chorwackiego napastnika Mladena Petricia. 32-latek podpisał z Młotami umowę do końca obecnego sezonu. Na Upton Park trafił na zasadzie wolnego transferu z Fulham.

 

Petrić ostatni sezon spędził na Craven Cottage. W barwach Fulham rozegrał 23 spotkania w Premier League, zdobywając w nich pięć bramek. Z końcem sezonu pożegnał się jednak z klubem.

 

Wcześniej reprezentant Chorwacji reprezentował barwy takich klubów jak FC Baden, Grasshoppers Zurych, FC Basel, Borussia Dortmund i Hamburger SV.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany. Nie mogę doczekać się treningów z zespołem, a także pierwszego występu. Jestem zadowolony z powrotu do Premier League, to fantastyczna liga - powiedział Petrić. - Jest tutaj wielu dobrych zawodników i jestem szczęśliwy, że będę mógł być częścią tak dobrego zespołu. Mam nadzieję, że wszyscy jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się z mojej pierwszej bramki dla West Ham United - dodał.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macheda trafił na wypożyczenie

 

Drużyna występująca w Championship, Doncaster, wypożyczyła zawodnika Manchesteru United - Federico Machedę. Zgodnie z zawartą w poniedziałek umową, włoski napastnik spędzi w tym klubie cztery najbliższe tygodnie.

 

Macheda, który wypełnia właśnie ostatni rok swojego kontraktu, nie ma większych szans na grę w zespole prowadzonym przez Davida Moyesa.

 

Spekuluje się, że 22-latek wystąpi w czwartkowym meczu Doncasteru przeciwko Watfordowi.

 

Macheda po raz ostatni wystąpił w barwach United w grudniu ubiegłego roku. Czerwony Diabły mierzyły się wtedy z FC Cluj.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Były reprezentant Urugwaju zasilił QPR

 

Queens Park Rangers poinformowało w środę, że nowym zawodnikiem zespołu został doświadczony napastnik z Urugwaju, Javier Chevanton. 33-latek podpisał z angielską ekipa krótkoterminowy kontrakt.

 

Napastnik od pewnego czasu trenował z zespołem Harry'ego Redknappa. Ostatnio był wolnym piłkarzem po tym, jak z końcem czerwca wygasła jego umowa z włoskim Lecce. Władze londyńczyków postanowiły podpisać z nim krótki, obowiązujący zaledwie do wigilii świąt Bożego Narodzenia, kontrakt.

 

- Transfer Chevantona został wymuszony urazami Andy'ego Johnsona i Bobby'ego Zamory. Javier trenował z nami od jakiegoś czasu i wypadł całkiem nieźle. Jego obecność na pewno pomoże teraz zespołowi - tłumaczył Redknapp.

 

33-letni napastnik w ubiegłym sezonie bronił barw Lecce. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Sevilli, Atalanty i Monaco. W kadrze narodowej Urugwaju zdobył siedem bramek w 22 występach.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Chyba Rooneyowi nie podoba się zbytnio to co dzieje się obecnie w klubie. Zapowiedział on, że w przyszłym roku będzie chciał odejść z klubu. Mówiło się o tym już kiedyś, ale teraz wobec dużej szansy na to, iż Czerwonych Diabłów zabraknie za rok w Lidze Mistrzów ta decyzja się chyba tylko umocniła. Zawodnika bardzo chciałby w Chelsea Mourinho, przebąkiwało się coś o zainteresowaniu Barcelony, ale jednak o Chelsea było zdecydowanie bardziej konkretnie wspominane. Nie przedłużył kontraktu, który obowiązuje do 2015 roku więc lato to ostatni moment by zarobić na piłkarzu, z którego nie będzie większego pożytku skoro nie chce już grać w tym klubie. Manchester ma problem bo czytałem gdzieś, że wspomniana Barcelona widziałaby u siebie Van Persiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villas-Boas zwolniony z Tottenhamu!

 

Andre Villas-Boas nie jest już menedżerem Tottenhamu Hotspur - poinformowała oficjalna strona klubu. Obie strony rozstały się za porozumieniem stron.

 

Decyzja o rozstaniu z portugalskim szkoleniowcem zapadła po niedzielnej porażce 0:5 z Liverpoolem. Wpływ na jej podjęcie miała z pewnością także porażką 0:6 z Manchesterem City trzy tygodnie temu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dempsey oficjalnie w Fulham

 

Reprezentant USA, a ostatnio gracz Seattle Sounders, Clint Dempsey, wrócił do Fulham FC. Napastnik został wypożyczony do angielskiej ekipy na dwa miesiące. Dempsey bronił już barw "The Cottagers" w latach 2007-2012 skąd przeniósł się do Tottenhamu. Teraz ma pomóc dawnym kolegom w poprawieniu sytuacji w tabeli.

 

Fulham po 17 meczach jest bowiem na przedostatniej, 19. pozycji. Właśnie Amerykanin ma wyciągnąć drużynę z dołka.

 

Zadowolenia z powrotu nie krył sam zainteresowany. - To wspaniałe uczucie być tutaj z powrotem. Zawsze czułem się na Craven Cottage jak w domu. Chcę przez te dwa miesiące pomóc kolegom, a także utrzymać dobrą formę przed mistrzostwami świata - tłumaczył Dempsey.

 

30-letni napastnik jest 101-krotnym reprezentantem swojego kraju (36 goli na koncie). W zakończonym już sezonie w Stanach Zjednoczonych zagrał w 12 meczach, gdzie strzelił jedną bramkę.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcos Alonso wypożyczony do Sunderlandu

 

Obrońca Fiorentiny Marcos Alonso najbliższe pół roku spędzi w Sunderlandzie. Lewy obrońca pomyślnie przeszedł badania medyczne i uzgodnił warunki kontraktu z angielskim klubem, do którego zostanie wypożyczony.

 

Dla Marcosa Alonso jest to powrót do Anglii po półrocznej przerwie. Latem odszedł bowiem z Boltonu Wanderers.

 

- Mogę potwierdzić, że Marcos będzie u nas do końca sezonu. Szukałem zawodnika na pozycję lewego obrońcy i mam nadzieję, że nam pomoże. Cieszę się, że wszystko zostało uzgodnione - powiedział menedżer Sunderlandu Gustavo Poyet.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoty pozyskały obrońcę

 

West Ham United pozyskał na zasadzie wypożyczenia obrońcę Wolverhampton Rogera Johnsona - poinformowały angielskie media. 30-letni zawodnik ma wypełnić lukę powstałą w związku z kontuzjami w zespole prowadzonym przez Sama Allardyce'a.

 

Obecnie w zespole Młotów urazy lecza między innymi Winston Reid, James Collins i James Tompkins.

 

Johnson, który od września występował na wypożyczeniu w Sheffield Wednesday, w nowym zespole może zadebiutować już w środowym meczu Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vidić nie przedłuży kontraktu?

 

Kolejne złe wieści napływają na Old Trafford. Agent Nemanji Vidicia w jednym z wywiadów powiedział, iż jego klient nie przedłuży obecnej umowy z Manchesterem United.

 

Serbski obrońca jest jednym z wielu zawodników Mistrza Anglii, którym obecne umowy kończą się w najbliższe lato. Wśród nich są również Rio Ferdinand, Patrice Evra czy Ryan Giggs. Jeżeli do tego dojdzie, będą to kolejni świetni i zapisani w historii klubu piłkarze po Garym Neville'u i Paulu Scholesie.

 

W wywiadzie dla Radio CRC w Napoli, Silvano Martina powiedział: "Vidić, któremu wygasa kontrakt, jest obiektem zainteresowań wielu klubów. To dobry zawodnik i nie będzie miał raczej problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy. Na razie pozostajemy spokojni."

 

"W tej jednak chwili mogę wykluczyć przedłużenie umowy z Manchesterem United."

 

Jeżeli kapitan MU nie przedłuży swego kontraktu z klubem, a na emeryturę odejdzie również Rio Ferdinand, Mistrz Anglii pozostanie z trzema nominalnymi środkowymi obrońcami - Jonny'm Evansem, Chrisem Smallingiem oraz Philem Jonesem.

 

Źródło: MEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea wypożycza Nigeryjczyka

 

Młody zawodnik Chelsea, Kenneth Omeruo, spędzi resztę sezonu na wypożyczeniu w Middlesbrough. Reprezentant Nigerii trafił na Stamford Bridge w 2012 roku ze Standardu Liege.

 

Jak uznał sztab szkoleniowy The Blues, wypożyczenie do Championship pozwoli zawodnikowi w lepszym stopniu przygotować się do udziału w mistrzostwach świata w Brazylii.

 

Inny z zawodników Chelsea - George Saville, pozostanie natomiast do zakończenia sezonu w Brentfordzie.

 

 

Oficjalnie: Wolff Eikrem w Cardiff

 

Na oficjalnej stronie internetowej beniaminek angielskiej Premiership, Cardiff City, poinformował o pozyskaniu Magnusa Wolffa Eikrema z holenderskiego SC Heerenveen. Norweg przenosin się do Walii za nieujawnioną kwotę.

 

Trener Ole Gunnas Solskjaer w samych superlatywach wypowiadał się o norweskim pomocnik. - Znam Magnusa od wielu lat, pracowałem z nim w Manchesterze United, a później ściągnąłem go do Molde. W pewnym momencie musiałem go sprzedać jako najlepszego zawodnika mojego zespołu. Teraz mam to szczęście, że znów będę miał go do swojej dyspozycji.

 

- To urodzony playmaker, z techniką na wysokim poziomie, dobrze egzekwuje rzuty wolne i ma świetny przegląd pola. Z pewnością dla Cardiff będzie wartością dodaną.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny Norweg w Cardiff

 

Cardiff City poinformowało o pozyskaniu utalentowanego norweskiego zawodnika Matsa Mollera Daehliego. 18-latek przeniósł się do beniaminka Premier League na zasadzie definitywnego transferu z Molde FK.

 

Norweg jest drugim zawodnikiem sprowadzonym do klubu przez nowego menedżera Ole Gunnara Solskjaera. Wcześniej do klubu dołączył Magnus Wolff Eikrem. Obaj wcześniej pracowali z Solskjaerem.

 

Moller Daehli jest uważany w Norwegii za bardzu duży talent. Na swoim koncie ma już dwa występy w pierwszej reprezentacji.

 

 

McGeady oficjalnie w Evertonie

 

Aiden McGeady został w sobotę nowym zawodnikiem Evertonu. Klub z Liverpoolu pozyskał irlandzkiego pomocnika na zasadzie definitywnego transferu ze Spartaka Moskwa. Były zawodnik Celtiku Glasgow związał się z The Toffees 4,5-letnią umową.

 

27-letni piłkarz został zaprezentowany przez Everton tuż przed sobotnim spotkaniem Premier League z Norwich City.

 

McGeady w zespole Spartaka występuje od połowy 2010 roku. Od tamtej pory rozegrał 72 mecze i zdobył 11 bramek w rosyjskiej ekstraklasie. Wcześniej z powodzeniem występował w barwach szkockiego Celtiku.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holt wypożyczony do Aston Villi

 

Aston Villa osiągnęła porozumienie z drugoligowym Wigan Athletic w sprawie półrocznego wypożyczenia Granta Holta. Doświadczony napastnik wraca tym samym pod skrzydła trenera Paula Lamberta z którym współpracował za czasów Norwich City.

 

The Villians zdobyli zaledwie cztery gole w ostatnich siedmiu spotkaniach Premier League podczas gdy Holt trafił dwukrotnie w 21 występach w barwach Wigan w tym sezonie, a mimo to Lambert wiąże spore nadzieje z 32-latkiem.

 

Porozumienie potwierdził manager Wigan, Uwe Rosler. - To dla niego wielka szansa ponownej współpracy z Lambertem, który potrafił wyciągnąć z niego maksimum. Obie strony w przeszłości świetnie współpracowały. Nie mogliśmy odrzucić takiej propozycji. Życzymy mu wszystkiego najlepszego jednocześnie przypominając, że wciąż pozostanie naszym zawodnikiem i zobaczymy co się stanie latem.

 

Oficjalnie: Gutierrez wypożyczony do Norwich

 

Norwich City wypożyczyło Jonasa Gutierreza z Newcastle United. Argentyńczyk spędzi na Carrow Road sześć miesięcy. – Cieszę się, że tutaj jestem. To dla mnie szansa powrotu do regularnej gry. Postaram się dać z siebie wszystko – powiedział zawodnik po podpisaniu umowy.

 

- Ja osobiście chciałbym dobrze prezentować się na boisku i wywalczyć miejsce w składzie. Jako drużyna chcielibyśmy zakończyć sezon na jak najwyższej pozycji. Liga jest trudna, a mecze wymagające, ale posiadamy duże możliwości – dodał 30-letni skrzydłowy, który w przeszłości miał już okazję pracować z menedżerem Kanarków Chrisem Hughtonem. Szkoleniowiec prowadził niegdyś Newcastle.

 

- On jest kimś, kto z pewnością wniesie do drużyny doświadczenie. Rozegrał blisko 200 spotkań dla Newcastle, dlatego bardzo dobrze zna realia Premier League. Dzięki temu nie będzie musiał przechodzić przez okres adaptacji. To bardzo ważne, zwłaszcza w styczniu, ponieważ potrzebujesz wówczas piłkarzy, którzy mogą wejść prosto do składu. Jonas radzi sobie znakomicie zarówno na skrzydle, jak i w środku pola, dlatego jest upragnionym wzmocnieniem i nie możemy doczekać się pracy z nim – powiedział zadowolony Hughton.

 

Guidetti wypożyczony do Stoke

 

Przedstawiciele Stoke City mieli we wtorek przyjemność oficjalnie ogłosić o pozyskaniu dwóch zawodników - pierwszym z nich jest dobrze znany Stephen Ireland, który został wykupiony definitywnie z Aston Villi, natomiast drugi nabytek to John Guidetti z Manchesteru City.

 

The Potters zależało na transferze definitywnym Irelanda bo dzięki temu klub zyskał możliwość wypożyczenia jeszcze jednego zawodnika, którym okazał się John Guidetti.

 

21-latek trafił do Manchesteru City w wieku 16 lat, ale z przyczyn zdrowotnych nie rozwijał się w tak zawrotnym tempie jak tego oczekiwano. Trener Mark Hughes tłumaczył powody zatrudnienia Szweda na łamach oficjalnej strony internetowej. - Chcieliśmy zyskać dodatkową opcję w ofensywie i John nam ją gwarantuje. To naturalny snajper. Było wiele klubów zainteresowanych jego usługami, dlatego tym bardziej cieszymy się, że wybrał właśnie Stoke.

 

Stoke zamierza także wykupić definitywnie z Liverpoolu Oussame Assaidiego.

 

Jelavić graczem Hull, Long coraz bliżej

 

Właściciel Hull City, Assem Allam potwierdził pozyskanie z Evertonu Nikicy Jelavicia i poinformował o zaawansowanych rozmowach z West Bromwich Albion na temat zakontraktowania irlandzkiego napastnika, Shane'a Longa.

 

Trenerowi Bruce'owi zależało na wzmocnieniu zimą linii ataku i dlatego obaj od jakiegoś czasu byli łączeni z przenosinami do Hull.

 

Reprezentant Chorwacji Nikica Jelavić trafił na Goodison Park z Glasgow Rangers za 5,5 miliona funtów przed dwoma laty, ale nie wywalczył sobie miejsca w składzie zespołu prowadzonego przez Roberto Martineza. Wystąpił w tym sezonie w zaledwie dziesięciu meczach ligowych.

 

- Jelavić podpisze dzisiaj kontrakt. To wielki transfer, największy w historii klubu - oświadczył Allam w rozmowie ze Sky Sports News.

 

Bardzo bliski podpisania umowy jest także Shane Long. - Sądzę iż osiągniemy porozumienie - dodał ws. Irlandczyka.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sunderland wypożyczył obrońcę Estudiantes

 

Santiago Vergini został nowym piłkarzem Sunderlandu AFC - poinformowała oficjalna strona "Czarnych Kotów". 25-letni środkowy były obrońca Newell's Old Boys Rosario, a obecnie Estudiantes La Plata dołączył do ekipy walczącej o utrzymanie w Premier League na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

 

Vergini ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Argentyny.

 

Sunderland zajmuje po 21. kolejkach bieżącego sezonu przedostatnie miejsce w tabeli Premier League. Do pierwszej bezpiecznej pozycji poza strefą spadkową, zajmowanej przez West Ham United, traci jednak tylko punkt.

 

 

Oficjalnie: Matić w Chelsea

 

Nemanja Matić został w środę zawodnikiem londyńskiej Chelsea - poinformowała oficjalna strona klubu. 25-letni pomocnik, który dotychczas występował w Benfice Lizbona, podpisał z The Blues 5,5-letni kontrakt. Dla reprezentanta Serbii jest to powrót na Stamford Bridge, gdzie występował w sezonie 2009/10.

 

- Jestem bardzo zadowolony z okazji powrotu do tego klubu. Czuję się bardzo dobrze. Chciałbym powiedzieć, że dam z siebie wszystko, aby pomóc zespołowi i sprawić, aby kibice byli zadowoleni - powiedział Matić.

 

Na temat pozyskania Maticia wypowiedział się również menedżer Chelsea Jose Mourinho. - Jestem bardzo zadowolony, że Nemanja wraca do Chelsea. W Portugalii bardzo się rozwinął i stał się fantastycznym wszechstronnym pomocnikiem. Jestem pewny, że będzie bardzo ważnym członkiem drużyny i pomoże nam w realizacji naszych ambicji - stwierdzi Portugalczyk.

 

Matić po raz pierwszy trafił do Chelsea w sierpniu 2009 roku z MFK Koszyce. Sezon 2010/11 spędził na wypożyczeniu w Vitesse Arnhem, a latem 2011 roku został sprzedany do Benfiki.

 

W barwach Chelsea rozegrał tylko dwa spotkania w Premier League.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtic pozyskał pomocnika

 

Celtic poinformował w środę o zakontraktowaniu Stefana Johansena. Norweski pomocnik przeszedł pomyślnie testy medyczne i związał się z klubem 3,5-letnim kontaktem. To pierwszy zakup Celticu w tym oknie transferowym.

 

Johansen przybył do Glasgow z norweskiego Stromsgodset i kosztował mistrzów Szkocji 2 miliony funtów.

 

- Jestem podekscytowany transferem do tak wielkiego klubu jak Celtic. Marzę o tym, by występować w Lidze Mistrzów - powiedział 23-latek, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Norwegii.

 

Obrońca Chelsea w Aston Villi

 

Aston Villa pozyskała na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu obrońcę Chelsea Ryana Betranda. 24-letni zawodnik, który regularnie występował w zespole The Blues w poprzednim sezonie, w drużynie Jose Mourinho rozegrał zaledwie trzy spotkania.

 

- Ryan wniesie do naszego zespołu doświadczenie z gry w wielkich spotkaniach, nie tylko w Premier League, ale nawet w finale Ligi Mistrzów, w którym Chelsea wygrała. Myślę, że będzie świetnie tutaj pasował. Nie może się już doczekać gry tutaj - powiedział menedżer Aston Villi Paul Lambert.

 

- To dla mnie fantastyczna szansa. Aston Villa jest fantastycznym klubem ze wspaniałymi kibicami i wielką historią. To dla mnie bardzo dobry kr

 

 

Chalobah wypożyczony do Middlesbrough

 

Obrońca Chelsea Nathaniel Chalobah został wypożyczony do końca sezonu do Middlesbrough - poinformowały oba kluby. 19-latek dopiero co wrócił na Stamford Bridge z wypożyczenia do Nottingham Forest.

 

 

Chalobah jest drugim zawodnikiem Chelsea, który przeniósł się do Middlesbrough. Wcześniej ten kierunek obrał Kenneth Omeruo.

 

W nowym zespole Chalobah będzie mógł zadebiutować już w najbliższy weekend, w meczu z Charltonem Athletic.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Salah w Chelsea

 

Chelsea potwierdziła na oficjalnej stronie klubu, że doszła do porozumienia z FC Basel w sprawie transferu Mohameda Salaha. Do ostatecznego dopięcia transferu pozostało tylko przejście testów medycznych oraz uzgodnienie warunków kontraktu. Londyńczycy prawdopodobnie zapłacą za Egipcjanina jedenaście milionów funtów.

 

 

Essien jeszcze dzisiaj zmieni klub?

 

Michael Essien odejdzie z Chelsea w styczniowym oknie transferowym. Agent zawodnika, nie pozostawia wątpliwości. - Mamy oferty z kilku klubów, Michael na pewno opuści Chelsea - zapowiedział. Na najbardziej zaawansowanym etapie znajdują się rozmowy z Milanem, który bardzo chce wzmocnić srodek pola przed końcem miesiąca. Do Serie A trafiłby na zasadzie wypożyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kolejny Norweg w Cardiff

 

Cardiff City poinformowało za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej o pozyskaniu Jo Inge Bergeta z norweskiego Molde. 23-letni napastnik, pozyskany za nieujawnioną kwotę, podpisał kontrakt na 2,5 roku.

 

Berget dołączył do swoich rodaków, Magnusa Wolff Eikrema i Matsa Møller Dæhli oraz przede wszystkim trenera Ole Gunnara Solskjeara. To trzeci nabytek Walijczyków w zimowym okienku transferowym.

 

- Mam przyjemność powitać w klubie Jo. Pozytywnie przeszedł wczoraj badania i dziś podpisał kontrakt - mówi przed mecze z Boltonem trener Cardiff. - Dokonaliśmy bardzo dobrej transakcji pozyskując reprezentanta Norwegii. On zna styl gry jaki preferuję, jest stworzony do gry jako drugi napastnik, jest silny i bardzo inteligentny. Będzie dobrym wzmocnieniem.

 

Berget będzie występował z numerem 34 na koszulce.

 

McCormack w West Ham

 

Napastnik Ross McCormack podpisał umowę z West Ham United - donosi "Sky Sports". 27-letni Szkot trzy ostatnie lata spędził w Leeds United, w której to drużynie był nawet kapitanem.

 

W barwach popularnych "Pawi" rozegrał w sumie 121 spotkań, w których zdobył 42 bramki.

 

McCormack na swoim koncie ma również 10 występów w spotkaniach reprezentacji Szkocji, w których strzelił dwa gole.

 

Nowy snajper ma pomóc ekipie prowadzonej przez Sama Allardyce'a wywalczyć utrzymanie w Premier League. W tej chwili popularne "Młoty" są jedną z trzech drużyn znajdujących się w strefie spadkowej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mata w Man Utd

 

Juan Mata jest już oficjalnie zawodnikiem Manchesteru United. Reprezentant Hiszpanii pomyślnie przeszedł w sobotę badania medyczne i złożył podpis pod kontraktem z Czerwonymi Diabłami. Wcześniej do porozumienia doszły oba kluby. Kwota transferu opiewa na 37,1 miliona euro. Hiszpan w nowym zespole może zadebiutować już w najbliższy wtorek. Wówczas Manchester United w meczu ligowym podejmował będzie na Old Trafford Cardiff City.

 

Mata na angielskich boiskach występuje od sierpnia 2011 roku. Wówczas przeniósł się na Stamford Bridge z Valencii. Od tamtej pory rozegrał na boiskach Premier League 82 spotkania, zdobywając w nich 17 bramek. W obecnym sezonie nie mógł liczyć na regularne występy w drużynie Jose Mourinho. W lidze wystąpił tylko w 13 meczach.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nocerino w West Ham

 

West Ham United oficjalnie sfinalizował transfer pomocnika Milanu Antonio Nocerino. 28-letni reprezentant Włoch przeniósł się na Upton Park na zasadzie wypożyczenia do końca obecnego sezonu.

 

Nocerino był piłkarzem Milanu od sierpnia 2011 roku. Wcześniej bronił barw między innymi Palermo, Juventusu, czy Piacenzy.

 

Mający na swoim koncie 15 występów reprezentacji Włoch zawodnik, w obecnym sezonie rozegrał w Serie A 11 spotkań. Łącznie może się pochwalić 221 występami i 19 bramkami w Serie A.

 

Oficjalnie: Borriello w West Hamie

 

Marco Borriello jest kolejnym zawodnikiem, który w sobotę zasilił szeregi West Hamu United. 31-letni napastnik został wypożyczony na Upton Park z włoskiej Romy. Wcześniej Młoty poinformowały o finalizacji transferu pomocnika Milanu Antonio Nocerino.

 

Borriello w trakcie swojej kariery reprezentował wiele klubów. Był zawodnikiem między innymi Milanu, Sampdorii, Juventusu, czy Genoi. Na swoim koncie ma 253 występy i 71 bramek w Serie A.

 

W tym sezonie występował na włoskich boiskach w barwach Romy. W jedenastu ligowych meczach tylko raz wpisał się na listę strzelców.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuttosport: Vucinić do Arsenalu

 

Juventus porozumiał się z Arsenalem w sprawie transferu Mirko Vucinicia - informuje Tuttosport. Według włoskich mediów, reprezentant Czarnogóry ma udać się w czwartek do Londynu na badania medyczne. Napastnik miałby trafić na Emirates Stadium na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

 

Jeszcze niedawno wydawało się, że Vucinić trafi do Interu Mediolan w ramach rozliczenia za Fredy'ego Guarina. Czarnogórzec przeszedł już nawet testy medyczne w Nerazzurrich, ale ostatecznie do transferu nie doszło.

 

Teraz wszystko wskazuje na to, że Vucinić wyjedzie do Anglii i zasili szeregi Arsenalu.

 

 

Bramkarz Chelsea odszedł z klubu

 

Bramkarz Chelsea Matej Delac do końca obecnego sezonu będzie występował w FK Sarajevo. 21-letni Chorwat został wypożyczony do bośniackiego klubu.

 

Delac trafił do Chelsea w 2010 roku z Interu Zapresic. Od tamtej pory był wypożyczany do Vitesse Arnhem, Dynama Ceske Budejovice, Vitorii Guimaraes, Interu Zapresic i Vojvodiny Nowy Sad. Teraz będzie kontynuował karierę w Sarajewie.

 

Oficjalnie: De Jong w Newcastle

 

Luuk de Jong jest już oficjalnie zawodnikiem Newcastle United. 23-letni holenderski napastnik trafił na St James' Park na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Borussii M'Gladbach. W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

De Jong w zespole Srok będzie występował w koszulce z numerem 18. W nowym zespole może zadebiutować w sobotnim meczu z Sunderlandem.

 

- Newcastle do wielki klub i mam dobre przeczucie. Jestem pod wrażeniem stadionu i ośrodka treningowego. Czuje również, że jestem tutaj przez wszystkich mile widziany - powiedział De Jong. - Do tej pory był to dla mnie trudny sezon, ale jestem tutaj, aby grać i być ważny dla drużyny. Nie mogę się już doczekać występów w Newcastle.

 

 

Mitroglou zagra w Fulham!

 

Napastnik Olympiakosu Pireus Kostas Mitroglou zostanie zawodnikiem Fulham - informuje Sky Sport Italia. Oba kluby miał dojść już do porozumienia w sprawie warunków transferu, którego kwota ma opiewać na 14 milionów euro. Na razie oficjalnie potwierdzają tych informacji.

 

25-letni zawodnik ma podpisać z angielskim klubem 4,5-letni kontrakt, dzięki któremu będzie zarabiał 2,5 miliona euro rocznie.

 

Mitroglou świetnie spisywał się w obecnym sezonie. W 12 ligowych spotkaniach zdobył dla Olympiakosu 14 bramek. Do tego dołożył trzy trafienia w pięciu występach w Lidze Mistrzów.

 

Reprezentant Grecji karierę rozpoczynał w Niemczech, gdzie występował w młodzieżowych zespołach Duisburga i Borussii M'Gladbach. Latem 2007 roku trafił do Olympiakosu Pireus. Na swoim koncie ma również występy w Panioniosie Ateny i Atromitosie Ateny.

 

Odemwingie w Stoke, Jones w Cardiff

 

Stoke City potwierdziło za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej finalizację wymiany zawodników z Cardiff City. Na Britannia Stadium przeniósł się Peter Odemwingie, natomiast w odwrotną stronę powędrował Kenwyne Jones.

 

Jones występował w zespole Stoke przez ostatnie 3,5 roku odkąd został pozyskany z Sunderlandu za 8,5 miliona euro. Wcześniej występował również w barwach Southampton i Sheffield Wednesday. W obecnym sezonie reprezentant Trinidadu i Tobago nie zdobył bramki w żadnym z siedmiu występów w Premiership.

 

Dla porównania Nigeryjczyk zaliczył jedno trafienie w 15 występach w zespole beniaminka. Jego przygoda z Cardiff rozpoczęła się we wrześniu tego roku - wówczas za 2,5 mln funtów przeniósł się do Walii z West Bromwich Albion. W swojej karierze bronił barw takich klubów jak Bendel Insurance (Nigeria), AA La Louviere (Belgia), OSC Lille i Lokomotiv Moskwa.

 

Trener Stoke zdążył już wyrazić swoją radość na oficjalnej stronie internetowej. - Jesteśmy usatysfakcjonowani transakcją. Nie wszystko potoczyło się po jego myśli w Cardiff. Ma dobrą średnią zdobytych bramek w Premier League i będzie stanowił dla nas dodatkową opcję w ofensywie. Nie mam wątpliwości, że to wielkie wzmocnienie - oświadczył Mark Hughes.

 

 

Ignacio Scocco w Sunderlandzie

 

Sunderland poinformował o zakontraktowaniu dotychczasowego zawodnika Internacionalu - Ignacio Scocco. Jak donosi Sky Sports, zawodnik ten kosztował Czarne Koty 3 miliony funtów.

 

Sunderland wygrał walkę o tego zawodnika z innym klubem angielskiej Premier League - Cardiff City. O Argentyńczyka zabiegał od dłuższego czasu menedżer beniamina - Ole Gunnar Solskjaer.

 

Choć Sunderland nie poinformował na razie o szczegółach zawartego porozumienia, wiadomo, że 28-latek podpisał długoterminową umowę.

 

 

Ngog piłkarzem Swansea

 

Swansea City sfinalizowała dziś transfer napastnika Boltonu Wanderers David Ngoga. 24-letni zawodnik przeniósł się na Liberty Stadium na zasadzie definitywnego transferu.

 

W poniedziałek Ngog wziął już udział w pierwszym treningu z nowym zespołem. W barwach Swansea może zadebiutować już we wtorkowym meczu z Fulham.

 

Ngog karierę rozpoczynał w Paris Saint-Germain, z którego w lipcu 2008 roku trafił do Liverpoolu. Na Anfield Road występował przez trzy lata. W 2011 roku trafił do Boltonu.

 

Francuz ma na swoim koncie 96 występów w Premier League i 12 bramek.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kvist wypożyczony do Fulham

 

Fulham poinformowało o pozyskaniu na zasadzie wypożyczenia pomocnika Stuttgartu Williama Kvista. W umowie między klubami znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

28-letni Duńczyk jest wychowankiem FC Kopenhaga, w którym spędził większą część dotychczasowej kariery. W lipcu 2011 roku przeniósł się do niemieckiego Stuttgartu.

 

Na boiskach niemieckiej Bundesligi, Kvist rozegrał od tamtej pory 68 spotkań. W tym sezonie 12 razy pojawił się na boisku.

 

 

Oficjalnie: Razak w West Hamie

 

West Ham United poinformował o pozyskaniu reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej Abdula Razaka. 21-letni pomocnik, który swoją karierę rozpoczynał w Manchesterze City, ostatnio występował w rosyjskiej Anży Machaczkała.

 

 

21-latek na boiskach Premier League rozegrał do tej pory tylko pięć spotkań. W trakcie swojej kariery występował również na wypożyczeniu w takich klubach jak Portsmouth, Brighton i Charlton.

 

 

Bridcutt zasili Sunderland

 

Sunderland doszedł do porozumieniu z Brighton w sprawie transferu pomocnika Liama Bridcutta. Kwota transferu ma opiewać na 2,5 miliona funtów - informuje Sky Sports.

 

Bridcutt, który jest wychowankiem londyńskiej Chelsea, do Brighton trafił w czerwcu 2010 roku. Od tamtej pory wystąpił w 123 spotkaniach.

 

24-letni pomocnik będzie kolejnym wzmocnieniem dla Sunderlandu. Wcześniej do klubu dołączyli Marcos Alonso, Oscar Ustari, Santiago Vergini i Ignacio Scocco.

 

 

19-latek piłkarzem Swansea

 

19-letni Raheem Hanley został w czwartek zawodnikiem Swansea City. Lewy obrońca przeniósł się na Liberty Stadium z Blackburn Rovers. Zawodnik podpisał z walijskim klubem umowę do czerwca 2015 roku.

 

Reprezentant Anglii do lat 19 dotychczas występował tylko w młodzieżowym zespole Blackburn.

 

Gomis wypożyczony z Nice do Nottingham

 

Obrońca OGC Nice Kevin Gomis do końca sezonu będzie występował na zasadzie wypożyczenia w Nottingham Forest - poinformował angielski klub na oficjalnej stronie internetowej.

 

25-letni środkowy obrońca karierę rozpoczynał w Guingamp, z którego w 2009 roku przeniósł się do portugalskiego Naval. W barwach tego klubu rozegrał 44 spotkania i zdobył dwie bramki w portugalskiej ekstraklasie.

 

Przed sezonem 2011/12 Gomis trafił do Nicei. Na boiskach Ligue 1 pojawił się 37 razy.

 

 

Yobo wypożyczony do Norwich

 

Nigeryjski obrońca Joseph Yobo przeszedł na zasadzie wypożyczenia z Fenerbahce Stambuł do Norwich City - poinformowały oba kluby. Dla 33-letniego zawodnika jest to powrót do angielskiej Premier League, w której występował przez wiele lat w barwach Evertonu.

 

Yobo, który karierę rozpoczynał na belgijskim boiskach, ma za sobą również występy w Marsylii. Właśnie z tego klubu latem 2002 roku trafił do Evertonu, w którym występował przez osiem sezonów.

 

Na boiskach Premier League rozegrał 220 spotkań, zdobywając osiem bramek.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy bramkarz w Crystal Palace

 

Wayne Hennessey został w piątek nowym bramkarzem Crystal Palace. 27-letni zawodnik przeniósł się do beniaminka Premier League na zasadzie definitywnego transferu z Wolverhampton Wanderers.

 

27-letni golkiper jest wychowankiem Wolverhampton Wanderes. Na swoim koncie ma również występy w zespołach Bristol City, Stockport County i Yeovil Town, do których był wypożyczany.

 

Hennessey w barwach Wolverhampton rozegrał 71 spotkań na boiskach Premier League

 

Oficjalnie: Diakite w Sunderlandzie

 

Modibo Diakite przeszedł na zasadzie wypożyczenia z Sunderlandu do Fiorentiny - potwierdził angielski klub na oficjalnej stronie internetowej. Wcześniej obrońca pomyślnie przeszedł badania medyczne w klubie z Florencji.

 

Dla 26-letniego Diakite jest to powrót na włoskie boiska. Francuz do Sunderlandu trafił latem ubiegłego roku z rzymskiego Lazio. Wcześniej występował również w Pescarze.

 

Diakite na swoim koncie 65 występów i dwie bramki na boiskach Serie A. W tym sezonie zaliczył siedem wystepów w Premier League.

 

Oficjalnie: Holtby w Fulham

 

Lewis Holtby miał powrócić do niemieckiej Bundesligi, był łączony z Schalke 04 Gelsenkirchen czy też Borussią Dortmund, tymczasem zmienił barwy klubowe, ale pozostał w tym samym mieście - jego nowy klub to Fulham.

 

Niemiec początkowo miał zastąpić kontuzjowanego Kubę Błaszczykowskiego w Dortmundzie, ale jego zarobki były zbyt wygórowane dla żółto-czarnych. Mówiło się także o jego powrocie na Veltis Arena w Gelsenkirchen, widziano go nawet na lotnisku w Dusseldorfie.

 

Tymczasem Holtby został dzisiaj ogłoszony nowym zawodnikiem innego londyńskiego klubu, Fulham. 23-latek został wypożyczony na pół roku.

 

W obecnym sezonie Holtby wystąpił w 13 spotkaniach ligowych i zdobył jedną bramkę.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...