Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Boyata wróci do Man City

 

Twente Enschede nie jest zainteresowane zatrzymaniem w zespole wypożyczonego z Manchesteru City Dedrycka Boyaty. 22-letni Belg w styczniu wróci do angielskiego klubu.

 

Boyata, który nie mógł liczyć na występy w zespole mistrza Anglii, latem przeniósł się na zasadzie wypożyczenia do Twente. W holenderskim zespole rozegrał jednak zaledwie pięć spotkań w lidze, głównie wchodząc na boisko z ławki rezerwowych.

 

Belgijski obrońca nie zdołał przekonać do siebie trenera Steve'a McClarena, który nie jest zainteresowany zatrzymaniem go w drużynie do końca sezonu.

 

Jones przedłużył kontrakt z Liverpoolem

 

Bramkarz Liverpoolu Brad Jones podpisał nowy długoterminowy kontrakt z klubem. 30-latek został nagrodzony za dobrą postawę w tym sezonie, gdy zastępował kontuzjowanego Pepe Reinę.

 

Jones w obecnym sezonie rozegrał 10 z 14 dotychczasowych

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Taylor przedłużył kontrakt ze Swansea

 

Neil Taylor podpisał kontrakt ze Swansea na najbliższe cztery lata - 23-latek może liczyć na wsparcie klubu mimo ciężkiej kontuzji, która zmusza go do pauzy do końca sezonu.

 

Taylor złamał nogę w zremisowanym 2:2 spotkaniu z Sunderlandem we wrześniu przez co nie zagra do końca roku. W poprzednim sezonie pod wodzą Brendana Rodgersa wystąpił w 35 spotkaniach ligowych swojego zespołu, teraz to Michael Laudrup wyraził wiarę w 23-latka.

 

- Jestem usatysfakcjonowany. Rozmawialiśmy o nowym kontrakcie jeszcze przed ciężkim urazem, ale to się zdarzyło zmienia całą sytuację, a mimo to dzień po kontuzji usłyszałem, bym nie martwił się o kontrakt - mówił obrońca Swansea.

 

- Widzę swoją przyszłość w barwach Swansea, wszystko tutaj mi odpowiada. Kocham ten styl futbolu, stadion i kibiców, a co najważniejsze moja rodzina jest tutaj szczęśliwa - dodaje.

 

Nowy kontrakt Taylora wygasa w czerwcu 2016.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espinoza trafi do Wigan

 

Jak informuje Sky Sports, szeregi Wigan zasili w styczniu Roger Espinoza. Transfer Honduranina stał się możliwy, gdyż po wielu tygodniach starań otrzymał pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

 

Angielska Federacja zezwoliła The Latics na transfer 26-latka, który do końca grudnia jest oficjalnie zawodnikiem Kansas City.

 

Espinoza będzie tym samym drugim Honduraninem grającym dla Wigan. Na DW Stadum trafił wcześniej jego rodak - Maynor Figueroa.

 

Zawodnik, o którym mowa, występuje na pozycji defensywnego pomocnika i rozegrał 25 meczów dla dorosłej reprezentacji.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterling podpisał umowę z Liverpoolem

 

Skrzydłowy Liverpool FC podpisał z klubem długoterminową umowę. - Jestem bardzo szczęśliwy. Umowa z "The Reds" to marzenie każdego osiemnastolatka - nie krył Anglik.

 

- Jestem szczęśliwy, że mogę grać w tak wielkim klubie. Mam jeszcze dużo do zrobienia. Tak jak powiedział menedżer, ja tak właściwie jeszcze nie zacząłem swojej przygody z Liverpoolem. Mam nadzieję, że w Nowym Roku pomogę drużynie w odnoszeniu sukcesów - powiedział Sterling.

 

Menedżer klubu z Merseyside Brendan Rodgers także jest usatysfakcjonowany. - Chcieliśmy przedłużyć kontakt, bo musimy chronić Sterlinga. Jestem pewien, że Anfield jest dla niego odpowiednim miejscem. Raheem to bardzo młody gracz, ale w jego życiu zdarzyło się już barzdo wiele - stwierdził Irlandczyk.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reading planuje spektakularne transfery

 

Zajmujący ostatnie miejsce w Premier League - zespół Reading - planuje poważne wzmocnienia w zimowym okienku transferowym. Według Sky Sports, na celowniku "czerwonej latarni" ligi znajdują się m.in. Joe Cole, Paul Robinson, Andrei Arszawin i Tom Huddlestone.

Najprawdopodobniej jeszcze na początku stycznia Reading będzie chciało podpisać kontrakt z Arszawinem ,który miałby stworzyć duet napastników z Pavlem Pogrebnyakiem. Trwają także zaawansowane negocjacje z doświadczonym bramkarzem - Paulem Robinsonem z drugoligowego Blackburn Rovers.

 

Brytyjskie media stawiają także w roli faworyta do zasilenia drugiej linii beniaminka - Joe Cole'a z Liverpoolu, który jest tylko rezerwowym w ekipie "The Reds" a w obecnym sezonie zagrał w zaledwie 7 spotkaniach.

 

Na liście życzeń znajduje się także Tom Huddlestone z Tottenhamu, jednak transfer tego zawodnika może okazać się najtrudniejszy. Mimo, iż działacze Tottenhamu potwierdzili chęć sprzedaży defensywnego pomocnika, to indywidualne wynagrodzenie dla Huddlestone'a może przerastać możliwości Reading.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Friedel przedłużył kontrakt

 

Bramkarz Tottenhamu Hotspur Brad Friedel podpisał nowy kontrakt z klubem. Dotychczasowa umowa, która obowiązywała do końca obecnego sezonu, została przedłużona do czerwca 2014 roku.

 

41-letni Amerykanin stracił miejsce w wyjściowym składzie Kogutów na rzecz Hugo Llorisa, ale nie zamierza opuszczać White Hart Lane. W ostatnich dniach pojawiły się bowiem informacje, że Friedel mógłby wrócić do Blackburn Rovers.

 

- Jestem bardzo zadowolony z nowego kontraktu. Zawsze mówiłem, że jestem tutaj bardzo szczęśliwy i chcę pomóc Tottenhamowi w każdej roli - powiedział Friedel.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio w każdym okienku transferowym głośno jest o ewentualnej zmianie klubu przez Garetha Bale. Nie inaczej jest teraz choć jego transfer bardziej prawdopodobny wydaje się latem niż obecnie. Andre Villas-Boas wyklucza taką możliwość i twierdzi że nie ma takiej opcji by Walijczyk opuścił Tottenham tej zimy. Hiszpański dziennik Marca twierdzi, że Bale będzie głównym celem transferowym Realu, ale latem. Pozostaje więc pół roku na dogadanie ceny bo rozbieżności będą spore. W Anglii zawodnik wyceniany jest co najmniej na 50mln Euro, zaś Królewscy nie są skłonni zapłacić więcej niż z Modricia czyli 35mln. Swoją drogą moim zdaniem Bale jest dużo lepszym graczem od Chorwata, r został sporo przepłacony. Wolałbym dać 50 za Bale niż choćby połowę tej sumy za Modricia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Debuchy od stycznia w Newcastle

 

Prawy obrońca Lille Mathieu Debuchy przeniesie się do Newcastle United w zimowym oknie transferowym - poinformował portal "La Voix du Sports". "Sroki" zapłacą za reprezentanta Francji 6 mln euro.

 

Relacje pomiędzy klubem a jego wychowankiem bardzo się w ostatnim czasie ochłodziły. Debuchy mimo swej wielokrotnie deklarowanej miłości do "Les Dogues" postanowił zmienić otoczenie, lecz działacze klubu z północnej Francji nie chcieli mu na to pozwolić. Teraz zmienili zdanie, lecz niewiele zarobią na tym transferze.

 

Debuchy obniżył loty w porównaniu z poprzednim sezonem i z tego powodu Newcastle zmodyfikowało swoją ofertę z lata. Wyceniany na 15 mln euro obrońca przeniesie się na Sports Direct Arena za prawie trzy razy mniejsze pieniądze, mimo, że jego kontrakt wygasa dopiero w 2015 roku.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18-latek wzmocnieniem Wigan

 

Wigan wzmocniło swój atak, wypożyczając z Manchesteru United Angelo Henriqueza. 18-latek trafił na Old Trafford latem 2012 roku z chilijskiego Universidad de Chile.

 

Zawodnik ten zadebiutował w dorosłej reprezentacji swojego kraju, strzelając gola w towarzyskim meczu przeciwko Serbii.

 

Niewykluczone, że Henriquez wystąpi w barwach The Latics w meczu FA Cup przeciwko Bournemouth, który odbędzie się w najbliższą sobotę.

 

- Jesteśmy podekscytowani tym wypożyczeniem, ponieważ Angelo to młody piłkarz z wielkim potencjałem. To prawdziwy lis pola karnego, o czym można było przekonać się śledząc jego poczynania w Chile - powiedział Roberto Martinez.

 

- Sądzę, że Angelo szybko zostanie pokochany przez naszych kibiców. Możliwe, że damy mu szansę już w najbliższym meczu - dodał menedżer Wigan.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Demba Ba piłkarzem Chelsea

 

Chelsea Londyn poinformowała o sfinalizowaniu transferu napastnika Newcastle United Demby Ba. Reprezentant Senegalu podpisał 3,5-letni kontrakt z The Blues. Chelsea zapłaciła za niego Srokom 7,5 miliona euro. Tyle wynosiła kwota odstępnego zawarta w kontrakcie zawodnika z Newcastle.

 

Ba, który strzelił 29 goli w 54 ligowych występach w barwach Newcastle, będzie występował na Stamford Bridge w koszulce z numerem 29.

 

Jagielka przedłużył kontrakt z Evertonem

 

Obrońca Evertonu Phil Jagielka przedłużył kontrakt z Evertonem. 30-letni reprezentant Anglii związał się z The Toffees umową do 2017 roku.

 

Jagielka trafił do Evertonu w 2007 roku z Sheffield United za cztery miliony funtów. Obecnie jest jednym z liderów drużyny prowadzonej przez Davida Moyesa.

 

 

Fryers przechodzi do Tottenhamu

 

Tottenham Hotspur poinformował o pozyskaniu obrońcy Standardu Liege Ezekiela Fryersa. 20-latek, który jest młodzieżowym reprezentantem Anglii, może grać na środku i lewej stronie defensywy.

 

Fryers karierę rozpoczął w Manchesterze United, w barwach którego rozegrał dwa spotkania w Premier League. Latem ubiegłego roku przeniósł się do Liege.

 

Teraz zawodnik wraca do Anglii i ma pomóc drużynie Tottenhamu w walce o miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli.

 

 

Oficjalnie: Joe Cole ponownie Młotem

 

Joe Cole ponownie będzie występował w barwach West Ham United. 31-letni pomocnik przeszedł do Młotów na zasadzie wolnego transferu z Liverpoolem. Z klubem z Upton Park, w którym zaczynał karierę, podpisał półtoraroczny kontrakt.

 

Cole podczas pobytu w West Hamie, rozegrał w barwach tego klubu 108 ligowych spotkań. W 2003 roku przeszedł z niego do Chelsea Londyn.

 

 

Oficjalnie: Debuchy piłkarzem Newcastle

 

Newcastle United sfinalizowało transfer obrońcy reprezentacji Francji Mathieu Debuchy'ego. 27-letni zawodnik podpisał 5,5-letni kontrakt ze Srokami. Do Newcastle przenosi się z Lille. Oba kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holtby wzmocni latem Tottenham

 

Lewis Holtby od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Tottenhamu Hostpur. Koguty doszły do porozumienia w sprawie warunków kontraktu z 22-letnim reprezentantem Niemiec. Holtby na White Hart Lane przeniesie się po zakończeniu sezonu, na zasadzie wolnego transferu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

 

 

Oficjalnie: Chamakh wypożyczony do West Hamu

 

Zgodnie z zapowiedziami, Marouane Chamakh przeniósł się na zasadzie wypożyczenia z Arsenalu Londyn od West Ham United. 28-letni Marokańczyk został wypożyczony na Upton Park do końca sezonu z opcją definitywnego transferu.

 

Chamakh na Emirates Stadium trafił latem 2010 roku na zasadzie wolnego transferu z Girondins Bordeaux. Początkowo był podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Arsene Wengera. W pierwszych 21 spotkaniach zdobył dla Kanonierów 11 bramek. W drugiej części sezonu spisywał się jednak zdecydowanie słabiej i zdobył tylko jednego gola.

 

Ostatni występ w Premier League zaliczył w październiku 2011 roku. W obecnym sezonie występował jedynie w meczach pucharowych.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy obrońca w Celticu

 

Izraelczyk Rami Gershon związał się kontraktem z mistrzem Szkocji - Celtikiem. Środkowy obrońca, który jest aktualnie zawodnikiem Standardu Liege, będzie występować w Glasgow w ramach sześciomiesięcznego wypożyczenia.

 

Celtic zakontraktował tego zawodnika, chcąc wzmocnić linę defensywy przed zbliżającymi się meczami z Juventusem w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

 

Na Puchar Narodów Afryki wyjeżdża z kolei inny z podstawowych stoperów - Efe Ambrose.

 

Gershon będzie mógł zadebiutować w barwach Celticu, gdy otrzyma pozwolenie na pracę w Wielkiej Brytanii.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuski pomocnik w Sunderlandzie

 

Sunderland za pośrednictwem swojej strony internetowej poinformował o pomyślnym zakończeniu transferu Alfreda N'Diaye z Bursasporu. Francuz podpisał trzyipółletni kontrakt.

 

"Czarne Koty" zapłaciły za zawodnika 3,8 miliona funtów. Po ogłoszeniu transferu zadowolenia nie krył opiekun Sunderlandu, Martin O'Neill, który od pewnego czasu bardzo zabiegał o utalentowanego pomocnika, który może także występować na środku obrony.

 

- Alfred jest silnym, potężnym młodym piłkarzem, który może w środku pola okazać się nam bardzo przydatny. On daje nam większe pole manewru w tej strefie boiska i dlatego jestem bardzo zadowolony, że trafił do naszego klubu - wyjaśnił.

 

22-latek trafił do tureckiego Bursasporu w 2011 roku z Nancy. W obecnym sezonie SuperLig strzelił cztery gole w 21 meczach. W ekipie "Czarnych Kotów" będzie grał z numerem 4. na koszulce

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Senegalski pomocnik w Sunderlandzie

 

Sunderland pozyskał na zasadzie sześciomiesięcznego wypożyczenia senegalskiego pomocnika, mogącego też występować w formacji obronnej, Kadera Mangane'a.

 

30-latek minionego lata opuścił francuskie Rennes na cześć klubu z Arabii Saudyjskiej - Al Hilal. Teraz Mangane podpisał półroczną umowę z Czarnymi Kotami i po przejściu testów medycznych dołączy do drużyny Martina O'Neilla.

 

Przez pięć lat pobytu we Francji, Senegalczyk zaliczył ponad 100 występów dla Rennes, a wcześniej Lens.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lamah zasilił Swansea

 

Swansea City potwierdziło dziś rano o wypożyczeniu skrzydłowego Osasuny - Rolanda Lamaha. Reprezentant Belgii trafia na Wyspy w ramach 18-miesięcznego wypożyczenia. Łabędzie posiadają ponadto opcję wykupienia go na stałe.

 

25-letni zawodnik nie będzie mógł wystąpić w pucharowym meczu przeciwko Arsenalowi, ale może zadebiutować w nowym zespole już w najbliższą sobotę w trakcie ligowego starcia ze Stoke City.

 

- To dla mnie wielka szansa i cieszę się, że trafiłem do Premier League. Zawsze marzyłem o tym, by grać w tej lidze - powiedział 5-krotny reprezentant Belgii.

 

Przed transferem do Pampeluny Lamah grywał także w Vise, Anderlechcie oraz Le Mans.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester City rozwiązał kontrakt z pomocnikiem

 

 

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia Manchester City rozwiązał kontrakt z Michaelem Johnsonem. Mistrzowie Anglii nie podali wówczas publicznie tej informacji.

 

24-latek do Manchesteru City trafił w 2006 roku z Evertonu i był uważany za duży talent. Później zaliczył także wypożyczenie do Leicester City.

 

Seria kontuzji i niesportowy tryb życia spowodowały odsunięcie Johnsona od pierwszej drużyny "The Citizens". Po raz ostatni wystąpił w niej w 2009 roku.

 

Były młodzieżowy reprezentant Anglii, który obecnie ma wyraźną nadwagę, zarabiał 40 tysięcy funtów tygodniowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentant Australii zagra w Celticu

 

 

Central Coast Mariners potwierdzili, że uzgodnili z Celtikiem warunki transferu Toma Rogicia.

 

20-letni ofensywny pomocnik wystąpił w 4 meczach reprezentacji Australii. Jego pozyskaniem zainteresowane były także angielskie Fulham, Queens Park Rangers oraz Reading.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Remy w QPR

 

Loic Remy został dziś oficjalnie zaprezentowany jako nowy piłkarz Queens Park Rangers. 26-latek kosztował londyńczyków 8 milionów funtów.

 

- To dobry nabytek - rozpoczął konferencję Redknapp. - To wielki transfer, duża kwota dla klubu, jednak jeśli się rozejrzysz wokoło, zobaczysz wydawane takie kwoty każdego tygodnia. Sądzę, że on jest tego wart. To dobra cena, za takiego gracza.

 

Przypomnijmy, że jeszcze w poniedziałek były klub Remy'ego, Olympique Marsylia była już dogadana w sprawie jego transferu z innym angielskim klubem - Newcastle United.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońca Liverpoolu w Hearts

 

Młody obrońca Liverpoolu, Danny Wilson kolejne sześć miesięcy spędzi na zasadzie wypożyczenia w szkockim Hearts.

 

- Danny to piłkarz z dużą jakością. Jest kimś o kim bardzo dużo wiemy - stwierdził menedżer Hearts, John McGlynn.

 

Wilson w obecnym sezonie nie miał okazji wystąpić w pierwszej drużynie The Reds.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Campbell zamienił Sunderland na Cardiff

 

Cardiff City sfinalizowało transfer napastnika Sunderlandu Fraizera Campbella. Piłkarz, który jeszcze 11 miesięcy temu miał okazję grać w reprezentacji Anglii, podpisał 3,5-letni kontrakt z liderem Championship.

 

W obecnym sezonie Campbell rozegrał zaledwie jedno spotkanie w wyjściowym składzie Czarnych Kotów w Premier League. Jego umowa z klubem obowiązywała do końca obecnego sezonu. Obie strony zdecydowały się jednak rozstać już teraz.

 

25-latek, który jest wychowankiem Manchesteru United, wcześniej bronił barw także Hull City, w którym spędził na wypożyczeniu sezonu 2008/09.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Yanga-Mbiwa w Newcastle

 

Newcastle United sfinalizowało transfer obrońcy Montpellier Mapou Yangi-Mbiwa. 23-letni zawodnik po przejściu badań medycznych podpisał w środę 5,5-letni kontrakt z klubem. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu reprezentanta Francji opiewa na siedem milionów funtów.

 

- Przejście do Newcastle United i szansa na grę w Premier League to dla mnie zaszczyt. Newcastle jest jednym z największych klubów w lidze. Chcę spróbować i dać tej drużynie wszystko co mam. Do tej pory w mojej karierze doświadczyłem wielu pozytywnych rzeczy. Jedną z nich jest przejście do tego klubu - powiedział Yanga-Mbiwa.

 

Wszystko wskazuje na to, że Yanga-Mbiwa nie będzie jedynym zawodnikiem z ligi francuskiej, któru wzmocni podczas styczniowego okna transferowego Newcastle. Sroki są bliski pozyskania także obrońcy Nancy Massaido Haidary i napastnika Bordeaux Yoana Gouffrana.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Gouffran zawodnikiem Newcastle

 

Newcastle United poinformowało o sfinalizowaniu transferu Yoana Gouffrana. Zawodnik, który dotychczas występował w Girondins Bordeaux podpisał 4,5-letni kontrakt. Według nieoficjalnych informacji, Sroki zapłaciły za niego 1,4 miliona funtów.

 

- Jestem bardzo dumny, że dołączyłem do tego fantastycznego klubu. Gra dla jednego z najbardziej znanych zespołów w Anglii jest wielkim wyzwaniem dla mnie - powiedział Gouffran po podpisaniu umowy.

 

Gouffran jest trzecim zawodnikiem z Ligue 1, który w tym miesiącu trafił na St James' Park. Wcześniej Newcastle wzmocnili obrońcy Mathieu Debuchy i Mapou Yanga-Mbiwa. Klub prowadzi również rozmowy w sprawie transferów Massadio Haidary (AS Nancy) i Moussy Sissoko (Toulouse).

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Newcastle United pozyskało czwartego zawodnika - Massadio Haidarę. 20-letni zawodnik podpisał 5,5-letni kontrakt i będzie występował z numerem 19.

Sroki uzgodniły tez juz kontrakt z Moussa Sissoko z Toulouse.

To już 5 transfer Srok w tym okienku znacząco wzmacnijący ten zespół

źródło nufc.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Zaha w United

 

Koniec sagi transferowej młodego skrzydłowego Crystal Palace - Wilfried Zaha od następnego sezonu będzie reprezentować barwy Manchesteru United.

 

- Jestem zachwycony z transferu do Manchesteru United, który kończy wszelkie spekulacje. Chciałbym podziękować właścicielom Palace za możliwość odejścia, aczkolwiek przez najbliższe miesiące wciąż będę dawać z siebie wszystko dla Crystal Palace - stwierdził Zaha. - Byłem tutaj ponad 10 lat, zawsze będę kochał ten klub i chcę im pomóc w awansie do Premier League, szczególnie dla fanów, którzy zawsze byli dla mnie tacy dobrzy.

 

Anglik dziś przejdzie testy medyczne.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sissoko zawodnikiem Newcastle

 

Newcastle potwierdziło w piątek transfer Moussy Sissoko - Francuz występujący do tej pory w FC Toulouse kosztował Sroki 2,5 miliona euro i podpisać kontrakt do końca czerwca 2018 roku.

 

Sissoko wystąpił w tym sezonie w barwach Toulouse 19-krotnie i zdobył jednego gola.

 

Tym samym Sissoko dołączył do kolonii francuskich piłkarzy w Newcastle którą tworzą Romain Amalfitano, Gabriel Obertan, Hatem Ben Arfa, Massadio Haidara, Yoan Gouffran, Mapou Yanga-Mbiwa, Mathieu Debuchy, Sylvain Marveaux i Yohan Cabaye.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Holtby przechodzi do Tottenhamu

 

Tottenham doszedł do porozumienia z Schalke w sprawie transferu Lewisa Holtby'ego. Reprezentant Niemiec przeniesie się na White Hart Lane jeszcze w czasie styczniowego okna transferowego.

 

Tottenham porozumiał się wcześniej z zawodnikiem w sprawie wstępnego kontraktu, który miałby obowiązywać od nowego sezonu. Włodarze Kogutów zdołali jednak przekonać Niemców, by ci zezwolili na jego transfer zimą tego roku.

 

Dzięki porozumieniu z Kogutami Schalke otrzyma za Holtby'ego ponad 1,5 miliona funtów. W przypadku pozostania w Gelsenkirchen, Niemiec odszedłby z klubu po sezonie bez sumy odstępnego.

 

Wzmocnienie środka pola ma pomóc Tottenhamowi w walce o pierwszą czwórkę tabeli Premier League.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa umowa Routledge'a

 

Skrzydłowy Swansea City, Wayne Routledge, porozumiał się z klubem w sprawie nowego kontraktu. Jak poinformował menedżer Łabędzi, Michael Laudup, wspomniany zawodnik zostanie w Walii przynajmniej do lata 2016 roku.

 

W dziewiętnastu meczach tego sezonu Premier League Routledge zdobył jak dotąd pięć goli.

 

Wcześniej umowy ze Swansea przedłużyli m.in. Michu, Michel Vorm, Ashley Williams, Neil Taylor oraz Ben Davies.

 

Hutton odchodzi na wypożyczenie

 

Prawy defensor Aston Villi, Alan Hutton, ma sfinalizować w najbliższych kilkudziesięciu godzinach swoje wypożyczenie do Realu Mallorki. Reprezentant Szkocji ma przejść jeszcze we wtorek testy medyczne w balearskim klubie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentant Holandii Urby Emanuelson zdecydował się opuścić włoski AC Milan. 26-letni obrońca jest niezadowolony, że w ekipie Massimiliano Allegriego nie ma pewnego miejsca w składzie. - Jestem w takim wieku, że muszę regularnie grać w piłkę, stąd decyzja o odejściu - mówi Emanuelson.

 

Najprawdopodobniej Holender wzmocni Fulham Londyn. Udał się na testy medyczne i jeśli przejdzie je pomyślnie dojdzie do półrocznego wypożyczenia. Niewątpliwie wpływ na taki kierunek przeprowadzki miała osoba menedżera Fulham. - Z Martinem Jolem świetnie współpracowało mi się w Ajaksie Amsterdam, znamy się doskonale. Cieszę się, że postanowił dać mi szansę w swoim klubie. Ma do mnie dużo zaufania, a to jest coś, czego teraz najbardziej potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Coutinho w Liverpoolu

 

Liverpool poinformował oficjalnie o pozyskaniu z Interu Mediolan Philippe Coutinho. Brazylijczyk po przejściu testów medycznych związał się długoterminową umową z angielskim klubem.

 

Zawodnik po podpisaniu długoterminowego kontraktu i uzyskaniu pozwolenia na prace pochwalił się wrażeniami w wywiadzie. - Z pewnością dla mnie to krok do przodu w mojej karierze. Chcę się zaprezentować w Liverpoolu jak najlepiej i mieć wpływ na grę zespołu.

 

- Liverpool to wielki klub ze świetnymi zawodnikami. Dziękuje za wiarę we mnie.

 

Coutinho ma na swoim koncie jeden występ w reprezentacji Brazylii. Na europejskich boiskach występował od 2010 roku, od kiedy został pozyskany z Vasco da Gama - grał dla Interu Mediolan i na wypożyczeniu dla Espanyolu.

 

Po podpisaniu kontraktu z Danielem Sturridge to drugi zimowym nabytek The Reds.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reprezentant Bułgarii zasilił Fulham

 

Obrońca PSV Eindhoven, Stanislav Manolev, został sprzedany do angielskiego Fulham Athletic - informuje poranne wydanie dziennika "De Telegraaf". Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

 

Powodem opuszczenia przez Manoleva czołowej drużyny Eredivisie był konflikt z trenerem Dickiem Advocaatem. Bułgar protestował przeciwko decyzjom szkoleniowca, które powodowały, że ten stracił miejsce w wyjściowym składzie PSV.

 

Manolev to dość uniwersalny zawodnik, który może grać zarówno w środku obrony, jako skrajny defensor bądź defensywny pomocnik. Do PSV trafił w 2009 roku z Litexu Łowecz. W barwach holenderskiego klubu zanotował 76 występów i strzelił trzy gole. Do tej pory rozegrał również 29 meczów w reprezentacji Bułgarii, strzelając dwie bramki.

 

 

Oficjalnie: Emanuelson w Fulham

 

Fulham Londyn poinformował o sfinalizowaniu transferu Urby'ego Emanuelsona. 26-letni reprezentant Holandii przeniósł się na Craven Cottage na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Milanu.

 

Emanuelson jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, w barwach którego rozegrał 240 spotkań. W styczniu 2011 roku przeniósł się do Milanu.

 

Na swoim koncie ma 16 wystepów w reprezentacji Holandii.

 

 

Pomocnik Liverpoolu zagra w Segunda Division

 

Gracz Liverpool FC Daniel Pacheco został wypożyczony do klubu SD Huesca. Hiszpan będzie występował na zapleczu Primera Division do końca sezonu.

 

W przeszłości Pacheco grał w młodzieżowych drużynach FC Barcelona. Do Liverpoolu trafił przed pięcioma laty. Wypożyczano go już do Norwich i Rayo Vallecano.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...