Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy transfer Stoke

 

Jamie Ness w przyszłym sezonie będzie prawdopodobnie występował w angielskiej

Premiership. 21-letni pomocnik pojawił się na testach medycznych na Britannia Stadium.

 

Ness nie będzie mógł kontynuować kariery w szkockim klubie po tym, jak został on

zlikwidowany i wykluczony z gry w Scottisch Premier League. 21-latek jest pierwszym zawodnikiem mającym występować w Glasgow w przyszłym sezonie, który zmienia barwy klubowe.

 

Reprezentant szkockiej młodzieżówki podpisze kontrakt na cztery lata i po przejściu

szczegółowych badań ma złożyć parafę po kontraktem.

 

Będzie to pierwszy transfer Stoke przed rozpoczęciem sezonu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Petric zawodnikiem Fulham

 

Fulham zatrudniło napastnika Hamburger SV Mladena Petrica. Reprezentant Chorwacji

przenosi się na Craven Cottage na zasadzie wolnego transferu, po tym jak wygasła jego

dotychczasowa umowa z HSV. Petric podpisał z Cottagers roczny kontrakt.

 

W barwach niemieckiego klubu Petric rozegrał 98 spotkań i zdobył w nich 38 bramek. W

Fulham ma zastąpić Pavla Pogrebnyaka, który odejdzie do Reading.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

West Bromwich Albion na stałe ściąga do siebie Bena Fostera, który był

kluczowym graczem na liście życzeń klubu. To pierwszy transfer tego lata drużyny Steve'a

Clarke'a.

 

29-letni bramkarz spędził ostatnio rok w West Brom, ale na zasadzie wypożyczenia. Teraz klub

ściągnął go na stałe z Birmigham City. Foster podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia

o kolejne dwa lata.

 

 

Millar na dłużej w St. Johnstone

 

Chris Millar zdecydował się na przedłużenie kontraktu ze szkockim St. Johnstone. Zawodnik

zostanie w klubie co najmniej przez jeszcze jeden sezon.

 

29-letni zawodnik rozważał przejście do Australii po tym, jak wygasł jego dwuletni kontrakt

z drużyną. St. Johnstone awansowało jednak do Ligi Europejskiej, a zawodnik zdecydował

się na przedłużenie umowy. Millar zostanie w klubie przez kolejny rok.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

City sprzeda Kolo Toure

 

Obrońca Manchesteru City i reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej, Kolo Toure, zostanie

wystawiony na listę transferową. Stoper nie znajduje uznania w oczach szkoleniowca The

Citizens, Roberto Manciniego. Kontrakt Toure z mistrzami Anglii wygasa wraz z końcem

czerwca przyszłego roku.

 

Kierownictwo Man City nie chce oddać zawodnika za darmo, dlatego zbliżające się okno

transferowe będzie ostatnią okazją, by zarobić na sprzedaży obrońcy.

 

31-letni Kolo wyceniany jest 8 mln euro. Zainteresowane jego pozyskaniem są przede

wszystkim kluby tureckie z Galatasaray i Fenerbahce na czele.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whittaker w Norwich

 

Klub z Carrow Road potwierdził zakontraktowanie byłego obrońcy Glasgow Rangers, Stevena

Whittakera. Whittaker to 28-letni szkocki prawy obrońca, który w swojej karierze występował

w Hibernianie i Glasgow Rangers. W krajowej lidze zagrał prawie 300 spotkań, strzelając przy

tym 14. bramek, a w reprezentacji zanotował 15 występów.

 

Szkot podpisał z Norwich, które w zeszłym sezonie Premier League zajęło 12 miejsce,

podpisał czteroletni kontrakt.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

El Ahmadi w Aston Villa

 

Karim El Ahmadi został nowym piłkarzem Aston Villi. Marokański pomocnik przenosi się na

wyspy z Feyenoordu Rotteredam. Umowa z nowym klubem ma obowiązywać przez trzy

lata. Opłata nie została ujawniona.

 

27-latek, który wraz z Feyenoordem w poprzednim sezonie zdobył wicemistrzostwo

Holandii, został tym samym pierwszym nabytkiem trenera Paula Lamberta. - Jestem

bardzo zadowolony, że przechodzę do solidnego klubu. Jestem też szczęśliwy dlatego, że

chciał mnie trener i klub. Bardzo czekam na początek treningów. Ten klub powinien walczyć

w górnej połowie tabeli i chcę z drużyną osiągnąć ten cel. Zawsze marzyłem o grze w

Premier League – powiedział dla klubowej strony El Ahmadi.

 

W zawodnika wierzy trener Lambert: - Karim pomoże drużynie, nie mam co do tego

wątpliwości. Jest naprawdę dobrym piłkarzem i grał dobrze w swoim poprzednim zespole,

dużym zespole. Czekam z niecierpliwością na pracę z nim. Tak naprawdę już się nie mogę

doczekać czwartku, kiedy z chłopakami rozpoczynamy przedsezonowe przygotowania.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forster na stałe w Celticu

 

Jak informuje szkocka prasa, Fraser Forster porozumiał się w sprawie transferu do Celticu.

Dotychczasowy bramkarz Newcastle United przenosi się na Parkhead za 2 miliony funtów.

 

24-latek mógł na dobrą sprawę podpisać umowę z Celtikiem już kilka tygodni temu, ale na

przeszkodzie transferu stały zarobki samego bramkarza.

 

Forster występował w Celticu przez dwa ostatnie sezony w ramach wypożyczenia. Anglik,

który cieszy się zaufaniem menedżera The Bhoys, Neila Lennona, podkreślił w wywiadzie, że

nie rozważał ofert innych klubów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naismith w Evertonie

 

Everton Liverpool sfinalizował transfer reprezentanta Szkocji, Stevena Naismitha z Glasgow

Rangers.

 

25-letni pomocnik z powodu kłopotów finansowych The Gers rozwiązał umowę z tym klubem i

przystał na warunki czteroletniego kontraktu z ekipą z Goodison Park. Naismith nie ukrywa, iż

bogata historia, a także wspaniali kibice to główne czynniki, które skłoniły go do wyboru

drużyny z Merseyside.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ness oficjalnie w Stoke

 

Jamie Ness to kolejny zawodnik szkockiego Rangers, który postanowił związać się umową z

jednym z klubów angielskiej Premier League. 21-letni pomocnik przeszedł pomyślnie testy

medyczne i ustalił warunki 4-letniego kontraktu.

 

The Potters pozyskali Nessa bez sumy odstępnego. Zawodnik ten był do zakontraktowania za

darmo, gdyż postanowił odejść ze zlikwidowanego przed kilkoma tygodniami Rangers. Szkot

miał możliwość dołączenia do nowej spółki klubu, jednak zdecydował się zamiast tego na

przenosiny do Anglii.

 

 

Naismith zawodnikiem Evertonu

 

Steven Naismith doszedł do porozumienia z działaczami The Toffees. Reprezentant Szkocji

zna zasadzie wolnego transferu opuszcza Ibrox i od dziś przez cztery lata będzie grał na

Goodison Park.

 

Forster na stałe w Celtiku

 

Bramkarz Fraser Forster podpisał czteroletni kontrakt z mistrzem Szkocji Celtikiem

Glasgow. Golkiper dwa ostatnie sezony spędził na Celtic Park w ramach wypożyczenia z

Newcastle, ale teraz posiadaczem jego karty jest wyłącznie szkocki klub.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Persie nie przedłuży umowy

 

Od dłuższego czasu fanów Arsenalu niepokoiły doniesienia na temat nowego kontraktu

kapitana klubu Robina van Persiego. Teraz kibice Kanonierów mogą już bez przeszkód

rozpaczać, a wszystko z powodu oświadczenia, które ukazało się na oficjalnej stronie

holenderskiego napastnika.

 

- Ten komunikat został opublikowany dla fanów i dotyczy mojej obecnej sytuacji. Przez

ostatni czas milczałem z powodu szacunku i lojalności do klubu oraz z powodu uzgodnień

panem Gazidisem i panem Wengerem - wyznał 29-letni van Persie. - Myślę jednak, że z

powodu wielu spekulacji, sprawiedliwe będzie poinformować was o tym, co się aktualnie

dzieje. Tak jak ogłoszono na początku roku, po zakończeniu sezonu spotkałem się z

Bossem i panem Gazidisem. Spotkanie to dotyczyło przyszłości klubu, jego polityki i

strategi. Warunki finansowe nie były w ogóle omawiane, gdyż nie są one moim priorytetem.

 

- Mam za sobą wspaniały sezon, ale moim celem było doprowadzenie klubu do trofeów

oraz przywrócenie mu dawnej chwały. Z powodu mojego wielkiego szacunku do pana

Wengera, innych zawodników oraz kibiców nie chcę ujawniać żadnych szczegółów, niestety

jednak podczas tego spotkania stało się dla mnie jasne, że w wielu aspektów nasze

postrzeganie kierunku, w którym powinien pójść klub, różni się.

 

- Myślałem o tym długo i intensywnie, ale zdecydowałem się nie przedłużać mojej umowy.

Wy, fani, macie oczywiście prawo nie zgodzić się z moim zdaniem oraz moją decyzją i

zawsze będę szanować waszą opinię. Bez względu na to, co się stanie, będę kochać klub i

kibiców. To tutaj dojrzałem i stałem się mężczyzną. Wszyscy w klubie oraz kibice zawsze

mnie wspierali, a ja zawsze dawałem z siebie wszystko na boisku.

 

- Jestem dumny z tego, że przez ostatnie osiem lat mogłem być częścią tak fantastycznego

klubu. Gdy tylko pan Gazidis powróci ze swojego dwutygodniowego urlopu, usiądziemy do

kolejnych rozmów, a ja będę informować o ewentualnych postępach.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bigirimana piłkarzem Newcastle

 

Pomocnik Gael Bigirimana związał się z Newcastle United pięcioletnim kontraktem. Zawodnik

wcześniej reprezentował barwy Coventry.

 

Jak podaje Sky Sports, Bigirimana przeszedł już testy medyczne na St James' Park zaraz po

tym, jak kluby doszły do porozumienia w kwestii wartości transferu. Coventry nie mogło sobie

pozwolić na zatrzymanie Bigirimany ze względu na finansowe problemy i spadek z

Championship.

 

Urodzony w Burundi 18-latek jest drugim nabytkiem Srok tego lata. Wcześniej klub wzmocnił

Romain Amalfitano.

Piłkarz Kolonii idzie do Fulham

 

Fulham wypożyczyło na rok z FC Köln Saschę Riethera. Angielski klub zapewnił

sobie prawo pierwokupu do niemieckiego prawego obrońcy.

 

29-letni Riether ma w dorobku dwa występu w narodowej kadrze. Ostatni sezon spędził on

w Kolonii, z którą spadł z Bundesligi.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bridge opuszcza Manchester

 

Były reprezentant Anglii Wayne Bridge opuszcza Manchester City. Lewy obrońca na rok został

wypożyczony do Brighton.

 

Końcówkę poprzedniego sezonu Bridge spędził na wypożyczeniu w Sunderlandzie, gdzie

rozegrał dziesięć spotkań. Dla City zagrał raz, w Carling Cup. 31-latek obecnie ma w City

konkurentów w postaci Aleksandara Kolarova i Gaela Clichy'ego.

 

 

Gracz Sheffield United w Aston Villi

 

Aston Villa sprowadziła z Sheffield United prawego obrońcę Matthew Lowtona. Suma

transferu nie została ujawniona.

 

23-letni Lowton przystał na czteroletni kontrakt i stał się w ten sposób drugim po Karimie El

Ahmadim nabytkiem trenera Paula Lamberta. Zawodnika czeka na prawej stronie

defensywy konkurencja w postaci Alana Huttona i Erica Lichaja.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tottenham pozyska gracza Man Utd

 

Zawodnik Manchesteru United Ezekiel Fryers uzgodnił warunki indywidualnego

kontraktu z Tottenhamem Hotspur. Już w kwietniu mówiło się o zainteresowaniu

londyńczyków młodym obrońcą, który odrzucił wcześniej ofertę nowej umowy z

Czerwonymi Diabłami.

Fryers to nie pierwszy młody, utalentowany piłkarz, który opuszcza Old Trafford. Zimą na

ten krok zdecydował się Ravel Morrison, zaś kilka dni temu także Paul Pogba.

 

Büttner przechodzi do Southamptonu

 

Nie wiadomo jak dotąd nic na temat wzmocnień Vitesse Arnhem przed rozpoczęciem

sezonu 2012/2013. Pewnym jest za to, że z klubem pożegna się Alexander Büttner.

 

Vitesse początkowo odrzuciło propozycję Southamptonu za 23-letniego obrońcę, ale w

piątek obie strony doszły do porozumienia. Badania lekarskie dzielą zawodnika od

transferu do beniaminka angielskiej Premiership.

 

Zakończony sezon był jednym z lepszych w wykonaniu młodego zawodnika. Na swoim

koncie ma łącznie dziesięć bramek w 119 występach w Vitesse z czego aż pięć w

poprzednim, niezwykle udanym w barwach całego zespołu sezonie.

 

transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Park Ji-Sung trafił do QPR

 

Jak informują angielskie media, skrzydłowy Manchesteru United Park Ji-Sung przeniósł się z

Manchesteru United do Queens Park Rangers. Klub z Loftus Road zapłacił za Koreańczyka

około pięć milionów funtów.

 

Park Ji-Sung przybył do Manchesteru w 2005 z holenderskiego PSV Eindhoven. W Premier

League rozegrał do tej pory 133 spotkania.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści transferowe z The Championship

Powrót Jonathana Woodgate'a do Middlesbrough to najważniejsze wydarzenie

transferowe w The Championship w ostatnich dniach. 32-letni piłkarz obrońca przeniósł się

na Riverside Stadium na zasadzie wolnego transferu ze Stoke City i podpisał z Boro w

piątek trzyletni kontrakt.

 

Wcześniej były reprezentant Anglii grał dla Middlesbrough w latach 2006-2008. Swoje

składy wzmocniły także Huddersfield Town, Burnley i Bristol City. Terriers pozyskali z

Leeds United pomocnika Adama Claytona, z którym podpisali trzyletni kontrakt. The

Clarets kupili za 1,1 mln funtów z Derby County obrońcę Jasona Shackella. 28-letni

piłkarz podpisał na Turf Moor czteroletnią umowę. Do Bristolu z Manchester City

przeniósł się natomiast defensor Gregory Cunningham, który związał się z nowym

pracodawcą czteroletni kontrakt. Kwota odstępnego nie została ujawniona.

 

Z kolei bramkarz Colin Doyle podpisał nową roczną umowę z Birmingham City.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż siedem transferów sfinalizowały w poniedziałek kluby The Championship.

 

Najważniejszym wydarzeniem dnia były bez wątpienia przenosiny Petera Lovenkrandsa do Birmingham City. 32-letni napastnik trafił na St Andrew's Ground na zasadzie wolnego transferu z Newcastle United.

 

Były reprezentant Danii podpisał z The Blues dwuletni kontrakt i stał się pierwszym nabytkiem nowego menedżera Lee Clarka.

 

Napastnika pozyskało także Charlton Athletic, które podpisało dwuletni kontrakt z Jordanem Cookiem, który z końcem czerwca rozstał się z Sunderlandem. Ponadto Addicks wzmocnili skład obrońcą Stevenage Lawrie Wilsonem. 24-latek podpisał na The Valley trzyletnią umowę, a kwota odstępnego nie została ujawniona. Co ciekawe, Wilson jest wychowankiem Charltonu.

 

Ze Stevenage do The Championship przeniósł się także pomocnik Michael Bostwick, który zasilił szeregi Peterborough United. 24-letni piłkarz związał się z Posh do 2015 roku. Także w tym przypadku kwota transferu nie została podana do publicznej wiadomości.

 

Do Ipswich Town z Nottingham Forest przeniósł natomiast obrońca Luke Chambers. 26-latek podpisał z Tractor Boys trzyletni kontrakt i stał się drugim nabytkiem tego klubu po Elliottcie Hewittcie.

 

Defensywę wzmocniło również Blackpool, pozyskując Jake'a Caprice'a. 18-letni piłkarz, po rozstaniu z Crystal Palace związał się z Mandarynkami na najbliższy sezon.

 

Hull City zatrudniło natomiast nowego bramkarza. Został nim były reprezentant Szwajcarii Eldin Jakupovic. 27-letni golkiper już w marcu był testowany na KC Stadium, a teraz podpisał dwuletni kontrakt. Ponadto nową roczną umowę z Tygrysami podpisał 33-letni obrońca Andy Dawson.

 

Nowy kontrakt z Bolton Wanderers podpisał za to obrońca Zat Knight, który zostanie na Reebok Stadium do czerwca 2014 roku.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Williams bramkarzem Hibernianu

 

Hibernian poinformował o zakontraktowaniu byłego bramkarza Crewe oraz Colchester - Bena

Williamsa. 29-letni zawodnik, który rozpoczynał swoją karierę w szkółce Manchesteru United,

podpisał 2-letni kontrakt.

 

- Ben to klasowy bramkarza z wielkim bagażem doświadczeń - komplementował Williamsa

szkoleniowiec Hibernianu, Pat Fenlon.

 

29-latek przeniósł się do Edynburga bez sumy odstępnego.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mancini przedłużył kontrakt z Man City

 

Włoski menadżer Roberto Mancini podpisał nowy, pięcioletni kontrakt z Manchesterem City.

- Jestem szczęśliwy, że będę mógł dawać z siebie wszystko dla dobra The Citizens -

oznajmił szkoleniowiec mistrzów Anglii na ich oficjalnej stronie internetowej.

 

City zaproponowało nową umowę Manciniemu już w maju, lecz kontrakt zakładał tylko

trzyletnią współpracę, na co nie chciał zgodzić się trener. Po dwóch miesiącach negocjacji,

obie strony zdecydowały o parafowaniu pięcioletniej umowy.

 

 

McGinn zasilił Aberdeen

 

Celtic zakończył ostatecznie swoją współpracę z Niallem McGinnem. 24-letni reprezentant

Irlandii Północnej podpisał w ostatnim tygodniu dwuletnią umowę z innym zespołem Scottish

Premier League - Aberdeen.

 

McGinn nie znajdował się od dłuższego czasu w planach menedżera The Bhoys, Neila Lennona,

a ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w angielskim Brentfordzie.

 

Irlandczyk był piłkarzem Celticu od 2009 roku, gdy trafił na Parkhead z Derry City. Od tego

czasu rozegrał 36 meczów w barwach The Bhoys, wchodząc zwykle z ławki rezerwowych.

 

 

De Guzman Łabędziem

 

Jonathan de Guzman dołączył do Swansea City na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją

pierwokupu. Jest to po Floresie drugi nabytek Michaela Laudrupa w nowym klubie.

 

Urodzony w Kanadzie pomocnik poprzedni sezon spędził w hiszpańskim Villareal, z którym

został relegowany z La Liga.

 

transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WBA pozyskał napastnika z Belgii

 

Yassine El Ghanassy dołączył do West Bromwich na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu. - Jestem zachwycony mogąc powitać Yassine'a w klubie - powiedział menedżer Albion Steve Clark.

 

Belgijsko-marokański piłkarz ostatni sezon spędził w Gent. 22-latek zdobył 5 bramek.

 

Taarabt z nowym kontraktem

 

Adel Taarabt zakończył spekulacje nad swoją przyszłością w QPR i podpisał nową długoterminową umowę z klubem. Marokańczyk był tego lata łączony z Paris Saint-Germain. Z klubem z Loftus Road obowiązywał go jeszcze rok kontraktu, dziś został przedłużony o kolejne trzy lata.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kariera pomocnika Man Utd pod znakiem zapytania

 

 

Sir Alex Ferguson przyznał dzisiaj, że Darren Fletcher nie rozpocznie sezonu z drużyną. Szkocki pomocnik nadal cierpi na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i nie wiadomo, czy jeszcze powróci do zawodowej piłki nożnej.

 

28-letni Darren Fletcher jest wychowankiem Manchesteru United, dla którego strzelił 23 gole w 302 spotkaniach. Ma na swoim koncie 5 trafień w 58 meczach reprezentacji Szkocji.

 

W listopadzie ubiegłego roku musiał zawiesić swoją karierę z powodu choroby.

 

Ferguson zapewnił, że jeżeli Fletcher zrezygnuje z zawodowego grania w piłkę, to będzie mógł liczyć na zatrudnienie w Manchesterze United.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści transferowe z The Championship

 

Podwójne wzmocnienie Birmingham City, to najważniejsze wydarzenie transferowe w The Championship w ostatnich dniach. The Blues pozyskali z Portsmouth Haydena Mullinsa, a z Rochdale bramkarza Davida Lucasa. Mullins podpisał z Birmingham dwuletni kontrakt, a Lucas roczną umowę.

 

Obydwaj doświadczeni piłkarze (Mullins - 33 lata, Lucas - 34) zostali zatrudnieni na zasadzie wolnego transferu. Swoje składy uzupełniły także Sheffield Wednesday, Middlesbrough, Huddersfield Town i Leeds United. Sowy zatrudniły 22-letniego pomocnika Uniao Leirii (wolny transfer) Diogo Amado, z którym podpisały dwuletni kontrakt. Z Boro trzyletnią umową związał się natomiast 24-letni napastnik Emmanuel Ledesma, który ostatnio grał w Walsall. Terriers na zasadzie wolnego transferu ściągnęli z Nottingham obrońcę Joela Lyncha, który związał się z nowym klubem do 2015 roku.

 

Z kolei z Queens Park Rangers do Leeds United, za nieujawnioną kwotę, przeniósł się bramkarz Paddy Kenny. 34-letni zawodnik podpisał trzyletni kontrakt, piąty raz w karierze zmieniając klub. Co ciekawe, już po raz czwarty zatrudnił go menedżer Neil Warnock, który wcześniej ściągał go do Bury, Sheffield United i QPR.

 

Nowe kontrakty ze swoimi klubami podpisali napastnik Alan Lee, który związał się z Huddersfield Town do końca najbliższego sezonu oraz pomocnik James Henry, który przedłużył umowę z Millwall do czerwca 2014 roku.

 

transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodallega zawodnikiem Fulham

 

Hugo Rodallega w nadchodzącym sezonie będzie występował w barwach londyńskiego Fulham. 26-latek nie doszedł wcześniej do porozumienia z Evertonem w sprawie kontraktu.

 

Kolumbijczyk został kupiony przez Wigan za 4,5 miliona funtów z meksykańskiego Necaxa w 2009 roku. Wraz z końcem obecnego sezonu był dostępny z wolnego transferu po tym, jak Wigan pożegnało się z Premiership.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści transferowe z The Championship

 

Birmingham City i jego nowy menedżer Lee Clark nie zwalniaja tempa na rynku transferowym. The Blues sfinalizowali kolejny transfer, tym razem pozyskując z Crystal Palace pomocnika Darrena Ambrose'a. 28-latek kosztował klub z St Andrew's Ground 250.000 funtów i podpisał dwuletni kontrakt.

 

Derby County ściągnęło za to z Preston North End pomocnika Paula Couttsa. 23-letni piłkarz związał się z Baranami do 2015 roku, a kwota odstępnego nie została ujawniona. Beniaminek Sheffield Wednesday na zasadzie wolnego transferu zatrudnił natomiast napastnika Nejca Pecnika. 26-letni reprezentant Słowenii podpisał z Sowami dwuletnią umowę. Tak samo długi kontrakt z Millwall parafował za to obrońca Karleigh Osborne, który ostatnio był testowany przez Lwy. W poprzednim sezonie zawodnik ten grał dla Brentford.

 

 

Fyvie pierwszym nabytkiem Wigan

 

Włodarze Wigan Athletic poinformowali o zatrudnieniu Frasera Fyvie'ego. 19-letni pomocnik, który jest wychowankiem szkockiego Aberdeen, związał się z klubem Premier League 3-letnim kontraktem.

 

- Wróżę temu zawodnikowi wielką przyszłość i bardzo cieszę się, że będzie mógł dalej rozwijać się właśnie w Wigan - powiedział menedżer The Latics, Roberto Martinez.

 

Fyvie, który występuje w reprezentacji Szkocji U-19, zadebiutował w dorosłym zespole Aberdeen mając zaledwie 16 lat.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariappa w Reading

 

Reading pozyskało Adriana Mariappę z Watfordu. Jamajski stoper podpisał trzyletni kontrakt. 25-latek przez wiele tygodni był celem szkoleniowca Reading.

 

- To świetne uczucie - powiedział Mariappa - Premier League jest najlepsza na świecie, Jestem zachwycony, że dostałem szansę przybycia tutaj i reprezentowania Reading Football Club.

 

Zadowolony jest także menedżer Reading Brian McDermott. - Jestem szczęśliwy z zakończenia tej transakcji. On był bardzo ważnym graczem Watfordu przez wiele lat, jest świetnie znany naszym piłkarzom jak i sztabowi szkoleniowemu.

 

Mariappa występował w Watford przez siedem sezonów. Zaliczył 247 występów dla tego klubu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maiga oficjalnie w West Hamie

 

West Ham United poinformował o finalizacji transferu zawodnika Sochaux, Modibo Maigi. 24-latek, który może występować zarówno na skrzydle, jak i w roli wysuniętego napastnika, związał się z nowym klubem 4-letnim kontraktem z opcją przedłużenia go o kolejne dwa sezony.

 

Szczegóły całej transakcji nie zostały jak dotąd ujawnione.

 

 

King kończy karierę

 

Kapitan Tottenhamu Ledley King ogłosił zakończenie kariery z powodu przewlekłej kontuzji. Angielski defensor nie zdołał wygrać wieloletniej walki z urazem kolana.

 

31-letni King to były reprezentant kraju, który rozegrał ponad 300 spotkań dla Spurs od czasów debiutu w 1999 roku. Problemy z kontuzją pozwoliły jednak Kingowi na rozegranie zaledwie 21 meczy w dwóch ostatnich sezonach, przez co postanowił on przejść na wcześniejszą emeryturę. 21-krotny reprezentant Anglii będzie dalej współpracował z Tottenhamem jako ambasador, w uznaniu jego zasług dla klubu z White Hart Lane.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieści transferowe z The Championship

 

Ipswich Town, Derby County, Hull City i Leicester City to zespoły z The Championship, które w ostatnich dniach wzmocniły swoje składy. Najwięcej zapłaciły Tygrysy, które za 2,6 mln funtów kupiły z SC Paderborn 07 napastnika Nicka Proschwitza.

 

25-letni Niemiec, który w ostatnim sezonie zdobył w 2. Bundeslidze 17 bramek, podpisał na KC Stadium trzyletni kontrakt.

 

Nieco ponad milion funtów wyłożyło natomiast Derby County na obrońcę Coventry City Richarda Keogha, który związał się z nowym pracodawcą do 2015 roku. Barany wypożyczyły natomiast Sky Blues napastnika Calluma Balla.

 

Nie została natomiast ujawniona kwota transferu bramkarza Scotta Loacha, który przeniósł się z Watford do Ipswich Town. Były reprezentant U-21 Anglii podpisał z Tractor Boys czteroletni kontrakt.

 

Leicester City za darmo pozyskało za to napastnika Portsmouth Marko Futacsa [fot], z którym podpisało trzyletnią umowę.

 

 

Michu kolejnym nabytkiem Swansea

 

Michael Laudrup kontynuje wzmacnianie zespołu zawodnikami grającymi w ostatnim czasie w hiszpańskiej Primera Division. Kolejnym nabytkiem Swansea jest Michu.

 

Hiszpański pomocnik przeszedł w czwartek testy medyczne i zaakceptował warunki indywidualnego kontraktu. Zawodnik podpisał umowę na najbliższe trzy lata z walijskim klubem.

 

Michu jest trzecim nowym zawodnikiem Swansea odkąd posadę trenera objął Michael Laudrup. Wcześniej do klubu występującego w Premiership przenieśli się Jonathan de Guzman i Chico.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manchester United chce sprowadzić Sahina

 

Pomocnik Realu Madryt Nuri Sahin, może niebawem trafić do Manchesteru United. Według dziennikarzy, "Królewscy" są gotowi rozpocząć negocjacje.

 

 

Na szczycie listy życzeń sir Aleksa Fergusona znajdował się gracz Sao Paolo, Lucas Moura. Brazylijczyk jest jednak wyceniany na ok. 38 milionów euro. W efekcie włodarze "Czerwonych Diabłów" szukają tańszej opcji.

 

Wzmocnieniem drugiej linii może okazać się Nuri Sahin. Turek przybył do Realu ubiegłego lata z Borussii Dortmund, jednak kontuzje uniemożliwiły mu walkę o podstawowy skład. Trener Jose Mourinho chce dać mu szansę, ale jeśli zawodnik poprosi o transfer, działacze "Los Blancos" usiądą do negocjacji.

 

Sahinem interesuje się również Bayern Monachium.

 

Arsenal odrzuca oferty

 

Juventus Turyn i giganci z Manchesteru złożyli propozycje Arsenalowi Londyn za Robina van Persie. Holender poinformował kilkanaście dni temu, że nie zamierza przedłużać kontraktu z londyńskim klubem.

 

Kontrakt napastnika reprezentacji Holandii wygasa wraz z końcem czerwca przyszłego roku. Arsenal musi się pozbyć tego gracza jeszcze tego lata jeżeli chce otrzymać kwotę odstępnego za tego gracza.

 

Wierząc doniesieniom BBC, Arsenal odrzucił trzy propozycje opiewające się o kwoty około 25 milionów funtów. Juventus miał już znaleźć nowy cel transferowy w postaci Stevena Joveticia z Fiorentiny, ale nie wiadomo na ile prawdziwe są te doniesienia.

 

Van Persie nie poleciał z Arsenalem na przedsezonowe tourne w Azji.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracz Chelsea wypożyczony do Birmingham

 

Defensor stołecznej Chelsea Ben Gordon spędzi sezon 2012/13 na wypożyczeniu w drugoligowym Birmingham City.

 

Pozyskanie nowego lewego obrońcy było priorytetem szkoleniowca Birghmingam Lee Clarka, z tego też powodu zdecydował się on na pozyskanie Gordona.

 

21-latek, który jest wysoko oceniany przez sztab szkoleniowy ze Stamford Bridge, był już w trakcie swojej kariery wypożyczany do takich klubów jak Kilmarnock, Peterborough, Scunthorpe oraz Tranmere.

 

Menadżer Chelsea Roberto Di Matteo zaakceptował tę transakcję, gdyż w chwili obecnej posiada w kadrze Ashleya Cole'a oraz Ryana Bertranda, przez co lewa strona defensywy jest już w pełni obsadzona.

 

Wcześniej Birmingham City pozyskało trzech innych zawodników - Petera Lovenkrandsa, Davida Lucasa i Haydena Mullinsa.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podwójne wzmocnienie Southampton

 

Beniaminek Premier League Southampton wzmocnił swój skład zatrudniając dwóch nowych piłkarzy - bramkarza Paulo Gazzanigę i obrońcę Nathaniela Clyne'a. 20-letni Gazzaniga został pozyskany z trzecioligowego Gillingham i podpisał na St Mary's czteroletni kontrakt.

 

Kwota odstępne zapłacona za 20-letniego Argentyńczyka nie została ujawniona. Nieco inaczej było w przypadku rok starszego Clyne'a, który również związał się ze Świętymi do czerwca 2016 roku. Jego umowa z Orłami wygasła z końcem czerwca i teraz kluby muszą uzgodnić kwotę zadośćuczynienia za wyszkolenie piłkarza, bowiem nie ukończył on 24. roku życia.

 

Kolo Toure może odejść z Manchesteru City

 

Obrońca Manchesteru City Kolo Toure może niebawem trafić do Bursasporu. - Wszystko zależy od niego - stwierdził menadżer "The Citizens" Roberto Mancini.

 

W poprzednim sezonie gracz miał problemy z załapaniem się do podstawowego składu. Toure przegrał bowiem rywalizację z Joleonem Lescottem i Vincentem Kompanym.

 

Piłkarz chce regularnie występować na boisku, w efekcie czego rozważa transfer do tureckiego Bursasporu. Roberto Mancini przyznał, że Toure dostał zielone światło na odejście z Etihad Stadium. - Jeśli Kolo będzie chciał nas opuścić, nie będę go zatrzymywał. Wszystko zależy od niego. Nie wiem jednak, czy turecki klub spełni jego oczekiwania pod względem finansowym - powiedział Włoch

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brat Hazarda w Chelsea

 

19-letni brat Edena Hazarda, Thorgan został oficjalnie piłkarzem londyńskiej Chelsea. Młodzieżowy reprezentant Belgii występował dotychczas na zapleczu francuskiej Ligue 1 w barwach Lens.

 

Jak spekulują angielskie media, Hazard, który nie ma obecnie większych szans na grę w pierwszym zespole The Blues, trafi w najbliższym sezonie na wypożyczenie.

 

19-latek dołączy na dniach do zespołu Chelsea i odbędzie rozmowę ze szkoleniowcem Roberto Di Matteo.

 

 

Wieści transferowe z The Championship

 

Aktywność klubów z The Championship na rynku transferowym nie spada i ostatnie dni przyniosły kolejne dziewięć transakcji. Najwięcej działo się w Leeds, gdzie przenieśli się Andy Gray i Jamie Ashdown, a nowy kontrakt podpisał Aidan White.

 

34-letni Gray został na zasadzie wolnego transferu pozyskany z Barnsley, a trzy lata młodszy Ashdown przeniósł się na Elland Road z bankrutującego Portsmouth. Obydwaj podpisali z Pawiami roczne umowy. Z kolei kontrakt 20-letniego White'a został przedłużony do 2015 roku.

 

Doświadczonego zawodnika pozyskało także Hull City, które podpisało roczną umowę z 34-letnim Abdoulaye Faye. Senegalczyk trafił do Tygrysów za darmo z West Ham United.

 

Piłkarzy z zespołów Premier League pozyskały również Barnsley, Leicester City i Ipswich Town. The Tykes ściągnęli z Liverpoolu 18-letniego Toniego Silvę, który związał się z nowym pracodawcą do 2014 roku. Lisy wzmocniły swój skład Zakiem Whitbreadem, który z końcem czerwca rozstał się z Norwich City. Amerykański obrońca podpisał na King Power Stadium dwuletnią umowę. Z kolei Tractor Boys wypożyczyli na cały sezon pomocnika Tottenhamu Massimo Luongo.

 

Ponadto Blackpool ściągnęło z Hibernianu pomocnika Isaiah Osbourne'a. 24-latek podpisał na Bloomfield Road roczny kontrakt, z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Nottingham Forest kupiło natomiast 26-letniego pomocnika Wolverhampton Wanderers Adlene Guedioura, a Jonson Clarke-Harris przeniósł się ze zdegradowanego do League One Coventry City do Peterborough United i podpisał z nowym klubem dwuletnią umowę.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...