Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Keane w Aston Villi

 

Robbie Keane został oficjalnie piłkarzem Aston Villi - poinformowała oficjalna strona klubu z

Birmingham. Irlandzki napastnik będzie zawodnikiem The Villans do 25 lutego. Wtedy

zakończy się wypożyczenie 31-latka z LA Galaxy.

 

Keane plasuje się w pierwszej dziesiątce wszechczasów, jeżeli chodzi o strzelecki dorobek na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Anglii. Dotychczas zdobył 123 bramki.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nowy kontrakt Gerrarda

 

Oficjalna strona internetowa Liverpoolu potwierdziła zaakceptowanie nowej umowy przez

Stevena Gerrarda. Ponadto zawodnik zdecydował się, że po zakończeniu kariery będzie

pełnił funkcję ambasadora Liverpoolu.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, ten dzień napawa dumą mnie i moją rodzinę - powiedział po

podpisaniu nowej umowy Stevena Gerrarda. - To wszystko wydarzyło się po świetnym

meczu okraszonym dobrym rezultatem. Mamy nadzieję dokończyć swoją pracę by później

pojechać na finał na Wembley.

 

- Podczas gry w Liverpoolu spełnia się moje marzenie bycia kapitanem jednego z

najlepszych zespołów świata. Treningi sprawiają mi przyjemność, na nic bym tego nie

zamienił co mnie dotąd spotkało na Anfield.

 

Gerrard odniósł się również do propozycji zostania ambasadorem. - Schlebia mi ta oferta.

Dzieli mnie od tego jeszcze wiele lat, bo chce grać tak długo, jak to będzie możliwe.

 

Nie określono jednak na jak długo podpisał umowę. Oficjalna strona internetowa pisze o

'długich latach'.

 

za:anglia.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fojut od lipca w Celtiku!

 

Jarosław Fojut od lipca będzie zawodnikiem Celtiku Glasgow - informuje Evening Times.

24-letni piłkarz Śląska Wrocław przejdzie do Celticu na zasadzie wolnego transferu, bowiem z

końcem sezonu wygasa jego umowa z aktualnym wicemistrzem Polski.

 

Szkockie media nie wykluczają jednak, że Fojut zasili lidera Scottish Premier League już w

styczniu. Celtic ma w tej sprawie rozmawiać ze Śląskiem.

 

Fojut w drużynie Śląska występuje od początku 2009 roku. Od tamtej pory rozegrał 51

spotkań w Ekstraklasie i zdobył dwie bramki.

 

za:ligapolska.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Papiss Demba Cissé w Newcastle

 

26-letni napastnik przebywa od kilku dni na zgrupowaniu reprezentacji Senegalu, która przygotowywuje się do pierwszego meczu o Puchar Narodów Afryki, jednak dostał dziś zezwolenie ze sztabu szkoleniowego drużyny narodowej, aby przylecieć do Anglii i parafować umowę z nowym pracodawcą.

 

Kwota transakcji nie została ujawniona, jednak nieoficjalnie mówi się, że wyniesie ona nie więcej niż 15 milionów euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkocja: Transfery w pigułce

 

ST JOHNSTONE Święci dokonali podwójnego wypożyczenia. Lee Croft przybył na

McDiarmid Park z Derby County natomiast Jack Compton został sprowadzony z

pierwszoligowego Falkirk.

 

ST MIRREN Dougie Imrie doszedł do porozumienia z drużyną Danny'ego Lennona po

tym jak ofertę kupna piłkarza wycofało Dundee United.

 

ABERDEEN Russell Anderson wrócił na Pittodrie po pięciu latach przerwy. Doświadczony

obrońca zawarł kontrakt obowiązujący do końca obecnego sezonu. Były reprezentant

Szkocji leczy aktualnie kontuzję uda.

 

CHESTERFIELD Josh Thompson z Celticu odszedł na zasadzie półrocznego

wypożyczenia do przedstawiciela League One, Chesterfield.

 

DUNFERMLINE Beniaminek SPL włączył się do walki o podpis Marka Kerra. Były

pomocnik Aberdeen opuścił grecki Asteras Tripolis i trenuje obecnie z Kilmarnock.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrońca Milanu wypożyczony do QPR

 

Tayé Taïwo został wypożyczony na pół roku z Milanu do Queens Park Rangers - poinformował menedżer zawodnika.

 

Fabio Parisi poinformował o transferze na swoim profilu na Twitterze.

 

Nigeryjczyk przyszedł na San Siro w lecie tego roku z Marsylii. Nie udało mu się jednak wywalczyć miejsca w podstawowej jedenastce "Rossonerich". W Serie A zagrał tylko w czterech meczach. Poza tym trzykrotnie wystąpił w Lidze Mistrzów. Kontrakt Taïwo z Milanem kończy się w czerwcu 2014 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man City chce Izraelczyka

 

Izraelski klub Ashdod potwierdził, że Manchester City złożył ofertę w sprawie transferu

młodego pomocnika Nira Bitona. Zawodnik w ostatnich tygodniach trenował w Carrington City

i pozostawił po sobie dobre wrażenie.

 

- Chcą pozyskać go na zasadzie wypożyczenia z opcją wykupienia w przyszłości - powiedział

właściciel izraelskiego klubu Jacky Ben Zaken.

 

20-letni Biton jest uważany za duży talent w swojej ojczyźnie. Na swoim koncie ma także dwa

występy w reprezentacji Izraela.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beausejour piłkarzem Wigan

 

Wigan Athletic sfinalizował transfer pomocnika Birmingham City Jeana Beausejoura. 27-letni

reprezentant Chile podpisał 2,5-letni kontrakt z nowym klubem. Kwota odstępnego nie została ujawniona.

 

- Jego dynamizm, możliwości techniczne i koncepcja taktyczna wniesie nowy wymiar do

naszego zespołu - powiedział menedżer Wigan Roberto Martinez.

 

Beausejour trafił do Birmingham w sierpniu 2010 roku z meksykańskiego Club America. Od

tamtej pory rozegrał w jego barwach 44 spotkania.

 

Sam zawodnik nie ukrywa zadowolenia z finalizacji transferu. - Roberto powiedział mi o

planach jakie ma klub. Jestem bardzo zadowolony z przejścia do tego zespołu. Chciałbym

podziękować wszystkim kibiców w Birmingham - dodał Beausejour.

 

za:anglia.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea rezygnuje z Hulka

 

Właściciel Chelsea Londyn Roman Abramowicz zablokował starania o napastnika FC Porto,

Hulka. Brazylijczyk miał być głównym celem transferowym The Blues podczas zimowego okna

transferowego.

 

FC Porto swojego snajpera wyceniło na około 100 mln euro. Taka kwota jest zdecydowanie

zbyt duża nawet jak na możliwości finansowe londyńskiego zespołu. Hulk do końca trwającego

obecnie sezonu pozostanie zawodnikiem portugalskiego zespołu.

 

Chelsea Londyn nadal będzie monitorować sytuację Hulka i jeśli tylko pojawi się możliwość

sprowadzenia zawodnika za mniejsze pieniądze na pewno z niej skorzysta.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

De Bruyne podpisał umowę z Chelsea

 

Belgijski pomocnik Kevin De Bruyne podpisał we wtorek kontrakt z Chelsea Londyn. 20-letni

piłkarz wiosną nadal będzie jednak występował w swoim dotychczasowym klubie Racingu

Genk, do którego został wypożyczony.

 

De Bruyne złożył podpis pod umową, która będzie wiązać go z Chelsea aż do 2017 roku.

Według nieoficjalnych informacji Belg kosztował londyński klub około siedmiu milionów funtów.

 

- To jak spełnienie marzeń. Pracowałem bardzo ciężko, jestem jeszcze bardzo młody, ale

rozegrałem już wiele spotkań. Przejście do takiego zespołu jak Chelsea było marzeniem.

Teraz to rzeczywistość - powiedział De Bruyne.

 

- Podpisałem umowę, ale teraz wrócę na sześć miesięcy do Racingu, aby rozegrać kilka

spotkań i zdobyć więcej doświadczenia - dodał 20-letni zawodnik.

 

 

Młody gracz Borussii w Arsenalu

 

Arsenal dopiął szczegóły transferu gracza Borussii Dortmund Thomasa Eisfelda. Pozyskanie

młodego Niemca będzie pierwszym jakimkolwiek ruchem transferowym Kanonierów w

zimowy okienku transferowym.

 

19-latek przybył do Londynu wraz ze swoim agentem Rezą Fazelim w poniedziałek. Wtedy

właśnie miał przejść rygorystyczne testy medyczne w ośrodku treningowym angielskiego klubu.

 

Umowa Eisfelda z Borussią wygasała już latem, dlatego dla BVB był to ostatni dzwonek, by

cokolwiek zarobić na utalentowanym playmakerze. Arsenal będzie musiał wyłożyć kwotę

420 tysięcy funtów w ramach ekwiwalentu za wyszkolenie.

 

W obecnym sezonie młody Niemiec w barwach zespołu U-19 dortmundczyków rozegrał 12

spotkań i zdobył 6 goli.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bracia Olsson razem w Blackburn

 

Blackburn Rovers poinformował o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu z Halmstads BK

Marcusa Olssona. 23-letni reprezentant Szwecji podpisał z angielskim klubem 2,5-letni kontrakt.

 

Olsson jest drugim nabytkiem Rovers podczas styczniowego okna transferowego. Wcześniej

do drużyny na zasadzie wypożyczenia dołączył Anthony Modeste.

 

W klubie z Ewood Park Marcus Olsson będzie miał okazję do występów ze swoim bratem

bliźniakiem Martinem, który gra w Blackburn już od 2006 roku.

 

 

Bridge wypożyczony do Sunderlandu

 

Zgodnie z zapowiedziami, Wayne Bridge do końca sezonu będzie występował w

Sunderlandzie. 31-letni obrońca do drużyny prowadzonej przez Martina O'Neilla dołączył na

zasadzie wypożyczenia z Manchesteru City.

 

- Mam nadzieję, że niewątpliwie doświadczenie i umiejętności Wayne'a będą bardzo

pomocne dla drużyny do końca sezonu. Jestem bardzo zadowolony, że jest u nas. Biorąc

pod uwagę liczbę kontuzji w zespole, jestem pewny, że będzie dużym wzmocnieniem dla

nas - powiedział O'Neill.

 

Bridge w nowym zespole może zadebiutować już w jutrzejszym spotkaniu przeciwko

Norwich City.

 

 

Miyaichi wypożyczony do Boltonu

 

Nie mający większych szans na regularne występy w Arsenalu, Ryo Miyaichi został wysłany

na mające trwać do końca sezonu wypożyczenie do Boltonu Wanderers.

 

W obecnym sezonie młody Japończyk zaliczył zaledwie dwa występy w pierwszym zespole,

oba w Pucharze Ligi, teraz zaś ma zamiar rozwinąć się pod skrzydłami Owena Coyle'a,

który ma doświadczenie w pracy z utalentowanymi zawodnikami. Wcześniej podobną drogę

przebył Jack Wilshere, który w drużynie the Trotters spędził pierwszą połowę 2010 roku.

 

Miyaichi został zawodnikiem Kanonierów w styczniu 2011 roku, od razu jednak został

wypożyczony do holenderskiego Feyenoordu, gdzie przebojem zdobył boiska Eredivisie. W

barwach rotterdamczyków rozegrał 12 spotkań, zdobył 3 bramki oraz zaliczył 5 asyst.

 

W ramach umowy wypożyczenia 19-latek nie będzie mógł wystąpić w żadnym z

ewentualnych spotkań Boltonu z Arsenalem.

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cisse w QPR

 

Queens Park Rangers oficjalnie poinformowało o pozyskaniu francuskiego napastnika

Djibrila Cisse. 30-letni zawodnik podpisał 2,5-letni kontrakt z klubem z Loftus Road. Do

QPR Francuz trafił na zasadzie definitywnego transferu z Lazio Rzym. Według nieoficjalnych

informacji, kwota transferu opiewa na pięć milionów euro.

 

- Wartość Djibrila jest bardzo, bardzo wysoka. Obserwuję go od wielu lat i zawsze byłem

pod wrażeniem tego, co prezentował na boisku. Jest ogromnym zagrożeniem dla

defensywy przeciwnika. Jest szybki i silny. Chcemy to wykorzystać - powiedział menedżer

Mark Hughes.

 

Zadowolony z finalizacji transferu jest także sam zawodnik. - QPR ma niezwykle ambitny

projekt. Menedżer wiele mi mówił o klubie i o tym, gdzie ma być w ciągu najbliższych lat.

Chciał mnie sprowadzić już do Manchesteru City, ale w końcu jestem z nim w QPR - mówił

Cisse.

 

- Mam niedokończone sprawy tutaj w Anglii. Liga angielska jest najlepsza na świecie. To

liga, która najbardziej mi odpowiada. Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem i chce

spłacić zaufanie, którym obdarzył mnie klub. Nie mogę się już doczekać gry - dodał

doświadczony Francuz.

 

Cisse na Stadio Olimpico spędził zaledwie pół roku. Do Lazio trafił latem ubiegłego roku z

Panathinaikosu Ateny, ale nie zdołał spełnić pokładanych w nim nadziei. W 27 spotkaniach

we wszystkich rozgrywkach zdobył zaledwie pięć bramek.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ridgewell w West Bromie

 

West Bromwich Albion sfinalizowało właśnie transfer zawodnika Birmingham City - Liama

Ridgewella. 27-latek przeszedł pomyślnie testy medyczne i podpisał 2,5-letni kontrakt z opcją

przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy.

 

Zawodnik, który może grać zarówno w środku, jak i na lewej stronie defensywy, otrzymał

koszulkę z numerem 6. Ridgewell nie wystąpi jednak w jutrzejszym spotkaniu Premier League

przeciwko Fulham.

 

Warto przypomnieć, iż 27-latek jest drugim transferem West Bromu. Na The Hawthorns trafił

wcześniej Scott Allan - dotychczasowy piłkarz Dundee United.

 

 

Orr na Ewood Park

 

Blackburn Rovers w ostatnim dniu okna transferowego sfinalizowało transfer kolejnego

zawodnika. Tym razem na Ewood Park trafił obrońca Queens Park Rangers Bradley Orr.

 

- Myślę, że wniesie do naszego zespołu trochę doświadczenia - powiedział menedżer

Blackbun Steve Keane.

 

Orr do QPR trafił latem 2010 roku, ale rozegrał zaledwie sześć spotkań w Premier League

dla londyńskiego klubu.

 

 

Oficjalnie: Pogrebnyak w Fulham

 

Pavel Pogrebnyak podpisał we wtorek kontrakt z Fulham Londyn. Rosjanin występujący

ostatnio w VfB Stuttgart na Craven Cottage ma zastąpić odchodzącego Bobby Zamorę.

 

Zamora prawdopodobnie podpisze kontrakt z Queens Park Rangers tuż przed końcem

okienka transferowego, dlatego Martin Jol od razu znalazł dla niego alternatywę. Rosjanin

kosztował trzy miliony funtów. Transfer zostałby sfinalizowany być może nawet o poranku,

gdyby zawodnik szybciej otrzymał pozwolenie na pracę.

 

Pogrebnyak do niemieckiej Bundesligi przeniósł się latem 2009 roku. Został wykupiony z

Zenitu Sankt Petersburg za kwotę 4,8 miliona euro.

 

 

Sunderland pozyskał Kyrgiakosa

 

Kolejnego doświadczonego obrońcę tuż przed zamknięciem okna transferowego sprowadzili

przedstawiciele Sunderlandu. Tym razem klub ze Stadionu Światła pozyskał na zasadzie

wypożyczenia z Wolfsburga Sotiriosa Kyrgiakosa.

 

32-letni reprezentant Grecji jest drugim dzisiejszym nabytkiem menedżera Martina

O'Neilla. Wcześniej do drużyny dołączył Wayne Bridge, który został wypożyczony z Manchesteru City.

 

Kyrgiakos ma doświadczenie z gry w Premier League. Przed przejściem latem ubiegłego

roku do Wolfsburga, przez dwa lata wystąpił w 49 spotkaniach w barwach Liverpoolu.

 

za:trabsfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jelavić piłkarzem Evertonu .

 

Everton oficjalnie poinformował o pozyskaniu z Glasgow Rangers Nikicy Jelavicia. 25-letni

napastnik po przejściu badań medycznych podpisał we wtorek 4,5-letni kontrakt z klubem z

Goodison Park.

 

Jelavić jest trzecim zawodnikiem, który wzmocnił drużynę Davida Moyesa podczas

styczniowego okna transferowego. Wcześniej do drużyny dołączyli Landon Donovan i Darron

Gibson.

 

W nowym zespole reprezentant Chorwacji może zadebiutować w sobotnim spotkaniu

przeciwko Wigan Athletic.

 

W Rangers Jelavić występował od 2010 roku, kiedy trafił do szkockiego klubu z Rapidu

Wiedeń. Od tamtej pory rozegrał 55 spotkań i zdobył 36 goli.

 

 

Morrison wzmocnił Młoty

 

Ravel Morrison odszedł z Manchesteru United i podpisał kontrakt z West Ham United.

Zawodnik związał się z Młotami 3,5-letnią umową.

 

- Jestem bardzo zadowolony z transferu. Został on przeprowadzony bardzo szybko -

powiedział 18-letni napastnik.

 

W nowym zespole Morrison może zadebiutować już w sobotę, w niezwykle ciekawie

zapowiadającym się derbowym spotkaniu z Millwall.

 

 

Jara i Mattock wypożyczeni do Brighton

 

Joe Mattock wraz z Gonzalo Jarą zostali nowymi zawodnikami grającego w The

Championship Brighton. Obaj zostali wypożyczeni do końca aktualnego sezonu.

 

Chilijczyk grał już w Brighton przez ostatnie dwa miesiące 2011 roku i teraz wraca

ponownie do drugiej ligi pomóc tej drużynie w walce o jak najwyższą lokatę.

 

Dwa miesiące spędził w Portsmouth w tym sezonie Joe Mattock, ale wciąż 21-latek nie ma

szansę na grę w WBA czego konsekwencją jest kolejne wypożyczenie, tym razem do Brighton.

 

 

Ryan Williams zawodnikiem Fulham

 

Fulham w ostatnich godzinach okienka transferowego sfinalizowało transfer Ryana

Williamsa z Portsmouth. 18-latek podpisał z londyńskim klubem umowę na 2,5 roku.

 

O zawodnika starali się również działacze West Bromwich Albion czy Aston Villi, ale

ostatecznie to Fulham wygrało batalię o utalentowanego 18-latka. - Bardzo się cieszę, że

mogę być członkiem tego klubu. Ostatnie dni były bardzo długie, cały czas byłem w

niepewności i nie wiedziałem, czy trafię tutaj, czy nie.

 

- Transfer pomoże mi w rozwoju, będę częściej grał niż w rezerwach. To dla mnie wielki

krok do przodu - dodał.

 

Australijczyk rozegrał zaledwie cztery mecze w The Championship.

 

 

Oficjalnie: Pizarro w Man City

 

Menedżer Manchesteru City Roberto Mancini potwierdził pozyskanie pomocnika Romy

Davida Pizarro. Reprezentant Chile przeniósł się na Etihad Stadium na zasadzie

wypożyczenia do końca sezonu.

 

- Pozyskaliśmy Davida Pizarro na zasadzie wypożyczenia. To dobry i doświadczony

pomocnik. Znam go bardzo dobrze. Mam nadzieję, że nam pomoże - powiedział Mancini.

 

32-letni Pizarro na włoskich boiskach występował od 1999 roku. Najpierw reprezentował

barwy Udinese Calcio i Interu Mediolan, a przed sezonem 2006/07 trafił do Romy, w której

barwach regularnie występował do ostatniego sezonu. W obecnych rozgrywkach zaliczył

tylko siedem spotkań w lidze.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Zamora w QPR

 

Tuż przed zamknięciem okna transferowego, Queens Park Rangers sfinalizowało transfer

napastnika Fulham Londyn Bobby'ego Zamory. Zawodnik przeniósł się na Loftus Road,

podpisując 2,5-letni kontrakt.

 

Według nieoficjalnych informacji,Zamora kosztował QPR około 4,5 miliona funtów.

 

Zamora jest drugim napastnikiem sprowadzonym przez QPR w ostatnim dniu okna

transferowego. Wcześniej kontrakt z klubem podpisał Francuz Djibril Cisse.

 

W trakcie styczniowego okna drużynę zasilili także Federico Macheda, Taye Taiwo, Nedum

Onuoha i Samba Diakite.

 

 

Saha wypożyczony do Tottenhamu

 

Napastnik Evertonu Louis Saha został wypożyczony do końca sezonu sezonu do

Tottenhamu Hotspur. Po zakończeniu rozgrywek 33-latek będzie wolnym zawodnikiem.

 

W obecnym sezonie Saha rozegrał 20 spotkań i zdobył tylko dwie bramki. Łącznie w

zespole The Blues rozegrał 115 meczów i 35 razy wpisał się na listę strzelców.

 

Wcześniej francuski napastnik, na angielskich boiskach, występował w barwach Newcastle

United, Fulham Londyn i Manchesteru United.

 

 

Pienaar ponownie w Evertonie

 

Steven Pienaar wrócił do Evertonu po nieudanym pobycie w Tottenhamie Hotpsur.

Reprezentant RPA został wypożyczony na Goodison Park do końca sezonu.

 

Pienaar trafił do Tottenhamu w styczniu ubiegłego roku, ale nie zdołał wywalczyć sobie

miejsca w składzie drużyny prowadzonej przez Harry'ego Redknappa. W obecnym sezonie

zawodnik rozegrał zaledwie dwa mecze w Premier League, w obu pojawiając się na boisku

z ławki rezerwowych.

 

Pienaar na Goodison Park spędził 3,5 roku, po przejściu do tego klubu z Borussii Dortmund

w 2007 roku. Po udanym rocznym wypożyczeniu, The Toffees pozyskali Pienaara na

zasadzie definitywnego transferu. Zawodnik w barwach Evertonu rozegrał ponad 100 spotkań.

 

We wtorek przeciwny kierunek obrał natomiast francuski napastnik Louis Saha, który do

końca sezonu będzie występował na White Hart Lane.

 

Z kolei Everton wcześniej sfinalizował transfer napastnika Glasgow Rangers Nikicy Jelavicia.

 

 

Bolton pozyskał Sordella

 

Bolton Wanderers poinformował o podpisaniu kontraktu z napastnikiem Watford Marvinem

Sordellem. Transfer musi zostać jeszcze potwierdzony przez Premier League.

 

20-letni Sordell podpisał z klubem z Reebok Stadium 3,5-letni kontrakt i został trzecim

zawodnikiem sprowadzonym przez Bolton podczas styczniowego okna transferowego.

Wcześniej do klubu dołączyli Tim Ream z New York Red Bulls i Ryo Miyaichi, który został

wypożyczony do końca sezonu z Arsenalu Londyn.

 

- Cieszę się, że sprowadziliśmy Marvina do naszego klubu, ponieważ kilka innych zespołów

Premier League było nim zainteresowanych. Wiemy, że ma wielki potencjał i nie możemy

doczekać się pracy z nim - powiedział menedżer Owen Coyle.

 

- Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni ze wszystkich zawodników, których udało nam się

pozyskać - dodał Coyle

 

 

Nelsen rozwiązał umowę z Blackburn

 

Menedżer Ryana Nelsena potwierdził, że zawodnik rozwiązał kontrakt z Blackburn Rovers.

Tym samym cały czas możliwe jest jego przejścia do Tottenhamu Hotspur, który jest nim

poważnie zainteresowany.

 

Zawodnik ustalił już nawet warunki indywidualnego kontraktu z Kogutami, ale transfer nie

został sfinalizowany przez zamknięciem styczniowego okna transferowego.

 

Nelsen może jednak związał się z innym klubem, bowiem rozwiązał za porozumieniem

stron swój kontrakt z Blackburn.

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Veseli w United

 

Manchester United podpisał kontakt z Federikiem Veselim. 19-letni obrońca reprezentował

wcześniej barwy lokalnego rywala Czerwonych Diabłów, Manchesteru City.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy. To zaszczyt stać się częścią Manchesteru United. Nie mogę się

już doczekać, chcę dać z siebie wszystko i pomóc zespołowi. Chcę pokazać wszystkim co

potrafię zrobić na boisku. Jestem bardzo wdzięczny sir Aleksowi Fergusonowi za

umożliwienie mi dołączenia do tak wielkiego klubu. Manchester United ma długą historię

młodych zawodników, którzy przebijali się do składu. Mam nadzieję, że zrobię to samo -

powiedział Veseli.

 

Veseli występuje obecnie na pozycji stopera, ale ma aspiracje do gry jako defensywny

pomocnik. Był kapitanem reprezentacji Szwajcarii do lat 17, która w 2009 roku zdobyła

mistrzostwo świata. Obecnie gra w kadrze do lat 20, a przed tym sezonem bł częścią

drużyny manchesteru City na tournee w Ameryce, W zespole United na razie ma ogrywać

się w zespole rezerw.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Portugalczyk w Liverpoolu

 

Liverpool potwierdził podpisanie kontraktu z 19-letni Joao Carlosem. Młody Portugalczyk

reprezentował do tej pory barwy Sportingu Lizbona.

 

Pomocnik młodzieżowej reprezentacji Portugalii na razie dołączy do klubowej akademii.

Klubowie działacze zwrócili na niego uwagę podczas sierpniowego turnieju do lat 19, w którym

Liverpool mierzył się między innymi właśnie ze Spotingiem, a Carlos zdobył bramkę w

spotkaniu z The Reds. Piłkarz nie zadebiutował do tej pory w seniorskiej drużynie Sportingu,

na razie poczeka również na debiut w pierwszej drużynie Liverpoolu.

 

Klub z Anfield Road sprzedał także 21-letniego bramkarza, Martina Hansena. Duński golkiper

trafił do Liverpoolu w 2006 roku. Teraz wrócił do ojczyzny, gdzie będzie reprezentował barwy Viborga.

za: transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nelsen oficjalnie w Tottenhamie

 

Tottenham Hotspur poinformował o pozyskaniu obrońcy Ryana Nelsena. Reprezentant Nowej

Zelandii podpisał z Kogutami umowę do końca sezonu, z opcją przedłużenia jej o kolejny rok.

 

34-letni Nelsen do Tottenhamu przeszedł na zasadzie wolnego transferu z Blackburn Rovers, z

którym rozwiązał kontrakt w ostatnim dniu okna transferowego.

 

Były piłkarz DC United zastąpił w kadrze Tottenhamu Stephane Bassonga. 25-letni obrońca

został wypożyczony do Wolverhampton do końca obecnego sezonu.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Henry wraca 16 lutego

 

Menedżer Arsenalu Arsene Wenger potwierdził, że napastnik Thierry Henry wróci do

Stanów Zjednoczonych 16 lutego. 34-letni Francuz jest wypożyczony z New York Red Bulls i

wypożyczenie nie zostanie przedłużone, chociaż Wenger bardzo by tego chciał.

 

Tym samym nie wystąpi w kluczowych dla Kanonierów spotkaniach z Tottenhamem i

Liverpoolem, a także w meczu Pucharu Anglii z Sunderlandem.

 

- Bardzo bym chciał, by Thierry został na dwa kolejne tygodnie, ale musi wrócić - powiedział

Wenger.

 

Henry po powrocie do Arsenalu zagrał w pięciu spotkaniach i zdobył w nich dwa gole.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Tomasz Kuszczak wypożyczony do Watford FC

 

Bramkarz Manchester United FC Tomasz Kuszczak do końca obecnego sezonu został wypożyczony do Watford FC.

Nowy klub polskiego golkipera zajmuje siedemnaste miejsce w angielskiej Championship, mając na koncie 40 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Mahamadou Diarra nowym piłkarzem Fulham

 

Piłkarz, który w 2006 roku trafił do Realu Madryt za 26 milionów euro na pewno inaczej wyobrażał sobie swoje dalsze losy. Wielką karierę europejską Diarra rozpoczął w Lyonie, w któym rozegrał 123 spotkania i razem z Michaelem Essienem tworzył zgrany duet defensywnych pomocników. Essien trafił do Chelsea, a Malijczyk do Realu, w którym przez 4 sezony rozegrał ponad 100 spotkań.

 

W 2011 roku pomocnik odszedł do AS Monaco, jednak po spadku postanowił opuścić księstwo Monako. Teraz będzie miał okazję zadebiutować na boiskach Premier League. Czy będzie to dla niego dobre miejsce do kontynuowania kariery? Spodoba mu się twardy angielski styl gry, czy jednak przyzwyczaił się do technicznej gry w Primera Division i Ligue 1?

 

Na te pytanie odpowiedź dostaniemy najprawdopodobniej latem, gdy działacze Fulham będę mogli przedłużyć kontrakt z Diarrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podolski porozumiał się z Arsenalem

 

Lukas Podolski porozumiał się z Arsenalem Londyn w sprawie przenosin na Emirates Stadium

po zakończeniu obecnego sezonu - poinformował niemiecki Bild. Teraz władze Kanonierów

będą musieli porozumieć się z FC Koeln w sprawie kwoty odstępnego za reprezentanta

Niemiec, którego obowiązuje umowa do 2013 roku.

 

Zawodnik od dłuższego czasu jest łączony z przenosinami do Arsenalu. Władze klubu z

Kolonii nie były jednak zainteresowane jego sprzedażą.

 

Według Bilda do transferu prawdopodobnie dojdzie latem. Jego kwota może opiewać na 18

milionów euro.

 

za: transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrójne wzmocnienie Birmingham

 

Birmingham City wzmocniło swój skład zatrudniając trzech piłkarzy - Petera Ramage'a,

Caleba Folana i Ciana Hughtona. 28-letni Ramage został wypożyczony do końca sezonu,

natomiast rok starszy Folan i 23-letni Hughton byli wolnym agentami i podpisali kontrakty

także ważne do końca rozgrywek.

 

Ramage w pierwszej połowie był wypożyczony do Crystal Palace, zaliczając w barwach Orłów

23 występy. Folan grał przez ostatni rok w USA w Colorado Rapids, natomiast Hughton, syn

menedżera The Blues Chrisa, latem ubiegłego roku rozstał się z Lincoln City i od tego czasu

był bezrobotny.

 

Wszyscy trzej będą mogli zadebiutować w nowym klubie 3 marca w meczu z Derby County.

Birmingham zajmuje obecnie

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transfery w The Championship

 

Kolejne kluby The Championship wzmocniły swoje składy. Doncaster Rovers ponownie

wypożyczyli bramkarza Wolverhampton Wanderers Carla Ikeme, tym razem na miesiąc. Z

kolei Middlesbrough z tego samego klubu wypożyczyło do końca sezonu skrzydłowego Adama

Hammilla.

 

Do końca sezonu w Leeds United będzie natomiast grał napastnik Danny Webber. 30-letni

zawodnik był wolnym agentem, odkąd w lipcu rozstał się z Portsmouth i teraz podpisał z

Pawiami krótkoterminowy kontrakt.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe kontrakty w Newcastle

 

Obrońca Fabricio Coloccini i bramkarz Tim Krul podpisali nowe kontrakty z Newcastle United.

Kapitan Coloccini przedłużył umowę o trzy lata - do czerwca 2016 roku. Z kolei 23-letni Krul

związał się ze Srokami do 2017 roku.

 

30-letni Coloccini gra dla Srok od 2008 roku, kiedy to został kupiony za 13 mln euro z

Deportivo La Coruna. W tym czasie wystąpił w 144 spotkaniach i zdobył w nich pięć goli. Z

kolei Krul przeniósł się do Newcastle w wieku 17 lat z ADO Den Haag, a podstawowym

golkiperem zespołu jest od poprzedniego sezonu. Do tej pory zaliczył 56 występów w

oficjalnych spotkaniach.

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Villas-Boas zwolniony!

 

Oficjalna strona Chelsea F.C. poinformowała, że w dniu dzisiejszym Andre Villas-Boas

przestał pełnić funkcję pierwszego szkoleniowca klubu. Dla Portugalskiego szkoleniowca

jest to pożegnanie z drużyną, którą objął niecały rok temu. Do końca obecnych rozgrywek

zespół prowadził będzie dotychczasowy asystent, Roberto Di Matteo.

 

Były menadżer Porto stał się ofiarą słabych wyników, z powodu których the Blues mają

małe szanse na udział w przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. W trakcie ostatnich pięciu

spotkań pod wodzą Villasa-Boasa, Chelsea odniosła tylko jedno zwycięstwo (3:0 z

Boltonem). Poza tym londyńczycy trzykrotnie schodzili z boiska pokonani (0:2 z

Evertonem, 1:3 z Napoli oraz 0:1 z WBA), a raz musieli podzielić się punktami (3:3 z Man Utd).

 

Obecny sezon to pasmo rozczarowań dla kibiców ze Stamford Bridge. Słabe wyniki oraz

doniesienia o kolejnych konfliktach w szatni sprawiły, że informacje o rychłym zwolnieniu

Portugalczyka pojawiały się już od kilkunastu tygodni, jednak dopiero wczorajsza porażka

z West Bromwich Albion przelała czarę goryczy i skłoniła Romana Abramowicza do rychłych

zmian.

 

za: transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kontrakt Ramiresa

 

Pomocnik Chelsea Ramires podpisał w poniedziałek nowy kontrakt z klubem. Dotychczasowa

umowa reprezentanta Brazylii obowiązywała do czerwca 2014 roku, podczas gdy nowa

wygaśnie trzy lata później.

 

24-letni Ramires trafił do Chelsea z Benfiki Lizbona w sierpniu 2010 roku i od tego momentu

wystąpił w 71 spotkaniach, zdobywając w nich dziesięć bramek.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Del Piero od lipca w Arsenalu?

 

Alessandro Del Piero może dołączyć do Arsenalu Londyn, kiedy latem wygaśnie jego kontrakt

z Juventusem Turyn - poinformowało Tuttosport. Zdaniem turyńskiej gazety, doświadczony

napastnik znajduje się na liście życzeń Arsene Wengera. Włoski napastnik miałby wnieść do

drużyny Kanonierów doświadczenia.

 

37-letni Del Piero w obecnym sezonie rozegrał zaledwie 17 spotkań i zdobył zaledwie jednego gola.

 

Zawodnik do Juventusu trafił łatem 1993 roku z Padovy. Niedawno władze Starej Damy

poinformowały, że nie zaoferują mu nowego kontraktu.

 

Wcześniej Del Piero był łączony z wyjazdem do Ameryki lub Azji.

 

za:transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bild: Podolski od lata w Arsenalu

 

Jak informuje niemiecki Bild, FC Koeln i Arsenal doszli do porozumienia w sprawie sumy

odstępnego za Lukasa Podolskiego. Napastnik z polskimi korzeniami ma trafić na The

Emirates po zakończeniu tego sezonu. Kanonierzy mają zapłacić za niego 10,9 mln funtów.

 

Jak informują dziennikarze, 26-letni napastnik ustalił już warunki 4-letniego kontraktu.

Reprezentant Niemiec ma zarabiać w Arsenalu dwukrotnie więcej niż w Kolonii.

 

26-latek przed podjęciem decyzji o przenosinach do Anglii kontaktował się ze swoim

reprezentacyjnym kolegą - Perem Mestesackerem. Jeżeli informacje Bildu znajdą swe

potwierdzenie w rzeczywistości, obaj zawodnicy zagrają w nowym sezonie dla tego samego klubu.

 

Kontrakt Podolskiego z niemieckim klubem wygasa w 2013 roku.

 

za:anglia.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tim Howard przedłużył kontrakt

 

Bramkarz Evertonu Tim Howard przedłużył kontrakt z klubem. Nowa umowa Amerykanina

będzie obowiązywała do końca czerwca 2016 roku. Howard to numer jeden w bramce

Evertonu. Na Goodison Park trafił w 2006 roku z Manchesteru United.

 

W tym czasie w barwach "The Toffees" rozegrał 256 meczów. Strzelił też jednego gola, w

styczniu, z Boltonem.

 

- Nie mogłem być szczęśliwszy. Uśmiech gości na mojej twarzy odkąd tylko podpisaliśmy

umowę - powiedział Amerykanin po podpisaniu kontraktu.

 

- Kiedy masz na prawdę dobre relacje ze swoim pracodawcą i obie strony są chętne na

dalszą współpracę - nie ma nad czym myśleć - dodał 33-letni zawodnik.

 

- W klubie są zadowoleni z zatrzymania mnie u siebie, a ja jestem bardzo szczęśliwy z

powodu tego, że zostaję. To miejsce jest moim domem - podsumował reprezentant Stanów

Zjednoczonych.

 

za: transfery.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...