Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Bridge zasilił Reading

 

Reading poinformowało o zakontraktowaniu Wayne'a Bridge'a. Zawodnik ten zasili spadkowicza Premier League na prawie Bosmana, gdyż rozwiązał wcześniej swoją umowę z Manchesterem City.

 

Bridge, który spędził ostatni sezon na wypożyczeniu w Brighton, podpisał z Reading dwunastomiesięczną umowę.

 

Zawodnik te ma pomóc drużynie w szybkim powrocie do Premier League.

 

- Wayne to piłkarz o dużym bagażu doświadczeń. Cieszymy się, że będziemy mogli liczyć na jego pomoc - powiedział dyrektor sportowy Nick Hammond.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sunderland pozyskał trzech nowych zawodników

 

Sunderland oficjalnie poinformował o pozyskaniu trzech nowych zawodników. Kontrakty z klubem podpisali Valentin Roberge, Cabral i Modibo Diakite. Cała trójka trafiła do Sunderlandu na zasadzie wolnego transferu.

 

Roberge w ostatnim czasie występował w portugalskim Maritimo, natomiast Cabral był piłkarzem FC Basel.

 

Sunderland wzmacnia również Diakite, który dotychczas występował w Lazio Rzym i znajdował się na celowniku wielu innych klubów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Varela oficjalnie w United

 

Zgodnie z oczekiwaniami, Manchester United sfinalizował we wtorek transfer Guillermo Vareli. Młody 20-letni Urugwajczyk związał się z Czerwonymi Diabłami pięcioletnim kontraktem. Jego zakontraktowanie było przesądzono już w ubiegłym tygodniu, gdy doszedł do porozumienia z kubem w sprawie warunków swojej umowy.

 

Defensor, który występował dotychczas w urugwajskim Atletico Penarolu, przekonał do siebie sztab szkoleniowym United w czasie dwutygodniowych treningów.

 

- Jestem szczęśliwy, że mogę stać się częścią tak wielkiego klubu - powiedział Varela. - Cieszę się, że w zespole jest kilku graczy, którzy mówią po hiszpańsku. Dzięki temu moja aklimatyzacja w nowym miejscu powinna być łatwiejsza.

 

Młodzieżowy reprezentant Urugwaju został tym samym pierwszym zakupem nowego menedżera United - Davida Moyesa.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Jesus Navas piłkarzem Man City

 

Jesus Navas jest już oficjalnie zawodnikiem Manchesteru City - poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Transfer hiszpańskiego pomocnika był już od kilku dni przesądzony, ale przed podpisaniem kontraktu piłkarze musiał przejść badania medyczne. Tym został poddany dziś w Nowym Jorku.

 

Jesus Navas na Etihad Stadium przenosi się na zasadzie definitywnego transferu z Sevilli, w barwach której rozegrał 393 spotkania i zdobył 34 bramki. Na swoim koncie ma również 23 występy w reprezentacji Hiszpanii, z którą przygotowuje się obecnie do Pucharu Konfederacji.

 

- Manchester City to ekscytujący projekt. To dobry moment dla mnie na zrobienie tego kroku. Jestem bardzo zadowolony z podjętej decyzji - powiedział Jesus Navas. - Premier League to rozgrywki, w którym gra jest bardzo szybka i to mi odpowiada. Nie mogę się już doczekać - dodał.

 

Hiszpan jest drugim piłkarzem, który wzmocnił Manchester City przed nowym sezonem. Wcześniej do klubu dołączył Brazylijczyk Fernandinho.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drenthe będzie grał w Reading

 

Royston Drenthe na początku przyszłego tygodnia podpisze kontrakt z angielskim Reading. Zawodnik podpisze kontrakt na najbliższe trzy lata. Nie zostały ujawnione szczegóły transakcji.

 

Ałania Władykaukaz pożegnała się z rozgrywkami Russian Premier League dzięki czemu Holender może opuścić klub na zasadzie wolnego transferu zgodnie z klauzulą zapisaną w kontrakcie.

 

W barwach rosyjskiego klubu Drenthe wystąpił w sześciu spotkaniach i zdobył trzy gole. Wcześniej występował w takich klubach jak Real Madryt, Hercules Alicante czy Everton.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lovren piłkarzem Southampton

 

Southampton sfinalizował transfer reprezentanta Chorwacji Dejana Lovrena. 23-latek przeniósł się na St Mary z francuskiego Lyonu. Z angielskim klubem podpisał trzyletni kontrakt.

 

- Rozmawiałem wiele z prezesem i trenerem. To świetny projekt. Usłyszałem wiele pozytywnych rzeczy, znam również historię klubu. To wielki klub i jestem bardzo szczęśliwy, że mogę być jego częścią - powiedział Lovren.

 

- Po ponad trzech latach spędzonych we Francji, moim marzeniem była gra w Premier League. Teraz to marzenie się spełniło - dodał.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Helenius piłkarzem Aston Villi

 

Nicklas Helenius został czwartym zawodnikiem, który wzmocnił Aston Villę przed nowym sezonem. 22-letni reprezentant Danii podpisał trzyletni kontrakt z klubem Premier League, do którego przeniósł się z Aalbork BK.

 

- Nicklas jest młodym chłopakiem, ale ma już międzynarodowe doświadczenie i ma dobry bilans strzelecki w Danii. Teraz będzie miał okazję wykazać się w Premier League - powiedział menedżer klubu z Villa Park Paul Lambert.

 

W ostatnim sezonie Helenius zdobył 16 bramek w 33 ligowych występach. Na swoje konto zapisał również siedem asyst. Na swoim koncie ma również trzy występy w reprezentacji Danii.

 

- To jest wielka szansa dla mnie. Gra w Premier League była moim wielkim marzeniem. Jestem bardzo podekscytowany - stwierdził Helenius.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Szwed w Sunderlandzie

 

Sunderland poinformował o sfinalizowaniu transferu pomocnik IFK Goetebork Davida Moberga Karlssona. Piłkarz podpisał z angielskim klubem czteroletni kontrakt.

 

19-latek rozpoczynał swoją karierę w IFK Mariestad, z którego w 2010 roku przeniósł się do Goeteborga. W pierwszym zespole zadebiutował w wieku 17 lat. Dotychczas rozegrał 28 spotkań,

 

Moberg Karlsson jest również reprezentantem Szwecji do lat 19.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Luna w Aston Villi

 

Antonio Luna został nowym zawodnikiem the Villans. Były już zawodnik hiszpańskiej Sevilli podpisał z klubem z Villa Park trzyletni kontrakt. Kwota transferu 22-latka nie została ujawniona.

 

- Zawsze wierzyłem, że mogę grać w Premier League i dostanie szansy od klubu z taką historią i tak wielkiego jak Aston Villa, a także od menedżera, który buduje swój zespół z wiarą w młodych piłkarzy jest ogromnie dla mnie ekscytujące - stwierdził Luna. - Już nie mogę doczekać się mojego debiutu. Wiążę z przybyciem tutaj wielkie nadzieje i oczekiwania.

 

- Wiem, że zmiana kultury i środowiska jest czymś do czego będę musiał przywyknąć, ale jestem jak najbardziej optymistycznie nastawiony. Chcę jak najszybciej poznać nowy język, a także doświadczyć nowego otoczenia.

 

Luna zaliczył 15 występów w minionej kampanii La Liga - cztery w barwach Sevilli i 11 na wypożyczeniu w Mallorce.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitehead w zespole Młotów

 

Danny Whitehead został nowym zawodnikiem West Ham United. 19-letni pomocnik przeniósł się do drużyny Młotów ze Stockport County. Z klubem z Upton Park podpisał dwuletnią umowę.

 

- Jestem bardzo podekscytowany przejściem do West Hamu United i nie mogę się doczekać występów. To oczywiście dla mnie duży krok, ale muszę wykorzystać tą szansę - powiedział młody zawodnik.

 

- Byłem tutaj na testach pod koniec ubiegłego sezonu. Wszyscy bardzo pomagali mi podczas tych dwóch tygodni, przez jakie tutaj trenowałem - dodał.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Dijk już w Szkocji

 

Defensor Groningen, Virgil van Dijk, ma zostać jeszcze dziś nowym piłkarzem Celticu. Oba kluby doszły do porozumienia w sprawie sumy odstępnego, która wyniesie 2,5 miliona funtów.

 

Zawodnik przybył już wczoraj do Glasgow i jak donoszą szkockie media, ma przejść dziś testy medyczne na Celtic Park.

 

Spekuluje się, że van Dijk złoży podpis pod 4-letnim kontraktem.

 

Celtic wygrał rywalizację o Holendra z klubami angielskiej Premier League. Ofertę za tego gracza składał m.in. Everton.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Luis Alberto piłkarzem Liverpoolu

 

Luis Alberto jest już oficjalnie zawodnikiem Liverpoolu - poinformowała oficjalna strona klubu. 20-latek przeniósł się na Anfield Road z hiszpańskiej Sevilli. Po przejściu badań medycznych piłkarz podpisał długoterminowy kontrakt z klubem.

 

Ostatni sezon Luis Alberto spędził na wypożyczeniu w drugiej drużynie Barcelony. W 38 występach w Segunda Division zdobył 11 bramek i zanotował 18 asyst. Duma Katalonii nie zdecydowała się jednak na jego wykupienie.

 

- Jesteśmy zachwyceni, że Luis zdecydował się na przejście do Liverpoolu. Nie mogę doczekać się pracy z nim - powiedział menedżer The Reds Brendan Rodgers.

 

Sam zawodnik jest zachwycony przenosinami na Wyspy, a jako bodziec, który pomógł mu w tej decyzji wymienił sukcesy innych Hiszpanów w Premier League.

 

- Bardzo się cieszę. To dla mnie wielki krok, ale także nowa kultura i nowy język do czego muszę się szybko przystosować - stwierdził Alberto. - W Anglii gra wielu Hiszpanów, którzy radzą sobie co najmniej nieźle. Oglądanie ich odnoszących sukcesy zmotywowało mnie do tego ruchu jeszcze bardziej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poznaliśmy ranking najbardziej skutecznych bramkarzy Premier League w sezonie 2012/2013. Artur Boruc zajął siódme miejsce, a jego skuteczność interwencji wynoszą 46,7 procent.

Najskuteczniejszym golkiperem w minionym sezonie angielskiej ekstraklasy jest McCarthy (Reading, 66,7 %). Na drugim miejscu znalazł się De Gea (Manchester United, 52,4 %).

 

Warto dodać, że za Arturem Borucem znalazł się bramkarz Chelsea Petr Cech (46,2 %), a na 14. miejscu uplasował się Wojciech Szczęsny (38,5 %).

 

51bf6dfed8972.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Francuskie media podają, iż ponoć polskim piłkarzem Stade de Reims Grzegorzem Krychowiakiem zainteresowany jest Liverpool. W sumie piłkarz w miarę młody, szkolony poza Polską., Liverpool nie ma ostatnio udanego okresu tak więc może i byłaby szansa by sobie tam poradził. Może nie jest to jakiś wybitny sprinter itd. ale na tej pozycji to aż tak bardzo niepotrzebne, a w obronie jest niezły, akcję też potrafi skonstruować, często potrafi wziąć na siebie ciężar gry. W zasadzie w tych ostatnich nieudolnych meczach kadry w których występował był jednym z lepszych naszych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Davies piłkarzem Hull

 

Beniaminek Premier League Hull City sfinalizował transfer obrońcy Birmingham City Curtisa Daviesa. 28-letni zawodnik podpisał trzyletni kontrakt z klubem. Birmingham za swojego piłkarza otrzyma około 2,25 miliona funtów.

 

- Cieszę się, że tutaj jestem. To dla mnie szansa na grę w Premier League - powiedział Davies. - Mam nadzieję, że będę mógł pomóc tej drużynie w najbliższym sezonie i zająć z nią jak najwyższe miejsce w tabeli. Nie mogę się doczekać pierwszego spotkania sezonu przeciwko Chelsea - dodał.

 

Zawodnik w trakcie swojej kariery rozegrał 89 spotkań w Premier League i zdobył pięć bramek. Przed przejściem do Birmingham City reprezentował barwy między innymi West Bromwich Albion, Aston Villi i Leicester City.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Mignolet w Liverpoolu

 

Simon Mignolet został we wtorek nowym bramkarzem Liverpoolu. 25-letni Belg pomyślnie przeszedł badania medyczne i podpisał długoterminowy kontrakt z The Reds - poinformował klub na oficjalnej stronie. Mignolet na Anfield Road przechodzi na zasadzie definitywnego transferu z Sunderlandu.

 

- Cieszę się, że udało nam się pozyskać jednego z najlepszych bramkarzy w Premier League - powiedział menedżer Liverpoolu Brendan Rodgers. - Simon dołączył do klubu, w którym będzie miał możliwość pokazania się i rozwoju swojego wielkiego talentu.

 

Mignolet w Sunderlandzie występował przez ostatnie trzy lata. W tym czasie rozegrał 89 spotkań w Premier League. Wcześniej reprezentował barwy belgijskiego St. Truiden.

 

Williams zamienił Hoffenheim na Reading

 

Pomocnik 1899 Hoffenheim Daniel Williams będzie kontynuował swoją karierę w angielskim Reading. Piłkarz podpisał we wtorek czteroletni kontrakt z klubem grającym na co dzień w Championship. Oba kluby nie ujawniły szczegółów transferu.

 

- Jestem bardzo podekscytowany, że mogę tutaj być. Nie mogę doczekać się początku sezonu, w trakcie któremu spróbujemy ponownie wprowadzić drużynę do Premier League - powiedział Williams.

 

Mający na swoim koncie 12 występów w reprezentacji Stanów Zjednoczonych zawodnik, całą dotychczasową karierę spędził w Niemczech. Najpierw bronił barw Freiburg, a w 2011 roku przeniósł się do Hoffenheim. Na swoim koncie ma 59 występów w Bundeslidze.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simpson w QPR

 

Były już obrońca Newcastle United, Danny Simpson stał się pierwszym tego lata nabytkiem zdegradowanego z Premier League Queens Park Rangers. Obrońca przeniósł się do Londynu, gdzie podpisał trzyletni kontrakt, za darmo.

 

- Chcę grać co tydzień, to dla mnie najważniejsze. A Harry chce bym grał i się rozwijał - stwierdził nowy piłkarz the Hoops. - To topowy menedżer i od razu jak z nim porozmawiałem, wiedziałem, że to dla mnie dobry ruch.

 

- To typ gracza jakiego tutaj chcemy. Profesjonalista i gracz z odpowiednim charakterem, który zna się na swojej pracy - komplementował swój nowy nabytek Harry Redknapp.

 

Simpson spędził na St James' Park cztery lata. Dla Srok zagrał 137 razy.

 

 

Oficjalnie: Cisse odchodzi z QPR

 

 

Djibril Cisse może sobie szukać nowego klubu. Kontrakt Francuza z Queens Park Rangers został rozwiązany za porozumieniem stron.

 

Były napastnik m.in. Liverpoolu dołączył do the Hoops w styczniu 2012 roku. Przez 12 miesięcy zaliczył 29 występów w barwach klubu z Loftus Road, dla którego zdobył 10 bramek. Ostatnią rundę wiosenną spędził na wypożyczeniu w katarskim Al-Gharafa.

 

31-latek ostatnio najmocniej łączony był z francuskim Montpellier - te doniesienia zdementował jednak szybko prezes tamtejszego klubu, Louis Nicollin.

 

 

Jordi Amat Łabędziem

 

Walijska Swansea oficjalnie potwierdziła transfer obrońcy Espanyolu. Jordi Amat przeniósł się na Liberty Stadium za 2.5 mln funtów. Podpisał czteroletni kontrakt.

 

21-latek jest wychowankiem Espanyolu, w którym trenował od siódmego roku życia, zaś w pierwszej drużynie zadebiutował dziesięć lat później. W minionej kampanii w ramach wypożyczenia reprezentował barwy Rayo Vallecano, gdzie zaliczył 27 występów w La Liga.

 

To drugi po Jose Canasie nabytek Michaela Laudrupa tego lata.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Pieters w Stoke

 

Lewy obrońca PSV Eindhoven został nowym graczem Stoke City. Erik Pieters kosztował klub z Britannia Stadium 3 mln funtów, podpisał czteroletni kontrakt.

 

- Zawsze chciałem grać w Premier League - to pierwsze słowa Holendra po transferze. - To najtrudniejsze rozgrywki w jakich możesz brać udział, rozgrywki z wieloma świetnymi piłkarzami i drużynami. Czuję się mocno tym podekscytowany.

 

- Moim pierwszym zadaniem jest bronić, ale zawsze chcę też atakować. Grałem też kilkukrotnie jako stoper, ale lewa strona to moja nominalna pozycja.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaya Sanogo piłkarzem Arsenalu Londyn

 

Yaya Sanogo został pierwszym, nowym nabytkiem Arsenalu Londyn sprowadzonym do Anglii w letnim okienku transferowym. Reprezentant Francji do lat 20 trafi na Emirates Stadium za darmo, ponieważ jego umowa z dotychczasowym pracodawcą przestała obowiązywać.

 

Arsene Wenger już w maju zabiegał o zakontraktowanie utalentowanego zawodnika, który w minionym sezonie występował w Ligue 2 w Auxerre, w barwach którego w 13 meczach strzelił 9 bramek.

 

- Sanogo jest dla nas dobrym oraz młodym nabytkiem. Pokazał nam, że ma w sobie potencjał, o czym świadczą występy w Auxerre i kadrze Francji U-20. Czekamy na jego przybycie do nas i jego dalszy rozwój - powiedział szkoleniowiec Kanonierów.

 

Francuski napastnik przebywa obecnie w Turcji, gdzie wraz ze swoją reprezentacją walczy o złoty medal Mistrzostw Świata do lat 20. Na razie Trójkolorowi bez większych problemów wyszli z grupy i teraz zagrają z gospodarzami imprezy o awans do ćwierćfinału. Sam Sanogo zdobył, jak dotąd dla swojego kraju dwie bramki na tym turnieju.

 

 

Diakite oficjalnie w Sunderlandzie

 

Sunderland oficjalnie zakontraktował dotychczasowego defensora Lazio - Modibo Diakite. Zawodnik ten przenosi się do Anglii bez sumy odstępnego, gdyż wraz z końcem czerwca wygasła jego umowa.

 

26-latek nie cieszył się sympatią trenera Lazio - Vladimira Petkovicia i spędził ostatnie tygodnie na trybunach. Defensor ten zmagał się ponadto z licznymi kontuzjami.

 

Były gracz Pescary łączony był także z transferem do Napoli. Ostatecznie wybrał jednak przenosiny na Wyspy Brytyjskie.

 

 

Paulinho przechodzi do Tottenhamu

 

Tuż po zakończeniu Pucharu Konfederacji Paulinho poinformował, że żegna się z Corinthians Sao Paolo i będzie w kolejnym sezonie występował w barwach Tottenhamu Hotspur. Brazylijczyk kosztował 'Koguty' 17 milionów euro.

 

Informację potwierdził dyrektor Corinthians, który przy okazji podziękował zawodnikowi za czas spędzony w klubie. - Chciałbym podziękować za wszystko co dla nas zrobił. Nigdy mu tego nie zapomnimy. Życzymy mu szczęścia w Anglii - mówił Roberto de Andrade.

 

Paulinho, jeden z wyróżniających się zawodników reprezentacji Brazylii podczas Pucharu Konfederacji był przymierzany m.in. do Realu Madryt, ale ostatecznie zagra w Tottenhamie Hotspur. Kwota odstępnego wyniosła 17 milionów euro.

 

 

Dwóch młodych zawodników w Swansea

 

Swansea City poinformowała o pozyskaniu dwóch młodych zawodników. Kontrakty z klubem podpisali Słoweniec Gregor Zabret i Cypryjczyk Alex Gogić.

 

17-letni Zabret jest bramkarzem i ostatnio występował w słoweńskim NK Domzale. Z kolei dwa lata starszy Gogić jest pomocnikiem i ostatnio był piłkarzem greckiego Olympiakosu Pireus.

 

Gogić podpisał roczną umowę, natomiast Zabret związał się z klubem z Liberty Stadium dwuletnim kontraktem. Obaj pojadą z zespołem Michaela Laudrupa na zgrupowanie do Holandii

 

 

McGregor nowym bramkarzem Hull

 

Allan McGregor został nowym bramkarzem Hull City. Reprezentant Szkocji podpisał trzyletni kontrakt i przenosi się do beniaminka Premier League z Besiktasu Stambuł.

 

McGregor w tureckim klubie spędził ostatni rok. Po przenosinach z Glasgow Rangers rozegrał w barwach Besiktasu 27 spotkań.

 

- Jestem bardzo podekscytowany obecnością tutaj. Cieszę się, że transfer doszedł do skutku. Nie mogę się już doczekać występów. To wielka szansa dla mnie na grę w Premier League. Czekam na nadchodzący sezon - powiedział McGregor.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mannone w Sunderlandzie

 

Vito Mannone pomijany przez Arsene Wengera w poprzednim sezonie przeniósł się na zasadzie transferu definitywnego do Sunderlandu. Szczegóły tej transakcji nie zostały ujawnione.

 

Mannone przegrywał rywalizację z Wojciechem Szczęsnym o miejsce w składzie Kanonierów. Łącznie wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach swojego zespołu. Z Arsenalem związany był od 2005 roku, kiedy został pozyskany z młodzieżowej drużyny Atalanty Bergamo.

 

Przez ostatnie osiem lat Włoch był wypożyczany do Barnsley i dwukrotnie do Hull City.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van Ginkel trafi do Chelsea

 

Chelsea potwierdziła, iż doszła do porozumienia z Vitesse Arnhem w sprawie transferu Marco van Ginkela. 20-latek trafi na Stamford Bridge, gdy przejdzie pomyślnie testy medyczne i dojdzie do porozumienia w sprawie indywidualnego kontraktu.

 

Holender, który występuje na pozycji pomocnika, w ostatnim sezonie Eredivisie zdobył osiem goli, a jego zespół skończył rozgrywki na czwartej pozycji.

 

Van Ginkel zadebiutował już także w dorosłej kadrze reprezentacji Holandii, wchodząc w listopadzie z ławki rezerwowych w trakcie towarzyskiego meczu z Niemcami.

 

The Blues mają zapłacić za Holendra 8 mln euro.

 

 

17-latek w pierwszym zespole Liverpoolu

 

Wysoko ceniony 17-latek, Lloyd Jones podpisał w środę w pełni profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. Zawodnik, który występuje na środku defensywy, pokazywał się z dobrej strony w zespołach młodzieżowych.

 

Jones trafił na Anfield w 2011 roku z Plymouth. Gracz, u którego sztab szkoleniowy Liverpoolu zauważył wielki talent, z powodzeniem występował w rozgrywkach NextGen Series.

 

Jak spekulują dziennikarze, Jones zostanie na stałe włączony do pierwszego zespołu Brendana Rodgersa i dostanie szansę gry w Premier League.

 

"Czuję się wspaniale, będąc pełnoprawnym członkiem Liverpoolu" - napisał piłkarz na Twitterze.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Anelka piłkarzem WBA

 

West Bromwich Albion sfinalizował transfer francuskiego napastnika Nicolasa Anelki. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z klubem. W umowie znalazła się opcja przedłużenia jej o kolejny rok.

 

Anelka wrócił do Premier League po półtorarocznej przerwie. W styczniu 2012 roku przeniósł się z Chelsea do chińskiego Shanghai Shenhua, a zimą 2013 roku trafił do włoskiego Juventusu. Tam nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie.

 

Teraz będzie kontynuował karierę na The Hawthorns, gdzie spotka się ze Steve'm Clarke'm. Obaj współpracowali ze sobą w Chelsea, kiedy Anelka przechodził do niej na początku 2008 roku.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Paulinho Kogutem

 

Przed kilkunastoma minutami Tottenham Hotspur potwierdził pozyskanie brazylijskiego pomocnika Paulinho. Gwiazda niedawnego Pucharu Konfederacji kosztowała londyński klub 17 milionów funtów.

 

- Jesteśmy zachwyceni mogąc oświadczyć, że osiągnęliśmy porozumienie w sprawie transferu Paulinho z Corinthians - czytamy na oficjalnym profilu klubu na Twitterze. - Witamy w klubie, Paulinho!

 

Entuzjazm wyraził także sam piłkarz.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany transferem do Spurs. To będzie wielka przyjemność być częścią tak wielkiego klubu jak Tottenham - stwierdził Paulinho.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arouna Kone piłkarzem Evertonu

 

Arouna Kone został w poniedziałek zawodnikiem Evertonu - poinformował klub z Liverpoolu na oficjalnej stronie internetowej. Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej przenosi się na Goodison Park na zasadzie definitywnego transferu z Wigan Athletic. Z Evertonem podpisał trzyletni kontrakt.

 

Kone w Evertonie ponownie będzie miał okazję współpracować z trenerem Roberto Martinezem. W poprzednim sezonie 29-letni napastnik zdobył 11 bramek dla drużyny Wigan, prowadzonej wówczas przez hiszpańskiego szkoleniowca.

 

Wcześniej Kone był zawodnikiem takich klubów jak Lierse SK, Roda JC Kerkrade, PSV Eindhoven, Sevilla FC, Hannover 96 i Levante UD.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McShane na dłużej w Hull

 

Obrońca Hull City Paul McShane podpisał nowy kontrakt z klubem. Reprezentant Irlandii związał się z drużyną na dwa najbliższe lata.

 

- Cieszę się z podpisania nowego kontraktu. Ostatni sezon był świetny i otrzymałem ofertę nowego kontraktu. Nie mogłem się doczekać jego podpisania. Teraz z niecierpliwością czekam na nowy sezon - powiedział McShane.

 

27-letni w ostatnim sezonie rozegrał 25 spotkań w zespole Tygrysów, przyczyniając się do wywalczenia przez niego awansu do Premier League.

 

 

Holt zamienił Norwich na Wigan

 

Grający dotychczas w Norwich City Grant Holt został w poniedziałek nowym zawodnikiem Wigan Athletic. Oba kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt z klubem z DW Stadium.

 

32-latek ma zastąpił w drużynie Owena Coyle'a sprzedanego do Evertonu Arounę Kone.

 

Holt w zespole Kanarków występował od 2009 roku. W dwóch ostatnich sezonach rozegrał w jego barwach 70 spotkań w Premier League, zdobywając 23 bramki.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alcaraz oficjalnie w Evertonie

 

Antolin Alcaraz jest już oficjalnie zawodnikiem Evertonu. Reprezentant Paragwaju podpisał dwuletni kontrakt z zespołem z Goodison Park.

 

Alcaraz przeniósł się do Evertonu na zasadzie wolnego transferu z Wigan Athletic, po tym jak z końcem czerwca wygasła jego umowa.

 

Paragwajczyk jest drugim piłkarzem, który w trakcie letniej przerwy zamienił Wigan na Everton. Wcześniej podobny kierunek obrał Arouna Kone. Obu zawodników do swojego zespołu zdecydował się sprowadzić hiszpański szkoleniowiec Roberto Martinez, który współpracował z piłkarzami w Wigan.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joel przechodzi do Evertonu

 

Atletico Madryt poinformowało o uzyskaniu porozumienia z Evertonem w sprawie transferu bramkarza Joela Roblesa. Tym samym Hiszpan będzie trzecim zawodnikiem, który w poprzednim sezonie występował w Wigan Athletic, a teraz będzie bronił barw klubu z Goodison Park.

 

Wcześniej były menedżer Wigan Roberto Martinez ściągnął do Evertonu Arounę Kone i Antolina Alcaraza. Teraz dołączy do nich Joel, który w Wigan występował na zasadzie wypożyczenia z Atletico.

 

23-letni bramkarz w ostatnim sezonie rozegrał dziewięć spotkań na boiskach Premier League. Na swoim koncie ma również 15 występów w Primera Division.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chelsea pozyskała Schwarzera!

 

Mark Schwarzer został nowym bramkarzem londyńskiej Chelsea. Reprezentant Australii, który ostatnio występował w Fulham, podpisał roczny kontrakt z klubem ze Stamford Bridge.

 

- To fenomenalny klub. To jeden z największych i najlepszych klubów na świecie. Przejście do Chelsea jest dla mnie zaszczytem. Nie trzeba było wiele, aby mnie przekonać - powiedział Schwarzer.

 

40-letni bramkarz ma bogate doświadczenie z gry na angielskich boiskach. Występował na nich w barwach Bradford City, Middlesbrough i Fulham. W poprzednim sezonie został pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który zaliczył 500 występów w Premier League.

 

Schwarzer karierę rozpoczynał w zespole Marconi Stallions. W 1994 roku trafił do niemieckiego Dynama Drezno, z którego następnie przeniósł się do Kaiserslautern. Do Anglii trafił w 1996 roku.

 

 

Altidore piłkarzem Sunderlandu

 

Jozy Altidore został szóstym zawodnikiem, który wzmocnił Sunderland przed nowym sezonem. Napastnik reprezentacji Stanów Zjednoczonych przeniósł się do angielskiego klubu z holenderskiego AZ Alkmaar. 23-latek podpisał z Czarnymi Kotami czteroletni kontrakt.

 

Altidore karierę rozpoczynał w New York Red Bulls, z którego przeniósł się do hiszpańskiego Villarreal. Na swoim koncie ma również występy w Xerez, Hull City i Bursasporze.

 

Do AZ trafił w 2011 roku. W 67 spotkaniach zdobył 38 bramek dla tego klubu. Na swoim koncie ma także 60 występów i 17 bramek w reprezentacji Stanów Zjednoczonych.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Diament' z Barcelony w Evertonie

 

Everton potwierdził pozyskanie na zasadzie rocznego wypożyczenia 19-letniego gracza FC Barcelony, Gerarda Deulofeu. - Gerard to prawdziwy diament hiszpańskiego futbolu i chłopak obdarzony niesamowitym talentem - mówił nowy szkoleniowiec the Toffees, Roberto Martinez.

 

- Jestem zachwycony, że on zrobi kolejny krok swojej kariery właśnie w Evertonie.

 

Wychowanek Blaugrany minioną kampanię spędził w drugiej drużynie klubu z Camp Nou. W 33 występach zdobył 18 bramek.

 

Młody Francuz w Sunderlandzie

 

Zespół ze Stadium of Light oficjalnie potwierdził pozyskanie reprezentanta Francji do lat 20, El Hadjiego Ba. Były już gracz Le Havre podpisał trzyletni kontrakt. Ba to siódmy już tego lata nabytek Paolo Di Canio.

 

Wcześniej Włoch sprowadził do północnej Anglii Roberge'a, Diakite, Cabrala, Altidore'a, Karlssona i Watmore'a.

 

20-latek dołączył już do swoich nowych kolegów przebywających na obozie we Włoszech.

 

Jednocześnie potwierdzono, że Czarne Koty doszły do porozumienia z argentyńskim klubem Velez Sarsfield ws. pozyskania bocznego obrońcy, Gino Peruzzi'ego, a według włoskich mediów Sunderland bliski jest także pozyskania pomocnika Juventusu, Emanuele Giaccherini.

 

 

Kolejny nabytek Norwich

 

Chris Hughton i włodarze Norwich City zdecydowanie nie próżnują. Po tym jak nowym Kanarkiem został Martin Olsson, do ekipy z Carrow Road tego samego popołudnia dołączył jeszcze jeden gracz. To Carlo Nash, który podpisał roczną umowę. Wcześniej 39-letni bramkarz bronił barw Stoke City.

 

- To ważne, by mieć w składzie bramkarza o tak wielkim doświadczeniu i gracza, któremu Premier League zdecydowanie nie jest obca - mówił Chris Hughton. - To także ruch, który pozwala nam posłać na niezwykle wartościowe wypożyczenie Declana Rudda. W Preston będzie mógł liczyć na regularne występy.

 

Nash o miejsce między słupkami Norwich będzie rywalizował z Johnem Ruddym i Markiem Bunnem.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilgallon w Blackburn

 

Jeden z piłkarzy, którym tego lata skończyły się kontrakty w Sunderlandzie jest Matt Kilgallon. 29-latek właśnie związał się z Blackburn Rovers. Podpisał dwuletni kontrakt.

 

- Jestem naprawdę podekscytowany - stwierdził Kilgallon. - Po zakończeniu sezonu nie miałem klubu, a chciałem grać dla wielkiej ekipy, gdzie będę miał wokół siebie dobrych piłkarzy i dobry sztab.

 

- Gdy zgłosiło się Blackburn musiałem porozmawiać z rodziną, ale podjęcie decyzji nie zajęło mi dużo czasu.

 

Poprzednim klubem Kilgallona był Sunderland, w którym ten nie zrobił jednak wielkiej kariery. W trakcie ostatnich trzech lat obrońca spędzał też czas na wypożyczeniach - w Doncaster i Middlesbrough.

 

 

Wanyama zagra w Southampton

 

Victor Wanyama jest podobno o krok od sfinalizowania umowy z Southampton. Kenijczyk odrzucił pierwszą propozycję tego klubu, ale zgodził się na kontynuowanie negocjacji. Jego dotychczasowy pracodawca - Celtic, otrzyma za niego 12,5 miliona euro.

 

Kenijska Federacja Piłkarska wydała wczoraj oświadczenie, w którym wyraża swoje zadowolenie z faktu, iż Wanyama został piłkarzem Southampton.

 

O finalizacji tego transferu nie poinformował jednak jak dotąd żaden z klubów.

 

Oprócz Southampton o Wanyamę zabiegali Cardiff City, Liverpool oraz Arsenal.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...