Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Bony w Swansea

 

Transfer najlepszego zawodnika holenderskiej Eredivisie poprzedniego sezonu do walijskiego Swansea został sfinalizowany. Bony Wilfried przenosi się na Wyspy Brytyjskie za 12 milionów funtów.

 

Bony przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt na najbliższe cztery lata. Jest najdroższym zakupem w historii walijskiego klubu - dotychczasowym rekordem był transfer Pablo Hernandeza z Valencii za 5,55 miliona funtów. Tym samym poszukiwania snajpera z prawdziwego zdarzenia przez Michaela Laudrupa zakończyły się sukcesem.

 

- O tej transakcji rozmawialiśmy już od jakiegoś czasu dlatego jestem szczęśliwy. Teraz muszę skoncentrować się na nowym wyzwaniu. Mam nadzieję uszczęśliwić kibiców Swansea - powiedział Bony po podpisaniu umowy.

 

W poprzednim sezonie reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył 31 goli w 30 występach w Eredivisie i został wybrany zawodnikiem roku.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Giaccherini przejdzie do Sunderlandu

 

Szkoleniowiec Juventusu, Antonio Conte zdradził, że klub zaakceptował ofertę angielskiego Sunderlandu za Emanuele Giaccheriniego. Czarne Koty zapłacą za pomocnika 9 milionów euro.

 

- Jestem szczęśliwy jego szczęściem, sam zaś jestem niezadowolony - powiedział Conte. - Nie cieszę się rzecz jasna ze sprzedaży Giaccheriniego, ale w czasach kryzysu, kiedy kupujesz piłkarzy musisz też ponosić straty.

 

Jednocześnie według mediów klub ze Stadium of Light jest także coraz bliżej sfinalizowania transferów Gino Peruzziego z argentyńskiego Velez Sarsfield oraz Toma Huddlestone'a z Tottenhamu. Przypomnijmy, że Paolo Di Canio już sprowadził do północnej Anglii tego lata siedmiu graczy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seferović w Sociedad

 

Real Sociedad potwierdził dziś pozyskanie napastnika włoskiej Fiorentiny, Harisa Seferovicia. 21-latek przeszedł dziś pomyślnie testy medyczne po czym podpisał z nowym klubem czteroletnią umowę. Kwota transferu ma opiewać około 3 milionów euro.

 

- To wielka przyjemność być tutaj - powiedział po podpisaniu umowy Szwajcar. - Z optymizmem patrzę na nową pracę i to wspaniałe doświadczenie.

 

Jak poinformował hiszpański klub, Seferović powróci teraz do Szwajcarii w związku ze sprawami osobistymi, a jako nowy zawodnik Realu zostanie oficjalnie przedstawiony na początku nowego tygodnia.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fer zawodnikiem Norwich

 

Norwich w letnim okienku transferowym wybrało kierunek Holandia - Ricky van Wolfswinkel co prawda etap zwany 'Eredivisie' ma chwilowo za sobą, ale za to Toby Alederweireld czy Leroy Fer to doskonałe przykłady. Belg odrzucił propozycję gry na Wyspach, natomiast pomocnik Twente został ogłoszony nowym graczem Kanarków.

 

Zakontraktowanie holenderskiego pomocnika Norwich ogłosiło na swoim oficjalnym koncie na Twitterze. Fer podpisał z nowym klubem kontrakt na najbliższe cztery lata. Szczegóły finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

 

Fer w ostatnich dwóch sezonach był jedną z kluczowych postaci Twente. Transfer zagranicę zdawał się być jedynie kwestią czasu. Kto będzie kolejnym graczem, który trafi do Norwich? Kanarki nie powiedziały ostatniego słowa w walce o Toby Alederweirelda, a na liście życzeń widnieje także Ola Toivonen z PSV Eindhoven.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Gerrard przedłużył kontrakt

 

Steven Gerrard podpisał nowy kontrakt z Liverpoolem - potwierdził klub z Anfield Road na oficjalnej stronie internetowej. Piłkarz związał się z The Reds dwuletnią umową. Dotychczasowy kontrakt obowiązywał do czerwca 2013 roku.

 

- Myślę, że każdy wie, co to dla mnie znaczy. Jestem tu tak długo i przedłużyłem umowę. To wspaniały dzień dla mniej. Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział Gerrard.

 

- Dzięki temu wiem, że klub nadal mnie chcę. Cieszę się, że stało się to przed sezonem. Teraz mogę skupić się tylko na grze - dodał kapitan The Reds.

 

Gerrard, który jest wychowankiem Liverpoolu, w pierwszym zespole debiutował w trakcie sezonu 1998/99. Od tamtej pory rozegrał 439 spotkań w Premier League.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dunne oficjalnie w QPR

 

Zgodnie z wcześniejszymi przypuszczeniami, Richard Dunne został piłkarzem Queens Park Rangers. Oznacza to, że dotychczasowy zawodnik Aston Villi będzie występować od nowego sezonu na boiskach Championship.

 

Ze względu na swój wiek, 33-latek podpisał z The Hoops jedynie roczną umowę.

 

- Bardzo się cieszymy, że Richard podpisał z nami kontrakt. To wspaniały facet i przyznaję, że potrzebowaliśmy kogoś takiego jak on - powiedział menedżer Harry Redknapp.

 

Irlandczyk występował przez ostatnie cztery lata w Aston Villi, z kolei wcześniej reprezentował barwy Manchesteru City.

 

Harper przechodzi do Hull City

 

Beniaminek Premier League - Hull City, pozyskał w poniedziałek nowego bramkarza. Dwunastomiesięczną umowę z popularnymi Tigers podpisał Steve Harper. Zawodnik ten występował dotychczas w Newcastle United.

 

38-latek nie może być pewny miejsca w składzie nowego zespołu. Podstawowym bramkarzem drużyny z KC Stadium jest bowiem Szkot Allan McGregor.

 

Hull pozyskało Harpera bez sumy odstępnego. Wraz z końcem ostatniego miesiąca wygasł bowiem jego kontrakt z Newcastle.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevilla potwierdza - Negredo w Man City

 

Alvaro Negredo w nowym sezonie będzie występował w Manchesterze City. Informację o przejściu napastnika do angielskiego klubu potwierdził dotychczasowy jego klub - Sevilla FC. Przed finalizacją transferu reprezentant Hiszpanii przejdzie jeszcze badania medyczne.

 

Sevilla poinformowała również, że jeszcze dziś odbędzie się oficjalne pożegnanie zawodnika.

 

Negredo w zespole z Estadio Sanchez Pizjuan występował przez cztery ostatnie sezony. W tym czasie rozegrał 139 spotkań w lidze, zdobywając w nich 70 bramek

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Campana w Crystal Palace

 

Crystal Palace dogadało się w sprawie transferu Jose Campany z hiszpańską Sevillą. 20-letni pomocnik pomoże w nadchodzącym sezonie beniaminkowi wywalczyć utrzymanie w Premier League.

 

Warunki zawartej umowy pozostały poufne. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Hiszpanii podpisał kontrakt na cztery sezony i już nie może się doczekać rozpoczęcia rywalizacji na angielskich boiskach. - Czuję satysfakcję. Przez ostatnie dwa lata miałem problemy w swoim klubie, teraz jestem podekscytowany możliwością gry w Premier League. Myślę, że zrobiłem krok do przodu. Już nie mogę doczekać się spotkania z zawodnikami i rozpoczęcia sezonu.

 

- O zainteresowaniu Crystal Palace dowiedziałem się od agenta. Długo się nie zastanawiałem ponieważ gra w Anglii od zawsze była moim marzeniem. Zrobię wszystko by drużyna pozostała w Premiership - dodał.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Man City finalizuje transfer Negredo

 

Manchester City zaprezentował w piątek rano nowego napastnika - Alvaro Negredo. 27-latek, który występował do tej pory w hiszpańskiej Sevilli, kosztował The Citizens 25 milionów euro.

 

Włodarze andaluzyjskiego klubu poinformowali o zawarciu umowy już w środę. Ostatnie formalności zostały jednak spełnione dopiero dwa dni później, gdy Negredo zjawił się w siedzibie angielskiego klubu.

 

Zawodnik, który otrzymał koszulkę z numerem 9, dołączy teraz do zespołu, który przygotowuje się do rozpoczęcia nowego sezonu.

 

Warto przypomnieć, że The Citizens pozyskali latem także innego piłkarza Sevilli - Jesusa Navasa.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Graham w Hull

 

Po bardzo nieudanej półrocznej przygodzie z Sunderlandem, Danny Graham spróbuje swojego szczęścia w zespole beniaminka Premier League, Hull City. 27-latek na Kingston Communications Stadium przenosi się na zasadzie rocznego wypożyczenia. To już siódmy nabytek Hull tego lata.

 

- Świetnie jest przyjść do klubu, gdzie każdy jest niesiony niedawno wywalczonym awansem - mówił Graham. - O tym klubie słyszałem tylko dobre rzeczy.

 

- To dokładnie taka sama sytuacja jak ta, kiedy przychodziłem do Swansea kilka lat temu. Historie tych dwóch klubów są bardzo podobne.

 

Swoją historię na Liberty Stadium akurat Graham wspomina z pewnością wspaniale. To w zespole Łabędzi występował napastnik przed transferem do Sunderlandu i to w zespole Łabędzi potrafił strzelić 12 bramek w sezonie Premier League.

 

 

Jovetić oficjalnie w City

 

Oficjalny serwis Manchesteru City poinformował, że nowym zawodnikiem klubu został gwiazdor Fiorentiny - Stevan Jovetić. The Citizens nie ujawniają w chwili obecnej szczegółów porozumienia z włoskim klubem.

 

23-letni napastnik dołączy do nowych kolegów z zespołu w weekend.

 

- Florencja pozostanie w moim sercu, ale jestem szczęśliwy z transferu do City, ponieważ chcę coś wygrać - stwierdził piłkarz.

 

Jovetić zainteresowanie jednego z czołowych klubów na Wyspach Brytyjskich zawdzięczał świetnym występom w ostatnich sezonach we Florencji. Przez pięć lat w Serie A zdobył 40 goli w 134 występach. Do statystyk nie należy wliczyć sezonu 2010/2011 który zawodnik spędził na leczeniu poważnej kontuzji.

 

Od 2007 roku wystąpił w 27 spotkaniach reprezentacji Czarnogóry i zdobył 10 goli. W Manchesterze City będzie występował z numerem 35.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chadli oficjalnie Kogutem

 

Napastnik FC Twente Enschede, Nacer Chadli, został nowym piłkarzem Tottenhamu Hotspur - poinformowała oficjalna strona internetowa angielskiego klubu. 23-letni Belg podpisał z Kogutami pięcioletni kontrakt.

 

W walce o podpis snajpera Tottenham wyprzedził Fulham, Aston Villę, Swansea, Szachtar Donieck i Borussię Dortmund. W najbliższym czasie Chadli przejdzie testy medyczne, po czym uda się do Hong Kongu, gdzie Tottenham przygotowuje się do nadchodzącego sezonu.

 

W minionych rozgrywkach Eredivisie, Belg zagrał w 22 meczach, w których strzelił 10 bramek i zanotował 5 asyst. Eksperci wyceniają go na 9 mln euro. Chadli jest drugim wzmocnieniem klubu z White Hart Lane w letnim oknie transferowym. Wcześniej zespół Kogutów sprowadził Brazylijczyka Paulinho z Corinthians.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chilijski talent w Chelsea

 

Chelsea sfinalizowała transfer młodego chilijskiego pomocnika Cristiana Cuevasa. Piłkarz, który dotychczas występował w O'Higgins podpisać pięcioletni kontrakt z klubem ze Stamford Bridge.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy - powiedział 18-latek, który najczęściej gra na lewym skrzydle, ale może również grać w obronie. - Chelsea obserwowała mnie przez ponad rok. Chciałem trafić do tego klubu. - dodał.

 

Cuevas występował ostatnio w mistrzostwach świata do lat 20, które rozgrywane były w Turcji. Chilijska reprezentacja dotarła do ćwierćfinału.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młody Francuz w Fulham

 

Londyńskie Fulham ogłosiło pozyskanie 18-letniego pomocnika francuskiego Lens. Ange-Freddy Plumain na Wyspy przenosi się na zasadzie wolnego transferu.

 

- Klub jest zachwycony mogąc ogłosić pozyskanie nowego piłkarz. Ange-Freddy Plumain podpisał kontrakt do 30 czerwca 2016 roku, z opcją rocznego przedłużenia - czytamy w oświadczeniu Fulham.

 

Plumain zdobył jednego gola w 22 występach dla RC Lens w ostatnim sezonie.

 

Sagbo graczem Hull

 

Yannick Sagbo zostało ogłoszony nowym zawodnikiem beniaminka angielskiej Premiership, Hull City. 25-latek podpisał kontrakt na najbliższe dwa sezony z opcją przedłużenia o kolejny.

 

Evian otrzyma za zawodnika kwotę dwóch milionów euro z czego część trafi do AS Monaco.

 

Sagbo miał jeszcze tylko przez rok ważny kontrakt z Evian. Po wygaśnięciu umowy mógłby zmienić barwy klubowe za darmo.

 

Przez ostatnie trzy lata gry w Evian zawodnik z Wybrzeża Kości Słoniowej zdobył 25 bramek w 99 występach ligowych.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Hooper piłkarzem Norwich

 

Napastnik Celticu Glasgow, Gary Hooper, w nadchodzącym sezonie będzie występował na boiskach Premier League w barwach Norwich City. Snajper podpisał w piątek z ekipą "Kanarków" trzyletni kontrakt z opcją przedłużenia o kolejny.

 

O transferze zawodnika do Norwich mówiło się już w Anglii od kilku dni. Początkowo 25-latek miał dołączyć do QPR, lecz ich oferta została przebita przez "Kanarki". Strony nie ujawniły kwoty odstępnego, ale dziennikarze sugerują, że jest ona wyższa niż pięć milionów.

 

Zadowolenia z podpisania umowy nie krył sam zainteresowany. - Cieszę się, że wreszcie mogłem sfinalizować transfer. Nie mogę się już doczekać pierwszego występu w zielono-żółtej koszulce i liczę, że przede mną wyłącznie miłe doświadczenia - powiedział Hooper.

 

Hooper do Celticu przeniósł się w 2010 roku ze Scunthorpe United. W sezonie 2012/2013 Anglik był jedną z kluczowych postaci w ekipie "The Bhoys" i strzelił 19 goli w 32 meczach ligi szkockiej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cardiff City z nowym bramkarzem

 

Cardiff City potwierdziło w poniedziałek popołudniu, iż zakontraktowało dotychczasowego bramkarza Brentfordu - Simona Moore'a. Były golkiper Southampton przeszedł dziś testy medyczne, a następnie złożył podpis pod 4-letnim kontraktem.

 

Zawodnik, który występował w Brentford od 2009 roku, rozegrał w ostatnim sezonie aż 52 mecze w barwach pierwszego zespołu.

 

- Oglądaliśmy go od ponad roku. Wierzymy, że sprowadzając go do klubu, dokonujemy znakomitego interesu. Jesteśmy wdzięczni Brentford za negocjacje, które były bardzo pomyślne - powiedział menedżer beniaminka Premier League, Malky Mackay.

 

Kwota transferu tego bramkarza nie została ujawniona.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Boerrigter w Celticu

 

Derk Boerrigter po dwóch sezonach spędzonych w Ajaksie przenosi się do Celticu Glasgow. Holender podpisał kontrakt ze szkockim klubem na najbliższe cztery sezony. Szczegóły porozumienia z Ajaksem nie zostały ujawnione.

 

26-letni napastnik nie do końca wytrzymywał obciążenie w Amsterdamie. Już w swoim pierwszym sezonie doznał poważnego urazu i wystąpił w zaledwie 17 spotkaniach ligowych mistrzów Holandii. O wiele lepiej sytuacja wyglądała w poprzednim roku, kiedy zanotował występ w 30 konfrontacjach z czego w 17 od pierwszych minut. Łącznie zdobył w ciągu dwóch sezonów 12 bramek. Zdecydowanie więcej oczekuje się od napastnika najlepszej drużyny w Holandii ostatnich lat.

 

Nieoficjalnie mówi się, że Celtic zapłacił za Holendra około 4 miliony euro. Ajax pozyskał go z RKC Waalwijk przed dwoma laty za zaledwie 500 tysięcy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Soldado zawodnikiem Tottenhamu

 

Roberto Soldado pomyślnie przeszedł badania medyczne i został oficjalnie zawodnikiem Tottenhamu Hotspur - poinformował angielski klub. Hiszpański napastnik przeniósł się do zespołu Kogutów na zasadzie transferu definitywnego z Valencii.

 

Według nieoficjalnych informacji, Valencia otrzyma za swojego zawodnika 26 milionów funtów.

 

Reprezentant Hiszpanii w nowym zespole ma zadebiutować 10 sierpnia, kiedy Tottenham zmierzy się w towarzyskim spotkaniu z Espanyolem Barcelona.

 

 

Oficjalnie: Lugano w West Bromwich

 

Diego Lugano został nowym defensorem West Bromwich Albion. Urugwajczyk przeniósł się z Paris Saint-Germain na zasadzie wolnego transferu, podpisał dwuletni kontrakt.

 

- Jestem zachwycony, że przenoszę się do West Bromwich Albion - mówił obrońca. - Robię coś czego brakowało w mojej karierze, a jest to gra w Premier League - bez wątpienia najpiękniejszej i najbardziej konkurencyjnej lidze świata.

 

Lugano dołączył do PSG w 2011 roku, jednakże nie zdołał sobie wywalczyć stałego miejsca w jedenastce ekipy z Parc des Princes. Rundę wiosenną minionego sezonu spędził na wypożyczeniu w hiszpańskiej Maladze

 

Francuz piłkarzem Crystal Palace

 

Beniaminek Premier League, Crystal Palace, pozyskał nowego zawodnika - Eliota Grandina. 25-latek, który występował dotychczas w Blackpool, podpisał roczną umowę.

 

Wielkim zwolennikiem sprowadzenia tego zawodnika był menedżer Palace, Ian Holloway, który wcześniej współpracował z nim we wspomnianym Blackpool.

 

Grandin przekonał do siebie sztab szkoleniowy w trakcie towarzyskiego meczu przeciwko Dagenham.

 

Zawodnik zaakceptował w czwartek ofertę rocznego kontraktu, z opcją przedłużenia go o kolejny rok.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taarabt wypożyczony do Fulham

 

Pomocnik Queens Park Rangers Adel Taarabt najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Fulham. Reprezentant Maroka we wtorek pomyślnie przeszedł badania medyczne, a w środę oba kluby poinformowały o sfinalizowaniu transferu.

 

Taarabt w Fulham będzie miał okazję współpracować z Martinem Jolem, który w przeszłości sprowadzał go do Tottenhamu Hotspur.

 

24-latek na angielskich boiskach występuje od 2006 roku. W barwach Tottenhamu wystąpił jednak w zaledwie dziewięciu meczach. Regularnie występował w ekipie Queens Park Rangers.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: McClean przenosi się do Wigan

 

Triumfator ostatniej edycji Pucharu Anglii, Wigan Athletic pozyskał skrzydłowego Sunderlandu, Jamesa McCleana. Kwoty transferu za jaką reprezentant Irlandii przeniósł się na DW Stadium nie ujawniono.

 

- Jestem zachwycony. Wszystko wydarzyło się bardzo szybko, ale odkąd dowiedziałem się, że Owen Coyle jest mną zainteresowany, wiedziałem, że chcę tu przyjść - mówił 24-latek. - Ten klub znów zmierza we właściwym kierunku, a ja nie mogę doczekać się być częścią tego projektu.

 

Poprzednim klubem piłkarza był Sunderland, do którego dołączył w 2011 roku. Choć przez dwa sezony niejednokrotnie zachwycał fanów swoimi występami, teraz zdawał się nie znajdować uznania w oczach Paolo Di Canio.

 

Defensor Celticu wraca do Anglii

 

Kelvin Wilson, który wraz z Celtikiem wywalczył w środę awans do rundy play-off Ligi Mistrzów, przeniesie się na dniach do angielskiego Nottingham Forest. Mistrzowie Szkocji otrzymają za niego 2,5 miliona funtów.

 

Gdy Wilson opuszczał Forest przed dwoma sezonami, Celtic zakontraktował go wówczas bez sumy odstępnego. - Rozumiemy decyzję Kelvina. Nottingham to jego dom i nic dziwnego, że chce tam wrócić - wyjaśnił menedżer Celticu, Neil Lennon.

 

The Bhoys, z Wilsonem w składzie, zremisowali wczoraj z Elfsborgiem (0:0) i zapewnili sobie awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

 

Były piłkarz WHU w QPR

 

Gary O'Neil został nowym graczem Queens Park Rangers. Pomocnik, który jeszcze w minionej kampanii reprezentował barwy Młotów na zasadzie wolnego transferu przeniósł się do innego londyńskiego klubu. 30-latek podpisał roczny kontrakt.

 

- Gary to dobry piłkarz i profesjonalista - komplementował nowy nabytek Harry Redknapp. - On może biegać cały dzień, dobrze radzi sobie z piłką, wiele widzi i świetnie podaje. Dzięki niemu będziemy mieli więcej opcji w środkowej formacji.

 

O'Neil i Redknapp współpracowali ze sobą już wcześniej.

 

- To ekscytujące wyzwanie - stwierdził piłkarz. - Oczywiście znam Harry'ego. To był główny czynnik, dla którego zdecydowałem się tu przenieść. Sezon w Portsmouth, w którym awansowaliśmy pod jego wodzą był fantastyczny.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Spearing w Boltonie

 

Bolton Wanderers sfinalizował transfer Jaya Spearinga z Liverpoolu. 24-letni pomocnik podpisał z nowym klubem kontrakt na najbliższe cztery sezony.

 

Spearing występował na Reebok Stadium na zasadzie wypożyczenia przez ostatni sezon. Łącznie w 37 występach ligowych dwukrotnie trafiał do bramki rywala w The Championship.

 

- Jay chciał kontynuować karierę w Boltonie Wanderers. Odrzucił kilka ofert by móc wrócić na Reebok Stadium. Jestem bardzo wdzięczny zarządowi i właścicielom za tego zawodnika - skomentował trener Boltonu.

 

Warunki transakcji nie zostały podane do publicznej wiadomości.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cissokho dogadany z Liverpoolem

 

Aly Cissokho zdradził w wywiadzie dla francuskiego Le 10 Sport, że ustalił już warunki indywidualnego kontraktu z angielskim Liverpoolem. Boczny obrońca dodał jednak, że jego transfer wciąż jest daleki od realizacji, bowiem the Reds nie mogą dogadać się z obecnym klubem piłkarza, Valencią.

 

- Liverpool złożył mi ofertę i prawdą jest, że zawarłem już z nimi porozumienie - stwierdził 25-latek. - Teraz już oba kluby muszą się dogadać.

 

- Jeśli nic nie wydarzy się w tym tygodniu to będzie prawdopodobnie oznaczało, że nie przeniosę się do Liverpoolu. Problemem są warunki transferu - Liverpool preferuje wypożyczenie z opcją wykupu, Valencia chce mnie sprzedać definitywnie już teraz.

 

- Jeśli transfer nie dojdzie do skutku nie będzie to dla mnie problem. W Valencii czuję się dobrze.

 

Francuz na Półwysep Iberyjski przeniósł się zaledwie rok temu. W La Liga zaliczył 25 występów.

 

 

Gracz MLS od stycznia w Stoke

 

Juan Agudelo zostanie nowym piłkarzem Stoke City. Napastnik nie przeniesie się do Anglii jednak już teraz, a dopiero w styczniu przyszłego roku - po tym jak skończy się jego obecny kontrakt z New England Revolution.

 

- Włożyliśmy sporo pracy w ten transfer, ale jestem zachwycony, że się udało - stwierdził Mark Hughes. - To bardzo dobry młody piłkarz z ogromnym talentem i potencjałem.

 

Agudelo, oprócz wielokrotnych występów w Major League Soccer, jest też regularnym reprezentantem drużyny narodowej Stanów Zjednoczonych. Od debiutu w 2010 roku zaliczył w niej 17 występów.

 

 

Obrońca Arsenalu wypożyczony do Leicester

 

Ignasi Miquel opuścił londyński Arsenal i na zasadzie rocznego wypożyczenia przeniósł się do zespołu występującego w the Championship, Leicester City.

 

- Ignasi to stoper z ogromnym potencjałem. On zdaje się być entuzjastyczny i zachwycony tym, że tutaj jest - mówił menedżer Leicester, Nigel Pearson.

 

Młody Hiszpan do tej pory zanotował 14 występów w pierwszej drużynie Arsene'a Wengera.

 

 

Ferdinand rozwiązał kontrakt z QPR

 

Anton Ferdinand przestał być zawodnikiem drugoligowego Queens Park Rangers. 28-letni zawodnik rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z londyńskim klubem.

 

Ferdinand spędził w drużynie z Londynu ostatnie dwa lata z tym, że na drugą połowę sezonu 2012/2013 był wypożyczony do tureckiego Bursasporu. Wcześniej występował w Sunderlandzie i West Ham United.

 

Dla Queens Park Rangers rozegrał w sumie 44 spotkania w Premiership. Kibice pamiętają go przede wszystkim z incydentu z Johnem Terrym. Obrońca Chelsea był swego czasu oskarżony o rasizm wobec brata Rio Ferdinanda z Manchesteru United.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celustka wypożyczony do Sunderlandu

 

Sunderland poinformował o finalizacji transferu czeskiego obrońcy Ondreja Celustki. 24-latek przeniósł się do angielskiego klubu na zasadzie rocznego wypożyczenia z tureckiego Trabzonsporu.

 

Ondrej Celustka swoją karierę rozpoczynał w zespole FC Zlin, z którego w 2009 roku przeniósł się do Slavii Praga. Na swoim koncie ma także pobyt na wypożyczeniu we włoskim Palermo. Do Trabzonsporu trafił latem 2011 roku.

 

24-latek 18 razy występował w reprezentacji Czech do lat 21.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chamakh oficjalnie w Crystal Palace

 

Beniaminek Premier League Crystal Palace poinformował o pozyskaniu na zasadzie definitywnego transferu napastnika Arsenalu Marouane'a Chamakha. Piłkarz podpisał roczny kontrakt.

 

Reprezentant Maroka drugą połowę ostatniego sezonu spędził na zasadzie wypożyczenia w West Ham Unied, w barwach którego rozegrał jednak tylko trzy spotkania w Premier League.

 

Do Arsenalu Chamakh trafił latem 2010 roku z Girondins Bordeaux. Od tamtej pory rozegrał w zespole Kanonierów 40 spotkań i zdobył 8 bramek w Premier League.

 

29-latek jest trzecim napastnikiem sprowadzonym przez menedżera Palace Iana Hollowaya przed nowym sezonem. Wcześniej do drużyny dołączyli Kevin Phillips i Dwight Gayle.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Downing oficjalnie w West Ham United

 

West Ham United sfinalizował transfer pomocnika Liverpoolu Stewarta Downinga. 29-latek podpisał z Młotami czteroletni kontrakt. Oba kluby nie ujawniły kwoty transferu, ale według brytyjskich mediów wyniosła ona około pięciu milionów funtów.

 

- Jestem bardzo podekscytowany. To dla mnie wielka szansa. To wielki klub i nie mogę się doczekać gry tutaj - powiedział Downing po podpisaniu umowy.

 

- Jestem gotowy i przygotowany na pierwszy mecz z Cardiff City. Rozegrałem kilka przyzwoitych spotkań dla Liverpoolu podczas przygotowań, więc nie będzie z tym żadnych problemów - dodał.

 

Vydra wypożyczony do WBA

 

West Bromwich Albion poinformował o pozyskaniu napastnika Udinese Calcio Mateja Vydry na zasadzie rocznego wypożyczenia. Czeski napastnik ostatni sezon spędził w Watford, dla którego zdobył 22 bramki.

 

Po podpisaniu umowy Vydra wyjechał na Węgry na zgrupowanie swojej reprezentacji. Po powrocie nie będzie miał zbyt wielu okazji do treningu z nowym zespołem przed sobotnim meczem z Southampton.

 

- Cieszę się, że mogę powitać Mateja w klubie. On miał bardzo dobry rok w Watford i wierzymy, że będzie zdobywał bramki również na wyższym poziomie - powiedział menedżer WBA Steve Clarke

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczony bramkarz wzmocnił Crystal Palace

 

Beniaminek Premier League, Crystal Palace, pozyskał w czwartek nowego bramkarza. Roczny kontrakt z klubem podpisał Szkot - Neil Alexander, o czym poinformowała oficjalna witryna internetowa londyńskiego zespołu.

 

Alexander to jedna z legend Glasgow Rangers. W znanym szkockim klubie występował przez ostatnie pięć lat. Nie opuścił nawet drużyny, gdy ta została zdegradowana z ekstraklasy, lecz z końcem wygasła jego umowa i musiał szukać nowego pracodawcy.

 

- Jestem zachwycony sfinalizowaniem rozmów kontraktowych z Crystal Palace. To dla mnie wieli zaszczyt, że mogę reprezentować klub z Premier League - powiedział po podpisaniu rocznej umowy 35-latek.

 

Neil Alexander, nim trafił do Rangersów, wcześniej grał w takich klubach jak Ipswich Town, Cardiff czy Livingston.

 

 

Capoue piłkarzem Tottenhamu

 

Tottenham poinformował o sfinalizowaniu transferu Etienne'a Copoue. 25-letni reprezentant Francji przenosi się na White Hart Lane z Toulouse. Choć kwota nie została oficjalnie potwierdzona, przypuszcza się, iż Koguty zapłaciły za niego około 8,6 mln funtów.

 

Zawodnik, o którego zabiegał w styczniu tego roku inny londyński klub - Arsenal, przeszedł w środę wieczorem testy medyczne. Wcześniej uzgodnił natomiast warunki indywidualnego kontraktu.

 

Capoue nie jest pierwszym wzmocnieniem Tottenhamu. Koguty zakontraktowały wcześniej Paulinho, Nacera Chadliego i Roberto Soldado. W sumie na transfery wydały ponad 60 mln funtów.

 

Bent na rok w Fulham

 

Darren Bent został nowym piłkarzem londyńskiego Fulham. Były reprezentant Anglii opuścił Aston Villę i przeniósł się do stolicy na zasadzie rocznego wypożyczenia.

 

- Darren Bent to napastnik, którego zawsze bardzo ceniłem - stwierdził Martin Jol, który niegdyś ściągał 29-latka do Tottenhamu. - Jestem zachwycony, że do nas dołączył i pewny, że znacząco wzmocni naszą siłę ofensywną.

 

Bent na boiskach Premier League występuje od 2005 roku. Przez osiem sezonów dla Charltonu, Tottenhamu, Sunderlandu oraz Aston Villi strzelił ponad 100 bramek.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Marange graczem Palace

 

Crystal Palace oficjalnie poinformowało o finalizacji transferu Floriana Marange'a. 27-latek przeniósł się z Bordeaux do Londynu na zasadzie wolnego transferu, gdzie podpisał roczny kontrakt.

 

O właśnie brytyjskim kierunku kariery defensora pisaliśmy niespełna dwie godziny temu, gdy sam zawodnik informował, że odrzucił oferty z Włoch, Belgii i Rosji, by przenieść się do Wielkiej Brytanii.

 

Marange przez ostatnie dziewięć lat był piłkarzem Girondins, dla którego zaliczył ponad 100 występów.

 

To trzeci w ostatnim czasie francuskojęzyczny nabytek Palace, po tym jak na Selhurst Park dołączyli Elliott Grandin i Marouane Chamakh.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osvaldo w Southampton

Argentyńczyk z włoskim paszportem przez ostatnie dwa lata występował w barwach "Giallorossich". W 55 meczach ligowych zdobył 27 bramek. Kwota jego transferu na St.Mary Stadium jest rekordowa dla Southampton - piętnaście milionów funtów.

 

Osvaldo urodził się w Buenos Aires, tam też zaczynał swoją karierę. W 2006 roku trafił do Atalanty Bergamo. Po czterech latach trafił do hiszpańskiego Espanyolu i tam dał o sobie znać europejskim gigantom.

 

W 2011 roku do Romy sprowadził go Luis Enrique. W pierwszym sezonie spisywał się nieźle, ale też popadał w konflikty z trenerami i kolegami z drużyny. Był najlepszym strzelcem rzymian w ostatnim sezonie, a mimo to postanowiono się go pozbyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parker w Fulham

Zawodnik podpisał trzyletnią umowę z nowym pracodawcą. Kwoty transferu nie ujawniono (według nieoficjalnych informacji - około trzy miliony funtów).

 

O przeprowadzce Parkera do innego klubu z Londynu spekulowano już od kilku tygodni. Wydawało się jednak, że będzie to spadkowicz Premier League Quuens Park Rangers. Tymczasem ostatecznie 32-letni środkowy pomocnik pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej Anglii.

 

Parker do Tottenhamu trafił w 2011 roku z West Ham United. Wcześniej grał także dla Newcastle United, Chelsea, Norwich City i Charlton Athletic, którego jest wychowankiem.

 

 

 

Zabaleta na dłużej w Manchesterze City

Obrońca Manchesteru City Pablo Zabaleta przedłużył kontrakt z klubem.

 

Nowy kontrakt Argentyńczyka będzie obowiązywał do 2017 roku, a więc o dwa lata dłużej niż poprzedni.

 

Jestem tu od pięciu lat i czuję się jak w domu. Podpisując nową umowę, stałem się jeszcze bardziej szczęśliwy - powiedział 28-latek. - Mamy świetną drużynę, mam nadzieję, że zdobędziemy w tym sezonie jakieś trofeum.

Pablo Zabaleta występuje w barwach "Obywateli" od sierpnia 2008 roku, kiedy to przeszedł z Espanyolu za nieco ponad 7,5 miliona euro. Do tej pory rozegrał 195 spotkań, uzyskując sześć trafień oraz trzynaście asyst.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cissokho w Liverpoolu

 

Liverpool oficjalnie poinformował o pozyskaniu obrońcy Valencii Aly'ego Cissokho. Francuz przeniósł się na Anfield Road na zasadzie rocznego wypożyczenia i jest piątym piłkarzem, który wzmocnił The Reds podczas letniego okna transferowego.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. Uważam, że mamy świetny zespół i wspaniałych kibiców. Razem możemy wiele osiągnąć - powiedział Cissokho. - To będzie dla mnie wspaniałe doświadczenie.

 

25-letni zawodnik w Valencii występował przez ostatni rok. W jej barwach rozegrał 25 spotkań w Primera Division, zdobywając dwie bramki. Wcześniej był piłkarzem Olympique Lyon.

 

 

Oficjalnie: Elmander wraca do Premier League

 

32-letni Szwed Johan Elmander został wypożyczony na rok do Norwich City. O opuszczeniu Galatasaray Stambuł, piłkarz informował już wczoraj na swoim twitterowym koncie.

 

Napastnik grał już w Anglii w latach 2008-2011 w barwach Boltonu. Na angielskich boiskach strzelił 18 bramek w 92 występach.

 

To trzeci transfer menadżera Kanarków w letnim oknie transferowym. Poza Johanem Elmanderem do klubu dołączyli: Ricky van Wolfswinkel oraz Gary Hooper.

 

 

Puncheon wypożyczony do Palace

 

Jason Puncheon przeniósł się z Southampton do Crystal Palace. 27-latek w Londynie spędzi najbliższy sezon na zasadzie wypożyczenia.

 

Skrzydłowy przeniósł się na St. Mary's Stadium trzy lata temu. Dla Świętych zaliczył 80 występów, lecz w miniony weekend przeciwko West Bromwich Albion nie zmieścił się nawet na ławce rezerwowych swojego zespołu.

 

Puncheon miał już okazję pracować z obecnym szkoleniowcem Crystal Palace, Ianem Holloway'em w Blackpool.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grecki skrzydłowy w Sunderlandzie

 

Paolo di Canio nie zwalnia tempa i sprowadza na Stadium of Light kolejnego gracza. Do dziesięciu wcześniejszych nabytków Sunderlandu dołączył dziś Charis Mavrias - 19-letni skrzydłowy Panathinaikosu Ateny. Piłkarz, który w europejskiej Lidze Mistrzów debiutował już jako 16-latek podpisał trzyletni kontrakt, według doniesień kosztował około trzech milionów funtów.

 

- To perspektywiczny, bardzo ekscytujący gracz - mówił o Greku jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniu transferu Di Canio.

 

Mavrias oprócz dwóch występów w seniorskiej reprezentacji Grecji, aż 70-krotnie miał okazje grać dla Panathinaikosu. W rozgrywkach krajowych oraz europejskich zdobył dla Koniczynek łącznie sześć bramek.

 

 

Sinclair graczem the Baggies

 

Steve Clarke wzmocnił linię ofensywną swojego zespołu ściągając na the Hawthorns skrzydłowego Manchesteru City, Scotta Sinclaira. 24-latek przeniósł się do West Midlands na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją pierwokupu.

 

- Scott zdaje sobie sprawę, że potrzebuje regularnej gry. Dobrze będzie znów z nim pracować - powiedział Steve Clarke, który Anglika zna jeszcze z Chelsea. - Jesteśmy zachwyceni z faktu, że on uznaje nasz klub jako odpowiedni na obecnym etapie swojej kariery.

 

- To typ piłkarza, którego w naszej kadrze nam brakowało. Szybki, energiczny skrzydłowy, który strzela bramki - udowodnił to już niejednokrotnie w swojej karierze.

 

Przed przygodą z Manchesterem City, Sinclair przez dwa lata reprezentował barwy Swansea City. W pierwszym sezonie zdobył dla Łabędzi 19 bramek czym znacznie przyczynił się do awansu Swans do Premier League, by w kolejnej kampanii ośmioma bramkami już na najwyższym poziomie zainteresować szkoleniowców the Citizens. Na Etihad Stadium nie zdołał jednak wywalczyć sobie miejsca w składzie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...