Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Assaidi opuszcza Liverpool

 

Marokański skrzydłowy Oussama Assaidi odchodzi do klubu ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al Ahli Club.

 

26-latek do Liverpoolu trafił z SC Heerenveen latem 2012 roku. jednak wystąpił łącznie w zaledwie 12 meczach "The Reds", w których zaliczył jedną asystę. W sierpniu 2013 roku został wypożyczony do Stoke City, w którego barwach występował również w obecnym sezonie.

 

Dziś oficjalna strona 18-krotnych mistrzów Anglii podała, że Marokańczyk przenosi się do Al Ahli Club, mającego swą siedzibę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Tym samym Assaidi zakończył swoje wypożyczenie do Stoke oraz rozwiązał umowę z Liverpoolem.

 

Według nieoficjalnych informacji, arabski klub ma zapłacić za skrzydłowego około pięć milionów funtów.

 

Źródło: Liverpool FC

Oficjalnie: Sanogo w Crystal Palace

 

Yaya Sanogo został pierwszym zimowym wzmocnieniem Crystal Palace. Francuski napastnik pozostanie na Selhurst Park do końca sezonu na zasadzie wypożyczenia.

 

Wcześniej praktycznie przesądzone wydawało się przejście byłego napastnika Auxerre do Francji, do Bordeaux, jednak w ostatniej chwili sprawa upadła. Skorzystał z tego Alan Pardew, który niedawno został menedżerem Palace.

 

- To młody zawodnik z niesamowitym potencjałem. Ktoś, kogo osobiście obserwowałem od dawna i kto będzie idealnie pasować do naszego zespołu.

 

W zespole Arsenalu, Sanogo nie dostawał zbyt wielu szans. Przez ostatnie półtora roku zagrał ledwie w 11 spotkaniach Premier League, a także w 3 meczach w ramach Champions League. Znacznie wyżej stały w tym czasie akcje Oliviera Giroud, a później także Danny’ego Welbecka.

 

Źródło: Crystal Palace

 

Oficjalnie: Gil w Aston Villi

 

Aston Villa potwierdziła transfer Carlesa Gila z Valencii.

 

22-letni ofensywny pomocnik parafował umowę do 30 czerwca 2019 roku.

 
- Poszukiwaliśmy kreatywnego zawodnika i udało się takiego pozyskać. Ma zaledwie 22 lata, ale da nam coś, czego w tym momencie nie posiadamy. W dodatku może grać na różnych pozycjach - na skrzydłach lub w głębi. Jest w stanie stwarzać sytuacje, a także je wykańczać. Ma dużo do zaoferowania. Wiem, że możemy wycisnąć z niego to, co w nim najlepsze - powiedział Paul Lambert, menadżer AV.
 
Według angielskich mediów Valencia otrzyma w ramach transakcji dokładnie 3,25 miliona funtów.
 
Gil w nowym klubie spotka się z Carlosem Sanchezem, z którym tworzył bardzo groźny duet w Elche.
 
Źródło: Aston Villa
 
 

 

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oficjalnie: Bony w Manchesterze City

 

Manchester City potwierdził transfer Wilfrieda Bony'ego ze Swansea City.

 

Napastnik reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej podpisał umowę do 30 czerwca 2019 roku.

 
- Myślę, że to świetna decyzja - Manchester City gra w Lidze Mistrzów. Pamiętacie pewnie, że na koniec poprzedniego sezonu powiedziałem, że chcę przenieść się do klubu rywalizującego na tym poziomie, ponieważ to świetny turniej, w którym chcę grać i wygrywać. To motywacja dla mnie, by dać maksimum w tym miejscu. City to duży klub z wielkimi zawodnikami z bogatym doświadczeniem. Wierzę, że razem możemy osiągnąć wiele - powiedział 26-latek.
 
Wedle medialnych doniesień "The Citizens" zapłacą Walijczykom kwotę 28 milionów funtów.
 
Źródło: Manchester City
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nowy pomocnik w Celtiku

 

Celtic FC poinformował za pośrednictwem oficjalnej strony o pozyskaniu skrzydłowego Dundee United FC Gary'ego Mackaya-Stevena.

 

24-letni Szkot jest związany z aktualnym klubem kontraktem, który wygaśnie wraz z końcem czerwca tego roku. Dzięki temu już teraz mógł rozglądać się za nowym zespołem, a jego wybór padł na Celtic. Mackay-Steven parafował pięcioletnią umowę wstępną i 1 lipca przeniesie się do Glasgow.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z pozyskania tak utalentowanego piłkarza jak Gary, na pewno będzie sporym wzmocnieniem naszego składu. Obserwowaliśmy go od dłuższego czasu, toteż tym bardziej cieszymy się z jego przyjścia. Chcemy przy okazji życzyć mu wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w naszych barwach - mogliśmy przeczytać w oficjalnym komunikacie Celtiku.

Mackay-Steven występuje w barwach Dundee United od lipca 2011 roku, do tej pory rozegrał 128 spotkań, w których zanotował 27 trafień oraz 36 asyst.

 

Źródło: Celtic FC

Oficjalnie: Altidore w Toronto, Defoe w Sunderlandzie

 

Jozy Altidore trafił do Toronto, natomiast Jermain Defoe do Sunderlandu.

 

Warunków wymiany nie ujawniono, jednak wiadomo, że klub Premier League dopłacił "znaczącą" kwotę.

 
Tym samym 32-letni Defoe wraca do Premier League po sezonie spędzonym w Major League Soccer. W Kanadzie spisywał się różnie - zaczął znakomicie, strzelając bardzo regularnie w pierwszych meczach, jednak po braku powołania na mundial i kontuzji było już tylko gorzej. Łączny bilans byłego reprezentanta Anglii zamyka się w 11 bramkach w 19 meczach.
 
25-letni Altidore z kolei chce odbudować się w MLS po przeciętnie udanym pobycie w Anglii. W Premier League udało mu się strzelić zaledwie jedną bramkę i nie przypominał zawodnika regularnie trafiającego do siatki w Eredivisie w barwach AZ Alkmaar.
 
Źródło: Sunderland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bielik w Arsenalu

 

Transfer Krystiana Bielika został oficjalnie potwierdzony przez Arsenal.

 

17-letni pomocnik znajdował się w kręgu zainteresowań kilku europejskich klubów, m. in. Hamburger SV. Oferta z Londynu okazała się jednak najlepsza dla rozwoju młodzieżowego reprezentanta Polski. Kwota transferu Bielika nie została ujawniona, lecz według medialnych informacji ma wynosić około 2-2,5 miliona funtów.

 

Bielik trafił do Legii latem 2014 roku  z akademii Lecha Poznań. W zespole mistrza Polski zdążył wystąpić w sześciu spotkaniach, w tym zaledwie w trzech w pierwszym składzie.

 

Rozmowy między przedstawicielami londyńskiego klubu, a władzami Legii trwały już od grudnia. Po niemal miesiącu negocjacji, udało się uzyskać porozumienie. W ubiegły piątek Bielik poleciał na testy medyczne do siedziby "Kanonierów". Transfer urodzonego w Koninie 17-latka miał być ogłoszony już w poniedziałek, lecz przez konieczność dopełnienia niezbędnych formalności dopiero dziś można było oficjalnie go potwierdzić.

 

- Zdecydowałem się na transfer do Arsenalu i chociaż nie mogę wiedzieć do końca, co mnie czeka w przyszłości, to jestem przekonany do swojej decyzji i pewny swoich umiejętności. Jadę do Londynu żeby spełniać marzenia - powiedział Bielik.

 

Nowy nabytek drużyny prowadzonej przez Arsène'a Wengera może grać na różnych pozycjach w środku pola, lecz najczęściej występuje jako defensywyny pomocnik.

 

Teraz Arsenal musi zgłosić Bielika do rozgrywek Premier League - dopiero wtedy przed nim otworzy się szansa na debiut w jednej z najlepszych lig świata.

 

Źródło: Arsenal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Naughton w Swansea

 

Zawodnik Tottenhamu Kyle Naughton został piłkarzem Swansea City.

 

26-latek podpisał umowę z „Łabędziami” do 30 czerwca 2018 roku. Walijski klub zapłacił „Kogutom” za prawego obrońcę pięć milionów. Naughton otrzymał koszulkę z numerem 26.

 
- Moim głównym celem jest, aby zacząć grać regularnie od początku. Wiem, że będzie to trudne wyzwanie, ponieważ w drużynie jest wielu dobrych graczy, ale postaram się to wykonać – zadeklarował nowy nabytek Swansea.
 
Anglik trafił do Tottenhamu w 2009 roku z Sheffield United, ale większość czasu spędził na wypożyczeniach w takich klubach jak Middlesbrough, Leicester City czy Norwich City.
 
Źródło: Swansea City
 
Oficjalnie: Obieżyświat ze Słowenii w Reading
 
Jure Travner został nowym piłkarzem Reading FC.
 

Słoweński lewy obrońca w ostatnich tygodniach trenował z drużyną prowadzoną przez Steve'a Clarke'a. Klub ostatecznie postanowił podpisać z 29-latkiem półroczną umowę. Travner w ekipie „The Royals” będzie występował w koszulce z numerem 29.

 

- Jure jest doświadczonym graczem. Podczas treningów z nami pokazał, że jest w stanie pomóc drużynie. W poprzednim klubie miał małe zamieszanie ze swoim kontraktem i nie grał tak często, jak by chciał. Teraz ma szansę pokazać, na co go stać i zapracować na dłuższy pobyt z nami – powiedział menedżer Reading Steve Clark.

 

To już siódmy klub w karierze 29-latka. Travner w przeszłości występował w NK Celje, Watfordzie, Saint Mirren, Łudogorcu Razgrad, FK Baku czy ND Mura.

 

Źródło: Reading FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Piłkarz Manchesteru w Sheffield Wednesday

 

William Keane został nowym zawodnikiem Sheffield Wednesday FC.

 

22-letni napastnik "Czerwonych Diabłów" spędzi nadchodzące pół roku w ekipie z Championship.

 

Dla wychowanka Manchesteru United, w którym zadebiutował w sezonie 2011/12 w meczu przeciwko Blackburn jest to już trzecie wypożyczenie. W minionych rozgrywkach Keane przez całą wiosnę grał w Queens Park Rangers. W sumie w zespole z Londynu rozegrał 10 meczów i nie strzelił w nich żadnej bramki.

 

Źródło: Sheffield Wednesday FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Gabriel Paulista w Arsenalu

 

Villarreal potwierdził porozumienie w sprawie transferu Gabriela Paulisty do Arsenalu.

 

Brazylijski obrońca teraz uda się do Londynu, gdzie po przejściu testów medycznych podpisze kontrakt z nowym pracodawcą.

 
Tym samym szybko zalicza kolejny etap w piłkarskiej karierze, bowiem do Villarrealu trafił latem 2013 roku z Esporte Clube Vitória.
 
Według nieoficjalnych informacji za transfer "Kanonierzy" zapłacą 13,5 miliona funtów.
 
Przed Arsenalem jeszcze "robota papierkowa", także uzyskanie pozwolenia na pracę Brazylijczyka na Wyspach na "wyjątkowych warunkach".

Źródło : Villareal FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: McManaman w West Bromwich Albion

 

Callum McManaman został nowym zawodnikiem West Bromwich Albion.

 

23-letni napastnik, który poprzednio występował w Wigan, związał się z "The Baggies" 3,5-letnią umową z opcją przedłużenia jej o kolejne dwanaście miesięcy. Wartość transakcji nie została ujawniona. 

 

Sprowadzenie McManamana to pierwszy transfer od czasu, kiedy drużynę z The Hawthrons objął Tony Pulis. Wszechstronny skrzydłowy jest jednym z zawodników, którzy mogą przydać się menedżerowi w walce o osiągnięcie jak najlepszej pozycji w tabeli w Premier League.

 

- Cieszę się, że pozyskaliśmy Calluma. Wierzę, że będzie piłkarzem, który sporo wniesie do naszej drużyny. Nie mogę się doczekać współpracy z nim - powiedział Pulis.

 

W tym sezonie 23-latek występował na boiskach Championship. W barwach Wigan zaliczył 23 występy na drugim poziomie rozgrywkowym w Anglii. Podczas nich udało mu się zdobyć pięć goli i zaliczyć jedną asystę.

 

Źródło: WBA

 

Oficjalnie: Forshaw w Middlesbrough

 

Middlesbrough FC pozyskało pomocnika Wigan Athletic Adama Forshawa.

 

23-letni Anglik przeniósł się do "Boro" za nieujawnioną kwotę, parafując trzyipółletni kontrakt. Nowy klub Forshawa wygrał więc walkę z kilkoma innymi angielskimi zespołami o jego podpis.

Występujący najczęściej na pozycji ofensywnego pomocnika Forshaw jest wychowankiem Evertonu, jednak w jego barwach zanotował raptem dwa występy w ciągu trzech lat. Następnie reprezentował barwy Brentford oraz Wigan.

Dla "The Latics" wystąpił w siedemnastu spotkaniach, notując gola i asystę. Wydaje się, że będzie sporym wzmocnieniem dla drużyny, której celem jest awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Anglii.

 

Źródło: Middlesbrough FC

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Dwaj zawodnicy City wypożyczeni do Hiszpanii

 

Zawodnicy Manchesteru City Bruno Zuculini i Chidiebere Nwakali powędrowali na wypożyczenia do La Ligi.

 
21-letni środkowy pomocnik Zuculini grał już w Hiszpanii w rundzie jesiennej, jednak zaliczył zaledwie 44 minuty w lidze i umowa została rozwiązana. Teraz Argentyńczyk dostanie szansę w Cordobie.
 
Dla zaledwie 18-letniego obrońcy Nwakaliego wypożyczenie do Malagi to pierwsza przygoda z seniorską piłką. Nigeryjczyk w 2013 roku był jednym z liderów reprezentacji, która sięgnęła po Mistrzostwo Świata do lat 17 (w tym turnieju strzelił dwie bramki). W styczniu 2014 przeniósł się do juniorów City, a niedawno uzyskał promocję do drużyny U-21.

 

Źródło: Manchester City

 

Oficjalnie: Cork w Swansea

 

Jack Cork został nowym piłkarzem Swansea City.

 

Nowy nabytek "Łabędzi" poprzednio występował w Southampton FC (w tym sezonie w 16 spotkaniach strzelił trzy gole). Wartość transferu to trzy miliony funtów. Umowa Corka będzie obowiązywała przez trzy i pół roku. 

 

25-latek stanowi kolejną opcję w ofensywie dla menedżera Gary'ego Monka, ponadto w razie konieczności może też występować na prawej obronie. Jego atutem jest spore doświadczenie - ma na koncie 79 występów w Premier League i aż 183 w Championship. Podczas swojej kariery był już piłkarzem: drużyny młodzieżowej Chelsea FC, AFC Bournemouth, Scunthorpe United,  Coventry City, FC Watford i Burnley.

W 2012 roku Cork reprezentował Wielką Brytanię na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

 

- Swansea to zespół, który w ostatnich latach miał wiele udanych momentów. Jego władze obserowały moją grę i dlatego bardzo się cieszę, że mogę grać właśnie tutaj, to dla mnie przywilej. Styl gry, duża liczba brytyjskich piłkarzy i menedżer, który jest głodny sukcesu - to atuty, które szybko przekonały mnie do podjęcia decyzji o transferze - powiedział Cork.

 

Zakup pomocnika to czwarty transfer Walijczyków w zimowym okienku. Wcześniej "Łabędzie" pozyskały Kyle'a Naughtona, Matta Grimesa i Nelsona Oliveirę.

 

Źródło: Swansea City

 

Oficjalnie: Spearing w Blackburn

 

Jay Spearing został nowym zawodnikiem Blackburn Rovers FC.

 

26-letni pomocnik trafił do ekipy popularnych "Wędrowców" na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Boltonu Wanderers.

 

Spearing w trwających rozgrywkach wystąpił w 24 meczach zespołu z Macron Stadium i strzelił w nich jedną bramkę oraz zanotował cztery asysty.

 

Anglik w przeszłości reprezentował barwy takich drużyn jak Liverpool oraz Leicester City.

 

Źródło: Bolton Wanderers FC

 

Oficjalnie: Ameobi w Crystal Palace

 

Shola Ameobi został nowym zawodnikiem Crystal Palace FC.

 

Nigeryjczyk podpisał z popularnymi "Orłami" kontrakt, który będzie obowiązywał do końca sezonu. 33-letni napastnik wraca do Premier League po nieudanym pobycie w Turcji, gdzie od początku obecnych rozgrywek reprezentował barwy Gaziantep Büyüksehir Belediyespor. Ameobi rozwiązał umowę z tym klubem pod koniec grudnia, a w sumie rozegrał w nim jedenaście spotkań i zdobył cztery bramki.

 

- Jestem bardzo podekscytowany swoim powrotem do Anglii. Mam nadzieję, że pomogę Crystal Palace w uniknięciu spadku do Championship. Miałem propozycję przejścia do kilku innych klubów, ale zdecydowałem się na współpracę z Alanem Padrew, ponieważ znam go bardzo dobrze i to był główny czynnik mojej decyzji - powiedział Shola Ameobi.

 

Doświadczony zawodnik jest dobrze znany w Premier League, ponieważ przez 14 lat reprezentował barwy Newcastle United.

 

Źródło: Crystal Palace

 

Oficjalnie: El Fitouri w United

 

Sadiq El Fitouri związał się z Manchesterem United.
 
Zawodnik został wypożyczony na 18 miesięcy z Salford City i najpierw dołączy do zespołu U-21.
 
20-letni prawy obrońca był ostatnio testowany przez "Czerwone Diabły" i pokazał się z jak najlepszej strony. Co ciekawe, przed trafieniem do Salford grał dla kolejnych drużyn młodzieżowych Manchesteru City, w minionym roku zakończyła się jego już profesjonalna umowa z "The Citizens".
 
Urodzony w Libii El Fitouri powiedział: - Spełnia się moje marzenie. Chcę podziękować Salford za szansę i okazaną wiarę w moje możliwości.
 
Źródło: Manchester United

 

Oficjalnie: Sinclair w Aston Villi

 

Aston Villa wypożyczyła do końca sezonu Scotta Sinclaira z Manchesteru City.

 

- To świetne uczucie być tutaj. Negocjacje zajęły kilka dobrych tygodni, ale jestem szczęśliwy, że wszystko dobrze się potoczyło - stwierdził na gorąco Sinclair. - Fajnie być w miejscu, w którym wszystko idzie naprzód, w dobrym kierunku. To nowe wyzwanie, nowy rozdział w moim życiu i mam nadzieję, że aklimatyzacja przebiegnie szybko i że od pierwszego meczu wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

 

Zadowolony jest też menedżer Aston Villi, Paul Lambert.

 

- Wiem sporo na temat Scotta dzięki jego występom w barwach Swansea. Spisywał się tam znakomicie i w Championship i już po awansie do Premier League. Ruch do Manchesteru City nie wypalił, ale mamy nadzieję znów wydobyć z niego to, co najlepsze.

 

Źródło: Aston Villa

 

 

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Dwóch nowych zawodników w Wigan

 

Jason Pearce i Billy McKay zostali nowymi zawodnikami WIgan Athletic – poinformowała oficjalna strona internetowa „The Latics”.

 

To dwa pierwsze transfery menadżera zespołu Malky’ego Mackaya. Obaj wzmocnili zespół z Championship na zasadzie transferu definitywnego.

 

Jason Pearce ostatnio występował w Leeds United, w którego barwach zaliczył 113 meczów. Gra na pozycji środkowego obrońcy. Wcześniej reprezentował barwy AFC Bournemouth oraz Portsmouth. Zadowolenia z pozyskania tego gracza nie kryje menedżer „The Latics”.

 

- Cieszę się, że zdecydował się na transfer do naszego zespołu. Śledziliśmy jego rozwój przez pewien czas, jest solidnym obrońcą, liderem oraz wojownikiem na boisku. Był kapitanem każdego zespołu, w którym występował. Takiego zawodnika poszukiwałem - powiedział Malky Mackay.

 

Drugim transferem drużyny z DW Stadium jest Billy McKay. 26-letni napastnik jest reprezentantem Irlandii Północnej i przenosi się do Anglii ze szkockiego Inverness Caledonian. W nowym zespole będzie grał z dziesiątką na plecach.

 

- Żyje po to, by zdobywać gole. Jego dorobek strzelecki z dwóch ostatnich sezonów mówi sam za siebie. Trafiał do siatki bardzo często, w barwach Inverness był zabójczy - powiedział Mackay o nowym nabytku.

 

W obecnym sezonie zdobył dziesięć goli w dwudziestu trzech meczach dla szkockiej ekipy. W poprzednim natomiast zaliczył osiemnaście trafień w trzydziestu ośmiu występach ligowych.

 

Źródło: Wigan Athletic FC

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: N’Doye w Hull

 

Dame N’Doye został nowym piłkarzem Hull City.

 

29-letni Senegalczyk związał się z „Tygrysami” 2,5-letnim kontraktem, z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Kwota transferu byłego już gracza Lokomotiwu Moskwa nie została ujawniona, jednak nieoficjalnie mówi się o trzech milionach funtów.

 

- Cieszę się, że go pozyskaliśmy. Nie mogę się doczekać, aż zobaczę go w akcji. On z pewnością wzmocni naszą drużynę i będzie zagrożeniem dla rywali – powiedział menedżer Hull Steve Bruce.

 

Premier League będzie już siódmą ligą, w której wystąpi 29-letni napastnik. Wcześniej N’Doye grał między innymi w katarskim Al-Sadd, senegalskim Jeanne d'Arc, Coimbrze, Panathinaikosie, OFI Krecie, Kopenhadze czy ostatnio w Lokomotiwie Moskwa.

 

Źródło: Hull City

 

Oficjalnie: Fletcher w WBA

 

Darren Fletcher został zawodnikiem West Bromwich Albion FC.

 
Po długim oczekiwaniu WBA potwierdziło za pośrednictwem Twittera sfinalizowanie transakcji. Doświadczony Szkot zmieni barwy klubowe na zasadzie wolnego transferu.
 
31-latek miał obowiązującą umowę z "Czerwonymi Diabłami", jednak ta została rozwiązana za porozumieniem stron. Był to gest działaczy z Old Trafford w stronę wychowanka, który rozegrał ponad 200 ligowych spotkań.
 
Pomocnik podpisał 2,5-letnią umowę, która zawiera opcję  przedłużenia o kolejny sezon.
 

Źródło: WBA

Oficjalnie: Kellett w Manchesterze United

 

Andy Kellett został nowym piłkarzem Manchesteru United.

 

21-letniego lewego obrońcę wypożyczono do końca sezonu z Boltonu. W przeciwną stronę udał się gracz Manchesteru, Saidy Janko. „Czerwone Diabły” mają zapłacić „Kłusakom” za wypożyczenie młodego Anglika sto tysięcy funtów.

 

Kellett jest wychowankiem Boltonu. W dorosłej drużynie udało mu się jednak zaliczyć zaledwie cztery występy. W październiku ubiegłego roku przeszedł na dwumiesięczne wypożyczenie do występującego w League Two Plymouth, dla którego zagrał w dwunastu meczach.

 

W tym sezonie Kellett wystąpił w jednym meczu na zapleczu Premier League.

 

Źródło: Manchester United

 

Oficjalnie: Armstrong w Celtiku

 

Stuart Armstrong został drugim zawodnikiem Dundee United, który w tym okienku transferowym podpisał kontrakt z Celtikiem.

 

22-letni Szkot był do tej pory jedną z wiodących postaci zespołu z Tannadice Park. W tym sezonie miał już udział przy dwunastu bramkach 4. zespołu Premiership.

 

Dundee wykorzystało ostatnią szansę, by na Szkocie co nieco zarobić. Jego kontrakt wygasał bowiem wraz z końcem sezonu i mógłby wtedy zasilić nowy klub bez odstępnego.

 

Wcześniej umowę z „The Bhoys” podpisał Gary Mackay-Steven. Na Celtic Park trafi dopiero latem, gdy przestanie obowiązywać jego kontrakt z „The Tangerines”.

 

Źródło: Celtic FC

 

Oficjalnie: Pięciu piłkarzy Newcastle wypożyczonych do Szkocji!

 

Newcastle United wypożyczyło do końca sezonu aż pięciu swoich piłkarzy do występującego na zapleczu szkockiej ekstraklasy Rangers FC.

 

Gaël Bigirimana, Kevin Mbabu, Shane Ferguson, Remie Streete i Haris Vučkić – cała piątka zasili 54-krotnych mistrzów Szkocji.

 

21-letni Bigirimana został piłkarzem Newcastle w lipcu 2012 roku. Młody pomocnik dla „Srok” zagrał w 26 meczach.  W tym sezonie nie mógł jednak liczyć na występy w

pierwszej drużynie i najczęściej grał dla zespołu U-21.

 

23-letni Shane Ferguson na początku sezonu doznał kontuzji kolana i przez dłuższy okres pauzował. Dla Newcastle wystąpił w 32 spotkaniach. Lewoskrzydłowy był już raz wypożyczany – pod koniec lutego 2013 roku udał się na rok do Birmingham.

 

19-letni Mbabu jest reprezentantem Szwajcarii U-19. Środkowy obrońca od dwóch lat broni barw „Srok”, jednak nie udało mu się jak na razie zadebiutować w dorosłej drużynie.

 

20-letni Remie Streete, podobnie jak Mbabu, jeszcze musi poczekać na swój pierwszy mecz w pierwszym zespole. Środkowy obrońca jest wychowankiem Newcastle. W październiku ubiegłego roku został wypożyczony na miesiąc do występującego w League One Port Vale.

 

22-letni Haris Vučkić zagrał już w dziewiętnastu meczach dorosłej drużyny. Na swoim koncie ma już nawet jednego gola. W tym sezonie jednak ofensywny słoweński pomocnik rozegrał zaledwie dziewięć minut w Premier League, dlatego w ekipie Rangersów będzie miał więcej okazji do regularnej gry.

 

Źródło: Newcastle United
 

Oficjalnie: Alli w Tottenhamie

 

Dele Alli został nowym piłkarzem Tottenhamu za pięć milionów funtów.

 

18-latek podpisał z „Kogutami” umowę, która będzie obowiązywać do końca czerwca 2020 roku. Młody Anglik nie dołączy jednak do składu londyńczyków od razu, ponieważ uda się na wypożyczenie do MK Dons, a więc zespołu, z którego został ściągnięty.

 

- Tottenham to wielki klub. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być. Już nie mogę doczekać się spotkania z nowymi kolegami i menedżerem zespołu. Chcę grać dla Spurs. Nie będzie to łatwe, dlatego muszę ciężko pracować i walczyć o miejsce w drużynie – powiedział Alli.

 

Dele Alli jest wychowankiem MK Dons. Najczęściej występuje na pozycji ofensywnego pomocnika. W tym sezonie w League One zagrał 27 razy, trafiając do siatek rywali dwunastokrotnie.

 

Źródło: Tottenham

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bertrand w Southampton

 

Ryan Bertrand został wykupiony z Chelsea przez Southampton.

 

Anglik związał się ze „Świętymi” 4,5-letnią umową. 25-latek początkowo był wypożyczony z "The Blues", jednak dobre występy piłkarza przekonały włodarzy z Southampton do podpisania stałej umowy. Kwota transakcji wyniosła około 10 milionów funtów.

 

Bertrand będąc graczem „The Blues”, aż siedmiokrotnie trafiał na wypożyczenie: do Bournemouth, Oldham Athletic, Norwich City, Reading, Nottingham Forest, Aston Villi i Southampton.

 

W Chelsea zadebiutował w kwietniu 2011 roku. Do najlepszych momentów w ekipie „The Blues” Anglik może zaliczyć sensacyjny występ od pierwszej minuty i wygraną po rzutach karnych w finale Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium.

 

Ryan Bertrand wystąpił dla Southampton już 27 razy. W swoim dorobku ma dwie bramki.

 

Źródło: Southampton FC

 

Oficjalnie: Bannan w Boltonie

 

Barry Bannan przeniósł się do Bolton Wanderers FC - poinformowała oficjalna strona internetowa angielskiego zespołu.

 

Wychowanek Celtiku Glasgow będzie występował na Macron Stadium do końca obecnego sezonu w ramach wypożyczenia z Crystal Palace.

 

Reprezentant Szkocji spędził większość swojej dotychczasowej kariery w Aston Villi. W międzyczasie był wypożyczany do kilku zespołów, między innymi do Leeds United, Derby i Blackpool. W 2013 roku trafił do Crystal Palace. W obecnym sezonie zaliczył dziesięć meczów w barwach popularnych „Orłów”.

 

25-latek ma na swoim koncie ponad dwadzieścia spotkań w reprezentacji swojego kraju.

 

Źródło: Bolton Wanderers

 

Oficjalnie: McAleny wypożyczony do Cardiff

 

Conor McAleny został wypożyczony z Everton FC do Cardiff City.

 

22-latek pozostanie w klubie ze stolicy Walii do końca sezonu. Środkowy napastnik dotychczas zagrał jedynie trzy mecze w barwach "The Toffees" - wypożyczenie jest dla niego szansą na większą ilość występów. W rundzie jesiennej McAleny zagrał 80 minut w spotkaniu Ligi Europy z Kubaniem Krasnodar.

 

Młody piłkarz jest wychowankiem Evertonu. Dotychczas przebywał na wypożyczeniach w Scunthorpe United i Brentford.

 

Źródło: Everton FC

 

Oficjalnie: Lee Chung-Yong w Crystal Palace
 
Lee Chung-Yong nie jest już piłkarzem Boltonu. Reprezentant Korei Południowej przeniósł się do Crystal Palace.

 

Lee Chung-Yong był zawodnikiem zespołu z Macron Stadium przez pięć i pół roku. W tym czasie udało mu się zagrać w 195 meczach pierwszej drużyny Boltonu - zdobył w nich 20 goli.

 

Koreańczyk przeniósł się do Anglii z rodzimego FC Seoul latem 2009 roku. Swój ostatni występ w barwach Boltonu 26-latek zaliczył  w zeszłym miesiącu przeciwko Huddersfield Town.

 

Kwoty transferu do londyńskiej drużyny nie ujawniono.

 

Źródło: Bolton Wanderers
 

Oficjalnie: Nowa umowa i zmiana klubu Lingarda!
 
Jesse Lingard podpisał nową umowę z Manchesterem United. 22-latek jednocześnie zostanie wypożyczony do końca sezonu do występującego w Championship Derby County.

 

Nowy kontrakt Anglika obowiązywał będzie do końca czerwca 2019 roku. Lingard przez większość sezonu walczył z kontuzją, dlatego teraz menedżer „Czerwonych Diabłów” Louis van Gaal chce, by młody piłkarz miał jak najwięcej okazji do występów w podstawowej jedenastce. Pomocnik zagrał w pierwszym meczu Premier League ze Swansea, jednak po 24 minutach musiał opuścić boisko z powodu urazu.

 

To już drugi tego dnia transfer Derby County. „Barany” wcześniej ogłosiły wypożyczenie Toma Ince’a z Hull City. Menedżer tego zespołu Steve McClaren chce wzmocnić skład i walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

 

Jesse Lingard to były młodzieżowy reprezentant Anglii. Wychowanek Manchesteru United w przeszłości już kilka razy był wypożyczany, między innymi do Leicester, Birmingham czy Brighton.

 

Źródło: Derby County
 

Oficjalnie: Ince w Derby County

 

Tom Ince został nowym piłkarzem Derby County.

 

23-letni pomocnik dołączył do ekipy „Baranów” na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Hull City.

 

- Tom Ince to wspaniały talent. Jesteśmy zadowoleni, że spędzi z nami resztę sezonu. On wie, co to znaczy gra w Championship, więc mamy nadzieję, że będzie miał spory wpływ na nasze wyniki na koniec sezonu – powiedział Steve McClaren, szkoleniowiec Derby.

 

Ince to były reprezentant Anglii U-21. Dla wychowanka Liverpoolu to już kolejny angielski klub w karierze. W przeszłości grał on między innymi dla Notts County, Blackpool, Crystal Palace, Nottingham Forest czy ostatnio dla Hull. W tym sezonie rozegrał zaledwie 300 minut w Premier League.

 

Źródło: Derby County

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Assou-Ekotto zwolniony z kontraktu

 

Tottenham poinformował za pośrednictwem Twittera, że rozwiązał umowę z Benoit Assou-Ekotto.

 

Kontrakt Kameruńczyka z zespołem z White Hart Lane obowiązywał jeszcze przez pół roku, jednak zdecydowano się zerwać go już teraz. Klub w komunikacie życzy swojemu byłemu już zawodnikowi wszystkiego dobrego.

 

Assou-Ekotto występował w barwach „Kogutów” przez ostatnich dziewięć lat, w sezonie 2013/2014 będąc wypożyczonym do Queens Park Rangers. W tym sezonie nie wystąpił w żadnym meczu Tottenhamu. Ostatni raz zagrał dla Spurs 19. maja 2013 roku, w ostatniej kolejce sezonu 2012/2013.

 

Źródło: Tottenham Hotspur

 

Oficjalnie: Kolejny transfer Wigan

 

Gaëtan Bong został nowym piłkarzem Wigan Athletic. To szóste wzmocnienie „The Latics” w ciągu dwóch dni!

 

Lewy obrońca podpisał z nowym zespołem umowę obowiązującą do końca obecnego sezonu. 26-letni reprezentant Kamerunu pozostawał bez pracodawcy po tym, jak postanowił rozstać się z greckim Olympiakosem. Na testach w Anglii wypadł jednak na tyle dobrze, że menadżer Malky Mackay zdecydował się dać mu szansę na zaistnienie w Championship.

 

- Cieszę się, że Gaëtan postanowił dołączyć do naszej drużyny. Zaimponował mi w ciągu ostatniego tygodnia. Wierzę, że będzie dla nas idealnym wzmocnieniem – powiedział po ogłoszeniu porozumienia Mackay.

 

Bong rozpoczynał swoją zawodową karierę we francuskim Metz. Później reprezentował barwy Tours i Valenciennes, z którego to przeniósł się do Grecji, by grać w Olympiakosie. Ma za sobą też udział w mundialu w 2010 roku.

 

Źródło: Wigan Athletic

 

Oficjalnie: Cuadrado w Chelsea

 

Chelsea potwierdziła transfer Juana Cuadrado.

 
Fiorentina za reprezentanta Kolumbii dostanie łącznie do 26,8 miliona funtów (około 37 milionów euro).
 
Zawodnik podpisał kontrakt do 30 czerwca 2019 roku.
 
Cuadrado był najdroższym zakupem w historii Fiorentiny (20 milionów euro, przelane na konto Udinese), jednak do kwoty najdroższej sprzedaży trochę brakuje, bowiem Rui Costa w 2001 roku przeniósł się do Milanu za 42 miliony euro. 
 
Co ciekawe, w Chelsea założy koszulkę z numerem "74", gdyż dwie cyfry składające się na tę liczbę, dodane do siebie, dają "11", ulubiony numer Kolumbijczyka.
 
Źródło: Chelsea FC
 
Oficjalnie: Vermijl w Sheffield Wednesday

 

Sheffield Wednesday FC pozyskało obrońcę Manchester United FC Marnicka Vermijla.

 

23-letni Belg związał się z "Sowami" 3,5-letnią umową. Wartość transferu nie została ujawniona. 

 

Talent obrońcy dostrzegli skauci United w 2010 roku i trafił wtedy do juniorskiej drużyny "Czerwonych Diabłów". Belg był jednym z kluczowych zawodników składu, który zdobył tytuł młodzieżowego mistrza Anglii w 2012 roku. W 2013 roku trafił na wypożyczenie do holenderskiego NEC Nijmegen. 

 

W tym sezonie Vermijl występował w drużynie Manchesteru United do lat 21. Wziął udział w 10 spotkaniach.

 

Źródło: Sheffield Wednesday

 

Oficjalnie: Đuričić w Southampton FC

 

Filip Đuričić został nowym piłkarzem Southampton FC.

 

Đuričić przez ostatnie pół roku występował na zasadzie wypożyczenia w 1. FSV Mainz 05. 23-latek nie dostawał jednak wielu szans na grę w Bundeslidze, dlatego zdecydował się na transfer do Southampton.

 

Serb został wypożyczony do angielskiego klubu do końca obecnego sezonu. Szczegóły transferu nie są jeszcze znane. To najprawdopodobniej ostatni transfer "Świętych" w tym oknie, zgodnie z tym co zapowiadał Ronald Koeman - trener zespołu.

 

Źródło: FSV Mainz

 

Oficjalnie: Zaha w Crystal Palace

 

Crystal Palace pozyskało kartę zawodniczą Wilfrieda Zahy. Wstępna opłata za transakcję wyniosła około trzech milionów funtów.

 

Wychowanek klubowej akademii na Selhurst Park przebywał od początku sezonu w ramach wypożyczenia. Jego ostatnia forma przekonała Alana Pardew, by zatrzymać go na stałe.

Mając niewielkie szanse na grę w Manchesterze United w najbliższej przyszłości, 22-latek podpisał pięcioletni kontrakt z nowym-starym zespołem. Zaha trafił na Old Trafford zaledwie dwa lata temu za dziesięć milionów funtów, do których w późniejszym czasie miały dojść kolejne opłaty. Podczas gdy Palace na razie zapłaci jedynie trzy miliony, w umowie zawarto ponoć inne klauzule związane z występami zawodnika.

 

Źródło: Crystal Palace

 

Oficjalnie: Çani w Leeds

 

Leeds United wypożyczyło Edgara Çaniego z Catanii Calcio.

 

25-letni Albańczyk będzie zawodnikiem "Pawi" do końca sezonu. Jest to trzecie wzmocnienie drużyny z hrabstwa Yorkshire w zimowym oknie transferowym - wcześniej do klubu trafili Sol Bamba i Granddi Ngoyi.

 

Çani większość swojej kariery spędził we Włoszech - pierwszy seniorski kontrakt podpisał w 2006 roku z Pescarą Calcio. W 2008 został wykupiony przez Palermo, lecz podczas pobytu w tym klubie zagrał zaledwie w jednym meczu, gdyż przez niemal cały czas przebywał na wypożyczeniach.

 

W 2011 roku napastnik trafił do Polski -  podpisał wtedy roczną umowę z Polonią Warszawa, którą potem wydłużono o kolejne trzy lata. Podczas występów w drużynie "Czarnych Koszul" Albańczyk wystąpił w 34 meczach, strzelając 13 goli. Piłkarz popadł jednak w konflikt ze sztabem szkoleniowym i w styczniu 2013 rozwiązał umowę z warszawskim klubem.

 

Od tego momentu 25-latek był zawodnikiem Catanii. W sezonie 2013/2014 przebywał na wypożyczeniu w Capri i Bari, natomiast w rundzie jesiennej obecnych rozgrywek pozostał w ekipie z Sycylii. Wziął udział w 16 meczach Serie B, w których trzykrotnie trafił do siatki rywala.

 

Źródło: Leeds United

 

Oficjalnie: Yakubu w Reading

 

Yakubu Aiyegbeni został nowym zawodnikiem Reading FC.

 

Nigeryjczyk podpisał z popularnymi "The Royals" kontrakt, który będzie obowiązywał do końca obecnego sezonu.

 

- Yakubu to świetny strzelec i z pewnością poprawi wyniki naszego zespołu w dalszej części rozgrywek. Znam go bardzo dobrze jako zawodnika i słyszałem, że jest świetną osobowością w szatni, dlatego cieszę się, że do nas dołączył i już nie mogę się doczekać, kiedy zacznie strzelać bramki dla Reading - powiedział Steve Clarke, menadżer drużyny.

 

32-letni zawodnik od 2012 roku grał poza Europą. Najpierw w chińskim Guangzhou R&F, a ostatnio w katarskim Al-Rayyan, w którym strzelił trzy bramki w ośmiu występach.

 

Yakubu w przeszłości reprezentował w Anglii barwy takich klubów jak: Portsmouth, Middlesbrough, Everton, Leicester City oraz Blackburn.

 

Źródło: Reading FC

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Breimyr w Crystal Palace

 

Piłkarz Bryne FK Andreas Breimyr został nowym piłkarzem Crystal Palace FC.

 

Na mocy umowy między stronami, 18-letni środkowy pomocnik przez najbliższe pół roku będzie występował w swoim dotychczasowym klubie.

 

Działacze angielskiej drużyny doszli do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie go w drugiej lidze norweskiej i włączenie go do kadry drużyny do lat 21 "Orłów" od początku sezonu 2015/2016.

W poprzednim sezonie młody zawodnik rozegrał zaledwie jedno ligowe spotkanie. Pierwszą kolejkę nowych rozgrywek zaplanowano na 6 kwietnia, a rywalem Bryne FK będzie Nest-Sotra.

 

Źródło: Crystal Palace

 

Oficjalnie: Ojo w Wigan

 

Sheyi Ojo został nowym piłkarzem występującego w Championship Wigan Athletic.

 

17-letni skrzydłowy przechodzi do „The Latics” z Liverpoolu na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Anglik na co dzień trenował z pierwszą drużyną „The Reds”. Był nawet w meczowej osiemnastce na spotkania z Burnley i Leicester, jednak nie zaliczył jeszcze debiutu w Premier League.

 

- Rozmawiałem długo z Brendanem Rodgersem o tym zawodniku. Obaj uznaliśmy, że będzie to kolejny etap w jego rozwoju. Brendan widzi 17-latka w Liverpoolu, dlatego będzie grał u nas tylko do końca sezonu. Mamy nadzieję, że jego czas spędzony w Wigan wyjdzie mu na dobre – powiedział Malky Mackay, menedżer „The Latics”.

 

Sheyi Ojo jest reprezentantem Anglii U-18 i U-21. Swoją karierę rozpoczynał w zespole MK Dons. Do Liverpoolu dołączył w 2011 roku.

Ojo jest już piątym transferem Wigan w zimowym okienku transferowym. Wcześniej drużynę zasilili Liam Ridgewell, Chris Herd, Billy McKay i Jason Pearce.

 

Źródło: Wigan Athletic

 

Oficjalnie: Huth w Leicester

 

Robert Huth dołącza do Leicester.

 

Były reprezentant Niemiec zasili beniaminka Premier League na zasadzie półrocznego wypożyczenie ze Stoke. Nie ujawniono jednak, czy w umowie transakcji zawarty został zapisany otwierający drogę do transferu definitywnego.

 

30-latek ma wzmocnić defensywę "Lisów" i może być poważnym rywalem do gry dla Marcina Wasilewskiego. Jego ogromnym atutem jest doświadczenie, bowiem do Anglii trafił w 2001, podpisując kontrakt z Chelsea. Następnie był piłkarzem Middlesbrough, a obecnie szósty sezon przywdziewał barwy Stoke.

 

Źródło: Leicester City

 

Oficjalnie: Duffy w Celtiku

 

Michael Duffy podpisze kontrakt z Celtikiem.

 

„The Bhoys” doszli do porozumienia z aktualnym klubem 20-letniego pomocnika, Derry City. Mistrzowie Szkocji zapłacą za młodzieżowego reprezentanta Irlandii Północnej około 250 tysięcy funtów. Do sfinalizowania transakcji pozostało już tylko ustalenie indywidualnych warunków umowy przez piłkarza i szkocki zespół.

 

- Zgodziliśmy się na transfer Michaela do Celtiku. Myśleliśmy, że zostanie jeszcze przez najbliższy rok, jednak Szkoci skontaktowali się z nami i chcieli go pozyskać. Michaelowi pozostało jeszcze omówienie warunków osobistych przed podpisaniem umowy – powiedział Sean Barrett, prezes Derry City.

 

Duffy niedawno przedłużył kontrakt z irlandzkim zespołem do 2016 roku, jednak chciał spróbować swoich sił w silniejszej lidze i lepszej drużynie. 20-latek w ubiegłym roku strzelił szesnaście bramek dla Derry City.

Źródło: Celtic FC

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Oficjalnie: Wimmer w Tottenhamie

 

Kevin Wimmer jest nowym zawodnikiem Tottenhamu.
22-letni austriacki obrońca przenosi się z 1. FC Köln, kwota transferu wyniosła najprawdopodobniej sześć milionów euro. Zawodnik podpisał pięcioletnią umowę.
 
Wimmer wyróżniał się w swoim pierwszym sezonie w Bundeslidze, w której udało mu się zagrać w 32 spotkaniach. Cechuje się dobrymi warunkami fizycznymi i walecznością, w zakończonej kampanii zablokował aż 31 strzałów rywali, co jest najlepszym wynikiem w całej lidze.
 
Tym samym Tottenham dopiął pierwszą letnią transakcję.
 
Żródło: Tottenham
 
Oficjalnie: Najlepszy piłkarz Azji w QPR

 

Massimo Luongo został nowym zawodnikiem Queens Park Rangers FC.
 

Australijczyk podpisał z ekipą z Loftus Road trzyletni kontrakt. Drużyna popularnych "The Hoops" nie ujawniła kwoty, za jaką sprowadziła do siebie zawodnika z Swindon Town.

- Massimo przyniesie do nas dużo jakości. Znam go bardzo dobrze, bo pracowaliśmy ze sobą w Tottenhamie. On potrafi rozgrywać piłkę na całym boisku i wywiązuje się z powierzonych mu zadań zarówno w klubie, jak i w reprezentacji, co pokazuje, że jest kreatywnym pomocnikiem. Ale jak u każdego młodego zawodnika istnieją elementy, które musi poprawić. Wiem, że szybko nadrobi wszelakie braki i pomoże nam w Championship. Wierzę, że będzie mógł jeszcze bardziej rozwinąć się na Loftus Road - powiedział Chris Ramsey, menadżer QPR FC.

 

- Najważniejsza dla mnie jest regularna gra, dlatego zdecydowałem się na przenosiny tutaj. Chciałbym, aby kolejnym krokiem w mojej karierze było wygranie Championship. Nie zamierzam spoczywać na laurach. Zawsze daję z siebie wszystko i nie mogę się już doczekać rozpoczęcia okresu przygotowawczego i startu sezonu - dodał Luongo.

 

22-letni piłkarz trafił na Wyspy Brytyjskie w styczniu 2011 roku z APIA Leichhardt do Tottenhamu. Australijczyk nie potrafił jednak przebić się do pierwszego składu "Kogutów", dlatego był wypożyczany najpierw do Ipswich Town, a potem do Swindon Town. Ten drugi zespół ostatecznie zdecydował się wykupić go z ekipy z Londynu za 470 tysięcy euro na początku sezonu 2013/14. Luongo dzięki dobrym występom w barwach "The Robins" zdołał zadebiutować w dorosłej reprezentacji swojego kraju, a nie tak dawno został uznany najbardziej wartościowym graczem Pucharu Azji. Po tym turnieju sytuację zawodnika w klubie z League One bacznie obserwowało kilka ekip z Premier League. Ostatecznie młody piłkarz nie zdecydował się na przenosiny do jednej z najlepszych lig na świecie i na razie związał się z QPR.

 

Przypominamy również, że 22-latek w niedawno zakończonych rozgrywkach wystąpił w 39 meczach Swindon Town, w których strzelił sześć bramek oraz zanotował dziewięć asyst.

 

Warto także dodać, że Luongo nie jest jedynym zawodnikiem, który zamienił ekipę popularnych "The Robins" na drużynę z Loftus Road. W jego ślady podążył też Ben Gladwin, który związał się z QPR trzyletnią umową. Angielski pomocnik w zespole z League One rozegrał w tym sezonie 40 spotkań i strzelił w nich jedenaście bramek oraz zaliczył osiem asyst.

 

Żródło: QPR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Atsu w Bournemouth

 

  Christian Atsu najbliższy sezon spędzi w Bournemouth. Bournemouth potwierdziło transakcję w piątek. Menedżer Eddie Howe wyraził swoją radość z ostatniego nabytku.
 
- Myślę, że jest, pomimo swojego młodego wieku, zawodnikiem z niesamowitym doświadczeniem. Grał na arenie klubowej i reprezentacyjnej, dlatego uważam go za świetne wzmocnienie. Ściągamy piłkarza o wielkim potencjale i cieszę się, że udało nam się ubiec ligowych rywali w walce o jego podpis - powiedział.
 
Według warunków umowy, Atsu nie będzie mógł zagrać przeciwko swojemu klubowi macierzystemu ani na Stamford Bridge, ani na Goldsands Stadium.

 

Źródło: AFC Bournemouth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Prödl w Watfordzie

 

Sebastian Prödl zagra w Watfordzie.
 

Reprezentant Austrii przenosi się do beniaminka Premier League na zasadzie wolnego transferu, bowiem jego umowa z Werderem wygasała wraz z końcem czerwca. Przeprowadzka 27-latka do beniaminka następnego sezonu Premier League wydaje się dość zaskakująca, bowiem większość ekspertów spodziewała się, że obrońca zostanie w Bundeslidze, w której przez osiem sezonów spędzonych w Bremie wyrobił sobie renomę.

 

Prödl podpisał dziś z Watfordem pięcioletnią umowę, stając się pierwszym wzmocnieniem klubu w zbliżającym się oknie transferowym. Działacze liczą, że doświadczeni zawodnicy pomogą zespołowi w utrzymaniu w angielskiej elicie. W tym celu przedłużono ostatnio kontrakt z Heurelho Gomesem.

 

Żródło: Watford FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Boyata w Celtiku

 

24-letni Dedryck Boyata został nowym zawodnikiem Celtic FC.
 
Kwota transferu z Manchesteru City stopera wyniosła około 1,5 miliona funtów, zawodnik podpisał czteroletnią umowę z mistrzem Szkocji.
 
- Moim pierwszym klubem był Manchester City, ale nie ten obecny Manchester City. Widziałem zmiany, teraz to nie zespół dla mnie. Wyzwanie w Celtiku to mój pierwszy duży test. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała różnica. Po prostu wiem, że to wielki klub i cieszę się z tego - powiedział Boyata tuż po potwierdzeniu transakcji.
 
Boyata do "The Citizens" trafił w wieku szesnastu lat jako wielki talent. Wiązano z nim spore nadzieje, porównywano do klubowego kolegi Vincenta Kompany'ego, jednak cała kariera młodego Belga w City zamknęła się w trzynastu meczach Premier League.
 
Źródło: Celtic FC
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Fuchs w Leicester

 

Austriak Christian Fuchs został nowym zawodnikiem Leicester.
 

29-latek trafił do zespołu "Lisów" na zasadzie wolnego transferu. Przez ostatnie cztery lata występował on w Schalke.

 

Doświadczony zawodnik związał się z angielskim zespołem trzyletnim kontaktem. Jest to pierwszy transfer Leicester w letnim oknie transferowym.

- Jestem szczęśliwy, że podpisałem umowę z Leicester. Gra w Premier League od zawsze była moim marzeniem. Jestem szczęśliwy, że udało mi się je spełnić - stwierdził Fuchs.

 

Kapitan reprezentacji Austrii rozpoczął swoją karierę w Weiner Neustadt SC w 2002 roku. Później występował w takich klubach jak SV Mattersburg, VfL Bochum i FSV Mainz. W 2011 roku trafił do Gelsenkirchen, gdzie w ciągu czterech lat wziął udział w 136 spotkaniach.

 

Źródło: Leicester City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nowy bramkarz w Watfordzie

 

Giedrius Arlauskis został nowym zawodnikiem Watford FC.
 

27-letni golkiper przenosi się na Wyspy Brytyjskie ze Steauy Bukareszt, z którą zdobył w minionym sezonie mistrzostwo kraju.

 

18-krotny reprezentant Litwy był piłkarzem ekipy ze stolicy Rumunii zaledwie od lipca poprzedniego roku. Wcześniej występował w Rubinie Kazań oraz Unirei Urziceni, z którymi rywalizował w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej.

 

Zawodnicy drużyny z Vicarage Road w przyszłym sezonie będą występować w Premier League.

 

Źródło: Watford FC

 

Oficjalnie: Milner w Liverpoolu

 

James Milner podpisał kontrakt z Liverpoolem.
 
29-latek na Anfield trafi na zasadzie wolnego transferu z Manchesteru City i oficjalnie przeniesie się do nowego klubu 1 lipca. Zawodnik był priorytetem Brendana Rodgersa i ma się stać dopiero pierwszym z kilku letnich wzmocnień szkoleniowca. 
 
"The Citizens" chcieli zatrzymać Milnera u siebie i oferowali mu znaczną podwyżkę wynagrodzenia - 165 tysięcy funtów tygodniowo. Choć reprezentant Anglii w Liverpoolu zarobi mniej, priorytetem przy jego wyborze była regularna gra. 
 
Teraz uwaga włodarzy "The Reds" skupi się na pozyskaniu innego wolnego zawodnika, napastnika Burnley Danny'ego Ingsa.
 
Źródło: Liverpool FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bogdán w Liverpoolu

 

Liverpool potwierdził transfer Ádáma Bogdána.
 
Zawodnik dołączy do "The Reds" pierwszego lipca na zasadzie wolnego transferu z Bolton Wanderers.
 
27-letni bramkarz ma spore doświadczenie na poziomie Premier League i Championship. W obu rozegrał łącznie 104 mecze.
 
Węgier do Anglii trafił w 2007 roku z Vasasu Budapeszt.
 
Tym samym Liverpool dokonuje trzeciego wolnego transferu w letnim oknie. Wcześniej pozyskano Danny'ego Ingsa i Jamesa Milnera.

 

Źródło: Liverpool FC

 

Oficjalnie: Ayew w Swansea

 

André Ayew to nowy piłkarz Swansea.
 

Zgodnie z doniesieniami brytyjskich mediów, reprezentant Ghany od wtorku przebywał w Walii, a dziś przeszedł testy medyczne. Ich wyniki okazały się pomyślne, więc po wcześniejszym uzgodnieniu warunków, piłkarz podpisał czteroletnią umowę. 25-latek przenosi się na Liberty Stadium na zasadzie wolnego transferu - jego umowa z Olympique Marsylia wygasała wraz z końcem czerwca.

 

Ayew był niekwestionowaną gwiazdą "OM" i należał także do wyróżniających się zawodników całej Ligue 1. O jego odejściu spekulowano od wielu miesięcy, tym bardziej że napastnik chciał spróbować swoich sił w Premier League, idąc śladem Asamoah Gyana. Warto podkreślić, że o zawodnika z Afryki starał się także

 

Everton, przez dłuższy czas będący faworytem w walce o jego angaż.

 

Źródło: Swansea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Carson w Derby County

 

Scott Carson został nowym zawodnikiem Derby County FC.
 

29-letni bramkarz ostatnio występował w Wigan Athletic. Przez dwa sezony na DW Stadium rozegrał 59 spotkań. Teraz zdecydował się na odejście i związanie się dwuletnią umową z "Baranami".

 

- Rywalizacja na każdej pozycji jest bardzo potrzebna, a przyjście Scotta na pewno ją jeszcze wzmocni, bowiem w składzie mamy już dwóch dobrych golkiperów - Lee Granta i Kelle Roosa. Carson natomiast jest doświadczonym zawodnikiem, który grał na najwyższym poziomie od kilku lat. Cieszymy się, że możemy go powitać w naszym klubie - powiedział szkoleniowiec Paul Clement.

 

Carson w trakcie swojej kariery bronił barw m.in. Leeds, Liverpoolu, Charltonu, Aston Villi i West Bromwich Albion. Na swoim koncie ma również cztery występy w reprezentacji Anglii, z którą w 2006 roku pojechał na Mistrzostwa Świata w Niemczech.

 

Źródło: Derby County FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Joselu w Stoke City

 

Piłkarz Hannoveru Joselu zostanie nowym piłkarzem Stoke City.
 

Klub z Britannia Stadium poinformował na Twitterze, że osiągnął porozumienie z niemiecką ekipą w związku z transferem napastnika. W ciągu najbliższych 24 godzin Hiszpan ma złożyć podpis na umowie, jednak nie wiadomo jeszcze na jak długo będzie obowiązywała.

 

O odejściu Joselu z AWD-Arena było głośno już od dłuższego czasu. Niemiecki "Bild" sugeruje, że drużyna z Bundesligi może wzbogacić się na sprzedaży 25-latka o 10 milionów euro.

 

Reprezentant "La Roja" U-21 był bardzo ważną postacią w ekipie Michaela Frontzecka. Przez cały sezon 2014/15 zanotował 30 występów, zdobywając osiem bramek. Wcześniej Joselu grał również dla innych klubów z Niemiec, Eintrachtu Frankfurt i Hoffenheimu, oraz Realu Madryt B i Celty Vigo.

 

Źródło: Stoke City

 

Oficjalnie: Mackie w QPR

 

Szkocki napastnik Jamie Mackie powrócił do Queens Park Rangers.
 

29-latek związał się z klubem Championship dwuletnią umową. Dla zawodnika będzie to już druga przygoda z "The Hoops" w karierze, bowiem wcześniej występował w londyńskiej ekipie w latach 2010-13.

 

- Jestem bardzo zachwycony z tego powrotu. Każdy, kto mnie zna, dobrze wie, ile ten klub dla mnie znaczy. Kiedy zakładam tą koszulkę, moje uczucia od razu wzrastają - powiedział Mackie.

 

- Ludzie mówią, żeby nigdy dwa razy nie wchodzić do tej samej rzeki. Czuję jednak, że nie dokończyłem tutaj pewnych spraw. Widzę tutaj wielką przyszłość dla siebie. Cieszę się, że będą mógł występować na boisku przy wsparciu tak wspaniałych kibiców - dodał.

 

Napastnik w poprzedniej kampanii bronił barw Reading, dla którego strzelił pięć goli w 32 spotkaniach Championship.

 

Źródło: QPR

 

Oficjalnie: Juanmi w Southampton

 

Juanmi przenosi się do Southampton.
 

Reprezentant Hiszpanii jest pierwszym letnim wzmocnieniem "Świętych", którzy w najbliższym sezonie chcą ponownie liczyć się w walce o europejskie puchary.

 

Pozyskanie 22-letniego napastnika ma być dowodem na to, że politykę transferową klubu z St Mary's Stadium w dalszym ciągu można stawiać za wzór.

 

Piłkarz, który dotychczas bronił barw Malági, trafi do Anglii za kwotę siedmiu milionów euro - tyle bowiem wynosiła klauzula zapisana w jego kontrakcie z Andaluzyjczykami. Z nowym pracodawcą podpisał natomiast czteroletnią umowę.

 

Źródło: Southampton FC

 

Oficjalnie: Gallagher w Preston North End

 

Preston North End ogłosił, że Paul Gallagher podpisał z klubem stałą umowę.
 

Po dwóch sezonach spędzonych na Deepdale na zasadzie wypożyczenia, Szkot postanowił nie wracać do Leicester City i chce pomóc "The Lilywhites" w osiągnięciu jak najlepszego wyniku w Championship. Preston powrócił na drugi szczebel rozgrywek ligowych w Anglii po dwóch latach, a Gallagher dołożył cegiełkę do tego sukcesu.

 

30-latek przez długi czas był związany z "Lisami", jednak po pewnym czasie nie dane mu było grać regularnie w pierwszej jedenastce. Po spróbowaniu swoich sił w Preston przekonał się, że jest ważną postacią w oczach trenera Simona Graysona.

 

Napastnik ma dosyć bogate CV. W przeszłości miał okazję grać dla takich ekip jak Blackburn Rovers, Stoke City, Plymouth, czy Sheffield United.

 

Źródło: Preston North End FC

 

Oficjalnie: Richards w Aston Villi

 

Micah Richards został oficjalnie ogłoszony piłkarzem Aston Villi.
 

26-letni defensor podpisał z "The Villans" czteroletnią umowę. Zawodnik stanie się pełnoprawnym zawodnikiem ekipy z Birmingham wraz z dniem wygaśnięcia kontraktu z Manchesterem City, czyli pierwszego lipca.

 

Ostatni sezon Anglik spędził na wypożyczeniu w Fiorentinie, gdzie próbował odbudować swoją formę po małej liczbie rozegranych gier na Etihad Stadium. Jednakże w Serie A również nie zanotował dużej liczby występów, bo raptem 10 na 38 możliwych.

 

13-krotny reprezentant "Trzech Lwów" będzie teraz walczył o miejsce w składzie pod okiem Tima Sherwooda.

 

Źródło: Aston Villa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cédric w Southampton

 

Cédric Soares został bohaterem drugiego transferu Southampton w letnim oknie.
 
Zaledwie dwa dni po potwierdzeniu przyjścia Juanmiego "Święci" finalizują kolejną transakcję. Zawodnik dotychczas grający w Sportingu podpisał czteroletnią umowę. Lizbończycy za perspektywicznego prawego defensora otrzymają 6,5 miliona euro.
 
Cédric urodził się w Niemczech w 1991 roku, jednak już dwa lata później jego rodzice postanowili wrócić do Portugalii. Sporting był jego pierwszym klubem, do którego akademii dołączył w wieku ośmiu lat.
 
Jego kariera w ostatnim czasie nabrała przyśpieszenia, gdyż stał się częścią seniorskiej kadry Portugalii. Wcześniej reprezentował ją, już od 2006 roku, w kolejnych juniorskich kategoriach wiekowych.

 

Źródło: Southampton FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Trippier w Tottenhamie

 

Kieran Trippier został nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur.
 

24-letni defensor, który wystąpił w każdym ligowym spotkaniu w poprzednim sezonie, związał się z "Kogutami" pięcioletnią umową. O pozyskanie 24-letniego zawodnika ubiegał się również Liverpool.

 

Trippier jako nastoletni piłkarz rozwijał swoje umiejętności w szkółce Manchesteru City. Po dziewięciu latach klub z Etihad wynagrodził jego postępy pierwszym profesjonalnym kontraktem. Defensor próbował przedostać się do pierwszego zespołu "Obywateli", jednak z marnym skutkiem. Od 2008 roku był co sezon wypożyczany do ekip z Championship, by cztery lata później stać się stałym graczem Burnley.

 

Były reprezentant Anglii U-21 nie mógł żałować tego ruchu, bowiem od razu stał się ważnym elementem zespołu, przyczyniając się między innymi do awansu na najwyższy szczebel rozgrywek. Choć w minionej kampanii nie "The Clarets" nie udało się utrzymać w Premier League, Mauricio Pochettino widzi w nim dobrego konkurenta dla Kyle'a Walkera, który ostatnio często ma problemy z urazami.

 

Źródło: Tottenham Hotspur FC

 

Oficjalnie: Weimann w Derby County

 

Andreas Weimann przeniósł się z Aston Villi do Derby County.
 

23-latek podpisał z "The Rams" czteroletnią umowę. Cena transferu nie została ujawniona. O napastnika ubiegało się wiele innych angielskich ekip, jednak ostatecznie urodzony w Wiedniu zawodnik zasilił szeregi ekipy z Championship.

 

13-krotny reprezentant Austrii ma na swoim koncie ponad 100 rozegranych spotkań w Premier League. Tylko w zeszłym sezonie zanotował 31 spotkań, trafiając do bramki rywala trzykrotnie. Tym razem, zamiast utrzymania drużyny w Premier League, Weimann będzie miał za zadanie przyczynić się do awansu Derby do najwyższej klasy rozgrywek w Anglii.

 

Piłkarz będzie miał okazję współpracować z Darrenem Bentem, z którym miał okazję współpracować przez kilka lat na Villa Park.

 

Źródło: Derby County

 

Oficjalnie: Augustyn w Heart of Midlothian

 

Błażej Augustyn został nowym zawodnikiem Heart of Midlothian.
 
Defensor przez ostatnie dwa lata był związany z Górnikiem Zabrze. W sumie wystąpił w 23 ligowych meczach, strzelając dwa gole. Wcześniej 27-latek przez kilka sezonów grał w kilku włoskich zespołach takich jak Catania czy Vicenza. Z Polski wyjechał po raz pierwszy w 2005 roku, kiedy to dołączył do angielskiego Boltonu.
 
Nowy klub Polaka w ostatnim sezonie zajął pierwsze miejsce w Scottish Championship, dzięki temu uzyskując awans do tamtejszej ekstraklasy, do której wraca po roku absencji. Augustyn w Hearts ma zastąpić odchodzącego kapitana Danny'ego Wilsona.
 
Długość podpisanego kontraktu nie została ujawniona.
 
Źródło: Heart of Midlothian FC
 
Oficjalnie: Tabanou w Swansea

 

Swansea City poinformowało o pozyskaniu Francka Tabanou.
 
Drugi letni nabytek "Łabędzi", który pomyślnie przeszedł dziś testy medyczne, podpisał trzyletni kontrakt. Kwota transakcji nie została ujawniona, jednak mówi się o trzech milionach funtów. Wcześniej na Liberty Stadium trafił Andre Ayew.
 
Były gracz Toulouse spędził na Stade Geoffroy-Guichard dwa sezony, zaliczając łącznie 65 występów i strzelając cztery gole. Tabanou mógł trafić do drużyny z Walii jeszcze w styczniu, jednak wówczas klubom nie udało się osiągnąć porozumienia.
 
Źródło: Swansea City
 
Oficjalnie: Baird w Derby County

 

Chris Baird od przyszłej kampanii będzie grał dla Derby County FC.
 

33-latek, który doświadczył już 72 występów w reprezentacji Irlandii Północnej, dołączył do ekipy z Championship, podpisując dwuletnią umowę z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy. Zawodnik został pozyskany za darmo, gdyż defensorowi wygasa kontrakt z West Bromem wraz z ostatnim dniem czerwca.

 

Baird słynie z tego, że potrafi pełnić wszelakie role na boisku. Ogółem były gracz stoper najczęściej stawiany jest na pozycji stopera jak i defensywnego pomocnika. Poza tym wielokrotnie przywdziewał na ramię opaskę kapitana i niewykluczone, że taka rola zostanie mu przydzielona przez trenera "The Rams", Paula Clementa.

 

Dla Derby to już piąty transfer po minionym sezonie. Wcześniej do klubu przybyli tacy zawodnicy jak Darren Bent, Alex Pearce, Scott Carson czy Andreas Weimann.

 

Źródło: Derby County

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Samuelsen w West Hamie

 

Martin Samuelsen został nowym zawodnikiem West Ham United - poinformował londyński klub za pośrednictwem swojej strony internetowej.
 

Ofensywny pomocnik podpisał z "Młotami" dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Do stołecznego klubu Norweg przeszedł z Manchesteru City, w którym od 2012 roku był członkiem drużyn młodzieżowych. W ostatnim sezonie występował w Premier League U-21. 18-latek jest też młodzieżowym reprezentantem swojego kraju.

 

Kiedy w wieku 14 lat przechodził do "The Citizens", pozyskać go chcieli nie tylko działacze z Manchesteru, ale również Real Madryt oraz Chelsea. Tego lata dostał kilka propozycji z Włoch i Niemiec.

 

ŹRÓDŁO: West Ham United
 

Oficjalnie: Joe Gomez w Liverpoolu

 

Liverpool potwierdził pozyskanie Joe'a Gomeza z Charlton Athletic.
 
18-latek związał się długoterminową umowę, a kosztował wedle nieoficjalnych informacji 3,5 miliona funtów. - Spełnia się moje marzenie - powiedział po parafowaniu kontraktu.
 
Gomez jest reprezentantem Anglii do lat 19. Występuje głównie na pozycji środkowego obrońcy.
 
Tym samym Liverpool dopiął czwarty już transfer w letnim oknie po Jamesie Milnerze, Dannym Ingsie i Adamie Bogdanie.
 
ŹRÓDŁO: Liverpool FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Lowton w Burnley

 

Matthew Lowton jako pierwszy zawodnik wzmocnił Burnley tego lata.
 

"The Clarets" porozumieli się z Aston Villą w sprawie transferu 26-latka, który związał się z ekipą Championship trzyletnią umową.

 

Doświadczenie Lowtona może okazać się bardzo przydatne dla Seana Dyche'a, którego celem w nowym sezonie będzie powrót do najwyższej klasy rozgrywek. Podczas trzech lat spędzonych na Villa Park, defensor rozegrał 72 mecze w Premier League.

 

Przed dołączeniem do "The Villans", Lowton grał dla Sheffield United. W sezonie 2009/10 zaakcentował swój pobyt w lidze węgierskiej, przebywając na wypożyczeniu w Ferencváros.

 

ŹRÓDŁO: Burnley FC

 

Oficjalnie: Stekelenburg w Southampton

 

 

Maarten Stekelenburg najbliższy sezon spędzi na wypożyczeniu w Southampton.
 
Holenderski bramkarz przez ostatnie rozgrywki na podobnej zasadzie reprezentował barwy AS Monaco, gdzie zaliczył jednak zaledwie osiem występów. Teraz jego klub macierzysty - Fulham - zgodził się na przejście 32-latka do "Świętych". 
 
Co ciekawe, golkiper debiutował w Ajaksie pod skrzydłami Ronalda Koemana, który będzie jego menedżerem w najbliższym sezonie. 
 
Stekelenburg to trzeci nabytek Southampton tego lata. Wcześniej pozyskano Juanmiego i Cédrica.
 
ŹRÓDŁO: Southampton FC
 
Oficjalnie: Nordfeldt w Swansea

 

Kristoffer Nordfeldt został nowym bramkarzem Swansea City.
 

Walijski klub pozyskał zawodnika, który będzie rywalizował o pozycję z Łukaszem Fabiańskim. Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony klubu, reprezentant Szwecji podpisał trzyletni kontrakt.

 

26-latek jest trzecim wzmocnieniem w kadrze Garry'ego Monka tego lata. Wcześniej na Liberty Stadium przybyli Andre Ayew i Franck Tabanou, grający ostatnio kolejno w Olympique Marsylia i AS Saint-Étienne.

 

Z kolei golkiper, mający na koncie pięć występów w drużynie narodowej, zameldował się w ekipie Premier League odbywając ostatnio przygodę w SC Heerenveen, gdzie był pierwszoplanowym zawodnikiem. Przedtem bronił barw ojczyźnianego klubu IF Brommapojkarna, którego jest wychowankiem.

 

ŹRÓDŁO: Swansea City
 
Oficjalnie: Mulumbu w Norwich

 

Youssouf Mulumbu zagra w Norwich City.
 
28-latek do zespołu dołączy 1 lipca na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygaśnie jego kontrakt z West Bromwich Albion.
 
Mulumbu, który związał się z zespołem z Carrow Road dwuletnim kontraktem, posiada spory bagaż doświadczeń. W barwach "the Baggies" wystąpił bowiem w 151 meczach Premier League.
 
To drugi letni nabytek Norwich po pozyskaniu byłego kolegi Mulumbu z drużyny, Grahama Dorransa.
 
ŹRÓDŁO: Norwich City FC

 

Oficjalnie: McClean w West Bromie

 

James McClean został zawodnikiem West Bromwich Albion.
 

Piłkarz podpisał z "The Baggies" trzyletni kontrakt z możliwością przedłużenia go o kolejny rok. To pierwsze wzmocnienie Tony'ego Pulisa tego lata.

 

Skrzydłowy przez ostatnie dwa sezony występował w ekipie Wigan Athletic. W minionej kampanii został ogłoszony najlepszym zawodnikiem tego klubu w głosowaniu kibiców, jednak pomimo tego wyróżnienia nie udało mu się pomóc w utrzymaniu zespołu w Championship. Reprezentant Irlandii zanotował 10 trafień w 86 meczach.

 

26-latek będzie grał dla WBA z numerem "14" na koszulce. Piłkarz miał także okazję grać w innej drużynie Premier League, a mianowicie w Sunderlandzie.

 

ŹRÓDŁO: West Bromwich Albion FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal potwierdził transfer Petra Čecha.

 

Po wielu tygodniach spekulacji, 33-latek ostatecznie melduje się na Emirates Stadium. Choć szczegóły transakcji nie zostały ujawnione, według najbardziej prawdopodobnej wersji Arsenal zapłaci Chelsea około 11 milionów funtów. 

 

http://transfery.info/

Edytowane przez X-Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kondoon


Tomasz Kuszczak podpisał dwuletni kontrakt z Birmingham City FC.


 

33-latek ostatni sezon spędził w Wolverhampton Wanderers, gdzie wystąpił w 14 meczach we wszystkich rozgrywkach . "Wilki" postanowiły nie przedłużać z Polakiem umowy, tym samym pozwalając Birmingham na pozyskanie go za darmo.

 

Tym samym golkiper spędzi kolejny rok na Wyspach Brytyjskich, gdzie gra już od ponad dziesięciu lat. W swojej karierze reprezentował barwy m.in West Bromwich Albion czy Watfordu. Najlepszy okres zaliczył jednak w Manchesterze United, z którym trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Anglii i dwukrotnie po Puchar Ligi.

 

Kuszczak jest drugim, po Adamie Legzdinsie, bramkarzem sprowadzonym przez "Niebieskich" w przeciągu tygodnia.

 

zrodlo: transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Oriol Romeu przenosi się do Southampton.
 

23-latek pozytywnie przeszedł testy medyczne, o których informowaliśmy wcześniej. "Święci" zapłacą za zawodnika Chelsea pięć milionów funtów, co oznacza, że "The Blues" właściwie odzyskają zainwestowane w pozyskanie Hiszpana pieniądze. Defensywny pomocnik związał się z nową drużyną trzyletnią umową.

Romeu trafił do Londynu w 2011 roku z Barcelony, która zapewniła sobie wówczas prawo do odkupienia piłkarza. Choć młodzieżowy reprezentant kraju zwłaszcza w debiutanckim sezonie otrzymywał swoje szanse, zupełnie nie spełnił oczekiwań sztabu szkoleniowego i ostatnie dwa lata spędził na wypożyczeniach w Valencii oraz VfB Stuttgart. 
 

ŹRÓDŁO southampton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...