Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Oficjalnie: Sloth w Leeds

 

Casper Sloth został nowym zawodnikiem Leeds United.

 

Od dawna mówiło się, że Duńczyk może trafić na Elland Road. Ostatecznie tak się stało i wczoraj podpisał trzyletnią umowę. Kwoty transferu nie ujawniono, ale sugeruje się, że wyniosła ona około 600 tysięcy funtów.

 

22-letni pomocnik jest wychowankiem Aarhus GF, do którego trafił w 2004 roku. W lidze duńskiej zadebiutował w 2009 roku w meczu przeciwko Esbjerg fB. Od tego czasu rozegrał dla "De Hvide" 133 spotkania, w których dziewięciokrotnie trafiał do bramki rywali. W reprezentacji swojego kraju wystąpił jak dotąd osiem razy.

 

Oficjalnie: Király w Fulham

 

Gábor Király po pomyślnym przejściu testów medycznych podpisze kontrakt ze spadkowiczem Premier League Fulham.

 

38-letni golkiper od sezonu 2009/10 był pierwszym bramkarzem występującego w drugiej Bundeslidze TSV 1860 Monachium. Kwota transferu nie została ujawniona.

 

- To absolutnie zrozumiałe, że Gábor przyjmuje to wyjątkowe wyzwanie w miejscu, gdzie narodziła się piłka nożna. Z szacunku do niego zgodziliśmy się na transfer. To bez dwóch zdań prawdziwy profesjonalista. Przez pięć ostatnich lat dał nam bardzo dużo. Dziękujemy mu i życzymy wielu sukcesów w Fulham – powiedział Gehard Poschner, dyrektor sportowy „Lwów”.

 

- W ciągu ostatnich pięciu lat w Monachium czułem się jak w domu. „Lwy” zawsze będą częścią mojego życia. Chciałbym podziękować szczególnie fanom, którzy zawsze stali za mną murem. Dziękuję również całemu zespołowi. Oczywiście nie mogę się doczekać mojej nowej pracy – skomentował przenosiny do Fulham doświadczony bramkarz.

 

Gábor Király w barwach TSV 1860 Monachium rozegrał 168 spotkań. W ciągu pięciu lat gry dla tego klubu 51 razy zachowywał czyste konto. W przeszłości występował w takich zespołach jak Hertha BSC, Crystal Palace, Aston Villa, West Ham United, Burnley czy Bayer Leverkusen.

 

Oficjalnie: Dawson w Hull

 

Michael Dawson został nowym zawodnikiem Hull City.

 

30-letni obrońca podpisał z „Tygrysami” trzyletnią umowę. Kwota transferu nie została ujawniona. Tym samym Dawson po dziewięciu latach spędzonych na White Hart Lane zmienia klubowe barwy.

 

Jak podaje oficjalna strona klubu z KC Stadium, Dawson jest ostatnim piłkarzem, który zasili „Tygrysy” podczas tego okna transferowego. Wcześniej do drużyny dołączyli już Tom Ince, Jake Livermore, Robert Snodgrass, Andrew Robertson i Harry Maguire.

 

Michael Dawson piłkarską karierę rozpoczynał w Nottingham Forrest. W styczniu 2005 roku za milion euro przeniósł się do Tottenhamu. W barwach „Kogutów” 30-latek rozegrał 324 spotkania, strzelając dziesięć bramek i dokładając sześć asyst. Doświadczony obrońca to także czterokrotny reprezentant Anglii.

 

W drużynie Hull City Dawson występował będzie w koszulce z numerem 21.

 

Oficjalnie: Eto'o w Evertonie

 

Samuel Eto'o, zgodnie z wczorajszymi doniesieniami, został piłkarzem Evertonu.

 

Tym samym dobiegła końca saga transferowa związana z nowym klubem Kameruńczyka, który po zakończeniu poprzedniego sezonu rozstał się z Chelsea, w nie najlepszej atmosferze.

 

33-letni napastnik zjawił się dziś w Liverpoolu, gdzie przeszedł testy medyczne, będące formalnością przed oficjalnym ogłoszeniem transakcji. Następnie złożył podpis pod dwuletnią umowę. Zarobki Kameruńczyka nie zostały ujawnione.

 

Przez cały okres transferowy Eto'o był łączony z wieloma klubami, które traktowały go głównie jako alternatywę w razie niepowodzenia w przypadku zakontraktowania najbardziej pożądanego przez siebie zawodnika. Mowa tutaj chociażby o Wolfsburgu, Romie czy Milanie.

 

Oficjalnie: Di María w United

 

Bv-9kaHIUAEFIgG.jpg:small

 

Ángel Di María, dołączając do Manchesteru United za 59,7 miliona funtów, został najdroższym zawodnikiem kupionym przez klub Premier League.

 

Wcześniej rekord należał do Fernando Torresa i Chelsea, która przelała Liverpoolowi aż 50 milionów funtów. Jednocześnie Di María zdetronizował Juana Matę, dotąd największy transfer United, kosztujący w styczniu 37 milionów funtów.

 

Zawodnik podpisał z "Czerwonymi Diabłami" pięcioletnią umowę, gwarantującą mu zarobki bliskie 200 tysięcy funtów tygodniowo.

 

Skrzydłowy reprezentacji Argentyny przygodę z Europą rozpoczął w 2007 roku, gdy z Rosario Central trafił do Benfiki. Trzy lata później grał już dla Realu Madryt, w barwach którego w minionym sezonie sięgnął po Puchar Ligi Mistrzów.

 

26-latek nie był jednak zadowolony ze swojej roli w zespole po sprowadzeniu przez "Królewskich" Jamesa Rodrigueza, dlatego poprosił o pozwolenie na transfer. W związku z wysoką ceną i koniecznością dostosowania się do Financial Fair Play, z rywalizacji o zawodnika odpadły Manchester City i Paris Saint-Germain. United takiego problemu nie miało, więc sfinalizowało swój najważniejszą transakcję za kadencji Louisa van Gaala.

 

Tym samym United przeprowadziło czwarty transfer w letnim oknie. Wcześniej na Old Trafford zameldowali się Luke Shaw, Ander Herrera i Marcos Rojo. Spekuluje się, że w ostatnim tygodniu okna do drużyny prowadzonej przez holenderskiego menadżera powinno trafić jeszcze dwóch lub trzech zawodników.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Oficjalnie: Fazio piłkarzem Tottenhamu

 

Tottenham Hotspur poinformował o sfinalizowaniu transferu obrońcy Sevilli Federico Fazio. Reprezentant Argentyny podpisał z klubem z White Hart Lane czteroletni kontrakt. Tottenham wyłożył za niego osiem milionów funtów, czyli kwotę odstępnego zawartą w kontrakcie piłkarza z hiszpańskim klubem.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że tutaj jestem. To wielki klub z bardzo dobrymi zawodnikami - powiedział Fazio.

 

- Przychodzę do Tottenhamu ponieważ uważam, że jest to bardzo dobry zespół, bardzo dobry klub, który ma świetnych kibiców. Wiem, że Tottenham ma wielkie tradycje - dodał Argentyńczyk.

 

 

Oficjalnie: Wakaso w Celtiku

 

Straty finansowe jakie poniósł Celtic w momencie odpadnięcia w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów nie przeszkadzają Szkotom by wypożyczyć Mubaraka Wakaso. Ghańnczyk został wypożyczony z Rubina Kazań z opcją transferu definitywnego.

 

Wakaso europejski futbol poznał w 2008 roku, kiedy trafił z rodzimej ligi do hiszpańskiego Elche.

 

W 2010 roku zakotwiczył w rezerwach Villarrealu, a rok później był już w kadrze pierwszej drużyny Żółtych Łodzi Podwodnych. Za 300 tysięcy euro w 2012 roku trafił do Espanyolu Barcelona, a rok później za sześć milionów euro przeniósł się do Rubina.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Cambiasso w Leicester

 

dc6f1ca2e491b0b0afcde2aeaa2d96e6.jpg

 

Argentyńczyk Esteban Cambiasso został nowym piłkarzem Leicester City FC.

 

34-latek będzie dostępny do gry już w najbliższym spotkaniu "Lisów" w najbliższą niedzielę z Arsenalem. Reprezentant "Albicelestes" będzie występował z numerem 19 na koszulce, przybył do Leicester na zasadzie wolnego transferu, a związał się roczną umową.

 

Cambiasso przez ostatnie dziesięć lat był graczem Interu Mediolan. Pięciokrotnie świętował z drużyną zdobycie mistrzostwa Włoch, czterokrotnie Pucharu Włoch, a w 2010 roku - zdobycie Pucharu Ligi Mistrzów.

 

34-latek jest drugim najbardziej utytułowanym argentyńskim piłkarzem po Alfredo Di Stefano.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: McCarthy w QPR

 

c8f17cc60b2615d18bb388be10bb0464.jpg

 

Bramkarz Alex McCarthy został nowym graczem QPR.

 

Angielski golkiper podpisał dziś czteroletni kontrakt z Queens Park Rangers. Kwota transferu została nieujawniona. Gracz otrzymał koszulkę z numerem 12.

 

McCarthy od 2007 roku był zawodnikiem Reading, jednak klub wypożyczał zawodnika ośmiokrotnie, między innymi do takich zespołów jak: Yeovil Town, Brentford, Leeds i Ipswich. 24-latek jest także trzykrotnym reprezentantem Anglii do lat 21.

 

O nowym nabytku wypowiedział się menedżer QPR Harry Redknapp. – Cieszę się, że dokonaliśmy transferu Alexa. To świetny młody bramkarz z wielką przyszłością przed sobą. Myślę, że ma potencjał, aby w przyszłości zostać pierwszym golkiperem w reprezentacji Anglii – powiedział.

 

- Przyjście Alexa pomoże nam wzmocnić rywalizację w bramce. Chcę mieć dobrze obstawioną każdą formację, by nie zabrakło jakości w drużynie. Wiąże z nim przyszłość dla tego klubu – dodał.

 

- Jestem w siódmym niebie z powodu możliwości gry w Premier League. Kiedy dorastałem, marzyłem o występach w najlepszej lidze świata – skomentował swój transfer McCarthy.

 

Oficjalnie: Gallifuoco i Demetriou w Swansea

 

899f7c2f8739e897cf3b327a3b342d73.jpg

 

Nowymi zawodnikami Swansea City zostali Giancarlo Gallifuoco oraz James Demetriou. Pierwszy to były zawodnik Tottenhamu, drugi został wypożyczony z Nottingham Forrest.

 

Giancarlo Gallifuoco, 20-letni Australijczyk z włoskim paszportem, przybył na Liberty Stadium na zasadzie wolnego transferu. Ostatnio przez trzy lata był zawodnikiem zespołów młodzieżowych Tottenhamu Hotspur, z którymi rozstał się pod koniec czerwca. Wcześniej pomocnik występował w australijskich klubach. Z „Łabędziami” związał się rocznym kontraktem.

 

Drugim nowym graczem klubu z południa Walii jest 19-latek James Demetriou, grający na pozycji napastnika. Młodzieżowemu reprezentantowi Cypru zaproponowano nowy kontrakt w Nottingham Forrest, ale ten wybrał przenosiny do klubu z Premier League. Z nowym zespołem podpisał kontrakt na dwa lata.

 

Oficjalnie: Stambouli w Tottenhamie

 

1f305055a8870ef43c2a36321df0c107.jpg

 

Montpellier i Tottenham osiągnęły porozumienie w sprawie transferu Benjamina Stambouliego.

 

O sfinalizowaniu transakcji poinformował francuski klub. W ciągu najbliższych kilku godzin 24-latek uda się do Londynu w celu przejścia testów medycznych oraz podpisania kontraktu. Kwota transferu i wysokość wynagrodzenia zawodnika nie są jeszcze znane.

 

Francuz w obecnych rozgrywkach Ligue 1 rozegrał dwa mecze. W poprzednim sezonie piłkarz wystąpił w 37 spotkaniach, w których zdobył dwie bramki i jedną asystę.

 

24-letni wychowanek Montpellier HSC będzie szóstym wzmocnieniem trenera Mauricio Pochettino.

 

Oficjalnie: Ibe w Derby

 

c456b803d4501c2d1e6a4155d8bef325.png

 

Derby County FC pozyskało na zasadzie wypożyczenia skrzydłowego Liverpool FC Jordona Ibego.

 

18-letni Anglik trafił do zespołu Derby na wypożyczenie do końca bieżącego sezonu. Liverpool chce, aby ich podopieczny nabrał doświadczenia w niższej lidze, żeby w przyszłości skuteczniej walczyć o miejsce w składzie "The Reds". Przypomnijmy, że w zeszłym sezonie Derby wypożyczyło z Liverpoolu Andre Wisdoma, który stał się jednym z podstawowych graczy.

 

- Jesteśmy zachwyceni, że Liverpool ponownie pozwolił nam wypożyczyć swojego piłkarza. Obserwowaliśmy Ibego od dłuższego czasu i jesteśmy przekonani, że będzie cennym wzmocnieniem. Mamy nadzieję, że rozwinie się u nas, dzięki czemu jego kariera nabierze odpowiedniego tempa - powiedział menedżer "Baranów" Steve McClaren.

 

Ibe trafił do szkółki "The Reds" w wieku szesnastu lat, do tej pory zanotował trzy występy w pierwszej drużynie. W lutym tego roku trafił na wypożyczenie do Birmingham City, gdzie rozegrał jedenaście spotkań i zanotował jedno trafienie. Ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Anglii do lat 18 i 19.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Blind w United

 

0be29127a1c3b1eb38b96fe1833fe5cd.jpg

 

Manchester United porozumiał się z Ajaksem Amsterdam w sprawie kwoty odstępnego za Daleya Blinda.

 

Kwota transakcji zamknęła się oficjalnie w 17,5 miliona euro. Umowa z Holendrem zostanie podpisana po testach medycznych, które powinny być formalnością.

 

24-letni reprezentant Holandii najczęściej gra na defensywnym pomocniku, jednak nie są mu obce również pozycje w obronie - na środku i lewej stronie.

 

Więcej informacji wkrótce.

 

Oficjalnie: Song w West Hamie

 

cc38caba76c96f3d1c9615780a6d303e.jpg

 

Zgodnie z przewidywaniami, Alex Song zagra w West Hamie.

 

Anglicy potwierdzili wcześniejsze doniesienia, ogłaszając finalizację transakcji. 26-latek zostanie wypożyczony do końca sezonu z Barcelony, ale nie ujawniono, czy w umowie zawarto klauzulę wykupu.

 

Tym samym dobiega końca saga transferowa związana z odejściem pomocnika z Katalonii. Były piłkarz Arsenalu od dawna nie mógł liczyć na miejsce w podstawowej jedenastce i przez wiele miesięcy łączono go z opuszczeniem Camp Nou.

 

- Gdy byłem w Hiszpanii, zawsze powtarzałem, że odchodząc z Barcelony będę chciał wrócić do Premier League. To była trudna decyzja, ale cieszę się, że wybrałem ofertę West Hamu. Kibice zgotowali mi miłe przywitanie i mam nadzieję, że nie zawiodę ich nadziei związanych z moją osobą - powiedział Song.

 

Oficjalnie: Adryan w Leeds

 

7f36dd262b44eb5f38a2dd18866eefb7.jpg

 

Leeds United wypożyczyło na rok Adryana z Flamengo.

 

Zawodnik został pół roku temu wypożyczony na 1,5 sezonu do Cagliari Calcio i spisywał się znakomicie, jednak Leeds udało się nakłonić Włochów do rezygnacji z wypożyczenia i Flamengo do oddania pomocnika na Loftus Road.

 

Brazylijczyk trafia do Anglii jako jeden z najlepszych graczy Cagliari w ostatnim półroczu. „The Peacocks” zagwarantowali sobie wykupienie po sezonie karty zawodniczej 20-latka, jeśli piłkarz będzie się prezentował odpowiednio dobrze.

 

W ojczyźnie uważa się, że wychowanek Flamengo to mieszanka Zico i Kaki. W 2012 roku został umieszczony na liście Don Balón zawierającej 101 najbardziej utalentowanych graczy, którzy urodzili się po 1991 roku.

 

Oficjalnie: Simpson w Leicester

 

62e842565ff23995d6db514b4f82771a.jpg

 

Danny Simpson został nowym zawodnikiem Leicester City.

 

Prawy obrońca występował ostatnio w Queens Park Rangers. Dzisiaj przeszedł testy medyczne i podpisał umowę obowiązującą do czerwca 2017 roku.

 

Wychowanek Manchesteru United znany jest ze swoich ofensywnych zapędów i niezłych umiejętności defensywnych. W zespole „Czerwonych Diabłów” nie zdołał się przebić i był wypożyczany do Royal Antwerp, Sunderlandu, Ipswich Town, Blackburn Rovers i Newcastle United.

 

„Sroki” zdecydowały się w 2010 roku na wykupienie zawodnika, ale przed rokiem odszedł do QPR, gdzie występował na zapleczu Premier League. 27-latek jest drugim wzmocnieniem Leicester w ciągu trzech dni. Wcześniej dołączył do nich Esteban Cambiasso.

 

- Jestem bardzo podekscytowany. Oglądałem obiekty treningowe i inne udogodnienia, które prezentują się znakomicie. Miałem też fantastyczną rozmowę z trenerem i nie mogę się doczekać, aż zaczniemy współpracę – powiedział Simpson.

 

Oficjalnie: Blanco w WBA

 

50c63b4da582c3fea2d8f32bc42faae5.png

 

West Bromwich Albion FC potwierdziło pozyskanie pomocnika Metalista Charków Sebastiána Blanco.

 

26-letni Argentyńczyk przeniósł się do angielskiego zespołu za nieujawnioną kwotę, podpisując dwuletni kontrakt. Blanco przywdzieje koszulkę z numerem 28. To jedenaste wzmocnienie West Brom podczas trwającego okienka transferowego.

 

- Jestem szczęśliwy, że udało nam się pozyskać Sebastiana. To świetny kreator gry, lecz także potrafi skutecznie wykańczać akcje. Poza tym posługuje się bardzo dobrze zarówno nogą prawą, jak i lewą, co czyni go zawodnikiem uniwersalnym - powiedział trener WBA Alan Irvine.

 

Sebastian Blanco jest wychowankiem Lanús, w pierwszym zespole spędził pięć sezonów. W 2011 roku przeniósł się do Metalista Charków, gdzie rozegrał 102 spotkania ligowe, notując jedenaście trafień. Ma na swoim koncie także dwa spotkania w reprezentacji narodowej, lecz ostatnie cztery lata temu.

 

transfery.info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Remy w Chelsea!

 

Loic Remy jest już oficjalnie zawodnikiem Chelsea - poinformowała oficjalna strona klubu. 27-letni Francuz przeniósł się na Stamford Bridge na zasadzie definitywnego transferu z Queens Park Rangers. Z The Blues podpisał czteroletni kontrakt.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy i dumny. Kiedy usłyszałem, że Chelsea chce mnie pozyskać, od razu powiedziałem, że tam idę, ponieważ to jeden z najlepszych klubów na świecie. Pamiętam wspaniałą atmosferę na Stamford Bridge, kiedy grałem tam z Marsylią. Nie mogę się już doczekać rozegrania pierwszego spotkania przed nowymi kibicami - powiedział Remy.

 

Remy do Anglii trafił w styczniu 2013 roku, przechodząc z Marsylii do Queens Park Rangers. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Newcastle United. Na swoim koncie ma 42 spotkania w Premier League, w których zdobył 20 bramek.

 

 

Falcao wzmocni Man Utd!

Radamel Falcao zostanie zawodnikiem Manchesteru United. Czerwone Diabły doszły do porozumienia z AS Monaco w sprawie wypożyczenia kolumbijskiego napastnika. Przed finalizacją transferu, napastnik musi przejść jeszcze badania medyczne.

 

Falcao od dłuższego czasu był łączony z opuszczeniem klubu. Jego pozyskaniem zainteresowanych było wiele europejskich klubów. Manchester United ostatecznie wygrał rywalizację o jego sprowadzenie między innymi z Realem Madryt, Manchesterem City, Arsenalem i Juventusem.

 

28-letni napastnik spędził w Monaco ostatni sezon. We francuskiej Ligue 1 rozegrał dotychczas 20 spotkań, zdobywając 11 bramek. Na więcej nie pozwoliła mu poważna kontuzja kolana, która wyeliminowała go z gry na pół roku.

 

Wcześniej piłkarz z powodzeniem występował w Atletico Madryt i FC Porto.

 

 

Młody Irlandczyk w Hull

 

20-letni Brian Lenihan został w poniedziałek zawodnikiem Hull City. Prawy obrońca trafił do Tygrysów na zasadzie definitywnego transferu z Cork City. Z angielskim klubem podpisał trzyletni kontrakt.

 

- Brian jest młodym zawodnikiem, który miał wspaniały sezon w Irlandii. Przyjazd tutaj będzei dla niego wielkim krokiem, ale postaramy się mu pomóc w rozwoju - powiedział menedżer Hull Steve Bruce.

 

- W walce o jego pozyskanie wygraliśmy z dużą konkurencją i jesteśmy z tego powodu bardzo zadowoleni - dodał.

 

 

Boyd zamienił Hull na Burnley

 

Beniaminek Premier League Burnley sfinalizował transfer pomocnika Hull City George'a Boyda. 28-letni reprezentant Szkocji podpisał z klubem z Turf Moor trzyletni kontrakt. Kluby nie ujawniły szczegółów finansowych transferu.

 

Boyd w trakcie swojej dotychczasowej kariery reprezentował także barwy Stevenage, Peterborough i Nottingham Forest.

 

Na swoim koncie ma 30 występów i dwa gole w Premier League.

 

 

Gambijczyk w Swansea

 

Modou Barrow występujący ostatnio w szwedzkim klubie Ostersund za nieujawnioną kwotę przenosi się do walijskiego Swansea. 21-letni napastnik na początku przygody z nowym klubem będzie występował w drużynie U-21.

 

Zawodnik urodzony w Gambii przeniósł się do Ostersunds zimą tego roku. Ma również obywatelstwo szwedzkie.

 

Wcześniej występował w innych szwedzkich klubach jak Norrkoping i Varbergs.

 

 

Oficjalnie: Duffy graczem Blackburn

 

Wychowanek Evertonu Shane Duffy przechodzi do drugoligowca z Ewood Park. 22-letni defensor podpisał z Wędrowcami trzyletni kontrakt. Cały transfer potwierdziła już oficjalna strona internetowa Blackburn.

 

Obrońca był związany z klubem z Goodison Park już od 2009 roku. Shane Duffy nigdy jednak nie był graczem, od którego ustalano wyjściowy skład The Toffees. W barwach ekipy z miasta Beatlesów zadebiutował dopiero w 2012 roku. Łącznie zagrał dla Evertonu w 10. potyczkach.

 

Poza tym 22-latek występował także na wypożyczeniu w Burnley, Scunthorpe i Yeovil. W tym ostatnim zespole spędził sezon 2013/134 i zanotował 39 gier ligowych, podczas których zdobył nawet jedną bramkę.

 

Shane Duffy ma na swoim „liczniku” jeden mecz dla dorosłej kadry Irlandii. Selekcjoner tej reprezentacji powołał go na dwa najbliższe mecze tej ekipy (z Omanem i Gruzją).

 

 

Abel Hernandez zawodnikiem Hull

 

Abel Hernandez został w poniedziałek zawodnikiem Hull City. Urugwajczyk przeniósł się do zespołu Tygrysów na zasadzie definitywnego transferu z włoskiego Palermo. Według nieoficjalnych informacji kwota transferu opiewała na 12 milionów funtów.

 

Hernandez w zespole z Sycylii spędził pięć ostatni lat. W jego barwach rozegrał 111 ligowych spotkań, w których zdobył 31 bramek (w tym 83 spotkania i 17 bramek w Serie A).

 

Z Hull podpisał czteroletni kontrakt.

 

 

Oficjalnie: Hull pozyskało Diame

 

Hull City potwierdziło transfer Mohameda Diame z West Ham United. Według medialnych doniesień kwota odstępnego wyniosła 3,5 miliona funtów. Senegalczyk podpisał trzyletni kontrakt.

 

Radości z pozyskania 27-latka nie ukrywał menedżer Tygrysów Steve Bruce. – Jego doświadczenie zarówno w reprezentacji, jak i Premier League będzie dla nas bezcenne, ponieważ chcemy umocnić naszą pozycję w lidze – ocenił.

 

Diame występował w barwach West Ham przez ostatnie dwa lata. W tym czasie rozegrał 71 spotkań i zdobył siedem goli.

 

 

Ricky Alvarez wypożyczony do Sunderlandu

 

Kolejnego transferu dokonały władze Sunderlandu. Na Stadium of Light został wypożyczony Ricky Alvarez z Interu Mediolan. Argentyńczyk spędzi w Anglii cały sezon 2014/2015.

 

Pierwotnie w kontrakcie zawodnika miała znaleźć się opcja transferu definitywnego, ale w komunikacie na stronie oficjalnej Czarnych Kotów nie podano informacji na ten temat. Nieco inaczej brzmi on na witrynie Interu Mediolan. Mówi bowiem o „wypożyczeniu, które zawiera kwotę odstępnego”.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że się tutaj znalazłem. To dla mnie wspaniała okazja, znakomity klub. Nie mogę doczekać się występów w Anglii i odegrania swojej roli w klubie – powiedział 26-latek po podpisaniu kontraktu.

 

 

Ramirez wypożyczony do Hull

 

Tym razem do drużyny dołączył Gaston Ramirez, który został wypożyczony do końca sezonu z Southampton. W umowie między klubami nie znalazła się opcja definitywnego transferu.

 

23-letni Ramirez nie będzie mógł wystąpił przeciwko Southampton w obecnym sezonie.

 

 

Sandro piłkarzem QPR

 

Sandro jest już oficjalnie zawodnikiem Queens Park Rangers. Klub z Loftus Road poinformował o pozyskaniu brazylijskiego pomocnika na zasadzie definitywnego transferu z Tottenhamu Hotspur. Piłkarz podpisał trzyletni kontrakt.

 

25-letni Brazylijczyk na angielskich boiskach występuje od sierpnia 2010 roku. Wówczas za 10 milionów euro trafił z Internacionalu do Tottenhamu Hotpsur. W Premier League rozegrał dotychczas 81 spotkań, zdobywając trzy bramki.

 

Sandro ma na swoim koncie 17 występów i jednego gola w reprezentacji Brazylii.

 

 

Kranjcar wrócił do QPR

 

Niko Kranjcar spędzi cały sezon na wypożyczeniu w Queens Park Rangers. Pomocnik Dynama Kijów trafił na Loftus Road na takiej zasadzie latem ubiegłego roku. Po wygaśnięciu wypożyczenia wrócił na Ukrainę, ale ostatniego dnia okienka transferowego ponownie zgłosił się po niego angielski klub.

 

- Powrót jest wspaniałym uczuciem, czuję się tutaj jak w domu. Kibice byli fantastyczni w zeszłym sezonie. Miałem z nimi znakomitą relację i mam nadzieję, że będzie ona jeszcze lepsza. Wierzę, że jeszcze mam coś do udowodnienia sobie i wszystkim fanom – powiedział Chorwat po podpisaniu kontraktu.

 

W poprzednim sezonie w barwach QPR rozegrał 31 spotkań i zdobył dwa gole.

 

 

Oficjalnie: Welbeck w Arsenalu!

 

Danny Welbeck został nowym zawodnikiem Arsenalu. 23-letni reprezentant Anglii, który przeszedł do Kanonierów na zasadzie definitywnego transferu z Manchesteru United, podpisał z klubem z Emirates Stadium pięcioletni kontrakt, Czerwone Diabły otrzymają za swojego zawodnika 16 milionów funtów.

 

23-letni zawodnik od kilku dni było mocno łączony z odejściem z Manchesteru United, w którym nie miałby większych szans na regularne występy. Wśród klubów zainteresowanych jego pozyskaniem wymieniano także Tottenham Hotspur. Ostatecznie jednak trafił do Arsenalu.

 

Welbeck na ma swoim koncie 118 występów w Premier League, w których zdobył 26 bramek. W reprezentacji Anglii wystąpił 26 razy, strzelając osiem goli.

 

 

Crystal Palace wypożyczyło Doyle'a

 

Na minuty przed zakończeniem letniego okienka transferowego Crystal Palace zakontraktowało Kevina Doyle’a. Napastnik trafił na Selhusrt Park na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Wolverhampton.

 

Drugą część poprzedniego sezonu 30-latek również spędził na wypożyczeniu. Reprezentował w tym czasie barwy Queens Park Rangers, któremu pomógł awansować do Premier League. Zagrał dziesięć razy i zdobył dwa gole.

 

Doyle jest etatowym reprezentantem Irlandii. W trykocie kadry narodowej wystąpił w 57 meczach i strzelił trzynaście goli.

 

 

Oficjalnie: Burnley wypożyczyło Keane'a

 

Tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego Burnley wypożyczyło obrońcę Manchesteru United Michaela Keane’a. Reprezentant Anglii do lat 21 spędzi w ekipie z Turf Moor najbliższe pół roku.

 

21-latek rozegrał w pierwszej drużynie Czerwonych Diabłów zaledwie jedno spotkanie. Przebywał głównie na wypożyczeniach, kolejno w Leicester City, Derby County i Blackburn Rovers, w którym występował w drugiej części poprzedniego sezonu.

 

W tym czasie rozegrał trzynaście spotkań i zdobył trzy gole.

 

 

Ben Arfa zagra w Hull City

 

Hatem Ben Arfa przeżywał ostatnio trudny czas w Newcastle United. Ostatniego dnia okienka transferowego pomocną dłoń wyciągnęło do niego Hull City, w którym spędzi cały sezon 2014/2015 na zasadzie wypożyczenia.

 

Francuz został przesunięty do rezerw przez menedżera Srok Alana Pardew, który oskarżał go o brak profesjonalizmu. Jego kontrakt z klubem z St. James’ Park wygasa dopiero za rok.

 

Zadowolenia z pozyskania 27-latka nie ukrywał sternik Tygrysów Steve Bruce. – Hatem jest niesamowitym wzmocnieniem naszego składu. Doda nam błysku w ofensywie – przyznał szkoleniowiec.

 

 

Leicester sięgnęło po duet z Old Trafford

 

Leicester City sięgnęło po posiłki z Manchesteru United. Beniaminek Premier League pozyskał duet napastników Czerwonych Diabłów – Toma Lawrence’a i Nicka Powella. Pierwszy z nich wzmocnił zespół na zasadzie transferu definitywnego. Drugi został jedynie wypożyczony do końca sezonu.

 

20-letni Lawrence trafił do Manchesteru United w wieku ośmiu lat. W pierwszej drużynie wystąpił tylko raz.. Dwukrotnie przebywał na wypożyczeniach – najpierw w Carlisle United, a następnie Yeovil Town. Z Leicester podpisał czteroletni kontrakt.

 

Jego rówieśnik – Powell jest wychowankiem Crewe Alexandra. Na Old Trafford trafił w 2012 roku. Poprzedni sezon spędził na wypożyczeniu w Wigan Athletic. Rozegrał 32 spotkania i zdobył siedem goli.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scepović w Celtiku

 

Rozchwytywany napastnik Sportingu Gijon Stefan Scepović przenosi się do Szkocji. Jego nowym klubem został Celtic Glasgow. Transfer Serba kosztował 2,3 miliona funtów, a sam zawodnik podpisał czteroletni kontrakt.

 

24-latek przykuł uwagę wielu zespołów strzelając w poprzednim sezonie 22 gole na boiskach Segunda Division.

 

Ostatnio jego pozyskaniem zainteresowane było także Getafe, ale klub nie znalazł środków na pensje dla zawodnika.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Johnson piłkarzem Crystal Palace

 

Crystal Palace poinformowało o pozyskaniu na zasadzie wolnego transferu Andy'ego Johnsona. 33-letni napastnik podpisał półroczny kontrakt z klubem z Selhurst Park. Doświadczony zawodnik pozostawał bez klubu, po tym jak pożegnał się latem z Queens Park Rangers.

 

Dla Johnsona jest to powrót do Crystal Palace, w którym występował w latach 2002-2006. W jego barwach rozegrał między innymi 37 spotkań w Premier League, w którym zdobył 21 bramek.

 

Łącznie na swoim koncie 33-letni zawodnik ma 187 występów i 51 bramek w Premier League.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oficjalnie: Reveillere piłkarzem Sunderlandu

 

Anthony Reveillere został w czwartek zawodnikiem Sunderlandu - poinformowała oficjalna strona klubu. 34-letni obrońca związał się z Czarnymi Kotami umową do końca obecnego sezonu.

 

Były reprezentant Francji w nowym zespole może zadebiutować już w najbliższym spotkaniu z Arsenalem.

 

Reveillere pozostawał bez klubu, po tym jak z końcem ostatniego sezonu pożegnał się z włoskim Napoli. Wcześniej defensor reprezentował barwy takich klubów jak Stade Rennes, Valencia i Olympique Lyon.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Oficjalnie: Guðjohnsen w Boltonie

695b7f611f377ed6d6269de51a17feb4.jpg

Pozostający ostatnio bez klubu, Eiður Guðjohnsen, podpisał kontrakt z Bolton Wanderers FC. Umowa obowiązuje do końca obecnego sezonu.

Islandczyk w przeszłości przez dwa sezony bronił barw zespołu z Macron Stadium, rozgrywając 77 spotkań, strzelając 27 bramek. Od połowy listopada ponownie trenował ze swoim byłym klubem, a dzisiaj związał się umową do końca bieżących rozgrywek.

Od końca czerwca pozostawał bez klubu, po tym jak skończył mu się kontrakt z Club Brugge. Od tego czasu był łączony m.in. z FC Kopenhagą, ale z kilku powodów do tego nie doszło. Mówiło się nawet, że jest bliski zakończenia swojej piłkarskiej kariery, jednak ostatecznie zdecydował się na jej kontynuowanie.

W 2000 roku za cztery miliony przeniósł się do Chelsea, gdzie występował przez sześć sezonów. W kolejnych latach bronił jeszcze barw m.in. FC Barcelona, AS Monaco, Tottenhamu i Fulham. Na poziomie reprezentacyjnym wystąpił w 78 spotkaniach, w których 28 razy wpisał się na listę strzelców
 

Oficjalnie: Žigić wraca do Birmingham City

Serbski napastnik Nikola Žigić otrzymał zezwolenie na grę w Anglii i tym samym podpisał kolejny kontrakt z Birmingham City.

 

Umowa 34-latka obowiązuje do końca tegorocznej kampanii, choć na powrót byłego gracza Valencii będzie trzeba poczekać jeszcze kilka dni. Mierzący ponad dwa metry wzrostu piłkarz wciąż czeka na wydanie wizy, która w pełni uprawni go do uprawiania dyscypliny.

Žigić nie będzie do dyspozycji trenera Gary'ego Rowetta jeszcze w ten weekend, kiedy zespół zmierzy się z Blackpool. Przewiduje się, że były reprezentant Serbii wróci do linii ataku na ligowe starcie z Reading, które będzie miało miejsce 13 grudnia.

Nikola broni barw ekipy z St Andrews od ponad czterech lat. Przez ten okres zanotował 36 bramek na 148 meczów we wszystkich rozgrywkach. W międzyczasie przyczynił się również do zdobycia Pucharu Ligi w sezonie 2010/11, strzelając bramkę przeciwko Arsenalowi w finale na Wembley.


transfery.info

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arsenal ściągnie piłkarza Legii? Negocjacje rozpoczęte

 

1ebbaa7b33152dd26d7184427b401644.jpg

Arsenal rozpoczął negocjacje z Legią, będąc zainteresowanym ściągnięciem do Londynu Krystiana Bielika - dowiedział się Marek Wawrzynowski z TVP Sport.

 

16-latek w Legii jest od kilku miesięcy, po tym jak po zakończeniu kontraktu z Lechem, przeniósł się na Łazienkowską, za namową swojego agenta - Cezarego Kucharskiego. Mimo iż nie odgrywa w drużynie mistrzów Polski znaczącej roli, już zimą może zostać piłkarzem "Kanonierów", którzy są skłonni zapłacić za niego około dwóch milionów euro. 

Arsenal regularnie obserwuje Bielika, zarówno na meczach kadry, jak i Legii, wystawiając pozytywne recenzje młodzieżowemu reprezentantowi Polski. Młody legionista to jeden z największych talentów w polskiej piłce w swoim pokoleniu i niewykluczone, że w Anglii zdają sobie sprawę, że w przyszłości może rozwinąć się na znakomitego defensywnego pomocnika. 

W chwili obecnej nie wiadomo, jak do ewentualnej transakcji nastawiona jest Legia, potrzebująca pieniędzy ze względu na straty, jakie poniosła przez płacenie kar za zachowanie kibiców. Nie ma też żadnych informacji, dotyczących tego, czy sam zawodnik woli najpierw ograć się w Legii, mając większe perspektywy na regularną grę, czy już teraz pragnie podjąć się zagranicznej przygody.

 

Źródło: TVP Sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zimowy transfer Arsenalu na ostatniej prostej?!

9742cdcdfaa8eb314fba8426024b9181.jpg

 

Rômulo może trafić do Arsenalu już w styczniowym oknie transferowym.

 

Według "Lancenet" do poniedziałku powinny zostać ustalone wszystkie szczegóły transakcji ze Spartakiem Moskwa. Może to być transfer definitywny lub wypożyczenie do końca sezonu.

 
24-letni Rômulo Borges Monteiro do ligi rosyjskiej trafił w 2012 roku za osiem milionów euro. W Spartaku nie rozegrał dużej liczby spotkań ze względu na ciężką kontuzję, której nabawił się we wrześniu 2012 roku w meczu z Rostowem. Wrócił dopiero w marcu bieżącego roku.
 
Ostatnio defensywny pomocnik spisuje się jednak coraz lepiej, co udokumentował zdobyciem bramki w starciu z Uralem.
 
Brazylijczycy twierdzą, że Arsenal wygrał rywalizację o zawodnika z Flamengo i Internacionalem.

 

Źródło: LanceNET

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: McCoist odchodzi z Rangers

16b10ec557312a8f6aaba2eea845a09e.jpg

 

Ally McCoist zrezygnował z prowadzenia Rangers FC, tym samym korzystając z opcji 12-miesięcznego wypowiedzenia umowy.

 

Szkocki menedżer prowadził zespół od 2011 roku. 52-latek zgodnie z zapisem w kontrakcie skorzystał z opcji 12-miesięcznego wypowiedzenia, dzięki czemu jego pensja wzrosła. Klub będzie musiał wypłacić mu teraz 750 tysięcy funtów.

 

„Informujemy, że Alastair McCoist, menedżer pierwszego zespołu Rangers FC, zrezygnował ze sprawowania swojej funkcji. Dyrektorzy przeprowadzą odpowiednie rozmowy z Panem McCoistem w celu znalezienia polubownego rozwiązania tej sprawy z nadzieją, że będą w stanie poinformować o swojej kolejnej decyzji przed końcem tygodnia. Podczas okresu wypowiedzenia, wynagrodzenie Pana McCoista wzrośnie do 750 tysięcy funtów rocznie” – czytamy w oświadczeniu klubu.

 

Ally McCoist w czasie pracy z zespołem Rangersów wywalczył dwa awanse – z League Two do League One, a następnie z League One do Championship. Klub z Ibrox aktualnie na zapleczu szkockiej ekstraklasy zajmuje drugie miejsce z dziewięciopunktową stratą do Hearts.

 

Źródło: Rangers FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Yedlin w Tottenhamie już zimą!

 

Tottenham doszedł do porozumienia z Seattle Sounders w sprawie transferu obrońcy DeAndre Yedlina. Amerykanin przeniesie się do Londynu w zimowym okienku transferowym.

 

Yedlin ma 21 lat ale już od pewnego czasu stanowił mocny punkt swojego zespołu - Seattle Sounders. Ponadto zaliczył 10 występów w dorosłej reprezentacji USA i znalazł się w kadrze powołanej przez Jurgena Klinsmanna na Mistrzostwa Świata w Brazylii. Już w swoim pierwszym sezonie gry w MLS  trafił do drużyny gwiazd ligi.

 

Ostatnio został też wybrany najlepszym młodym sportowcem roku w Stanach Zjednoczonych.

 

Transfer do Tottenhamu to nie tylko szansa na rozwój dal niego, ale też próba rozwiązania problemów z defensywą drużyny "Kogutów". Trener londyńczyków wiąże spore nadzieje z przyjściem Yedlina do klubu.

 

- DeAndre to młody piłkarz z ogromnym potencjałem, który już sporo osiągnął w MLS. To dla niego ważne, by dostać czas potrzebny do aklimatyzacji w nowym miejscu, zarówno jeśli chodzi o grę, jak i o życie tutaj. Wierzymy, że jego przyjście już w styczniu pozwoli mu spokojnie się zaadaptować w Londynie i w Tottenhamie - powiedział Mauricio Pochettino.

 

Źródło: Tottenham Hotspur

 

Oficjalnie: Oliveira w Swansea

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, piłkarz Benfiki Lizbona Nélson Oliveira został wypożyczony do końca sezonu do Swansea City.

 

23-latek będzie mógł zadebiutować w ekipie „Łabędzi” pierwszego stycznia. Portugalczyk ma zastąpić tymczasowo w zespole Wilfrieda Bony’ego, który wyjedzie wraz z reprezentacją Wybrzeża Kości Słoniowej na Puchar Narodów Afryki.

 

- Nie mogę się doczekać. Wiem już sporo o zespole i o ich stylu gry. Atmosfera jaka panuje w klubie przyciągnęła mnie tutaj. To była łatwa decyzja. Transakcja została sfinalizowana dość wcześnie, więc zanim będę mógł grać mam dziesięć dni na treningi z drużyną oraz poznanie nowych kolegów. Mam nadzieję, że na boisku będę mógł pomóc osiągnąć oczekiwane cele – powiedział Oliveira.

 

- To będzie wielkie wyzwanie, bo o miejsce w składzie będę rywalizował z takimi piłkarzami jak Wilfried Bony i Bafétimbi Gomis. Mam dużo szacunku do nich. Jestem zmotywowany, chcę strzelać dużo bramek i pomóc zespołowi – dodał.

 

Nélson Oliveira ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w Rennes, gdzie wystąpił w 30 spotkaniach i strzelił osiem bramek. Wychowanek Benfici w przeszłości był także wypożyczany do Rio Ave, Paços Ferreira i Deportivo La Coruña.

 

Źródło: Swansea City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Elia w Southampton

 

Southampton pozyskało Eljero Elię.

 

Skrzydłowy został na razie tylko wypożyczony do końca sezonu do "Świętych" z Werderu Brema z opcją transferu definitywnego w letnim oknie. Oficjalnie Elia zamelduje się w Anglii w sobotę trzeciego stycznia.

 
27-letni Elia będzie miał zadanie zastąpienia Sadio Mané, który wraz z reprezentacją Senegalu już w styczniu uda się na Puchar Narodów Afryki.
 
Holender ma za sobą bujną karierę klubową - zaczynał w ADO Den Haag, by szybko przeprowadzić się do Twente, w którym wypatrzył go Hamburger SV. Dobra postawa na boiskach Bundesligi poskutkowała transferem do Juventusu. W Turynie zagrał tylko cztery mecze ligowe, więc w 2012 roku powrócił na dobrze sobie znany, niemiecki grunt.
 
Źródło: Southampton FC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Nowy klub Heskeya

 

Emile Heskey wraca na angielskie boiska! Były reprezentant Anglii podpisał krótkoterminową umowę z występującym w Championship Boltonem Wanderers.

 

36-letni napastnik wcześniej trenował z zespołem „Kłusaków” i pokazał się z dobrej strony, przekonując menadżera Neila Lennona. Do Boltonu, jako zawodnik bez ważnej umowy, trafił na zasadzie wolnego transferu. 

 

Heskey to wychowanek Leicester City, który grał także dla takich klubów jak Liverpool, Aston Villa, Wigan czy Birmingham. Łącznie w Premier League zaliczył 516 meczów, strzelając w nich 111 bramek. Doświadczony piłkarz to także 62-krotny były reprezentant Anglii.

 

Ostatnim jego klubem był australijski Newcastle Jets, dla którego ostatni mecz zaliczył 11 kwietnia tego roku przeciwko Adelaide United.

 

Silny atakujący będzie mógł zadebiutować w nowym zespole już w Boxing Day, gdy „Kłusaki” zagrają z Blackburn.

Źródło: Bolton Wanderers FC

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Zarate trafi do QPR

 

Napastnik West Ham, Mauro Zarate zostanie wypożyczony w styczniu do Queens Park Rangers, potwierdził już Sam Allardyce. Argentyńczyk odkąd trafił do Londynu z Velez Sarsfield, rzadko pojawia się na boisku.

Allardyce zapytany, czy Zarate przeszedł badania przed wypożyczeniem do QPR, odpowiedział: - Tak, przeszedł.

Zapytany o zgodę na wypożyczenie: - Tak, ma pełną zgodę.

Zarate w siedmiu występach w tym sezonie zdobył dwie bramki w Premier League. Drugie podejście do europejskiego futbolu dla Argentyńczyka póki co, nie jest udane.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Gerrard odchodzi z Liverpoolu. "Mój wybór to jedynie moje życzenie"

 

Liverpool FC potwierdził odejście Stevena Gerrarda, przytaczając szereg jego wypowiedzi.

 

Kapitan "The Reds" postanowił, że nie przedłuży wygasającej wraz z końcem sezonu umowy i latem opuści klub, do którego dołączył w wieku ośmiu lat. Do pierwszej drużyny dołączył w 1997 roku i dotychczas zanotował 695 występów, mając na koncie 180 bramek i 10 zdobytych tytułów.

 

34-latek nie planuje zakończenia kariery, ale chce natomiast opuścić Wielką Brytanię. Nie wyobraża sobie bowiem, by kiedykolwiek mógł zagrać przeciwko drużynie z Anfield Road.  Podkreśla także, decyzja o pożegnaniu się z Liverpoolem była najtrudniejszą w jego życiu.

 

- Podjąłem ten najtrudniejszy wybór w moim życiu i ogłosiłem go teraz, by uciąć wszelkie spekulacje na temat mojej przyszłości, które pojawiałyby się przez najbliższe pół roku - rozpoczął Gerrard.

 

- Liverpool to ogromna część mojego życia, ale sądzę, że decyzja ta wyjdzie z korzyścią dla wszystkich stron. Nie zamierzam jeszcze rezygnować z piłki, ale opuszczę Wyspy Brytyjskie, by nie dopuścić do tego, żebym miał okazję do zagrania przeciwko "LFC". To dla mnie niewyobrażalne - dodał.

 

- Nie ukrywam, że mój wybór to jedynie moje życzenie, gdyż przedstawiciele klubu oraz sztab szkoleniowy chcieli mojego pozostania. Uznałem jednak, że chcę przeżyć coś nowego w swojej karierze i to odpowiedni czas do skorzystania z tej szansy - kontynuował.

 

- Pragnę podziękować właścicielom, Brendanowi Rodgersowi, ale także wszystkim poprzednim sztabom szkoleniowym i moim kolegom z drużyny, za wszystkie wspólnie doświadczone chwile i wsparcie w trudnych momentach. Obiecuję, że przez te ostatnie pół roku na Anfield dam z siebie wszystko i nie będę odstawiał nogi - oświadczył kapitan "The Reds".

 

- Mam jeszcze specjalną wiadomość dla kibiców, którzy zawsze zostaną w mojej pamięci jako niesamowici ludzie. To zaszczyt reprezentować Liverpool, jako piłkarz i jako kapitan. To wy czynicie z tej drużyny największy klub na świecie - zakończył Gerrard.

 

Źródło: Liverpool FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Grimes w Swansea

 

Swansea City potwierdziło transfer Matta Grimesa z Exeter City.

 

Reprezentant Anglii U-20 podpisał 4,5-letni kontrakt z klubem z Liberty Stadium. Kwoty transferu nie ujawniono.

 
19-letni pomocnik w tym sezonie League Two rozegrał 25 meczów, strzelił cztery bramki. Uwagę skautów "Łabędzi" zwrócił nie tylko w meczach ligowych i kadry, ale też w przedsezonowym sparingu, w którym Exeter mierzyło się właśnie ze Swansea.
 
Tym samym to drugie zimowe wzmocnienie walijskiego klubu po Nelsonie Oliveirze, wypożyczonym z Benfiki.
 
Źródło: Swansea City
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Bent w Derby County

 

Darren Bent został wypożyczony do końca sezonu z Aston Villi do Derby County.

 

30-letni napastnik ledwie zdążył wrócić z Brighton, gdzie strzelił dwie bramki w czterech meczach, a już musiał pakować walizki i udać się do kolejnego zespołu z Championship.

 
W Derby County były reprezentant Anglii spotka się z menadżerem Steve'em McClarenem, którego bardzo dobrze zna właśnie z kadry.
 
Szansę debiutu napastnik, który Villę w styczniu 2011 roku kosztował 24 miliony funtów, dostanie najprawdopodobniej dziesiątego stycznia z Ipswich Town.
 
Źródło: Derby County
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pardew oficjalnie menedżerem Crystal Palace

Crystal Palace ogłosił dziś oficjalnie, że nowym menedżerem zespołu został Alan Pardew. Były już szkoleniowiec Newcastle United podpisał trzyipółletni kontrakt. 

- Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem nowym menedżerem Orłów. Każdy zna moją historię w tym klubie. Najważniejsze jest, by przenieść drużynę na nowy poziom. Wierzę, że ze wsparciem Steve’a Parisha (prezesa – przyp. red.) i zarządu mogą pomóc to zrealizować i stworzyć coś ekscytującego w dziejach Crystal Palace – powiedział główny bohater całego zamieszania po podpisaniu kontraktu.

Pardew zastąpił na Selhurst Park zwolnionego Neila Warnocka. 53-latek będzie miał za zadanie zapewnić zespołowi utrzymanie. Obecnie jest on notowany na osiemnastej lokacie ze stratą jednego punktu do bezpiecznej pozycji. W latach 1987-1991reprezentował Crystal Palace jako piłkarz. W jego barwach rozegrał 128 spotkań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Henry w West Ham United

 

Doneil Henry został nowym zawodnikiem West Ham United FC.

 

21-letni środkowy obrońca został kupiony z cypryjskiego Apollona Limassol. Kanadyjczyk w tym roku występował w barwach Toronto FC, gdzie był wypożyczony. W obecnym sezonie MLS rozegrał 21 meczów, w których zdobył jedną bramkę. W przeszłości Henry trenował już z londyńskim klubem. Po rekomendacji szkoleniowca Toronto FC, Ryana Nelsena, na przełomie listopada i grudnia 2013 roku odbył kilka sesji treningowych, w których wywarł pozytywne wrażenie.

 

Defensor jest reprezentantem swojego kraju. Debiut zaliczył w 2012 roku i od tego momentu zanotował 14 spotkań. W 2013 roku był w kadrze Kanady na Złoty Puchar CONCACAF.

 

Źródło: West Ham United FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy piłkarz Chelsea trafi do Leicester

 

Andrej Kramarić, po oficjalnym ogłoszeniu przez Chelsea jego transferu, ma zostać wypożyczony do beniaminka Premier League Leicester City.

 

23-letni napastnik stawi się w poniedziałek w Londynie wraz ze swoim agentem i podpisze kontrakt z liderem Premier League. Następnego dnia Chorwat uda się do Leicester, gdzie przejdzie testy medyczne i zostanie wypożyczony do ekipy „Lisów”.

 

Andrej Kramarić ostatnie półtora roku spędził w HNK Rijeka. W osiemnastu ligowych występach w tym sezonie strzelił aż 21 bramek. Sześć goli dołożył w ośmiu spotkaniach Ligi Europy.

 

To nie jedyny transfer, który zostanie sfinalizowany między dwoma angielskimi klubami. José Mourinho potwierdził na niedzielnej konferencji prasowej, że do Leicester przenosi się również Mark Schwarzer.

 

Źródło: Gianluca Di Marzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Schwarzer w Leicester

 

Mark Schwarzer został przedstawiony jako nowy zawodnik Leicester City.

 

42-letni golkiper z "Lisami" związał się umową do lipca 2016. Do drużyny okupującej ostatnie miejsce w Premier League dołączył na zasadzie wolnego transferu z Chelsea, której barwy reprezentował od 2013 roku. W ekipie "The Blues" w zeszłym sezonie był jedynie zastępcą Petra Čecha. Po tym jak latem na Stamford Bridge wrócił Thibaut Courtois, było wiadome, że rola Australijczyka będzie jeszcze mniejsza. W tej kampanii pojawił się zaledwie czterokrotnie na ławce rezerwowych.

 

Okazja do debiutu Schwarzera pojawi się już podczas najbliższego ligowego spotkania jego drużyny, w którym przeciwnikiem będzie Aston Villa. Podstawowy bramkarz Leicester, Kasper Schmeichel, jest bowiem kontuzjowany.

 

Australijczyk wystąpił w ponad 500 meczach Premier League. Największe sukcesy na boisku święcił w barwach Fulham, z którym w 2010 roku dotarł do finału inauguracyjnej edycji Ligi Europy. W barwach reprezentacji narodowej występował przez 20 lat, a karierę w niej zakończył w 2013 roku, na rok przed Mistrzostwami Świata w Brazylii. Dla "Kangurów" wystąpił w 109 meczach.

 

Źródło: Leicester City

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kramarić nie dla Chelsea. Beniaminek bije rekord transferowy!

 

Andrej Kramarić miał zostać kupiony przez Chelsea, a zaraz potem wypożyczony do Leicester City. Tymczasem beniaminek postanowił zadziałać sam i sprowadzić Chorwata, pobijając tym samym swój rekord transferowy.

 

Londyńczycy nie chcieli jednak płacić Rijece więcej niż 8 milionów funtów, tutaj otworzyła się furtka dla Leicester, które błyskawicznie wyłożyło na stół 9,7 miliona funtów. To wystarczyło, by przekonać Chorwatów do zamknięcia transakcji.

 
Napastnik jeszcze dzisiaj przejdzie testy medyczne i podpisze umowę do 30 czerwca 2018 roku, w której znajdzie się zapis umożliwiający odejście w przypadku degredacji klubu z Premier League.
 
23-letni Kramarić ma za sobą znakomity rok, w którym regularnie strzelał w lidze chorwackiej (w tym sezonie 21 bramek w 18 meczach!), Lidze Europy (7 bramek w 10 meczach), a także reprezentacji Chorwacji (2 bramki w 4 meczach).
 
Źródło: The Times

Valdés blisko Manchesteru
 

Jak podaje hiszpańska prasa, Manchester United zaoferował Víctorowi Valdésowi 18-miesięczny kontrakt.

 

Hiszpański golkiper od października trenuje z „Czerwonymi Diabłami” i dochodzi do pełni sprawności po ciężkiej kontuzji kolana. Zmiennicy Davida de Gei - Ben Amos i Anders Lindegaard ponoć otrzymali zielone światło na transfer i wkrótce mają opuścić Old Trafford. Dlatego też Valdés miałby związać się z 20-krotnym mistrzem Anglii półtorarocznym kontraktem.

 

Zgodnie z doniesieniami hiszpańskiej prasy, 32-latek w ostatnich tygodniach przeszedł szczegółowe testy i badania medyczne. Mają one dać pewność, że Valdés jest w stanie ponownie grać na najwyższym poziomie.

 

Víctor Valdés jest wychowankiem Barcelony i jednocześnie najbardziej utytułowanym bramkarzem w historii klubu. Z ”Blaugraną” sześciokrotnie wygrał ligę, trzykrotnie Champions League oraz raz Puchar Króla. W barwach wicemistrza Hiszpanii golkiper rozegrał blisko 400 spotkań.

 

Źródło: Mundo Deportivo

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Kramarić w Leicester

 

Andrej Kramarić jest nowym zawodnikiem Leicester City. Transfer potwierdziła Rijeka, dotychczasowy klub napastnika.

 

Według nieoficjalnych informacji transfer kosztował "Lisy" 9,7 miliona funtów, a sam zawodnik podpisał 3,5-letnią umowę.

 
- Teraz oficjalnie możemy potwierdzić przeprowadzkę Andreja Kramaricia do Leicester City. Cieszymy się, że udało się dojść do satysfakcjonującego obie strony porozumienia i dziękujemy wszystkim za pomoc przy największym transferze w historii klubu. Dziękujemy Andrejowi za czas spędzony w Rijece, za wszystkie piękne chwile, które nam podarował i życzymy wszystkiego najlepszego w przyszłości - powiedział Ivan Mance.
 
Leicester City wygrało rywalizację o 23-letniego napastnika z Chelsea. W kontrakcie znalazł się zapis umożliwiający Kramariciowi odejście w przypadku spadku do Championship.
 
Chorwat ma za sobą znakomity rok, w którym regularnie strzelał w lidze chorwackiej (w tym sezonie 21 bramek w 18 meczach!), Lidze Europy (7 bramek w 10 meczach), a także reprezentacji (2 bramki w 4 meczach).
 
Źródło: Rijeka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Wollscheid w Stoke

 

Stoke City FC potwierdziło wypożyczenie z Bayeru 04 Leverkusen niemieckiego obrońcy Philippa Wollscheida.

 

25-letni zawodnik ostatnią rundę spędził również na wypożyczeniu, do Mainz, ale włodarze klubu z Moguncji nie byli zainteresowani dalszą współpracą, więc dwukrotny reprezentant Niemiec musiał szukać nowego miejsca zatrudnienia. Jego wybór padł na „The Potters”, którzy w tym sezonie Premier League są solidną drużyną środka tabeli i zarówno spadek z ligi, jak i walka o europejskie puchary im nie grozi

 

Tony Scholes, prezes Stoke, stwierdził: - Philipp ma imponującą przeszłość. Powinien przełożyć to na grę w Premier League, więc jesteśmy szczęśliwi, że wybrał właśnie Stoke.

 

- Dołączy do nas na zasadzie wypożyczenia, co pozwoli jemu lepiej poznać nasz klub, a nam poznać jego – dodał.

Również Mark Hughes, menadżer Stoke, zabrał głos w sprawie tego transferu: - Wybór Philippa był świadomy, obserwowaliśmy go od pewnego czasu. Będzie stanowił konkurencję dla naszych środkowych obrońców.

 

Wollscheid trafił do Bayeru w 2012 roku z 1. FC Nürnberg. Udało mu się od tamtego czasu wystąpić w 51 meczach Bundesligi w barwach „Aptekarzy”. Przed trwającym sezonem zdecydowano się go jednak wypożyczyć do Mainz , ponieważ prawdopodobnie w Leverkusen nie miałby wielu szanse na grę. Jednak również w Moguncji nie szło mu najlepiej i zaliczył tylko pięć spotkań ligowych. Przenosiny do Anglii to szansa dla niego na odbudowę swojej kariery i być może powrót do reprezentacji.

 

Źródło: Stoke City FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Keane w Burnley

 

Michael Keane został zawodnikiem Burnley FC.

 

Środkowy obrońca wcześniej był piłkarzem Manchesteru United. W Burnley występował od września 2014 roku na zasadzie wypożyczenia. Klub z Turf Moor zdecydował się na wykupienie zawodnika, lecz kwota transferu nie została ujawniona.

 

Umowa z 21-letnim Anglikiem będzie obowiązywać przez trzy i pół roku. Władze Burnley wierzą w dalszy rozwój młodego zawodnika, który udanie zaprezentował się podczas rundy jesiennej. Keane wystąpił w 11 spotkaniach "The Clarets".

 

Obrońca ma na koncie 22 występy w młodzieżowych reprezentacjach Anglii, a także nagrodę dla gracza roku 2012 w lidze rezerw.

 

Źródło: Burnley FC

Oficjalnie: Valdés w Manchesterze United

 

Manchester United potwierdził transfer Víctora Valdésa.

 

Tym samym sprawdziły się wczorajsze informacje brytyjskiej pracy, traktujące o tym, że "Czerwone Diabły" zaoferowały Hiszpanowi 18-miesięczny kontrakt, dając jednocześnie dotychczasowym zmiennikom pierwszego golkipera zespołu, Davida De Gei, wolną rękę w poszukiwaniu pracodawcy. Warto podkreślić, że umowa podpisana przez 32-latka zawiera opcję przedłużenia jej o kolejne lata.

 

Były golkiper Barcelony pozostawał bez klubu od zakończenia ubiegłego sezonu, z racji podjęcia decyzji o opuszczeniu Camp Nou wraz z wygasającym kontraktem. Problemem w poszukiwaniu pracodawcy okazała się jednak marcowa kontuzja, jaką było zerwanie więzadeł krzyżowych. Przez to nie trafił ostatecznie do Monaco, z którym pod koniec lata doszedł do porozumienia.

Pomocną rękę do Valdésa wyciągnęli jednak na Old Trafford, gdzie bramkarz przebywał od października, trenując razem z zespołem i powoli wracając do normalnej dyspozycji. Już wówczas spekulowano, że w najbliższym czasie może zostać bramkarzem United, by stanowić mocną konkurencję dla wspomnianego rodaka, który dotychczas był niezaprzeczalnym numerem jeden między słupkami bramki Manchesteru.

Bohater transakcji zdążył już skomentować swój transfer: - To dla mnie prawdziwy zaszczyt. Chciałbym podziękować Louisowi van Gaalowi, za to że dał mi szansę na wspólne treningi zespołem, które pozwoliły mi powrócić do pełnej sprawności. Przez te kilka miesięcy spędzonych w Manchesterze zdążyłem przekonać się, że to wyjątkowy klub. Jestem zadowolony, że znów będę grał pod okiem trenera, z którym spotkaliśmy się już w Barcelonie.

Swoimi odczuciami podzielił się także Van Gaal: - To wspaniała chwila. Jego doświadczenie i statystyki mówią same za siebie. Zawsze powtarzałem, że będę chciał sprowadzać najlepszych zawodników świata, a Victor to absolutny top wśród bramkarzy. W ciągu ostatnich tygodni zrobił ogromny postęp i pokazał, że wraca do pełni zdrowia. To wspaniale mieć takiego profesjonalistę w roli drugiego bramkarza.

 

Źródło: Manchester United

Edytowane przez RozbójnikAlibaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Layún w Watfordzie

 

Miguel Layún został nowym zawodnikiem Watfordu - poinformował angielski klub na swojej stronie internetowej.

 

Pod koniec grudnia ogłoszono, iż 26-latek zagra w Granadzie, ale zaraz po tym pojawiły się pogłoski, że Meksykanin trafi w ramach wypożyczenia do Watfordu - innego klubu należącego do rodziny Pozzo. Teraz okazuje się jednak, że piłkarz trafił z Andaluzji do Anglii na zasadzie transferu definitywnego. Z klubem z Vicarage Road podpisał 4,5-letni kontrakt, a na boiskubędzie występować z numerem 7.

 

Layún to bardzo uniwersalny zawodnik, mogący grać zarówno w obronie, jak i w pomocy. Przez ostatnie cztery lata był graczem Club América. W barwach reprezentacji Meksyku rozegrał cztery mecze na Mistrzostwach Świata w Brazylii.

 

Źródło: Watford FC

Oficjalnie: Kalas w Middlesbrough

 

Tomáš Kalas został nowym zawodnikiem Middlesbrough. Czech trafił na Riverside Stadium w ramach wypożyczenia z Chelsea.

 

21-letni środkowy obrońca w barwach "Smoggies" będzie występować do końca tego sezonu. Co ciekawe, to już trzeci klub, do którego trafił ze Stamford Bridge właśnie na zasadzie wypożyczenia. Wcześniej Kalas występował w latach 2011-2013 w Vitesse, z kolei przez ostatnie pół roku był graczem FC Köln, ale w drużynie z

Bundesligi nie zdołał nawet zadebiutować, zagrał tylko w dwóch meczach rezerw.

 

Kalas do "The Blues" trafił w 2010 roku z Sigmy Ołomuniec. W pierwszym zespole wystąpił jednak zaledwie czterokrotnie, w tym dwa razy w Premier League.

 

Źródło: Middlesbrough FC

 

Oficjalnie: Saër Sène w Blackpool

 

Francuz Saër Sène został nowym zawodnikiem Blackpool FC.

 

28-letni napastnik wcześniej występował w MLS - najpierw grał w New England Revolution, a następnie w New York Red Bulls, zaś przed tym okresem zaliczył epizod  w rezerwach Bayernu Monachium i SG Sonnenhof Großaspach, drużynie z niemieckiego miasta Aspach. Jego ojciec Oumar grał niegdyś w Paris Saint Germain.

 

Kontrakt z napastnikiem obowiązuje do końca sezonu. Władze Blackpool liczą, że Francuz pokaże strzelecką skuteczność - grając w New England Revolution zdobył 17 goli w 59 meczach i był jednym z ulubieńców amerykańskiej publiczności. Jego atutami jest wzrost, silna lewa noga, możliwość gry na skrzydłach i szybkość.

 

- Chcę powiedzieć kibicom, że cieszę się, że tu jestem. To przyjemność być tutaj, chcę pokazać się z jak najlepszej strony i pomóc zespołowi podczas ligowych zmagań - powiedział Sène.

 

Źródło: Blackpool FC

 

Oficjalnie: Dwóch piłkarzy Sunderlandu w Blackpool

 

Connor Oliver i David Ferguson zasilili szeregi Blackpool FC.

 

Obaj zawodnicy podpisali półtoraroczne kontrakty z opcją przedłużenia na kolejny rok. Zawodnicy już przed świętami przeszli badania medyczne i uzgodnili warunki swoich umów, dziś doszło do ich oficjalnego podpisania. 

 

Connor Olivier to 20-letni obrońca, będący wychowankiem Sunderlandu. W marcu 2014 roku został wypożyczony do Hartlepool United, gdzie wystąpił w trzech spotkaniach.

 

- Byłem w Sunderlandzie już od sześciu lat i było to dla mnie dobre doświadczenie, ale chciałem odejść, by dostać szansę gry. Jest to dla mnie dobra okazja, muszę więc wziąć się do pracy - powiedział Olivier po ogłoszeniu transferu.

 

David Ferguson, rówieśnik Oliviera, nominalnie też jest defensorem, ale może występować w pomocy. Piłkarz również nie mógł przebić się do pierwszej drużyny Sunderlandu i zdecydował się poszukać szczęścia w Blackpool.

 

Źródło: Blackpool FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Charlton zwalnia menedżera

 

Bob Peeters został zwolniony z funkcji szkoleniowca Charlton Athletic FC.

 

Decyzja działaczy spowodowana była słabymi wynikami zespołu. Ostatnie zwycięstwo w lidze Charlton odniósł na początku listopada w meczu przeciwko Reading. Od tego czasu w siedmiu rozegranych meczach piłkarze Athletic zanotowali cztery remisy i trzy porażki. Po 25 kolejkach ekipa z Londynu z dorobkiem 31 punktów zajmuje 14 miejsce.

Peeters funkcję menedżera sprawował od maja zeszłego roku. Wraz z nim klub z The Valley opuszczą jego dwaj asystenci, Patrick Van Houdt oraz Guy Kiala.

 

Źródło: Charlton Athletic FC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...