Skocz do zawartości

Transfery, newsy itp.


Herr_Flick

Rekomendowane odpowiedzi

Reprezentant Bułgarii zasilił Fulham

 

Obrońca PSV Eindhoven, Stanislav Manolev, został sprzedany do angielskiego Fulham Athletic - informuje poranne wydanie dziennika "De Telegraaf". Szczegóły transakcji nie zostały ujawnione.

 

Powodem opuszczenia przez Manoleva czołowej drużyny Eredivisie był konflikt z trenerem Dickiem Advocaatem. Bułgar protestował przeciwko decyzjom szkoleniowca, które powodowały, że ten stracił miejsce w wyjściowym składzie PSV.

 

Manolev to dość uniwersalny zawodnik, który może grać zarówno w środku obrony, jako skrajny defensor bądź defensywny pomocnik. Do PSV trafił w 2009 roku z Litexu Łowecz. W barwach holenderskiego klubu zanotował 76 występów i strzelił trzy gole. Do tej pory rozegrał również 29 meczów w reprezentacji Bułgarii, strzelając dwie bramki.

 

 

Oficjalnie: Emanuelson w Fulham

 

Fulham Londyn poinformował o sfinalizowaniu transferu Urby'ego Emanuelsona. 26-letni reprezentant Holandii przeniósł się na Craven Cottage na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu z Milanu.

 

Emanuelson jest wychowankiem Ajaksu Amsterdam, w barwach którego rozegrał 240 spotkań. W styczniu 2011 roku przeniósł się do Milanu.

 

Na swoim koncie ma 16 wystepów w reprezentacji Holandii.

 

 

Pomocnik Liverpoolu zagra w Segunda Division

 

Gracz Liverpool FC Daniel Pacheco został wypożyczony do klubu SD Huesca. Hiszpan będzie występował na zapleczu Primera Division do końca sezonu.

 

W przeszłości Pacheco grał w młodzieżowych drużynach FC Barcelona. Do Liverpoolu trafił przed pięcioma laty. Wypożyczano go już do Norwich i Rayo Vallecano.

 

Transfer Grahama sfinalizowany

 

Transfer Danny'ego Grahama ze Swansea City do Sunderlandu został oficjalnie sfinalizowany. Kwota transferu opiewa na około pięć milionów funtów.

 

Graham, który dołączył do Swansea latem 2011 roku z Watford, rozegrał w obecnym sezonie 23 spotkania, 10 razy wchodząc z ławki rezerwowych i zdobywając siedem bramek.

 

27-letni napastnik od dłuższego czasu był jednak łączony z przenosinami do Sunderlandu, które poszukiwały wzmocnień ataku po odejściu Louisa Sahy i Fraizera Campbella.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Młody Ghańczyk graczem City

 

18-letni Godsway Donyoh został nowym piłkarzem zespołu mistrza Anglii. Piłkarz w ramach współpracy ze szwedzkim Djurgarden został natychmiast wypożyczony do skandynawskiego klubu.

 

Donyoh jest 'produktem' ghańskiej akademii Right to Dream.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Monreal w Arsenalu

 

Arsenal sfinalizował w ostatnich godzinach zimowego okienka transfer Nacho Monreala. Nie zostały ujawnione szczegóły transferu, ale nieoficjalnie mówi się o kwocie 8,5 miliona funtów.

 

Monreal ma zastąpić na Emirates Stadium przez najbliższe tygodnie kontuzjowanego Kierana Gibbsa. Tymczasem Andre Santos zostanie prawdopodobnie sprzedany w kolejnych dniach do jednego z tureckich klubów.

 

Reprezentant Hiszpanii ma na swoim koncie dziewięć występów drużynie narodowej. Malaga pozyskała go w 2011 roku z Osasuny na pięć lat.

 

Nie wiadomo na jak długo zawodnik podpisał kontrakt. Arsenal poinformował jedynie o długoterminowej umowie.

 

 

Jenas i Townsend zawodnikami QPR

 

Jermaine Jenas został pozyskany przez Queens Park Rangers za nieujawnioną kwotę. 29-letni pomocnik podpisał z nowym klubem kontrakt na 18 miesięcy.

 

- Przed nami walka o pozostanie w Premiership i ja chcę w niej uczestniczyć - mówił pomocnik wypożyczony w tym sezonie do Nottingham Forest. 29-latek ponownie będzie miał okazję występować w zespole Harry'ego Redknappa.

 

Ponadto Harry Redknapp pod swoimi skrzydłami będzie miał do końca sezonu Androsa Townsenda, który został wypożyczony.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Butland zawodnikiem Stoke

 

Jack Butland został sprzedany przez Birmingham do Stoke City, ale do końca sezonu pozostanie w drużynie The Blues na zasadzie wypożyczenia. Kwota odstępnego nie została ujawniona.

 

Butland wcześniej odrzucił możliwość transferu do Chelsea Londyn w której z pewnością siedziałby na ławce rezerwowych.

 

Suma odstępnego nie została ujawniona, ale nieoficjalnie mówi się o pięciu milionach funtów.

 

Zawodnik po podpisaniu umowy na 4,5 roku powiedział dziennikarzom Sky Sports. - Czuje się bardzo dobrze, to kolejny krok w mojej karierze i zamierzam go wykorzystać.

 

- Cieszę się, że to się stało teraz, przechodzę do świetnego klubu i chcę w Premiership zaprezentować się z najlepszej strony - dodał.

 

Butland został powołany do reprezentacji Anglii na mecz z Brazylią.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Britton z nowym kontraktem

 

Pomocnik Swansea, Leon Britton, związał się z klubem nowym 3,5-letnim kontraktem. 30-latek, który powrócił na Liberty Stadium z wypożyczenia w Sheffield United, jest związany z Łabędziami od 2002 roku.

 

- Jestem zachwycony faktem, że podpisałem nową umowę. Tak jak mówiłem wcześniej, moim marzeniem jest zakończenie kariery w tym klubie - wyznał Britton.

 

- Nie licząc półrocznego wypożyczenia, spędziłem w Swansea dziesięć lat mojej kariery. Chciałbym grać na najwyższym poziomie przez kolejne dwa czy trzy sezony, ale nie zależy to tylko ode mnie. Dobicie do 500 meczów w barwach tego zespołu byłoby czymś wspaniałym - dodał 30-latek.

 

Britton rozegrał w bieżącym sezonie 23 mecze w Premier League.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy kontrakt kapitana Swansea

 

Kapitan Swansea, Garry Monk przedłużył kontrakt z klubem. Mimo że zawodnik miał kilka propozycji od innych zespołów, to zdecydował się pozostać na Liberty Stadium na kolejny rok.

 

33-letni Monk gra w walijskim klubie od 2004 roku. W ekipie dowodzonej akualnie przez Michaela Laudrupa występował w czterech poziomach rozgrywkowych w Anglii. Do tej pory w barwach "Łabędzi" były obrońca Southampton rozegrał ponad 250 spotkań.

 

- Jestem w tym klubie niemal od 10 lat. Mimo że miałem kilka ofert, nad którymi poważnie się zastanawiałem, to zdecydowałem się pozostać w Swansea. Szefowie klubu też nie chcieli, bym odchodził, dlatego czułem, że wciąż chcę tu być. Moje serce bije dla Swansea - tłumaczył swoją decyzję Monk.

 

W tym sezonie Premier League Monk wystąpił jednak w zaledwie pięciu meczach. - Żałuję, że nie gram regularnie, ale rozumiem decyzję menedżera - tłumaczył obrońca Swansea. - Wierzę, że dzięki swojemu doświadczeniu wciąż mam wpływ na młodszych zawodników w zespole - zakończył piłkarz.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tremmel na dłużej w Swansea

 

Bramkarz Swansea City Gerhard Tremmel podpisał nowy kontrakt z klubem. 34-latek związał się z klubem umową do 2015 roku, z opcją przedłużenia go o kolejny rok. Dotychczasowy kontrakt wygasał z końcem obecnego sezonu.

 

Tremmel, który do Swansea trafił z Red Bull Salzburg w sierpniu 2011 roku, po podpisaniu kontraktu powiedział: - Od pierwszego dnia, kiedy dołączyłem do tego klubu, wiedziałem, że jest niezwykły. Kiedy pojawiła się okazja do podpisania nowego kontraktu, byłem bardzo szczęśliwy.

 

- Byłem w wielu klubach, ale relacje między zawodnikami, pracownikami i kibicami są tutaj inne. Czuję się tutaj bardzo dobrze. Oczywiście w poprzednim sezonie nie grałem tylko spotkań, ile miałem nadzieję, ale w tym sezonie jest zupełnie inaczej - dodał.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Gracz Liverpoolu oddany Wilkom

 

Liverpool potwierdził, że wypożyczył swego zawodnika na zaplecze Premier League - do Wolverhampton Wanderers. Mowa o 19-letnim Jacku Robinsonie, który zwykł grywać na pozycji lewego defensora.

 

Reprezentant angielskiej młodzieżówki może wystąpić już we wtorkowym meczu Wilków przeciwko Barnsley. Wspomniana umowa została zawarta ze względu na fakt, iż z powodu kontuzji wypadli dwaj inni piłkarze na tę pozycję: George Elokobi i Stephen Ward.

 

Robinson, który stał się najmłodszym piłkarzem, który zadebiutował w koszulce Liverpoolu w Premier League, powróci na Anfield po zakończeniu tego sezonu.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Giggs przedłużył umowę

 

Ryan Giggs związał się z Manchesterem United nowym rocznym kontraktem. Dotychczasowa umowa 39-letniego zawodnika wygasała wraz z końcem bieżącego sezonu Premier League.

 

Były reprezentant Walii zadebiutował w barwach Czerwonych Diabłów 2 marca 1991 roku. Od tego czasu rozegrał aż 931 meczów, w których zdobył 168 goli.

 

- Czuję się dobrze i cieszę się grą bardziej, niż kiedykolwiek wcześniej. Niezwykle istotne jest dla mnie też to, że mam swój wkład w wyniki zespołu - powiedział Giggs.

 

- To dla mnie coś naprawdę ekscytującego. Jestem częścią szatni, w której panuje wspaniała atmosfera i cieszę się, że wraz z zespołem walczę o kolejne trofea - dodał.

 

Swojej radości z powodu podpisania nowego kontraktu przez Giggsa nie ukrywa też Sir Alex Ferguson. - On jest przykładem dla nas wszystkich. To fantastyczny piłkarz i wspaniały człowiek - powiedział.

 

Nowa umowa oznacza, iż Giggs będzie występować w barwach United po ukończeniu 40 lat.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Artur Boruc nie myśli o nowym kontrakcie

Bramkarz Southampton FC, Artur Boruc, powiedział, że w tej chwili nie myśli nad przedłużeniem swojego kontraktu z drużyną występującą w Premier League.

Artur Boruc jest bramkarzem Southampton od września 2012 roku, kiedy to po opuszczeniu włoskiej AC Fiorentiny dołączył do klubu z St. Mary’s Stadium na zasadzie wolnego transferu.

"Pozostawiam to swojemu agentowi i klubowi. Staram się dawać z siebie wszystko, bardzo ciężko pracuję, zobaczymy co się wydarzy - powiedział Artur Boruc."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myhill z nowym kontraktem

 

West Brom poinformował o przedłużeniu kontraktu ze swoim bramkarzem - Boazem Myhillem. Zgodnie z zapisem pod nową umową, reprezentant Walii pozostanie na The Hawthorns do lata 2016 roku.

 

 

Myhill zdecydował się wspomniany krok, pomimo tego, że przegrywa rywalizację w składzie z byłym piłkarzem Manchesteru United - Benem Fosterem.

 

Dotychczasowa umowa tego bramkarza wygasała wraz z końcem sezonu Premier League.

 

- To ważne, by w klubie mieć dwóch równorzędnych i solidnych bramkarzy - powiedział dyrektor sportowy Richard Garlick.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Affane wraca do Chelsea

 

Młody zawodnik Chelsea - Amin Affane powrócił właśnie na Stamford Bridge. Zawodnik ten występował od początku tego sezonu na wypożyczeniu w rodzie JC Kerkrade. Gracz ten miał początkowo wrócić do Londynu dopiero latem tego roku.

 

Pomimo udanych początków w Holandii, Affane trafił ostatecznie na ławkę rezerwowych. Ze względu na konflikt ze szkoleniowcem Rody, jego prośba o szybszy powrót na Stamford Bridge została spełniona.

 

Affane ma za sobą kilka sesji treningowych z pierwszym zespołem Chelsea i jak przyznaje w wywiadzie, patrzy na przyszłość z optymizmem. - Menedżer Rafa Benitez bardzo mnie chwalił. Cieszę się, że mogę pracować u boku tak znanych i utalentowanych zawodników - powiedział.

 

Niewykluczone, że 19-latek zostanie wysłany niebawem na kolejne wypożyczenie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czyżby Arsen Wenger zmienił taktykę i chciał zacząć wydawać zamiast zbierać pieniądze? Jak podaje angielski Daily Mail chce on wydać aż 70mln w Niemczech. Na celu ma dwóch graczy Borussii Lewandowskiego i Goetzego i Larsa Bendera z Leverkusen. Wychodzi więc na to że Arsenal chce nawiązać w końcu walkę o trofea, a także jak widać po spekulacjach dotyczących transferu Lewandowskiego do Bayernu i Manchesteru United dochodzi kolejny poważny klub. Jeśli zaprezentuje dyspozycję z klubu to poradzi sobie wszędzie, a jeśli tą z kadry to czeka go niestety ławka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wczorajsze derby Manchesteru przyniosły wiele emocji. Jak dla mnie United zagrali zdecydowanie poniżej oczekiwań i aż dziw bierze że mają taką przewagę nad resztą stawki. Niby siła ofensywna Czerwonych Diabłów jest ogromna, ale nie znalazło to przełożenia w tym spotkaniu. Van Persi i Rooney zagrali poniżej oczekiwań i przyćmił ich akcją w końcówce Sergio Aguero. Mnie osobiście w wielu spotkaniach nawet tych wygranych United nie zachwycili i gdyby wyjąć Van Persiego to ośmielę się powiedzieć iż jest to najsłabszy mistrz od wielu lat. Zresztą jak widać po parach ćwierćfinałowych Ligi Mistrzów, wzmacniało się PSG, Barca i Real nie oddają swoich gwiazd, Borussia i Bayern tez zbudowały mocne teamy i kluby angielskie nieco straciły na swoim blasku. W City wprawdzie jest sporo gwiazd ale to nie jest zbyt dobrze budowany zespół bo w pewnym momencie brali kogo się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie straszne błędy popełnia Ferguson, kolejne ważne spotkanie po Realu przegrane w podobnym stylu- kiepsko to wygląda przy takim potencjale. Nie trawia ze składem, pozne zmiany praktycznie brak reakcji najlepszy przykład to Giggs wczoraj ogólnie gdzie sie podziała gra skrzydłami -pogranie piłka teraz każda akcja to wrzuta na pale w pole karne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Canas przejdzie do Swansea

 

Pomocnik Betisu Sewilla, Jose Canas, od nowego sezonu zostanie nowym piłkarzem Swansea City. Walijski klub porozumiał się już z zawodnikiem w kwestiach kontraktu.

 

Jak donoszą brytyjskie media, Canas i przedstawiciele "Łabędzi" spotkali się kilka dni temu i ustalili szczegóły kontraktu. Strony nie ujawniły szczegółów rozmów. Wiadomo tylko, że 25-latek ma podpisać długoletnią umowę.

 

Hiszpan w tym sezonie zagrał w 25 meczach Primera Division, w których zaliczył jedną asystę. Jego kontrakt z obecnym pracodawcą wygasa z końcem czerwca i nie zostanie przedłużony. Jego transfer do Anglii nie niesie zatem żadnych kosztów dla Swansea.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 meczów kary dla Suareza!

 

Luis Suarez został zawieszony na dziesięć spotkań ligowych za ugryzienie Branislava Ivanovicia w meczu ligowym z Chelsea Londyn w ostatnią niedzielę. Urugwajczyk nie zagra już w tym sezonie.

 

Suarez przyznał się do błędu, ale to nie przekonało Football Association do złagodzenia kary. FA domagała się dłuższego zawieszenia niż tylko trzech meczów.

 

Arbiter spotkania na Anfield Road nie dopatrzył się brutalnego zagrania Urugwajczyka dlatego Suarez nie otrzymał nawet żółtej kartki.

 

Ewentualne odwołanie od tej decyzji zawodnik może złożyć do 26 kwietnia do godziny 12. Odwołanie może dotyczyć maksymalnie siedmiu spotkań, od kolejnych trzech nie przysługuje odwołanie.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Król Strzelców i Mistrz Anglii Van persie, a Gareth Balle został wybrany najlepszym piłkarzem Premier League. W plebiscytach zorganizowanym przez Stowarzyszenia Zawodowych Piłkarzy (Professional Footballers' Association) zgarnął zarówno trofeum dla najlepszego piłkarza jak i dla najlepszego gracza młodego pokolenia.

 

Najlepsza jedenastka Premier League przedstawia się za to następująco: David de Gea (Manchester United) - Pablo Zabaleta (Manchester City), Rio Ferdinand (Manchester United), Jan Vertonghen (Tottenham), Leighton Baines (Everton) - Eden Hazard (Chelsea), Michael Carrick (Manchester United), Juan Mata (Chelsea), Gareth Bale (Tottenham) - Luis Suárez (Liverpool), Robin van Persie (Manchester United)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dzisiaj przeglądam stronę pilkinoznej i widzę że tam piszą iż Ferguson odchodzi po sezonie z Manchesteru. Ja wiem że już wcześniej pojawiały się tego typu plotki, ale właśnie zawsze były one plotkami. Tym razem ponoć jest to informacja oficjalna i Szkot udaje się na emeryturę. Klub ponoć to potwierdził Jeśli tak się stanie to będzie to ogromna strata dla całej piłki i jakoś sobie nie wyobrażam Fergusona na emeryturze. Pojedynki Manchesteru z Arsenalem to już nie będzie to bez rywalizacji Wengera z Sir Alexem, a przynajmniej do czasu aż się przyzwyczaimy i coś innego wypełni tę lukę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moyes obejmie Man Utd

 

David Moyes przestanie być menadżerem Evertonu z końcem obecnego sezonu - poinformowała oficjalna strona internetowa "The Toffees". Szkocki menadżer odszedł z dla pracy na Goodison Park, by zając miejsce Sir Alexa Fergusona w Manchesterze United.

 

Jak poinformował oficjalna witryna "Czerwonych Diabłów", Moyes zwiąże się z nowym klubem sześcioletnią umową, a pracę na Old Trafford rozpocznie od 1 lipca bieżącego roku. Przypomnijmy, że poparcie dla zatrudnienia szkockiego szkoleniowca wyraził sam Sir Alex Ferguson.

 

Przewodniczący zarządu Evertonu Bill Kenwright podkreślił rolę Moyesa w rozwoju klubu oraz podziękował mu za wspaniałą pracę.

 

Moyes prowadził Everton w ponad 500 spotkaniach. W ostatnich dwóch spotkaniach z Davidem na ławce, The Peoples Club zagrają z West Hamem United i Chelsea FC. Działacze klubu z Liverpoolu rozpoczęli poszukiwania jego zastępcy.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benitez: Chelsea wyda 100 milionów

 

Wszystko wskazuje na to, że podczas letniego okienka transferowego działacze Chelsea będą pracować niezwykle intensywnie. - Właściciel chce wydać około 100 milionów funtów - wyjawił tymczasowy menedżer Rafael Benitez.

 

Niebawem na Stamford Bridge ma wrócić Jose Mourinho. To jednak tylko część mocarstwowych planów Chelsea. Portugalczyk dostanie najprawdopodobniej bardzo dużo pieniędzy na transfery. - W przyszłym sezonie The Blues będą jeszcze silniejsi. Kupią trzech albo czterech piłkarzy światowej klasy. Roman Abramowicz chce wydać ok. 100 milionów funtów. Przed klubem świetlana przyszłość - powiedział Benitez.

 

W środowy wieczór Chelsea triumfowała w finale Ligi Europy. Londyńczycy pokonali Benfikę Lizbona 2:1.

 

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumuński kapitan w West Hamie

 

West Ham United poinformował o podpisaniu kontraktu z kapitanem reprezentacji Rumunii - Razvanem Ratem. Zawodnik ten dołączy do Młotów bez sumy odstępnego, gdyż wraz z końcem maja wygasa jego umowa z Szachtarem Donieck.

 

Rat spędził na Ukrainie dziesięć ostatnich sezonów, w czasie których zdobył aż 15 trofeów.

 

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że piłkarz o takim doświadczeniu i charakterze zasili szeregi mojego zespołu - powiedział menedżer Sam Allardyce.

 

- Razvan grał przez wiele lat na najwyższym poziomie, mierząc się z najlepszymi w Lidze Mistrzów. Zna znakomicie język angielski i nie mam wątpliwości, że okaże się wzmocnieniem naszej drużyny - dodał opiekun Młotów.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorebieta przechodzi do Fulham

 

Fulham potwierdziło, iż doszło do porozumienia w sprawie transferu Fernando Amorebiety. 28-latek, któremu wygasa w maju kontrakt z Athletikiem Bilbao, zgodził się na podpisanie z The Cottagers 4-letniego kontraktu.

 

Athletic negocjował z Amorebietą nową, 5-letnią umowę, ale ostatecznie obie strony nie znalazły porozumienia. Media spekulowały, iż zawodnik ten oczekiwać zbyt dużej podwyżki.

 

Zgodnie z obowiązującym prawem, zawodnik ten mógł już od stycznia negocjować przenosiny do innego klubu. Amorebieta zawita na Wyspy najwcześniej za dwa tygodnie, po zakończeniu sezonu La Liga.

 

www.goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aguero podpisał nowy kontrakt z Man City

 

Sergio Aguero podpisał nowy kontrakt z Manchesterem City. Argentyński napastnik związał się z angielskim klubem umową do 2017 roku.

 

Dotychczas Aguero rozegrał w barwach Manchesteru City 69 spotkań, zdobywając w nich 47 bramek. Dotychczasowa umowa obowiązywała do 2016 roku.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy w City i czuję się tutaj mile widziany. Minęły zaledwie dwa lata od kiedy tutaj trafiłem, a czasami czuję się jakbym był tutaj całe życie - powiedział Aguero.

 

- Mam fantastyczne relacje z kibicami, zawsze będę pamiętał zdobycie tytułu i bramkę przeciwko QPR. Nigdy nie zapomnę tej chwili. Teraz nie mogę doczekać się kolejnego sezonu - dodał Argentyńczyk.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Toure od lipca w Liverpoolu

 

Liverpool oficjalnie poinformował o uzyskaniu porozumienia z Kolo Toure. 32-letni obrońca, który dotychczas występował w Manchesterze City, zostanie zawodnikiem The Reds 1 lipca. Toure przeniesie się na Anfield Road na zasadzie wolnego transferu, bowiem z końcem czerwca wygasa jego umowa z obecnym klubem.

 

Reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej w Anglii występuje od 2002 roku, kiedy trafił do Arsenalu. W londyńskim klubie spędził siedem lat i latem 2009 roku przeniósł się do Manchesteru City, z którym podpisał czteroletni kontrakt.

 

Łącznie w Premier League rozegrał dotychczas 307 spotkań i zdobył 11 bramek. Na swoim koncie ma również ponad 100 występów w drużynie narodowej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Mourinho menedżerem Chelsea

 

Chelsea FC oficjalnie poinformowała o zatrudnieniu Jose Mourinho na stanowisku menedżera. Portugalczyk, który po trzech latach opuścił Real Madryt, podpisał czteroletni kontrakt z londyńskim klubem.

 

- Cieszę się, że możemy powitać Jose z powrotem w Chelsea. Jego ciągłe sukcesy i ambicja uczyniły go znakomitym kandydatem - powiedział dyrektor wykonawczy Chelsea Ron Gourlay.

 

- Naszym celem jest utrzymanie rozwoju klubu, aby osiągnąć większe sukcesy w przyszłości. Jose jest naszym numerem jeden, ponieważ wierzymy, że jest odpowiednim menedżerem do tego - dodał Gourlay.

 

Mourinho wraca na Stamford Bridge po pięciu latach. W Chelsea pracował już w latach 2004-2008. Wówczas dwukrotnie poprowadził drużynę do zdobycia mistrzostwa Anglii, zdobył Puchar Anglii i dwa Puchar Ligi Angielskiej.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stekelenburg w Fulham

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Maarten Stekelenburg opuszcza Romę i w nowym sezonie będzie reprezentował barwy Fulham. Holender do zespołu ze stolicy Anglii trafił za 6,5 mln euro.

 

 

– Jestem bardzo zadowolony z tego, że będę grał w Fulham. Ciesze się, że wszystko zostało tak szybko załatwione i będę się mógł teraz skupić tylko na przygotowaniach do rozgrywek – powiedział bramkarz.

 

30-letni zawodnik był bliski transferu do zespołu z Craven Cottage już w styczniu. Niemniej temat wtedy upadł. Jak się okazało nie na długo, bo teraz cała transakcja została sfinalizowana. Maarten Stekelenburg spędził w Romie dwa sezony i zdołał w ekipie Giallorossich rozegrać 48 spotkań.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie: Adrian nowym bramkarzem Młotów

 

West Ham United sfinalizował transfer hiszpańskiego bramkarza Adriana. 26-latek, który dotychczas występował w Realu Betis, przechodzi do Młotów na zasadzie wolnego transferu.

 

Hiszpan podpisał trzyletni kontrakt z angielskim klubem i dołączy do niego 1 lipca, po wygaśnięciu obecnej umowy z Realem Betis.

 

- Jestem bardzo szczęśliwy i podekscytowany, że mogłem dołączyć do tak legendarnego i historycznego klubu - powiedział Adrian, który nie może się już doczekać rywalizacji o miejsce w bramce z Jussi Jaaskelainenem.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoke pozbywa się zawodników

 

Stoke wydało oświadczenie w którym poinformowało o rozwiązaniu kontraktu z siedmioma graczami pierwszego zespołu. Wśród nich znajdują się skrzydłowy Jermaine Pennant i pomocnik Dean Whitehead.

 

Pennant, który wystąpił w zaledwie dwóch meczach The Potters w tym sezonie, spędził trzy ostatnie miesiące na wypożyczeniu w Wolves. Znacznie częściej na boisku pojawiał się Whitehead, ale zwykle z ławki rezerwowych.

 

Oprócz tego swoją przygodę ze Stoke kończą także Rory Delap, Mamady Sidibe, Carlo Nash, Matthew Upson oraz Matthew Lund.

 

Wspomniane zwolnienia mają związek z odejściem menedżera - Tony'ego Pulisa. Jego następca, Mark Hughes, zapowiedział przeprowadzenie na Britannia Stadium "piłkarskiej rewolucji", mającej zmienić oblicze tego zespołu.

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canas przechodzi do Swansea

 

Jose Canas od nowego sezonu będzie występował w Swansea City. 26-letni pomocnik przenosi się do walijskiego klubu na zasadzie wolnego transferu z Realu Betis. Z końcem czerwca wygasa bowiem obecna umowa zawodnika z klubem z Sewilli.

 

Canas od dłuższego czasu znajdował się na celowniku klubu Premier League. Przedstawiciele Swansea już w styczniu czynili starania o jego sprowadzenie, ale wówczas transfer nie doszedł do skutku.

 

Defensywny pomocnik w Swansea dołączy do czwórki swoich rodaków. Obecnie na Liberty Stadium występują Angel Rangel, Chico Flores, Pablo Hernandez i Michu.

 

 

Oficjalnie: Fernandinho w City

 

Fernandinho nowym piłkarzem Manchesteru City - Brazylijczyk podpisał dziś czteroletni kontrakt. Klub z Etihad Stadium zapłacił za nowego gracza Szachtarowi Donieck 30 milionów funtów.

 

- To dla mnie zmiana, wyzwanie i szansa na jaką długo czekałem. Gra w Premier League dla City to jak marzenie - stwierdził 28-latek. - Szansa występowania w wielkim klubie w wielkiej lidze czyni mnie bardzo szczęśliwym. Mam nadzieję, że będę w stanie odpłacić się Manchesterowi.

 

Reprezentant Brazylii w barwach Citizens będzie grał z numerem 25. na koszulce.

 

Oprócz Fernandinho do ekipy wicemistrza Anglii może dołączyć wkrótce Jesus Navas. Jak informuje SkySports, powołując się na swoje źródła, hiszpańskiego skrzydłowego i Citizens dzielą już tylko testy medyczne piłkarza.

 

goal.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...