Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Skusilem sie i nie zalowalem, bo zgrabnie to Polanski sklepal :)) Roman byl bardzo zdeterminowany, duzo poswiecenia z jego strony bo sam konczyl film sklejac kiedy trzymali go w areszcie domowym i nie chcieli wypuscic do studia, z powodu wiadomej afery %-)

Pierwsze 30min nuda wieje, ale pozniej sie fajnie rozkreca i trzyma w napieciu. Osobiscie lubie filmy, w ktorych gra Ewan McGregor, do tego swietna rola żony bylego premiera GBR (ktorego na marginesie gra Pierce Brosnan), jego samego rowniez niczego sobie.

 

Polecam wszystkim, w przeciwienstwie do Paranormal Activity 2 ... obejrzalem i sie zawiodlem. Warto przewinac tylko do jednej akcji, gdzie laske z lozka "cos" zrzuca i do komorki ciagnie, po paru godzinach jak z niej wyjdzie to juz cos z nia nie halo, co pokazuje 15min pozniej koncowka, ale jej Wam nie zdradze %-) Powtorka z rozrywki, 75% filmu to nudy, niemalze NIC nowego, jednym slowem strata czasu.

 

Dzis "Turysta" :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie pewniak, ale kursy poszły mocno w górę, za to spadają na 'Jak zostać królem' i po rozdaniu BAFTA pójdą jeszcze bardziej.

 

Nie chce mi się wierzyć, że Amerykańce dadzą nagrodę Brytolom :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Social Network" slaby, przynajmniej ja spalem ... ale chyba ciekawiej tej historii nie dalo sie opowiedziec :) Nie mam pojecia dlaczego jest tyle nominacji, jest co najmniej 5 lepszych filmow na miejsce tego fejsbuka %-)

 

"Jak zostać Królem" - czytalem fajny artykul na temat tego filmu, podobno glowna rola meska Colina Firtha to pewa na Oskara, a w zeszlym roku ten sam "typer" Oskarow rowniez wiekszosc trafil, wiec ja bym mu zaufal. Poza tym tak naprawde nie ma wiecej interesujacych rol meskich poza ta...

 

Jak Christopher Nolan nie dostanie Oskara za "Incepcje", obojetnie czy za scenariusz, czy rezyserie, to bedzie to dowod na to, ze filmy sci-fi sa traktowane przez tych "fachowcow" z Akademii jak animowanki czyli filmy drugiej klasy. "Incepcja" to wielki hicior, doskonaly pod kazdym wzgledem, posiadajacy ukryte przeslanie, ze znakomita rola DiCaprio. Social Network to opowiedz o czlowieku i jego drodze do sukcesu - no bez jaj zeby cos tak oklepanego (nawet jesli zrobionego genialnie) pokonalo nowatorski i bardzo oryginalny film Nolana. Po "Avatarze" szykuje sie kolejna porazka kina sci-fi, tyle ze "Avatar" Camerona przegral ze znakomitym i odwaznym filmem jego bylej zonki "The Hurt Locker", co jeszcze miesci mi sie w glowie ("Avatar" poza efektami w 3D tak naprawde nie oferuje nic oryginalnego, nawet historia jest "z zycia wzieta" %-) ), to w przypadku "Incepcji" porazka z "Social Network" bedzie nie do zaakceptowania... Przynajmniej dla mnie...

 

Co do glownej roli kobiecej, zdziwie sie jak dadza ja komus innemu niz Natalie Portman, ktora poswiecila bardzo wiele, wlozyla ogrom sil w te role, ktora znakomicie wykreowala :)) Zreszta u boku takiego rezysera jak Darren Aronofsky to nic nowego ;) Film jest bynajmniej nudnawy, jesli spodziewacie sie ciaglej akcji, strzelanin, poscigow, fajnych bryk i golych dup ... Ale jesli macie ochote obejrzec z dziewczyna nieco ambitniejsze kino o fascynacji, poswieceniu i ciezkiej drodze na szczyt, to stanowczo polecam. Ja jestem fanem Portman po "V jak Vendetta" (o Mili Kunis nie wspomne i mojej milosci do niej %-) ), wiec moze zbyt stronniczo ja oceniam, ale mam wrazenie, ze ktos zgola obiektywny, postronny oceni ja podobnie.

 

Serialowa pewa podobno jest ten "Broadwalk Empire", czego sezonik wlasnie mi sie sciagnal, ale nie mam czasu nawet za pilotowy odcinek chwycic. Jedno jest pewne: do tej pory zdobyli tyle nagrod, ze strata czasu zapewne nie bedzie, ale ma za maly priorytet zeby mi pisanie inzynierki przyslonic %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chmielu, ja np na Incepcji usnałem to 15 minutach... Nie od dzis wiadomo ze Akadrmia nie lubi SF i dlatego zapewne nie dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie zdarzylo zasnac po takim czasie w trakcie ogladania "Milczenia Owiec" bynajmniej %-) co wcale nie oznacza, ze film jest do bani. Jak go pozniej obejrzalem w calosci to mi sie bardzo podobal. W takim samym stopniu oceniam inne filmy, nie za pierwsze 15-20min tylko za calosc.

Poza tym moim zdaniem tu nawet nie trzeba lubic czy wspierac kina sci-fi, by docenic oryginalnosc scenariusza czy rezyserii, nowatorstwo, innowacje - za to powinno sie nagradzac, a nie za wielokrotnie powielane motywy.

Pierwszy lepszy przyklad: "Brokeback Mountain" czy jakos tak :p Nie obejrzalem go niestety w calosci, bo tematyka i sceny jakie tam sa po prostu mi nie podchodza, ale wiem, ze scenariusz (choc w tym przypadku adoptowany) byl bardzo oryginalny, bo czy ktos wczesniej wymyslil "gejowski western"? %-) (bez urazy). Oskar polecial z miejsca, jak i 77 innych nagród.

I wlasnie dlatego Nolan powinien otrzymac statuetke. No, chyba ze pozostale filmy maja czym konkurowac... “127 Hours” czy “The Kids Are All Right” jeszcze nie ogladalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W/w Social Network bardzo mi przypadł d gustu chociaż nie mam konta na tym portalu.

Interesuje mnie jakiś ciekawy filmik w stylu Tropa de elite albo odkupienie bądź z innej beczki Johny Q .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno glowna rola meska Colina Firtha to pewa na Oskara, a w zeszlym roku ten sam "typer" Oskarow rowniez wiekszosc trafil, wiec ja bym mu zaufal.

 

Hmm... no tak, Colin Firth peffka. Kurs 1.02 - dobrze, że napisałeś, ja bym na to nie wpadła %-) Wygra, bo nie ma konkurencji.

 

Co do Portman, to kolejna peffka i taką samą jest Toy story 3. Ako 1.2 się z tego skleci.

Serialowa pewa podobno jest ten "Broadwalk Empire" (...)

 

No, ale raczej nie do Oscarów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zielonego pojecia jak przedstawiaja sie kursy na te zdarzenia, chodzilo mi bardziej o pewy do nagrod ;) Swoja droga 1.02 to jak "1" w meczu Dania - Luksemburg, a kiedys chyba remis tam padl %-)

 

A jeszcze cos: wlasnie doczytalem, ze "Social Network" nominowany jest za adoptowany scenariusz, zas "Incepcja" Nolana za oryginalny, wiec teoretcznie oba moga dostac po Oskarze :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam ostatnio z seriali Weeds muszę przyznać, że dość ciekawy serial jestem już na 4 sezonie i jeszcze się nie znudził ale jednak to produkcja SHOWTIME to poziom musi być...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13(2010)

 

http://www.filmweb.pl/film/13-2010-496833

 

 

Świeżo po seansie %-) Szału ni ma, spodziewałem się troszke więcej, ale beznadziejny też nie jest... można doszukać się paru błędów, ale jak się nudzi można obejrzeć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oglądam ostatnio z seriali Weeds muszę przyznać, że dość ciekawy serial jestem już na 4 sezonie i jeszcze się nie znudził ale jednak to produkcja SHOWTIME to poziom musi być...

Niektore odcinki lepsze, niektore gorsze - tak powiem. Ja skonczylem niedawno ogladac 5 sezon bodajze, to byl sredni. Pierwsze 2-3 byly najlepsze, im dalej tym gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, iż znowu mam trochę wolnego czasu powróciłem do oglądania filmów (a nie tylko seriali %-) ), ostatnia obejrzałem 3 filmy, z czego dwa były dokumentalne...

 

Darling I Lowe Ju

Film wyprodukowany przez HBO Central Europe, owy dokument opowiada o polskich turystach odpoczywających w egipskiej Hurghadzie. Dwie młode, zauroczone Egipcjanami dziewczyny, dojrzała, doświadczona przez życie kobieta, dwaj mężczyźni przyjechali do Hurghady, żeby odpocząć od pracy, opalić się i zabawić. Nie czując presji codziennego otoczenia, chcą przeżyć wakacyjną przygodę, a może nawet poszukać miłości. Kobiet nie interesują odpoczywający obok nich Polacy, ponieważ szukają flirtu i adoracji, a to oferują im Egipcjanie. Tak naprawdę film zaczyna się na dobre od podsumowania, gdzieś po 40 minucie, gdzie ukazuje naiwnośc kultur europejskich, głównie kobiet. Zresztą ten film bardziej traktowałem w kategoriach komedii obyczajowej :) Tak czy siak można obejrzec, aczkolwiek nic nie ma w nim odkrywczego, jedno pokolenie zszokuje, drugie rozbawi :)

 

The End

 

Polski tytuł to bodajże Spowiedź Prawdziwego Gangstera (lol %-) ). Ogólnie jest to mój ulubiony temat dokumentów, opowiadający w jakimś sensie o strukturach mafijnych, byciu "żołnierzem", itd. Film opowiada historię jednego ze słynniejszych gangsterów angielskich - Lesa Falco oraz jego kompanów %-) Również nie zawiera nic odkrywczego, na pewno jeżeli ktoś lubi takie klimaty, to powinien go obejrzec, na sam koniec ciekawostka, która rzuca jakieś światło na ten dokument...a mianowicie został on nakręcony przez córki Lesa Falco, czyli tytułowego gangstera. Więź między autorkami, a bohaterami dokumentu uniemożliwia więc rzetelne przedstawienie tematu.

 

W swoim filmie siostry Collins przepytują dziewięciu legendarnych gangsterów z East Endu. Każdy z nich odpowiada na stawiane po kolei pytania. "Było o dzieciństwie, o dorastaniu, o chrześcijaństwie… Były żarty… To chyba wszystko" – podsumowuje rozmowę z Nicolą jeden z nich, Jimmy Tibbs

 

Bazyl. Człowiek z kulą w głowie

 

Hmm...jakieś nowe kino, "dziwnie" wyreżyserowana komedia. Powiem tak jeżeli komuś spodobała się "Amelia" to na pewno musi zobaczyc to kino, a taki osób jest naprawdę sporo, gdyż wspomniany przeze mnie film w Naszym kraju zobaczyło prawie 800tys. ludzi, co jak na Nasz kraj jest świetnym wynikiem :) Oba filmy zrobił Jean-Pierre Jeunet, który przyznał, że opowieść o Bazylu powstawała, podobnie jak „Amelia” – „kiedy jest już temat, zbieramy wszystkie pomysły” – mówi – „wymyślamy postaci, sceny, dialogi, spisujemy nasze wspomnienia z dzieciństwa, powiedzenia, miejsca, które nam się podobają. Potem wystarczy zebrać te pomysły i zbudować historię”. To chyba będzie najprostsza, a zarazem najlepsza recenzja tego filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

127 Hours(2010) - według mnie warty uwagi :)) Co najciekawsze oparty na prawdziwej historii co powoduje, że jeszcze bardziej wciągamy się w oglądanie jego :) Jak dla mnie mocne 8/10

 

Noc na Manhattanie(1996) - nie wiem, czemu dopiero teraz natrafiłem na ten film. Dobre kino :)) 7/10

 

Faster(2010) - stylowo, bez nowości... koleś wpakowany na paki, wychodząc z niej mści się na tych, którzy go wrobili i zabili jego brata. Nie wiem czemu ale lubie takie "proste" filmy :)) 7/10

 

Unstoppable(2010) - świeżo po seansie. Pociągi i wszystko jasne :) Bomba na torach i dwóch bohaterów ratujących miasteczko przed katastrofą, dla mnie odpowiada :) 8/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapodajcie jakis link do filmu ,,skrzydlate swinie "" bo jakos nigdzie nie moge znalesc

 

http://www.filesonic.com/file/58770780/Skrzydlate.Swinie.(2010)..part1.rar

http://www.filesonic.com/file/58770372/Skrzydlate.Swinie.(2010)..part2.rar

 

Spróbuj tego, ale możliwe, że pod tymi linkami jest fake :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...