Skocz do zawartości

Archiwalne Posty


Obstawianie

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa już 6-krotnie w tym sezonie kierowałem się serduchem i zgadnij z jakim rezultatem :smiech: Dlatego dziś odpuszczam to spotkanie, ;) choć +14 na Tarnów wydaje się być ciekawą opcją :p Ja dałem ostatecznie Toruń(+10), Falubaz i częstochowskie "lwy" bez żadnych handi.. zobaczymy co z tego wyjdzie :piwo1: A ja zaraz lecę na mecza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No Leszno, co w tym sezonie do -hand nie ma szczęścia. Chyba w każdym ich spotkaniu wchodziło dodatnie handi. Ogólnie mecz z Rzeszowa powinien TVP Sport pokazywać zamiast spotkania w Częstochowie takie jest moje zdanie, że tamto spotkanie będzie ciekawsze. Ja na prawdę nie czuję dzisiaj Falubazu w ogóle. Mam takie przeczucie, że zostaną zaskoczeni bardzo torem.. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dackarna Malilla – Valsarna Hagfors (0-2) 1 po 8 biegach 1,72 Bet365

 

Po przeanalizowaniu pierwszych ośmiu biegów zdecydowałem się na ten typ. Jonsson, „Fredka” i „Rysiu” z tego co wiem mogą dziś jechać jako Z/Z za Juricę. Więc w trakcie tych ośmiu biegów dwa razy zobaczymy na torze mocną parę (Jonsson + Z/Z). Goście mnie w ogólnie przekonują, może rezerwy są po stronie gości tzw „Buczek” i młodszy z braci Lindgrenów lepiej wyglądają niż Aspergren czy Mellgren. Nicholls czy Watt nie robią na mnie w tym sezonie żadnego wrażenia. Stąd mój typ ponieważ handicap wygląda mi na naprawdę niski jak na 8 biegów, myślę, że gospodarze spokojnie po tej ilości biegów będą prowadzić czterema punktami;)

Vastervik – Lejonen Gislaved (0-4) 2 po 8 biegach 1,72 Bet365

 

Podobnie jak w meczu Dackarny gram handicap po 8 biegach. Trochę dziwi mnie tak wysoki handicap po 4 biegach na gości, skoro to oni są jednak faworytem dzisiejszej potyczki.. Gospodarze na tą chwile spisują nad spodziewanie dobrze, po stracie Tomka Golloba skład na prawdę nie wygląda imponująco. A goście od początku sezonie spisują się bardzo dobrze. Mają w swojej drużynie kilka klasowych jeżdżców. Sądze, ze dzisiejszy mecz może być bardzo zacięty, dlatego uważam, że Lejonen po 8 biegach nie będzie przegrywało więc niż 2 punktami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof Kasprzak – Janusz Kołodziej (0-2) 2 1,65 Fortuna

Janusz Kołodziej over 9,5 punktów 1,60 Fortuna

Oczywiście liczy się pięć pierwszych startów. Janusz wychowanek klubu z Tarnowa, tor zna na pewno znakomicie. „Kasper” ostatnio też nie źle się prezentuje na torze w Tarnowie, nawet nie zły występ zanotował przed tygodniem w Lesznie. O tym, ze Janusz dziś może pojechać 6 raz nie ma co wspominać ponieważ tak jak napisałem wyżej Fortuna nie bierze tego pod uwagę. Po prostu trudno mi sobie wyobrazić, że Kasprzak zdobywa dzisiaj 3 punkty więcej niż Janusz. Jestem zdania, że Janusz dzisiaj zdobędzie więcej punktów niż Kasprzak a tu jeszcze taki handicap, więc nic tylko grać. Bet365 dał tą samą parę z tym, że (3-0) hmm.. więc różnica jest ogromna nawet wobec dodatkowego startu w wykonaniu Janusza. Wobec kontuzji w drużynie „Byków”dobra postawa „Koldiego” będzie na wagę złota.

 

Betard Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa 1 Po 8 biegach 1,72 Bet365

Kenneth Bjerre over 10 punktów 1,72 Bet365

 

Wrocławianie przed tygodniem w Częstochowie prowadzili przez większość spotkania by w końcówce a w zasadzie w nominowanych biegach przegrać to spotkanie. Zawiódł tego dnia Kenneth Bjerre, który na pewno będzie się chciał zrehabilitować za tamto spotkanie. Na pewno włodarze Wrocławskiej drużyny oraz kibice oczekują więcej od Duńczyka tym bardziej po takich występach jakie notuje w Elite League.. Stąd myślę, że dzisiaj może być pierwszoplanową postacią w drużynie z Wrocławia. Na pewno juniorzy są po stronie gospodarzy, pytanie jak pojadą nie obliczalni seniorzy gości, którzy tak dzielnie stawiali czoła w Gorzowie oraz Zielonej Górze. Na plus oceniam postawę Piotrka Świderskiego, który dzisiaj w parze z Maćkiem będzie bardzo grożny dla przyjezdnych. Stawiam dzisiaj na drużynę z Wrocławia już nawet po 8 gonitwach ;) oraz na dobrą postawę „Kenia”

 

Unibax Toruń – Caelum Stal Gorzów (0-8,5) 2 1,80 Fortuna

Tomasz Gollob over 12 punktów 1,75 Bet365

 

Szlagier 8 kolejki Ekstraligi, w Toruniu miejscowy Unibax podejmie dobrze radzącą sobie na torze w Toruniu drużynę Stali Gorzów. Jeśli chodzi o gości to liderem nie kwestionowanym powinien być Mistrz Świata Tomek Gollob, ale czy tak będzie okaże się wieczorem. Mam pewne obawy co do typu na Tomka ale jednak mu zaufam. Na tych nowych tłumikach jeszcze nie jest regularny więc nawet na tej „Magicznej” dla niego „Motoarenie” może być dzisiaj wpadka, w co wątpię. W zeszłym sezonie „Stalowcy”wygrali w Toruniu, wiem co wielu powie wtedy był Przemek Pawlicki dlatego tak było a dzisiaj będzie manto i tyle, z czym się po prostu nie zgodzę. Wszyscy od początku sezonu widzą w drużynie z Toruniua wielką moc, której ja na tą chwile nie widzę. Myślę, że dzisiaj w Toruniu zobaczymy strasznie wyrównany mecz i wynik będzie się rozstrzygał w biegu 15 dlatego gram dodatnie handi na gości oraz over punktowy Mistrza Świata ;)

 

------------------------------------------------

KS ROW Rybnik – Start Gniezno (0-4,5) 2 1,80 Tobet

 

 

A spróbuje co mi tam, Rybnik podobno ma problemy finansowe. Już niby Antonio nie zjawił się podobno w zeszłym tygodniu na meczu po ty by zjednoczyć się z kolegami, a z powodu iż go coś boli. Rybniczanie niby mają dzisiaj jechać w najsilniejszym zestawieniu ale jak będzie to chyba okażę się dopiero chwilę przed meczem. Jarek Hampel powiedział, że w „Gnieżnie” pachnie Ekstraligą hehe, to niech to pokarzą na torze. Jeśli chodzi o składy to na pewno drużyna gości jest faworytem, najbardziej boję się o postawę młodego Oskara Fajfera. Bądż, co bądż goście na pewno będą walczyli więc myślę, że handicap spokojnie do obronienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, Mistrzostwa Wielkiej Brytani

Spotkanie: B.Barker v D.Howe

Typ: 1

Kurs: 1,40

Buk: Sportingbet

Data/godzina rozpoczęcia: 06-06-2011/20-30

Analiza:

 

Walka o indywidualne mistrzostwo Wielkiej Brytanii na torze w Wolverhampton. Ścigać się będzie 16 zawodnikow, z których za faworytów uważa się Harrisa, Nichollsa czy Woffindena. Ale podobnie jak przed rokiem sporo namieszać może Ben Barker, który właśnie rok temu na tym samym torze zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Dziś równiez ma szansę na co najmniej finał. Barker dobrze sobie radzi w Elite Leauge, do tego startuje w II lidze angielskiej gdzie ma najlepszą średnią zdobywanych punktów na mecz, a Howe startuje właśnie tylko na zapleczu Elite i tam ma dopiero 33 średnią. Dziwi mnie kurs wystawiony na tą parę, Barker jest doświadczony, jeździł w Wolverhampton, ściga się z może nie najlepszymi ale z bardzo mocnymi. Howe dysponuje za pewne gorszym sprzętem, doświadczenie też nie po jego stronie. No po prostu nic za nim nie przemawia i dziś Barker spokojnie powinien być lepszy. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, Szwecja

Spotkanie : Hammarby Sztokholm - Vastervik Speedway

Typ : 1 (hc 0:8,5)

Kurs : 1,65

Bukmacher : Expekt

Data: 07.07.2011 - 19:00

Analiza :

 

Szwedzki żużel. Hammarby Sztokholm podejmuje na własnym torze Vastervik Speedway. Szczególny mecz będzie to dla Tomka Golloba, który przez wiele lat jeździł u dzisiejszych gości, a obecnie startuje w Hammarby. Faworytem są gospodarze, nie tylko przez atut własnego toru ale także skład wydaje się mają mocniejszy. Gollob ma dopiero 5 średnią w zespole, ale myślę, że to kwestia czasu kiedy zacznie jeździ i w Szwecji bardzo dobrze. Póki co dobrze spisują się Walasek, Kościecha czy Zetterstroem, a i dziś Schlein może być mocnym ogniwem. Goście mieli dobry początek, ale później wysokie porażki m.in wyjazdowe. Vastervik to przede wszystkim Harris i Ułamek ale oni obaj póki co zawodzą na wyjeździe. Jędrzejak, Klindt czy Ljung to nie jest najmocniejsze ogniwo. Moim zdaniem gospodarze dziś spokojnie ten mecz wygrają i pokryją handicap, pokonali dużo mocniejszą Vetlande 10 punktami, to tutaj stawiam 14-16 pkt przewagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, Elite League

Spotkanie: Poole Pirates - Wolverhampton Wolves

Typ: 2 (hc 0:12,5)

Kurs: 1,95

Buk: Betsafe

Data/godzina rozpoczęcia: 08-06-2011/20-30

Analiza:

 

Elite League. Mecz na szczycie pomiędzy moim zdaniem dwoma głównymi faworytami do mistrzostwa czyli Poole Pirates oraz Wolverhampton Wolves. Gsopodarze słyną z mocnego i równego składu bo jeżdzą tutaj m.in Chris Holder, Renat Gafurow, Darcy Ward, Jason Doyle, Davey Watt czy też Dennis Andersson. Ale i goście mają czym odpowiedzieć, Fredrik Lindgren, Peter Karlsson, Tyron Proctor czy wracający Tai Woffinden który już pokazał się ze świetnej strony. Raczej nie ma możliwości by ten mecz goście wygrali, bo Poole ma za mocny skład, ale dzięki jokerom które powinni wykorzystać Fredka Lindgren najlepszy żużlowiec ligi czy Karlsson 5 miejsce to Wilki powinni pokryć handicap. Wolves przegrywają na wyjazdach, ale te porażki oprócz pierwszej na początku sezonu są nie wysokie i nie przekraczające handicapu. Wiadomo u gospodarzy może się zdarzyć komuś słabszy mecz, Lindgren czy Karlsson rzadko zawodzą w tej lidze ( szkoda, że tak nie jeżdżą w polskiej Ekstralidze ), a i Tai powalczy o dobry wynik. Stąd też mój typ na gości, 12,5 pkt handicapu to sporo i warto zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason Crump – Nicki Pedersen 1 1,80 Tobet

Kenneth Bjerre – Nicki Pedersen 1 2,20 Totomix

Jarosław Hampel – Nicki Pedersen 1 1,70 Totomix

 

Wydaje mi się, że Nicki przez swoją słabą formę na stadionie „Parken” może nie odegrać znaczącej roli. Nie zdziwię się jak nawet nie znajdzie się w czołowej ósemce Duńskiej imprezy. „Kenio” całkiem możliwe, że jest teraz numerem jeden wśród fanów z Danii i to jutro najbardziej jemu będą sprzyjały trybuny, forma nie zła. W zeszłą niedziele w Polsce 12 punktów ostatnio w Anglii tyle samo. Jason Crump jak sam mówi w wywiadach, chce w Kopenhadze odrobić parę punkcików do Grega i Tomka, jeśli chce to uczynić to naprawdę musi jutro jeżdzić równie co potrafi czynić jak już w Kopenhadze pokazywał. Na koniec o Jarku, ostatnio „Mały” pokazuje rewelacyjną formę i rzeczywiście ma dużą szansę na wielki sukces w jutrzejszych zawodach tym bardziej , że wygrał tam przed rokiem. Podsumowując myślę, że wejście do półfinału w wykonaniu Kennetha i Jasona to będzie :piwo1: łatwa sprawa, ale w Nicki już nie. Jeśli tak się stanie to powyższe pary już będą rozstrzygnięte.

 

Fredrik Lindgren – Janusz Kołodziej 1 1,75 Tobet

 

„Fredka” naprawdę zadziwia mnie od początku sezonu swoją formą w GP bardzo, wiadomo, że szału nie robi ale jak na siebie jeżdzi naprawdę prawidłowo. W Lesznie postraszył Mistrza Świata po czym „walnął dzwona”. Troszkę gorzej było u siebie na „Ullevi” ale już przed dwoma tygodniami w Pradze znowu było TOP8 co może naprawdę Fredrika cieszyć i jego otoczenie. Natomiast Janusz naprawdę na tą chwile wygląda kiepsko, chociaż w Szwecji przed czterema tygodniami radził sobie całkiem nie źle. Czy 10 punktów we wtorkowym spotkaniu ligi Szwedzkiej ma oznaczać metamorfozę „Koldiego”? Wątpię. Uważam, że nie trafił chyba ze sprzętem i ten sezon może być dla niego już stracony, dlatego stawiam w tej parze na Szweda

 

Może jutro dorzucę coś jeszcze z oferty Bet365

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awizowane składy na jutrzejsze spotkania SE

 

Awizowane składy:

 

Betard Sparta Wrocław

1. Kenneth Bjerre

2. Lasse Bjerre

3. Tomasz Jędrzejak

4. Dennis Andersson

5. Piotr Świderski

6. Maciej Janowski

 

Caelum Stal Gorzów

9. Niels Kristian Iversen

10. Matej Zagar

11. Nicki Pedersen

12. Artur Mroczka

13. Tomasz Gollob

14. Bartosz Zmarzlik

 

 

 

Awizowane składy:

 

Stelmet Falubaz Zielona Góra:

1. Greg Hancock

2. Jonas Davidsson

3. Andreas Jonsson

4. Rafał Dobrucki ZZ

5. Piotr Protasiewicz

6. Patryk Dudek

 

Unia Leszno:

9. Janusz Kołodziej

10. Adam Skórnicki

11. Troy Batchelor

12. Damian Baliński

13. Jarosław Hampel

14. Tobiasz Musielak

 

 

Awizowane składy:

 

PGE Marma Rzeszów

1. Lee Richardson

2. Maciej Kuciapa

3. Chris Harris

4. Rafał Okoniewski

5. Jason Crump

6. Dawid Lampart

 

Tauron Azoty Tarnów

9. Krzysztof Kasprzak

10. Martin Vaculik

11. Bjarne Pedersen

12. Fredrik Lindgren

13. Sebastian Ułamek

14. Tadeusz Kostro

 

Awizowane składy:

 

Unibax Toruń:

1. Chris Holder

2. Adrian Miedziński

3. Rune Holta

4. Michael Jepsen Jensen

5. Ryan Sullivan

6. Emil Pulczyński

 

Włókniarz Częstochowa:

9. Grigorij Łaguta

10. Artiom Łaguta

11. Rafał Szombierski

12. Peter Karlsson

13. Daniel Nermark

14. Artur Czaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: J.Hampel-G.Hancock- head-to-head 1 @ 1.65

 

Jarek Hampel ma dziś dużą szanse odrobić kilka pkt do Grega który jak na razie jest liderem SG i ma przewagę 11 punktów na Hampelem. Obaj zawodnicy spisują się w tym sezonie bardzo dobrze o czym świadczy cykl Grand Prix, jak również kapitalnie spisują się w lidze Polskiej. Przed rokiem najlepszy w Danii okazał się Hampel który zdobył 20 pkt, Greg pojechał słabiutko i zakończył zawody z 3 pkt. To jest jednak historia, ale stawiam na wyższą pozycje naszego orła.

 

:arrow: A.Łaguta-M.B.Jensen- head-to-head 1 @ 1,58

 

Łaguta w swoim debiutanckim starcie w GP spisuje się jak na razie katastrofalnie, w dotychczas rozegranych trzech turniejach zdobywał kolejno 0,1,2 punkty. Jensen to kolejny młody młokos duński który pojedzie dziś z dziką kartą. Doświadczenie jednak po stronie Rosjanina i postawie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, SGP Kopenhaga

Spotkanie: Zwycięzca 10 biegu ?

Typ: Jarosław Hampel

Kurs: 2,60

Buk: Bet365

Data/godzina rozpoczęcia: 11-06-2011/19-00

Analiza:

 

Już dziś kolejna odsłona walki o Indywidualne Mistrzostwo Świata. Tym razem zawody odbędą się w w duńskiej Kopenhadze. Ja postanowiłem poszukać jakiegoś dobrego kursu na jeden z biegów. I bardzo zaciekawił mnie bieg nr 10 gdzie od krawężnika pojedzie Janusz Kolodziej, następnie Kenneth Bjerre i Fredrik Lindgren oraz od bandy Jarosław Hampel. Moim zdaniem zwycięstwo w tym biegu rozstrzygnie się między Polakami. Ale zacznijmy od ich rywali. Bjerre może być mocny, pole B to dobre pole, ale jakoś ja nie wierzę dziś w Duńczyków, co prawda swój tor ale pod presją oni zawodzą bardzo. Lindgren startuje ze słabego pola to raz, a dwa to, że do tej pory spisywał się na tym torze bardzo słabo i dziś raczej nie oczekuje większej poprawy. Zostają więc Kołodziej oraz Hampel. Kołodziej nie jest w formie, spisuje się fatalnie w tym sezonie, czego fatalnie ? Bo dostał dziką karte SGP i niestety zawodzi. Za to Jarosław Hampel w ostatnim czasie rewelacyjne występy, najpierw 2 miejsce w Pradze, później świetne występy w ligach bo w ostatnich 2 spotkaniach ligi polskiej i szwedzkiej na możliwe 39 pkt zdobył aż 38. Dzis to Hampel jest głównym faworytem do zwycięstwa i kurs 2.60 dla mnie to promocja. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jeden taki singiel na dzisiejsze zawody

 

Tomasz Gollob TOP4 1,50 Fortuna

 

Cztery lata z rzędu finał dlaczego nie dziś? Czy forma jest tak słaba by Tomek miał wielkie problemy z wejściem do finału na stadionie "Parken"? Myślę, że nie. Tak jak w poprzednich turniejach nie uważam, że dzisiaj to Tomek wygra. Być może wygra Hampel, szczerze życzę mu tego, niech chłopak powtórzy wynik sprzed roku. Mam nadzieje, że dzisiaj Tomek po prostu nie straci żadnych punktów do Grega, mało tego liczę, że dzisiaj zdobędzie te 2-3 punkty i zniweluje przewagę. Kalifornijczyka do praktycznie minimum. Nie znam się na polach, ale czytając wypowiedzi podobno pole B jest jednym z najlepszych w Kopenhadze, Tomek dzisiaj pojedzie z niego co najmniej 2 razy, więc myślę, że po serii zasadniczej ma szanse znależć się w pierwszej trójce co da mu jedno z najlepszych pól w półfinale dlatego widzę go w finale dzisiejszej imprezy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Live:

 

Jason Crump win Grand Prix Danii 5,50 Tobet

 

Jason dzisiaj po prostu leci na tym torze, dlatego za średnią stawkę zagram na jego zwycięstwo. Najprawdopodobniej będzie miał najlepsze pole w półfinale i pewnie w finale.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia Tarnów – Marma Rzeszów (0-2,5) 1 1,72 Tobet

 

 

Tarnowianie mam nadzieję, że weszli na właściwy tor jazdy. „Zatrybili” już chyba Vaculik i „Fredka” to na prawdę dobry prognostyk. Poza wyżej wymienionymi zawodnikami liczę na dobrą postawę Polski liderów z Tarnowa mowa tu o Kasprzaku i Ułamku. Juniorzy też moim zdaniem mogą być jedną handicapem po stronie gospodarzy. Jeśli chodzi o gości to na pewno pierwszoplanową postacią będzie Jason Crump, widać, że Australijczyk „rozkręca” się ze spotkania na spotkanie. Oprócz Jason grożni mogą być Richardson oraz „Bomber”. Z tym, że nie są to tak pewni zawodnicy szczególnie na meczach wyjazdowych. Na grom punktów w wykonaniu Maćka i Rafała bym nie liczył. Z pewnością Rzeszowianie będą chcieli bronić bonusa i śmiem twierdzić, że uda im się ta sztuka. Ale czterema punktami myślę, że w Tarnowie dzisiaj ulegną ;)

 

 

Unia Leszno – Falubaz Zielona Góra (6,5-0) 1 2,00 Tobet

Piotr Protasiewicz over 10,5 punktów 2,02 Tobet

 

 

Hit kolejki bez zwątpienia. Marek Cieślak, trener gości ma w swoich szeregach trzy armaty, z tym, że moim zdaniem aż takim pewniak na wyjazdach nie jest ani Jonsson ani Protasiewicz, z tym, że zaufam Piotrowi ponieważ jest w formie z tego co widzę i myślę, że linia jak na 6 startów jest dość nisko ustawiona przez Tobet. Owszem Hancock lubi ścigać się na „Smoku” dlatego sądzę, że Kalifornijczyk uzbiera około 15-16 punktów dla drużyny z Zielonej Góry. Jonasa dzisiaj na torze może po prostu nie istnieć. Na pewno goście mają handicap w postaci juniorów szczególnie w osobie Dudka. Natomiast gospodarze z ogromnymi problemami kadrowymi będą się bronili jak mogli. Mają na pewno bardzo pewnego Jarka Hampel, śmiem twierdzić, że ten zawodnik dzisiaj zrobi około 18 punktów. Jeśli Batcholer pojedzie swoje i Janusz w końcu się odrodzi to dzisiaj w Lesznie może być naprawdę mecz na styk od pierwszego do piętnastego biegu. Dlatego gram dodatnie handi na drużynę która tak kapitalnie radzi sobie na własnym owalu, wierzę również, że Romek coś wymyśli.. ;)

 

Daniel Nermark over 9,5 punktów 1,80 Fortuna

 

 

Daniel mnie zadziwia, to co robi ostatnio na torze w Częstochowie to jest prawdziwe „szoł”. Dzisiaj do Częstochowy przyjedzie dość wymagający rywal, Unibax Toruń. Ale na pewno stać Daniela na pięć dwójek tym bardziej, że w trzech biegach startuje z juniorem w parze, a śmiem twierdzić, że wygra dzisiaj jeden lub dwa biegi i te 10 punktów zrobi na prawdę ze spokojem. Nie ruszam w ogóle tego spotkania pod kątem której z drużyn ponieważ nie mam pojęcia czy Częstochowianie są aż tak silni u siebie, dlatego wybrałem over punktowy Daniela ponieważ rzuciła mi się ta opcja od razu w oczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1, GP Kanady, 12.06.2011, godz. 19.00

Typ: Zwyciezca GP? S. Vettel

Kurs: 2.25

Buk: Betsafe

 

Analiza: Dzis o godzinie 19, polskiego czasu wystartuje 7 Grand Prix tegorocznego sezonu Formuly 1. Od samego poczatku, rozgrywki te zdominowal niemiecki kierowca, Sebastian Vettel, który na 6 wyscigow, zwyciezyl az 5 razy, a w wyscigu szostym, zajal 2gie miejsce. To imponujacy wynik, ktory w pelni odzwierciedla jego umiejetnosci oraz mozliwosci bolidu RedBulla. W kwalifikacjach, Niemiec zajal 1sze miejsce i jest on glownym pretendentem do wygrania GP Kanady w tym sezonie. Mysle, ze kazdy pamieta co sie stalo na tym torze, bodajze dwa sezony temu, kiedy to nasz kierowca, Robert Kubica, mial bardzo grozny wypadek. Od tamtego czasu, niewiele sie zmienilo i w tym roku rowniez kilka wypadkow juz sie zdarzylo. Czy to na treningach, czy w kwalifikacjach. Prawdopodobnie na tor wyjedzie Safety Car, ktory przeszkodzic Vettelowi raczej nie moze - Niemiec, jesli bedzie jechal od poczatku do konca na 1szej pozycji, nawet w wypadku pojawienia sie SC, nie bedzie mial problemow z wygraniem GP. Jesli natomiast straci pozycje lidera, bedzie mial latwiej odrobic jakiekolwiek straty. Jednakze ciezko jest myslec, ze Vettel straci wywalczona w kwalifikacjach pozycje. Uwazam, ze kurs jak najbardziej daje szanse zarobic, a mlody niemiecki kierowca wygra po raz kolejny i spokojnie kroczyl bedzie po 1sze miejsce w klasyfikacji ogolnej na koniec sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12.06 godzina 19:00

Formuła 1 H2H

Rubens Barrichello - Pastor Maldonado

typ 2

kurs 1,85

Tobet

 

Jak dla mnie mocno zawyżony kurs na Pastora, który w Monaco pokazał, że jeździć potrafi. Co prawda wyścigu nie ukończył, ale w kwalifikacjach zajął 8 miejsce i pechowo 5 okrążeń przed metą miał wypadek (cały czas walczył o 6 pozycje). Rubens w królestwie zajął 9 miejsce co było pierwszymi punktami Williams w tym sezonie. W Kanadzie Rubens miał problemy z przednią tarcza hamulcową, która nabierała wody, Wenezuelczyk natomiast jest bardzo zadowolony z kwalifikacji "„Tego popołudnia wyciągnąłem 100% z samochodu, więc jestem zadowolony z występu w kwalifikacjach. Nasze tempo jest dobre, a cała stawka bardzo blisko siebie. Od punktów nie dzieli nas wiele i biorąc pod uwagę możliwość wyprzedzania tutaj istnieje spora szansa, byśmy jutro mieli udany dzień" Szykuje się bardzo ciekawy wyścig, w którym decydować o miejscu może aura. Pastor wystartuje z 6 pola (12 miejsce w kwalifikacjach) a Brazylijczyk z 8 linii (16 miejsce)

W treningach lepiej spisywał się doświadczony Rubens, jednak w pierwszym treningu przejechał niemal 10 okrążeń więcej niż partner z zespołu a w drugim różnica pomiędzy oboma była nie wielka znów na korzyść Brazylijczyka. W 3 treningu już Wenezuelczyk pokazał, że jest lepszy zajął 11 miejsce ze stratą do Vettela niecałe 2 sekundy natomiast Rubens strate zanotował 3,057 sekundy. W kwalifikacjach też słabo pojechal jest to zapewne spowodowane problemami technicznymi samochodu o którym Brazylijczyk mówi. Jeżeli nic złego Pastorowi sie nie stanie to nie ma prawa przegrać z bardziej doświadczonym kolegom z ekipy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie : N. Rosberg sklasyfikowany?

Typ : NIE

Kurs : 4,00

Buk : Bwin

Godzina : 19.00

Analiza :

 

Jak dla mnie dzisiaj Rosberg polegnie.

Wiadomo że tor w Kanadzie jest jednym z najtrudniejszych w całym kalendarzu.

Tutaj nie radzili sobie wielcy Mistrzowie, a już na pewno dla takich młodych kierowców, jeszcze nie zbyt doświadczonych ten tor jest dwa razy trudniejszy.

Tutaj rozbić się można właściwie wszędzie i moim zdaniem dzisiaj Rosberg to uczyni.

Niby cały weekend miał bardzo dobry, ustrzegał się błędów, ale teraz w wyścigu, pod presją, przy walce o jak najlepsze pozycje, ktoś tak młody i dopiero walczący o nazwisko i renomę musi popełnić jakiś błąd.

Szczególnie że będzie walczył o naprawdę wysokie lokaty, gdzieś tam w tej walce też będzie pewnie rozbijaka Hamilton który może Rosbergowi 'pomóc' ukończyć wyścgi przed czasem.

Moim zdaniem nie ma szans żeby kierowca Mercedesa pojawił się na linii mety.

On zatrzyma się gdzieś na ścianie mistrzów i już dalej w wyścigu nie pojedzie.

Zresztą już w Monaco (chyba na treningu) pokazał że tak trudne i wymagające tory jak ten w Monaco czy ten w Montrealu to nie ejst jego bajka i że musi się jeszcze dużo nauczyć.

Polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Holder over 12,5 punktów 2,3 Tobet

 

 

Chris dzisiaj pojedzie sześć razy, pod nie obecność Watt oraz Warda musi być po prostu pierwszą „armatą” Piratów bo inaczej dzisiaj wieczorem może być jednostronne spotkanie, w co po prostu nie wierze. Myślę, że nie ma sensu wracać do zeszłego sezonu, ponieważ Chris pokazuje zupełnie inną formę w tym sezonie na wielu stadionach. 13 punktów to naprawdę nie jest dużo jak na tego zawodnika, bardzo dobrze, że to spotkanie pokarze Polsat Sport bo jestem pewien, że będzie na co po patrzeć ;) Jeśli Chris przywiezie co najmniej dwa punkty w biegu 13 oraz 15 to jest zupełnie spokojny o 13 punktów w jego wykonaniu. Swoją drogą musiał by dzisiaj naprawdę pojechać katastrofalnie by tej granicy nie „zaliczyć”, tym bardziej, że ciężko znależć bieg w którym będzie można go przewieżć na 5-1. Dziwna jest ta rozbieżność kursowa między bukmacherem Tobet a Bet365, czyżby Tobet i większość w nim grająca nie wiedziała o szóstym starcie Chrisa? A może Ward dzisiaj przyjedzie na starcie z „Asami”?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, Szwecja

Spotkanie : Tai Woffinden - Linus Sundstrom

Typ : 1 (hc 0:0,5 pkt)

Kurs : 1,45

Bukmacher : Sportingbet

Data: 15.06.2011 - 19:00

Analiza :

 

Przyznam, że miałem grać w Tobet na Woffindena handicap -2,5 pkt po kursie 2.20, niestety teraz patrzę i kurs już zaledwie 1.70 więc bardziej już opłaca się zagranie po kursie 1.45 ale handicapu tylko -0,5 pkt. Tai wrócił po kontuzji w świetnej formie, 3 miejsce w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii ( gdyby nie poważny upadek w finale być może by wygrał, bo w powtórce startował mocno poobijany ), następnie w weekend 12 pkt w 4 biegach w Starcie Gniezno w 1 lidze, wczoraj 15 pkt i 2 bonusy w Szwecji i dziś w zaległym znów możemy liczyć na dobry występ. Tym bardziej, że jedzie on z rezerwy i 5 biegów ma murowanych, do tego być może jakaś rezerwa taktyczna to 6, a nawet 7 biegów może jechać, także stawiam dziś znów ponad 10 pkt Woffindena. Linus to nie jest żużlowiec najwyższej klasy, słaba średnia nawet u siebie nie imponuje, do tego drugim w rezerwie będzie Daniel Davidsson dlatego pewnie obaj wystąpią podobną ilość razy czyli ok. 3-4 biegów. W tylu biegach Sundstrom

jest w stanie moim zdaniem zdobyć 5-6 pkt max, a to jak widzimy dużo za mało na Taia. Dlatego ten typ jest murowanym pewniakiem i tylko jakiś upadek może spowodować przegrany zakład, ja jednak jestem przekonany, że spokojnie wejdzie zarówno ten typ jak i pewnie ten z handicapem -2,5 pkt. Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unibax Toruń – Unia Tarnów (0-18,5) 2 1,72 Tobet

 

Czy „Anioły” są aż tak mocne? Wygrać wygrają na pewno. Tarnowianie na pewno ostatnimi dwoma spotkaniami się po zbierali i dzisiaj na Motoarenie powalczą z miejscowymi zawodnikami. Nie widzę dzisiaj szans na zwycięstwo gości, ale walki nie powinno zabraknąć przecież tacy zawodnicy jak Kasprzak czy Ułamek nie powinni przyjeżdżać zawsze za pleckami gospodarzy. Wiadomo „Saletra” Holta, Holder i Miedziński to naprawdę mocna ekipa szczególnie na Motoarenie i szczególnie mowie tu o Ryanie. Rezerwy taktyczne plus nie oszałamiająca forma Jensena(być może zastąpi go ktoś pytani w jakiej formie będzie jego zastępca?) dają naprawdę dużą szanse na powodzenie powyższego typu.

 

Sparta Wrocław – Unia Leszno (0-6,5) 2 1,80 Fortuna

Kenneth Bjerre over 10 punktów 2,15 Bet365

 

Zdania na temat drużyny z Leszna są podzielone. Rozmawiałem z jedną osobą na temat wczorajszego treningu w Lesznie i powiedział mi, że Hampel standardowo jeżdził :D Kołodziej podobno też latał, nowy nabytek Leszczyńskiej drużyny też podobno nie źle sobie radził wczoraj na „Smoku” na pewno lepiej się prezentował niż Skóra, więc pytanie czy na prawdę Wrocławianie są tak mocni? Mocny ogniwem na pewno powinien być „Kenio” na które kibice i działacze z Wrocławia dzisiaj na pewno liczą. Jeśli gospodarze dzisiaj chcą wygrać to jego duża ilość punktów będzie po prostu nie zbędna. Z/Z ze strony Leszna w dobrej formie Kołodzieja, Jarka Troya i być może „Edzia” może dzisiaj naprawdę namieszać. Przy takiej linii gram dodatni handicap na „Byki”, przy takim kursie na over Kennetha i przy takiej linii nie mogłem przejść obojętnie obok obu typów.

 

Gren Hancock – Nicki Pedersen 1 1,70 Fortuna

Greg Hancock over 11 punktów 2,00

Nie podejmuje się typowania meczu kolejki ba moim zdaniem nawet mecz rundy. Obaj zawodnicy dzisiaj raczej pojadą po sześć razy, z tym, że Nicki raczej z rezerwy taktycznej a Greg jako z/z za Rafała Dobruckiego. Nicki mnie rozczarowuje od początku sezonu, myślałem, że zmiany przed sezonem w jego teamie spowodują, że znowu wróci skuteczny Nicki tymczasem jest podobnie jak w zeszłym sezonie, czyli 10-11 punktów w sześciu startach czasami eksploduje i zrobi około 13 w pięciu startach ale to tylko podczas spotkań w Gorzowie. Natomiast Kalifornijczyk jest w wyborowej formie od początku sezonu, jest vc liderem klasyfikacji Mistrzostw Świata. Myślę, że dzisiaj podczas Derbów Lubuskich „Herbie” spokojnie wykręci wynik 12 punktów, a co do Nicki to obawiam się, że dzisiaj 10-11 punktów to będzie po raz kolejny maks w wykonaniu byłego Mistrza Świata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Zuzel 1 ligaSpotkanie. GTŻ Grudziądz - Start Gniezno

Typ.2

Kurs.3.15

Bukmacher.ToBet

Data.19.06.2011 g.17.30

 

Analiza.

 

 

Dla nie zorientowanych jest to spotkanie o mistrzostwo 1 ligi zuzlowej...W tym spotkaniu spotykaja sie GTŻ Grudziądz - Start Gniezno....Czekalem dzisiaj za tym meczem w ofercie i juz myslalem ze sie nie doczekam...kursy pojawily sie cos kolo godziny 14 i myslalem ze beda 50-50...a tu taka promocja....Nie wiem dlaczego bukmacherzy tak faworyzuja Grudziadz...Moze dlatego ze jest obecnie liderem tabeli i ma w dorobku 18 punktow i przegral tylko raz do tej pory w Bydgoszczy.Natomiast Start m punktow 14 i jest na miejscu 3 przy czym wygral 6 meczy i zanotowal 3 porazki...Bukmacherzy faworyzujac tutaj GKM pewnie patrrza na to,ze Grudziadz wygral w Gnieznie wiec dzisiaj u siebie tym bardziej sobie poradza...Nic bardziej mylnego!Start pala zadza rewanzu i dzisiaj to zupelnie inna druzyna niz w pierwszym spotkaniu...A oto awizowany sklad Startu na dzisiejszy mecz...

 

1 Krzysztof Jabłoński

2 Wojciech Lisiecki

3 Mirosław Jabłoński

4 Michał Szczepaniak

5 Scott Nicholls

6 Kacper Gomólski

7 Simon Gustafsson

 

Z nr 1 Krzysztof Jabłoński ktory uwielbia tor w Grudziadzu-9 pkt dzisiaj,pod 2 pojedzie Tai Woffinden ktorego Start pozyskal,bo nadal chca walczyc o Ekstralige-10 pkt-fenomenalna forma Taia ostatnio...Pod3 MirosławJabłoński zwyzkujaca forma-skromnie 6 pkt,pod nr 4 Michał Szczepaniak ktory zawalil mecz w Gnieznie,ale juz punktuje jak za swoich najlepszych czasow w Gnieznie...minimum 8 pkt...Z nr 5 Scott Nicholls indywidualny Mistrz W.Brytanii-forma w gore-10 pkt...No i mlodziezowcy zdecydowani lepsi niz w Grudziadzu-razem 5-6 punktow...Co daje nam razem okolo 48-42 dla Startu...W najgorszym razie 46-44...Natomiast GKM pojedzie w skladzie...

Davey Watt ,David Ruud ,Tomasz Chrzanowski ,Patrick Hougaard ,Krzysztof Buczkowski,Mateusz Lampkowski,Andriej Kudriaszow.Tutaj klasa sama dla siebie jest Krzysztof Buczkowski i Tomasz Chrzanowski to liderzy Grudziadza.Nie pojedzie Patrick Hougaard (kontuzja)prawdopodobnie O.Allen...Reszt zawodnikow do tejh pory nie zawodzila,ale tez nie mial kiedy bowiem zaden silny przeciwnik nie zawital do tej pory do Grudziadza.

Naprawde nie wiem czy nie wiedza czy po prostu zrobili powazny blad wystawiajac takie kursy na wygrana Startu...Dodam jeszce ze w tamtym roku Start wygral tam 46-44...A do tego szykuje sie najazd kibicow dzisiaj na Grudziadz...Wiem bo jestem z Gniezna i powiem,ze dzisiaj nikt nie wierzy w inny wynik niz wygrana Startu...Dla mniej odwaznych proponuje zagrac na Start z handi +1.85 kurs okolo 1.85...Ja pogralem grubo na wygrana Startu po kursie 3.15...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coventry Bees - Eastbourne Eagles (0-8 Po 8 biegach) 2 1,72 Bet365

Edward Kennet - Bjarne Pedersen (0,5-0) 1 1,72 Tobet

„Pszczoły” dzisiaj podejmą jednego z faworytów ligi czyli drużynę „Orłów”. Handicap mnie trochę zdziwił, przecież goście to wcale nie taka słaba drużyna. Bjarne, Joonas, Lewism Lukas to nie chłopcy do bicia liczę, że dzisiaj stworzą wyrównane spotkanie w Coventry. W drużynie gospodarzy dzisiaj zabraknie Emila, za niego jako gość wystąpi Schlein, jeśli dobrze mu reszta zespołu powie jak ma się przełożyć to nie wiem czy odbierać to w kontekście osłabienia czy wzmocnienia. Moim zdaniem liderem gospodarzy powinien być dzisiaj „Edzio” wiem, że Polska to Polska a Anglia to Anglia, ale wczoraj zrobił na mnie wielkie wrażenie, ponieważ w dużym stopniu przyczynił się do pogromu we Wrocławiu. Nie „czuje” kompletnie Bjarne Pedersena i nie mam pojęcia jak się dzisiaj zaprezentuje, niby jest liderem drużyny „Orzełków” ale mam wrażenie, że to rozstanie z Poole nie wyszło mu na dobre.. Podsumowując, uważam, że liderem gospodarzy będzie dzisiaj „Edzio”, ale goście będą się bronili i praktycznie przez cały czas goście będą w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hammarby Sztokholm – Valsarna Hagfors (0-8,5) 2 1,80 Unibet

 

W Stolicy miejscowe Hammarby podejmie drużynę z Valsarny. Beniaminek od początku sezonu spisuje się bardzo dobrze, zajmuje piątą lokatę w tabeli Eliteserien, natomiast goście zajmują trzecią pozycję z jednym punktem więcej na koncie aniżeli „Stołeczni”. Gospodarze przed sezonem sięgnęli po Mistrza Świata, Tomka Golloba. Tomek od początku sezonu w Szwecji nie jeżdzi jak na Mistrza Świata przystało, ale gołym okiem widać, że Ligę Szwedzką traktuje lekko mówiąc ulgowo.. Oprócz Tomka w drużynie gospodarzy jest jeszcze dwóch Polaków, mianowicie Grzegorz Walasek oraz Robert Kościecha. Na pewno mocnym ich ogniwem jest także „Zorro” oraz Schlein, który potrafi naprawdę zaskoczyć pozytywnie szczególnie na trze w Sztokholmie. Jeśli chodzi gości, to na pewno trzeba liczyć się braćmi Lagutami, Danielem Nermarkiem. Jakieś punkty na pewno przywiezie Watt oraz „Szokt”. Jedynym Polakiem w drużynie się „Gapa” który pojedzie dzisiaj na rezerwie w parze z młodszym bratem „Fredki” Lindgrena. Uważam, że nie ma wielkiej rozbieżności w składach między obiema drużynami dlatego stawiam na to, że dzisiejszy pojedynek będzie raczej wyrównany do ostatniego biegu.

Indianerna Kumla – Vargarna Norrkoeping (0-10,5) 1 1,85 Unibet

 

Gospodarze od początku sezonu pokazują fantastyczną dyspozycje, są na chwile obecną nie kwestionowanym liderem Ligi Szwedzkiej. Natomiast goście znajdują się w tej chwili na czwartej pozycji w tabeli Elitserien. Goście przed sezonem pozyskali trzy krotnego Mistrza Świata, Nickiego Pedersena. Ale Nicki jak Tomek Gollob od początku sezonu nie spisuje się na torach Ligi Szwedzkiej jak na niego przystało. Z tym, że on tak naprawdę w żadnej lidze nie spisuje się tak jak by tego od niego oczekiwano. Oprócz niego w zespole jest jeszcze „Tajski”, „Kasper”, „Miedziak” oraz Lee Richardson. Skład na papierze wygląda naprawdę imponująco ale dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z bardzo silną drużyną „Indian”, która od początku sezonu u siebie na torze po prostu „zmiata” każdą drużynę. „PePe”, „Toninho”, „Puk” czy Bjarne to naprawdę pewne punkty zespołu, do tej czwórki dołączył Sullivan który na początku sezonu miał po prostu problemy z nowymi tłumikami. Jeśli chodzi o rezerwy to tutaj równie widzę ogromny handicap po stronie gospodarzy. Moim zdaniem po przeanalizowaniu handicapu i składów, skłaniam się ku ujemnemu handicapowi w stronę gospodarzy. Miejscowi na cztery spotkania u siebie tylko raz nie odrobili takiego handicapu.

 

Dackarna Malilla – Piraterna Motala (0-6,5) 2 2,00 Unibet

 

Gospodarze, od początku sezonu spisują się bardzo słabo, często brakuje szczęścia np. w takich spotkaniach które przegrywają na wyjeżdzie dwoma czy sześcioma punktami, a już ostatnia porażka u siebie z Valsarna musi na pewno pozytywnie wpłynąć na gospodarzy. Do składu wraca Hans Andersen, no moim zdaniem jest to wzmocnienie chociaż forma Duńczyka to tak naprawdę wielka niewiadoma. Od początku sezonu dobrą formę pokazuje chyba na tą chwile lider Dacarkny, Andreas Jonsson. Mocnymi punktami gospodarzy powinni dzisiaj być również „Fredka” i „Rysiu”. Wielką niewiadomą gospodarzy może być dziś Mroczka i rezerwowi gospodarzy. Jeśli chodzi o gości to liderem na pewno będzie „Herbie” który zrobi bardzo dużo punktów, na pomoc może też liczyć od Przemka Pawlickiego oraz Jonasa Davidssona. Pytanie jak pojedzie Maciek Janowski, ale na jego kilka punktów też goście mogą liczyć. Porównując rezerwy to chyba tutaj handicap jest po stronie gości. Podsumowując uważam, że dzisiejszy pojedynek tak jak ten w stolicy Szwecji będzie zacięty dlatego gram dodatni handicap na gości którzy mają jeszcze w zanadrzu z/z, czyli pojawia się możliwość na dodatkowy start liderów Piraterny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpov, A - Gapinski, T 2 1,60 Unibet

 

Co tu dużo pisać.. Tomek jest lepszym zawodnikiem od Karpova. W dodatku całkiem nieźle zna obiekt w Sztokholmie :) "Gapa" powinien być pewnym punktem pod nr 7 a w przypadku słabszej postawy któregoś z kolegów może wystąpić nawet 5-krotnie.. U Karpova takie szanse są dużo mniejsze, start 3-4 razy i pewnie więcej go nie ujrzymy.. Po takim kursie polecam :))

 

Bjerre, K - Hampel, J 2 1,35 Unibet

 

Jarek jest w tym sezonie najlepszym ligowcem spośród wszystkich zawodników!!! 1.średnia w polskiej Ekstralidze i 2.średnia w Elitserien musi budzi szacunek.. Ostatnio w każdym spotkaniu kręci wyniki koło 15pkt. lub wyższe, jest w wyśmienitej dyspozycji. Po Bjerre spodziewałem się o wiele więcej.. Wydawało się że jako jeden z pierwszych rozgryzł nowe tłumiki i dołączy do światowej czołówki, ale Duńczyk notorycznie zawodzi. W minioną niedzielę spotkali się we Wrocławiu i tu 6pkt. Kennetha przy 16 "oczkach" Jarka pokazuje ile dzieli ich w tym momencie :p W dodatku to Bjerre będzie miał bardziej wymagających rywali.. Grubo na Polaka!

 

Ps. Osobiście gram to jako dubla ako 2.16 i bardzo liczę że dziś nastąpi przełamanie :]

 

 

Edit:/ Co do kolegi powyżej wg mnie bardzo duże szanse typu na Valsarnę +8.5.. Ten zespół to rewelacja tegorocznej Elitserien (bracia Laguta i Nermark to prawdziwe strzały w "10") i powinni ostro powalczyć z Hammarby.. :ok:

 

Indianie wystąpią prawdopodobnie bez Kylmaekorpiego, a to sprawia, iż pozyzcje 6-7 są mniej więcej wyrównane - Nilsson może namieszać... Goście na papierze wyglądają całkiem nieźle i te 40 punktów mogą czasem nazbierać.. Wiem że ekipa z Kumli jak do tej pory pokazuje się z fantastycznej strony, wg mnie jednak dziś pogromu nie będzie i ja skłaniałbym się ku 2 przy tym handi :mrgreen:

 

Dackarna to typowy no bet jak dla mnie..

 

W ostatnim spotkaniu Lejonen - Vetlanda powinno być niezwykle wyrównanie, ale mistrz w końcu musi się przełamać.. Lejonen na pewno ma lepsze rezerwy, ale podstawowa piątka chyba ciekawsza u gości. Kursy w granicach 1,70 na Vetlandę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason Crump over 12 punktów 1,50 Tobet

 

Dzisiaj w Zielonej Górze odbędzie się zaległy mecz Speedway Ekstraligi, w którym miejscowy Falubaz podejmie drużynę z Marmy Rzeszów z Jasonem Crumpem na czele. Żaden bukmacher nie wystawił handicapu na spotkaniu dlaczego? Chyba dlatego, że nie jest pewne do końca czy Zielono Górzanie skorzystają z zastępstwa zawodnika czy też pojadą z trzema juniorami w składzie tak jak to Marek Cieślak zgłosił w awizowanym składzie gospodarzy. Zielono Górzanie tak czy tak dzisiaj może liczyć na trzech swoich mocnych liderów czyli Jonssona, Protasiewicza a także „Herbiego”, oprócz tego na pewno mocnym ogniwem będzie Patryk Dudek, który słabszą część sezonu już ma chyba za sobą. Pytanie jak zaprezentuje się drugi ze Skandynawów w drużynie czyli Joonas Davidsson. Jeśli chodzi o gości, to na pewno mocnym punktem będzie ich lider trzy krotny Mistrz Świata, Jason Crump. Oprócz niego mocnym punktem drużyny powinien być Rafał Okoniewski który jest obecnie w bardzo dobrej dyspozycji, a przypomnę, że wraca po kontuzji. Nie wiadomo czego można dzisiaj oczekiwać od „Bombera” i Richardsona. Jeśli chodzi o juniorów to tutaj na pewno bardzo duży handicap po stronie gospodarzy. Ja jednak wybrałem zdarzenie na punkty lidera gości, znając życie pojedzie Jason dzisiejszego wieczoru sześć razy. Od paru sezonów Australijczykowi bardzo dobrze się jeżdzi w Zielonej Górze. W zeszłym sezonie Jason startował w Zielonej Górze dwukrotnie, i dwukrotnie przekroczył wyżej wymienioną granicę punktową, więc dlaczego dzisiaj miało by być inaczej? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz Gollob TOP3 1,75 Tobet

 

 

Mistrz Świata, na pewno chce w końcu zwyciężyć na magicznym „Millenium Stadium”, już w zeszłym sezonie był bardzo bliski tego wyczynu, lecz defekt w półfinale pozbawił go nawet występu w finale wieczoru tej imprezy. Tomek po nie udanym początku zeszłorocznego turnieju już pod koniec serii zasadniczej był po prostu poza zasięgiem rywali. W tym sezonie Tomek również spisuje się kapitalnie w Grand Prix, na cztery rozegrane turnieje Grand Prix, trzykrotnie naszego Mistrza Świata można było zobaczyć na podium, nie stanął na podium tylko i wyłącznie podczas feralnego turnieju „na błocie” w Goeteborgu. Podsumowując, stawiam w ciemno, że jutro Tomka zobaczymy na podium, ale po cichu i mi i jemu na pewno marzy się by jutro stanął na najwyższym stopniu podium.. ;)

 

Jason Crump TOP3 2,25 Tobet

 

 

Absolutny „król” Grand Prix w Cardiff. Jason od pięciu sezonu nie schodzi z podium tej imprezy. Forma od początku sezonu szczególnie w naszej rodzimej lidze jest imponująca, więc skąd taki aż wysoki kurs na to zdarzenie w wykonaniu trzy krotnego Mistrza Świata. Przed dwoma tygodniami w stolicy Danii Jason spisywał się imponująco przez cała imprezę, ale w biegu finałowym musiał uznać wyższość Tomka Golloba. Przed rokiem w Cardiff Jason był trzeci po serii zasadniczej mimo iż w pierwszych trzech startach nie zaznał goryczy porażki a w finale musiał uznać wyższość swojego rodaka Chrisa Holdera, co było nie lada niespodzianką. Podsumowując uważam, że tak jak Mistrz Świata z zeszłego roku tak i brązowy medalista z zeszłego roku stanie jutro na podium.

 

Chris Harris TOP8 2,00 Expekt

 

„Bomber” to chyba dzisiaj największa nadzieja większości kibiców którzy zasiądą na trybunach „Millenium Stadium”. Chris w 2007 roku na tym torze zwyciężył w zawodach po kapitalnym finale. Praktycznie na ostatnich metrach wyprzedzi „Herbiego”. Od początku sezonu Chris radzi sobie przyzwoicie, nawierzchnia pewnie będzie brytyjska, z opinii zawodników wynika, że tor będzie nadawał się do ścigania co wróży kapitalne zawody, ale także kapitalne zawody w wykonaniu Brytyjczyk, który potrafi walczyć na dystansie co już pokazał w tym sezonie nie jednokrotnie. Przed rokiem turniej Chrisowi na pewno nie wyszedł ponieważ po dwudziestu wyścigach z sześcioma punktami odpadł z turnieju. Kilka słów od Chrisa po treningu: „Podobnie jak koledzy jestem zadowolony z próbnych okrążeń. Znalazłem odpowiednie ustawienia motocykli i czuję, że jestem szybki”. Kibice będą po jego stronie, jest zadowolony ze sprzętu, forma jest całkiem nie zła więc po takim kursie grzechem było by tego zdarzenia nie zagrać ;)

 

 

Jason Crump – Nicki Pedersen 1 1,67 Tobet

 

 

O Jasonie napisałem już naprawdę dużo w powyższym typie, moim zdaniem będzie jutro wysoko o czym świadczy po prostu jego forma. Natomiast Nicki mnie rozczarowuje od początku sezonu myślałem, że jego zmiany w teamie po prostu spowodują, iż wróci Nicki z dawnych lat który robił z przeciwnikami co chciał. Nic bardziej mylnego, Duńczyk nie spełnia pokładanych w nim nadziei chyba w żadnej lidze w której występuje, a także w GP jego wyniki są po prostu przeciętne. Przed dwoma tygodniami wyglądał nie źle podczas zawodów przed własną publicznością, po czym w półfinale wybierał pole startowe jako ostatni i już nie miał nic do powiedzenia. Dlatego stawiam bez wahania w tej parze na „kangura”, który jest w o niebo lepszej formie aniżeli Duńczyk.

 

Greg Hancock – Emil Sajfutdinow 1 1,45 Betsafe

 

 

Amerykanie przeżywa chyba drugą młodość, jest vc-liderem klasyfikacji generalnej Grand Prix tracąc do Tomka Golloba tylko 1 punkt. Greg od początku sezonu pokazuje kapitalną formę, czy to w Grand Prix czy w obu ligach w których występuje. W każdym turnieju Grand Prix, oprócz inauguracyjnego turnieju w Lesznie można było „Kalifornijczyka” zobaczyć na podium, pewnie gdyby nie błąd w półfinale podczas zawodów w Lesznie to Grega byśmy zobaczyli na podium i tego turnieju. Natomiast Emil jakoś od początku sezonu nie spisuje się rewelacyjnie szczególnie w Grand Prix, poza turniejem w Lesznie w którym zajął trzecie miejsce. Nie wiem jaka jest przyczyna słabych występów Rosjanina, ale jutro raczej nie będzie lepiej. Dlaczego? Emil w ubiegłą niedzielę podczas zawodów ligowych doznał wstrząsu mózgu co nie wróży dobrze w kontekście jutrzejszych zawodów. W tej patrze stawiam zdecydowanie na vc lidera cyklu, ponieważ jest on w wyższej formie, a Emil na domiar złego jeszcze ma problemy zdrowotne.

 

Jarosław Hampel – Nicki Pedersen 1 1,50 Betsafe

 

 

O Nicki już dużo powiedziałem, nie potrafi panować nad nerwami, do tego nie jest w oszałamiającej formie. Natomiast nasza druga nadzieja na pozytywne zakończenie jutrzejszej imprezy czyli Jarek Hampel, jest w fantastycznej formie od bodajże 2-3 tygodni. W lidze Polskiej i Szwedzkiej Jarek „kręci” komplety lub też pod komplety, może poza ostatnim spotkaniem we wtorek w ramach Ligi Szwedzkiej. Przed rokiem w Cardiff zajął trzecie miejsce, ogólnie Jarek w każdym wywiadzie dotyczącym Walijskiej imprezy wypowiada się w samych superlatywach o tamtejszym torze, oraz podkreśla, że jeżdzi mu się na „Millenium” bardzo dobrze. Uważam, że jutro Jarek znajdzie się w TOP4, a Nicki będzie miał z tym nie lada problem. Dlatego stawiam na naszego rodaka za którym przemawia chyba na tą chwile wszystko.

 

 

Tomasz Gollob - Nicki Pedersen 1 1,40 Betsafe

 

Obu Panów opisałem już chyba wystarczająco w powyższych typach, dlatego to, że stawiam w tej parze na Tomka chyba nikogo nie zdziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina: Żużel, SGP

Spotkanie: Kto wygra bieg nr 8 ?

Typ: Jason Crump

Kurs: 2.62

Buk: Tobet

Data: 25.06.2011 - 18:00

 

Speedway Grand Prix. Tym razem walka o indywidualne mistrzostwo świata odbędzie się w Cardiff. W biegu nr 8 od krawężnika pojadą Jason Crump, Greg Hancock, Jaroslaw Hampel oraz Andreas Jonsson. Mocna obsada z której szansę na wygraną dla mnie ma 3 żużlowców. Wykluczyłbym Jonssona, który w GP spisuje się słabiej i w Cardiff jako, że zawsze nie radził sobie nadzwyczajnie to i tym razem nie ma co się spodziewać dobrego występu. Hampel z pola C które teoretycznie najsłabsze, coś może powalczyć ale jakoś nie wierzę, że zaliczy tak świetny start by wygrać. Crump i Hancock powinni powalczyć według mnie o zwycięstwo. Jason to król Cardiff, w ostatnich 5 sezonach stawał tu zawsze na podium w tym 3 razy wygrywając, a ogólnie stawał tu już 9 razy na podium. Hancock również sobie dobrze radzi na tym torze, ale jednak nie tak znakomicie jak Crump, bo tylko raz wygrał i 2 razy był drugi. Liczę na dobry start Crumpa który wypchnie Hancocka i dzięki temu pojedzie jako pierwszy, bo nie sądzę by oddał prowadzenie jeżeli tylko byłby liderem. Kurs bardzo zachęcający, Polecam !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyscyplina.Zuzel 1 liga

Spotkanie.Polonia Bydgoszcz-Start Gniezno

typ.2

Kurs.7.50

Bukmacher.ToBet

Data.26.06.2011 g.18.00

 

Analiza.

 

Kto pamieta moj typ z przed tygodnia gdzie trafilem wygrana Startu na wyjezdzie w Grudziadzu po kursie 3.15,to wie,za ta druzyna ma potencjal...A bukmacherzy znowu jej nie doceniaja...Fakt-dzisiaj bedzie trudniej o wygrana...ale bez przesady takie kursy to nieporozumienie...1,07 -7,50...Dla mnie mecz w procentach wyglada nastepujaco 55%-45% na wygrana Bydgoszczy...Dlatego po takim kursie zaryzykuje na wygrana Startu...Dla bukmacherow sprawa jest oczywista Bydgoszcz to lider rozgrywek jest na 1 miejscu ( Grudziadz takze byl liderem i w dodatku bez porazki na wlasnym torze..)i ma 19 punktow przy 8 wygranych i 2 porazkach.U siebie jeszcze nie przegrali,a w dodatku wygrali w Gnieznie 47-43...Natomiast Start ma punktow 17 i jest na 3 miejscu w tabeli...Co ciekawe Gniezno pokonalo na wyjazdach i Gdansk i Grudziadz a wiec ekipy z ktorymi zmierzy sie w play-off.Kazdy kto troche interesuje sie zuzlem to wie ze mecze z Grudziadzem i Bydgoszcza u siebie to wypadek przy pracy...Zle zrobiony tor na mecz i slaba postawa liderow...Od tamtego czasu to druzyna nie do poznania...Liderzy swietna forma ostatnio,dodatkowo wzmocnienie T.Wofindenem i S.Nicholls w niezlej formie,mlodziezowcy takze niezle choc K.Gomolski -zlamal obojczyk to wydaja sie byc rownorzednym rywalem dla Polonistow.A oto sklady na dzisiejszy mecz i punkty jakie przewiduje dla zawodnikow...

Polonia Bydgoszcz;

9. Emil Sajfutdinow-jeden z liderow Polonii-zrobi okolo 10-11 pkt

10. Tomasz Gapiński-takze niezla forma- okolo 9-10 pkt

11. Robert Kościecha-wielka niewiadoma,moze cieniowac albo...okolo 4-5pkt

12. Denis Gizatullin-nierowna forma-3 pkt to max

13. Grzegorz Walasek-lider ekipy 12 pkt..

14. Damian Adamczak

15.Szymon Wozniak juniorzy okolo 5-6 pkt

 

A oto sklad Startu...

 

Start Gniezno:

1. Krzysztof Jabłoński-okolo 10 pkt,lubi ten tor...

2. Adrian Gała-zmiana S.Gustafsson-1 pkt to max

3. Mirosław Jabłoński-8 pkt na miare mozliwosci

4. Michał Szczepaniak-takze 8 pkt to max jak na niego

5. Scott Nicholls-8 pkt to minimum jak na Scota...

6. Oskar Fajfer -2 pkt powinien dorzucic

7.Tai Wofifnden-nadzieja na dzisiejszy mecz...jesli pojedzie jak dotychczas,czyli zrobi okolo 10 pkt,a stac go na wiele wiecej to bedzie dobrze...

 

Tak wiec reasumujac,nie chce wyjsc inaczej jak mecz na styku...a ze zuzel to sport kontaktowy...wiele zalezec bedzie od upadkow,kontuzji a takze defektow i dyspozycji dnia...Po stronie Poloni na pewno jest wlasny tor(nawierzchnia)jak i lepsi liderzy...Mankament to slabsza jazda Gapy,nierowna jazda Kosciechy i slabiutka Gizatulina...Natomiast Start dysponuje bardziej wyrownanym skladem i T.Woffindenem ktory pojedzie z rezerwy jako junior i jako rezerwa za slabszych kolegow.No i do tego dochodzi jeszcze chec rewanzu za porazke u siebie...Jak dla mnie mecz na styku ze wskazaniem za moim Startem...I do tego mnostwo kibicow z Gniezna na stadionie przy ul.Sportowej...Forza Start.Polonia-Start 43-47...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Harris – Piotr Świderski (0-1) 1 1,80 Fortuna

W Rzeszowie mecz drużyn które walczą o utrzymanie w Ekstralidze. Sądzę, że dzisiaj Marma wygra to spotkanie i zainkasuje 3 punkty jednak handicap moim zdaniem jest wystawiony bardzo trafnie i właśnie wynik spotkania będzie się „kręcił” około 8-10 punktów przewagi na korzyść gospodarzy. Wybrałem za to parę na zawodników obu ekip, mianowicie Chris Harris i Piotr Świderski. „Świder” dzisiaj pojedzie w parze juniorem czyli pewnie najwięcej razy z Maćkiem Janowski na którym również może tracić punkty do tego mocni liderzy gospodarzy, więc nie liczyłbym na jakąś wielką zdobycz punktową Piotrka. Chris natomiast dzisiaj pewnie zaprezentuje się nie źle, po jedzie w parze z Okoniewskim, który jest ostatnio w formie ale uważam, że „Bombera” stać na zdobycie dzisiaj około 8-9 punktów. Przypomnę, że Fortunie liczone są pierwsze pięć biegów obu zawodników dlatego gram na Chrisa, który u siebie na torze na pewno wygląda lepiej.

 

Unia Leszno – Unibax Toruń (0-7,5) 1 1,91 Fortuna

Unia Leszno - Unibax Toruń (Po 8 biegach) 1 1,80 Bet365

 

Lider Ekstraligi przyjeżdża do Leszna na mecz z aktualnym Drużynowym Mistrzem Polski. Bez wątpienia zakontraktowanie Kennetta przez „Byki” było idealnym posunięciem. Wielu twierdzi, że brak możliwość z/z dzisiaj przez Leszczynian to znaczne osłabienie. Ale czy Torunianie są aż tak mocni? Wątpię! Holta wygląda na chwile obecną bardzo słabo, nie wiadomo jak poradzą sobie na „kopie” juniorzy gości. Ryan, Miedziak i Holder powinni pojechać swoje chociaż co do tego ostatniego miałbym spore obawy, ponieważ już wczoraj na podium Grand Prix sobie „zatankował” a i po zawodach pewnie troszkę skosztował trunków . Jeśli chodzi o gospodarzy, tor na pewno będzie przyczepny taki na którym będzie „szalał” Koldi, Troy i Jarek. Kennett również chyba preferuje tego typu tory. Zmora gospodarzy to „Skóra” ale i w jego przypadku nie liczyłbym dzisiaj na „audi” czy „olimpiadę”, myślę że Adama stać spokojnie na te 4-5 punktów. Powyższe fakty skłaniają mnie do grania ujemnego handicapu w stronę gospodarzy

 

Stal Gorzów – Unia Tarnów (0-19,5) 2 1,80 Fortuna

 

W Gorzowie Stal podejmie „Jaskółki” z Tarnowa. Gorzowianie to taka drużyną która silnych przeciwników rozbija u siebie natomiast te drużyny z dolnej części tabeli ogrywa na pół gwizdka. Tak było w przypadku Wrocławian tak też było w przypadku „Lwów” z Częstochowy. Wczoraj odbyło się Grand Prix na pewno tym turniejem zmęczony jest aktualny Mistrz Świata, Tomek Gollob jak i trzy krotny Mistrz Świata, Nicki Pedersen. Sądzę, gdy wynik będzie pod kontrolą to Tomek da start więcej Bartkowi Zmarzlikowi. Podobno jako junior ma dzisiaj pojechać Vaculik co na pewno będzie w pewnym stopniu wzmocnieniem gości, do tego rezerwy taktyczne więc naprawdę Tarnowianie mogą dziś powalczyć o dobry wynik bo jednak na 99,9% 3 punkty zostaną w Gorzowie. Pytanie jak pojadą krajowi liderzy gości Kasprzak i Ułamek? Dobrą formę ostatnio pokazuje Bjarne oraz „Fredka”. Na pewno na poziomie zaprezentuje się druga para Stali Gorzów czyli Zagar z „Pukiem”. Jednak te spotkania ze słabszymi drużynami Gorzowian, do tego nie najgorszy skład gości i możliwość rezerw taktycznych skłania mnie do grania na dodatni handicap w stronę gości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lejonen Gislaved – Vargarna Norrkoeping 2 1,55 Tobet

 

Mecz z wielkim podtekstem, mianowicie jeszcze w zeszłym sezonie lider Vargarny czyli trzy krotny Mistrz Świata Nicki Pedersen był liderem dzisiejszych gospodarzy. Nie od dziś wiadomo o wielkich problemach finansowych gospodarzy, po raz kolejny dzisiaj odpoczynek od startów w Szwecji ma Chris Holder, za niego pojedzie „Kenio” który chyba ligę Szwedzką i Polską ma po prostu w poważaniu. Oprócz niego honoru gospodarzy bronić dzisiaj będzie Max, Batchloer, Ruud, Alden oraz dwóch rezerwowych. Natomiast goście dzisiaj zjawią się w bardzo mocnym składzie, z Nickim na czele ale oprócz niego zobaczymy na torze młodego Jensena, „Nasz Miedziak”, „Tajski” oraz Richardsona i dwóch rezerwowych. Skład gości oraz kłopoty gospodarzy nie pozostawiają mi nic innego jak grać w stronę gości. Nicki na pewno będzie chciał coś udowodnić byłym pracodawcą ;)

Valsarna Hagfors – Vastervik 1 1,50 Tobet

Daniel Nermark – Artiom Łaguta 1 1,80 Totomix

 

Troszkę dziwi mnie aż tak wysoki kurs na gospodarzy, ponieważ w mojej ocenie dysponują znacznie mocniejszym i wyrównanym składem. Bracia Lagutowie to bardzo mocna para, znają się bardzo dobrze i rozumieją na torze więc dziś na pewno będą mocnymi punktami gospodarzy, do tego Daniel Nermark który pojedzie w parze z rezerwowym i też na pewno wiele punktów może przywieżć dla Valsarny. Scott i z Wattem na pewno parę punktów jako para przywiozą, i mocna rezerwa która jest na pewno mocniejsza niż rezerwa gospodarzy. Jeśli chodzi o gości to prawie połowa dzisiejszego składu to Polacy, mowa tu o Jędrzejaku, Ułamku i Krzysztofie Jabłońskim. Oprócz nich mocny może być „Bomber”, nie wiem czego mogę się spodziewać po Duńczyku który pojedzie w parze z Harrisem. Podsumowując, stawiam zdecydowanie dzisiaj na gospodarzy oraz na Daniela w parze z młodym Rosjaninem ponieważ jedzie on ze słabszym zawodnikiem w parze aniżeli Artiom.

 

Greg Hancock over 12 punktów 1,95 Bet365

Tomasz Gollob over 12 punktów 1,95 Bet365

 

I hit dzisiejszej kolejki, w którym miejscowa Piraterna podejmie„Stołeczną” drużynę na czele z Mistrzem Świata. Na pewno jeden podtekst to spotkanie dwóch najlepszych chyba zawodników na Świecie na obecną chwilę, co ciekawe obaj to liderzy drużyn które dzisiaj zobaczymy na torze. Obaj również dzisiaj pojadą sześć razy, znaczy Greg na 100% bo pojedzie jako zastępstwo zawodnika za „Rafiego” a Tomek na 99 % pojedzie z rezerwy taktycznej, bo jednak gospodarze są bardzo mocną drużyną szczególnie u siebie więc ciężko będzie gościom przegrywać dzisiaj minimalnie 4 punktami. Nie ma dla mnie sensu grać na gospodarzy po 1,2 a handicap jest moim zdanie dobrze wyczuty (8-10 w stronę gości) dlatego gram over punktowy Mistrza Świata i aktualnego lidera klasyfikacji Grand Prix.

 

Jason Crump – Andreas Jonsson (0-0,5) 2 2,00 Tobet

Janusz Kołodziej – Rune Holta (0,5-0) 1 1,75 Tobet

 

Zaznaczam, że grałem to około godziny 15 dlatego piszę to, ponieważ wiem, że na chwilę obecną po zmieniały się kursy i nie co zdarzenia w tych parach... ;) II hit dzisiejszej kolejki. Obie drużyny przed sezonem miały aspiracje medalowe a tymczasem na chwilę obecną zajmują lokaty w dolnej części tabeli. Dzisiaj moim zdaniem może rozegrać się wyrównany pojedynek ale nie zaryzykuje grać dodatkowego handicapu na gości więc wybrałem dwie pary w których lekko mówiąc Tobet zaszalał :D Andreas to lider Dackarny od początku sezonu dzisiaj pojedzie pewnie sześć razy bo dodatkowy start będzie miał z rezerwy taktycznej, natomiast Jason jeżdzi słabo w Szwecji od początku sezonu a jeszcze będzie miał o jeden start miej dlatego zdecydowanie gram w stronę Szweda. Natomiast w drugiej parze również widzę duże value, ponieważ w niedziele nadgarstki Rune nie wyglądały „super” a jego jazda również pozostawia wiele do życzenia, natomiast Janusz będzie jeżdził na swoim torze i widać wraca do formy więc tutaj też powinno być „izi” ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...