Skocz do zawartości

Archiwalne Posty


Obstawianie

Rekomendowane odpowiedzi

Polska win SWC 2011 1,55 Tobet :plus:

 

Polacy raczej bez problemowo wejdą do finału czy to z King's Lynn czy z czwartkowego barażu.. Wszystko fajnie, Kasprzak nie pewny, Protasiewicz nie pewny Kołodziej też. Nawet Jarek nie wiem czy aż tak rewelacyjnie czuje się na „Jancarzu” ale jest Tomek który na pewno będzie służył radą i pomocą chłopakom, ponieważ jadą jako drużyna więc to czy kogoś lubi czy nie zejdzie na drugi plan.. Australia tak na prawdę ma Crump i Holdera i co dalej? Troy był by mocny ale chyba w Lesznie a w Gorzowie na pewno będzie miał pod górkę więc dziwi mnie takie „podniecenie” kursem na „Kangury”. Duńczycy na pewno będą mogli liczyć na Nickiego który tak jak Tomek na pewno ma dość dużą wiedzę na temat tego toru. Hans niby jest zawodnikiem Stali ale na chwile obecną „wykręcił” mało kółek na tym torze więc nie wiem czy będzie mógł coś powiedzieć w razie czego kolegą. Grożny moim zdaniem będzie „Puk”, który spisuje się bardzo dobrze na torze w Gorzowie. Dobry początek sezonu Bjerrego, ale na chwilę obecną jest to zawodnik, który jeżdzi po prostu w kratkę chociaż na „Jancarzu” jeżdzi mu się bardzo dobrze. Po Madsie bym się wiele nie spodziewał. Jeśli chodzi o Szwedów i Brytyjczyków to nie widzę jakichkolwiek szans by zagrozili Polakom w walce o obronę tytułu. Oczywiście na chwilę obecną nawet skład finału nie jest pewny, ale Polacy, Australijczycy i Duńczycy bez wątpienia się w nim znajdą i stawiam na Biało-Czerwonych myślę, że po kursie o 20 groszy większym niż u innych bukmacherów warto to zagrać. Let's go Boy's ! ;)

 

Wielka Brytania win Event 2 SWC 2011 3,20 Bet365 :minus:

 

No tutaj Bet365 po prostu zaszalał. Nie będę pisał o „Saszkach” i Czechach bo oni to po prostu zajmą się walką o trzecią lokatę więc nie ma sensu się rozpisywać o nich przy tym typie. Brytyjczycy już dobrze wiedzą, że jeśli nie wygrają w poniedziałek to po prostu mogą mieć ciężko w walce o finał Speedway World Cup. Ponieważ z pierwszego półfinału „wjadą” do barażu dwie dużo mocniejsze ekipy od nich i nie oszukujmy się w barażu Brytyjczycy raczej z nimi walki nie nawiążą. Neil już dobrze to wszystko przemyślał i skład i tor jaki musi być w poniedziałek w King's Lynn. Polacy na pewno nie będą walczyli ze wszystkich sił by wygrać tamte zawody, ponieważ czwartkowy trening na pewno się przyda przed sobotnim finałem. Dużo osób twierdzi, że Brytyjczycy są słabi, ale w zeszłym sezonie było dokładnie to samo u siebie pokonali mocnym „Kangurów” i to w King's Lynn gdzie „Bomber” i „Szkot” zdobyli po 13 i 14 ptk. Fakt nie będzie Lee, ale jest Barker i Kennett którzy mają bardzo dobry sezon w swojej lidze. Stawiam, że Brytyjczycy swoim ciężkim „owalem” i jego o niebo lepszą znajomością niż „nasze orły” przechylą szale na swoją korzyść i awansują do finału a Polacy przyjadą na czwartkowy trening do Gorzowa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Australia - Dania 1 1,50 (Bet365)

:plus:

 

"Kangury" sprawiły na mnie ogromne wrażenie podczas barażu. Śmigali konkretnie i w cuglach wygrali ten turniej. Dziś wg mnie będą głównymi rywalami Polaków w walce o złoto.. Crumpa nikomu przedstawiać nie trzeba, Holder ma bardzo dobry sezon - 3.miejsce w generalce GP świadczy o tym jak jest mocny, Batchelor odjeżdża najlepszy sezon w karierze , nie gorzej prezentuje się 2-krotny MIMŚ Ward, który pięknie walczył w barażu. Widzimiy jak mocna jest ta czwórka i do tego w miarę solidny Watt, który kilka ważnych oczek powinien przywieźć. Dania ma wprawdzie N.Pedersena i solidnego Iversena, którzy jeżdżą w barwach miejscowej Stali, ale też wiele słabszych punktów. Bjerre potrafi zaskoczyć pozytywnie jak i negatywnie, a B.Pedersen czy Korneliussen nie powinni odgrywać większych ról w tym turnieju, przynajmniej nie chce mi się w to wierzyć :p Peffka :))

 

T.Batchelor - A.Lindback 1 2,05 (Betsafe) :plus:

 

Troy zaimponował mi spokojem podczas barażu.. Został niespodziewanie liderem "kangurów" w turnieju z dorobkiem 13pkt. Jak już wspominałem gdzie się nie pojawi zdobywa sporo punktów dla swych drużyn czy to w Polsce (Unia Leszno), Szwecji (Lejonen) czy Wielkiej Brytanii (Peterborough) może być zadowolony ze swej postawy.. Ciemnoskóry Szwed posiada już spore umiejętności, choć wydaje mi się, iż drzemie w nim jeszcze większy potencjał.. Oprócz całkiem niezłych występów notuje też wpadki które nie powinny mu się zdarzać. W turnieju barażowym zdobył 11 "oczek", jednak nie zapominajmy, że w finale nie będzie już na kim zdobywać "darmowych" punktów.. Dla mnie faworytem jest mający bardzo dobry rok Troy Batchelor dlatego 1 po niezłym kursie :))

 

 

Niels K Iversen - Davey Watt 1 1,90 (Bet365) :plus:

 

Uuu buki dały całkiem przyjemny kurs na Duńczyka, trzeba to wykorzystać. Dla porównania w Betsafe możemy złapać na niego zaledwie 1,55.. Iversen prezentujący miejscową Stal, zna tor znacznie lepiej od Watta i to może być główny czynnik decydujący o tym, że będzie lepszy w tej parze. Ogółem Niels całkiem nieźle poczyna sobie w tym sezonie. Zdobywa ważne punkty w ligach, będąc niezwykle solidną drugą linią, na pewno nie zawodzi swych pracodawców. Watt to zawodnik chyba z trochę niższej półki, choć dziś pewnie jakieś tam punkty dowiezie. Formę ciężko porównać gdyż Australijczyk w Polsce jeździ ligę niżej, a tam 19.średnia chluby mu nie przynosi. Dla porównania w znacznie silniejszej ekstralidze Iveresen ma 25 średnią, a w Gorzowie wynosi ona 1,76.. W Szwecji różnica na korzyść Nielsa jest jeszcze większa 10 miejsce do 40 miejsca wg średniej w Elitserien to ogromna przepaść. Dla mnie zdecydowny faworyt to Duńczyk po takim kursie biorę z pocałowaniem ręki :)

 

Choć sercem będę za Polakami to próbuję Australia win po kursie 4,33 za drobne w Bet365 :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może w końcu uda się dziś rozegrać ten pojedynek ;)

 

 

Awizowane składy:

 

Włókniarz Częstochowa

1. Grigorij Łaguta

2. Artiom Łaguta

3. Peter Karlsson

4. Rafał Szombierski

5. Daniel Nermark

6. Marcel Kajzer

 

Tauron Azoty Tarnów

9. Krzysztof Kasprzak

10. Martin Vaculik

11. Bjarne Pedersen

12. Fredrik Lindgren

13. Sebastian Ułamek

14. Tadeusz Kostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym rozegrane mają być 3 spotkania, oby pogoda tylko dopisała ;)

 

 

Peterborough Panthers - Belle Vue Aces, godz. 20:30

 

Peterborough Panthers: Nicki Pedersen, Linus Sundstroem, Norbert Kościuch, Troy Batchelor, Krzysztof Buczkowski, Claus Vissing, Richard Lawson.

 

Belle Vue Aces: Chris Harris, Jason Garrity, Patrick Hougaard, Charlie Gjedde, Rory Schlein, Ricky Kling, Craig Cook.

 

Coventry Bees - Swindon Robins, godz. 21:00

 

Coventry Bees: Emil Sajfutdinow, Kenni Larsen, Ryan Fisher, Przemysław Pawlicki, Edward Kennett, Nick Morris.

 

Swindon Robins: Scott Nicholls, Jesper B Monberg, Maciej Janowski, Nicolai Klindt, Simon Stead, Taylor Poole, Kenny Ingalls.

 

The Lakeside Hammers - Poole Pirates, godz. 21:00

 

The Lakeside Hammers: Lee Richardson, Kauko Nieminen, Peter Ljung, Adam Shields - ZZ, Piotr Świderski, Robert Mear, Kim Nilsson.

 

Poole Pirates: Chris Holder, Dennis Andersson, Davey Watt, Jason Doyle, Darcy Ward, Renat Gafurow, Jerran Hart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Karlsson under 8pkt. 1,95 Bet365

 

Jestem zaskoczony taką niespodzianką od buków.. Peter w tym sezonie w polskiej Ekstralidze jest momentami najsłabszym punktem drużyny z Częstochowy. 33 średnia biegowa w najwyższej klasie rozgrywkowej jest słabiutkim wynikiem. Jego średnia to 6,25pkt. na mecz przy czym na wyjazdach wynosi jeszcze mniej.

 

Jego dotychczasowe dokonania:

Rzeszów: 8pkt.

Wrocław 3pkt.

Toruń 9pkt.

Zielona Góra 4pkt.

Gorzów 7pkt.

 

Dziś pojedzie w parze z Rafałem Szombierskim i wg mnie jedyne punkty przywiezie na koledze z pary i tarnowskich juniorach. Obie drużyny będą niezwykle zmotywowane, w końcu wygrany znacznie przybliży się do upragnionej "6" więc o punkty będzie niezwykle trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Karlsson under 8pkt. 1,95 Bet365 :plus:

 

Jestem zaskoczony taką niespodzianką od buków.. Peter w tym sezonie w polskiej Ekstralidze jest momentami najsłabszym punktem drużyny z Częstochowy. 33 średnia biegowa w najwyższej klasie rozgrywkowej jest słabiutkim wynikiem. Jego średnia to 6,25pkt. na mecz przy czym na wyjazdach wynosi jeszcze mniej.

 

Jego dotychczasowe dokonania:

Rzeszów: 8pkt.

Wrocław 3pkt.

Toruń 9pkt.

Zielona Góra 4pkt.

Gorzów 7pkt.

 

Dziś pojedzie w parze z Rafałem Szombierskim i wg mnie jedyne punkty przywiezie na koledze z pary i tarnowskich juniorach. Obie drużyny będą niezwykle zmotywowane, w końcu wygrany znacznie przybliży się do upragnionej "6" więc o punkty będzie niezwykle trudno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś na szybciora...

 

Barrichello - Buemi @ 1,35 :n:

Buemi - Perez @ 1,4 :t:

 

Kursy spadają w dół. Po krótce co i jak. Kwalifikacje odpowiednio zakończyły się miejscami: Barrichello 14 miejsce, Perez 15 miejsce, Buemi 16 miejsce. Na dzień dzisiejszy wiele wskazuje na to, że zawodnik Toro Rosso będzie zmuszony wystartować z ostatniej pozycji po tym jak jego wyniki kwalifikacji został unieważniony, z powodu nieprawidłowości w paliwie jakie zespół zastosował na kwalifikacje.

 

 

Alonso - Button @ 1,33 :t:

 

Fernando zdecydowanie lepiej prezentuje się podczas tego weekendu niż Jason. W każdym treningu Hiszpan był lepszy od kierowcy McLarena.. W kwalifikacjach było podobnie. Alonso zanotował 4 czas, zaś Button 7. Ferrari zdecydowanie poprawiło się w ostatnich wyścigach. Co prawda liczyłem na lepsze miejsce Alonso w kwalifikacjach, ale mam nadzieję że w wyścigu nadrobi trochę i może nawet powalczy o zwycięstwo, czego jemu i sobie życzę :))

 

 

No i peffki:

 

Alonso - Massa @ 1,25 :t:

Massa - Heidfeld @ 1,25 :t:

 

 

//

miało być lecą w dół %-)

 

prawie wszystko po mojej myśli :)) reszta typów też fajnie wlazła, aż szkoda że nie zaproponowałem tutaj... za tydzień Węgry :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kursy spadają w dół.

No a co, w gore maja spadac? %-)

 

Z typami sie zgadzam, ja bym jeszcze sprobowal typow ze bedzie SC @ 1,60 i Which driver will lead after 1st lap? Any other czyli ze Webber nie bedzie prowadzil po 1 okrazeniu. Dlaczego? Tor jest mokry, pogoda plata figle wiec szanse na sc oceniam na jakies 70%. A z Webberem to chyba wiadomo, zawsze ma jakies problemy ze startem, chyba tylko raz na 9 wyscigow nie zepsul startu. Hamilton lub Vettel powinni go wyprzedzic zaraz po starcie. Wazne - jesli start odbedzie sie za SC zaklad jest anulowany.

 

Wyjazd SC - Tak @ 1,60

Which driver will lead after 1st lap? Any other @ 2,20

oba typy z Tobet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

betclick śpi i jeszce trzyma 1,90 na SC, u reszty spadki. BUT może być na mokro postawiony, podobnie Vetelinio i Ferdek. Przynajmniej tak sie uważa.

 

ode mnie

 

K. Chandok nie zostanie sklasyfikowany Unibet @ 2,00

pieniądze nie jeżdżą, wysadził z fotela Jarno

do Kovala traci w pzyliżeniu 0,9 - 1 sekundę, jestem niemal pewny że h2h będzie na korzyść Fina [@1,5]

poza tym uważam że Karun więcej będzie przeszkadzał na torze - co prawda w zeszłym sezonie niby w HRT dojeżdżał ale wkońcu go wykopali.

Nie sądzę by sobie poradził w nowym wozie + na mokrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indywidualne Mistrzostwa Świata Juniorów

 

Terminarz

 

24.07 - Poole (Wielka Brytania)



28.08 - Holsted (Dania)

01.10 - Pardubice (Czechy)

09.10 - Gniezno (Polska)

 

Lista startowa:

1. Martin Vaculík (Słowacja, lic. polska)

2. Dennis Anderson (Szwecja)

3. Jerran Hart (Wielka Brytania)

4. Patryk Dudek (Polska)

5. Piotr Pawlicki (Polska)

6. Simon Gustafsson (Szwecja)

7. Joshua Auty (Wielka Brytania)

8. Wadim Tarasenko (Rosja)

9. Bartosz Zmarzlik (Polska)

10. Aleskandr Łoktajew (Ukraina)

11. Darcy Ward (Australia)

12. Maciej Janowski (Polska)

13. Michael Jepsen Jensen (Dania)

14. Przemysław Pawlicki (Polska)

15. Dino Kovacic (Chorwacja)

16. Oskar Fajfer (Polska)

 

17. Joe Haines (Wielka Brytania)

18. Steven Worrall (Wielka Brytania)

 

 

Josh Auty i Wadim Tarasienko nie wystartują w dzisiejszym, pierwszym Finale Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów w Poole. Autyego zastąpi Steve Worrall, a Tarasienkę Joe Haines.

Rezerwowymi będą Paul Starke i Ashley Morris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w Speedway Ekstralidze tylko 1 pojedynek, oto awizowane składy. (Unia bez Skórnickiego który zanotował wczoraj upadek)

 

Włókniarz Częstochowa

1. Grigorij Łaguta

2. Rafał Szombierski

3. Artiom Łaguta

4. Peter Karlsson

5. Daniel Nermark

6. Artur Czaja

 

Unia Leszno

9. Janusz Kołodziej

10. Edward Kennett

11. Troy Batchelor

12. Adam Skórnicki

13. Jarosław Hampel

14. Tobiasz Musielak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Darcy Ward winner in Poole 1,50

 

Darcy jeździ w tym sezonie bardzo dobrze. Świetnie spisuje się w naszej 1 lidze w barwach Wybrzeża, jak również w Elite League. Dziś pierwszym finał mistrzostw odbędzie się w Wielkiej Brytanii w Poole. Ward na co dzień reprezentuje barwy Piratów i będzie miał bardzo duży atut w postaci znajomości toru, jak nic się nadzwyczajnego nie wydarzy powinien moim zdaniem wygrać dziś spokojnie.

 

:arrow: Aleksandr Loktajev - Jerran Hart 1 @ 1,35

 

Tu na krótko Harta wogóle nie kojarze co to za wynalazek, a Alex to bardzo solidny młodzieżowiec i moim zdaniem pewniak do zwycięstwa w tej parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Leszno-Częstochowa H (0-18) Kl1 2 @ 1,85

 

W dniu dzisiejszym rozegrany w Speedway Ekstralidze zostanie tylko 1 pojedynek co jest spowodowane mistrzostwami w Poole. Zespół gospodarzy Unia Leszno podejmie częstochowskie lwy, które w piątek dostały srogie lanie w zaległym pojedynku z Tarnowem. Gospodarze nadal mają sporego pecha w tym sezonie, bo kolejny zawodnik nabawił się kontuzji (Adam Skórnicki), którego dziś mają zastępować juniorzy, dlatego +18 na Włókniarz to moim zdaniem dobry bet na ten dzisiejszy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betclic śpi i jeszce trzyma 1,90 na SC, u reszty spadki. BUT może być na mokro postawiony, podobnie Vetelinio i Ferdek. Przynajmniej tak sie uważa.

 

ode mnie

 

K. Chandok nie zostanie sklasyfikowany Unibet @ 2,00

pieniądze nie jeżdżą, wysadził z fotela Jarno

do Kovala traci w pzyliżeniu 0,9 - 1 sekundę, jestem niemal pewny że h2h będzie na korzyść Fina [@1,5]

poza tym uważam że Karun więcej będzie przeszkadzał na torze - co prawda w zeszłym sezonie niby w HRT dojeżdżał ale wkońcu go wykopali.

Nie sądzę by sobie poradził w nowym wozie + na mokrym.

 

 

:n: jednak się dotoczył, Webber pięknie spr.start

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjazd SC - Tak @ 1,60 :n:

Which driver will lead after 1st lap? Any other @ 2,20 :t:

oba typy z Tobet

Z dwoch typow, grajac plaska stawka bylby plus. Troche pechowo, pogoda akurat dopisala w miare, nie szaleli... Coz, bywa. Ale Webber tradycyjnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Leszno-Częstochowa H (0-18) Kl1 2 @ 1,85 :minus:

 

W dniu dzisiejszym rozegrany w Speedway Ekstralidze zostanie tylko 1 pojedynek co jest spowodowane mistrzostwami w Poole. Zespół gospodarzy Unia Leszno podejmie częstochowskie lwy, które w piątek dostały srogie lanie w zaległym pojedynku z Tarnowem. Gospodarze nadal mają sporego pecha w tym sezonie, bo kolejny zawodnik nabawił się kontuzji (Adam Skórnicki), którego dziś mają zastępować juniorzy, dlatego +18 na Włókniarz to moim zdaniem dobry bet na ten dzisiejszy mecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: Darcy Ward winner in Poole 1,50 :plus:

 

Darcy jeździ w tym sezonie bardzo dobrze. Świetnie spisuje się w naszej 1 lidze w barwach Wybrzeża, jak również w Elite League. Dziś pierwszym finał mistrzostw odbędzie się w Wielkiej Brytanii w Poole. Ward na co dzień reprezentuje barwy Piratów i będzie miał bardzo duży atut w postaci znajomości toru, jak nic się nadzwyczajnego nie wydarzy powinien moim zdaniem wygrać dziś spokojnie.

 

:arrow: Aleksandr Loktajev - Jerran Hart 1 @ 1,35 :minus:

 

Tu na krótko Harta wogóle nie kojarze co to za wynalazek, a Alex to bardzo solidny młodzieżowiec i moim zdaniem pewniak do zwycięstwa w tej parze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darcy Ward najlepszy w I Finale!

 

Wyniki:

1. Darcy Ward (Australia) - 14+3 (3,3,3,2,3)

2. Maciej Janowski (Polska) - 14+2 (2,3,3,3,3)

3. Dennis Andersson (Szwecja) - 14+d (3,3,2,3,3)

4. Piotr Pawlicki (Polska) - 12 (3,3,1,3,2)

5. Patryk Dudek (Polska) - 9 (2,1,3,3,0)

6. Przemysław Pawlicki (Polska) - 9 (3,u,3,2,1)

7. Joe Haines (Wielka Brytania) - 8 (1,2,2,0,3)

8. Martin Vaculik (Słowacja) - 8 (1,2,2,1,2)

9. Michael Jepsen Jensen (Dania) - 8 (2,1,2,1,2)

10. Dino Kovacic (Chorwacja) - 6 (1,2,0,2,1)

11. Steven Worrall (Wielka Brytania) - 4 (0,1,1,0,2)

12. Oskar Fajfer (Polska) - 3 (u,0,1,2,0)

13. Paul Starke (Wielka Brytania) - 3 (2,0,1,0)

14. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 3 (1,0,1,w,1)

15. Simon Gustafsson (Szwecja) - 2 (2,u/-,-,-,-)

16. Jerran Hart (Wielka Brytania) - 2 (u,0,0,1,1)

17. Ashley Morris (Wielka Brytania) - 0 (0,0,0)

18. Aleskandr Łoktajew (Ukraina) - 0 (0,w,-,-,-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite League: Belle Vue Aces - Peterborough Panthers, godz. 20:30

 

Belle Vue Aces: Chris Harris, Craig Cook, Patrick Hougaard, Charlie Gjedde, Rory Schlein, Kyle Howarth, Ricky Kling.

 

Peterborough Panthers: Nicki Pedersen, Linus Sundstroem, Norbert Kościuch, Troy Batchelor, Krzysztof Buczkowski, Claus Vissing, Richard Lawson.

 

Elite League: Coventry Bees - Poole Pirates, godz. 20:30

 

Coventry Bees: Emil Sajfutdinow, Kenni Larsen, Ryan Fisher, Przemysław Pawlicki, Edward Kennett, Nick Morris, Travis McGowan.

 

Poole Pirates: Chris Holder, Dennis Andersson, Davey Watt, Jason Doyle, Darcy Ward, Renat Gafurow, Kyle Newman.

 

Elite League Knock Out Cup: Wolverhampton Wolves - Eastbourne Eagles, godz. 20:30

W pierwszym meczu 50:40 dla Eastbourne.

 

Wolverhampton Wolves: Fredrik Lindgren, Tyron Proctor, Ludvig Lindgren, Tai Woffinden, Peter Karlsson, Tyson Burmiester, Ricky Wells.

 

Eastbourne Eagles: Bjarne Pedersen, Lukas Dryml, Simon Gustafsson(ZZ), Lewis Bridger, Joonas Kylmaekorpi, Cameron Woodward, Timo Lahti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo czasu nie ma ;)

 

:arrow: Kenni Larsen - Denis Andersson +2 @ 1,83

 

Larsen w dniu dzisiejszym w parze z Emilem, natomiast szwed pojedzie z Chrisem Holderem. Wychodzi, więc na to że w tych biegach Larsen i Andersson będą walczyć między sobą. Wczoraj szwed w Poole pojechał bardzo dobrze i myślę, że te dodatkowe +2 wystarczy.

 

:arrow: Edward Kennett - Darcy Ward 2 @ 1,70

 

Darcy w tym sezonie jeździ bardzo dobrze. Czy to w Wybrzeżu, Poole czy indywidualnie to non stop notuje bardzo dobre wyniki. Wczoraj wygrał pierwszy turniej o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Kennett w Anglii to inny zawodnik i notuje dobre wyniki, myślę że będzie tutaj na styku, ale postawie na "Kangura"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, bo czasu nie ma ;)

 

:arrow: Kenni Larsen - Denis Andersson +2 @ 1,83 :minus:

 

Larsen w dniu dzisiejszym w parze z Emilem, natomiast szwed pojedzie z Chrisem Holderem. Wychodzi, więc na to że w tych biegach Larsen i Andersson będą walczyć między sobą. Wczoraj szwed w Poole pojechał bardzo dobrze i myślę, że te dodatkowe +2 wystarczy.

 

:arrow: Edward Kennett - Darcy Ward 2 @ 1,70 :minus:

 

Darcy w tym sezonie jeździ bardzo dobrze. Czy to w Wybrzeżu, Poole czy indywidualnie to non stop notuje bardzo dobre wyniki. Wczoraj wygrał pierwszy turniej o indywidualne mistrzostwo świata juniorów. Kennett w Anglii to inny zawodnik i notuje dobre wyniki, myślę że będzie tutaj na styku, ale postawie na "Kangura"

 

Dużo pecha niestety wczoraj :nie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sportowefakty/ typy na dziś jak tylko pojawi się oferta ;)

 

 

Wielkimi krokami zbliża się wtorek, czyli dzień, na który zaplanowano dwunastą już kolejkę spotkań szwedzkiej Elitserien. W Kraju Trzech koron jak zwykle nie zabraknie Polaków, którzy znaleźli się w awizowanych zestawieniach wszystkich zespołów.

 

Dackarna Malilla - Hammarby Sztokholm

Pierwszy mecz: 45:39 dla Hammarby

 

Gryfy po zeszłotygodniowym triumfie nad Vargarną Norrkoeping opuściły wreszcie ostatnie miejsce w tabeli, spychając na nie Lejonen Gislaved. We wtorkowym starciu z Hammarby w szeregach ekipy z Malilli pojawi się dwóch biało-czerwonych: Rune Holta oraz Artur Mroczka. Goście awizowali natomiast skład z Tomaszem Gollobem i Grzegorzem Walaskiem. Oba zespoły walczą o coś: Dackarna pragnie kontynuować marsz w górę tabeli, a drużyna ze stolicy wierzy, że wreszcie uda jej się odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w sezonie 2011.

 

Awizowane składy:

 

Dackarna

1. Andreas Jonsson

2. Hans Andersen

3. Fredrik Lindgren

4. Artur Mroczka

5. Rune Holta

6. Daniel King

7. Joel Larsson

 

Hammarby

1. Tomasz Gollob

2. Andrij Karpow

3. Rory Schlein

4. Magnus Zetterstroem

5. Grzegorz Walasek

6. Freddy Godlund

7. Renat Gafurow

 

Piraterna Motala - Indianerna Kumla

Pierwszy mecz: 47:43 dla Indianerny

 

Potyczka Piratów z Indianami to bez wątpienia hit dwunastej kolejki, bowiem spotkają się ze sobą aktualny lider oraz wicelider rozgrywek. Większa presja ciążyć będzie na gospodarzach, o których sile mają stanowić m.in. Maciej Janowski oraz Piotr i Przemysław Pawliccy, ponieważ zespół z Piotrem Protasiewiczem na czele nawet w przypadku porażki utrzyma pierwsze miejsce w tabeli.

 

Awizowane składy:

 

Piraterna

1. Greg Hancock

2. Linus Sundstroem

3. Jonas Davidsson

4. Piotr Pawlicki

5. Maciej Janowski

6. Daniel Davidsson

7. Przemysław Pawlicki

 

Indianerna

1. Ryan Sullivan

2. Joonas Kylmaekorpi

3. Niels Kristian Iversen

4. Bjarne Pedersen

5. Piotr Protasiewicz

6. Antonio Lindbaeck

7. Simon Gustafsson

 

Valsarna Hagfors - Vargarna Norrkoeping

Pierwszy mecz: 49:40 dla Vargarny

 

Starcie pomiędzy Valsarną a Hargarną również zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż drużyny te dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt i obie wciąż mają spore szanse na awans do play-off. W awizowanych zestawieniach obu teamów pojawiło się po dwóch biało-czerwonych: dla zespołu z Hagfors punktować będą Krzysztof Buczkowski oraz Tomasz Gapiński, a z Wilkiem na plastronie wystąpią Krzysztof Kasprzak i Adrian Miedziński.

 

Awizowane składy:

 

Valsarna:

1. Grigorij Łaguta

2. Krzysztof Buczkowski

3. Artiom Łaguta

4. Davey Watt

5. Daniel Nermark

6. Victor Palovaara

7. Tomasz Gapiński

 

Vargarna

1. Lee Richardson

2. Michael Jepsen Jensen

3. Adrian Miedziński

4. Tai Woffinden

5. Krzysztof Kasprzak

6. Eric Andersson

7. Kim Nilsson

 

Vastervik Speedway - Elit Vetlanda

Pierwszy mecz: 54:36 dla Vetlandy

 

Po fatalnym wręcz początku tegorocznych zmagań, żużlowcy z Vetlandy złapali wiatr w żagle i obecnie w tabeli zajmują już czwartą pozycję. W składzie gości we wtorek jedynym Polakiem będzie Jarosław Hampel, ale mimo to obrońcy mistrzowskiego tytułu mają nadzieję, że będą kontynuować dobrą passę. Team Tomasza Jędrzejaka, Rafała Okoniewskiego i Sebastiana Ułamka ostatnimi czasy spisuje się nieco poniżej oczekiwań, jednak na pewno nie oddada punktów bez walki i napsuje rywalowi sporo krwi.

 

Awizowane składy:

 

Vastervik

1. Sebastian Ułamek

2. Tomasz Jędrzejak

3. Chris Harris

4. Rafał Okoniewski

5. Peter Ljung

6. Pontus Aspgren

7. Nicolai Klindt

 

Vetlanda

1. Thomas H. Jonasson

2. Martin Vaculik

3. Jarosław Hampel

4. Peter Karlsson

5. Jason Crump

6. Jacob Thorssell

7. Patrick Hougaard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe typy na dziś

 

Ryan Sullivan - Jonas Davidsson 1.80@ Tobet

 

Saletra legitymuje się o wiele lepszą średnią biegową w lidze od Szweda. Za "Kangurem" przemawia również bagaż doświadczeń i fakt, że poza Gregiem Hancockiem może każdego zawodnika objechać. W przypadku, gdy zespół będzie przegrywał będzie miał prawo do jeszcze jednego startu. Australijczyk pojedzie z Davidssonem, co najmniej dwa biegi i sądzę, że nie powinien mieć problemów ze zdobyciem większej ilości punktów.

 

G. Łaguta(-3) - L. Richardson 1.65 @ Tobet

 

Grisza w tym sezonie jest objawieniem we wszystkich ligach, w których jeździ. Wszyscy zachwycają się szarż Rosjanina po orbicie, jak z łatwością wyprzedza zawodników. Łaguta wykręci co najmniej wynik dwucyfrowy, a do tego pojedzie jako z/z za swojego brata - Artioma. Dodatkowym handicapem jest, iż Grigorij jedzie na własnym torze, a obiekt w Hagfors nie ma dla niego żadnych tajemnic i zna każdą szybką ścieżkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe typy na dziś

 

Ryan Sullivan - Jonas Davidsson 1.80@ Tobet :plus:

 

Saletra legitymuje się o wiele lepszą średnią biegową w lidze od Szweda. Za "Kangurem" przemawia również bagaż doświadczeń i fakt, że poza Gregiem Hancockiem może każdego zawodnika objechać. W przypadku, gdy zespół będzie przegrywał będzie miał prawo do jeszcze jednego startu. Australijczyk pojedzie z Davidssonem, co najmniej dwa biegi i sądzę, że nie powinien mieć problemów ze zdobyciem większej ilości punktów.

 

G. Łaguta(-3) - L. Richardson 1.65 @ Tobet :minus:

 

Grisza w tym sezonie jest objawieniem we wszystkich ligach, w których jeździ. Wszyscy zachwycają się szarż Rosjanina po orbicie, jak z łatwością wyprzedza zawodników. Łaguta wykręci co najmniej wynik dwucyfrowy, a do tego pojedzie jako z/z za swojego brata - Artioma. Dodatkowym handicapem jest, iż Grigorij jedzie na własnym torze, a obiekt w Hagfors nie ma dla niego żadnych tajemnic i zna każdą szybką ścieżkę.

 

Cóż pierwszy typ zgodnie z planem. W drugim Grisza po defekcie miał marne szansę na pokrycie handicapu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszym meczu Elite League King's Lynn Stars podejmie Eastbourne Eagles. Jednym z liderów gospodarzy jest Kenneth Bjere, który aktualnie ligitymuje się czwartą średnią biegową w lidze. Duńczyk radzi sobie bardzo dobrze, zwłaszcz na swoim torze, gdzie ciężko go "ugryźć". Przede wszyskim "Kenio" słynie z bardzo dobrych startów, ale to nie oznacza że nie potrafi wyprzedzać na trasie. Ostatnio zapunktował na bardzo dobrym poziomie zdobywając 11 i 12 punktów odpowiednio z Wolverhampto i Peterborough. Dzisiaj rywal jest stosunkowo łatwiejszy, gdyż tylko Bjarne Pedersen punktuje na odpowiednim poziomie, reszta zawodników takich jak: Joonas Kylmaekorpi, Lewis Bridger czy Lukas Dryml nie sądzę, aby dali rade go objechać. Jeśli Bjerre nie będzie miał żadnych defektów czy wykluczeń to powinien bez problemu zdobyć 13 punktów.

 

Bjerre over 12.5 2.00 @ Tobet

 

Propozycje na "sucho":

 

L. Richardson over 10.5 1.62 @ Tobet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elite League: Birmingham Brummies - Eastbourne Eagles, godz. 20:30

 

Birmingham Brummies: Krzysztof Kasprzak, Ales Dryml, Daniel Nermark, Ben Barker, Daniel King, Ulrich Ostergaard, Claus Vissing.

 

Eastbourne Eagles: Bjarne Pedersen, Lukas Dryml, Simon Gustafsson - ZZ, Lewis Bridger, Joonas Kylmaekorpi, Cameron Woodward, Timo Lahti.

 

Elite League: Swindon Robins - King's Lynn Stars, godz. 20:30

 

Swindon Robins: Lee Richardson (gość), Jesper B. Monberg, Maciej Janowski, Nicolai Klindt, Simon Stead, Kozza Smith, Cory Gathercole.

 

King's Lynn Stars: Rory Schlein (gość), David Howe (gość), Oliver Allen, Mads Korneliussen, Niels Kristian Iversen, Filip Sitera, Sam Masters.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Prix Włoch w Terenzano

 

Dane o torze:

Długość - 400 m

Szerokośc na łukach - 17 m

Szerokość na prostych - 10 m

Rekord - 71.75 Chris Harris (25.09.2010)

Pojemność stadionu - 4 tys. widzów

 

Lista startowa Grand Prix Włoch

 

1 Magnus Zetterstroem Szwecja

2 Kenneth Bjerre Dania

3 Emil Sajfutdinow Rosja

4 Matej Zagar Słowenia

5 Janusz Kołodziej Polska

6 Tomasz Gollob Polska

7 Greg Hancock USA

8 Chris Holder Australia

9 Antonio Lindbaeck Szwecja

10 Jarosław Hampel Polska

11 Chris Harris Wielka Brytania

12 Nicki Pedersen Dania

13 Andreas Jonsson Szwecja

14 Fredrik Lindgren Szwecja

15 Rune Holta Polska

16 Jason Crump Australia

- - -

17 Mattia Carpanese Włochy

18 Guglielmo Franchetti Włochy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F1 :D

 

Alonso top3 @ 1,7 :t:

Alonso - Button @ 1,75 :n:

 

Fernando mimo gorszych kwalifikacji bardzo dobrze prezentuje się w ten weekend. W piątkowych treningach zajmował odpowiednio 3 i 2 miejsce, zaś wczoraj przed kwalifikacjami zanotował także 2 pozycję. Myślałem, że kwalifikacje to będzie potwierdzenie dobrego rytmu, lecz niestety Ferdek zanotował dopiero 5 czas, został wyprzedzony m.in. przez swojego kolegę z zespołu, co w tym sezonie jeszcze nie miało miejsca. Obok Massy przed Hiszpanem są także obaj kierowcy z McLarena, a także Vettel. Mimo, że tor jest jednym z najtrudniejszych obiektów do wyprzedzania to uważam, że będzie bardzo ciekawie. Na moje Massa jak najbardziej do łyknięcia, podobnie jak Button. Walka o top1 dzisiaj pomiędzy Vettelem, Hamiltonem i Alonso. Przede wszystkim kursik zachęcając więc nic tylko brać :))

 

 

Schumacher - Sutil @ 1,8 :n:

 

Pojedynek dwóch Niemców. Michael przez cały weekend prezentuje się lepiej od Adriana. W każdym z trzech treningów zajmował 8 pozycje, zaś we wczorajszych kwalifikacjach był na 9 miejscu. Sutil w pierwszym treningu nie jechał, w drugim był 10, zaś we wczorajszym treningu dopiero 16. W kwalifikacjach natomiast tuż przed Schumim na 8 pozycji. Za byłym mistrzem przemawia przede wszystkim doświadczenie i sądzę, że po takim kursie jaki dają trzeba to zagrać :)

 

 

Petrov - Heidfeld @ 1,78 :t:

 

Tutaj też ciekawe zestawienie :)) Pojedynek dwóch "asów" z Renault. Myślę, że warto zagrać dziś Rosjanina. Co prawda obaj obecnie jeżdżą beznadziejnie to mimo to chyba Rusek stara się bardziej. Nick niepewny swojej przyszłości w zespole. W piątek nawet nie jeździł w pierwszym treningu, gdzie za niego walczył Senna. W kwalifikacjach są na podobnych pozycjach. Petrov z 12 czasem startuje z 6 linii, zaś Nick zanotował 14 czas i będzie zaraz za bolidem Witalija.

 

Peffki:

Massa top6 @ 1,3 :t:

Hamilton - Webber @ 1,25 :t:

Massa - Rosberg @ 1,22 :t:

Schumacher - Heidfeld @ 1,4 :t:

Hamilton - Button @ 1,37 :n:

Alonso - Massa @ 1,28 :t:

 

 

//Button bardzo dobry wyścig... Alonso nawet nie nawiązał z nim walki... Szkoda Schumiego, bo jechał zdecydowanie lepiej niż Sutil do momentu aż zakończył udział w wyścigu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awizowane składy na dzisiejsze spotkania

 

Tauron Azoty Tarnów - Betard Sparta Wrocław

 

Tauron Azoty Tarnów:

 

9. Krzysztof Kasprzak

10. Martin Vaculik

11. Bjarne Pedersen

12. Fredrik Lindgren

13. Sebastian Ułamek

14. Tadeusz Kostro

 

Sparta Wrocław:

 

1. Kenneth Bjerre

2. Lasse Bjerre

3. Tomasz Jędrzejak

4. Dennis Andersson

5. Piotr Świderski

6. Maciej Janowski

 

Unibax Toruń - Falubaz Zielona Góra

 

Unibax Toruń:

9. Chris Holder

10. Adrian Miedziński

11. Rune Holta

12. Michael Jepsen Jensen

13. Ryan Sullivan

14. Emil Pulczyński

 

Falubaz Zielona Góra:

1. Andreas Jonsson

2. Jonas Davidsson

3. Greg Hancock

4. Grzegorz Zengota

5. Piotr Protasiewicz

6. Patryk Dudek

 

Stal Gorzów - PGE Marma Rzeszów

 

Stal Gorzów:

9. Tomasz Gollob

10. Artur Mroczka

11. Niels Kristian Iversen

12. Hans Andersen

13. Matej Zagar

14. Bartosz Zmarzlik

 

PGE Marma Rzeszów:

1. Chris Harris

2. Maciej Kuciapa

3. Rafał Okoniewski

4. Lee Richardson

5. Jason Crump

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:arrow: T.Woffinden-T.H.Jonasson 1 @ 1,85

 

W dniu dzisiejszym Gniezno podejmować będzie zespół z Gdańska. Z tego pojedynku zdecydował się na wybranie pojedynku Woffinden - Jonasson. Tai odkąd został wypożyczony z Częstochowy spisuje się dobrze i jest pewnym punktem drużyny. Dziś będzie Anglik startował z pozycji juniora i jest to dla niego duża przewaga w przeciwieństwie do szweda który będzie miał trudniejszy układ biegów.

 

:arrow: Hans Andersen - Artur Mroczka+ 1,5 2 @ 1,85

 

Dziś w barwach Stali Gorzów nie pojedzie Nicki Pedersen i jego miejsce w składzie zajmie jego rodak Hans Andersen. Duńczyk w tym sezonie spisuje się tragicznie i jak na razie przegrywał rywalizację z Mroczką. Artur na torze w Gorzowie potrafi pojechać bardzo solidnie i myślę, że dodatkowo ten handicap + 1,5 zachęca jak najbardziej postawienia na polskiego zawodnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...