Skocz do zawartości

Archiwalne Posty


Obstawianie

Rekomendowane odpowiedzi

Małe podsumowanie:

 

N.Pedersen - A.Jonsson 2 2,25 (milenium) 2 2,25 (4m - 5m)

J.Crump - G.Hancock 1 1,55 (milenium) (2m - 14m)

Scott Nicholls (Vargarna) Under 7.5 1,60 (Tobet) (5pkt.)

Vargarna - Lejonen 2 1,70 (Tobet) (56:40)

Peterborough - Wolverhampton (+6.5) 2 2,00 (Tobet) (41:49)

Chris Harris - Fredrik Lindgren 1 1,55 (Tobet) (9pkt. - 16pkt.)

Chris Harris - Scott Nicholls 1 1,43 (Tobet) (9pkt. - 6pkt.)

Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz H(0.0 - 16.5) 1 1,70 (54:36)

Unia Leszno - Lotos Gdańsk H(0.0 - 14.5) 1 1,70 (51:39)

Unibax Toruń - Atlas Wrocław H(0.0 - 19.5) 1 1,85 (54:36)

Andersen under 10,5 (7pkt.)

Emil Sajfutdinov under 11,5 (8pkt.)

Wielka Brytania Powyżej 38 1,90 (34pkt.)

Polska Poniżej 51 1,75 (54pkt.)

Polska - Wielka Brytania(+13.0) 2 1,80 (54-34)

Chris Holder(-3) - Tai Woffinden 1 1,90 (10:5)

Chris Harris (-1.5) - Piotr Protasiewicz 1.70 (8:10)

Piotr Protasiewicz - Fredrik Lindgren H(0.0 - 1.5) 1 1,75 (3pkt. - 9pkt.)

Krzysztof Kasprzak - Grigory Laguta H(0.0 - 1.5) 1 1,60 (10:9)

David Ruud - Roman Povaznyj 1 2,25 (5:1)

Jason Crump - Emil Saifutdinov 1 1,66 (12:18)

Polska over 48pkt 1,90 (44pkt.)

Laguta - Andersen 1 1,80 (bet365) (13m - 7m)

Leigh Adams - Ulamek 1 1,45 (5m - 12m)

Bjerre - Jonsson 1 1,66 (bet365) (2m - 11m)

Piraterna(-2) - Indianerna 1 1,80 (bet365) (62:34)

Lejonen(-4) - Dackarna 1 1,83 (bet365) (53:43)

 

Analizy speedway: 22/40 ~ 55.0%

 

Sezon nie jest jakiś najlepszy... W szczególności DPŚ przyniósł mi ogromne straty - szczęście, że chociaż Polacy zdobyli złoto... Ale ostatnie typy udane więc jest nadzieja że końcówka sezonu przyniesie odpowiednie profity ;) szkoda tylko, że tak mała aktywność jest w tym temacie i poza mną nie ma tu żywej duszy praktycznie :/ ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

N.Pedersen - T.Gollob 1 1,60 (Toto-mix)

 

Dla mnie peffka dnia... Nicki ostatnio prezentuje się znakomicie... Gdzie nie jedzie kręci wynik w okolicach kompletu... A Tomek no cóż jakby nie patrzeć wielka niewiadoma po tej kontuzji i choć wierzę w dobry wynik Polaka śmiem twierdzić, że Nicki będzie dzisiaj lepszy :) Dla mnie jest głównym faworytem do zwycięstwa dzisiaj dlatego też za drobne...

 

N.Pedersen zwycięzca 4,20 (Toto-mix)

 

Ostatnie spotkanie w Polsce półfinał z Toruniem prowadzi " częstochowskie lwy" do zwycięstwa 46:44 zdobywając komplet 15pkt. a rywale to m.in. Jaguś, Holder, Sullivan, Miedziński... Szwecja ćwierćfinał z Dackarną na torze w Malilli gdzie jest liderem drużyny z Gislaved i prowadzi ją do wygranej 49:47 gdzie poza pierwszym nieudanym startem wygrywa już wszystko i zdobywa 13pkt. (1,3,3,3,3) a rywale Bjerre, Jonsson, Andersen, Lindgren to w końcu światowa czołówka. Do tego ciekawostka - najlepszą średnią biegową z Grand Prix w Krsko spośród stałych uczestników tegorocznego cyklu legitymuje się właśnie Nicki Pedersen 1,977 (w 44 wyścigach) Duńczyk w Krsko aż 5 razy meldował się w finale i 5 razy stał na podium (2 - 3 - 0) Po takim kursie można śmiało próbować :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie: R.Kubica - N.Heidfeld

F1 Włochy - 13.09.2009 14:00

Typ: Kubica

Kurs: 1.72

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Dzisiaj czeka nas koilejny wyścig formuły pierwszej, tym razem kierowcy ścigać się będą na torze Monza we Włoszech. Jak dobrze wiemy zespołowi roberta Kubicy, czyli niemieckiemu BMW Sauber nie wiedzie sie najlepiej, zeby nie powiedziec, że w tym sezonie ich jazda to zupełna katastrofa, mimo, iż w ostatnim wyscigu obydwaj kierowcy tego zespołu zaliczyli punkty. Jednak wracając na tor w Monzy nie było juz tak dobrze. Zarówno Kubica jak i jego partner z zespołu nie ukonczyli kwalifikacji z powodu usterek ich samochodód. Było to podczas drugiej sesji kwalifikacyjnej, kiedy to Kubica z nieco lepszym czasem od innych zawodników, którzy jeszcze zdążyli przejechać pare kółek i jeździli także później, ustanowił czas na 13 miejscu. Heidfeld był ostatni w tej sesji kwalifikacyjnej, notując ostatecznie 15 miejsce. Nie wiadomo za bardzo jak to bedzie dzisiaj, jednak ja postawie, że kierowcy BMW w koncu będą mogli cos pokazać i pojadą na miare swoich możliwoscie pod warunkiem, że auto na to pozwoli. Biorąc to pod uwage, to kubica powinnien okazać się być lepszym zawodnikiem niemieckiego zespołu, który po tym sezonie nie bedzie się już ścigać w Formule 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lotos Gdańsk - Atlas Wrocław H(0.0 - 10.5) 2 1,85 (Betsafe)

 

Spotkanie o utrzymanie w e-lidze... Atlas w pierwszym spotkaniu zwciężył 51:39 i moim zdaniem ta zaliczka wystarczy im na rewanż.. Crump, Janowski, Watt, Nicholls, który wczoraj zaliczył najlepszy występ w tegorocznej GP powinni spokojnie obronić tą przewage. Lotos nie ma zbytnio kim postraszyć. Pewniak to Bjerre no może do tego jeszcze Vaculik a postawa reszty to jednak duży znak zapytania... Andersen, który miał być liderem z prawdziwego zdarzenia zawiódł na pewno oczekiwania działaczy z Gdańska. "Skóra" mógł pozostać w I lidze gdzie można powiedzieć był gwiazdą w Poznaniu. E-liga to za wysokie progi dla Adama. o reszcie wolę nie wspominać choć oczywiście niektórym zdarzły się pojedyncze dobre występy. Wrocław może jakiegoś super teamu nie ma, ale poprzez umiejętne stosowanie rezerw taktycznych spokojnie sobie poradzi - 12pkt. zaliczki to sporo w kontekście tak ważnego meczu :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VMS Elit Vetlanda - Indianerna Kumla 1 2,30 (betsson)

godz. 19:00

 

Dzisiaj o 19:00 rozpocznie się rewanżowy pojedynek szwedzkiej Elitserien. Gospodarze to zwycięzcy rundy zasadniczej, którzy na własnym torze nie zaznali jeszcze w tym roku goryczy porażki. Z "Indianami" w pierwszej fazie( 1.09 dokładnie) wygrali 54:42 więc widzimy, że było to całkiem niedawno. Przed tygodniem w Kumli padł rezultat remisowy, który jakby się mogło wydawać zdecydownie premiował Vetlande.

Jednak wczoraj w meczu Elite League lider drużyny Jason Crump zaliczył upadek i nie wystąpi w dzisiejszym spotkaniu. Kontuzja na szczęście nie jest groźna, ale potrzebne mu jest kilka dni odpoczynku.Ogromna to strata dla ekipy gospodarzy. Zastąpi go Peter Ljung, który przed dwoma tygodniami zdobył 8pkt. jednak chyba nie jest on w stanie zrekompensować straty lidera. Ale Vetlanda to przecież nie tylko Jason Crump. A buki jako faworytów natychmiast ustawili gości. Moim zdaniem ich błąd. Dzisiaj Jarek Hampel będzie liderem drużyny, a on już niejednokrotnie w tym sezonie udowodnił, że potafi radzić sobie z ciążącą na nim presją w kluczowych momentach (DPŚ czy choćby ostatni mecz drużyny leszczyńskiej). Dzisiaj będzie najpewniejszym punktem gospodarzy. Dalej jest Lee Richardson, który u siebie prezentuje się niezwykle solidnie i poniżej 10pkt. nie powinien zejść. Następnie same młode wilki - M.Vaculik, P.Hougaard i T.H Jonasson. Martin przyszedł do Vetladny w trakcie rozgrywek - z powodu upadku Smederny mógł poszukać nowej drużyny. Ma znakomity sezon i dzisiaj powinien być również ważnym elementem swej nowej ekipy. Jonasson w pierwszym spotkaniu przywiózł 11 "oczek" co pokazuje jakim potencjałem dysponuje młody Szwed.

Goście opierają swą siłe na trójce Polaków. Trio Holta - Protasiewicz - Walasek decyduje o obliczu drużyny gości. Holta ostatnio prezentuje się fantastycznie i pewnie będzie niezwykle ciężki do objechania dziś. Walasek - widziałem ostatni mecz Zielonej Góry i jakoś szczgólnie mnie nie zachwycił, a przed dwoma tygodniami zdobył tu ledwie 7pkt. co na pewno było średnim występem. "PePe" na pewno toru w Vetlandzie nie wspomina zbyt miło. Zaliczył tu feralny upadek przez który zmuszony był pauzować do minonej niedzieli. W Zielonej pokazał się z jak najlepszej strony, było widać jednak ile wysiłku kosztowało go to spotkanie. Jestem bardzo ciekaw dzisiejszego występu Piotrka. Druga linia Monberg - Zetterström to żadni pewniacy i ich postawa to duża niewiadoma. Juniorzy to para Simon Gustafsson - Leon Madsen, którzy na papierze na pewno nie wyglądają gorzej od gospodarzy.

Podsumowując osłabieni gospodarze stoją dziś przed niezwykle ciężkim zadaniem, jednak moim zdaniem kluczowy może okazać się własny tor, na którym to spisują się w tym sezonie rewelacyjnie i mimo wielu rotacji składem nie ponieśli tu jeszcze porażki. Hampel - Richardson wsparci młodymi, walecznymi wilkami są w stanie tutaj wygrać. Gospodarze nawet bez Crumpa mają wielki potencjał i wg mnie przejdą dzisiaj ekipę z Kumli.

 

Składy:



 

VMS Elit:

1. Lee Richardson

2. Martin Vaculik

3. Jaroslaw Hampel

4. Patrick Hougaard

5. Peter Ljung

6. Thomas H Jonasson

7. Sebastian Aldén

8. Robin Aspegren

 

Inidianerna:

1. Grzegorz Walasek

2. Magnus Zetterström

3. Piotr Protasiewicz

4. Jesper B Monberg

5. Rune Holta

6. Simon Gustafsson

7. Leon Madsen

8. Freddy Godlund

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indianerna - Lejonen(+7) 2 1,90 (bet365)

 

Noo co tu dużo mówić - to już półfniały w szwedzkiej Elitserien...

"Indianie" weszli do nich jako LL przgrywając dwumecz z Vetlandą, ale z najlepszym bilansem wśród przegranych znaleźli się w gronie półfinalistów. Pewniakami w drużynie gospodarzy są Rysiek "Holtański" oraz "PePe" Protasiewicz, którzy ostatnio punktują na najwyższym światowym poziomie. Ostatnio jednak w jakiś marazm popadł trzeci lider Grzesiu Walasek - byliśmy świadkami tego przed tygodniem gdzie właśnie jego punktów zabrakło do sensacyjnego zwcięstwa na Vetlandą. Jego występy mnie kompletnie nie przekonują. Druga linia zespołu Monberg - Zetterstroem robi swoje... A awans "Zorro" do przyszłorocznej GP to prawdziwa sensacja tego sezonu - na pewno powinno dodać mu to dodatkowego kopa przed ostatnimi spotkaniami. Juniorzy to Gustafsson - Madsen. Ten drugi zrobił furorę w Gdańsku gdzie był liderem drużyny z Wrocławia i można powiedzieć walnie przyczynił się do pozostania tej ekipy w e-lidze (wiem, że jeszcze prawdopodobnie czekają ich baraże, ale kto wierzy w Łotyszy?)...

"Lwy" z Gislaved w ćwierćfinałach odprawili z kwitkiem jednego z faworytów ligi Dackarnę pokonując ich dwukrotnie!!! Wciąż aktualni mistrzowie Szwecji mają niezły skill: lider w osobie Nickiego Pedersena, do tego jakże równo solidnie punktujący Ruud - Holder( również uczestnik przyszłorocznego GP). A są jeszcze przecież Świderski - Max, którzy nie powinni zapunktować gorzej od drugiej linii gospodarzy. Na rezerwie Watt, który z Dackarną pojechał najelpszy mecz w sezonie...

Przypominam, że w sezonie zasadniczym gościom z Gislaved udało się odnieść na torze w Kumli zwycięstwo 50:46.

Ja powiem tylko, że wobec problemów Vetlandy, to właśnie Lejonen jest moim faworytem do zwycięstwa, a zarazem obrony mistrzowskiej korony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jason Crump - Holta 2 2,20 (bet365)



 

Crump to pewniak do tytułu IMŚ - 26pkt. przewagi nad drugim Sajfutdinowem to ogromna przewaga przed ostatnimi dwoma turniejami... Jednak przed niespełna dwoma tygodniami w spotkaniu Elite League zaliczył feralny upadek przez który opuścił ostatnie spotkania w Szwecji i Polsce... Wczoraj po przejechaniu 2 kółek zrezygnował z dalszego treningu... Dziś pojedzie na środkach przeciwbólowych, które mają mu pomóc w czasie walki z rywalami.

A jednym z nich jest Rysiek Holtański :p Norweg z polskim paszportem znajduje się ostatnio w wysokiej dyspozycji i nic nie wskazuje na to by miało się to szybko zmienić. Świadczą o tym chociaż by dwie ostatnie rundy GP w Vojens i Krsko, gdzie zajmował 2 miejsca!!! W Szwecji też był liderem Indianerny i mimo porażki w dwumeczu z Lejonen on może mieć do siebie najmniej pretensji - w obu spotkaniach zdobył po 11 "oczek".

Podsumowując wobec nie do końca wyleczonego urazu Crumpa, który nie będzie dzisiaj w 100% dyspozycji i przy aktualnej jeździe Holty to właśnie Rune jest dla mnie faworytem w tej parze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie jak najbardziej,Holtanski koncowke sezonu moze naprawde zaliczyc do udanych.Miedzy nim a zajmujacym 6 pozycje Bjerre jest tylko 8 oczek,a 7 Lindgrena 5pkt roznicy w generalce i napewno zrobi wszystko aby wskoczyc do 8 premiowanej wystepami w przyszlorocznej GP bez eliminacji.Napewno odwagi mu nie brak i dzis w bezposrednim pojedynku z Crumpem ma ogromne szanse.Pisze do 6 Bjerre bo nie sadze aby Nicki Pedersen,ktory aktualnie zajmuje 8 pozycje spadl nizej,wrecz przeciwnie,mysle ze to wlasnie Dunczyk pokusi sie dzis o wygrana i bede mu kibicowal bo pecha w tym sezonie mial naprawde ogromnego.Kurs na Powera na Expekt 4,50!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz: Formuła 1 - GP Japonii: N. Rosberg - K.Nakajima

Data: 4.10. 2009 7:00

Typ: 2

Kurs: 4.51

Bukmacher: Betsson

 

Analiza: Już o siódmej rano zacznie się wyścig formuły 1, tym razem nie nieprzewidywalnym i szybkim torze Suzuka w Japonii. Sam wyścig morze przybrać wiele scenariuszy, z czego bierze sie głeboko pod uwage mozliwosc opadów deszczu podczas wyscigu. Juz same kwalifikacje przebiegały bardzo nieprzewidywalnie i zakonczyły sie kraksami, m.in. Niemca Timo Glocka z teamu Toyoty. Ma złamaną noge i jego występ w bolidze w tym wyscigu stoi pod znakiem zapytania. Ja jednak wezme pod lupe innego Niemca - Niko Rosberga, który ściga sie w zespole Wiliamsa. Jeździł on nawet dobrze i w kwalifikacjach zajął 6 pozycję. Typ na to, że lepszym od niego ma sie okazac Nakajima moze dziwic, poniewaz ten kierowca rzadko co zajmuje punktowane miejsce, jednak teraz ma jakies szanse. Jeździł na ogół dobrze, a ostatnia pozycja w drugiej sesji kwalifikacyjnej to chyba jakis błąd przy pracy. Teraz ma szanse sie zrehabilitowac, jeździ u siebie, więc czemu nie? CO wiecej, ma najcięższy bolid w stawce, sam wyścig może przebiegac bardzo dziwnie, więc stawiam na Japończyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam keatonek ;) Oczywiście komentarze i dyskusja w tym dziale jak najbardziej wskazana więc jak tylko będziesz mógł udzielaj się jak najczęściej... A żeby nie było off topa - moim faworytem w tej konfrontacji jest drużyna Falubazu i powiem szczerze - nawet życzę im tego mistrzostwa... Dziś handi(-8) na Zieloną biore w ciemno po kursie 1,90... Jeśli Zielonka marzy o mistrzostwie przewaga min. 10pkt. będzie potrzebna przed rewanżem.. A już w rundzie zasadniczej pokazali niejednokrotnie, że potrafią perfekcyjnie przygotować tor "pod siebie" dzięki czemu kilka razy gromili rywali no i nie zaznali goryczy porażki przed swoimi fanatykami... To co tam się dziś będzie działo na stadionie, atmosfera będzie zapewne godna finału - ahh chciałbym tam być... W r.zasadniczej było 67:23 dla Zielonej, dzisiaj pewnie tak wysoko nie będzie, ale myślę że wyrobią taką przewagę, którą obronią na MotoArenie :)) U siebie Lindgren, Protasiewicz, Walasek, Dobrucki są perfekcyjni wręcz.. Doo tego te młode wilki Dudek - Zengota też potrafią działać cuda... Dlatego też typ Falubaz Zielona Góra(-8) 1,90 polecam na dziś!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby maja pake ale z drugiej strony i Lindgren i Iversen nie sa gwarancja 10-12 pkt.

w Apatorze tez sa Jagus Holder Miedziak i Sullivan no i nasze male cudo wyjazdowe Darcy wiec z handicapem -8 to moze byc malo.

 

no a dzis stawiam na Tomka G ze wygra i GP i zdobedzie zloto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niby maja pake ale z drugiej strony i Lindgren i Iversen nie sa gwarancja 10-12 pkt.

w Apatorze tez sa Jagus Holder Miedziak i Sullivan no i nasze male cudo wyjazdowe Darcy wiec z handicapem -8 to moze byc malo.

 

no a dzis stawiam na Tomka G ze wygra i GP i zdobedzie zloto :)

 

Krótko tylko... Lindgren u siebie właśnie jest gwarancją na sporą ilość punktów nawet 10-12 w jego zasięgu... Iversen to fakt, ale to druga linia i on nie ma stawianych tak ambitnych zadań... A wasze cudo wyjazdowe Ward będzie miał cholernie ciężkie pojedynki z Zengotą i Dudkiem i nie jest powiedziane że będzie lepszy. Ja tam cały czas podtrzymuje, że Zielonka pokryje to handi :) Choć oczywiście Apator to mega mocna ekipa i szanse oceniam 50/50.. Szkoda tylko że ten finał się tak przeciąga :/

A dziś może i Tomek wygra, ale moim zdaniem niestety tytuł mistrzowski znowu przejdzie mu koło nosa... Za duża strata, chyba nie do odrobienia :)) Musiałby pojechać na max czyli 24pkt. a Jason mieć kolejny nieudany turniej... Wiem to tylko sport...

Więc trzeba wierzyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to w koncu dowiemy sie kto bedzie mistrzem 6 pkt jest do odrobienia i to nawet bardzo szybko moze nawet w 2och pierwszych biegach :)

 

[ Komentarz dodany przez: yaras_: 2009-10-25, 15:55 ]

dokładnie za kilka minut zaczynają :)) Ja stawiam na Falubaz mimo wszystko ;) Choć wiem, że to Apator jest bez wątpienia faworytem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/watch?v=eK7uKIxtwVc

 

Co na to powiecie?

 

Że kibol potrafi zrobić megawieś to wiedziałem. Ale po sportowcach (głównie po Sullivanie) takiego CHAMSTWA bym się w życiu nie spodziewał.

 

Dokładnie jedno słowo żenada :zdegustowany: Wczoraj głównie była mowa o Holderze i Wardzie, a tu okazało się, że właśnie od Ryan'a wszystko się zaczęło... Zdeptanie w błocie klubowych barw Falubazu - w głowie się to nie mieści, a to przecież zawodowcy i powinni świecić przykładem... Za to CHAMSTWO mam nadzieję zostaną odpowiednio ukarani! W mediach jest to już odpowiednio nagłośnione, więc na sucho im to pewnie nie ujdzie...

Ps. Przyszłoroczne powitanie na W69 z pewnością nie będzie dla nich przyjemne :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...

W końcu pora założyć nowy temat na rok 2010 bo jak nie ja to kto :p Nasza rodzima liga już się rozpoczęła, ale pierwszą kolejkę sobie odpuściłem, a szkoda bo me przewidywania się sprawdziły. Ale nic, to już za nami, a na dziś proponuję coś z Wysp Brytyjskich czyli tamtejszej Elite League.

 

Swindon - Wolverhampton H(0.0 - 6.5) 2 1,70 (Tobet) (51:45)

 

Pojedynek wicemistrza z mistrzem Elite League sezonu 2009 :) Wg mnie zapowiada się niezwykle wyrównane spotkanie.. Swindon to przede wszystkim Leigh Adams i o jego postawę fani gospodarzy są niezwykle spokojni. Jednak w ekipie "Rudzików" brakuje wyraźnego drugiego lidera. Są Korneliusen, Stead, Zengota, Jonasson, którzy lepsze mecze przeplatają jednak często ze słabszymi i ciężko stwierdzić co pokażą dziś.

Drużynę gości przed sezonem opuścił Peter Karlsson, który ze swą średnią nie pasował do ekipy. Mimo to wg mnie "Wilki" i tak są obok Poole jedym z głównych faworytów do mistrzostwa. Lider w postaci wyśmienitego na wyspach Fredrika Lindgrena, którego potyczki z Adamsem powinny być ozdobą tego spotkania. Dużym wsparciem dla Szweda powienien być ten niezywkle utalentowany Woffinden, rozkręcający się z każdym spotkaniem. Do tego zaskakujący in plus na początku sezonu Tyron Proctor, doświadczony Screen i Nicolai Klind, który punktuje jak na razie całkiem przyzowicie. Na pewno jakiś handicap gospodarzy to własny tor, dlatego też "tylko" typ z hcp +6.5 na gości. Choć i 2 mnie nie zdziwi, a kurs 3,20 kusi :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coventry Vs Belle Vue



 

Bees.jpgAces.jpg

Typ: 1



Kurs: 1,70

Buk: Tobet

Godz: 21:00 (42:48)

 

Dziś na torze w Coventry dojdzie do ciekawego pojedynku, w którym to miejscowi podejmą Belle Vue..

 

Pszczoły jak na razie zawodzą na całej linii i okupują dno tabeli w tegorocznej Elite League z bilansem 0W-4L Można więc rzec, że nadeszła w końcu pora na zwycięstwo. Tym bardziej, że czołowi zawodnicy gospodarzy są w coraz lepszej dyspozycji, a prym wśród nich wiedzie nie kto inny jak Chris Bomber Harris. Miałem możliwość obejrzenia ostatniego spotkania Coventry z Poole i bardzo spodobała mi się jazda Barkera. Schlein powienien zrobić dziś swoje. Dużo zależeć będzie od postawy Kenneta, który jak na razie całkowicie zawodzi, a jak nie on to jego sprzęt. Dziś liczę na jego przełamanie, tak jak i zresztą na pierwsze zwycięstwo gospodarzy. Pod pozycjami 6/7 widzę większe możliwości w drużynie poularnych Pszczółek. O ile w barwach gospodarzy będziemy mogli ujrzeć podstawowy skład, w teamie gości nastąpiło wiele zmian.

 

W ekipie z Belle Vue ujrzymy dziś kilku zawodników występujących gościnnie. Oczywiście spowodowane jest to pyłem, który rozniósł się po europejskim niebie i uniemożliwia dotarcie na Wyspy wielu czołowych rajderów, a to spory problem dla szefów brytyjskich klubów. Nie zjawią się Hans Andersen, Peter Karlsson, Tobias Kroner i Patrick Hougaard. W zamian gościnnie pojawią się:

- Nicholls, który wczoraj odjechał kapitalne zawody(16pkt.) w Ipswich i zna doskonale tor w Coventry,

- Iversen - startował już tu w tym roku w swoim klubie(Peterborough) i zdobył 12 oczek

- Proctor - wczoraj średni występ w Swindon

 

Ostatnia dwójka + Wright będą zastępować Hougaarda, za którego klub wystawił Z/Z.

Jak wiemy startując gościnnie żużlowcy z pewnością nie będą poświęcać się na tzw. maxxxa i w tym upatruje słabszych zdobyczy ekipy gości.. O ile Hot Scott zrobi swoje, reszty nie byłbym już taki pewien. No i czy też taki zlepek zawodników wypali? Moim zdaniem nie...

 

Reasumując stawiam na gospodarzy, gdyż ich atutem jest tor, do tego w teamie z Coventry powinno panować większe porozumienie na ich domowym owalu, powinni pomóc też miejscowi fani. No i w końcu muszą się przełamać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolverhampton - Eastbourne H(0.0 - 18.5) 1 1,85 (Tobet) 8/10 (46:44)



 

wolves.jpgBees.jpg

 

Wolverhampton Wolves:

1. Freddie Lindgren

2. Ty Proctor

3. Nikolai Klindt

4. Joe Screen

5. Tai Woffinden

6. Ludvig Lindgren

7. Joe Haines

 

Eastbourne Eagles:

1. Eddie Kennett (G)

2. Simon Gustafsson

3. Lukas Dryml

4. Cameron Woodward

5. Joonas Kylmakorpi

6. Chris Schramm

7. Ricky Kling

 

"Wilki" w swoim pełnym składzie nie powinny mieć problemu ze słabym Eastbourne. Cała drużyna gospodarzy wygląda bardzo solidnie na tle rywala. W składzie jest też ten niespodziewany Młodzieżowy Indywidualny Mistrz Wielkiej Brytanii - Jon Haines. Goście przyjadą osłabieni brakiem swego lidera Mateja Zagara, który z wiadomych powodów nie doleci na mecz. Wprawdzie za niego zobaczymy gościnnie startującego Kenneta, ale Anglik nie zachwyca swoją formą i z pewnością nie będzie w stanie w pełni zastąpić Zagara. W barwach Orłów nie widzę zawodnika, który mógłby dzisiaj pociągnąć drużynę. Dla mnie szykuje się tu prawdziwy pogrom dlatego z chęcią biorę handi -18.5 na gospodarzy.

 

Wolves na swoim torze wystąpiło 3-krotnie odnosząc komplet zwycięstw:

Lakeside 62:34

Ipswich 55:40

Belle Vue: 50:43

 

Eastbourne na wyjazdach 2 porażki:

36:59 z Belle Vue

43:49 z Ipswich

 

W tabeli to goście są wyżej z 6pkt. na koncie, Wolves ma 5 oczek, ale spowodowane jest to tylko i wyłącznie korzystniejszym terminarzem i większą ilością odjechanych już spotkań W4-E6.

 

 

Belle Vue - Ipswich H(0.0 - 9.5) 2 2,02 (Tobet) 6/10 (55:37)



 

belle-vue-logo.png2010-ipswich-witches-logo.png

Belle Vue:

1. Chris Harris (G)

2. James Wright

3. Patrick Hougaard RR

4. Tobias Kroner

5. Simon Stead (G)

6. William Lawson

7. Leigh Lanham

 

Ipswich:

1. Scott Nicholls

2. Claus Vissing

3. Daniel King

4. Olly Allen

5. Robert Miskowiak RR

6. Ritchie Hawkins

7. Carl Wilkinson

 

W drużynie gospodarzy za Andersena - Harris, za Karlssona - Stead... Zaraz zaznaczę, że dla mnie to jednak zmiany in minus, podstawowa dwójka Asów wygląda mocniej od zastępujących ich zawodników. Za Hougaarda Z/Z i zastąpić go może każdy oprócz Harrisa. Drużyna gości z Z/Z za Miśkowiaka, a że ten ma drugą średnią w drużynie, każdy z rajderów będzie mógł pojechać z Z/Z. O wygraną ekipie Czarownic może być ciężko, ale handi +9.5 spokojnie do pokrycia. Z fenomenalnym Nichollsem, który pojedzie 6 razy, do tego King, który znajduje się w równie wysokiej dyspozycji i soldni Allen-Vissing. Jedynie pozycje 6 i 7 na korzyść gospodarzy, jest tam choćby Lanham. Wg mnie mecz na styku, w razie większej przewagi joker w postaci Hot Scotta, albo Kinga i pozamiatane. Kurs 5,00 na gości - zdecydowana przesada, można ryzykować na 2 nawet.

 

Polecam oba typy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj aż 3 spotkania w Elite League i nadeszła chwila na przełamanie po ostatnich typach :-p

 

Ipswich - Poole 2 1,45 6/10 (44:46)



Darcy Ward over 5 1,70 5/10 8pkt.

Artur Mroczka (+0.5) - Linus Sundstrom 1 1,60 9/10 (7:12)

 

Poole po piekielnie mocnym początku wyrasta nam na głównego faworyta tegorocznej EL.. Dzisiaj bez Holdera, którego zastąpi partner z reprezentacji Troy Batchelor.. "Piraci" opromienieni są jeszcze wczorajszym wysokim zwycięstwem nad Coventry 63:29 - ufff wynik budzi resepkt. W tym wyrównanym składzie nie ma praktycznie żadnych dziur i to ich jest klucz do sukcesu. Ipswich to przede wszystkim rewelacyjny Scott Nicholls, któremu mocno powinna pomóc dwójka King - Miśkowiak... Jednak do zwycięstwa potrzebny będzie jeszcze jeden, a ja tu takiego nie widzę. Allen i Vissing jak na razie jeżdzą kiepsko, na pozycjach 6 i 7 Stachyra - Sundstrom, a i oni wydają się słabsi od duetu Madsen - Mroczka. Artur wyśmienicie spisuje się na początku sezonu dlatego też jak zobaczyłem go w parze z młodym Szwedem i dodatkowo z plusowym hcp nie mogłem nie skorzystać. Dodatkowo daję na Warda, który te over 5 może spokojnie zdobyć. Może na razie nie zachwyca, ale swoje punkty robi, jak dotychczas: 6,8,6,3,6,4... Młody Aussie powinien z każdym meczem jechać jeszcze lepiej, w końcu pamiętajmy, że to IMŚJ, w którym drzemie wielki potencjał. Jak jeszcze on wystrzeli to aż strach się bać siły rażenia "Piratów"..

 

Swindon(-10.5) - Belle Vue 1 1,85 3/10 (57:38)

 

Tutaj krótko... Nie wierzyłem w nich do końca przed spotkaniem z "Wilkami" i mało brakowało, a zabraliby mi kasiorę sprzed nosa ;-) Dziś Swindon w swym najmocniejszym składzie nie powinno mieć problemów z osłabioną drużyną z Belle Vue. W składzie "Asów" nie ma Hansa Andersena, który wystartuje w GP w Lesznie. Za niego stostowane będzie zastępstwo zawodnika, ale z pewnością Z/Z nie zrekompensuje straty "Ugly Ducka". W Belle Vue prym będzie wiódł Peter Karlsson. Reszta może zaskoczyć równie dobrze in plus jak i in minus. Dlatego też wg mnie czeka nas dziś pewne zwycięstwo "Rudzików".

 

Coventry - Lakeside 2 2,30 5/10 (53:40)

 

Coventry ma katastrofalny początek sezonu, ostatnia pozycja w EL z bilansem 0W-7L Buki stawiając gospodarzy w roli faworytów bezwzględnie liczą na przełamanie tej passy.. Ja mając do wyboru 1,60 - 2,30 gram na gości. Szanse oceniam 40%-60%, na korzyść gości oczywiście. W końcu w tabeli mimo odjechanych zaledwie 3 spotkań mają na koncie już 8pkt. (2W-1R) Nie przegrali spotkania wygrywając na wyjeździe z Swindon 46:44 i remisując w Eastbourne 45:45.. Noo i najważniejsze - to trzecie zwycięstwo odnieśli właśnie nad Coventry, a wynik 59:32 odzwierciedla aktualną formę rajderów obu ekip. Co do składów, w ekipie gospodarzy nie ujrzymy dziś ich lidera Chrisa Harrisa(GP Leszno), którego gościnnie zastąpi N.K.Iversen. "Młoty" w pełnym zestawieniu z Kasprzakiem i Shieldsem na czele. Po takim kursie śmiało pobieram :)

 

 

Ps. Drizzd91 i tak tu sam piszę więc myślę, że nikt nie będzie miał nic przeciwko %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarosław Hampel - Greg Hancock 1 1,55

Janusz Kołodziej - Magnus Zetterstroem 1 1,22

Tomasz Gollob - Emil Sajfutdinov 1 1,45

Emil Sajfutdinov - Jarosław Hampel 2 1,85

Fredrik Lindgren - Magnus Zetterstroem 1 1,45 (Tobet)

 

Takie oto typy wybrałem na jutrzejszą GP Europy w Lesznie... Emil sam przyznał, że nie lubi toru w Lesznie, dlatego też typy na Tomka i Jarka. "Mały" zna leszczyński owal jak mało kto, a na memoriale Smoczyka pokazał, że jak jest dopasowany ciężko mu dorównać. Tomek w inauguracyjnej kolejce pokazał, że jest perfekcyjnie przygotowany do sezonu, tutejszy tor mu pasuje, więc liczę na finał w jego wykonaniu. No i dwa typy przeciwko "Zorro". Ja wiem, że Magnus sam wywalczył awans do cyklu GP, ale wątpie by odegrał tu większą rolę.. Moim zdaniem będzie woził ogony niczym "Hot Scott" w zeszłym sezonie. Lindgren już objeżdżony, zaliczył kilka dobrych występów na Wyspach, powienien bez problemu być lepszy od kolegi z reprezentacji.. A Kołodziej zawsze dobrze spisywał się na "Smoku" i liczę, że sprawi nam miłą niespodziankę, awansując przynajmniej do najlepszej "8"..

 

Ogólnie krótko - VAMOS POLACY!!!

 

Ps. A ja będe miał przyjemność na żywo obejrzeć te pasjonujące zawody... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wszystko z Tobet

:)



Vargarna - Piraterna H(0.0 - 4.5) 2 1,80 3/10

Vargarna - Piraterna 2 2,70 1/10 (42:54)

 

Vargarna raczej nie ma szans powtórzyć ubiegłorocznego sukcesu, kiedy to byli rewelacją ligi i zdobyli srebrny medal.. Dwójka Brytyjczyków w postaci Woffindena i Nichollsa nie gwarantuje wielkich zdobyczy punktowych. Ciekawi mnie bardzo postawa Miedziaka, który w niedzielę kompletnie zawiódł w Bydgoszczy. Shields odjedzie pierwszy mecz w Szwecji, w Polsce przegrał walkę o miejsce w składzie leszczyńskiej Unii.

Jak widać wiele niewiadomych w tej ekipie. Atut gospodarzy to na pewno tor - ten jakże trudny do rozgryzienia dla rywali. "Piraci" wyglądają na tym tle zdecydowanie lepiej: Hancock, J.Davidsson to pewniacy. Zabraknie prawdopodobnie Lindbaecka, za którego ujrzymy Balińskiego. Myślę, że "Bally", który dobrze spisuje się w Polsce nie zawiedzie po raz drugi i jakieś tam punkty dorzuci. W innym wypadku może na dłużej wylecieć ze składu. Są jeszcze Dobrucki i Janowski. Wszystko to wygląda znacznie pewniej. Na pozycjach z nr 6 i 7 Kim Nilsson - Michael Jepsen Jensen kontra Kościecha- Sundström.. Tu też goście nie wyglądają gorzej. Zapowiada się wyrównane widowisko, wg mnie nawet delikatnie można zagrać na czystą dwójkę po kursie 2,70 :))

 

Krzysztof Kasprzak(+2.5) - Rafał Dobrucki 1 1,60 6/10 (3:10)



"Kasper" w dobrej formie spokojnie powinien pokryć te plusowe handi... Jeśli Vargarna marzy o wygranej, ktoś będzie musiał liderować tej ekipie, a Krzychu dodatkowo jest w parze ze słabym Woffindenem więc punkty pewne..

 

Michael J. Jensen(-0.5) - Linus Sundström 1 1,60 6/10 (7:4) (

 

Tutaj stawiam na młodego Duńczyka, który jest po prostu większym talentem od Szweda i dzisiaj to pokaże :]

 

Indianerna - Lejonen 1 1,70 5/10 (57:39)

 

Po wysokiej porażce w Gislaved "Indianie" nie mają raczej szans na bonusa, ale u siebie powinni powalczyć z aktualnymi mistrzami Szwecji.. W składzie "Lwów" zamiast Adamsa zobaczymy Watta, który całkiem nieźle poczyna sobie na Wyspach.. Gospodarze posiadają całkiem ciekawą drużynę: Iversen, B.Pedersen, Walasek, Zorro, Protasiewicz, S.Gustafsson, Gafurov. Sami przyznacie, że nie najgorzej to wygląda. Goście to niezwykle mocny N.Pedersen, do tego Holder też pewnie pojedzie swoje. Ale Ruud, Watt czy Max spokojnie do pokonania. Na pozycjach 6-7 mają Mroczkę i Dennisa Anderssona więc tu w miarę porównywalne siły. Wg mnie zwcięży bardziej wyrównana drużyna gospodarzy, której dodatkowym atutem będzie przecież tor ;)

 

Janusz Kołodziej(-4.5) - Przemysłam Pawlicki 1 1,33 10/10 anulowany

 

Tutaj chyba nie potrzeba komentarza.. Janek w wielkiej formie, kontra Pawlicki, który jak dotąd miał bardzo mało jazdy, a 1pkt. w Tarnowie pokazuje jak wiele jeszcze musi popracować..

 

Västervik - Dackarna H(10.5 - 0.0) 2 1,90 7/10 (30:36) przerwany po 11 biegach co za pech :/

 

Zdecydowanie mocniejsi goście nie powinni mieć większych problemów w Västervik.. Dwójka Gollob - Harris to może być zdecydowanie za mało na jednego z faworytów ligi. Dackarna: Andersen, Jonsson, Lindgren, P.Karlsson, Holta - wygląda to naprawdę imponująco. Na ich tle Jędrzejak, Ljung czy Kylmaekorpi prezentują się mizernie. Na 6-7 też goście nie są na pewno słabsi popatrzymy Kling-L.Lindgren(Dackarna) Klindt -Robin Bergqvist(Vastervik)... Tutaj chyba nawet atut toru nie pomoże gospodarzom :p

 

Tomasz Gollob over 12,5 1,80 4/10 anulowany

 

Zdecydowany lider Västervik, który być może pojedzie nawet 6-krotnie powinien spokojnie ukulać te 13pkt. Bo jak nie on to kto uchroni gospodarzy od klęski. A, że poza wpadką w GP jeździ na wysokim poziomie jestem spokojny o tego typa.

 

Elit Vetlanda - Rospiggarna H(0.0 - 26.5) 1 1,80 10/10 (58:38)

 

Skoro na wyjeździe Vetlanda wygrała 14 "oczkami" to tutaj zapowiada się istny pogrom. U gości puntkować mają przede wszystkim Sullivan i Jaguś, a Wiesiek jest w słabiutkiej formie niestety. Teraz poza Australijczykiem kompletnie nie widzę zawodnika, który będzie tam zdobywał cenne oczka. Crump, Kołodziej, Vaculik, Hampel, Richardson - uff.. aż się zaroiło od mocnych rajderów.. Pogrom i tyle nie ma innej opcji.

 

Martin Vaculik (-2.5) - Ben Barker 1 1,60 6/10 (7:5)

 

Młody "Słowak" prezentuje się niezwykle solidnie na początku sezonu. Barker na torze w Vetlandzie na bank nie poszaleje, jak dla mnie peffka. :))

 

Ryan Sullivan over 8,5 1,72 6/10 (4pkt.)

 

Jak pisałem wcześniej jedynie "kangur" będzie w stanie powalczyć z zawodnikami gospodarzy. Pojedzie pewnie 6 razy, dlatego te 9pkt. spokojnie w jego zasięgu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

16 maja 2010

GP Monako - wyścig - 14:00

 

Czy Kubica skończy wyścig w top3?

 

Typ: Kubica w top3

Kurs: 1.6 Bwin

 

 

Znalazłem ciekawy kursik na to zdarzenie... Przeglądałem inne oferty i w niektórych bukach płacą tylko 1.4 za podium Roberta. Więc tutaj wydaje mi się bardzo zachęcający kurs. Każdy kto choć trochę interesuję się F1 wie jak przebiegał tegoroczny weekend F1 w Monako. Robert bardzo dobrze sprawował się w dwóch treningach piątkowych, zajmując odpowiednio 3 oraz 6 miejsce. W sobotnim porannym treningu zaraz przed kwalifikacjami Kubica okazał się najszybszym kierowcą notując najlepszy czas. Tak więc wszyscy z niecierpliwieniem czekali na kwalifikacje, z nadzieją na drugie w karierze pole position Roberta. Jak się okazało do powtórzenia tego wyczynu z Bahrajnu zabrakło bardzo mało. W ostatnich sekundach Webber pojechał fenomenalne okrążenie wyprzedzając nieznacznie Kubice, który mimo porażki z Australijczykiem wykręcił drugi czas kwalifikacji, co jest bardzo dobrym wynikiem... baaa najlepszym w tym sezonie jak nie patrzeć. Jak dobrze wiemy Kubicy odpowiadają takie tory, gdzie bardziej liczą się umiejętności niż bolid. Taki tor właśnie jest w Monako, gdzie wyścig odbędzie się na ciasnych, wolnych ulicach w Monako. Tak więc drugi czas Roberta daje mu start z pierwszej linii, co jest bardzo ważne, gdyż przewiduję, że już na pierwszym zakręcie będziemy mieli ciekawe sytuacje. Mówię oczywiście o kraksach, które na tych wąskich ulicach pojawią się z pewnością. Jak już pisałem, przed Polakiem będzie tylko Mark Webber, zaś za naszym kierowcą zobaczymy, Vettela, Massę, Hamiltona, Rosberga... Tor w Monako jest torem gdzie ciężko będzie wyprzedzać, dlatego uważam, że Robert udowodni dziś, że i Renaultem można jechać dobry wyścig i zakończyć zmagania na podium. Według mnie Robert dziś na podium :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kolejne spotkania szwedzkiej Elitserien. Warto więc przejrzeć ofertę buków i na pierwszy rzut oka dobry kurs mamy w spotkaniu Västervik - Rospiggarna:

Nicolai Klindt -1.5 1.60 - Przemyslaw Pawlicki +1.5 2.20 (Tobet)

 

Typ: Przemysław Pawlicki +1,5

 

Kurs zachęca do gry. Wokół Polaka w przerwie zimowej było nieco zamieszania. W niezbyt przyjemnej atmosferze rozstał się z Lesznem. Początek sezonu zupełnie stracony. Pojedyncze występy w zawodach towarzyskich niezbyt udane. Trzy tygodnie temu znalazł jednak klub i został wypożyczony do Gorzowa. Z każdym startem coraz pewniejszy na torze. Zaczął również występy w brytyjskiej Elite League. Teraz Przemek Pawlicki wystąpi także w Elitserien. Z pewnością Przemek nie jest gorszym zawodnikiem od Klindta i ma szansę w dzisiejszym meczu zdobyć więcej oczek od Duńczyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj GP Czech a tutaj widzę jak zwykle cisza... Ja proponuję coś takiego z Tobet:

 

 

Jarosław Hampel - Rune Holta 1 @ 1,50 8/10 (3m - 9m)



 

"Mały" od zawsze dobrze czuje się w stolicy Czech.. Stał tu już 3-krotnie na podium. Do tego jest w wyśmienitej dyspozycji co pokazał choćby ostatni mecz w Elitserien, gdzie w meczu Vetlandy z Dackarną zdobył komplet 15 "oczek". Rune to zawodnik nieobliczalny, potrafił w Pradze być na trzecim miejscu podium(2007), by w zeszłym sezonie zająć 15 lokatę.. We wtorek w Szwecji w barwach Dackarny pojechał nie gorzej 14pkt(6), niż Jarek, przegrywając z nim dwa bezpośrednie pojedynki. W "generalce" GP Hampel jest 3 - 24pkt. "Holtański" 10 - 16pkt. Moim zdaniem większa stabilność formy u Hampela i dzisiejszy tor króty jest jednym z jego ulubionych, stawiają właśnie "Małego" w roli faworyta.

 

Kenneth Bjerre - Greg Hancock 1 @ 1,50 7/10 (6m - 12m)

 

Czyli pojedynek tegorocznego lidera klasyfikacji GP (30pkt.) z byłym mistrzem świata Gregiem Hancockiem (18pkt.). Bjerre w ostatnim GP pokazał jak wielki ma potencjał i dziś bez problemu powinien znaleźć się w najlepszej ósemce. Nie jeździ w Elitserien, ale za to wymiata w Elite League, gdzie w miniony czwartek zdobył 15pkt.(6) Co do "Herbiego" to jakoś mnie nie przekonuje w tegorocznym sezonie. Wprawdzie zaskoczył w Goeteborgu, ale w ligach punktuje co najwyżej solidnie. W ubiegłym roku na czeskiej "Markecie" zarówno Kenneth jak i Greg zdobyli po 10 "oczek".W tym pojedynku gram na będącego w lepszej dyspozycji Duńczyka.

 

Tomasz Gollob - Andreas Jonsson 1 @ 1,57 7/10 (1m - 5m)

 

Dla Tomka lata lecą coraz szybciej i jeśli w tym roku nie wywalczy tytułu IMŚ to kiedy? Lider polskiej reprezentacji sam zapowiada walkę o triumf do samego końca. W ostatnim turnieju wywalczył drugą lokatę, awasnował w generalce na 4(22pkt.) co jeszcze bardziej go zmotywowało. W Pradze nawet wygrał, ale było to już dość dawno bo 11 lat temu. W ubiegłym roku był dopiero 9.. Co na to "Adrenalina"? Szwed jeździ cały czas solidnie, jednak od niego wymaga się zdecydowanie więcej. Miał być następcą samego Rickardssona, a każdy widzi jak jest. Jonsson marzy o medalu IMŚ. W tym roku jak na razie jednak nic nie zapowiada, aby miało się to zdarzyć. W ubiegłym roku na tutejszym torze dotarł to półfinału. Jak będzie dziś? Ciężko wyrokować, ale półfinał na pewno w jego zasięgu. Po dwóch turniejach jest 8 z dorobkiem 17pkt. Gram na "Chudego", ponieważ Polaka stać na wiele więcej od Jonssona.

 

Chris Holder - Hans Andersen 1 @ 1,70 4/10 (11m - 7m)

 

Buki jeszcze nie doceniają Chrisa, a jak dla mnie jest on jednym z najbardziej walecznych rajderów tegorocznego cyklu, co sprawia, ze jest 6 z dorobkiem 19 "oczek". W Lesznie zabrakło mu trochę szczęścia do awansu, w Szwecji już był w ósemce najlepszych, czyli dzisiaj finał? Stawka jest tak wyrówanana, że nie widzę przeciwwskazań. No chyba, że słaba znajomość praskiego owalu, ale wczorajsze treningi powinny i dobranie odpowiednich przełożeń mogą dać dziś młodemu "kangurowi" wysoką lokatę. A Hans też jak dotąd niczym nie błysnął w tegorocznych turniejach, choć trzeba też przyznać, że ma sporo pecha. Leszno to brak jednego oczka do awansu, a w Goeteborgu awansu pozbawiło go kontrowersyjne wykluczenie w decydującym biegu. Łącznie daje mu to jak na razie 11 lokatę(15pkt.) W Pradze udało mu się wygrać w roku 2006, dwa lata później był drugi. Jednak choćby w zeszłym roku "Ugly Duck" zdobył ledwie 6 "oczek". Ciekawi mnie czy po upadku w poniedziałkowym meczu ligi brytyjskiej będzie w najwyższej dyspozycji. Wystąpił już w czwartkowym meczu Elite Legaue i "pyknął"9pkt. Ja pobieram kurs na zaskakującego jak najbardziej pozytywnie młodego "Aussie" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Mroczka (-1.5) - Jozsef Tabaka 1 @ 1,60 5/10 (anulowany)



 

Artur w tym sezonie zachwyca wszystkich, czy to na Wyspach, czy w Polsce, czy w Szwecji...Jest w mega formie dlatego myślę, że dziś bez problemu będzie lepszy od Tabaki, który odjechał jak na razie zaledwie dwa spotkania w Polsce..

 

Stal Rzeszów - Start Gniezno(+20.5) 2 @ 1,90 3/10 (62:28)

 

Wg mnie gospodarze wygrają ale nie aż tak wysoko.. Przecież Start prezentuje się na razie nie najgorzej a ostatnie wyjazdowe zwycięstwo w Grudziądzu na pewno jeszcze bardziej podniosło ich morale.. Ljung, Ferjan, Doyle, Mich.Szczepaniak, K.Jabłoński to nie są jakieś ogórki i myślę, że dzisiaj powalczą o jak najkorzystniejszy rezultat, który może być ważny w kontekście późniejszego bonusa.

 

Falubaz Zielona Góra - Polonia Bydgoszcz H(0.0 - 16.5) 1 @ 1,70 7/10 (61:29)

 

Dzisiaj Zielona Góra, która przed tygodniem odniosła pewne zwycięstwo w lubuskich derbach powinna bez problemu poradzić sobie z drużyną z Bydgoszczy. A to dlatego, że w ich składzie zabraknie rosyjskiej torpedy- Emila Sajfutdinova, który nabawił się kontuzji na wczorajszej GP.. Sami Jonsson i Walasek, którzy pewnie pykną koło 13-14pkt. w 6 startach raczej nie wystarczą.. A na wyjazdach Lindbaeck, Kościecha czy Gizatullin tracą przynajmniej połowę swej wartości. Juniorzy to Curyło - Adamczak, co niczego dobrego nie wróży w pojedynkach z rówieśnikami z Winnego Grodu.

 

Falubaz zdecydowanie na fali wznoszącej, Protasiewicz z Hancockiem w coraz wyższej formie po słabym początku sezonu. Lindgren pokazał w meczu z Gorzowem jakim potencjałem dysponuje przy W69.. Zengota ładny występ w Szwecji, w wywiadach podkreśla, że Falubazy coraz pewniej czują się na własnym torze, na którym mogli w końcu trochę pojeździć. Zagadka to postawa Dobruckiego, ale możliwe, że i on pokaże na co go stać. O juniorach już pisałem, 5:1 na korzyść tych z mychą na piersi w I biegu bezproblemowo.

 

Unibax Toruń - Caelum Stal Gorzów H(0.0 - 16.0) 2 @ 2,00 1/10 (43:47)

 

Echh tak dałem, a już za późno na wycofanie.. Toruń w najsilniejszym zestawieniu.. Ale Gorzów za to osłabiony brakiem Ruuda oraz Gapińskiego, którzy mocno poobijali się na treningu. Niedawno dostałem info, że w ich miejsce zobaczymy S.Gustafssona oraz Zbigniewa Sucheckiego.. Na pewno spore to osłabienie drugiej linii. Wszystko zależeć będzie od trójki: Gollob - N.Pedersen (najlepsza dwójka wczorajszej GP) - Zagar.. Jeśli Matej pojedzie na odpowiednim poziomie jest szansa na pokrycie tego handi, ale jak zaprezentuje się tak jak w Zielonej to ciężko to widzę.. Może zaskoczy Przemek Pawlickim choć tutaj za rywala będzie miał Warda na juniorce i same tuzy na seniorce co powoduje, że o punkty będzie mu jeszcze ciężej niż w Zielonej. Po tym info no bet jak dla mnie, ale jak już mówię wierzę w dobrą postawę liderów Stali co może spowodować iż mecz będzie w miarę na styku.

 

Unia Leszno - Unia Tarnów H(0.0 - 20.5) 1 @ 1,70 5/10 (58:32)

 

Jak to tej pory różne wydarzenia losowe sprawiają, że sezon strasznie się nam przeciąga. Mimo, iż po jutrzejszej kolejce będzie za nami już połowa rundy zasadniczej, to wiele odwołanych spotkań sprawia, że niektóre ekipy będą miały odjechane ledwie po 3-4 spotkania. Szczerze mówiąc moja pamięć nie sięga podobnej sytuacji.

 

Mecz w Lesznie miał być wielkim pojedynkiem dwóch wychowanków Kołodziej vs Kasprzak, którzy przed sezonem zamienili się klubami ale jak dotąd ta zmiana wyszła na lepsze jedynie Koldiemu. Miał być gdyż Janka zabraknie jednak w niedzielnym spotkaniu z powodu kontuzji, której nabawił się przed tygodniem na turnieju w Rybniku. Na szczęście obyło się bez poważniejszych kontuzji i prawodopodobnie w rozegranym za tydzień rewanżu kibice będą mogli podziwiać go w akcji.

 

Osłabione leszczyńskie byki powinny poradzić sobie z drużyną z Tarnowa. Jak do tej pory podopieczni trenera Jankowskiego spisują sie rewelacyjnie. Po 4 meczach na ich koncie znajduje się 6 oczek. Wysokie wygrane na własnym torze z Czewą i Zieloną Górą, czy też pogrom we Wrocławiu sprawiły, że wielu kibiców stawia ich teraz w roli jednego z głównych faworytów do tytułu.

 

Czwórka Hampel - Kołodziej - Adams - Baliński jeździ rewelacyjnie. Hampel w Lesznie jest niezwykle ciężki do pokonania, Kołodziej wręcz kosmiczny, o czym świadczy choćby rekord toru podczas spotkania z Falubazami i przewaga nad konkurencją. Kończący karierę Leigh, też nie rzuca słów na wiatr i pokazał, iż w tym ostatanim sezonie ekipa będzie mogła na niego liczyć. W szczególności postawa Balliego jest godna podziwu, gdyż po kompletnie nieudanym zeszłym sezonie wielu już postawiło na nim krzyżyk. A on odrodził się niczym feniks z popiołów i znowu zachwyca fanów pięknymi akcjami czy roprowadzaniem na pierwszym łuku. Dzielnie wspiera ich Troy Batchelor, który po słabszych sezonach odnalazł się w Polsce i jest pewnym punktem drugiej linii. Do tego na juniorce "wymiata" Jurica Pavlic.

 

Łącząc to wszystko w całość wychodzi na to, że poza drugim juniorem Unia nie ma słabych punktów. Choć i tak runda zasadnicza to tylko walka o rozstawienia przed play-offami, w których to wszystko się rozstrzygnie. Dlatego też za Kołodzieja nie będzie z/z, a szansę na występ otrzymał Adam Shields. Dla doświadczonego Australijczyka to debiut w tegorocznym sezonie e-ligi i z pewnością będzie chciał pokazać, że również jemu należy się miejsce w składzie.

 

Tauron Azoty Tarnów w tabeli po trzech odjechanych pojedynkach mają na koncie 2pkt. Wysokie zwycięstwo nad Falubazem na inaugurację Speedway Ekstraligi nie przełożyło się na następne spotkania. Później nastąpiła bolesna porażka 43:46 z Gorzowem i prawdziwy pogrom w Toruniu 26:64.

 

Goście przyjadą do Leszna w najsilniejszym zestawieniu z Krzysiem Kasprzakiem na czele. Na pewno Kasper będzie niezwykle umotywowany, a chęć przypomnienia się przed leszczyńskimi kibicami może wyjśc mu tylko na dobre. Powinien w końcu pokazać się jak na lidera przystało, bo myślę, że jak dotąd zawodzi włodarzy i fanów Jaskółek. Do tego dodajmy Sebastiana Ułamka, który w roku 2002 przyczynił się do srebra wywalczonego przez leszczyńską Unię i zwykle dobrze prezentował się na Smoku. Trzecim prowadzącym parę będzie Bjarne Pedersen. Duńczyk jest niezwykle chimerycznym rajderem i żadna trójka czy zero nie powinno nikogo zdziwić.

 

Druga linia to dwójka: Jędrzejak - M.Rempała.. Tomek ładnie zaprezentował się w Szwecji i być może jest to oznaka lepszej formy. W Lesznie jednak będzie mu niezwykle ciężko zaistnieć. A każdy punkt Marcina Rempały będzie dla niego sukcesem. Na juniorce Kiełbasa - pojedzie pewnie tylko w jednym biegu oraz Martin Vaculik, prezentujący ofensywny styl jazdy, który powinien pasować do leszczyńskiego owalu.

 

Podsumowując, na stadionie im. Alfreda Smoczyka zapowiada się jutro ciekawe widowisko, w której faworytem mimo braku Kołodzieja będzie Unia Leszno. Gości z Tarnowa na pewno stać na w miarę wyrównaną walkę, a pojedynki Kasprzaka z miejscowymi jeźdźcami powinny być ozdobą tego spotkania. KK wraz z Sebą Ułamkiem to jednak jedyni "pewniacy" a i tak pewnie pogubią parę punktów.. Dorzucą coś Vaculik i Bjarne, a i tak wychodzi mi tylko coś koło 32-33pkt. Dlatego też daję 1 na korzyść Unii tej z Leszna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...