Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Gone girl IMHO średniak, coś w stylu Labiryntu z zeszłego roku. Tak zamieszane, żeby widz kompletnie nie wiedział, kto jest dobry, a kto zły, no może trochę przesadzam, ale co raz więcej takich filmów powstaje, chyba jest popyt :bz: Pike ma coś w sobie fajnego ;)) Affleck dał radę ;)) Końcówka też typowa dla takich filmów, czyli nietypowa w starym kinie. Nie zamykają wątku. Może takie kino nie jestem tym co ja najbardziej lubię, ale mi nóg nie ujebało :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem już jakiś czas temu...ale co myślisz o zakończeniu?

 

ciekawe rozwiazanie, choć Gone Girl jest na podstawie książki, to David Fincher mógł to skończyć inaczej, pozostał przy pierwowzorze i dobrze. Już od samego początku widz staje przed dylematem, czyją stronę "trzyma", co mi sprawiło jeszcze większą frajdę z oglądania. Spotkałem się z opiniami ludzi którzy byli od samego poczatku za Pike (sadole i te ich death penalty) czy Afflecku. Wiadomo koncówka mogła być bardziej krwawa/konkretniejsza ale sądzę że ostatecznie oba obozy symatyków Pike czy Afflecka mogą być w miare zadowolone z zakończenia, ja przynajmniej byłem. I co najważniejsze w tym filmie: narracja miodzio, po kilku minutach minutach odrazu przyszło mi do głowy odrazu skojarzenie "House of Cards" - nie bez powodu ten sam reżyser :D - David Fincher

 

 

Tak zamieszane, żeby widz kompletnie nie wiedział, kto jest dobry, a kto zły

 I to jest piękne w takich filmach, reżyser zostawia ci wolną wole do "osądzania" danych postaci. Nie ma tak jak w 90% filmów że dany film gloryfikuje daną postać/grupę społeczną, a inną przedstawia w całkowicie złym świetle (np. Niemieccy obywatele z 2 wojny światowej(oprócz kilku wyjątków jak np. ostatnio w Furii i jednej z końcowych scen żołnierza niemieckiego i czołgu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, co mi zostawia, to, że kogoś gloryfikuje przez 90% filmu to inna sprawa i tak swój osąd możesz wybrać wbrew temu co Ci pokazał reżyser. Takie rozwiązania to były już stosowane, nawet w Kordianie, który był napisany w 1834 roku, także to nic nowego. Do mnie coś takiego nie trafia, film średni i fchuj mi przypomina ten Labirynt, w sensie nie fabuła, tylko całość. Bardzo dobrze, że Niemieccy bohaterowie są pokazywani w złym świetle :bz: Jak chcesz zobaczyć w dobrym to oglądaj niemieckie filmy o II wojnie, nawet tutaj kiedyś jakiś polecałem z taką dziewczynką małą, ale kutfa zapomniałem tytuł. Dla mnie to co obecnie serwują na świecie i w europie to duży regres w porównaniu z latami 90 i początkiem nowego tysiąclecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiem, co mi zostawia, to, że kogoś gloryfikuje przez 90% filmu to inna sprawa i tak swój osąd możesz wybrać wbrew temu co Ci pokazał reżyser.

Absolutnie się zgadzam ale większość filmów amerykańskich ma z góry "ustalone" kto jest zły, kto jest dobry. Wiadomo widz może często inaczej odbierać to co reżyser miał do przekazania. Mi się spodobało to że w Gone Girl reżyser pozostał neutralny, zrobił film na swój sposób unikatowy sposób i dlatego tak pozytywnie został odebrany. Na tle innych produkcji z 2014 roku(który jest dość słabym rokiem pod wzlędem filmów) wyróżnia się dość mocno. Ale to tylko przypomina mi pewną dyskusję która bodajze w tym temacie kiedys sie zapoczatkowalo, ze obecnie pod wzgledem jakosci seriale >>> filmy.

 

 

 


film średni i fchuj mi przypomina ten Labirynt, w sensie nie fabuła, tylko całość

Są podobieństwa: nieoczekiwana końcówka, czas trwania obu produkcji, pewne "przełomowe" momenty filmów które burzą pewien porządek, nadają filmowi całkowicie inny tor zdarzeń i pare innych.

 

 

 


Bardzo dobrze, że Niemieccy bohaterowie są pokazywani w złym świetle

 

Ja pisałem o obywatelach nie bohaterach niemieckich. Jest zajebiscie duza roznica pomiedzy jednym a drugim. Jest roznica pomiedzy zwyklym obywatelem niemieckim a np. oficerem SS ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie wiem gdzie pozostawia Ci w tym filmie możliwość wyboru i odbioru, jak na sam koniec wyraźnie widać kto jest tym złym, a kto dobrym. W sumie to w połowie filmu już to widać. Jak ktoś ogląda film i zawsze podziela wizje i zdanie reżysera na temat danego bohatera, w senie przypina mu łatkę, to dla mnie to jest płytkie :bz: Odnośnie niemieckich bohaterów, to może źle napisałem, że nie zrozumiałeś o co mi chodzi. Bohater=bohater filmu, nie bohater typu Arthur Axmann.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na sam koniec wyraźnie widać kto jest tym złym, a kto dobrym

 

 

Chyba inny film ogladalismy. Wiadomo ze Pike byla zla ale Affleck dobry ??? Uderzenie zony, romans bedac zonatym, bezrobotny, bedacy na utrzymaniu zony, alkoholik(dyskusyjne), to on podjal decyzje o wyprowadzce bez dyskusji z zona(aby spedziec czas z matka). Ona poswiecila dla niego wiele aby w "nagrode" otrzymac gorsza(orginalna?) wersje swojego meza. Jej zemsta wynikała z zachowania męża(złego męża).Obaj mieli swoje na sumieniu, oczywiscie zona zdecydowanie wiecej ale nazywanie postaci granej przez Afflecka dobra jest hipokryzja. Ba gdyby maz byl dobry i nie mial nic na sumieniu to nie zgodzilby sie na rozwiazanie zony  :p 

 

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest różnica między tym czy ktoś jest psychopatą jak ona, a tym, że ktoś kogoś robi w ch**a w związku, albo tym, że ją pchnął bo go sprowokowała. Zresztą wszystko co się działo było z jej winy, jej poprzednie związki to pokazują, że pier****na suka doprowadzała do tego sama. Dobra nie ma sensu gadać, w moim pierwszym poście napisałem IMHO i tyle.

 

btw. i bym zapomniał o najważniejszym, wszystkie te filmy tego typu są tak naciągane, że Furia to przy tym mini bajka :))

 

 

 

====

używaj spoilera !!!!!!!! - pershing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upadek(2013), The Fall - serial

 

Obecnie trwa drugi sezon, a sam jestem po pierwszym, zobaczymy co wymyślili w drugim, ogólnie lubię takie serialowe kryminały, gdzie od początku do końca jest jeden główny wątek i w każdym odcinku się tego trzymają, jest ciągłość :)) Wiadomo, że to nie jakiś majstersztyk, ale tak jak napisałem po pierwszym sezonie podchodzę do tego optymistycznie. Nie wiem czy to nie jakiś mini-serial, pierwszy sezon miał 5 odcinków, a w drugim widzę jest 6....nie wiem ile zaplanowali. Co bywa rzadkością w serialach...jest dobra muzyka, pasuje do scenografii, wydarzeń, itd.

 

7522970.6.jpg

 

 

W Belfaście grasuje seryjny morderca. Inspektor Gibson rozpracowuje jego metody działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzinne grzechy (2004) - Family Sins 7/10

 

7405919.2.jpg

 

Film oparty na prawdziwej historii. Brenda Geck (Kirstie Alley) przez wiele lat uchodziła wśród sąsiadów za wzorową obywatelkę, matkę i żonę. Była gorliwą parafianką, znaną ze swej hojności na cele dobroczynne.

Nigdy nikomu nie odmówiła pomocy. Słowem - chodzący ideał. Rzeczywistość była jednak zupełnie inna. Pewnego razu do prokuratora Philipa Rothmana (Will Patton) zgłasza się niejaka Maria Devereaux (Deanna Milligan). Wraz ze swoją matką mieszkała u rodziny Gecków. Chce opowiedzieć, co tam widziały i przeżyły. Rothman z niedowierzaniem słucha opowieści o psychicznej i fizycznej przemocy, jakiej były poddawane. Maria ujawnia też inne ciemne sprawki państwa Gecków: udział w napadach, umyślne podpalenia, oszustwa i porwania. Zaskoczony prokurator postanawia sprawdzić, co naprawdę dzieje się w domu Brendy

 

 

Trochę zawyżyłem ocenę, film słaby, ale dla jednej rzeczy, kwestii warto obejrzeć ten film, jest to film na faktach pokazujący coś brutalnego, ukazuje gorszą stronę człowieka. Niestety są, byli i będą tacy "ludzie" na tym świecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repentance (2013) - 6.75/10 %-)

 

7590142.6.jpg

 

 

Bohaterem filmu jest Tommy (Mackie), trener rozwoju osobistego i pisarz, który zostaje uwięziony przez swojego fana (Whitaker), człowieka z głębokimi problemami emocjonalnymi.

 

 

Nie wiem dlaczego ten film ma na filmwebie ocenę 4.9 (155 głosów). Bo na pewno zasługuje na więcej, jest znacznie więcej filmów, który powinno się tam wystawić tak niską ocenę. Nie jest to jakiś majstersztyk, ale na pewno film godny polecenia, w roli głównej Forest Whitaker - naprawdę świetnie gra swoje role (telefon, Ostatni król Szkocji, Azyl, Kamerdyner, ale oczywiście też grał w wielu pseudofilmach, czasem trzeba dorabiać, aby przeżyć %-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Repentance (2013) - 6.75/10 %-)

 

7590142.6.jpg

 

 

Bohaterem filmu jest Tommy (Mackie), trener rozwoju osobistego i pisarz, który zostaje uwięziony przez swojego fana (Whitaker), człowieka z głębokimi problemami emocjonalnymi.

 

 

Nie wiem dlaczego ten film ma na filmwebie ocenę 4.9 (155 głosów). Bo na pewno zasługuje na więcej, jest znacznie więcej filmów, który powinno się tam wystawić tak niską ocenę. Nie jest to jakiś majstersztyk, ale na pewno film godny polecenia, w roli głównej Forest Whitaker - naprawdę świetnie gra swoje role (telefon, Ostatni król Szkocji, Azyl, Kamerdyner, ale oczywiście też grał w wielu pseudofilmach, czasem trzeba dorabiać, aby przeżyć %-) )

Dałem rade do 35min, dupy nie urywa ale kazdy ma inny gust

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marco Polo  by Netflix, 6,5- 7/10 spodziewalem sie czegos na miare House of Cards jesli chodzi o jakosc, lub cos w stylu Wikingow jako odniesienie do serialu traktujacego o histori, lekko sie  zawiodlem, ale do obejrzenia.  Fajny klimat dobre zdjecia, moze byc, choc bez rewelacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mroczna dolina(2014) Das Finstere Tal 7.5/10

 

7585924.6.jpg

 

Austria, koniec XIX wieku. Do małej wioski przybywa nieznajomy, prosząc o kwaterę na zimę. Wkrótce mieszkańcami wstrząsa seria niewyjaśnionych zgonów.

 

 

Zawsze jako dzieciak lubiłem stare westerny, a teraz dostaję nowy western, nowego typu różniący się nieco od gatunku, szkoda, że film przewidywalny, ale jest coś w Nim, że należy ten film obejrzeć. Przede wszystkim jest mega klimatyczny, b.dobra muzyka. Polecam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grand Budapest Hotel

 

Film mega, naprawde polecam, bardzo ciekawie przedstawiony, pomieszany swietny . 9/10 wg mnie

 

Jak ogladales 4pokoje Tarantino, czy Django i polubiles ten rodzaj kina, to spodoba ci na pewno ten film. 

 

 

http://www.filmweb.pl/film/Grand+Budapest+Hotel-2014-661817

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ogladales 4pokoje Tarantino, czy Django i polubiles ten rodzaj kina, to spodoba ci na pewno ten film. 

 

 

 

 

Django ogladałem i mi sie podobał, a jednak Hotel w ogóle nie przypadł mi do gustu  :p

 

 

7205698.6.jpg

Świadek oskarżenia (1957)

 

Stare dobre kino, bardzo dobrze wchodzi, aż się zdziwiłem, że tak lekko się będzie oglądało :) 8/10

 

Stary, doświadczony adwokat mimo kłopotów zdrowotnych przyjmuje kolejną sprawę. Nie wie, że ma do czynienia z niezwykle zawiłą intrygą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houdini(2014-) miniserial 2-odcinkowy 8/10

 

7642007.6.jpg

 

Dwuodcinkowy miniserial, który opowiada historię słynnego iluzjonisty od życia w nędzy do osiągnięcia przez niego światowej sławy. 

Zobaczyłem discovery history - myślę, pewnie jakiś typowy film historyczno-biograficzny. Zaskoczyłem się pozytywnie, bo jest to typowy film, w roli Houdiniego Adrien Brody (wszyscy kojarzymy go z Pianisty). Jak ktoś czytał kiedyś o tym iluzjoniście, na pewno się spodoba, nie jest to kinowy majstersztyk ;)) Ale szczerze polecam...abrakadabra %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel mi polecil serial Gomorra, produkcja wloska, bo sciagnieciu calego sezonu wzialem sie za szukanie napisow do tego serialu, napotkalem sie tam na opinie znanej grupy Hatak ze Gomorra to jeden z najlepszych seriali 2014 roku, przebijajacy "Fargo" czy "True Detective". Po obejrzeniu pierwszego sezonu, moge podpisac sie pod wczesniejsza opinia. 12 odcinkow, od poczatku do konca trzymajacy w napieciu bez zadnych nudnych watkow.

Edytowane przez Drizzd91
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...