Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Nie wiem czy było ale polecam :))

 

http://www.filmweb.pl/film/Wojownik-2007-434388

 

Marek Piotrowski (ur. 14 sierpnia 1964 r. w Dębe Wielkim koło Mińska Mazowieckiego) -- polski kick-bokser i bokser, zawodowy mistrz świata.

Kariera amatorska -- swoją karierę sportową rozpoczynał jako bardzo młody adept jujutsu, z czasem zainteresował się Karate Kyokushin. W 1984 r. zdobył w tej dyscyplinie mistrzostwo Polski juniorów. W 1985 r. powtórzył ten sukces w kategorii seniorów. W karate stoczył 13 oficjalnych pojedynków, wszystkie wygrał. W Lipcu 1993 r. stał się posiadaczem czarnego pasa (1 dan). Z początkiem 1987 r. rozpoczął uprawiać kick-boxing w formule full contact, mimo że dyscyplina ta była wówczas w Polsce zakazana.

11 października 1987 r. zdobył w Monachium amatorskie mistrzostwo świata w kategorii wagowej do 81 kg. Tego samego roku wygrał również mistrzostwo Polski, a na Węgrzech Puchar Świata, zostając uznanym za najlepszego zawodnika turnieju.

Kariera zawodowa -- w 1988 r. zdecydował się na wyjazd do USA, aby rozpocząć karierę zawodową. W październiku stoczył swoją pierwszą walkę. W Rockford znokautował Boba Handegana w 4. rundzie.

19 sierpnia 1989 r. w swej piątej walce za Oceanem zwyciężył jednogłośnie na punkty dotychczas niepokonanego Ricka „The Jet" Roufusa i zdobył zawodowe mistrzostwo Stanów Zjednoczonych organizacji PKC. Do jego nazwiska przyległ również ringowy przydomek Punisher.

4 listopada 1989 r. w Chicago pokonał Dona „The Dragon" Wilsona i został zawodowym mistrzem świata organizacji ISKA, PKC i FFKA.

Do 1991 r. stoczył sześć pojedynków, pokonując między innymi Boba „The Thunder" Thurmana oraz renomowanego Marka Longo. Był do tego momentu niepokonanym zawodnikiem na zawodowym ringu, legitymującym się bilansem 29-0-0 (19 KO). 22 czerwca 1991 r., pomimo problemów osobistych, stoczył rewanżowy pojedynek z Rickiem Roufusem, który przegrał w drugiej rundzie przez nokaut. Po tej porażce rozpoczął w lutym karierę w boksie zawodowym, wygrywając pierwszą walkę przed czasem w 4. rundzie. Następnie do 1992 r., chcąc odzyskać utracony tytuł MŚ, stoczył kilka walk w kickboxingu, wszystkie wygrywając.

W lipcu 1992 r. zdobył tytuł mistrza Ameryki Północnej wygrywając z Kanadyjczykiem Conradem Pla.

22 listpada 1992 r. stanął w Paryżu do pojedynku z wielokrotnym mistrzem Holendrem Robem Kamanem (zwanym także „Mr. Low-Kick"; 98 wygranych walk, 78 KO.) w formule low-kick. Przegrał przez TKO w siódmej rundzie po niezwykle dramatycznym boju. Po tej porażce raz jeszcze stanął do walki o utracone tytuły. Przez następne lata szukał szansy na rewanż z Kamanem i Roufusem, ale nigdy jej nie dostał.

 

22 czerwca 1993 r. pokonał w Montrealu przez TKO Michaela McDonalda. W tym samym roku zwyciężył Mike'a Winklejohna, zdobywając tytuł mistrz świata ISKA w formule oriental rules (odmiana dopuszczająca low-kick i uderzenia kolanem). W grudniu 1995 r. stoczył swoje ostatnie starcie w kickboxingu. W Krakowie pokonał Włocha Stefano Tomiazzo, zdobywając pas mistrza świata organizacji WKA i unifikując wszystkie światowe tytuły w full-contact. Tym samym stał się posiadaczem wszystkich najważniejszych pasów mistrzowskich: ISKA, KICK, PKC, WAKO-PRO, FFKA, WKA i TBC.

Równolegle ze startami w kickboxingu Piotrowski kontynuował karierę zawodowego boksera, staczając od 1992 do 1996 r. w sumie 21 pojedynków w wadze półciężkiej. Wygrał wszystkie.

Zawodową karierę zakończył 13 grudnia 1996 r. w Hanowerze wygraną walką bokserską. W 1997 r. dostał propozycję walki o zawodowe mistrzostwo świata w boksie organizacji IBF z Reggie Johnsonem, lecz ze względu na kłopoty zdrowotne musiał zrezygnować. W 2002 r. powrócił do Polski.

Wyróżnienia

W 1987 r. dostał nagrodę „Syrenki" od miesięcznika Sportowiec za największą niespodziankę sportową roku. Trzykrotnie wybierany do pierwszej dziesiątki najlepszych sportowców w Polsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego (1987, 1989, 1990), dwukrotnie zajmując 2 pozycję. Prestiżowy magazyn Fighter klasyfikując największych kickboxerów lat 80., umieścił Piotrowskiego w wadze do 172 funtów (tj. 78 kg) na drugim miejscu. Dwukrotnie, w latach 1989 i 1994 został uznany przez amerykańskich fachowców kickbokserem roku. Został także wybrany przez amerykańską prasę na jednego z dwóch najlepszych fighterów lat 90. W 1991 r. Aleksander Bilik wydał książkę Kickbokser, opisującą karierę Piotrowskiego do roku 1990. W 2005 r. telewizja TVN24 nakręciła reportaż o Marku Piotrowskim zatytułowany „Wojownik" W 2005 r. powstał o nim nawet komiks pt. Kickbokser (zamieszczony w dodatku do Gazety Wyborczej). 2006 r. -- Marek Piotrowski otrzymał statuetkę Stanley Honorowy -- KICK BOXING

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio same biedne filmy wpadaja z lepszych to tylko

 

darakowy PI 8/10 http://www.filmweb.pl/Pi

oraz dobre kino wojenne Ocalony 8/10 http://www.filmweb.pl/film/Ocalony-2013-613320

 

szukam filmów detektywistycznych typu zodiak,mentalista,detektyw ręka boga gdzie szukają seryjnego zabójcy :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suits coraz słabszy jak większość seriali :bz: tak Dextera oglądałem ale wole jakiś film niż serial

 

Korespondent Bryan (2010) - rewelacja jakoś nigdy historią sie nie interesowałem, po obejrzeniu tego filmu ze 3 godzinki czytałem o IIWS

W pogoni za szczęściem (2006) - tez bardzo dobry film i w dodatku na faktach obejrzałem sobie drugi raz bo nie miałem na filmwebie ocenionego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś na tvp2 leciał dobry ruski serial Bandycki Petersburg, jakby ktoś się kiedyś natknął to polecam :))

 

z takich starszych filmów to:

 

Mr Nobody 7/10

Trainspotting 9/10

Las Vegas Parano 7/10

Źródło 8/10

Zostawić Las Vegas 9/10

Peacefull Warrior 8,5/10

 

 

filmy sportowe

Forever Strong 7/10

Coach Carter 7,5/10

We Are Marshall 7/10

Cud w Lake Placid 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suits coraz słabszy jak większość seriali :bz:

 

w którym miejscu niby?

 

Moim zdaniem, było kilka słabszych odcinków, może pojawiło się za dużo pobocznych "tematów". Ale przed ostatni odcinek oraz zapowiedź ostatniego odcinka tego sezonu bardzo dobrze rokuje :piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowpiercer: Arka przyszłości - http://www.filmweb.pl/film/Snowpiercer%3A+Arka+przysz%C5%82o%C5%9Bci-2013-649608 - 8,5/10

 

Kurde, nie spodziewałem się, że będzie taki dobry. Scena z siekierami po prostu miażdży system, zakapiory jak kibole na ustawkach %-) Ogólnie ciekawa koncepcja, dobrzy aktorzy i wykreowane przez nich postacie. Dobra rozrywka, zdecydowanie warto obejrzeć :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż rzeczywiście grę o tron można porównać do Spartacusa, ale jest znacznie lepiej nakręcone, scenografia, gra aktorska (szczególnie messi Lannister) oraz nieprzewidywalność to chyba najważniejsze cechy tego serialu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snowpiercer: Arka przyszłości - http://www.filmweb.pl/film/Snowpiercer%3A+Arka+przysz%C5%82o%C5%9Bci-2013-649608 - 8,5/10

 

Kurde, nie spodziewałem się, że będzie taki dobry. Scena z siekierami po prostu miażdży system, zakapiory jak kibole na ustawkach %-) Ogólnie ciekawa koncepcja, dobrzy aktorzy i wykreowane przez nich postacie. Dobra rozrywka, zdecydowanie warto obejrzeć :))

 

Nie powiedziałby, ze to "tak dobry" film, ale na pewno bardzo ciekawy ze względu na pomysł, ukazuje gatunek ludzki, podziały, równowagę człowieka jak i systemu, ekosystemu, jak działa łańcuch pokarmowy na tym świecie a to wszystko zawarte jest w pociągu, który jest genialną alegorią świata. A najważniejsze obrazuje, że mieliśmy być cywilizacją życia, a stajemy się cywilizacją śmierci. Reasumując, warto obejrzeć, nie mam tam genialnych dialogów, gry aktorskiej, efektów specjalnych, ale sam koncept do mnie przemówił. Tak wygląda świat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cieżko porównać do czegoś Grę o Tron. Dla mnie to TOP3

zgadzam się ja prędzej bym porównał to do władcy pierścienia czy hobbita ale to filmy bo nie było takiego serialu jeszcze by porównywac grę o tron ale znajomym którzy czytali sagę pieśń lodu nie podchodziło po części zmienianie scenariusza filmu do ksiażki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie ten pierwszy odcinek to dupy nie urwał, przecietny bez szału

no tak ale w każdej części najlepszym odcinkiem był 9 dopiero wiec nie ma co liczyć odrazu chociaż twórcy zapowiadali że w tej części będzie więcej takich odcinków jak 9 niż w każdej innej a pozatym na 2 odcinek też nie będe liczyć na szał ślubny joffreya który zajmie większość czesć odcinka pewnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...