Skocz do zawartości

Filmy i Seriale


mexes

Rekomendowane odpowiedzi


Tez jestem fanem Wojtka, poza tym bardzo cenie Roberta Wieckiewicza. Poprzednie filmy bardzo przypadly mi do gustu, ten jest nieco inny. Mam mieszane uczucia, sporo ciezkich scen z rzyganiem itd. W kazdym razie warto to zobaczyc jak i poprzednie filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top of the lake mini serial polecam

a co do Wojtka to bardzo dobry reżyser umie dobrze pokazać szczegóły w swoich filmach i je napiętnować Dom zły chyba najbardziej mi podszedł ale nowy film jego jeszcze niewidziałem znajomy mi mówił tylko ze dużo chlania i rzygania troche obleśny ale wg. mnie dobrze pokazana rzeczywistość więc pewnie obejrze go zaniedługo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem kilka nowych filmów:

 

Labirynt 9/10

http://www.filmweb.pl/film/Labirynt-2013-507169

 

Aktorstwo na najwyższym poziomie, burzliwa akcja i świetny dylemat jak daleko można się posunąć w walce o odzyskanie córki. Chyba najlepszy film jak widziałem z nowszych produkcji od 2010-2011 (Wyspa Tajemnic, Dziewczyna z tatuażem) Brak nominacji do Oskara w najważniejszej kategorii to spora pomyłka u Amerykańców. Polecam :)

 

Młoda i piękna 6.5/10

http://www.filmweb.pl/film/M%C5%82oda+i+pi%C4%99kna-2013-659861

 

Po pierwsze bardzo ładna główna aktorka w odważnych scenach. Dziewczyna ma wszystko prócz ojca i dlatego zostaje dziwką by znaleźć zrozumienie u starszych panów? Trochę to do mnie nie trafia, ale obejrzeć trzeba bo film jest ciekawy choćby z powodu nr.1 ;)

 

Sinister 6.5

http://www.filmweb.pl/film/Sinister-2012-631143

 

Jak na te nowsze "horrory" to nawet niezły. Czasami krew w żyłach potrafił przymrozić. Jak dla mnie nie najlepsza końcówka psuję trochę całość.

 

Niepamięć 7

http://www.filmweb.pl/film/Niepami%C4%99%C4%87-2013-535756

Nie jestem fanem SF, ale film mi się podobał. Dobrze zagrane z dobrymi efektami i ciekawą akcją.

 

Jack Reacher: Jednym strzałem 7.5

http://www.filmweb.pl/film/Jack+Reacher%3A+Jednym+strza%C5%82em-2012-629392

 

Obsada głównej roli dosyć zaskakująca odbiegająca od książki Lee Childa, ale Cruise daje radę . Bardzo dobre kino akcji :)

 

 

Poradnik pozytywnego myślenia 7

 

Cooper i Lawrence to ostatnio bardzo pożądana para aktorska i w tym filmie stworzyli niezły kreacje. Początek bardzo fajny i komediowy (szczególnie jedna świetna scena w domu nocna kłótnia Coopera z rodzicami :) ) później wiało trochę nudą , ale ogólnie fajny filmek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lone Survivor(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Ocalony-2013-613320

 

Aaaa, kozak !!! Przede wszystkim pewnie temu, że lubie klimaty wojny. Mimo beznadziejnie podejmowanych decyzji (w sumie nie wiem jakbym się zachował na ich miejscu) oglądało się wybornie. Oparty na faktach :)) Tak mnie zaciekawił, że planuje przeczytać książkę :)) POLECAM 8.5/10

 

 

RED 2(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Red+2-2013-616928

 

Chyba nieco gorszy od "jedynki", ale mimo to dobry 7/10

 

 

Agenci(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Agenci-2013-612342

 

Lekki film, sporo akcji i śmiesznych dialogów. Denzel konkretnie :)) 7/10

 

 

Zeszłej nocy(2010)

http://www.filmweb.pl/film/Zesz%C5%82ej+nocy-2010-490841

 

Myślę, że nie każdemu podejdzie. Myśle dla ulubieńców gatunku będzie git 7/10

 

 

Charlie Bartlett(2007)

http://www.filmweb.pl/film/Charlie+Bartlett-2007-179276

 

Lekki film o amerykańskiej młodzieży. Na nudny wieczorek git :)) 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lone Survivor(2013)- Chomik wiadomo, że nie wiesz i nigdy nie będziesz wiedział, tam trzeba być, żeby to rozumieć. Mam kumpla który wrócił z misji i mi powiedział, że nie ma sensu o tym rozmawiać, bo i tak tego nie zrozumie osoba, której tam nie było. Na filmach wygląda to trochę kolorowo, że tak powiem. Książka jest przetłumaczona? Film bardzo dobry, dla koneserów gatunku obowiązek obejrzeć. Mnie rozwaliła końcówka jak pokazywali te zdjęcia, dopiero wtedy dotarło do mnie, co musi czuć taki żołnierz zostawiając żonę, dziecko, rodziców w domu... masakra, wielki szacunek dla nich :respekt:

 

[ Komentarz dodany przez: Chomik: 2014-02-11, 07:12 ]

Książka to "Przetrwałem Afganistan" :)) trzeba przeczytać :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młoda i piękna Fajny nawet. Francja to jednak dobre klimaty. Świetne sceny z piękną Vacth. Fabuła taka, że młoda jest nimfomanką (nie jest to powiedziane, tak się domyślam), chociaż ciężko tez to stwierdzić i to jest dobre w filmie. Bez wątpienia lubi nowe przygody seksualne, to chyba bardziej ją podnieca niż sam seks. Świetny uśmiech ma, do tego całkiem spoko zagrała jak na początkującą.

 

Co dzień zawdzięcza nocy- Kolejny film z Vacth, obejrzany, typowo dla aktorki. Niestety liczyłem na więcej. Tutaj fabuła skopiowana, bo pisać mi się nie chce dalej: Dziewięcioletni Younès (Fu'ad Aït Aattou) zostaje oddany w opiekę wujowi z Oranu. Dorastając w małym miasteczku, poznaje Émilie (Nora Arnezeder), która staje się jego najlepszą przyjaciółką. Z biegiem czasu między obojgiem ludzi rozwija się głębokie uczucie. Powiem tylko tyle, że można zobaczyć po raz kolejny tajemniczość, coś ma w sobie ;)

 

Mój kawałek tortu- Kolejny film z Vacth, najgorszy. Chociaż tutaj jest stosunkowo młodsza do dwóch wyżej. Chciałem obadać coś, czy zależy od roli ta jej tajemniczość i już wiem, że nie. Rozwala ten uśmiech taki połowiczny, że tak powiem. Trzeba zobaczyć, bo ciężko mi to opisać. Film słaby!

 

The Man With the Golden Brain- To już ostatni film z Vacth, jeżeli to można nazwać filmem. Ponoć 16 minut ma, nie mogłem ogarnąć nigdzie, żeby ściągnąć, jutro coś poszukam.

 

 

Podsumowując ciekawa młoda aktorka ;) Można zwrócić na nią uwagę, ja będę śledził, zobaczymy jak to się rozwinie. Zabójczy "uśmiech" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oscary

NAJLEPSZY FILM:

 

"American Hustle"

"Kapitan Phillips"

"Witaj w klubie"

"Grawitacja"

"Ona"

"Nebraska"

"Tajemnica Filomeny"

"Zniewolony. 12 Years a Slave"

"Wilk z Wall Street"

NAJLEPSZY AKTOR:

 

Christian Bale - "American Hustle"

Leonardo DiCaprio - "Wilk z Wall Street"

Bruce Dern - "Nebraska"

Chiwetel Ejiofor - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Matthew McConaughey - "Witaj w klubie"

 

NAJLEPSZA AKTORKA:

 

Amy Adams - "American Hustle"

Cate Blanchett - "Blue Jasmine"

Sandra Bullock - "Grawitacja"

Judi Dench - "Tajemnica Filomeny"

Meryl Streep - "Sierpień w hrabstwie Osage"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY:

 

Barkhad Abdi - "Kapitan Phillips"

Jonah Hill - "Wilk z Wall Street"

Michael Fassbender - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Jared Leto - "Witaj w klubie"

Bradley Cooper - "American Hustle"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA:

 

Sally Hawkins - "Blue Jasmine"

Jennifer Lawrence - "American Hustle"

Lupita Nyong'o - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Julia Roberts - "Sierpień w hrabstwie Osage"

June Squibb - "Nebraska"

 

NAJLEPSZY REŻYSER:

 

David O. Russell - "American Hustle"

Alfonso Cuarón - "Grawitacja"

Alexander Payne - "Nebraska"

Steve McQueen - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Martin Scorsese - "Wilk z Wall Street"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY:

 

Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke - "Przed północą"

Billy Ray - "Kapitan Phillips"

Steve Coogan, Jeff Pope - "Tajemnica Filomeny"

John Ridley - "Zniewolony. 12 Years a Slave"

Terence Winter - "Wilk z Wall Street"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY:

 

"American Hustle"

"Blue Jasmine"

"Witaj w klubie"

"Ona"

"Nebraska"

 

NAJLEPSZA ANIMACJA:

 

"Krudowie"

"Minionki rozrabiają"

"Ernest i Celestyna"

"Kraina lodu"

"Kaze tachinu"

 

NAJLEPSZY DOKUMENT:

 

"Scena zbrodni"

"Piękna i bokser"

"Brudne wojny"

"The Square"

"20 Feet from Stardom"

 

NAJLEPSZY FILM NIEANGLOJĘZYCZNY:

"W kręgu miłości"

"Polowanie"

"Wielkie piękno"

"Omar"

"L'image manquante"

NAJLEPSZE ZDJĘCIA:

 

"Grawitacja" - Emmanuel Lubezki

"Co jest grane, Davis?" - Bruno Delbonnel

"Nebraska" - Phedon Papamichael

"Labirynt" - Roger Deakins

"Wielki mistrz" - Philippe Le Sourd

NAJLEPSZY MONTAŻ:

"Zniewolony: 12 Years a Slave" - Joe Walker

"American Hustle" - Alan Baumgarten, Jay Cassidy, Crispin Struthers

"Grawitacja" - Alfonso Cuarón, Mark Sanger

"Kapitan Phillips" - Christopher Rouse

"Witaj w klubie" - Martin Pensa, John Mac McMurphy

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA:

 

"American Hustle"

"Grawitacja"

"Wielki Gatsby"

"Ona"

"Zniewolony. 12 Years a Slave"

 

NAJLEPSZE KOSTIUMY:

 

"American Hustle" - Michael Wilkinson

"Wielki Gatsby" - Catherine Martin

"Zniewolony: 12 Years a Slave" - Patricia Norris

"Wielki mistrz" - William Chang

"The Invisible Woman" - Michael O'Connor

 

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA:

"Witaj w klubie"

"Jackass: Bezwstydny dziadek"

"Jeździec znikąd"

 

NAJLEPSZA ORYGINALNA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA:

 

"Złodziejka książek"

"Grawitacja"

"Ona"

"Tajemnica Filomeny"

"Ratując pana Banksa"

 

NAJLEPSZA PIOSENKA ORYGINALNA:

 

"Minionki rozrabiają" - Pharrell Williams ("Happy")

"Kraina lodu" - Kristen Anderson-Lopez, Robert Lopez("Let It Go")

"Mandela: Long Walk to Freedom" - Bono, Adam Clayton, The Edge, Larry Mullen Jr., Brian Burton ("Ordinary Love")

"Alone Yet Not Alone" - Bruce Broughton (Alone Yet Not Alone)

"Ona" - Karen O ("The Moon Song")

 

NAJLEPSZY DŹWIĘK:

"Kapitan Phillips"

"Grawitacja"

"Hobbit: Pustkowie Smauga"

"Co jest grane, Davis?"

"Lone Survivor"

 

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU:

 

"All Is Lost"

"Kapitan Phillips"

"Grawitacja"

"Hobbit: Pustkowie Smauga"

"Lone Survivor"

 

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE:

 

"Grawitacja"

"Iron Man 3"

"Jeździec znikąd"

"W ciemność: Star Trek"

"Hobbit: Pustkowie Smauga"

NAJLEPSZY DOKUMENT KRÓTKOMETRAŻOWY:

 

Cavedigger

Facing Fear

Karama Has No Walls

The Lady In Number 6 - Malcolm Clarke, Carl Freed

Prison Terminal: The Last Days of Private Jack Hall - Edgar Barens

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY:

Feral - Daniel Sousa, Dan Golden

Get a Horse! - Lauren MacMullan, Dorothy McKim

Mr Hublot - Laurent Witz, Alexandre Espigares

Possessions - Shuhei Morita

Room on the Broom - Max Lang, Jan Lachauer

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM AKTORSKI:

 

Aquel no era yo - Esteban Crespo

Avant que de tout perdre - Xavier Legrand

Helium - Anders Walter

Do I Have to Take Care of Everything? - Selma Vilhunen

The Voorman Problem - Mark Gill

 

86. ceremonia gala Oscarów, podczas której spośród nominowanych wyłonieni zostaną laureaci, odbędzie się 2 marca w Los Angeles.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadłem na pomysł, żeby zabawić się w Oscary. Część z tych filmów już widziałem, ale trochę będzie trzeba obejrzeć. Dokonam wyboru w kategoriach: Najlepszy film; Najlepszy aktor; Najlepsza aktorka; Najlepszy aktor drugoplanowy; Najlepsza aktorka drugoplanowa; Najlepszy reżyser; Najlepszy scenariusz adaptowany; Najlepszy scenariusz oryginalny; Najlepsze zdjęcia; Najlepszy montaż; Najlepsza scenografia; Najlepsza charakteryzacja; Najlepszy dźwięk.

 

Jak obejrzę już to co mi zostało, a tak z 50% potrzebne będzie jeszcze, żeby ocenić w tych kategoriach, to wrzucę tutaj moje TOP3 w każdej kategorii. Na początku nasmaruję parę zdań jak mi się podobał każdy z nominowanych filmów w tych kategoriach. Zobaczymy na ile będą się moje oceny uzupełniać z ocenami akademii filmowej. Pewnie nie za bardzo, bo ich klucz wyboru często bywa dziwny %-) Do zobaczenia za jakiś czas, myślę, że do 22 lutego ogarnę %-)

 

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy na ile będą się moje oceny uzupełniać z ocenami akademii filmowej

Wg mnie moje opinie naprzykład a akademi filmowej napewno będą się róznić pozatym wystarczy zobaczyć na same nominacje niektóre np. Grawitacja no tak gorszego filmu to ja nieoglądałem juz od kilku lat i jak taki film moze być nominowany do oskara tak samo pewnie nie oglądne takich filmów jak nebraska czy ona bo wiem ze to będą nudne i denne filmy. Ogólnie jakosć cześci filmów ostatnimi czasu raczej schodzi w dół zamiast ulepszać się z biegiem czasu a już sama akademia filmowa i rozdawanie oskarów od kilku lat budzą wątpliwosci tak jak film "To nie jest kraj dla starych ludzi" nie mogłem tego zrozumieć jak taki film mógł dostać tyle oskarów jeżeli wg. mnie nie zasługiwał nawet na jednego denna i nudna fabuła ciągnaca się bez konca cały film dosyć statystycznie zrobiony. Dlatego mogę powiedzieć że pierd..e takie oskary i ich wybór przez akademie żeby tym biły kabse dla filmów .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro
Ogólnie jakosć cześci filmów ostatnimi czasu raczej schodzi w dół zamiast ulepszać się z biegiem czasu (...) nie mogłem tego zrozumieć jak taki film mógł dostać tyle oskarów jeżeli wg. mnie nie zasługiwał nawet na jednego denna i nudna fabuła ciągnaca się bez konca cały film dosyć statystycznie zrobiony

Sory, ale głupszego komentarza dawno nie czytałem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że Oskary powinny trafiać wyłącznie do filmów sensacyjnych, z akcją, z fajerwerkami gdzie nonstop coś się dzieje bo jak tego nie ma to nudaaaaa i szkoda w ogóle oglądać? :fp: Nie wiem ile masz lat, w każdym bądź razie kinematografia jako taka nie kończy się na Avengersach, Transformersach, Szybkich i wściekłych czy tym podobnych nawalankach, a dobry film wcale nie musi sypać strzelaninami i pościgami z ekranu żeby wciągnąć widza bez reszty.

 

np. Grawitacja no tak gorszego filmu to ja nieoglądałem juz od kilku lat i jak taki film moze być nominowany do oskara

Ten fragment wskazuje dobitnie, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Już za same zdjęcia, montaż, czy efekty specjalne "Grawitacji" należały się nominacje jak psu buda, no ale kto tam patrzy na takie detale, ważne żeby pach pach i pif Paf na ekranie było i krew sie lała i flaki fruwały? :]

 

Co do całych nominacji to wiadomo, że są kontrowersje, jak co roku zresztą. Ja tam podchodzę do tego z dystansem w ramach ciekawostki. Trzymam tylko kciuki za DiCaprio żeby w końcu dostał tego Oskara. Nie tyle za Wilka z Wall Street ile za całokształt bo jest cała masa filmów, w których zagrał na równie wysokim poziomie a mimo to jeszcze się statuetki nie doczekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy na ile będą się moje oceny uzupełniać z ocenami akademii filmowej

Wg mnie moje opinie naprzykład a akademi filmowej napewno będą się róznić pozatym wystarczy zobaczyć na same nominacje niektóre np. Grawitacja no tak gorszego filmu to ja nieoglądałem juz od kilku lat i jak taki film moze być nominowany do oskara tak samo pewnie nie oglądne takich filmów jak nebraska czy ona bo wiem ze to będą nudne i denne filmy. Ogólnie jakosć cześci filmów ostatnimi czasu raczej schodzi w dół zamiast ulepszać się z biegiem czasu a już sama akademia filmowa i rozdawanie oskarów od kilku lat budzą wątpliwosci tak jak film "To nie jest kraj dla starych ludzi" nie mogłem tego zrozumieć jak taki film mógł dostać tyle oskarów jeżeli wg. mnie nie zasługiwał nawet na jednego denna i nudna fabuła ciągnaca się bez konca cały film dosyć statystycznie zrobiony. Dlatego mogę powiedzieć że pierd..e takie oskary i ich wybór przez akademie żeby tym biły kabse dla filmów .....

 

Grawitacja jako najlepszy film to na pewno na wyrost, ale nominacje do montaż, scenografia uzasadnione jak najbardziej. Opinie o "To nie jest kraj dla starych ludzi" mam odmienną a co do stwierdzenia po dwuzdaniowym opisie filmu, że jakiś film będzie nudny i beznadziejny to podejście godne podziwu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scorQpion- Akurat co do Nebraski mylisz się i to bardzo. Do kategorii film oglądałem już większość i Zniewolony i Nebraska stoją naprawdę na wysokim poziomie. Wilk został wykreowany na tego który ma zdobyć większość Oscarów, ale czy powinien to inna opcja. Zniewolony to jeden z lepszych filmów tego roku bez wątpienia i dla mnie jeden z faworytów, ale o tym za parę dni. Wiadomo, Wilk to niby film trochę na faktach, ale dla mnie to zupełna fikcja. Leo(zagrał super :)) ) stworzył taką postać Jordana, jaka ludzie chcieli zobaczyć, tudzież młodzi ludzie, rządni ćpania, ruchania i hajsu. Rzeczywistość ma się do tego tak, że Jordan to zwykły oszust na większą skalę, coś jak nasi "boniarze" %-)

 

scorpi- No w sztukę trzeba inwestować :afro:

 

seboes- No Grawitację będę dopiero oglądał i pewnie zrobię to na samym końcu, bo nie jestem fanem tego typu kina. Podczas oglądania będę zwracał jednak uwagę na montaż, dźwięk, czy efekty specjalne. Sam tytuł mówi, że tam mogą zgarnąć Oscary %-)

 

Alvaro- Dobrze to ujął, tyle ile kategorii z tylu części składa się film. Wiadomo, że Oscary trzeba traktować z przymrożeniem oka. Wilk pewnie wygra większość, a czy to był taki świetny film, to z tym już się nie zgodzę. Przykładowo mojej mamie i pewnie było więcej takich osób, kompletnie nie przypadł do gustu, wiadomo czemu :bz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość alvaro

Na mnie też Wilk zbyt dużego wrażenia nie zrobił. Gra Leo bardzo dobra, film dobry, ale bez większych rewelacji. Jedyna scena, która rozłożyła mnie kompletnie na łopatki to szamotanina w kuchni naćpanych Leo z Hillem

:D

 

Grawitacja cieszy oko wybitnie, ale na tyle nominacji co ma raczej nie zasługuje.

 

Szkoda mi Labiryntu, jedna nominacja to trochę mało, liczyłem na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mnie też Wilk zbyt dużego wrażenia nie zrobił. Gra Leo bardzo dobra, film dobry, ale bez większych rewelacji. Jedyna scena, która rozłożyła mnie kompletnie na łopatki to szamotanina w kuchni naćpanych Leo z Hillem
:D

 

Grawitacja cieszy oko wybitnie, ale na tyle nominacji co ma raczej nie zasługuje.

 

Szkoda mi Labiryntu, jedna nominacja to trochę mało, liczyłem na więcej.

 

No scena w kuchni kozak była, ale tak samo ostatnia scena w Kapitanie P, co go badają tam już, to mistrzostwo Hanksa. Szkoda, że nie dostał nominacji. Co do Labiryntu to może i tak, a może i nie. Ciężko było ich gdzieś wrzucić do tych kategorii. Tam było wszystko na dobrym poziomie, ale nie jakimś zajebistym. Zamiast zdjęć, bardziej za scenariusz bym dał, no ale :bz:

 

Dobra trza zdać poprawkę i ogarniać to co zostało %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy zobaczyć na same nominacje niektóre np. Grawitacja no tak gorszego filmu to ja nieoglądałem juz od kilku lat i jak taki film moze być nominowany do oskara

 

nie zgodzę się z Tobą, akurat wczoraj go widziałem. Może fabuła nie jest wysokich lotów, ale "zdjęcia, montaż, czy efekty specjalne" o których wspomniał alvaro jak najbardziej robią z tego filmu coś wartego uwagi :)) Nie sądze aby wygrał jako najlepszy film, ale sumując wszystkie aspekty, zasłużenie znajduje się w gronie nominowanych. Nie jest to jakiś kolejny odgrzany kotlet, ale zostańmy przy tym że są gusta i guściki :))

 

 

"To nie jest kraj dla starych ludzi" nie mogłem tego zrozumieć jak taki film mógł dostać tyle oskarów jeżeli wg. mnie nie zasługiwał nawet na jednego denna i nudna fabuła ciągnaca się bez konca cały film dosyć statystycznie zrobiony.

 

Grzeszysz kolego, grzeszysz %-)

 

 

przy okazji wrzucę świeże seanse

 

 

Grawitacja(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Grawitacja-2013-564230

 

Na górze już opisałem po części :)) 7/10

 

 

Filth(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Filth-2013-532614

 

Może być trochę trudnym w odbiorze :)) ale kawał konkretnego angielskiego kina 7/10

 

 

Czarny łabędź(2010)

http://www.filmweb.pl/film/Czarny+%C5%82ab%C4%99d%C5%BA-2010-526137

 

Trudno sie przyznać, ale dopiero teraz zabrałem się do tego tytułu. Jakoś wcześniej niezbyt koniecznie chciałem go obejrzeć. Myślę, że spodziewałem się czegoś więcej, ale mimo to daje radę 7/10

 

 

Jackass: Bezwstydny dziadek(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Jackass%3A+Bezwstydny+dziadek-2013-690091

 

Moje klimaty, taniec chłopaczka wygrywa wszystko %-) Ale całość też dobra :)) Żarty może nie wszystkim podejdą, ale ja miałem ubaw :)) 7/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jackass: Bezwstydny dziadek(2013)

http://www.filmweb.pl/film/Jackass%3A+Bezwstydny+dziadek-2013-690091

 

Moje klimaty, taniec chłopaczka wygrywa wszystko %-) Ale całość też dobra :)) Żarty może nie wszystkim podejdą, ale ja miałem ubaw :)) 7/10

Trochę za bardzo wyreżyserowany ale ogólnie ok.

Scena wspomnień z wędkowania bezcenna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej, obejrzałem kilka filmów i mogę podzielić się opinią.

 

Grawitacja

Zacznę od Grawitacji z Sandrą Bullock w roli głównej. No właśnie to nazwisko to chyba jedyny pozytyw tego filmu, muzyka przeciętna, fabuła nie przedstawiająca niczego fascynującego /ok, jestem wybrednym widzem, ale ratowanie życia w kosmosie mi się przejadło/. Ważna sprawa, Złote Globy... Najlepszy dramat, Najlepsza aktorka w dramacie Sandra Bullock, Najlepsza muzyka Steven Price chyba ktoś nieźle zabalował dzień przed galą, bo takich decyzji nie potrafię pojąć, najlepszy dramat? Lepszym dramatem byłby krótki filmik prezentujący moje typy z 2014 roku.

3/10

 

Wilk z Wall Street

Gdy już miałem iść do kina, poszedłem na Hobbita, później przez długi czas nie znalazłem chwili, żeby zobaczyć ten film. W końcu jednak obejrzałem, nie muszę chyba powtarzać komentarzy o znakomitej roli Leo, bo rzeczywiście była świetna, ale sam film... mi się średnio podobał.

5/10

 

Hobbit 2

Technicznie świetny, nie potrafię źle pisać o żadnym filmie w którym przedstawiono przygody hobbitów, ale na litość Boską tak kończy się seriale nie film...

7/10

 

Kapitan Phillips 7/10

Pif-Paf! Jesteś trup! Jak dla mnie kozak, 8/10

Układ zamknięty bez rewelacji 3/10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, dodam tylko listę seriali, którą z pewnością mogę polecić:

 

Dragon Ball Z,

Gra o Tron,

Dexter,

The walking dead,

Dr House,

House of Card,

Spartakus,

Homeland,

Mentalista,

Elementary,

Jak poznałem waszą matkę,

Californication,

Teoria wielkiego podrywu,

House of Lies,

Skazany na śmierć,

Zagubieni,

Czysta krew,

Przyjaciele,

Wikingowie.

 

Kolejność nieprzypadkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jedno pytanie co sądzicie o anime? Nigdy nie ciągnęło mnie do tego, ale po obejrzeniu tej reklamy:

 

http://www.youtube.com/watch?v=NQkgmHEA5_E

 

Obejrzałem całe Shingeki no kyojin i stwierdzam, że chcę więcej. Jestem w trakcie oglądania Notatnika Śmierci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory, ale głupszego komentarza dawno nie czytałem. Z Twojej wypowiedzi wynika, że Oskary powinny trafiać wyłącznie do filmów sensacyjnych, z akcją, z fajerwerkami gdzie nonstop coś się dzieje bo jak tego nie ma to nudaaaaa i szkoda w ogóle oglądać? :fp: Nie wiem ile masz lat, w każdym bądź razie kinematografia jako taka nie kończy się na Avengersach, Transformersach, Szybkich i wściekłych czy tym podobnych nawalankach, a dobry film wcale nie musi sypać strzelaninami i pościgami z ekranu żeby wciągnąć widza bez reszty.

no sorry z mojej wypowiedzi napewno nie wynika ze oskary powinny trafiać do filmów sensacyjnych i akcji no wybacz z tych filmów co napisałeś ogladałem tylko szybkich i wściekłych ale nie sądze by tego typu filmy powinny być nominowane do oskara nie wiem co ci strzeliło do głowy tak mnie porównywać po zapisaniu krótkiej notki odnosnie filmów które promuje akademia filmowa bo mi podchodzą bardziej ambitne i psychologiczne filmy np. Lyncha, von Trier

czy Scorsese albo choćby Pedro Almodóvar a i mam niecałe 30 lat a nie wiem ile ty masz lat jeżeli grawitacja ci się podobała ogólnie po oglądnięci kilku tysięcy filmów przez te naście lat można lepiej oceniać ale to też kwestia gustów

Ten fragment wskazuje dobitnie, że nie masz pojęcia o czym piszesz. Już za same zdjęcia, montaż, czy efekty specjalne "Grawitacji" należały się nominacje jak psu buda, no ale kto tam patrzy na takie detale, ważne żeby pach pach i pif Paf na ekranie było i krew sie lała i flaki fruwały? :]

zdjecia czy efekty specjalne w grawitacji no daj spokój jakby to było 10 lat temu to jeszcze mogłby pretendować do oskara a nie teraz to już w iron manie nowym czy grze endera czy thorze czy hobbicie są lepsze są efekty specjalne

Ale ja miałem największe zastrzezenia co do filmów pretendujacyhc do najlepszych jedynie

 

"American Hustle" nic specjalnego jedynie prócz roli Balea nie powinno być nominacja

"Kapitan Phillips" oglądany w kinie podobał się oglądany drugi raz w domu więcej zastzrezen było co do sposobu montażu niektórych scen ale nominacja ok

"Witaj w klubie" to nie jest film do nominacji

"Grawitacja" już się wypowiadałem dno i malinki dla aktorów jak to sandra z georgiem powinni być przyzwyczajeni

"Ona" komedia do oskara jakaś kpina ??

"Nebraska" no sorry profesor ale film o dziadku alkocholiku który wygrywa na loterii i jedzie odebrać nagrode raczej mnie niezachęca do nudnego amerykańskiego kina wole np Jackass dziadka oglądnąć

"Tajemnica Filomeny" po tych wszystkich arystokratycznych filmach angielskich chociaż historia moze być ciekawa ale nie na oskara

"Zniewolony. 12 Years a Slave" Ciekawy nie mam zastrzezen do niego dobrze nakręcony i też będzie faworytem do oskara

"Wilk z Wall Street" jedyny mocny faworyt do oskara

a zabrakło mi tak jak ktoś już napisał prisoners jak i Rush jakim cudem nie ma nominacji żadnej dla tego filmu

5 władza też ciekawy i powinnien miec jakaś nominacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...