Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

-270- Pittsburgh Penguins - Boston Bruins 1 2.06 :t: (5:1)

-271- Pittsburgh Penguins - Boston Bruins Pens over 3 1.82 (reg.) :t: (5)

 

Powtórzę to, co wczoraj napisałem na sb: jak się ma takiego bramkarza jak Murray to można nie patrzeć w ogóle na strefę obrony i szaleć w ataku :D Bramkarz Pens wyjął 44 strzały Bostonu kapitulując raz - szacun. Jego duża zasługa w wygranej Pingwinów. Co do overa to zaczęło się niemrawo i było bezbramkowo w pierwszej tercji. W drugiej gospodarze zaczęli strzelać, a po 2 golach Raska na bramie Bruins zmienił McIntyre i wtedy już wiedziałem, już byłem spokojny o over %-) Kolejne 3 bramy w 3 tercji plus znakomita dyspozycja Murraya dopełniły formalności. Znakomity mecz Pens, z każdym meczem dowodzą, że to oni będą tu walczyć o najwyższe trofea.

 

-272- Chicago Blackhawks - Vancouver Canucks 1 1.81 :t: (4:2)

 

Chicago strzeliło 2 bramki w pierwszej tercji i wydawało się, że kontroluje spotkanie. Druga tercja bez bramek, natomiast w trzeciej Canucks udało się strzelić kontaktową, a zaraz potem wyrównującą bramkę i zrobiło się nieciekawie. Wtedy znów przypomniał o sobie Toews, który był najlepszym zawodnikiem tego meczu z 3 asystami i bramką na koncie. Nieco ponad minutę przed końcem stał się katem Vancouver i zdobył gola na wagę zwycięstwa, a niedługo później asystował przy bramce Hossy do pustej budy. To dzięki niemu ten pick siadł, także dzięki Toews ;)

 

-273- New York Islanders - Philadelphia Flyers Islanders over 2,5 1.67 (reg.) :n:  (2)

-274- New York Islanders - Philadelphia Flyers J. Tavares zdobędzie gola 2.60 :n:

 

No i zawiedli Wyspiarze, ale ja wiem dlaczego. Ma to związek z moim drugim typem na bramkę Tavaresa. Gościu oddał 10 (!) strzałów, ale nie zdołał pokonać Masona. To właśnie jego bramki zabrakło do pełni szczęścia. Tym razem typy poległy przez słabszą dyspozycję jednego z napastników Islanders, albo znakomitą dyspozycję bramkarza Flyers, ale znając możliwości tego drugiego obstawiałbym raczej słabszy dzień Tavaresa %-) 10 strzałów to absolutna rzadkość, perełka w NHL, takie ilości strzałów się nie zdarzają można powiedzieć. Widać, że się starał, próbował, z różnych pozycji, ale nie dał rady. Jeśli Tavares nie strzela goli, to Wyspiarze od razu tracą połowę swoich możliwości ofensywnych. I dlatego wtopy :bz:

 

-275- Minnesota Wild - Nashville Predators P. K. Subban over 2,5 SOG 1.60 (z dogr.) :n: (1)

 

Cholera wiedziałem, żeby grać przeciwko Minnesocie i Kuemperowi na ich bramce, to nie - musiałem kombinować z jakimiś strzałami, no i oczywiście jak często w takiej sytuacji bywa, zawodnik, który do tego meczu regularnie przekraczał linię dziś magicznie usunął się w cień i zagrał jak na obrońcę przystało czyli defensywnie. A Nashville ten mecz wygrało. Czutka by nie zawiodła, a jak poszedłem po statsach to się przejechałem :fp: Tak bywa niestety, przez to nocka tylko 50/50 a miało być tak pięęęęknieee %-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


-276- Sochi - SKA St. Petersburg over 5,5 1.95 (reg.)

 

SKA to potęga, nie muszę nikomu przypominać jakie tuzy tam grają i co już osiągnęły w tym sezonie ;) Sami 6 bramek raczej nie strzelą, grają wyjazd i historia pokazała, że nie są tak skuteczni i zabójczy poza własną taflą, ale wciąż groźni. Pozostaje pytanie czy Sochi jest w stanie im coś strzelić. Myślę, że jak najbardziej. Niestety Sochi to drużyna trochę nierówna, potrafi ubić 4:0 Barys na ich lodzie, by potem przegrać ze słabą Yugrą 1:3. Niemniej ostatnie wyniki napawają optymizmem, 5 bramek strzelili Magnitogorskowi na ich lodzie (pisałem o tym wcześniej), także myślę, że są w stanie zdobyć tu co najmniej 2 gole. Jak SKA zagra na miarę swoich możliwości to over powinien siąść :))

 

-277- Torpedo Nizhny Novgorod - Cherepovets under 4,5 (reg.)

 

Słabe wyniki uzyskiwane przez gości, którzy mają problem ze strzeleniem bramki w swoich meczach oraz defensywna gra I niskie wyniki w meczach Torpedo utrzymują mnie w przekonaniu, że za wiele bramek tu nie padnie, a przynajmniej nie spodziewam się ich wiele również bazując na h2h. Wydaje mi się, że skończy się na 3:0 lub 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-276- Sochi - SKA St. Petersburg over 5,5 1.95 (reg.) :n: (0:4)

 

Ajj Sochi, żadnej bramki? Błagam. No nic, uzależniałem typ od postawy Sochi i niestety zbyt dobrze ich oceniłem. Ja wiem, SKA to lider, najlepsza ekipa w lidze, najwięcej bramek i w ogóle, ale jak Magnitkę na wyjeździe sklepaliście to tutaj chciałem tylko 2 bramki :p To jest właśnie ta ich nierówna postawa, dziś był dołek, ale za to następny mecz to pojada %-) Pieprzona sinusoida :p

 

-277- Torpedo Nizhny Novgorod - Cherepovets under 4,5 (reg.) :t: (1:3)

 

Wynik 3:1 trafiony, ale że to goście wygrali to już nie tak widziałem %-) Niemniej under siadł, a to jest najważniejsze. Błysnął Chernov z dwoma asystami oraz w rzeczy samej Kovar na bramie, broniąc 26 strzałów Torpeda, a to jak im się udało strzelić 3 bramki biorąc pod uwagę ostatnie mecze to już dla mnie pozostanie zagadką, którą zabiorę do grobu %-)

 

Coś z NHL jeszcze powinno się pojawić za niedługo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-278- Winnipeg Jets - Anaheim Ducks over 5 1.77 (reg.)

 

Zaczynamy od tego spotkania. Winnipeg u siebie wymiata ostatnio, w 5 spotkaniach strzelił 19 bramek, tracąc tyle samo, co daje piękną średnią do overa. W bramce dziś zobaczymy znowu ściągniętego z AHL Pavelca, z którego włodarze są zadowoleni mimo puszczenia 6 goli na 70 strzałów w meczach z Arizoną i St.Louis. Biorąc pod uwagę jego statsy i możliwości, 2 bramki z Anaheim, które ma ludzi do strzelania goli, puści na spokojnie. Tymczasem goście zagrają dziś prawdopodobnie Bernierem w bramce, który w ostatnim meczu z Minnesotą puścił 4 gole i w ogóle jego statsy w stylu 3.57 GAA to masakra. Z tak grającą ekipą Jets będzie pogrom. Tylko w ostatnim spotkaniu h2h padły 4 gole (i 5 w doliczonym czasie gry), w kolejnych 4 już minimum 5 bramek. Jak dla mnie pewa. Jeśli rzeczywiście zagra Bernier, a nie Gibson, który broni zdecydowanie lepiej - stawiam dom %-)

 

-279- Colorado Avalanche - San Jose Sharks over 4,5 1.61 (reg.)

 

Przy dobrych wiatrach samo SJ pokryje ten over, bo bramki Lawin broni młodzian Spencer, który pare dni temu właśnie w San Jose miał debiut w NHL. Puścił 3 gole z tym w doliczonym czasie gry, więc w miarę, bo spodziewałem się zdecydowanie więcej. Liczę jednak na MacKinnona i Duchene, że coś tam wbiją, resztą zajmą się wyjadacze Rekinów :D 3 ostatnie mecze Colorado u siebie taki over siadał, także w 4 ostatnich wyjazdach Sharks było minimum 5 goli. H2H: prócz tego ostatniego meczu zawsze jest mnóstwo bramek, liczę, że te 2:2 sprzed paru dni to przypadek i teraz będzie znów wesoło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-278- Winnipeg Jets - Anaheim Ducks over 5 1.77 (reg.) >> zwrot << (2:3)

 

Gdybym postawił dom to... bym go teraz odzyskał %-) Zwrot w tym przypadku jest dla mnie troszkę zaskoczeniem, szczególnie że zagrał Bernier, ale tym razem bez swoich dziurawych rękawic :p Dzięki jego dobrej postawie Kaczory wygrały ten mecz 3:2, co również jest niemałym szokiem, bo Winnipeg ostatnio dawało radę u siebie. No cóż, najważniejsze że nie tracimy wkładu :D

 

-279- Colorado Avalanche - San Jose Sharks over 4,5 1.61 (reg.) :t: (2:5)

 

Tak jak pisałem, Rekiny same pokryły over :D Co zrobił  P.Marleau w trzeciej tercji to szacuuun!! :)) 4 bramy wcisnął. Spencer Martin już tu nie miał nic do powiedzenia, goście wyciągnęli wnioski z ostatniego spotkania i zagrali zdecydowanie lepiej. Czołowe armaty nie zawiodły. Colorado również dołożyło 2 bramki, bo jednak obrona Sharks ostatnio nie jest nie do przejścia ;) Teraz żałuję, że tak niską linię wybrałem, można było spokojnie 5,5 dawać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-280- Jokerit - Barys Astana Obie drużyny strzelą min. po 2 gole 1.70

-281- Jokerit - Barys Astana N. Dawes zdobędzie punkt 1.70

-282- Jokerit - Barys Astana P. Regin zdobędzie punkt 1.60

 

Obie ekipy grają overowe mecze ostatnio, obie posiadają potencjał w ataku i popełniają błędy w obronie, przez co zarówno strzelają jak i tracą dużo bramek. Obie posiadają znakomitych liderów, często punktujących: Jokerit ma Regina (nr 14 w klasyfikacji kanadyjskiej w KHL), zaś Barys ma Dawesa z Bochenskim (kolejno nr 7 i 11). Spokojnie można stawiać na punkty tych zawodników, gdyż to ich postawa najczęściej daje punkty i gole drużynom. A kursy dziś na nich wyższe, niż normalnie. Tak na Dawesa z reguły płącą 1.50, dziś 1.70, podobnie z Reginem. Daję 3 typy, które wg mnie wejdą i jak ktoś ma jakieś wątpliwości zagra sobie to co mu pasuje. Regin punktował w 4 ostatnich meczach gospodarzy, zaś Dawes w 4 z 5 ostatnich meczów Barysa.

 

-283- Dinamo Riga - Yugra L. Darzins zdobędzie punkt 2.30

 

Kursy na punktujących w zespole z Rygi zawsze są wysokie, bo ta ekipa nie często punktuje, ale ostatni mecz w Mińsku, który o dziwo wygrali 3:1 pokazał, że potrafią zdobywać gole. Szczególnie dobrze wykorzystują przewagi, na co liczę. Darzins to skrzydłowy z pierwszej linii i najlepiej punktujący zawodnik gospodarzy. Dinamo wygrało 4 z 5 ostatnich pojedynków h2h w swojej hali, gdzie jak gdzie ale u siebie czują się zdecydowanie najlepiej i ze słabiutką Yugrą powinni dziś ogarnąć temat. Spróbujemy, choć zaznaczam, żeby podchodzić z dystansem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-280- Jokerit - Barys Astana Obie drużyny strzelą min. po 2 gole 1.70 :t: (3:3)

-281- Jokerit - Barys Astana N. Dawes zdobędzie punkt 1.70 :t:

-282- Jokerit - Barys Astana P. Regin zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

Obaj liderzy nie zawiedli, choć to Dawes zdecydowanie lepiej zagrał i przyczynił się do zwycięstwa swojego zespołu, ale został on przyćmiony przez Bochenskiego, który rozegrał znakomite zawody. Regin zdobył drugiego gola dla ekipy gospodarzy, i na tym się skończyło. Mecz bogaty w akcje, bramki, zakończył się zwycięstwem gości po dogrywce 4:3.

 

-283- Dinamo Riga - Yugra L. Darzins zdobędzie punkt 2.30 :n:

 

Nie udało się Darzinsowi zdobyć punktów, zespół gospodarzy zdobył tylko 1 bramkę, przy której pracowała druga czy trzecia nawet linia. Ogólnie zagrali słabiej niż się spodziewałem, Yugra to dziś żaden przeciwnik, więc dogrywka i karne to niepotrzebna meczarnia. Wniosek: mimo wysokich kursów odpuszczam granie tych zawodników, zbyt niska szansa nawet wśród liderów by trafić.

 

Za chwilę coś z NHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-284- Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 1 1.80

-285- Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues over 5,5 1.72

 

Przewaga Pens pod każdym względem jest tutaj widoczna, są lepsi w ataku, skuteczniejsi w obronie i mają zdecydowanie lepiej dysponowanego bramkarza. Murray w ostatnim meczu z Bruins pokazał klasę, tymczasem Hutton tak się pokazał, że w panice włodarze Nutek zaczęli ściągać z AHL młodego Coplaya %-) Potwierdzony jest Hutton, ale liczę, że Coplay jeszcze go zmieni, wtedy sami Pens zrobią ten over :D Nutki mają parę w ataku, ale kiepsko sobie radzą w obronie, a z tak grającymi Pingwinami skończy się po prostu rzeźnią :)) 

 

-286- Nashville Predators - Buffalo Sabres 1 1.93

 

Zdecydowanie Predators, jako że grają u siebie i są zespołem równiejszym, z lepszymi wynikami w ostatnich spotkaniach. Maja niemały kryzys 6 porażek z rzędu u siebie za sobą i myślę, że są w stanie ograć Sabres w regulaminowym czasie gry. 

 

-287- New York Islanders - Columbus Blue Jackets 2 ML 1.80

 

Wyspiarze grają nieźle u siebie, ale stawiam na Kurtki, którzy mają lepiej dysponowanego bramkarza i ponad to dobrze sobie radzą na wyjazdach. Grają najlepszy sezon w życiu i jeśli uda im się powstrzymać Tavaresa to będą mieli ten mecz w kieszeni. Kurtki wygrały tylko 1 z 5 ostatnich meczów h2h w hali Wyspiarzy, ale to był zdecydowanie gorszy skład. Dziś grają niesamowity teamwork który pomoże im i pokaże wyższość nad gospodarzami.

 

-288- Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 1 2.06

 

Jak zawsze na Chicago u siebie, które gra niesamowity hokej i dzięki takim kluczowym zawodnikom jak Toews czy Kane potrafią wygrywać tutaj z każdym. Tampa ma kłopoty, jeśli chodzi o strzelanie bramek, strzelili ich tylko 8 w ostatnich 5 meczach, a po porażce w ostatnim meczu z Arizoną to nie wierzę w ich siłę, którą do niedawna tryskali. Chicago powinno poradziś sobie po bardzo ciekawym pojedynku z Błyskawicami, tak jak w 4 z 5 ostatnich meczów h2h ;)

 

-289- Montreal Canadiens - Calgary Flames S. Monahan zdobędzie punkt 1.80

 

W ostatnim wyjazdowym meczu przeciwko Toronto nie popisali się chłopaki z Calgary, przegrywając 0:4, ale trzeba wziąć pod uwagę roszady w składzie. Do gry w jednej linii wrócili Monahan i Gaudreau, być może potrzebowali czasu żeby się przestawić. W każdym razie to genialni zawodnicy, którzy w duecie potrafią naprawde wiele, dlatego dziś gram punkty jednego z nich. Do meczu z Liśćmi Monahan grał znakomicie punktując seryjnie w kilku meczach z rzędu, nie wolno o tym zapominać. Dziś z ekipie Montrealu zabraknie Galchenyuka, dlatego atak uszczuplony, a to szansa dla Płomieni, choć o zwycięstwo na tym lodzie będzie ciężko. Chociaż gdyby spojrzeć na h2h, to ostatnie 2 mecze w tej hali wygrali goście strzelając w sumie 10 goli, a punkty notowali obaj wspomniani zawodnicy Flames. Myślę, że dziś również coś ukłują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-284- Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues 1 1.80 :n: (0:3)

-285- Pittsburgh Penguins - St. Louis Blues over 5,5 1.72 :n: (0)

 

-286- Nashville Predators - Buffalo Sabres 1 1.93 :n: (4:5 OT)

 

-287- New York Islanders - Columbus Blue Jackets 2 ML 1.80 :n: (4:2)

 

-288- Chicago Blackhawks - Tampa Bay Lightning 1 2.06 :n: (2:5)

 

-289- Montreal Canadiens - Calgary Flames S. Monahan zdobędzie punkt 1.80 :n:

 

Bez komentarzy, bo po czymś takim tylko facepalm potrzebny. Chyba najgorsza nocka w NHL odkąd interesuję się bukmacherką :bz: Może chociaż KHL da zarobić. Coś później wrzucę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-290- Lada Togliatti - Avangard Omsk N. Lemtyugov zdobędzie punkt 1.85

 

Gdyby nie fakt, iż Sobotka dziś zapewne nie zagra z powodu kontuzji, grałbym gości, ale bardzo ciekawą propozycją są punkty skrzydłowego pierwszej linii Omska, Lemtyugova. Dla potwierdzenia jego skilla należy wspomnieć, że zdobył już 20 bramek dla drużyny w 46 meczach, punktował w 4 z 5 ostatnich meczów w każdym strzelając bramkę. Jest w formie i warto na niego postawić. W ostatnim meczu przeciwko Ladzie u siebie grając zdobył 2 gole. Jak widać za drobne sensownym jest szukanie jego bramki w tym meczu. Szczególnie, że Lada gra słabo i nie ma już szans w tym sezonie osiągnąć.

 

-291- Lokomotiv Jaroslavl - Tractor Chelyabinsk B. Kozun zdobędzie punkt 1.71

 

Kozun jako najlepiej punktujący Lokomotivu powinien tu dziś złapać punkty. Kanadyjczyk jest nr 11 w lidze pod względem zdobytych punktów, miał krótką przerwę teraz 2 meczów bez punktów z Magnitogorskiem oraz Torpedo, ale wcześniej seryjnie punktował. Z Tractorem normalnie byłoby ciężko, ale po tym co z nimi zdobiło Dynamo cofam słowa o znakomitej i nieustępliwej defensywie :p Loko u siebie, więc atut własnej hali pomoże ;) Obie ekipy mają już awans do playoff pewny, ale gospodarze będą tu się starać o jak najlepszy wynik choćby dla kibiców no i oni jeszcze mogą stracić tą drugą lokatę w dywizji, bo tam tuż za pleckami skradają się już rywale.

 

-292- Vitjaz Podolsk - Metallurg Magnitogorsk over 5 1.85

 

Obie ekipy grają bardzo efektownie ostatnio, strzelając dużo bramek i ale i lwią część tracąc. Defensywy nie są jakieś nie do przejścia, bramkarze również grają w kratkę, ale ofensywa nie zawodzi. W takiej sytuacji nic tylko grać over, szczególnie że h2h dowodzi, iż jest to dobre rozumowanie. Mecze między obiema ekipami charakteryzowały się minimum 5 bramkami w ostatnich 8 na 9 przypadków :))

 

-293- Torpedo Nizhny Novgorod - CSKA Moskwa S. Da Costa zdobędzie punkt 1.85

 

Wrócił po długiej przerwie i od razu zaczął punktować. W ostatnim meczu ze Spartakiem zdobył 2 bramki. Oj brakowało go w drużynie, brakowało. To bardzo wszechstronny i znakomity zawodnik. Ofensywnie przysposobiony często punktuje. W sumie w tym sezonie zdobył 13 pkt w 18 meczach i teraz może tylko śrubować swoje statsy, m.in. w fazie playoff, gdzie CSKA będzie jednym z głównych rozdających. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że goście mają pewne pierwsze miejsce w dywizji i nie musi im się bardzo chcieć strzelać i walczyć o każdy centymetr, mogą podejść bardziej lajtowo, ale Stephane nie grał długi czas i jemu akurat bardzo się chce :D

 

-294- Spartak Moskwa - SKA St. Petersburg SKA over 1,5 w 2t. 2.23

 

Przeglądając statsy SKA zauważyłem, że oni najczęściej i najwięcej strzelają w drugiej tercji. Taki over siadał chyba we wszystkich 5 ostatnich meczach gości. Pierwsza tercja raczej na spokojnie, a potem idą na całość i najczęściej przechylają szalę zwycięstwa na swoją korzyść, by w 3 tercji dobić lub ewentualnie odrabiać. Spartak dostał srogie baty od CSKA ostatnio, ich obrona jest dziurawa jak szwajcarski ser, a dziś grają ze SKA czyli najbardziej bramkostrzelnym zespołem KHL %-) Szykuje się pogrom. Można tu próbować typów na strzelców, Kovalchuka, Dadonova chociażby gdyż każdy z nich powinien coś tu ukąsić. Walczą wciąż o tytuł najlepszego strzelca sezonu zasadniczego z Mozyakinem z Magnitki ;) Druga tercja i jedziemy z koksem. Jak wierzycie w Spartak to dla odmiany można spróbować też over 2 w drugiej tercji, również wygląda dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-290- Lada Togliatti - Avangard Omsk N. Lemtyugov zdobędzie punkt 1.85 :t:

 

Lemtyugov zdobył bramkę, także tu się udałoby nawet z golem, a tym na takie wydarzenie był w granicach 3.50 ;) Asystował Sobotka, który jednak zagrał w tym meczu, ale mimo to ekipa gości przegrała sromotnie z Ladą 1:3.

 

-291- Lokomotiv Jaroslavl - Tractor Chelyabinsk B. Kozun zdobędzie punkt 1.71 :n:

 

Gospodarze zagrali słaby mecz, ale nie dlatego, że nie stwarzali okazji, bo te były, ale pod względem skuteczności. Ponad 30 strzałów na bramkę, 4 razy grali w przewadze i 1 gol. Kozun z kolei bezbarwny, nie uczestniczył w akcji bramkowej. :bz:

 

-292- Vitjaz Podolsk - Metallurg Magnitogorsk over 5 1.85 >> zwrot << (3:2)

 

Tylko 5 bramek w tym meczu padło, zdecydowanie mniej niż się spodziewałem. I co ciekawe wygrał Podolsk :D Szkoda pierwszej bezbramkowej tercji. 39-39 w strzałach na bramkę, więc to głównie zasługa bramkarzy i defensywy.

 

-293- Torpedo Nizhny Novgorod - CSKA Moskwa S. Da Costa zdobędzie punkt 1.85 :n:

 

Stephane jednak nie zdobył punktu, choć był bardzo aktywny na lodzie. Chyba jeszcze nie do końca wszedł w rytm meczowy, bo w kilku sytuacjach wyraźnie brakowało mu ogrania...

 

-294- Spartak Moskwa - SKA St. Petersburg SKA over 1,5 w 2t. 2.23 :n: (1)

 

I rzeczywiście druga tercja była taką, gdzie padło najwięcej goli, ale tylko 1 strzelili goście, choć okazja na drugiego była niejedna. Mecz zakończył się wygraną SKA zaledwie 2:1, a biorąc pod uwagę obronę Spartaka to chyba jeden z gorszych meczów ekipy z Petersburga.

 

Dziś wieczorem test z NHL, jak się nie uda, zrobimy przerwę. Gorzej niż 0/6 typów trafionych chyba być nie może ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że aby dobrze stestować aktualny progres skombinowany ze skilla i poniekąd farta, trzeba pojechać całą kolejkę NHL. Pech chciał, że test jest dziś, a dziś mamy 13 spotkań w nocy %-) Także typy z krótką analizą każdego dzisiejszego meczu poniżej do wglądu. Komenty sensowne oczywiście mile widziane. Założenie to maksimum 5 wtop, żeby grając single wyjść mniej więcej na plus. Jeśli się nie uda, robimy brejka z tydzień czasu. Mamono przybywaj :D

 

 

 

-295- Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 2 ML 2.11

 

Kursy na Pingwinów przerażają, zupełnie jakby to jakieś Buffalo grało dziś z Bruins. A przecież poza tą jakże niespodziewaną porażką z Nutkami to chyba najgorętsza ekipa od początku nowego roku. Nie wolno ich lekceważyć, w sumie po takim strzelaniu jakie ostatnio urządzali wszystkim po kolei można było się spodziewać, że w końcu powinie im się noga i się zablokują, akurat z Nutkami się tego nie spodziewałem, ale tak się właśnie stało w meczu z nimi. Dziś znów proponuję grać Pens, bo dzis zagrają już nie jako faworyci, a prawie jak underdogi %-) W tym meczu po obu stronach zabraknie dziś kilku znakomitych zawodników. Tak do Bostonu nie pojechał kontuzjowany Malkin, wciąż niedysponowani są również Letang, Cullen i znowu Hornqvist, ale bez nich (poza Malkinem) potrafili sobie poradzić. Natomiast w ekipie gospodarzy zabraknie dziś głównego kreatora ich gry, najlepiej punktującego skrzydłowego, Marchanda, a to już jest duże osłabienie. Bez niego Boston może sobie nie poradzić ze stwarzaniem akcji podbramkowych. Poza tym, mamy dziś Murraya i Raska w bramkach. Podczas gdy Rask miewa średnie i kiepskie mecze (8 goli w 2 meczach z Detroit wpuścił), tak Murray jest chyba najlepszym bramkarzem w ostatnim czasie w NHL ze średnią 1,5 gola na mecz w ostatnich 4 grach (wcześniej był ten sławetny pojedynek 8:7 z Capitals, którego bym tu nie wrzucał do jednego wora). Zdecydowanie lepiej w tym zestawieniu wygląda Murray i to będzie takie zaplecze tego typu, od jego postawy uzależniam wynik końcowy. A jako, że Bruins stracili jeden z filarów w ataku, istnieje spora szansa, że goście to wykorzystają i odbiją sobie te 0:3 z zespołem Blues.

 

-296- Carolina Hurricanes - Los Angeles Kings D. Doughty zdobędzie punkt 2.10

 

Gospodarze są tu lekkim faworytem wg buków, w końcu grają u siebie, gdzie pokazywali już klasę nieraz, ale ja nie radzę grać tu 1x2, jako że obie ekipy mają predyspozycje do odniesienia zwycięstwa w tym meczu. Linia goli również nie daje pewności, ustawiona na 5 bramkach może być równie dobrze przekroczona, jak i nie. Tymczasem ja bym tu poszedł w kierunku punktów obrońcy Kings, Doughty. Zawodnik ten punktował w 3 ostatnich meczach ekipy z LA oraz w 4 z 5 ostatnich meczów h2h zdobywał punkt. Nawet jak Kings przegrywali 1:3, to właśnie on strzelił tę jedną honorówkę. Zazwyczaj jednak jak na obrońcę przystało asystuje przy golach kolegów. Mimo iż uważam, że Carolina powinna tu ogarnąć temat i może wygrać, to postawa Warda w ostatnich meczach jest bardzo nieprzewidywalna. Prędzej puści 5 nich zachowa czyste konto, a skoro tak to szukam punktów u gości, a dokładnie mówiąc u Doughty, który z Kopitarem i Gaborikiem powinni coś razem zmontować ;)

 

-297- New Jersey Devils - Washington Capitals E.Kuznetsov zdobędzie punkt 1.67

 

Tutaj oczekuję zwycięstwa gości, ich przewaga w niemal każdym elemencie gry jest ogromna. Ale h2h pokazuje, że nie zawsze mieli spacerek w konfrontacji z Diabłami, częste były chociażby remisy. Capitals grają znakomicie i podobnie jak Pens doznali ostatnio nieco zaskakującej porażki z Senatorami z Ottawy, w takim samym stosunku 0:3. Tak samo jak tam, twierdzę, że zapewne była to zadyszka, zwykły przypadek. Dziś powinni wrócić do strzelania. Na bramce gospodarzy Kinkaid, który ostatnio bardzo dobrze sobie radził, ale w meczach z Caps niestety zawodził totalnie. Liczę na bramki gości, a w szczególności udział przy chociaż jednej z nich Kuznetsova, który ostatnio jest bardzo aktywny i efektywny. Punktował w 7 z 9 ostatnich meczów stołecznej ekipy. Dziś nie zobaczymy w składzie Caps T.J.Oshie, więc możliwe, że Kuznetsov wskoczy do pierwszej linii, a to tylko zwiększy jego szanse na punkty w tym meczu.

 

-298- New York Islanders - Montreal Canadiens under 1,5 w 1t. 1.70

 

Tutaj pojechałem statystyką. W ostatnich 5 meczach Wyspiarzy ani razu w pierwszej tercji nie było minimum 2 goli, zaś w ostatnich 5 meczach Canadiens tylko 1 taka sytuacja miała miejsce. Poza tym jest to pojedynek dwóch dobrych bramkarzy: Greissa oraz Price'a. Price przez dłuższy czas rządził w klasyfikacji golkiperów na pierwszych miejscach, zaś Greiss czasy świetności przeżywa właśnie teraz w 4 ostatnich meczach 1.23 GAA to naprawde solidny wynik. Obie ekipy raczej spokojnie zaczynają swoje mecze, nie sądzę, by tu dziś coś się zmieniło, szczególnie, że Montreal na wyjazdach mając kilku znakomitych ofensywnie zawodników kontuzjowanych, raczej broni, niż atakuje. W ekipie z Nowego Jorku zabraknie dziś Lee, jednego z najlepszych strzelców gospodarzy po Tavaresie, co zdecydowanie zmniejszy ich siłę w ataku.

 

-299- Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs over 5,5 1.80

 

Toronto wystawia dziś weterana McElhinney'a w bramce, dlatego myślę, że jest to szansa dla Lotników, którzy grając słabiutko wygrali nieoczekiwanie 2 ostatnie mecze i ten z Liśćmi będzie dla nich swoistym testem skilla i formy. Toronto kończy b2b, ale raz już kiedyś grałem przeciwko nim w takiej samej sytuacji i się przekonałem, że umieją grać b2b i sa w stanie wygrywać oba mecze. Jednak to wyjazd, więc na nich też nie postawię. Zostaje over, po pierwsze McElhinney to nie Andersen, choć statsy mają podobne, ale backup startuje drugie spotkanie w tym sezonie i nie wiem czy jest gotowy na napór gospodarzy. Z kolei Ci wystawią zapewne Masona, który również nie jest jakimś murem nie do przebycia. Szczególnie, że Toronto ma Matthewsa, który gra znakomicie. Mimo, iż ostatnie mecze obu ekip nie bardzo wskazują na over, to h2h już tak. Ostatnie 3 rywalizacje obu drużyn były obfite w bramki, minimum 6. Simmonds się w końcu obudził, czuje że poprowadzi ofensywę gospodarzy i zobaczymy wiele bramek.

 

-300- Florida Panthers - Tampa Bay Lightning V. Trocheck zdobędzie punkt 1.71

 

Do składu Panter po długiej przerwie wraca dziś Bjugstad, a to spore wzmocnienie w składzie. Idę w kierunku gospodarzy, którym atut własnej hali powinien pomóc w wygraniu tej potyczki. Gram zawodnika, który najlepiej się spisuje w ostatnich meczach. Trocheck punktował w 7 z 8, co jest naprawde imponujące. Wział chłopak na swoje bary ciężar akcji ofensywnych i radzi sobie nad wyraz dobrze. Poza świetną dyspozycją w tym sezonie, również punktował w 3 z 5 ostatnich meczów h2h. Często strzela bramki, z tych 7 meczów z punktami aż w 6 miał na koncie bramkę, dlatego można również przemyśleć taką kombinację ;)

 

-301- Ottawa Senators - Calgary Flames 1 ML 1.71

 

Nie może być innej opcji po tym co Senatorzy pokazali w ostatnim meczu u siebie z Capitals, wygranym 3:0. Choćbym nie wiem jaki miał szacun do skilli i umiejętności Płomieni, zdecydowanie gram Senatorów, którym kibicuję również ;) Ottawa wygrała ostatnie 5 pojedynków h2h z Calgary. U siebie prezentują się znakomicie, nawet jak przegrywają to z dobrze dysponowanymi rywalami i to tak jednym golem, czasem w doliczonym czasie. Ale sa groźni. Mam nadzieję, że wystapi Hoffman, którego absencja jest możliwa, game-time decision. W bramkach Elliot, który puścił w swoim ostatnim występie 4 gole oraz Condon, któremu Caps nie strzelili nic. Wybór jest raczej jasny ;)

 

-302- Minnesota Wild - St.Louis Blues 1 1.96

 

Hutton w bramce Nutek, miał życiówkę w meczu z Pingwinami i trenerzy zachwyceni tym wynikiem wystawili go znowu, mimo iż w planach był Allen. Myślę, że dziś już nie będzie mu tak wesoło, Minnesota gra znakomicie w obronie, ma Dubnyka w bramce, który prezentuje się jeszcze lepiej w skali sezonu od rywala, oraz nie zawodzą ofensywni gracze. Jestem ciekaw występu gości po takiej niespodziance, jaka miała miejsce w Pittsburgu, ale gram gospodarzy, którzy są u siebie bardzo trudni do ogrania co pokazują ostatnie wyniki, jak i historia spotkań obu ekip. Z uwagi na dobrą postawę goalies i defensyw zapowiada się mecz underowy, co również można spróbować zagrać.

 

-303- Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 1 ML 1.85

 

Tu może troszkę zaskoczę, ale idę w kierunku Predatorów. Zadecydowała głównie postawa bramkarzy, Rinne w ostatnich meczach miażdży. Skuteczność obrony na poziomie .943 SV% jest godna pochwały i niejeden bramkarz chciałby takimi statsami się szczycić. Bobrovsky nie jest zły, Columbus tez gra wyśmienicie, ale ostatnio zawodzą nieco na wyjazdach. Atut własnej hali plus pełny w zasadzie skład dają spore szanse drużynie Nashville na zwycięstwo w tym pojedynku.

 

-304- Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1 2.07

 

Trochę mnie dziwią dość wysokie kursy na zdecydowanych faworytów, jakimi są zawodnicy Hawks. Pewnie głównie z powodu ich ostatniej wpadki przed własną publicznością z Tampą, ale to wciąż jedna z najlepiej grających u siebie ekip. Do składu Jets wrócił Laine zwiększając ich możliwości ofensywne, ale Winnipeg na wyjazdach wciąż cieniuje, z aktualną serią 4 porażek z rzędu. Co ciekawe dwa grudniowe spotkania wygrali goście, ale Chicago miało wtedy mały kryzys ze strzelaniem bramek. Dziś powinno pójść nieco łatwiej. Szczególnie, że Chicago zagra dziś zdecydowanie lepiej dysponowanym Darlingiem w bramce, naprzeciw kiepskiego Hellebuycka.

 

-305- Dallas Stars - Buffalo Sabres J. Eichel zdobędzie punkt 1.70

 

Przeglądając statsy obu ekip od razu pomyślałem o tym zawodniku gości. Szczególnie dobrze wyglądał w ostatnim spotkaniu z Dallas, kiedy zdobył 2 bramki i oddał w sumie 10 (!) strzałów na bramkę rywali. Objawienie poprzedniego sezonu jest jedną z głównych armat Buffalo, a Sabres wygrali również dzięki niemu 4 z 5 ostatnich spotkań. Dallas u siebie potrafi grać, ale ostatnio idzie im topornie, zanotowali 4 porażki w 5 meczach. Poza tym Stars zagrają dziś z Niemi'm w bramce, a on w swoim ostatnim spotkaniu z Rangersami puścił 6 goli na 28 strzałów. Wg mnie Buffalo stać tu nawet na zwycięstwo, ale tylko wtedy, gdy Jack będzie miał tu coś do powiedzenia. 

 

-306- Arizona Coyotes - Vancouver Canucks R. Vrbata over 3 SOG 1.80

 

Canucks cieniują na wyjazdach i dziś w nocy wygraną z najsłabszą w lidze ekipą Colorado przerwali passę 4 porażek z rzędu. Na 10 ostatnich wyjazdów wygrali zaledwie 2 spotkania. Tymczasem Arizona, która tegoż sezonu nie może zaliczyć do udanych, ostatnio gra lepiej niż zazwyczaj. Zanotowali 4 wygrane w 5 ostatnich meczach, dziś z kolei mają przewagę własnej tafli jak i mieli 2 dni odpoczynku, zaś Canucks kończą b2b. Arizona powinna to wygrać, ale już mnie nieraz w takiej sytuacji zawiodła, dlatego znalazłem coś lepszego moim zdaniem. Vrbata to lider wespół z Doanem ekipy Kojotów i ich główna armata. To on oddaje najwięcej strzałów i najwięcej punktuje. W ostatnich 5 meczach oddawał strzałów kolejno: 6, 5, 4, 4, 4. Jak widzicie typ na minimum 3 strzały na bramkę wydaje się więc promocją. Zważywszy na fakt, iż to Arizona powinna tu przeważać i prowadzić grę, jest on bardzo możliwy. Warto spróbować również punkty Vrbaty, jeśli Arizona to wygra, zapewne głównie dzięki niemu ;)

 

-307- San Jose Sharks - Edmonton Oilers 1 1.93

 

Na zakończenie kolejki mecz Rekinów z Nafciarzami. Obie ekipy prezentują się ostatnio wybornie. Gospodarze 2 porażki w 10 ostatnich meczach, goście 3. Grudniowe spotkanie zakończyło się remisem w regulaminowym czasie gry i wygraną Sharks po dogrywce. Zarówno Talbot, jak i Jones na bramkach grają podobnie, mają zbliżone statsy w tym sezonie. Obie ekipy dzielą jedynie 2 punkty w Pacific Division. Jest tylko jedna zasadnicza różnica: kiedy Sharks wypoczywali po ostatnim meczu, Oilers musieli jechać do Anaheim na mecz z tamtejszymi Kaczorami. Dziś kończą b2b i będzie ciężko ograć Rekiny na ich terenie. Tylko dlatego zdecydowałem się postawić na Sharks. Gdyby nie ten fakt kondycyjny, wszystko wskazywało na remis :D Buki również czują pismo nosem, i kurs na SJ spadł już poniżej 2.00, ale wciąż warto.

Edytowane przez chmielu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że aby dobrze stestować aktualny progres skombinowany ze skilla i poniekąd farta, trzeba pojechać całą kolejkę NHL. Pech chciał, że test jest dziś, a dziś mamy 13 spotkań w nocy %-) Także typy z krótką analizą każdego dzisiejszego meczu poniżej do wglądu. Komenty sensowne oczywiście mile widziane. Założenie to maksimum 5 wtop, żeby grając single wyjść mniej więcej na plus. Jeśli się nie uda, robimy brejka z tydzień czasu. Mamono przybywaj :D

 

 

 

-295- Boston Bruins - Pittsburgh Penguins 2 ML 2.11 :n: (4:3)

 

Jestem bardzo zły na serwis informacyjny, z którego korzystam i który wyraźnie zaznaczył, że Brad Marchand w tym meczu nie wystąpi, chociaż info sprawdzałem koło 22:00, więc 3h przed meczem. Niemniej jednak mój typ, co w analizie wyraźnie piszę, opieral się na braku motoru napędowego, jakim dla Bostonu jest Marchand. I tak Boston wygrywa ten mecz 4:3, a Marchand zdobywa 2 gole. Wyobraźcie sobie teraz, że gościu nie gra w tym meczu - no przecież to jasne, że by sobie nie poradzili. Nigdy bym nie postawił na Pens gdybym wiedział, że Boston gra pełnym składem, a raczej właśnie poszedłbym w kierunku overa. Takie życie :bz: Boston z Marchandem w składzie był bardzo aktywny, przeważał zdecydowanie, choć Murray trzymał poziom, ale w końcu i on skapitulował. Nie tak miało być...

 

-296- Carolina Hurricanes - Los Angeles Kings D. Doughty zdobędzie punkt 2.10 :t:

 

Kings wygrali to spotkanie 3:0, nie powiem troszkę jestem zdziwiony, że Huraganom nie udało się zdobyć choćby honorówki. Znakomite zawody rozegrał Budaj, który w ostatnim czasie prezentuje się bardzo przyzwoicie. Drew Doughty również był jasną postacią w tym zwycięstwie i zanotował asystę przy pierwszej bramce Kings autorstwa Gaborika. Wszystkie bramki padły w przeciągu niecałych 3 minut w trzeciej tercji meczu. Coś pękło w grze gospodarzy, jak już stracili gola posypała się cała defensywa i już przy drugiej bramie było po meczu. 

 

-297- New Jersey Devils - Washington Capitals E.Kuznetsov zdobędzie punkt 1.67 :t:

 

Caps ogarnęli sprawę, znów wysokie przekonywujące spotkanie w ich wykonaniu, tym razem Devils nie mieli nic do powiedzenia. Wygrana 5:2, a Kuznetsov zdobył 2 bramki dla gości. Świetnie też zaprezentował się Burakovsky, Ovechkin oraz Orlov, wszyscy zanotowali po 2 punkty w meczu. Co ciekawe bez punktów Backstrom, Johansson oraz Williams, którzy do niedawna byli bardzo skuteczni.

 

-298- New York Islanders - Montreal Canadiens under 1,5 w 1t. 1.70 :t: (1)

 

Statystyka się nie pomyliła, tylko jedna bramka w pierwszej tercji zdobyta przez Ladd'a dla Wyspiarzy, którzy zoutshotowali Montreal w tej części meczu 14:4. Gospodarze byli zdecydowanie lepsi, oddali dwukrotnie więcej strzałów i zasłużyli na to zwycięstwo. Wynik końcowy 3:1.

 

-299- Philadelphia Flyers - Toronto Maple Leafs over 5,5 1.80 :n: (2:1)

 

Tu się pomyliłem jednak, zupełnie inaczej widziałem to spotkanie.Zważywszy, że było dużo strzałów (62) w meczu, to 3 bramki przy dość słabo spisujących się ostatnio bramkarzach obu ekip to spora niespodzianka. Mason zagrał znakomicie jak na niego i tylko dlatego Phila wygrała to spotkanie. 

 

-300- Florida Panthers - Tampa Bay Lightning V. Trocheck zdobędzie punkt 1.71 :t: 

 

Trocheck oczywiście punktował, jest w znakomitej formie jako jeden z niewielu wśród Panter. W regulaminowym czasie gry było 1:1 i czapki z głów dla goalies, którzy kawał dobrej roboty wykonali. Gwiazdką meczu był obrońca Yandle, który przy obu golach Floridy zanotował asysty i bardzo przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny. Bramkę dla gości zdobył niezawodny Kucherov.

 

-301- Ottawa Senators - Calgary Flames 1 ML 1.71 :n: (2:3 OT)

 

Ajj Sens, przegrali ze słabo dysponowanymi Flames :/ W końcu zaistniał niewidoczny ostatnio Gaudreau, który najpierw zanotował asystę przy bramce Monahana, a w doliczonym czasie strzelił zwycięskiego gola. 

 

-302- Minnesota Wild - St.Louis Blues 1 1.96 :t: (5:1)

 

Meczem underowym bym tego nie nazwał, ale trafione zwycięstwo Dzikusów, i to jakie! 5:1 to się nikt nie spodziewał. Tak jak pisałem, Hutton drugi raz tak się nie zaprezentuje jak z Pens, Minnesota pokazała wyższość w każdym elemencie tego spotkania. Tarasenko strzelił honorową bramkę dla Nutek, tymczasem prawie wszystkie najważniejsze ogniwa gospodarzy punktowały. Minnesota ma bardzo dobrze zgraną ekipę, dużo młodych utalentowanych zawodników i dlatego będzie groźnym rywalem dla każdego w fazie playoff. Wg mnie z taką grą mogą nawet osiągnąć finał konferencji :)) 

 

-303- Nashville Predators - Columbus Blue Jackets 1 ML 1.85 :t: (4:3)

 

Znów Kurtki słabiej na wyjeździe, tym razem katem ich byli hokeiści Nashville. Bardzo dobry mecz, dużo bramek i ogólnie strzałów, akcji ofensywnych. Gwiazdą Predatorów Craig Smith, który strzelił 2 ostatnie bramki dla gospodarzy gwarantując im komplet punktów w tym meczu. 

 

-304- Chicago Blackhawks - Winnipeg Jets 1 2.07 :n: (3:5)

 

Chicago przegrywa ten mecz mimo prowadzenia 3:2 po dwóch tercjach. W trzeciej odlecieli, a Jets zrobili swoje. Pojechałem Hellebuycka, a ten bardzo przywoite zawody zagrał, 3 bramki wpuszczone na 40 strzałów rywali to dobry wynik. Niestety zupełnie zawiodła znów pierwsza linia Hawks, a bramki strzelali zawodnicy o mało znanych nazwiskach, jak  Schmalz czy Kero. Znów wtopa na Chicago, zaczynam wątpić w tę ich dominację we własnej hali...

 

-305- Dallas Stars - Buffalo Sabres J. Eichel zdobędzie punkt 1.70 :n:

 

Jack mimo oddania 6 strzałów na bramkę Dallas i bardzo aktywnej postawie w tym meczu niestety nie miał udziału przy żadnej z bramek Sabres. Dallas wygrywa 4:3.

 

-306- Arizona Coyotes - Vancouver Canucks R. Vrbata over 3 SOG 1.80 >> zwrot << (3)

 

Vrbata zanotował asystę, Arizona wygrała, ale on oddał tylko 3 strzały na bramkę rywali, więc zwrot. 

 

-307- San Jose Sharks - Edmonton Oilers 1 1.93 :n: (1:4)

 

Tutaj spora wtopa, Sharks zostali wręcz zmieceni przez Oilers 1:4. Bardzo słaby mecz Jonesa na bramie gospodarzy, 4 wpuszczone na 21 strzałów :fp: Tymczasem Talbot znakomicie, wyjał 32 strzały Rekinów. W NHL często bramkarz jest w stanie zmienić losy meczu i to spotkanie jest tego dowodem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 13 typów: 6 :t: 1 zwrot i 6 :n:

 

Założenie było max 5 wtop (ten cholerny Marchand), więc w związku z powyższym zawieszam działalność na jakiś czas.

Myślę, że tydzień przerwy wystarczy. Jakby co piszcie PW, gdyż na forum będę regularnie ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wracamy, bo zasadniczy w KHL dobiega końca, może jeszcze uda się złapać parę pewniaczków ;) 

 

 

-308- Barys Astana - Jokerit Barys over 2,5 1.71

-309- Barys Astana - Jokerit N. Dawes zdobędzie punkt 1.60

 

Parafrazując klasyka forumowego "Jokerit to nie pewniak" %-) Bynajmniej, w tym meczu to Barys jest faworytem. Obie ekipy są na wylocie z miejsc gwarantujących start w fazie playoff, Barys co prawda miejsce 6 na Wschodzie, ale tylko 2pkt przewagi nad Vladivostokiem, który wczoraj przegrał niespodziewanie z Novokuznieckiem, jest więc szansa odskoczyć. Jokerit z kolei pozycja 8 na Zachodzie z 2pkt przewagi nad Slovanem i Sochi, szczególnie tej drugiej trzeba się bać, bo mają jeden mecz rozegrany mniej. Tu będzie zażarta walka o zwycięstwo, porażka oznacza duże kłopoty. Jednak patrząc na obronę Jokeritu w ostatnich meczach, która doprowadziła do straty 20 bramek w 5 meczach, idę w kierunku Barysa, który potrafi wykorzystywać swoje szanse i mając duet Dawes/Bochenski będą tu dominować. Jokerit we wszystkich 10 ostatnich spotkaniach tracił minimum 3 bramki w meczu, Barys w ostatnich 4 z 5 strzelał minimum 3 bramki, wniosek nasuwa się sam. Oczywiście punkty Dawesa zdecydowanie polecam grać, on tu będzie grał pierwsze skrzypce i wciąż jeszcze walczy z Mozyakinem o koronę króla strzelców, choć 7 bramek różnicy to sporo (parę kolejek temu brakowało mu chyba 3). Do chwili obecnej 58 pkt zdobył w 53 meczach - to chyba największe promo z dzisiejszej oferty ;)

 

-310- Metallurg Magnitogorsk - Severstal Cherepovets C. Lee zdobędzie punkt 1.60

 

Kolejne promo, Kanadyjczyk Lee punktował w 4 ostatnich meczach gospodarzy, ma na koncie 58 punktów jako obrońca (!!) w 56 meczach, mimo że gra w drugiej linii. Jest znakomicie ofensywnie przysposobiony, od niego często zaczynają się bramkowe akcje, on otwiera drogę do bramki kolegom z drużyny. Magnitogorsk gra dziś z łotewskim zespołem, który jest raczej z dolnej półki i nie ma już szans na awans do playoffów. Będą tu raczej starać się jak najmniej stracić. Głównym zadaniem będzie zatrzymanie niesamowitego Mozyakina, co otworzy pewnie trochę furtkę dla pozostałych zawodników. Lee jest ostatnio bardzo aktywny, gra pewnie i wyprowadza szybkie kontry. Często również stanowi ważny punkt podczas gry w przewadze. Jestem pewien, że przyłoży tu rękę czy może kij do któregoś trafienia linii ofensywnej gospodarzy :))

 

-311- Tractor Chelyabinsk - CSKA Moscow K. Koltsov zdobędzie punkt 2.75

 

A tu z kolei czutka, szukanie niespodzianki. Dawno nie widziałem tak wysokiego kursu na punkty zawodnika, nawet wśród hokeistów Dinama Riga czy Novokuzniecka, czyli najrzadziej punktującymi ekipami w swoich konferencjach. Szczególnie, że Tractor nie fartem zdobył dość wysokie miejsce w tabeli, ale dobrą postawą i umiejętnościami, a m.in. obroną, której właśnie przedstawicielem jest Koltsov. Ostatnio ta obrona gra zdecydowanie słabiej, ale defensorzy wciąż aktywnie uczestniczą w akcjach ofensywnych drużyny. CSKA to zdecydowany faworyt tego spotkania, ale kurs 1.70 na wyjeździe nie ma w zasadzie żadnego value. Ten pick natomiast ma, i to spore. Jak tylko zobaczyłem kurs pomyślałem, że spróbuję. Koltsov ma 27 punktów na koncie, jest 3 najskuteczniejszym zawodnikiem Tractora. Trochę niepokoi mnie fakt, iż 4 ostatnie spotkania h2h Tractor nie zdobył nawet bramki %-) Jeszcze wcześniej natomiast regularnie wygrywał z CSKA u siebie. Kryzys nie kryzys, potraktujcie to jakby w meczu Realu Madryt z jakąś Osasuną czy Vallecano dali kurs na bramkę Ronaldo 2.75, kto by tego nie zagrał?? %-) Dla mnie warte próby, ale za grosze. 

 

-312- Yekaterinburg - Dinamo Minsk F. Pettersson zdobędzie punkt 1.90

 

Szwed w połowie sezonu przeszedł z Nowogrodu do Mińska i robi tu zawrotną karierę. W ciągu 11 meczów zdobył 5 goli i zanotował 6 asyst, co daje średnią 1 punktu na mecz. Gra w drugiej linii koło Ellisona, co się znakomicie sprawdza. W ostatnim meczu z Yekaterinburgiem w Mińsku tydzień temu gospodarze wygrali po dogrywce 5:4, a przy 4 golach asystował Pettersson. W ostatnim meczu z Jokeritem strzelił ładną bramkę. Ma papiery na grę (140 punktów w 2 sezonach w Lugano!), Mińsk już jedna nogą w fazie playoff, więc zagrają bez presji. Gospodarze natomiast już tylko iluzoryczne szanse na awans, będą tu walczyć o wszystko. Bardzo dobry kurs na będącego w formie Petterssona, zdecydowanie polecam :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-308- Barys Astana - Jokerit Barys over 2,5 1.71 :n: (0)

-309- Barys Astana - Jokerit N. Dawes zdobędzie punkt 1.60 :n:

 

No i okazało się, że Jokerit jednak dzis był pewniak :D Ojj zawiodłem się na Barysie, okrutnie. Dawes z Bochenskim nie punktowali to i bramek nie było :bz: ale gospodarze zagrali beznajdziejny mecz. Nie wiem czy nie najgorszy w sezonie. W takim momencie, gdy liczy się każdy punkt zostali zdeklasowani przez Jokerit, który ostatnie kilka tygodni gra delikatnie mówiąc słabo. Dziś jednak pokazał pazur, z nożem na gardle wygrali i zdobyli bardzo ważne dla nich punkty. No cóż, zupełnie inaczej widziałem ten mecz...

 

-310- Metallurg Magnitogorsk - Severstal Cherepovets C. Lee zdobędzie punkt 1.60 :t:

 

Tu już bez niespodzianek, Lee otworzył wynik spotkania oraz asystował jeszcze przy dwóch golach kolegów, będąc przy tym jedną z jaśniejszych postaci drużyny gospodarzy, którzy wygrali z Severstalem po bardzo efektownym meczu 6:4. Na marginesie powiem, że Mozyakin strzelił tu 2 gole i ma już 9 oczek przewagi w klasyfikacji najlepszych strzelców KHL nad dzis bezbarwnym Dawesem - nikt mu już chyba tego nie odbierze. Zresztą, cholera - należy mu się, gra znakomity sezon :)) Niemniej typek na spokojnie siadł.

 

-311- Tractor Chelyabinsk - CSKA Moscow K. Koltsov zdobędzie punkt 2.75 :t:

 

I to jest dokładnie to o czym pisałem - nie gra się 1.70 na gości w KHL, po prostu nie i ch.. %-) Zobaczcie jak sobie pięknie CSKA poradziło. Przykro patrzeć, a Tractor wygrał na przełamanie swojej kiepskiej passy. A mój pełen klasy i value typek siadł :ok: A tak serio, naprawdę warto coś takiego spróbować bo to jest ciekawe promo od buka. punkty w hokeju po takim kursie u dość skutecznych zawodników to brać i grać, nie patrzeć w tył ;) Koltsov asystował dzis przy golu Szczechury, dającym remis 2:2. Tylko tyle i aż tyle, wystarczająco powiedziałbym. Czutka się powiodła.

 

-312- Yekaterinburg - Dinamo Minsk F. Pettersson zdobędzie punkt 1.90 :t: 

 

Tu też tylko jeden punkt na koncie wspomnianego Petterssona, i więcej już nie trzeba. W ogóle bardzo ostry mecz, mnóstwo kar, szczególnie dla gości, bardzo dużo niewykorzystanych sytuacji Yekaterinburga, słaba skuteczność podczas gry w przewadze i porażka na własne w zasadzie życzenie. Dinamo wygrywa 3:2 i jest już pewne awansu do fazy playoff, mając 11 oczek przewagi nad ostatnim łapiącym się Jokeritem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-313- Avangarde Omsk - Kunlun Kunlun over 1,5 1.70

 

Końcówka sezonu zasadniczego, Kunlun na wylocie z miejsc premiowanych awansem, Omsk pewny awans. Trochę dziwnie wysoki kurs na gości, ale ja idę w kierunku ich bramek. Omsk ostatnio traci dużo, obrona gra słabo, jak Amur wbił im 4 gole to 3 razy odświeżałem stronę bo nie mogłem uwierzyć %-) Kunlun ma o co walczyć, każdy punkt się liczy i powinien wykorzystać tą kiepską dyspozycję formacji defensywnej gospodarzy. Żeby nie było Omsk tez powinien coś tu strzelić, ale nie wiem czy wystarczająco by szukać overów. Rau-Videll-Collins do boju :D PS. Jedyny mecz h2h zakończył się wygraną Omska 4:3, więc bramki powinny wpaść ;)

 

-314- Medvescak Zagreb - Lokomotiv Yaroslavl (2,5 - 0) 1 1.88

 

Przeraża mnie kurs na gości, zupełnie jakby Medvescak grał trzecim składem, ale szukałem i nie znalazłem takiej informacji. Patrząc na statsy i taktykę gry obu zespołów absolutnie wykluczam tu wygraną Loko minimum 3 bramkami, dlatego taki typ, który ma znakomity kurs i ogromne value wg mnie. Loko nie gra bardzo efektownie na wyjazdach i bardzo rzadko wygrywa choćby 2 bramkami. Ekipa z Zagrzebia natomiast gra najlepszy hokej u siebie, gdzie w 10 ostatnich meczach 2-krotnie przegrała różnicą 3 goli ale aż 6 wygrała, w tym mecze z Magnitogorskiem i Ufą! H2H: Loko jeszcze nigdy nie wygrało z Medvescakiem różnicą 3 i więcej goli, a jak weźmiemy pod uwagę tylko mecze w Zagrzebiu, to Loko nigdy nie wygrało z nimi w regulaminowym czasie! :D Buki czują coś w powietrzu, czego ja być może nie wiem, więc szukajcie info nt. tego meczu. Jak dla mnie Loko zapewne wygra, ale tylko 3:2.

 

-315- Slovan Bratislava - Dynamo Moscow over 4,5 1.86

 

Tutaj szukam bramek, które jak popatrzymy na h2h to często wpadały. Szczególnie interesująco wygląda tutaj ofensywa Dynama, które szaleje w ostatnich dniach i z szaraka na początku sezonu zrobili się Panami ligi %-) Grają co prawda bez Robinsona, Karsumsa, Kuteikina, ale nie przeszkadzało im to w rozbiciu w pył Medvescaka 6:3 oraz Ufy 6:2. Slovan natomiast potrzebuje punktów, jest pod kreską oznaczającą awans do fazy playoff i każdy stracony punkt może ich pozbawić posezonówki. Niemniej dziś będzie cięęężko ograć gości, ale Slovan u siebie prezentuje się znakomicie. Myślę, że są w stanie strzelić ze 2 bramki gościom. Liczę na otwarte i efektowne spotkanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-314- Medvescak Zagreb - Lokomotiv Yaroslavl (2,5 - 0) 1 1.88

 

Dotarłem do materiałów, które tłumaczą tak niskie kursy na Lokomotiv w tym meczu. Medvescak z końcem zeszłego miesiąca opuściło bodajże 6 podstawowych zawodników oraz trener, który trzymał to wszystko w kupie. Dziś grają głównie młodziany, gospodarze wystawiają tylko 3 linie przy 4 możliwych. W drużynie zostało 17 zawodników dostępnych na ten mecz. Mówi się, że drużyna nie zbierze sponsorów, wyleci z KHL i być może zawiesi zawodowe granie w hokeja. Także ten typ jest skazany na porażkę, skończy się dwucyfrowo %-) To jest strzęp drużyny, nie ten Medvescak, który wygrywał z Magnitką.

Wybaczcie, że wprowadziłem w błąd tym typem. Dopiero tłumaczone chorwackie materiały mi przybliżyły sytuację :bz: Śmierdziało, było podejrzane, a ja wdepnąłem całą stopą :fp: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-313- Avangarde Omsk - Kunlun Kunlun over 1,5 1.70 :n: (1)

 

Trójka z pierwszej linii zdobyła jednego gola, ale na drugiego nie starczyło i czasu, i sił, i chyba skilla, bo Omsk dziś był zdecydowanie lepszym zespołem. Spodziewałem się więcej po ekipie gości, zważywszy, że ta przegrana może ich kosztować miejsce w playoffach :bz:

 

-314- Medvescak Zagreb - Lokomotiv Yaroslavl (2,5 - 0) 1 1.88 :n: (4:7)

 

Ogólnie po tym co doczytałem (info w poprzednim poście) typ był skazany na porażkę, ale mało brakowało a dopisałoby szczęście i by siadł. Nieco ponad minutę przed końcem meczu było 4:6, więc handi był pokryty, ale mistrz Kozun we własnej osobie zdobył drugą swoją bramkę w tym meczu i o tą jedną bramkę było już za dużo. Muszę więcej uwagi poświęcać takim nowinkom jak odejście połowy drużyny %-) Niemniej brawo gospodarze za walkę, choć gdyby Lokomotiv chciał, to by się skończyło zdecydowanie gorzej dla nich.

 

-315- Slovan Bratislava - Dynamo Moscow over 4,5 1.86 :n: (1:2)

 

Kolejny raz bramkarz Dynama mnie normalnie zaskakuje. Dziś wyjął 40 strzałów Slovana, Taffe i ekipa zdołali tylko raz go pokonać. Goście strzelili dwa gole i potem schowali się w obronie, nie dali sobie wyrwać zwycięstwa. 

 

Kiepski dzień w KHL dziś. Spróbujemy jeszcze coś z NHL wyczaić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-316- Buffalo Sabres - New York Rangers over 5,5 1.95

 

Taki typ z uwagi na bramkarzy: Lehner kontra Lundqvist. Obaj nie mogą zaliczyć sezonu do udanych. I tak Lehner w ostatnim swoim meczu z Montrealem puścił 5 goli, co biorąc pod uwagę dość okrojony skład Canadiens jest raczej kiepskim wynikiem. Z kolei Heniek kiepsko broni przeciwko Sabres, w tym sezonie dwukrotnie już miał okazję i dwukrotnie wpuszczał po 4 bramy. To nie ten Heniek, którego jeszcze w zeszłym sezonie nazywano Królem, to cień tego bramkarza. Poza tym patrząc na ostatnie wyniki obu ekip można wysnuć over i w tym. Poza meczem z Detroit Rangersi na wyjazdach strzelają po 4 gole rywalom, a Buffalo u siebie ma 4 wygrane z rzędu i często swoje mecze kończy na granicy 5 i 6 goli. Po przerwie na All-Starsy obie ekipy zagrały overowo i myślę, że dziś podtrzymają tę passę. 

 

-317- Nashville Predators - Edmonton Oilers L. Draisaitl zdobędzie punkt 1.56

 

Tutaj taka pewunia. Leon trzaska punkty od 7 meczów z rzędu. Gra w jednej linii z utalentowanym i najlepiej punktującym zawodnikiem NHL w chwili obecnej, McDavidem, z którym znakomicie współpracuje. To dzięki nim Nafciarze są w stanie wygrać niemal każdy mecz i po części dzieki nim mają teraz serię 3 wygranych wyjazdów z rzędu. Nashville u siebie postawi trudne warunki, ale myślę, że ten duet Edmonton coś ukłuje. Na McDavida kurs jest niższy, więc gram na Niemca. 

 

-318- St.Louis Blues - Toronto Maple Leafs 2 ML 2.04

 

Ogólnie był no-bet, ale jeden fakt zaważył, że zdecydowałem się zagrać Liście, otóż Nutki zwolniły Hitchcocka, swojego dotychczasowego trenera i zatrudnili nowego, który dziś zadebiutuje. To jest zawsze trudny moment dla drużyny, przejście z jednej taktyki na drugą wymaga czasu, dogrania. Pamiętamy jak przechodziła przez to Florida kilka tygodni temu. Dlatego Nutki dziś mogą zagrać słabiej, by z meczu na mecz grać coraz lepiej. Toronto czuję, że wykorzysta ten moment i uderzy, by zmyć plamę na honorze po dwóch słabszych występach w Philadelphii i Dallas. Mają też nieco lepiej dysponowanego bramkarza, więcej atutów po stronie gości, wg mnie to oni dziś wyjadą z kompletem punktów.

 

-319- Dallas Stars - Winnipeg Jets Liczba goli zdobytych w przewadze over 1,5 2.30

 

Obie ekipy bardzo ładnie sobie radzą po przerwie na All-Stars. Dallas pokonało u siebie 6:3 Toronto, zaś Winnipeg ograli Nutki 5:3 na wyjeździe. H2H pokazuje, że obie ekipy lubią sobie postrzelać jak się spotykają ;) Dużo bramek to też dużo nerwów, fauli, kar i gry w przewadze, a ten element obie ekipy mają równie dobrze opanowane. W ostatnich 5 meczach padało tyle goli w przewadze: 4,3,2,2,2. No i jak tu nie spróbować over 1,5 w takiej sytuacji, szczególnie, że kurs bardzo ciekawy, dużo wyższy niż over 6 ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-316- Buffalo Sabres - New York Rangers over 5,5 1.95 :n: (1:2 OT)

 

Masakra, 37-44 w strzałach na bramkę, bramkarze wg statystyk powinni tu puścić po 3 gole minimum, a oni obaj życiówki dziś złapali %-) Zupełnie nie trafiony ten over, ale nigdy bym się nie spodziewał takiej postawy goalies bacząc na ich ostatnie dokonania :bz: 

 

-317- Nashville Predators - Edmonton Oilers L. Draisaitl zdobędzie punkt 1.56 :n:

 

Nashville postawili rzeczywiście trudne warunki, skoro Edmonton nie strzeliło nawet bramki :p Fantastyczny Rinne z czystym kontem, wyjął 31 strzałów. Słaby mecz Draisaitl, ale i McDavid cieniutko...

 

-318- St.Louis Blues - Toronto Maple Leafs 2 ML 2.04 :n: (1:5)

 

No cóż, nowy trener miał chyba tzw. receptę na sukces, bo Nutki zagrały dziś jak z nut :D Ograły Toronto bardzo wysoko, co im się nie zdarzało w ostatnich meczach. Świetnie zafunkcjonował Allen na bramie gospodarzy, wyjmując 26 strzałów, ale i ofensywni liderzy zespołu pokazali się z dobrej strony jak Stastny w pierwszej linii, zdobywca 2 goli i 1 asysty. Znakomity mecz równiez Parayko, obrońcy z 3 linii, który zdobył gola i przy 2 asystował. Toronto trzeci mecz przegrany w kiepskim stylu, czyżby jakiś mały kryzys?

 

-319- Dallas Stars - Winnipeg Jets Liczba goli zdobytych w przewadze over 1,5 2.30 :t: (2)

 

Rzeczywiście dużo bramek było w tym meczu, obie ekipy też wykorzystały po jednej przewadze i strzeliły w sumie 2 PPG, aby pokryć over ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem nieco zmienić formułę typowania, jako że często jest dużo meczów do wyboru i kilkadziesiąt typów po głowie mi chodzi, postanowiłem że od dziś dnia będę podawał 1-2 typy wg mnie pewniejsze, zabezpieczone solidną analizą i poparte statystykami (czyt. "pewy") oraz jednego doga z dobrym kursem. Zmiana jest tymczasowa na okres próbny, który potrwa do playoffów w Rosji czyli 3-4 kolejki. Potem wyciągniemy wnioski i zobaczymy co dalej z tym fantem zrobić ;) Mam nadzieję, że będzie lepiej i takie cykle jak wczorajsze KHL+NHL ze skutecznością 1/7 się nie powtórzą ;) GL&HF.

 

:piwo1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy z pierwszą partią typów z KHL. Literką "P" oznaczam w moim mniemaniu peffki, litera "D" - doga.

 

 

 

-320- [P] Metallurg Magnitogorsk - SKA St.Petersburg over 5,5 1.73

 

Obie ekipy to potęgi ofensywne, obie również potrafią zagrać kiepsko w obronie. Obie są liderami swoich konferencji i grają w najmocniejszych składach. Ostatnie 4 mecze h2h to overy. 

 

-321- [P] Tractor Chelyabinsk - Severstal Cherepovets M. Yakutsenya zdobędzie punkt 1.86

 

Zawodnik ten znakomicie rozgrywa ostatnie spotkania, dzięki m.in. jego postawie Tractor ograł niedawno CSKA, co jest nielada wyczynem. Punktował w 4 z 5 ostatnich meczów Tractora, gra w pierwszej linii ze Szczechurą i są to dwaj najlepiej punktujący zawodnicy gospodarzy (nr 22 i 31 wśród najlepszych w KHL). W ostatnim meczu w sierpniu zeszłego roku Tractor ograł rywali na ich terenie 7:2, a Yakutsenya zdobył 3pkt, także po takim kursie to zwyczajnie promo.

 

-322- Slovan Bratislava - Vityaz Chekhov 2 ML 2.38

 

Slovan jest uważany przez buków za faworytów, ale oni grali wczoraj ciężki mecz z Dynamem. Mecz ten kosztował ich dużo wysiłku, gonili wynik, grali na maksa, widać to było przez całą 3 tercję. Może dziś im sił braknąć w spotkaniu z Podolskiem, który odpoczywał sobie od 27 stycznia ;) i który podchodzi do tego meczu po 6 wygranych z rzędu, choć tylko jeden z nich na wyjeździe z Kunlun. Obie ekipy muszą tu w zasadzie wygrać, ostrzejszy nóż jest na gardle gospodarzy, którzy są "pod kreską" i mają tylko iluzoryczne szanse na awans do playoffów (musza zdobyć komplet punktów i liczyć na porażki rywali Jokeritu i Sochi, co jest bardzo mało prawdopodobne), jednak przez względy kondycyjne i formę spróbuję tu zagrać gości. H2H na tym lodzie to 2 wygrane gospodarzy i 2 gości. Jest szansa :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-320- [P] Metallurg Magnitogorsk - SKA St.Petersburg over 5,5 1.73 :t: (4:4)

 

No to sobie chłopcy urządzili strzelanie :)) Zgodnie z przewidywaniami mnóstwo znakomitych akcji po obu stronach, zwroty akcji i pokaz umiejętności. 

 

-321- [P] Tractor Chelyabinsk - Severstal Cherepovets M. Yakutsenya zdobędzie punkt 1.86 :n: 

 

Troszkę zabrakło tu szczęścia, bo Yakutsenya w trakcie meczu nie wykorzystał karnego :fp: Padła w tym meczu tylko jedna bramka, przy której on akutat nie brał udziału.

 

-322- Slovan Bratislava - Vityaz Chekhov 2 ML 2.38 :t: (1:6)

 

Czułem, że Podolsk powalczy, ale nie spodziewałem się takiego pogromu. Slovan jakimś pretendentem do tytułu nie jest, ale u siebie zawsze grali dobrze w obronie, a w tym meczu tej obrony po prostu nie było %-) Z każdą minutą musieli gospodarze bardziej zaryzykować, co Podolsk skrzętnie wykorzystywał. W ekipie gości cały zespół zagrał znakomicie, wszyscy ważni zawodnicy punktowali, jak Kopeikin, Aaltonen, Afinogenov, Kempe czy Makeyev. Tymczasem zawiedli wszyscy najlepsi wśród rywali. Dobra czutka, oby takich więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-323- [P] Vancouver Canucks - Minnesota Wild Mikael Granlund zdobędzie punkt 1.70

 

Najskuteczniejszy zawodnik gości, nr 24 wśród najlepszych w NHL, jego siłą są znakomite podania otwierające drogę do bramki kolegom. Dziś również spodziewam się takiego podania, które zamieni się w asystę, gdyż przeciwnik nie jest zbyt mocny, choć dobrze gra u siebie i łatwo nie będzie. Minnesota ostatnio troszkę w kratkę gra, ale nawet jak drużyna gra słabiej i strzela powiedzmy 1 gola, to maczał przy niej palce Granlund. Nie pomylić z Markusem Granlundem z ekipy Canucks. Mikael punktował w ostatnich 11 meczach z rzędu! W końcu przerwie się ta seria, ale chyba jeszcze nie dziś ;)

 

-324- [P] Dallas Stars - Chicago Blackhawks Chicago over 2,5 1.70

 

Dallas ma problemy z obroną, która gra poniżej pewnego ustalonego poziomu, to ich zdecydowanie najsłabsza formacja. Ponadto bramkarze nie pomagają, Lehtonen, którego dziś obejrzymy, w ostatnim meczu z Winnipeg puścił 4 gole na 29 strzałów :/ Chicago to pewna firma, choć przydarzają im się wypadki przy pracy, jestem raczej pewien, że wykorzystają tę niedyspozycję gospodarzy, tę ich niemoc w destrukcji. Ostatnie 3 mecze h2h Hawks strzelali minimum 3 gole, dziś również powinno do tego dojść ;) Zeby zatrzymać Blackhawks trzeba bardzo dobrej defensywy, jaką mogą pokazać np. Sharks, czy Wild, jeśli Dallas tego nie wyczaruje w ciągu kilku godzin, dziś mogą przegrać kolejne spotkanie, podobnie jak ostatnio 3:4.

 

-325- [D] Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 2 ML 2.70

 

Columbus gra bardzo dobrze u siebie, nie dziwię się, że jest tu faworytem buków, ale NJ ostatnio znakomicie na wyjazdach, gdzie wygrali 5 spotkań z rzędu, ogrywając takie ekipy jak Flyers, Flames czy nawet Minnesotę Wild. H2H również faworyzuje tu gospodarzy. Wiem, będzie ciężko, ale Diabły już nieraz zaskakiwały dobrą grą, zaś Schneider na bramie bronił jak natchniony. Kurtki mam wrażenie troszkę przeceniane są, mówi się o nich jako jednych z faworytów do zdobycia Pucharu Stanleya, co jest moim zdaniem zdecydowanie na wyrost. Ta pycha może ich zgubić. Zresztą całkiem niedawno Senatorzy ograli 2:0 Jackets, pokazując że jak się chce i zagra dobrze w obronie, można ograć każdego. Spróbuję zagrać gości, za drobne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-323- [P] Vancouver Canucks - Minnesota Wild Mikael Granlund zdobędzie punkt 1.70 :t:

 

Granlund, ten z Minnesoty, był gwiazdą tego meczu. Zdobył 3 bramki, asystę i był najjaśniejszą postacią w ekipie gości, którzy wygrali to spotkanie 6:3.

 

-324- [P] Dallas Stars - Chicago Blackhawks Chicago over 2,5 1.70 :t: (3:5)

 

Chicago zagrało nawet lepiej niż się spodziewałem ;) Chociaż gdyby nie bramka Toewsa w ostatniej sekundzie, to trafiłbym dokładny wynik :D Pierwsza tercja bezbramkowa i już się martwić zacząłem, że Dallas nagle w defensywie gra dobrze, ale już kolejne tercje dowiodły, że Stars z taką obroną nic w NHL nie zwojują. Hawks wykorzystali swoje szanse, prawie wszyscy ofensywni zawodnicy punktowali. Dobry mecz :ok:

 

-325- [D] Columbus Blue Jackets - New Jersey Devils 2 ML 2.70 :t: (1:5)

 

Czuta trafiona, Genialny mecz Diabłów, wyszło im w zasadzie wszystko. Każdy zawodnik zrobił to co do niego należało, szczególnie pierwsza linia pokazała klasę. Columbus strzelał ciągle w ścianę, którą postawił Schneider, brawa dla tego Pana, to dzięki niemu zwycięstwo było tak przekonywujące. Jedna bramka dopiero w trzeciej tercji pokazuje jak dobrze zagrało NJ ten mecz pod względem defensywnym. Trzeba uważać na ten zespół bo wrócili do bardzo dobrej gry :)) szczególnie na wyjazdach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...